Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια , εγώ ήταν να ξεκινήσω το Ιουνιο αλλά λόγω κύστης το αναβάλαμε για το Ιούλιο. Τον Ιούλιο η κύστη είχε εξαφανιστεί αλλά η προλακτινη ήταν πολύ ανεβασμένη και το ξανά αναβάλαμε για τον επόμενο κυκλο . Σε αυτό το κυκλο ήταν όλα ενταξει , έπρεπε απλά να πάρω τηλέφωνο στη κλινική την πρώτη μέρα της περιόδου για υπερηχο, για να ξεκινήσω διέγερση σε αυτό το κύκλο ..Και αυτοί  μου κλείσαν ραντεβού από τη γραμματεία την πέμπτη μέρα της περιόδο λεγοντας μου ότι είναι απολυτα ενταξει! Δηλαδη η κυρια αυτη δεν ηξερε που πάνε τα 4! Ενω επρεπε να ξεκινησω την 3 μέρα διέγερση , η γιατρος μου είπε ότι ήταν πολύ αργα όταν πήγα και όποτε ξανά έχασα ένα κύκλο . Προσπαθώ να κάνω υπομονή και να παραμείνω ήρεμη 😥

Γτ δεν πειρε τότε την γιατρό να σου κλείσει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τη δύναμη τη βρίσκουμε όλες μας όταν χρειαστεί. Γενικά είναι απίστευτο το πόσες δυνάμεις κρύβουμε μέσα μας. Αν μου  έλεγε κάποιος πριν 4 χρόνια το τι θα περάσω τα χρόνια αυτά,  θα έλεγα αποκλείεται, δεν παίζει να τα καταφέρω. Όμως τα κατάφερα, όπως τα καταφέραμε όλες μας. Ούτε εσύ θα το πίστευες για τον εαυτό σου ότι μετά από "αποτυχιες" θα έβρισκες τη δύναμη να ξαναμαζεψεις τα κομμάτια σου και να ξαναρχίσεις, όμως το έκανες.  Όλες όσες μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία είμαστε δυνατές, απλά άλλες έχουμε να αντιμετωπίσουμε περισσότερα και άλλες λιγότερα. 

Όσο για αυτό που λες ότι δεν πρέπει να με αγχώνει η διαδικασία εσύ δίκιο έχεις, εδώ τόσα και τόσα έχω να με αγχώνουν, με αυτό θα ασχολούμαι?

Ομως: μετά από 1 υστεροσκοπηση με μέθη, 3 ωοληψιες με μέθη, 1 λαπαροσκοπηση με ολική νάρκωση και 2 αποξεσεις έχω τρομερή φοβία με τα χειρουργεία και ιδιαίτερα με τα φώτα του χειρουργείου. Με το που μπω και δω τα φώτα παθαίνω αμοκ. Στην τελευταία αποξεση είδαν και έπαθαν να με ηρεμήσουν ώστε να μπορούν να με ναρκωσουν και να προχωρήσουμε με τη διαδικασία. Το μονο που ελπίζω είναι να καταφέρει να είναι ο γιατρός μου παρών μήπως καταφέρει να με ηρεμήσει. Γιατί το να κανω καισαρική και να τα ακούω όλα, να τους βλέπω και να έχω αγωνία αν θα βγει το μωρό μου ζωντανό και αν θα κλάψει μου φαίνεται βουνό. Εγω ήθελα ολική νάρκωση αλλά μου είπαν ότι μπορεί να περάσουν τα φάρμακα στο μωρό και να βγει ληθαργικο κάτι που σε Καμία περίπτωση δεν το θέλουμε. 

Γιατί κοπέλα μου έτσι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Το καταευχαριστηθηκαμε.μεναμε στο χωριό παγανεά δίπλα στο σκουταρι.airbnb που βρήκα τυχαία με ιδιωτικη παραλία κ δίναμε 45 ευρώ!για τέτοια εποχή πολυ καλή τιμή αν σκεφτείτε ότι όπου κοίταγα οι τιμές ηταν στο θεο.

Ο γιατρός πλέον ως μεθοδικός που είναι,κ δεν αφήνει τπτ στην υζη θέλει να δούμε πάλι ντε ασβεστιο( μην έχουνε πάλι τα ίδια με την άλλη φορά,αν κ παίρνω αγωγή) να δει η βενακη ότι η tsh είναι οκ (διότι ανεβοκατεβαινει για κάποιο λόγο.εμεις απλά θέλουμε να ναινκατω του 2,5) και με την οικονομοπουλου έχω μιλήσει ήδη για να βάλουμε ξανά μπουκάλι σιδήρου.εχω αυτή την σιδηροπενικη αναιμία τη ρημαδα,από τότε που έχασα 64 κιλά,μου μείνε δώρο!

Πως το έκανες να χάσεις τόσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Ετοιμαστείτε να πάρω όλο το στοκ από παντόφλες που έχετε μαζέψει, γιατί με πιάνουν κάτι τρελές ανασφάλειες 😂 

τι λες τώρα ρε συ με το αβοκάντο! και το σιχαίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! όχι ρε φίλε, χάθηκε να είναι κάτι άλλο, πχ να βοηθάει έτσι η σοκολάτα;;;;; 🤣 Αλάτι και ζάχαρη γιοκ, ε; μεγάλη θυσία η ζάχαρη γιατί είμαι ολίγον ως πολύ γλυκατζού, αλλά χαλάλι... οκ, θα ρωτήσω και γιατρούς και διατροφολόγο όταν έρθει η ώρα, δεν είμαστε εκεί ακόμα. Βήμα βήμα. 

Στο έλενα το νωρίτερο που έχει είναι μέσα οκτώβρη, πίκρα...

dfi θα μιλήσω με ουρολόγο. Το οξειδωτικό στρες το κάναμε (δεν βγήκε καλό... 🙁 ). 

ναι, μπήκα και στο άλλο, από εσάς το έμαθα, ευχαριστώ!

Να μπαίνεις κάθε μέρα μπορεί να ακυρωθεί κάποιο. Α επίσης αν πς και κανείς εξετάσεις να έχεις κρατήσει ότι αποδηξη σου δίνουν γιατί με αυτές μετά θα σου δώσουν τα αποτελέσματα αλλιος αρχίζουν την γκρίνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Πως το έκανες να χάσεις τόσα;

Είχα ένα προλαλιτνωμα.που βγήκε όταν δωσα πανελληνιες το αφαίρεσα κ με ειδική διατροφή τα έχασα σε μισή χρόνια.το 2006 έκανα την αφαίρεση βέβαια.εχουν περάσει ήδη πολλά χρόνια.αλλα όταν χάνεις πολλά κιλά ο οργανισμός το αντιλαμβάνεται σαν σοκ,σαν να του συμβαίνει κάτι οπότε.μπορει να βγάλει πολλά περίεργα.εμενα μου βγάλε αυτό.μεταβολικο λένε.δεν απορροφάει το σίδηρο.οκ τι να κάνουμε....το χω συνηθίσει πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο, ήρεμη να είσαι! Βήμα βήμα και μαξιλαράκι μαξιλαράκι θα φτάσεις μέχρι το τέλος αυτή τη φορά, θα το δεις! Όπως λες ο Θεός είναι μεγάλος και κάνει ο, τι είναι καλύτερο για εμάς άσχετα αν πολλές φορές δεν το αντιλαμβανομαστε. 

Εγω είμαι πλέον διχασμένη προσωπικότητα. Από τη μία είμαι ήρεμη, από την άλλη τα βράδια πλέον δεν κοιμαμαι από το άγχος. Σκέφτομαι ότι έχω μια εβδομάδα ή και λιγότερο και με πιανει αμοκ. Μόνο που σκέφτομαι τα φώτα του χειρουργείου με πιανει η καρδιά μου και δεν ξέρω πώς θα τη βγάλω εκείνη την ημέρα. Μαζί με τα άλλα, προστέθηκε και το αγχος της διαδικασίας. Η μπεμπα θα μάθουμε πώς είναι απόψε το βράδυ. Αν αντέχει ακόμα ή αν πήρε βάρος. Μέρα μέρα το πάμε πλέον. Έκανα και τις 4 ενέσεις κορτιζόνης χθες και σήμερα και είμαι σχεδόν έτοιμη πλέον. 

Κορίτσι μου καλημέρα! Είχατε κάποιο νεότερο από την μπέμπα? Θα κάνεις εισαγωγή τελικά τις επόμενες μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ευχαριστώ καλή μου! Από χτες είμαι πιο ήρεμη, προσπαθώ ν απολαύσω τη στιγμή κ ότι είναι να γίνει θα γίνει! Ο θεος είναι μεγάλος!! Εσυ πως είσαι; Η μικρή μας μαχήτρια;; 

Συγχαρητηρια για τους διπλασιασμούς σου,,,,υπεροχη εγκυμοσυνη σου ευχομαι κοριτσακι!!!!!!!! απολαυσε το δώρο της Παναγιας μας! 

στις πριν 20 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο, ήρεμη να είσαι! Βήμα βήμα και μαξιλαράκι μαξιλαράκι θα φτάσεις μέχρι το τέλος αυτή τη φορά, θα το δεις! Όπως λες ο Θεός είναι μεγάλος και κάνει ο, τι είναι καλύτερο για εμάς άσχετα αν πολλές φορές δεν το αντιλαμβανομαστε. 

Εγω είμαι πλέον διχασμένη προσωπικότητα. Από τη μία είμαι ήρεμη, από την άλλη τα βράδια πλέον δεν κοιμαμαι από το άγχος. Σκέφτομαι ότι έχω μια εβδομάδα ή και λιγότερο και με πιανει αμοκ. Μόνο που σκέφτομαι τα φώτα του χειρουργείου με πιανει η καρδιά μου και δεν ξέρω πώς θα τη βγάλω εκείνη την ημέρα. Μαζί με τα άλλα, προστέθηκε και το αγχος της διαδικασίας. Η μπεμπα θα μάθουμε πώς είναι απόψε το βράδυ. Αν αντέχει ακόμα ή αν πήρε βάρος. Μέρα μέρα το πάμε πλέον. Έκανα και τις 4 ενέσεις κορτιζόνης χθες και σήμερα και είμαι σχεδόν έτοιμη πλέον. 

No stress ,,,,μόνο γλυκιά προσμονή να πάνε όλα υπέροχα,,,,να ζητήσεις ολική αν ετσι θα είσαι πιο ήρεμη,,,,το φως του χειρουργειου αυτη τη φορά θα ειναι το φως που θα αλλάξει τη ζωή σας!!!!! Όλα θα πάνε εξαιρετικά υπεροχα!!!!!!! Να συνεχισεις να εισαι δυνατή οπως ειναι και η μπεμπα σας και ο αντρας σου!!!!! Μεγάλη τεραστια αγκαλιά και πολλά φιλιά!!!!!

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Το καταευχαριστηθηκαμε.μεναμε στο χωριό παγανεά δίπλα στο σκουταρι.airbnb που βρήκα τυχαία με ιδιωτικη παραλία κ δίναμε 45 ευρώ!για τέτοια εποχή πολυ καλή τιμή αν σκεφτείτε ότι όπου κοίταγα οι τιμές ηταν στο θεο.

Ο γιατρός πλέον ως μεθοδικός που είναι,κ δεν αφήνει τπτ στην υζη θέλει να δούμε πάλι ντε ασβεστιο( μην έχουνε πάλι τα ίδια με την άλλη φορά,αν κ παίρνω αγωγή) να δει η βενακη ότι η tsh είναι οκ (διότι ανεβοκατεβαινει για κάποιο λόγο.εμεις απλά θέλουμε να ναινκατω του 2,5) και με την οικονομοπουλου έχω μιλήσει ήδη για να βάλουμε ξανά μπουκάλι σιδήρου.εχω αυτή την σιδηροπενικη αναιμία τη ρημαδα,από τότε που έχασα 64 κιλά,μου μείνε δώρο!

Συγχαρητηρια για τις βλαστοκυστες σας,,,ειδες που βημα βημα ολα γινονται??????? απολαυσε τις διακοπες σας και με το καλό θα έρθει και η ωρα της ετ και ουτε που θα το καταλαβεις και εσυ οτι θα εισαι εγκυουλα συντομα!!!!!! 

@BlackCat που κανεις πλατσα πλουτσα????????????????? Εμείς πάμε κατά χωριά μεριά σε λίγες μέρες,,,φτανει η αλμυρα,,,,παμε για οξυγονο και κλαρινα!!!!!!! 

Φιλάκια πολλα σε ολες σας και καλή Παναγιά να ε΄χουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τη δύναμη τη βρίσκουμε όλες μας όταν χρειαστεί. Γενικά είναι απίστευτο το πόσες δυνάμεις κρύβουμε μέσα μας. Αν μου  έλεγε κάποιος πριν 4 χρόνια το τι θα περάσω τα χρόνια αυτά,  θα έλεγα αποκλείεται, δεν παίζει να τα καταφέρω. Όμως τα κατάφερα, όπως τα καταφέραμε όλες μας. Ούτε εσύ θα το πίστευες για τον εαυτό σου ότι μετά από "αποτυχιες" θα έβρισκες τη δύναμη να ξαναμαζεψεις τα κομμάτια σου και να ξαναρχίσεις, όμως το έκανες.  Όλες όσες μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία είμαστε δυνατές, απλά άλλες έχουμε να αντιμετωπίσουμε περισσότερα και άλλες λιγότερα. 

Όσο για αυτό που λες ότι δεν πρέπει να με αγχώνει η διαδικασία εσύ δίκιο έχεις, εδώ τόσα και τόσα έχω να με αγχώνουν, με αυτό θα ασχολούμαι?

Ομως: μετά από 1 υστεροσκοπηση με μέθη, 3 ωοληψιες με μέθη, 1 λαπαροσκοπηση με ολική νάρκωση και 2 αποξεσεις έχω τρομερή φοβία με τα χειρουργεία και ιδιαίτερα με τα φώτα του χειρουργείου. Με το που μπω και δω τα φώτα παθαίνω αμοκ. Στην τελευταία αποξεση είδαν και έπαθαν να με ηρεμήσουν ώστε να μπορούν να με ναρκωσουν και να προχωρήσουμε με τη διαδικασία. Το μονο που ελπίζω είναι να καταφέρει να είναι ο γιατρός μου παρών μήπως καταφέρει να με ηρεμήσει. Γιατί το να κανω καισαρική και να τα ακούω όλα, να τους βλέπω και να έχω αγωνία αν θα βγει το μωρό μου ζωντανό και αν θα κλάψει μου φαίνεται βουνό. Εγω ήθελα ολική νάρκωση αλλά μου είπαν ότι μπορεί να περάσουν τα φάρμακα στο μωρό και να βγει ληθαργικο κάτι που σε Καμία περίπτωση δεν το θέλουμε. 

Κορίτσι μου δεν είναι παράλογο να φοβάσαι ακόμα και τη διαδικασία και δε σημαίνει ότι επειδή έχεις περάσει όλα τα προηγούμενα έχεις γίνει ατσάλινη. Αλλά και τπτ από αυτα που αναφέρεις να μην είχες βιώσει, πάλι θα μπορούσες να φοβάσαι. Είναι ανθρώπινο και λογικό. 
Εγώ πχ από μικρή είχα φοβία με τη γέννα, δεν ξέρω που οφείλεται, πάντα πίστευα ότι δε μπορώ να γεννήσω και ότι θα παθω κάτι διαδικασία. Έχω κάνει χρόνια ψυχοθεραπεία για να το παλέψω. Τώρα πια ξέρω έτσι κι αλλιώς ότι αν πάνε όλα καλά και φτάσω εκεί, με καισαρική θα γεννήσω οποτε λίγο με ηρεμεί η σκέψη αλλά φυσικά με απασχολούν όλα όσα λες. Νομίζω ολική νάρκωση δεν κάνουν πουθενά παραμονο σε κάποια δημόσια νοσοκομεία αλλά ίσως στη δική σου περίπτωση να υπάρχει ένας λόγος παραπάνω για να μην το κάνουν. Σίγουρα δεν θα βλέπεις τίποτα πάντως, υπάρχει ένα διαχωριστικό, αλίμονο αν βλέπαμε και όλη τη διαδικασία!!!! 
Στη θέση σου αυτές τις τελευταίες μέρες θα προσπαθούσα να κάνω οτιδήποτε θα μπορούσε να βοηθήσει και με αυτό κυρίως εννοώ κάποιες συζητήσεις-συνεδρίες με καποιον ειδικό. Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ποτέ, αν ναι τότε είναι αρκετά εύκολο να το προγραμματίσεις, αν όχι ίσως σου φανει κάπως δύσκολο τώρα ξαφνικά αλλά πίστεψε με, ο κατάλληλος άνθρωπος μπορεί να βοηθήσει πολύ ακόμα και με μόνο 2 επισκέψεις. 
Η μικρή σου σίγουρα θα βγει πιο αδύναμη και ταλαιπωρημένη από άλλα μωρά οπότε πρέπει η ψυχολογία σου να είναι όσο το δυνατόν καλύτερη για να την ενδυναμώσεις. Όλα θα πάνε καλά στο τέλος, το πίστευα και το πιστεύω αλλά γιατί να μην παρεις όλη τη βοήθεια που μπορεις; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Ετοιμαστείτε να πάρω όλο το στοκ από παντόφλες που έχετε μαζέψει, γιατί με πιάνουν κάτι τρελές ανασφάλειες 😂 

τι λες τώρα ρε συ με το αβοκάντο! και το σιχαίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! όχι ρε φίλε, χάθηκε να είναι κάτι άλλο, πχ να βοηθάει έτσι η σοκολάτα;;;;; 🤣 Αλάτι και ζάχαρη γιοκ, ε; μεγάλη θυσία η ζάχαρη γιατί είμαι ολίγον ως πολύ γλυκατζού, αλλά χαλάλι... οκ, θα ρωτήσω και γιατρούς και διατροφολόγο όταν έρθει η ώρα, δεν είμαστε εκεί ακόμα. Βήμα βήμα. 

Στο έλενα το νωρίτερο που έχει είναι μέσα οκτώβρη, πίκρα...

dfi θα μιλήσω με ουρολόγο. Το οξειδωτικό στρες το κάναμε (δεν βγήκε καλό... 🙁 ). 

ναι, μπήκα και στο άλλο, από εσάς το έμαθα, ευχαριστώ!

Άκου την Ανθη7 κ στείλε mail στην Οικονομόπουλου. Εγώ άκουσα τη συμβουλή της κ πράγματι μου έκλεισε ραντεβού νωρίτερα η Οικονομόπουλου η οποία είναι εξαιρετικός άνθρωπος !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πριν λίγο γύρισα από το νοσοκομείο και τώρα φτιάχνω πόδια να είμαι καθ όλα έτοιμη! Μου έκαναν και καρδιοτοκογραφημα παρόλο που δεν κάνουν σε μικρές εβδομάδες και μου είπε ο γιατρός ότι για προωρακι έχει πολύ καλή μεταβλητοτητα στους καρδιακους παλμούς και δεν κάνω και συσπάσεις. 

Πήγαμε χθες στον εμβρυοιατρο. Το βάρος σταθερό,  δεν πήρε, αλλά πέρασαν μόνο 4 μέρες από την τελευταία μέτρηση οποτε ο γιατρός δεν δίνει σημασία γιατί είναι και η απόκλιση του υπερηχου. 660 γραμμάρια. Τα ντοπλερς που μας ενδιαφέρουν κρατάνε ακόμα. Ναι υπάρχει επιδείνωση αλλά ακόμα δεν υπάρχει η αντιστροφή, ώστε να πρέπει να το πάρουν αύριο ας πούμε. Αλλά αυτό είπαμε είναι κάτι δυναμικό που πρέπει να το παρακολουθώ αν όχι κάθε μέρα, τουλάχιστον κάθε 2 μέρες.  Αύριο θα ξαναπάω σε αυτόν και μετά αυτός φεύγει και ξαναγυρνάει μετά τον 15αυγουστο. Οπότε αυτές τις μέρες θα πηγαίνω στο νοσοκομείο να μου κάνουν τα ντοπλερς. Εισαγωγή δεν θα κάνω, απλά θα πάω την προηγούμενη λογικά πριν γεννήσω. Δεν μου δίνουν ακριβές πλάνο εφόσον όλα αλλάζουν από μέρα σε μέρα. Από ο,τι όμως το υπολογίζω θα είναι την επόμενη εβδομάδα. Τωρα αρχή, μέση, τέλος μόνο ο Θεός το γνωρίζει.

@Lucia79 έχεις απόλυτο δίκιο ότι πρέπει να επισκεφτώ κάποιον ειδικό για να με βοηθήσει να ανταπεξέλθω στη νέα κατάσταση οποια και αν είναι αυτή. Το σκεφτόμουν μάλιστα και στην εγκυμοσύνη να το κάνω. Αλλά δεν ξέρω γιατί, δεν ήθελα, δεν είχα το κουράγιο. Την  ψυχοθεραπεία μου προς το παρόν την κάνω με εσάς, στη συνέχεια σίγουρα θα χρειαστώ εξειδικευμένη βοήθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πριν λίγο γύρισα από το νοσοκομείο και τώρα φτιάχνω πόδια να είμαι καθ όλα έτοιμη! Μου έκαναν και καρδιοτοκογραφημα παρόλο που δεν κάνουν σε μικρές εβδομάδες και μου είπε ο γιατρός ότι για προωρακι έχει πολύ καλή μεταβλητοτητα στους καρδιακους παλμούς και δεν κάνω και συσπάσεις. 

Πήγαμε χθες στον εμβρυοιατρο. Το βάρος σταθερό,  δεν πήρε, αλλά πέρασαν μόνο 4 μέρες από την τελευταία μέτρηση οποτε ο γιατρός δεν δίνει σημασία γιατί είναι και η απόκλιση του υπερηχου. 660 γραμμάρια. Τα ντοπλερς που μας ενδιαφέρουν κρατάνε ακόμα. Ναι υπάρχει επιδείνωση αλλά ακόμα δεν υπάρχει η αντιστροφή, ώστε να πρέπει να το πάρουν αύριο ας πούμε. Αλλά αυτό είπαμε είναι κάτι δυναμικό που πρέπει να το παρακολουθώ αν όχι κάθε μέρα, τουλάχιστον κάθε 2 μέρες.  Αύριο θα ξαναπάω σε αυτόν και μετά αυτός φεύγει και ξαναγυρνάει μετά τον 15αυγουστο. Οπότε αυτές τις μέρες θα πηγαίνω στο νοσοκομείο να μου κάνουν τα ντοπλερς. Εισαγωγή δεν θα κάνω, απλά θα πάω την προηγούμενη λογικά πριν γεννήσω. Δεν μου δίνουν ακριβές πλάνο εφόσον όλα αλλάζουν από μέρα σε μέρα. Από ο,τι όμως το υπολογίζω θα είναι την επόμενη εβδομάδα. Τωρα αρχή, μέση, τέλος μόνο ο Θεός το γνωρίζει.

@Lucia79 έχεις απόλυτο δίκιο ότι πρέπει να επισκεφτώ κάποιον ειδικό για να με βοηθήσει να ανταπεξέλθω στη νέα κατάσταση οποια και αν είναι αυτή. Το σκεφτόμουν μάλιστα και στην εγκυμοσύνη να το κάνω. Αλλά δεν ξέρω γιατί, δεν ήθελα, δεν είχα το κουράγιο. Την  ψυχοθεραπεία μου προς το παρόν την κάνω με εσάς, στη συνέχεια σίγουρα θα χρειαστώ εξειδικευμένη βοήθεια. 

Οπότε το πάτε σχεδόν μέρα μέρα τώρα κι αν, ο μη γενοιτο, δείτε κάτι στο βάρος η στις τιμές που σας ενδιαφέρουν, μπαίνεις κατευθείαν για καισαρική.

Σου εύχομαι να κρατήσει γερά η μπέμπα έως ότου αυτό είναι δυνατό και ασφαλές για να βγει. 

Όσο για τις φοβίες δεν είμαι η κατάλληλη να συμβουλεύσω κάτι καθώς με βρίσκουν σωρηδόν τελευταία. Επικεντρώσου όμως στο αποτέλεσμα του χειρουργείου, για να το πάρεις πιο ψύχραιμα.

Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Οπότε το πάτε σχεδόν μέρα μέρα τώρα κι αν, ο μη γενοιτο, δείτε κάτι στο βάρος η στις τιμές που σας ενδιαφέρουν, μπαίνεις κατευθείαν για καισαρική.

Σου εύχομαι να κρατήσει γερά η μπέμπα έως ότου αυτό είναι δυνατό και ασφαλές για να βγει. 

Όσο για τις φοβίες δεν είμαι η κατάλληλη να συμβουλεύσω κάτι καθώς με βρίσκουν σωρηδόν τελευταία. Επικεντρώσου όμως στο αποτέλεσμα του χειρουργείου, για να το πάρεις πιο ψύχραιμα.

Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου! 

Να σαι καλά κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ πολύ! Τις φοβίες θα τις αντιμετωπίσω και αυτές, τι να κάνω,  δεν έχω επιλογή. 

Ναι το πλάνο είναι αυτο ακριβως που είπες. Καθημερινή παρακολούθηση και μόλις φτάσουμε στο όριο την παίρνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

@BlackCat που κανεις πλατσα πλουτσα????????????????? Εμείς πάμε κατά χωριά μεριά σε λίγες μέρες,,,φτανει η αλμυρα,,,,παμε για οξυγονο και κλαρινα!!!!!!! 

Φιλάκια πολλα σε ολες σας και καλή Παναγιά να ε΄χουμε

Συμπεθέραααααααααααααα!!

Δεν κάνω ακόμα πλάτσα πλούτσα θα αργήσω λίγο, θα τα κάνω Σεπτέμβριο με χαλάζι μα΄λλον γιατί είμαι και τυχερή μη τα ξαναλέμε 😅, αλλά δεν βαριέσαι!!

Φχαριστηθείτε τα κλαρίνα και τους χορούς σας..Έχετε τα ανταμώματα τώρα ε?

Είδες που τα ξέρω?????😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πριν λίγο γύρισα από το νοσοκομείο και τώρα φτιάχνω πόδια να είμαι καθ όλα έτοιμη! Μου έκαναν και καρδιοτοκογραφημα παρόλο που δεν κάνουν σε μικρές εβδομάδες και μου είπε ο γιατρός ότι για προωρακι έχει πολύ καλή μεταβλητοτητα στους καρδιακους παλμούς και δεν κάνω και συσπάσεις. 

Πήγαμε χθες στον εμβρυοιατρο. Το βάρος σταθερό,  δεν πήρε, αλλά πέρασαν μόνο 4 μέρες από την τελευταία μέτρηση οποτε ο γιατρός δεν δίνει σημασία γιατί είναι και η απόκλιση του υπερηχου. 660 γραμμάρια. Τα ντοπλερς που μας ενδιαφέρουν κρατάνε ακόμα. Ναι υπάρχει επιδείνωση αλλά ακόμα δεν υπάρχει η αντιστροφή, ώστε να πρέπει να το πάρουν αύριο ας πούμε. Αλλά αυτό είπαμε είναι κάτι δυναμικό που πρέπει να το παρακολουθώ αν όχι κάθε μέρα, τουλάχιστον κάθε 2 μέρες.  Αύριο θα ξαναπάω σε αυτόν και μετά αυτός φεύγει και ξαναγυρνάει μετά τον 15αυγουστο. Οπότε αυτές τις μέρες θα πηγαίνω στο νοσοκομείο να μου κάνουν τα ντοπλερς. Εισαγωγή δεν θα κάνω, απλά θα πάω την προηγούμενη λογικά πριν γεννήσω. Δεν μου δίνουν ακριβές πλάνο εφόσον όλα αλλάζουν από μέρα σε μέρα. Από ο,τι όμως το υπολογίζω θα είναι την επόμενη εβδομάδα. Τωρα αρχή, μέση, τέλος μόνο ο Θεός το γνωρίζει.

@Lucia79 έχεις απόλυτο δίκιο ότι πρέπει να επισκεφτώ κάποιον ειδικό για να με βοηθήσει να ανταπεξέλθω στη νέα κατάσταση οποια και αν είναι αυτή. Το σκεφτόμουν μάλιστα και στην εγκυμοσύνη να το κάνω. Αλλά δεν ξέρω γιατί, δεν ήθελα, δεν είχα το κουράγιο. Την  ψυχοθεραπεία μου προς το παρόν την κάνω με εσάς, στη συνέχεια σίγουρα θα χρειαστώ εξειδικευμένη βοήθεια. 

Η Παναγίτσα μας να σας προσέχει και τις δυο!  Βήμα βήμα και μέρα με τη μέρα! Είμαι σίγουρη ότι η μικρούλα θα σε ανταμείψει στο τέλος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2022 at 5:06 ΜΜ, ο/η MarGe είπε:

Ετοιμαστείτε να πάρω όλο το στοκ από παντόφλες που έχετε μαζέψει, γιατί με πιάνουν κάτι τρελές ανασφάλειες 😂 

τι λες τώρα ρε συ με το αβοκάντο! και το σιχαίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! όχι ρε φίλε, χάθηκε να είναι κάτι άλλο, πχ να βοηθάει έτσι η σοκολάτα;;;;; 🤣 Αλάτι και ζάχαρη γιοκ, ε; μεγάλη θυσία η ζάχαρη γιατί είμαι ολίγον ως πολύ γλυκατζού, αλλά χαλάλι... οκ, θα ρωτήσω και γιατρούς και διατροφολόγο όταν έρθει η ώρα, δεν είμαστε εκεί ακόμα. Βήμα βήμα. 

Στο έλενα το νωρίτερο που έχει είναι μέσα οκτώβρη, πίκρα...

dfi θα μιλήσω με ουρολόγο. Το οξειδωτικό στρες το κάναμε (δεν βγήκε καλό... 🙁 ). 

ναι, μπήκα και στο άλλο, από εσάς το έμαθα, ευχαριστώ!

Α.. εγω θα μείνω για πολύ καιρό εδώ οπότε μη φοβάσαι θα σου στέλνω παντοφλινια και τσοκαρα 😊 να φανταστείς αλλάζω κέντρο και έχω ραντεβού  σε 2 κέντρα τον Οκτώβριο και απ την καινούρια χρονιά θα ξεκινήσουμε. Οπότε έχω πολύ μέλλον 😁

στις On 9/8/2022 at 4:29 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τη δύναμη τη βρίσκουμε όλες μας όταν χρειαστεί. Γενικά είναι απίστευτο το πόσες δυνάμεις κρύβουμε μέσα μας. Αν μου  έλεγε κάποιος πριν 4 χρόνια το τι θα περάσω τα χρόνια αυτά,  θα έλεγα αποκλείεται, δεν παίζει να τα καταφέρω. Όμως τα κατάφερα, όπως τα καταφέραμε όλες μας. Ούτε εσύ θα το πίστευες για τον εαυτό σου ότι μετά από "αποτυχιες" θα έβρισκες τη δύναμη να ξαναμαζεψεις τα κομμάτια σου και να ξαναρχίσεις, όμως το έκανες.  Όλες όσες μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία είμαστε δυνατές, απλά άλλες έχουμε να αντιμετωπίσουμε περισσότερα και άλλες λιγότερα. 

Όσο για αυτό που λες ότι δεν πρέπει να με αγχώνει η διαδικασία εσύ δίκιο έχεις, εδώ τόσα και τόσα έχω να με αγχώνουν, με αυτό θα ασχολούμαι?

Ομως: μετά από 1 υστεροσκοπηση με μέθη, 3 ωοληψιες με μέθη, 1 λαπαροσκοπηση με ολική νάρκωση και 2 αποξεσεις έχω τρομερή φοβία με τα χειρουργεία και ιδιαίτερα με τα φώτα του χειρουργείου. Με το που μπω και δω τα φώτα παθαίνω αμοκ. Στην τελευταία αποξεση είδαν και έπαθαν να με ηρεμήσουν ώστε να μπορούν να με ναρκωσουν και να προχωρήσουμε με τη διαδικασία. Το μονο που ελπίζω είναι να καταφέρει να είναι ο γιατρός μου παρών μήπως καταφέρει να με ηρεμήσει. Γιατί το να κανω καισαρική και να τα ακούω όλα, να τους βλέπω και να έχω αγωνία αν θα βγει το μωρό μου ζωντανό και αν θα κλάψει μου φαίνεται βουνό. Εγω ήθελα ολική νάρκωση αλλά μου είπαν ότι μπορεί να περάσουν τα φάρμακα στο μωρό και να βγει ληθαργικο κάτι που σε Καμία περίπτωση δεν το θέλουμε. 

 Λιονταράκι μου ο άντρας θα κάνει να είναι μαζί σου ; ξέρω στην Ελλάδα δεν κάνει αλλά μήπως εδώ κάνουν μια εξαίρεση;  🙄 σε νιωθω απόλυτα για τα χειρουργεία (μόνο οι ωοληψίες μου αρέσουν- έκανα καλούς ύπνους) 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Το καταευχαριστηθηκαμε.μεναμε στο χωριό παγανεά δίπλα στο σκουταρι.airbnb που βρήκα τυχαία με ιδιωτικη παραλία κ δίναμε 45 ευρώ!για τέτοια εποχή πολυ καλή τιμή αν σκεφτείτε ότι όπου κοίταγα οι τιμές ηταν στο θεο.

Ο γιατρός πλέον ως μεθοδικός που είναι,κ δεν αφήνει τπτ στην υζη θέλει να δούμε πάλι ντε ασβεστιο( μην έχουνε πάλι τα ίδια με την άλλη φορά,αν κ παίρνω αγωγή) να δει η βενακη ότι η tsh είναι οκ (διότι ανεβοκατεβαινει για κάποιο λόγο.εμεις απλά θέλουμε να ναινκατω του 2,5) και με την οικονομοπουλου έχω μιλήσει ήδη για να βάλουμε ξανά μπουκάλι σιδήρου.εχω αυτή την σιδηροπενικη αναιμία τη ρημαδα,από τότε που έχασα 64 κιλά,μου μείνε δώρο!

Έτσι ρε Ανθή μου είδα τα νέα για τις βλαστοκυστες 😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α.. εγω θα μείνω για πολύ καιρό εδώ οπότε μη φοβάσαι θα σου στέλνω παντοφλινια και τσοκαρα 😊 να φανταστείς αλλάζω κέντρο και έχω ραντεβού  σε 2 κέντρα τον Οκτώβριο και απ την καινούρια χρονιά θα ξεκινήσουμε. Οπότε έχω πολύ μέλλον 😁

 Λιονταράκι μου ο άντρας θα κάνει να είναι μαζί σου ; ξέρω στην Ελλάδα δεν κάνει αλλά μήπως εδώ κάνουν μια εξαίρεση;  🙄 σε νιωθω απόλυτα για τα χειρουργεία (μόνο οι ωοληψίες μου αρέσουν- έκανα καλούς ύπνους) 

Έτσι ρε Ανθή μου είδα τα νέα για τις βλαστοκυστες 😀 

Σε κάνα μήνα ενάμιση που θ γίνει η εμβρυομεταφορα βλέπω να τρώω πολύ παντόφλα χαχαχαχα.ειμαι προετοιμασμενη όμως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Σε κάνα μήνα ενάμιση που θ γίνει η εμβρυομεταφορα βλέπω να τρώω πολύ παντόφλα χαχαχαχα.ειμαι προετοιμασμενη όμως.....

Και εγω ψυχολογε σε κοβω για πολυ παντοφλα... Εισαι τυχερη ακομα ζεστες θα εχει οποτε διχαλο και σαμπο θα φας! Η παρασκευαιδου θα τρωει με γουνακι και τακουνακι απο την @Margitc

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Μπράβο ρε Νικόλ πάνε σφαίρα τα σποράκια σου!!! Συγχαρητήρια και πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Αχ αχ αχ τι ωραία! Διδυμακια μου μυρίζει! Πότε πας για υπέρηχο? Αντε μπράβο κοριτσι μου να προχωράμε δυναμικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Μπραβο ρε νικολ!!!!!!! Σφαιρα πατε!!!!! Απολαυσε τα νουμερα και καλη εγκυμοσυνη!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς που ξέρετε......πως γίνεται τώρα η εμεβυομεταφορα?ο γιατρός μου πε να τον παρω τηλέφωνο όταν έρθει η περίοδος.και μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Μπραβοοοο! Αντε  με το καλό ο υπέρηχος τώρα! Όλα θα πάνε καλά από δω και πέρα!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat @twinkletwinlkle @Kateriniwk@Lucia79 Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχες!  Ακόμα δεν το πιστεύω ότι έφτασε εκεί η χοριακη! Και τώρα με πήρε ο γιατρός μου και μου είπε να πάω αύριο το μεσημέρι για υπέρηχο!! Θεωρητικά με βάση τον υπολογιστή εβδομάδων κύησης μετά από ivf θα είμαι 4ε+6 , λίγο νωρίς δεν είναι για υπέρηχο;; Θα πάω βέβαια, δεν το χάνω! Δεν έχω φτάσει ποτέ σ αυτό το level! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Μπορεί να είναι και διδυμάκια 😍 Να ξέρεις εδώ στο γκρουπ είμαστε ήδη 2 διδυμομανούλες με τον ίδιο γιατρό. Εγώ 6η εβδομάδα είχα κανει τον πρώτο υπέρηχο και ακούσαμε και τις καρδούλες. Εσύ τόσο νωρίς καρδούλες δεν θα ακούσεις, αλλά τουλάχιστον θα δείτε εμβρυικά στοιχεία και οτι όλα προχωράνε καλά. Σούπερ!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...