Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τώρα τι κανουμε;


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια. 

Η ιστορια μου  μεγαλη αλλα θα σας τα πω συνοπτικα. Προσπαθουμε σχεδον χρονο για το πρωτο μας μωρακι αλλα χωρις επιτυχια. Εκανα 6 μηνες διεγερση με serpafar χωρις αποτελεσμα. Κανω μετα σπο τους 9 μηνες εξετασεις  κ βρισκουμε θυρεοειδη κ προλακτινη ανεβασμενα. Εν τελη μου δίνουν χαμηλη δοση. Δεν πεφτει οσο θελαμε.  Επισκέπτομαι αλλη γιατρο μ ανεβασε τη δοση κ εκανα επαναληπτικη προλακτινης. Τελικα εχω χασιμοτο κ η προλακτινη ειναι στο 26. Μου εδωσε σεληνιο κ χαπι για προλακτινη 1 τη βδομαδα ( αυτο ειναι μολις 10 μερες που εγινε). 

Πριν απο αυτο αποφασιζω να παω για σαλπιγγογραφια. Κανω, βρισκει ο γιατρος λιγο φραγμενη τη μια σαλπιγγα. Ευτυχως ανοιγει ολα καλα. Παμε κ για σπερμοδιαγραμμα. Πολυ καλο κ αυτο.

Πανω που λεω ωραια ξεαγχωθηκα κ παμε τωρα υπομονη 1 2 μηνες για να ρυθμιστουν ολα κ να ειμαστε κομπλε, ξεκιναμε αυτο το μηνα εγω φουλ στη χαρα λεω δεν μπορει σε 1 2 μηνες θα πιάσουμε.  

Ακομα δεν εχω βρει γονιμη. Ειμαι 31η ημερα. Εχω και πολυκυστικες. Παιρνω ινοφερτ. Β12 D3. 

Λεμε μετα απο οδηγιες θα ερχομαστε σε επαφη καθε 2η μερα. Γιατι ετσι το σπερμα ειναι καλυτερης ποιοτητας. Παμε τις πρωτες 3 4 φορες ολα καλα. Τωρα εδω κ βδομαδα κοριτσια ο άντρας μου δεν εχει υπομονη να την βρουμε παρεα. Ξεκιναμε τη διαδικασια κ αδειαζει πριν καν μπει. 

Εχω απογοητευτει, με πιανουν τα  κλαματα. Δεν μπορει λεει να περιμενει. Ωραια μην περιμενεις. Πες το μου οτι δεν κρατιεμαι. Να την βρω μονη μ στην τελική κ μετα να γινει η πραξη. 

Τπτ.. η πληρης απογοητευση. Κ δεν εχω κ γονιμη προς το παρον. 

Τι κάνουμε τωρα; ποια ειναι η λυση;  παντα κατι βρισκουμε κ δεν γινεται η δουλεια π πρεπει. Με  τον κρινο θα μεινω; 

Κανω τοση προσπαθεια κ ο αντρας μου δεν ξερω τι κανει.  Δεν εχει εμπεδωσει την κατασταση; απλα δεν κρατιεται; τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Γεια σας κοριτσια. 

Η ιστορια μου  μεγαλη αλλα θα σας τα πω συνοπτικα. Προσπαθουμε σχεδον χρονο για το πρωτο μας μωρακι αλλα χωρις επιτυχια. Εκανα 6 μηνες διεγερση με serpafar χωρις αποτελεσμα. Κανω μετα σπο τους 9 μηνες εξετασεις  κ βρισκουμε θυρεοειδη κ προλακτινη ανεβασμενα. Εν τελη μου δίνουν χαμηλη δοση. Δεν πεφτει οσο θελαμε.  Επισκέπτομαι αλλη γιατρο μ ανεβασε τη δοση κ εκανα επαναληπτικη προλακτινης. Τελικα εχω χασιμοτο κ η προλακτινη ειναι στο 26. Μου εδωσε σεληνιο κ χαπι για προλακτινη 1 τη βδομαδα ( αυτο ειναι μολις 10 μερες που εγινε). 

Πριν απο αυτο αποφασιζω να παω για σαλπιγγογραφια. Κανω, βρισκει ο γιατρος λιγο φραγμενη τη μια σαλπιγγα. Ευτυχως ανοιγει ολα καλα. Παμε κ για σπερμοδιαγραμμα. Πολυ καλο κ αυτο.

Πανω που λεω ωραια ξεαγχωθηκα κ παμε τωρα υπομονη 1 2 μηνες για να ρυθμιστουν ολα κ να ειμαστε κομπλε, ξεκιναμε αυτο το μηνα εγω φουλ στη χαρα λεω δεν μπορει σε 1 2 μηνες θα πιάσουμε.  

Ακομα δεν εχω βρει γονιμη. Ειμαι 31η ημερα. Εχω και πολυκυστικες. Παιρνω ινοφερτ. Β12 D3. 

Λεμε μετα απο οδηγιες θα ερχομαστε σε επαφη καθε 2η μερα. Γιατι ετσι το σπερμα ειναι καλυτερης ποιοτητας. Παμε τις πρωτες 3 4 φορες ολα καλα. Τωρα εδω κ βδομαδα κοριτσια ο άντρας μου δεν εχει υπομονη να την βρουμε παρεα. Ξεκιναμε τη διαδικασια κ αδειαζει πριν καν μπει. 

Εχω απογοητευτει, με πιανουν τα  κλαματα. Δεν μπορει λεει να περιμενει. Ωραια μην περιμενεις. Πες το μου οτι δεν κρατιεμαι. Να την βρω μονη μ στην τελική κ μετα να γινει η πραξη. 

Τπτ.. η πληρης απογοητευση. Κ δεν εχω κ γονιμη προς το παρον. 

Τι κάνουμε τωρα; ποια ειναι η λυση;  παντα κατι βρισκουμε κ δεν γινεται η δουλεια π πρεπει. Με  τον κρινο θα μεινω; 

Κανω τοση προσπαθεια κ ο αντρας μου δεν ξερω τι κανει.  Δεν εχει εμπεδωσει την κατασταση; απλα δεν κρατιεται; τι να πω.

Καταρχήν για το θέμα της γονιμότητας μιλά με το γιατρό σου. Για το Χασιμοτο μη σκας έχει η μισή Ελλάδα κ μια χαρά κάνει παιδιά. Δεν είναι αυτό το θέμα εκτός πια κ αν εχεις καμία εξωφρενική tsh. Το ζήτημα είναι νομίζω η ωορρηξια σου, που από όσο ξέρω με τις πολυκυστικες είναι θέμα... Αυτό πρέπει κάπως να λύσεις. 

Σχετικά με το θέμα του άντρα σου σορρυ θα σε δυσαρεστησω αλλά είναι πολύ πιο περίπλοκο από την προσπάθεια για παιδί! Πες δεν θέλατε παιδί... Δλδ τι σεξ είναι αυτό που ο ένας αδιαφορεί πλήρως για τον άλλο; έτσι ήταν πάντα; αυτό είναι για μένα το θέμα κ όχι η γονιμοποίηση. Κάτι λέει για αυτόν κ την αντιμετώπιση του προς εσένα. Αν δεν είναι έτσι πάντα κ είναι νέα μόδα, Είσαι σίγουρη ότι θέλει εξίσου παιδί; αποκλείω ότι δεν μπορεί να κρατηθεί έτσι στα καλά καθούμενα. Κ κάθε φορά ανά δύο μέρες... Νομίζω το θέμα είναι πιο βαθύ κ πρέπει να κάνετε μια συζήτηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Καταρχήν για το θέμα της γονιμότητας μιλά με το γιατρό σου. Για το Χασιμοτο μη σκας έχει η μισή Ελλάδα κ μια χαρά κάνει παιδιά. Δεν είναι αυτό το θέμα εκτός πια κ αν εχεις καμία εξωφρενική tsh. Το ζήτημα είναι νομίζω η ωορρηξια σου, που από όσο ξέρω με τις πολυκυστικες είναι θέμα... Αυτό πρέπει κάπως να λύσεις. 

Σχετικά με το θέμα του άντρα σου σορρυ θα σε δυσαρεστησω αλλά είναι πολύ πιο περίπλοκο από την προσπάθεια για παιδί! Πες δεν θέλατε παιδί... Δλδ τι σεξ είναι αυτό που ο ένας αδιαφορεί πλήρως για τον άλλο; έτσι ήταν πάντα; αυτό είναι για μένα το θέμα κ όχι η γονιμοποίηση. Κάτι λέει για αυτόν κ την αντιμετώπιση του προς εσένα. Αν δεν είναι έτσι πάντα κ είναι νέα μόδα, Είσαι σίγουρη ότι θέλει εξίσου παιδί; αποκλείω ότι δεν μπορεί να κρατηθεί έτσι στα καλά καθούμενα. Κ κάθε φορά ανά δύο μέρες... Νομίζω το θέμα είναι πιο βαθύ κ πρέπει να κάνετε μια συζήτηση... 

Ξεκιναμε την διαδικασια κανονικα κλπ αλλα το θεμα ειναι οτι δεν προλαβαινω να εχω ορεξη ενω εκεινος εχει ηδη. Καταλαβες;  κ εκεινος θελει παιδι κ δεν υπαρχει αμφιβολια για αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Ξεκιναμε την διαδικασια κανονικα κλπ αλλα το θεμα ειναι οτι δεν προλαβαινω να εχω ορεξη ενω εκεινος εχει ηδη. Καταλαβες;  κ εκεινος θελει παιδι κ δεν υπαρχει αμφιβολια για αυτο

Όταν λες δεν προλαβαίνεις να έχεις όρεξη για τι χρονικό όριο μιλάμε? (δεν μπορώ να βρω τις λέξεις τώρα) έχει περάσει κανένα μισάωρο και εσύ ακόμα δεν έχεις όρεξη; ή μιλάμε για 5-10 λεπτά; Στην πρώτη περίπτωση θα σου πω ότι μπορεί να φταίει το άγχος της γονιμοποίησης το έχουμε περάσει όλες και το περνάμε ακόμα κάποιες φορές στη δεύτερη περίπτωση θα σου πω ότι συμφωνώ απόλυτα με την @Tokyo πρέπει να κάνεις σύντομα μια κουβέντα μαζί του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Γεια σας κοριτσια. 

Η ιστορια μου  μεγαλη αλλα θα σας τα πω συνοπτικα. Προσπαθουμε σχεδον χρονο για το πρωτο μας μωρακι αλλα χωρις επιτυχια. Εκανα 6 μηνες διεγερση με serpafar χωρις αποτελεσμα. Κανω μετα σπο τους 9 μηνες εξετασεις  κ βρισκουμε θυρεοειδη κ προλακτινη ανεβασμενα. Εν τελη μου δίνουν χαμηλη δοση. Δεν πεφτει οσο θελαμε.  Επισκέπτομαι αλλη γιατρο μ ανεβασε τη δοση κ εκανα επαναληπτικη προλακτινης. Τελικα εχω χασιμοτο κ η προλακτινη ειναι στο 26. Μου εδωσε σεληνιο κ χαπι για προλακτινη 1 τη βδομαδα ( αυτο ειναι μολις 10 μερες που εγινε). 

Πριν απο αυτο αποφασιζω να παω για σαλπιγγογραφια. Κανω, βρισκει ο γιατρος λιγο φραγμενη τη μια σαλπιγγα. Ευτυχως ανοιγει ολα καλα. Παμε κ για σπερμοδιαγραμμα. Πολυ καλο κ αυτο.

Πανω που λεω ωραια ξεαγχωθηκα κ παμε τωρα υπομονη 1 2 μηνες για να ρυθμιστουν ολα κ να ειμαστε κομπλε, ξεκιναμε αυτο το μηνα εγω φουλ στη χαρα λεω δεν μπορει σε 1 2 μηνες θα πιάσουμε.  

Ακομα δεν εχω βρει γονιμη. Ειμαι 31η ημερα. Εχω και πολυκυστικες. Παιρνω ινοφερτ. Β12 D3. 

Λεμε μετα απο οδηγιες θα ερχομαστε σε επαφη καθε 2η μερα. Γιατι ετσι το σπερμα ειναι καλυτερης ποιοτητας. Παμε τις πρωτες 3 4 φορες ολα καλα. Τωρα εδω κ βδομαδα κοριτσια ο άντρας μου δεν εχει υπομονη να την βρουμε παρεα. Ξεκιναμε τη διαδικασια κ αδειαζει πριν καν μπει. 

Εχω απογοητευτει, με πιανουν τα  κλαματα. Δεν μπορει λεει να περιμενει. Ωραια μην περιμενεις. Πες το μου οτι δεν κρατιεμαι. Να την βρω μονη μ στην τελική κ μετα να γινει η πραξη. 

Τπτ.. η πληρης απογοητευση. Κ δεν εχω κ γονιμη προς το παρον. 

Τι κάνουμε τωρα; ποια ειναι η λυση;  παντα κατι βρισκουμε κ δεν γινεται η δουλεια π πρεπει. Με  τον κρινο θα μεινω; 

Κανω τοση προσπαθεια κ ο αντρας μου δεν ξερω τι κανει.  Δεν εχει εμπεδωσει την κατασταση; απλα δεν κρατιεται; τι να πω.

Καλησπέρα κορίτσι μου θέλω να πω την γνώμη μου με όλο το θάρρος και χωρίς να παρεξηγηθώ..  επειδή θυμάμαι πριν λίγο καιρό είχες ξανά αναφέρει το πρόβλημα αυτό με τον σύζυγο σου και από ότι καταλαβαίνω από αυτά που λες δεν έχει λυθεί ακόμα, δυστυχώς εδώ που κάνουμε κουβεντούλα δεν θα βρεις την μαγική απαντηση που ψαχνεις… τα περισσότερα κορίτσια το μόνο που μπορούν να σου πουν είναι να κανείς συζήτηση με τον άντρα σου και πρέπει να βρείτε μαζί την λύση στο θέμα αυτό…

Το να λύσεις το θέμα το ορμονικό σου (που στο ευχομαι και γρήγορα)  για να καταφέρεις να μείνεις εγκυος έστω και αυτόν τον τρόπο που γίνεται το σεξ είναι σαν να κοιτάς το δέντρο και να χάνεις το δάσος! 
 

Μακάρι να είναι κάτι προσωρινό όλο αυτο που σας συμβαίνει και να φταίει το άγχος σας για το μωράκι που θέλετε τόσο πολύ να έρθει  💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Όταν λες δεν προλαβαίνεις να έχεις όρεξη για τι χρονικό όριο μιλάμε? (δεν μπορώ να βρω τις λέξεις τώρα) έχει περάσει κανένα μισάωρο και εσύ ακόμα δεν έχεις όρεξη; ή μιλάμε για 5-10 λεπτά; Στην πρώτη περίπτωση θα σου πω ότι μπορεί να φταίει το άγχος της γονιμοποίησης το έχουμε περάσει όλες και το περνάμε ακόμα κάποιες φορές στη δεύτερη περίπτωση θα σου πω ότι συμφωνώ απόλυτα με την @Tokyo πρέπει να κάνεις σύντομα μια κουβέντα μαζί του

Μιλαμε για τα πρωτα 5 10 λεπτα! Εννοειται οτι εχω ορεξη αλλα θελω λιγα λεπτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου θέλω να πω την γνώμη μου με όλο το θάρρος και χωρίς να παρεξηγηθώ..  επειδή θυμάμαι πριν λίγο καιρό είχες ξανά αναφέρει το πρόβλημα αυτό με τον σύζυγο σου και από ότι καταλαβαίνω από αυτά που λες δεν έχει λυθεί ακόμα, δυστυχώς εδώ που κάνουμε κουβεντούλα δεν θα βρεις την μαγική απαντηση που ψαχνεις… τα περισσότερα κορίτσια το μόνο που μπορούν να σου πουν είναι να κανείς συζήτηση με τον άντρα σου και πρέπει να βρείτε μαζί την λύση στο θέμα αυτό…

Το να λύσεις το θέμα το ορμονικό σου (που στο ευχομαι και γρήγορα)  για να καταφέρεις να μείνεις εγκυος έστω και αυτόν τον τρόπο που γίνεται το σεξ είναι σαν να κοιτάς το δέντρο και να χάνεις το δάσος! 
 

Μακάρι να είναι κάτι προσωρινό όλο αυτο που σας συμβαίνει και να φταίει το άγχος σας για το μωράκι που θέλετε τόσο πολύ να έρθει  💕

Τι να πω μακαρι!  Δεν εχω κανενα απολυτως αλλο θεμα με τον συζυγο μου. Περναμε τελεια, ηρεμα κλπ αλλα σε αυτο το κομματι τελικα υπαρχει ενα  θεμα ασυγχρονισμου τουλαχιστον στην καλυτερη περιπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Μιλαμε για τα πρωτα 5 10 λεπτα! Εννοειται οτι εχω ορεξη αλλα θελω λιγα λεπτα

Εννοείται ότι θέλεις λίγα λεπτά δεν είμαστε μηχανήματα να πατάς ένα κουμπί και να παίρνει μπροστά... Αυτό πρέπει να το συζητήσεις μαζί του να του δώσεις να καταλάβει ότι είσαστε δύο δεν είναι μόνος του και πρέπει να συμβαδιζετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Μιλαμε για τα πρωτα 5 10 λεπτα! Εννοειται οτι εχω ορεξη αλλα θελω λιγα λεπτα

Συμφωνώ με τη @Lacostakiτι είσαι να έρχεσαι έτοιμη; οκ θα συμβεί κ αυτό να έχεις όρεξη βρε αδερφέ από πριν αλλά κακά τα ψέματα όταν γίνεται σεξ με πρόγραμμα κάθε 2 μέρες δεν είναι κ το πιο σύνηθες!

Αυτό που ακόμα δεν κατάλαβα όμως είναι αν αυτό γίνεται τώρα στις προσπάθειες (οπότε ίσως κ αυτού του βγαίνει ένα άγχος έτσι) ή πάντα υπήρχε το θέμα της ταχύτητας κ το παρεβλεπες. Θα σιυ έλεγα να το δεις περισσότερο ως θέμα σεξ κ σχέσης κ όχι γονιμοποίησης. Έχει δίκιο η @Elkχάνεις το δάσος... Αντε κ έμεινες έγκυος. Αυτή τη σεξουαλικη ζωη θες να έχεις; όμως κ πάλι ξαναλέω αν πρόκειται για κάτι πρόσφατο κ προσωρινό οκ ίσως είναι άγχος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Συμφωνώ με τη @Lacostakiτι είσαι να έρχεσαι έτοιμη; οκ θα συμβεί κ αυτό να έχεις όρεξη βρε αδερφέ από πριν αλλά κακά τα ψέματα όταν γίνεται σεξ με πρόγραμμα κάθε 2 μέρες δεν είναι κ το πιο σύνηθες!

Αυτό που ακόμα δεν κατάλαβα όμως είναι αν αυτό γίνεται τώρα στις προσπάθειες (οπότε ίσως κ αυτού του βγαίνει ένα άγχος έτσι) ή πάντα υπήρχε το θέμα της ταχύτητας κ το παρεβλεπες. Θα σιυ έλεγα να το δεις περισσότερο ως θέμα σεξ κ σχέσης κ όχι γονιμοποίησης. Έχει δίκιο η @Elkχάνεις το δάσος... Αντε κ έμεινες έγκυος. Αυτή τη σεξουαλικη ζωη θες να έχεις; όμως κ πάλι ξαναλέω αν πρόκειται για κάτι πρόσφατο κ προσωρινό οκ ίσως είναι άγχος... 

Οχι βρε κοριτσια. Τωρα εχει γινει προβλημα. Πριν ξεκινησουμε για παιδακι δεν ειχαμε τετοια θεματα. Τωρα εχει.παραγινει το χαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Balak455 είπε:

Οχι βρε κοριτσια. Τωρα εχει γινει προβλημα. Πριν ξεκινησουμε για παιδακι δεν ειχαμε τετοια θεματα. Τωρα εχει.παραγινει το χαλι

Τότε νομίζω είναι ο τρόπος που σε αυτόν βγαίνει το άγχος για παιδί... Εμείς κάποια στιγμή είχαμε το αντίθετο θέμα, μαραθώνιο σεξ! Κ αυτό επειδή αγχώνονται κ αυτοί για την επιτυχία της πράξης. Μετά από λίγο ξαναβρήκαμε το ρυθμό μας κ πιστεύω το ίδιο θα γίνει κ με εσας. Πάντως αλήθεια κάνε μια κουβέντα μαζί του γιατί ό,τι κ να λέμε εμείς είναι στα λόγια... Εύχομαι καλή επιτυχία κ σύντομα να σας έρθει το μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2022 at 1:36 ΜΜ, ο/η Balak455 είπε:

Γεια σας κοριτσια. 

Η ιστορια μου  μεγαλη αλλα θα σας τα πω συνοπτικα. Προσπαθουμε σχεδον χρονο για το πρωτο μας μωρακι αλλα χωρις επιτυχια. Εκανα 6 μηνες διεγερση με serpafar χωρις αποτελεσμα. Κανω μετα σπο τους 9 μηνες εξετασεις  κ βρισκουμε θυρεοειδη κ προλακτινη ανεβασμενα. Εν τελη μου δίνουν χαμηλη δοση. Δεν πεφτει οσο θελαμε.  Επισκέπτομαι αλλη γιατρο μ ανεβασε τη δοση κ εκανα επαναληπτικη προλακτινης. Τελικα εχω χασιμοτο κ η προλακτινη ειναι στο 26. Μου εδωσε σεληνιο κ χαπι για προλακτινη 1 τη βδομαδα ( αυτο ειναι μολις 10 μερες που εγινε). 

Πριν απο αυτο αποφασιζω να παω για σαλπιγγογραφια. Κανω, βρισκει ο γιατρος λιγο φραγμενη τη μια σαλπιγγα. Ευτυχως ανοιγει ολα καλα. Παμε κ για σπερμοδιαγραμμα. Πολυ καλο κ αυτο.

Πανω που λεω ωραια ξεαγχωθηκα κ παμε τωρα υπομονη 1 2 μηνες για να ρυθμιστουν ολα κ να ειμαστε κομπλε, ξεκιναμε αυτο το μηνα εγω φουλ στη χαρα λεω δεν μπορει σε 1 2 μηνες θα πιάσουμε.  

Ακομα δεν εχω βρει γονιμη. Ειμαι 31η ημερα. Εχω και πολυκυστικες. Παιρνω ινοφερτ. Β12 D3. 

Λεμε μετα απο οδηγιες θα ερχομαστε σε επαφη καθε 2η μερα. Γιατι ετσι το σπερμα ειναι καλυτερης ποιοτητας. Παμε τις πρωτες 3 4 φορες ολα καλα. Τωρα εδω κ βδομαδα κοριτσια ο άντρας μου δεν εχει υπομονη να την βρουμε παρεα. Ξεκιναμε τη διαδικασια κ αδειαζει πριν καν μπει. 

Εχω απογοητευτει, με πιανουν τα  κλαματα. Δεν μπορει λεει να περιμενει. Ωραια μην περιμενεις. Πες το μου οτι δεν κρατιεμαι. Να την βρω μονη μ στην τελική κ μετα να γινει η πραξη. 

Τπτ.. η πληρης απογοητευση. Κ δεν εχω κ γονιμη προς το παρον. 

Τι κάνουμε τωρα; ποια ειναι η λυση;  παντα κατι βρισκουμε κ δεν γινεται η δουλεια π πρεπει. Με  τον κρινο θα μεινω; 

Κανω τοση προσπαθεια κ ο αντρας μου δεν ξερω τι κανει.  Δεν εχει εμπεδωσει την κατασταση; απλα δεν κρατιεται; τι να πω.

Νομίζω έχουμε γίνει τόσο εμμονικές με το θέμα που έχουμε βάλει προτεραιότητα αυτό και όχι την απόλαυση. Κι όμως όλες οι φιλές μου, και είναι πολλές γτ όλες στην πα΄ρεα μου πια είναι στο 2ο τρίτο παιδί, δεν έκαναν εσκεμένες προσπάθειες. Εννόω, απολαμβάναν τόσο πολύ την πράξη που δεν ''τραβήχτηκε'' ο σύντροφος. Εμένα να δείτε τι μου έκανε ο καλός μου, μετά την πράξη αν τυχόν σηκωνόμουν να πάω να πλυθώ μου έλεγε αστεία ξεπλένεις τα παιδιά μας και τετοια :P ή κάθε φορά μου πιάνει τα πόδια και τα σηκώνει ψηλά έτσι λέει πρέπει να καθίσεις χαχα ή μου λέει θα απέχουμε όπως είπε ο ιατρός να δυναμώσει το σπέρμα.. έλα όμως που έγω είμαι σεξομαν΄ης  συγγνωμη για τις λεπτομέρειες.. και εν τέλη τον κάθισα κάτω και τον συζήτησα του λέω μου έχεις μεταδώσει την εμμονή σου και το άγχος.. δε γίνεται να κάνουμε έρωτα μόνο για να πετύχουμε τη γονιμοποίηση. το κατάλαβε και αυτός ότι είχα αρχίσει να τρελαίνομαι και μου είπε εν τέλη έχεις δίκιο, στην τελική θα υοθετήσουμε. 

 

Θέλω να πω, ξέρω πόσο επιθυμητό είναι, τι άγχος και αγωνία έχετε κ έχω.. αλλά να έχουμε και λίγο τη λογική μας. ότι και αν κάνουμε στην τελική θα μας βρει όταν το απολαμβάνουμε και είμαστε χαλαρές για να έρθει φυσικά. Μη τον πιέζεις. Πιείτε λίγο κρασάκι, πάτε βόλτα, χαλαρώστε με μουσική. Απολαύστε ο ένας τον άλλον. Με χάδια, προκαταρκτικά, και να τελειώσει έξω, δεν πειράζει φτιάξτε πρώτα τη σεξουαλική σας ζωή να είστε καλά μεταξύ σας... ιατρός δεν είμαι αλλά σε αυτά κατέληξα. ¨Οπως επίσης σε εμένα έχω παρατηρήσει πως όταν το σεξ είναι καλό ποιοτικό με οργασμούς, η περίοδος φαίνεται να έρχεται πιο συχνά...

Θέλω να πω ας μην ξεχνάμε ότι όπως έχουμε εμείς το άγχος, έχουν και αυτοί. 

 

Ευχομαι να ηρεμήσετε και να είσαι σύντομα μια ικανοποιημένη μανούλα! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
    • Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ;;  μείνει καμία για τεστακι/χοριακη;  εγω νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες, δεν έχω κ γεμάτο πρόγραμμα αυτές τις μέρες κ κοιτάω όλο τις ημερομηνίες.. (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη το μεγάλο Σάββατο , που μάλιστα δουλεύω.. πιθανότατα θα νιώσω την ανάγκη μεγάλη Παρασκευή να πάνω ένα τεστακι για να είμαι σπίτι μου άνετα …
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...