Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μάλλον σε 1.5 βδομάδα γεννάω 😀😀😀😀😀😀 ..

Έτσι μου είπε η γιατρός...

Ανυπομονώ να την αντικρίσω ..όσο για την γέννα νομίζω ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι τι πρόκειται να γίνει...😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μάλλον σε 1.5 βδομάδα γεννάω 😀😀😀😀😀😀 ..

Έτσι μου είπε η γιατρός...

Ανυπομονώ να την αντικρίσω ..όσο για την γέννα νομίζω ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι τι πρόκειται να γίνει...😁

 

Καλημέραα, τί ωραία!!! Αντε με το καλό να έρθει και να την πιάσεις στα χέρια σου 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μάλλον σε 1.5 βδομάδα γεννάω 😀😀😀😀😀😀 ..

Έτσι μου είπε η γιατρός...

Ανυπομονώ να την αντικρίσω ..όσο για την γέννα νομίζω ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι τι πρόκειται να γίνει...😁

 

Με το καλο κοριτσι μου!!!!!!!! Απιστευτο εφτασες στο τελος!! Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι φαινεται θα αργησω!!❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2022 at 10:12 ΜΜ, ο/η anthi_89 είπε:

@Hopemumtobe εμένα στην 34+1 εβδομάδα ήταν 2200...αύριο πρωί έχω ραντεβού με τον γιατρό κ θα δούμε πόσο πήρε σε 2 εβδομάδες.   αύριο θα είμαι 36+1. Πάντως όταν έκανα το doppler, η υπερηχογραφιστρια που είναι εξαιρετικη κ με μεγάλη εμπειρία μου είχε πει ότι αν πάρω όλο τον 9ο θα βγει περίπου 3200 με 3300...οπότε για να δούμε αν θα πέσει μέσα. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Να σου πω κατι με βαση περιοδο ειμαι 34+6 εβδομαδες αλλα με βαση αυχενικη 36+1 πραγματικα δεν ξερω τι ειμαι αχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Να σου πω κατι με βαση περιοδο ειμαι 34+6 εβδομαδες αλλα με βαση αυχενικη 36+1 πραγματικα δεν ξερω τι ειμαι αχαχαχχα

Αυτά είναι θέματα δυσεπιλυτα 😅😅😅 να σου πω την αλήθεια κ εγώ δεν καταλαβαίνω αν αλλάζει κάτι με τις ημερομηνίες που βγάζουν η αυχενική κ η Β επιπέδου. Εγώ πάω με την ΤΕΡ. Κ ο γιατρός μου δηλαδή έτσι τα μετράει. Για να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Καλημέραα, τί ωραία!!! Αντε με το καλό να έρθει και να την πιάσεις στα χέρια σου 💕💕

 Ευχαριστώ πολύ και σε σένα το ίδιο 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!!!!!!! Απιστευτο εφτασες στο τελος!! Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι φαινεται θα αργησω!!❣️

Ευχαριστώ πολύ ..δεν πειράζει με το καλό ..εγώ έχω το κωλο ζάχαρο + θρομβοφυλια + ένα μικρό θέμα με τον τράχηλο...τώρα δεν ξέρω ..δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε σένα περπαταω και πονάω κάτω στην λεκάνη , οπότε καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μάλλον σε 1.5 βδομάδα γεννάω 😀😀😀😀😀😀 ..

Έτσι μου είπε η γιατρός...

Ανυπομονώ να την αντικρίσω ..όσο για την γέννα νομίζω ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι τι πρόκειται να γίνει...😁

 

Με το καλο κοριτσι μου!!! Να κρατησεις την μπεμπουλα σου αγκαλια!!! 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!! Να κρατησεις την μπεμπουλα σου αγκαλια!!! 💕💕

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ..και εσύ το ίδιο 💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μάλλον σε 1.5 βδομάδα γεννάω 😀😀😀😀😀😀 ..

Έτσι μου είπε η γιατρός...

Ανυπομονώ να την αντικρίσω ..όσο για την γέννα νομίζω ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι τι πρόκειται να γίνει...😁

 

Αχχ τι ωραίααα!!!!!

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!

Θα είναι το πρώτο μωράκι της ομάδας, σωστά;

👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ArK. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εγώ γενναω τελικά στις 4 νοεμβριου με καισαρική!έφτασε ο καιρός να δω την μπέμπα μου !

Καλημέρα!!

 

Με το καλό κορίτσι μου!!

Αχ τι ωραία!!! Την επόμενη εβδομάδα θα έχεις τη μικρούλα σου αγκαλιά!! Με το καλό!! ❤️

Που θα γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ArK. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εγώ γενναω τελικά στις 4 νοεμβριου με καισαρική!έφτασε ο καιρός να δω την μπέμπα μου !

Καλημέρα με το καλό σου εύχομαι 💗💗💗 και εγω κάπου εκεί 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα με το καλό σου εύχομαι 💗💗💗 και εγω κάπου εκεί 💖

Με το καλό και σε σένα! Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ArK. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εγώ γενναω τελικά στις 4 νοεμβριου με καισαρική!έφτασε ο καιρός να δω την μπέμπα μου !

Καλημέρα, με το καλό εύχομαι...δεν έμεινε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ArK. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!Στο Ιασω.

Ωραία! Μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα εκεί μου είπε τα καλύτερα!

Εγώ θα γεννήσω στο Λητώ αλλά δεν ξέρω καμία που να έχει γεννήσει εκεί για να μου πει εντυπώσεις... 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2022 at 8:31 ΠΜ, ο/η ArK. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εγώ γενναω τελικά στις 4 νοεμβριου με καισαρική!έφτασε ο καιρός να δω την μπέμπα μου !

Καλημέρα κοριτσι μου!! Με το καλο! Εφτασε η ωρα! Να μας γραψεις τα νεα σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2022 at 1:43 ΜΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μάλλον σε 1.5 βδομάδα γεννάω 😀😀😀😀😀😀 ..

Έτσι μου είπε η γιατρός...

Ανυπομονώ να την αντικρίσω ..όσο για την γέννα νομίζω ότι τώρα άρχισα να σκέφτομαι τι πρόκειται να γίνει...😁

 

Καλημερα κοριτσι μου τελικα ποια ημερομηνια γεννας?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου τελικα ποια ημερομηνια γεννας?❤️

Καλημέρα Δευτέρα θα μάθω ημερομηνία για μέσα στην εβδομάδα ..γιατί κάνω εδώ και ένα μήνα καρδιοτοκογραφο και τώρα την Πέμπτη ήταν φυσιολογικός και όχι άριστος ..οπότε μέσα στην εβδομάδα ....εσύ ποτέ γέννας σου είπαν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!! Με το καλο! Εφτασε η ωρα! Να μας γραψεις τα νεα σου!!!❤️

Ναι βέβαια όταν μπορέσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα Δευτέρα θα μάθω ημερομηνία για μέσα στην εβδομάδα ..γιατί κάνω εδώ και ένα μήνα καρδιοτοκογραφο και τώρα την Πέμπτη ήταν φυσιολογικός και όχι άριστος ..οπότε μέσα στην εβδομάδα ....εσύ ποτέ γέννας σου είπαν ?

Αντε με το καλο, οταν μπορεσεις κι εσυ στειλε μας❤️

Εαν επιτρεπεται τι εννοεις φυσιολογικος και οχι αριστος? Δεν γνωριζω λεπτομερειες για αυτην την εξεταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αντε με το καλο, οταν μπορεσεις κι εσυ στειλε μας❤️

Εαν επιτρεπεται τι εννοεις φυσιολογικος και οχι αριστος? Δεν γνωριζω λεπτομερειες για αυτην την εξεταση

Σε ευχαριστώ πολύ ...δεν ξέρω τι εννοούν...απλώς μου είπαν αυτό ..και ότι θα μιλήσω με την γιατρό ..και λέω το ξέρω ότι γεννάω μέσα στην εβδομάδα και μου λένε ναι . Αυτόματα ανχος μου δημιουργήθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...