Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ σας γράφω από το κρεβάτι του πόνου. Ήρθα χθες τα ξημερώματα με απίστευτους πόνους στην κλινική. Είχε προηγηθει διάρροια 2 φορές. Τελικά επαθα οξεία γαστρεντερικη κρίση είτε ιογενη είτε τροφική. Ευτυχώς όμως το bebe είναι πολύ καλά! Και τώρα είμαι ακόμα με τους ορους και σε καμία ώρα θα φύγω 

Περαστικαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Γυρίσαμε σπίτι, είμαι μια χαρά, απλά είμαι εξαντλημενη.

@Kateriniwk  Σαλονικια μου καλή αρχή να έχεις! Σε βλέπω αισιοδοξη και  cool και έτσι θέλω να συνεχίσεις! Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!

@Lucia79 τι τέλειο νούμερο είναι αυτό! Πολλά συγχαρητήρια ! Σίγουρα έχεις διδυμακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τς φώτα σας.βγηκε η βιοψια από την αποξεση.απλη παλινδομη κυηση χωρίς άλλες ενδείξεις λέει.ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι χρωμοωμικο αλλά να δούμε κ τον καρυοτυππ ζεύγους κάντε μια μετάφραση γιατί θα τρελλαθω .   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου τς φώτα σας.βγηκε η βιοψια από την αποξεση.απλη παλινδομη κυηση χωρίς άλλες ενδείξεις λέει.ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι χρωμοωμικο αλλά να δούμε κ τον καρυοτυππ ζεύγους κάντε μια μετάφραση γιατί θα τρελλαθω .   

Να σε ρωτήσω κάτι Ανθή μου? Μήπως γράφει και το φύλο του μωρού? Αν είναι κορίτσι,  δεν είναι σίγουρο ότι δεν είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι Ανθή μου? Μήπως γράφει και το φύλο του μωρού? Αν είναι κορίτσι,  δεν είναι σίγουρο ότι δεν είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία 

Όχι δεν λέει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου τς φώτα σας.βγηκε η βιοψια από την αποξεση.απλη παλινδομη κυηση χωρίς άλλες ενδείξεις λέει.ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι χρωμοωμικο αλλά να δούμε κ τον καρυοτυππ ζεύγους κάντε μια μετάφραση γιατί θα τρελλαθω .   

Ήταν ένα υγιές έμβρυο. Και ότι δεν είχε καμία ανωμαλία λογικά μαζί είναι και το δικό σου αποτέλεσμα επίσης θα γράφει το φύλο αλλά όχι τύπου ήταν κορίτσι η αγόρι το γράφει λογικά η ΧΧ ή ΥΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι Ανθή μου? Μήπως γράφει και το φύλο του μωρού? Αν είναι κορίτσι,  δεν είναι σίγουρο ότι δεν είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία 

Γιατί το λες αυτό? Δλδ μπορεί να υπάρχει και να μην δείχνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Γιατί το λες αυτό? Δλδ μπορεί να υπάρχει και να μην δείχνει?

Έτσι μου είχε πει ο γενετιστής.  Όταν είναι κοριτσάκι,  τα κύτταρα του εμβρύου μπλεχνονται με τα κύτταρα της μαμάς. Και έτσι όπως γίνεται η απόξεση,  πολλά από τα κύτταρα της μαμάς προσκολλουνται στο εμβρυο. Το σίγουρο αποτελεσμα είναι όταν είναι αγοράκι. Εμένα στη δεύτερη αποβολη μου ο καρυοτυπος ήταν καθαρός. Αλλά μου είπε ο γενετιστής ότι το πιθανότερο είναι να είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία και ότι επειδή ήταν κοριτσι δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα κύτταρα του εμβρύου από τα δικά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι Ανθή μου? Μήπως γράφει και το φύλο του μωρού? Αν είναι κορίτσι,  δεν είναι σίγουρο ότι δεν είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία 

Δεν το είχα ξαναακούσει αυτό ..θα με ενδιέφερε να μάθω .. εγώ είχα κάνει καρυότυπο και μια άλλη ιστολογική και είχε δείξει ότι ήταν κορίτσι χωρίς καποια χρωμοσωμικη ανωμαλία... Υπάρχει περίπτωση να είχε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έτσι μου είχε πει ο γενετιστής.  Όταν είναι κοριτσάκι,  τα κύτταρα του εμβρύου μπλεχνονται με τα κύτταρα της μαμάς. Και έτσι όπως γίνεται η απόξεση,  πολλά από τα κύτταρα της μαμάς προσκολλουνται στο εμβρυο. Το σίγουρο αποτελεσμα είναι όταν είναι αγοράκι. Εμένα στη δεύτερη αποβολη μου ο καρυοτυπος ήταν καθαρός. Αλλά μου είπε ο γενετιστής ότι το πιθανότερο είναι να είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία και ότι επειδή ήταν κοριτσι δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα κύτταρα του εμβρύου από τα δικά μου

Δεν το έχω ακούσει ποτέ αν είναι ο καρυοτυπος και τον δυο γονιών πάλι ισχύει το ίδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν το έχω ακούσει ποτέ αν είναι ο καρυοτυπος και τον δυο γονιών πάλι ισχύει το ίδιο?

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς. Άλλο ο καρυοτυπος ζεύγους, άλλο π καρυοτυπος για το προϊόν αποβολής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ σας γράφω από το κρεβάτι του πόνου. Ήρθα χθες τα ξημερώματα με απίστευτους πόνους στην κλινική. Είχε προηγηθει διάρροια 2 φορές. Τελικά επαθα οξεία γαστρεντερικη κρίση είτε ιογενη είτε τροφική. Ευτυχώς όμως το bebe είναι πολύ καλά! Και τώρα είμαι ακόμα με τους ορους και σε καμία ώρα θα φύγω 

Περαστικά κορίτσι μου! Και εγώ μια από τα ίδια. Γαστρεντερίτιδα, αλλά είμαι σπίτι. Προσπαθώ με μπανάνες, λαπά και γουλιά γουλιά νερό γιατί έχω και τις ναυτίες ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου! Και εγώ μια από τα ίδια. Γαστρεντερίτιδα, αλλά είμαι σπίτι. Προσπαθώ με μπανάνες, λαπά και γουλιά γουλιά νερό γιατί έχω και τις ναυτίες ακόμα...

Περαστικά σου κοριτσάκι μου υπομονή και θα περάσει..🙏

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έτσι μου είχε πει ο γενετιστής.  Όταν είναι κοριτσάκι,  τα κύτταρα του εμβρύου μπλεχνονται με τα κύτταρα της μαμάς. Και έτσι όπως γίνεται η απόξεση,  πολλά από τα κύτταρα της μαμάς προσκολλουνται στο εμβρυο. Το σίγουρο αποτελεσμα είναι όταν είναι αγοράκι. Εμένα στη δεύτερη αποβολη μου ο καρυοτυπος ήταν καθαρός. Αλλά μου είπε ο γενετιστής ότι το πιθανότερο είναι να είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία και ότι επειδή ήταν κοριτσι δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα κύτταρα του εμβρύου από τα δικά μου

Το έχω διαβάσει και εγώ αυτό @Ανθη7οτι αν ο καρυότυπος εμβρύου δείξει ΧΧ πολλές φορές δεν  είναι έγκυρος γιατί μπερδέυεται με της μαμάς. Νομίζω πρέπει να κάνουν μια συγκεκριμένη διαδικασία (ρωτάνε συνήθως αν πήραν και αίμα από τη μαμα) για να το θεωρήσουν έγκυρο.

Πάντως εμένα στην πρώτη αποβολή που με απέτρεψαν να κάνω καρυότυπο εμβρύου μου είχαν πει οτι κατά 90% δεν θα δείξει τι συνέβη. Το μετάνιωσα βέβαια που δεν έκανα αλλά άλλη ιστορία αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

🥰🥰🥰

Έχεις κανάλι είσαι καναλάρχισα δηλαδή και δεν έχεις ενημερώσει? Καλέ πες μας να κάνουμε επίσκεψη με γλυκά 🤣

Δεν θα το κάνω εγώ Hope μου η ανάγκη θα με κάμει!!

Εννοείται θα ενημερώσω..

Θα μας βγάλουν στα κανάλια άλλωστε εμένα με βρακί και σπρέι στα βυζιά "φέρτε πίσω το a/c" και τον γάτο με κουκούλα γυαλιά ηλίου κράνος και στολή πυροσβέστη ξέρω γω να προσπαθεί να με μαζέψει..

κάτι έχω... μου αρέσει μαυρογατάκι μου, δεν εχω ουτε 100 subscribers, αλλά μυ αρέσει να δίνω και να δείχνω διάφορα....αλλα με όλες τις στεναχώριες μου είχε φύγει η διαθεση και έχω να ανεβάσω μήνες... είπα να κάνω με την επίσης αρρωστούλα φίλη @Luna777 διατροφή για προ εξωσωματικής/διέγερσης/εγκυμοσύνη αλλά μου κρύβεται και δεν θέλει😂😂 η μόνη λύση είσαι εσυ λοιπόν!!!!! Πήγαινε με το βρακί στη βουλή και θα έρθω🤣🤣

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου! Και εγώ μια από τα ίδια. Γαστρεντερίτιδα, αλλά είμαι σπίτι. Προσπαθώ με μπανάνες, λαπά και γουλιά γουλιά νερό γιατί έχω και τις ναυτίες ακόμα...

Περαστικά και σε σένα φροιντιν μου. Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς. Άλλο ο καρυοτυπος ζεύγους, άλλο π καρυοτυπος για το προϊόν αποβολής 

Έχω κάνει κι εγώ και ο άντρας μου καρυοτυπο και ήταν μια χαρά. Το καλοκαίρι που έκανα αποξεση στείλαμε το έμβρυο για καρυοτυπο μαζί με δικό μου αίμα και το αποτέλεσμα έδειξε ότι το έμβρυο ήταν υγιές και ήταν κοριτσάκι μπορεί τελικά να είχε κάτι και να μην φάνηκε; Δεν μου το είπαν ποτέ αυτό που είπες ότι μπερδεβεται και μπορεί να φανεί λάθος. Αίμα τότε είχαν πάρει κι από εμένα και θυμάμαι κιόλας μπόλικο 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου! Και εγώ μια από τα ίδια. Γαστρεντερίτιδα, αλλά είμαι σπίτι. Προσπαθώ με μπανάνες, λαπά και γουλιά γουλιά νερό γιατί έχω και τις ναυτίες ακόμα...

Περαστικά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Έχω κάνει κι εγώ και ο άντρας μου καρυοτυπο και ήταν μια χαρά. Το καλοκαίρι που έκανα αποξεση στείλαμε το έμβρυο για καρυοτυπο μαζί με δικό μου αίμα και το αποτέλεσμα έδειξε ότι το έμβρυο ήταν υγιές και ήταν κοριτσάκι μπορεί τελικά να είχε κάτι και να μην φάνηκε; Δεν μου το είπαν ποτέ αυτό που είπες ότι μπερδεβεται και μπορεί να φανεί λάθος. Αίμα τότε είχαν πάρει κι από εμένα και θυμάμαι κιόλας μπόλικο 

 

Περαστικά…

Ναι και από εμένα είχαν πάρει αίμα. Και εγώ εμείς έχουμε κάνει καρυοτυπος ζεύγους και ήταν φυσιολογικός.  Τα κύτταρα της μαμάς μπερδεύονται με τα κύτταρα του κοριτσιού και για αυτό μπορεί να βγει λάθος. Ο γενετιστης έκανε τον έλεγχο 2 φορές και μου είπε ότι θεωρεί πιθανότερο να είχε κάποια χρωμοσωμικη (άσχετα που βγήκε καθαρος) επειδή είχε πολλά κύτταρα δικά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου! Και εγώ μια από τα ίδια. Γαστρεντερίτιδα, αλλά είμαι σπίτι. Προσπαθώ με μπανάνες, λαπά και γουλιά γουλιά νερό γιατί έχω και τις ναυτίες ακόμα...

Ωωω περαστικουλια διδυμομανουλα μου! Ενημέρωσες τον γιατρό σου? Αν κάνεις εμετο και διαρροιες ίσως πρέπει να πας να σου βάλουν ορό. Εγω πάντως όταν πήρα τον δικό μου το βράδυ πια που σφαδαζα από τους πόνους και του είπα ότι το απόγευμα είχα κάνει διαρροιες μου την είπε γιατί δεν τον ενημέρωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι και από εμένα είχαν πάρει αίμα. Και εγώ εμείς έχουμε κάνει καρυοτυπος ζεύγους και ήταν φυσιολογικός.  Τα κύτταρα της μαμάς μπερδεύονται με τα κύτταρα του κοριτσιού και για αυτό μπορεί να βγει λάθος. Ο γενετιστης έκανε τον έλεγχο 2 φορές και μου είπε ότι θεωρεί πιθανότερο να είχε κάποια χρωμοσωμικη (άσχετα που βγήκε καθαρος) επειδή είχε πολλά κύτταρα δικά μου.

Κατάλαβα με βάζεις σε σκέψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ωωω περαστικουλια διδυμομανουλα μου! Ενημέρωσες τον γιατρό σου? Αν κάνεις εμετο και διαρροιες ίσως πρέπει να πας να σου βάλουν ορό. Εγω πάντως όταν πήρα τον δικό μου το βράδυ πια που σφαδαζα από τους πόνους και του είπα ότι το απόγευμα είχα κάνει διαρροιες μου την είπε γιατί δεν τον ενημέρωσα.

Ευχαριστώ πολύ! Ναι, ενημέρωσα. Αλλά μου είπε δεν χρειάζεται να πάω νοσοκομείο. Έχω πολλές αναγούλες και στομαχόπονο, αλλά ευτυχώς όχι εμετούς. Κάνω υπομονή να υποχωρήσει σιγά σιγά και προσπαθώ να τρώω με σύνεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2022 at 2:43 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Επειδη εχω χασει πολλες συνομιλίες 1η χοριακη ειχες 273 κ για 2η χοριακη πηγες μερα απο 19 μερες;;; Θεά! !!! Εγω να σου πω οτι 18η μερα ετ ειχα  6074 οποτε διδυμακια ολε!!με Το καλο!! 

2η χοριακη έκανα 8 μέρες μετά την 1η και 19 μέρες μετά τη μεταφορά. Για να δούμε…ανυπομονώ για τη Δευτέρα και για τον υπέρηχο ❤️

στις On 25/5/2022 at 3:08 ΜΜ, ο/η condios είπε:

Και μόνο που βοηθά στη διάθεση ο βελονισμός σκέψου πόσο βοηθά και στον οργανισμό!!!!!!!!! Συνεχιστε δυνατά ,,,, ειστε πιο κοντά στο όνειρο που θα πραγματοποιηθεί,,,πολλά φιλάκια!!!!

Άιντε καλέ που θα σε αφήσω μόνη σου,,,,πως αλλιώς θα συμπεθεριάσουμε? αχαχαχαχα Παρέα να τους φαμε αρκει να υπάρχουν σποράκια που θα γινουν γερά μωράκια!!!!!!!!! Α δε σου ειπα,,,στο καμινι θα ειμαι και εγω ,,δε θα γυρισω μετα την ετ,,,θα μεινω εκει,,,μπας και αλλάξει το γουρι,,,αχαχαχαχα

Ακομα ειναι ωραια η Λαρισα για νυχτοπερπατηματα,,,οχι οπως παλια,,,αλλά ωραια!!!!

αχαχαχαχαχαχα φίλη εκείνες οι χρονιες που αναφερεις ηταν οντως μακράν οι καλυτεροτερες και λιγο πιο πριν και λιγο πιο μετα,,,,τη χρυσή δεκαετια 1998-2008 ηταν ολα μαγικά παντού,,,,εγώ τοτε εμενα Αθήνα,,,΄όλα ίσιωμα,,,αχαχα

Τον απλο κανουμε οι περισσότερες,,,οταν ομως βρισκεται κατι θεωρώ δεδομενο οτι εγώ θα έκανα και μοριακό! Ζήτησε το, απαίτησε το μη σου πω καλυτερα. 

Ω ρε μανα μου νουμεραρα ,,,, παμε δυνατα τα τα τα τα ,,,,, και πες της αφεντικίνας,,,,,το μπουλο,,,,ειμαι για τα καλα και πολυ εγκυος κυρά μου,,,,δεν κανω ρουπι βημα χλμ νιεντε,,,,,,,,😂🤣💖🙏👶👶

Να τες και οι αλλες συμπεθερες με τις νουμεραρες τους! καλε τι ωραιαααααααααα καλε τι όμορφα καλε μυριζει ανθισμενες κοιλιτσες και μωράκια έρχονται!!!!!!!!! 🙏💖👶🙏💖👶

Ψυχιτσα μου εσυ γλυκιά,,,,προφανώς και σε πειραξε αυτό το καυτερο ή και τσιμπισες και καμιά γαστρεντεριτιδα αλλα εφοσον το μπεμπε ειναι καλα και εσυ σε καλα χερια παρτο ως μια αποτοξινωση και μετα ξανα προς το φαι τραβα!!!!!!!!  💖👶

Μαρή τρελή ναι έτσι ακριβώς θα της πω της αφεντικίνας, και αν τύχει και νευριάσει θα της πω ότι κάνω κοινωνικό πείραμα 🤣

αντε περιμένουμε και τις δικές σας τις νουμεραρες που όπως φαίνεται θα είναι καλοκαιρινές καλοκαιρινές!

στις πριν 20 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Γυρίσαμε σπίτι, είμαι μια χαρά, απλά είμαι εξαντλημενη.

@Kateriniwk  Σαλονικια μου καλή αρχή να έχεις! Σε βλέπω αισιοδοξη και  cool και έτσι θέλω να συνεχίσεις! Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!

@Lucia79 τι τέλειο νούμερο είναι αυτό! Πολλά συγχαρητήρια ! Σίγουρα έχεις διδυμακια!

Σε ευχαριστώ πολύ ρε συ! Όλες το λετε για τα δίδυμα, αντε να δούμε…περαστικά εσυ και προσοχή στις τυροκαυτερές! Φαντάζομαι τον έστειλες τον γιατρούλη σου με το μενού 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

2η χοριακη έκανα 8 μέρες μετά την 1η και 19 μέρες μετά τη μεταφορά. Για να δούμε…ανυπομονώ για τη Δευτέρα και για τον υπέρηχο ❤️

Μαρή τρελή ναι έτσι ακριβώς θα της πω της αφεντικίνας, και αν τύχει και νευριάσει θα της πω ότι κάνω κοινωνικό πείραμα 🤣

αντε περιμένουμε και τις δικές σας τις νουμεραρες που όπως φαίνεται θα είναι καλοκαιρινές καλοκαιρινές!

Σε ευχαριστώ πολύ ρε συ! Όλες το λετε για τα δίδυμα, αντε να δούμε…περαστικά εσυ και προσοχή στις τυροκαυτερές! Φαντάζομαι τον έστειλες τον γιατρούλη σου με το μενού 🤪

Όλα θα πανε υπεροχα ! Φτανει η ταλαιπωρια και για σενα .θα δεις ! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου χίλια συγνώμη που έχω χαθεί και αν μπω απαντάω που και που. 
αυτο το Σάββατο είναι να κάνω την εξέταση μικροβιοματος (από ότι μου εξήγησε ο γιατρός θα πάρει ενδομήτριο από διαφορά σημεία και θα τα στείλει για να δούμε για μικρόβια (είναι τέλειος διαφορετική από την απλή καλιεργια κολπικού υγρού) επίσης γίνεται χωρίς μέθη βοήθεια μου) από το άγχος μου εσφηγκα τα δόντια μου στο ύπνο όπου έσπασα ένα και ξύπνησα Τρίτη πρωί με παρά πολύ πόνο στην μισή κάτω γνάθο όπου αντανακλά ως την απάνω μισή όπου μίλησα με τον οδοντίατρο μου και μου είπε να πάρω κάποιο παυσίπονο ε σήμερα δεν άντεξα και πήγα να με δει και είπε θέλει απονεύρωση. Και ότι αυτός δεν κάνει και θέλει έναν ειδικό. Πήρα στους μίσους που έχει η Αθήνα κανένας δεν έχει ραντεβού σύντομα βρήκα έναν όπου έχει ραντεβού για την Πέμπτη που θα έρθει. Μου είπε ότι θα δει μήπως βρει και νωρίτερα λόγο ότι πονάω μακάρι… απο την Τρίτη σκεφτείτε κάθε 4 με 5 ώρες περνώ και διαφορετικό παυσίπονο φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση για φαΐ δεν θέλω καθόλου μόνο σήμερα το μεσημέρι έφαγα λίγο. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση για ξάπλα η χαλαρά καναπέ υποφέρω όποτε την βγάζω η όρθια η σε καρέκλα που μόνο έτσι ηρεμεί. 

πραγματικα αναρωτιέμαι ώρες ώρες πιος μας έχει γλωσοφαει; έχω αγανακτήσει πλέον. Εκεί που λέω θα κάνω αυτό όλο κάτι καινούριο. 
 

συγνωμη για το μεγαλω μνμ και το άσχετο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου χίλια συγνώμη που έχω χαθεί και αν μπω απαντάω που και που. 
αυτο το Σάββατο είναι να κάνω την εξέταση μικροβιοματος (από ότι μου εξήγησε ο γιατρός θα πάρει ενδομήτριο από διαφορά σημεία και θα τα στείλει για να δούμε για μικρόβια (είναι τέλειος διαφορετική από την απλή καλιεργια κολπικού υγρού) επίσης γίνεται χωρίς μέθη βοήθεια μου) από το άγχος μου εσφηγκα τα δόντια μου στο ύπνο όπου έσπασα ένα και ξύπνησα Τρίτη πρωί με παρά πολύ πόνο στην μισή κάτω γνάθο όπου αντανακλά ως την απάνω μισή όπου μίλησα με τον οδοντίατρο μου και μου είπε να πάρω κάποιο παυσίπονο ε σήμερα δεν άντεξα και πήγα να με δει και είπε θέλει απονεύρωση. Και ότι αυτός δεν κάνει και θέλει έναν ειδικό. Πήρα στους μίσους που έχει η Αθήνα κανένας δεν έχει ραντεβού σύντομα βρήκα έναν όπου έχει ραντεβού για την Πέμπτη που θα έρθει. Μου είπε ότι θα δει μήπως βρει και νωρίτερα λόγο ότι πονάω μακάρι… απο την Τρίτη σκεφτείτε κάθε 4 με 5 ώρες περνώ και διαφορετικό παυσίπονο φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση για φαΐ δεν θέλω καθόλου μόνο σήμερα το μεσημέρι έφαγα λίγο. Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση για ξάπλα η χαλαρά καναπέ υποφέρω όποτε την βγάζω η όρθια η σε καρέκλα που μόνο έτσι ηρεμεί. 

πραγματικα αναρωτιέμαι ώρες ώρες πιος μας έχει γλωσοφαει; έχω αγανακτήσει πλέον. Εκεί που λέω θα κάνω αυτό όλο κάτι καινούριο. 
 

συγνωμη για το μεγαλω μνμ και το άσχετο 

Να πάρεις νιφλαμολ. Είναι ο, τι πρέπει για τον πονοδοντο. Όσο για την εξέταση, να μην σε αγχώνει καθόλου. Δεν πονάει. Πιο πολύ με ποναει το τεστ παπ πάρα αυτό. Λογικά την ngs θα κάνεις ε? Μην σε παίρνει από κάτω.  Όλοι έχουμε τα ups and down μας. Φάση είναι και θα περάσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να πάρεις νιφλαμολ. Είναι ο, τι πρέπει για τον πονοδοντο. Όσο για την εξέταση, να μην σε αγχώνει καθόλου. Δεν πονάει. Πιο πολύ με ποναει το τεστ παπ πάρα αυτό. Λογικά την ngs θα κάνεις ε? Μην σε παίρνει από κάτω.  Όλοι έχουμε τα ups and down μας. Φάση είναι και θα περάσει! 

Δεν μου κάνει τίποτα αυτό. Δεν ξέρω πως λέγετε ακριβώς η εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...