Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω εχω παρει ηδη 3-4 κιλα κοριτσια απτο πολυ καθησιο λογω 

Η καθεμία ανάλογα τις συνθήκες της εγκυμοσύνης της θα παρει και ανάλογα κιλα ή όχι, εντάξει δεν είναι κ τόσα πολλά, μην το σκέφτεσαι. Όπως είπες μένεις αδρανής για σοβαρό λόγο! Θα τα χάσουμε μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω εχω παρει ηδη 3-4 κιλα κοριτσια απτο πολυ καθησιο λογω πλακουντα!!🙄

Και γω 4.5 κοριτσι μου απο το πολυ καθησιο λογω τραχηλου.. Δεν πειραζει, τα μωρακια μας να ειναι καλα και θα τα χασουμε μετα!

Σημερα εμαθα οτι εχω αγορακι κοριτσια!!! Ειμαι πολυ ευτυχισμενη γιατι εχω ηδη δυο κοριτσακια και αυτο ειναι το τελευταιο μου παιδακι! 😅💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2022 at 6:15 ΜΜ, ο/η anthi_89 είπε:

Απλά σπασαν τα νερά ένα πρωί. Στην καλλιέργεια που μου πήρε ο γιατρός μου βρέθηκε ουρεοπλασμα, αλλά και πάλι δεν μπορεί να ενοχοποιηθει αυτό 100% γιατί πολλές γυναίκες το έχουν μέχρι το τέλος και δε συμβαίνει κάτι αντίστοιχο. Δεν ξέρουμε σίγουρα και δε θα μάθουμε και ποτέ, μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός. Μου είπαν οι γιατροί, για 2 με εξεταζαν εκείνη την περίοδο, ότι μπορεί να συμβεί κ αυτό. Να κάνει μια σύσπαση η μήτρα και να σπάσουν  τα νερά! Τώρα βέβαια κάνω συνέχεια καλλιέργεια να είμαστε σίγουροι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Δεν ηξερα την ιστορια σου.... Κοριτσι μου τι περασες κι εσυ..... Τρομερο...  Και  να μην ξερεις καν το λογο?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2022 at 4:15 ΜΜ, ο/η anthi_89 είπε:

Απλά σπασαν τα νερά ένα πρωί. Στην καλλιέργεια που μου πήρε ο γιατρός μου βρέθηκε ουρεοπλασμα, αλλά και πάλι δεν μπορεί να ενοχοποιηθει αυτό 100% γιατί πολλές γυναίκες το έχουν μέχρι το τέλος και δε συμβαίνει κάτι αντίστοιχο. Δεν ξέρουμε σίγουρα και δε θα μάθουμε και ποτέ, μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός. Μου είπαν οι γιατροί, για 2 με εξεταζαν εκείνη την περίοδο, ότι μπορεί να συμβεί κ αυτό. Να κάνει μια σύσπαση η μήτρα και να σπάσουν  τα νερά! Τώρα βέβαια κάνω συνέχεια καλλιέργεια να είμαστε σίγουροι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Λυπαμαι πολυ για οσα περασες κοριτσι μου.. Τωρα τα ψαχνετε ολα και ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα τελεια!

Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα! Σε λιγους μηνες θα κρατας αγκαλια το θαυματακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Και γω 4.5 κοριτσι μου απο το πολυ καθησιο λογω τραχηλου.. Δεν πειραζει, τα μωρακια μας να ειναι καλα και θα τα χασουμε μετα!

Σημερα εμαθα οτι εχω αγορακι κοριτσια!!! Ειμαι πολυ ευτυχισμενη γιατι εχω ηδη δυο κοριτσακια και αυτο ειναι το τελευταιο μου παιδακι! 😅💙💙💙

Μπραβο κοριτσι μυ!! Αντε με το καλο να σου πανε ολα τελεια οπως και σε προηγουμενες εγκυμοσυνες💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μυ!! Αντε με το καλο να σου πανε ολα τελεια οπως και σε προηγουμενες εγκυμοσυνες💗

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Μακαρι γιατι εχω θεμα με τον τραχηλο αυτη τη φορα λογω επεμβασης που εκαβα και μεχρι να μπω στον 7ο ειναι ολα πολυ κρισιμα...

Και σε σενα σου ευχομαι να σου πανε ολα τελεια και να κρατησεις αγκαλια την κουκλιτσα σου!!! 💗💗😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Μακαρι γιατι εχω θεμα με τον τραχηλο αυτη τη φορα λογω επεμβασης που εκαβα και μεχρι να μπω στον 7ο ειναι ολα πολυ κρισιμα...

Και σε σενα σου ευχομαι να σου πανε ολα τελεια και να κρατησεις αγκαλια την κουκλιτσα σου!!! 💗💗😘

Και τι πρεπει να κανεις? Ξεκουραση κι εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Και τι πρεπει να κανεις? Ξεκουραση κι εσυ??

Ιδανικα να ξαπλωνω οσο περισσοτερο γινεται. Που δυστυχως δεν γινεται γιατι εχω τις μικρες, κυριως την μικρουλα που ειναι δυο. Να μην σηκωνω βαρος, που και αυτο δεν κανω γιατι σηκωνω την μικρη αφου δεν εχω καθολου βοηθεια. Και να μην ανεβαινω σκαλες αλλα το σπιτι μου ειναι διωροφο. Οπως καταλαβαινεις, τιποτα σωστο δεν κανω, μονο προσευχομαι να βοηθησει ο θεος να πανε ολα καλα.. Καταλαβαινεις βεβαια το αγχος μου, ακομα 16&2 ειμαι..

Εσυ πως πας? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μ έκανα την αυχενική σήμερα  2.3 βγήκε όλα πολύ καλά μ είπε ο γιατρός περιμένουμε κ την αίματος τώρα....Μ είπε πως είναι αγοράκι χωρίς καμία αμφιβολία....💙💙💙💙💙💙💙💙🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια Μ έκανα την αυχενική σήμερα  2.3 βγήκε όλα πολύ καλά μ είπε ο γιατρός περιμένουμε κ την αίματος τώρα....Μ είπε πως είναι αγοράκι χωρίς καμία αμφιβολία....💙💙💙💙💙💙💙💙🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Μπράβο καλή μου! Με το καλό να κρατήσεις το αγοράκι σου στην αγκαλιά σου! Ξέρεις τι σχέση έχουν τα νούμερα; Εμένα το ενα ήταν 2 κ το άλλο 1,90 και μου είπε κι εμένα όλα πάρα πολυ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πάλι μυκητιάση έχω ....τον μπελά μου μέσα 😑 ..

Επίσης τρώω και νομίζω είμαι σαν μικρό βαρελάκι δεν μπορώ να κουνηθώ 😂έχω κάνει και κοιλιά 6 μήνα ..έφαγα καρπούζι και νιώθω θα σκάσω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Μπράβο καλή μου! Με το καλό να κρατήσεις το αγοράκι σου στην αγκαλιά σου! Ξέρεις τι σχέση έχουν τα νούμερα; Εμένα το ενα ήταν 2 κ το άλλο 1,90 και μου είπε κι εμένα όλα πάρα πολυ καλά!

Δεν ξέρω να σ πω την αλήθεια ...κ εμένα στο πρώτο 1.90 ήταν κ τώρα 2.3 ο γιατρός Μ είπε ότι είναι πολύ καλά....σ ευχαριστώ πολύ ήθελα αγοράκι κ ήρθε🙏🙏🙏💙💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2022 at 9:01 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Δεν ηξερα την ιστορια σου.... Κοριτσι μου τι περασες κι εσυ..... Τρομερο...  Και  να μην ξερεις καν το λογο?!

Πολύ δύσκολο όλο αυτό! Κ μετά μένει φυσικά ο φόβος. Αλλά όλα θα πάνε καλά! Το νιώθω, αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2022 at 9:44 ΜΜ, ο/η Nat20 είπε:

Λυπαμαι πολυ για οσα περασες κοριτσι μου.. Τωρα τα ψαχνετε ολα και ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα τελεια!

Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα! Σε λιγους μηνες θα κρατας αγκαλια το θαυματακι σου!

Αμήν Παναγία μου. Τώρα είμαστε όντως συνεχώς στο ψάξιμο, κ περισσότερες εξετάσεις κ όλους του παράγοντες ερευνάμε. Ευχαριστώ πολύ 🙏 ναι, όλα θα πάνε καλά. Έγινε μια φορά, τώρα κοιτάμε μπροστά. Ο κόσμος είναι γεμάτος δυσκολίες, η ανάμνηση πάντα θα υπάρχει αλλά ξεχνάς με τον καιρό κ ειδικά αν έρθει με το καλό το μωρό μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Κορίτσια Μ έκανα την αυχενική σήμερα  2.3 βγήκε όλα πολύ καλά μ είπε ο γιατρός περιμένουμε κ την αίματος τώρα....Μ είπε πως είναι αγοράκι χωρίς καμία αμφιβολία....💙💙💙💙💙💙💙💙🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Μπράβο κορίτσι μου, πολύ ωραία...να τα πως μαζεύτηκαν τα αγοράκια 😁😁😁...

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια εγώ πάλι μυκητιάση έχω ....τον μπελά μου μέσα 😑 ..

Επίσης τρώω και νομίζω είμαι σαν μικρό βαρελάκι δεν μπορώ να κουνηθώ 😂έχω κάνει και κοιλιά 6 μήνα ..έφαγα καρπούζι και νιώθω θα σκάσω ...

Παίρνεις αγωγή για τη μυκητιαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Παίρνεις αγωγή για τη μυκητιαση?

Μου είπε να πάρω κάτι κολπικά υπόθετα αλλά τα είχα πάρει και στη προηγούμενη και δεν βοηθάνε και λέω τζάμπα τα περνώ. .. επίσης παθαίνω μυκητιάσεις εδώ και 1,5 χρόνο ..είχε φύγει και μόλις έμεινα έγκυος ξανά.  Αλλά τώρα που θα ξανά πάω θα την πω να ξανά κάνω κολπικό επίχρισμα αν και είχα κάνει πριν κάτι μήνες και βρέθηκε μόνο ο αγαπημένος μύκητας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Μου είπε να πάρω κάτι κολπικά υπόθετα αλλά τα είχα πάρει και στη προηγούμενη και δεν βοηθάνε και λέω τζάμπα τα περνώ. .. επίσης παθαίνω μυκητιάσεις εδώ και 1,5 χρόνο ..είχε φύγει και μόλις έμεινα έγκυος ξανά.  Αλλά τώρα που θα ξανά πάω θα την πω να ξανά κάνω κολπικό επίχρισμα αν και είχα κάνει πριν κάτι μήνες και βρέθηκε μόνο ο αγαπημένος μύκητας ..

Τουλάχιστον ελπίζω τα συμπτώματα να μην είναι αφόρητα, κάνει κ ζέστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anthi_89 είπε:

Τουλάχιστον ελπίζω τα συμπτώματα να μην είναι αφόρητα, κάνει κ ζέστη!

Άμα σου πω όταν είχα πρωτοπαθεί μυκητιάση είχα πεθάνει από τα συμπτώματα ..τώρα τα έχω συνηθίσει..το μόνο που με νοιάζει είναι να μην έχω θέματα από αυτό με το μωρό αν και η γιατρός μου είπε ότι δεν επηρεάζει κάπου αλλά να μην ενοχλεί και εμένα.  

Η φάση είναι ότι ναι μεν έχω ενοχλήσεις αλλά έχω συνηθίσει ..

Εσύ πως τα πας ??? Σε ποια εβδομάδα είσαι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! 

Να σας ρωτήσω στο τέλος της 14ης εβδομάδα αισθανόσασταν  και εσείς πιεση περίπου 1 παλάμη κάτω από τον ομφαλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anthi_89 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, πολύ ωραία...να τα πως μαζεύτηκαν τα αγοράκια 😁😁😁...

Με το καλό!

Ευχαριστώ πολύ πολύ....αρκετά αγοράκια κ γνωστές Μ π πάνω κάτω είμαστε κοντά στις εβδομάδες αγορακια έχουν💙💙💙💙💙🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! 

Να σας ρωτήσω στο τέλος της 14ης εβδομάδα αισθανόσασταν  και εσείς πιεση περίπου 1 παλάμη κάτω από τον ομφαλο; 

Εγώ είμαι 14η + 5ημ! Πίεση δεν εχω νιώσει αλλα τις προάλλες ένιωσα για δευτερόλεπτα κάτι σαν μπουρμπουλήθρες στη κοιλιά μου! Όλοι μου είπαν πως ήταν τα διδυμάκια μου!! Δεν εχω ξανανοιώσει κάτι! Όμως εχω πολυ συχνα κράμπες που ενω περνανε εξελισσονται σε μικρες πιέσεις κ σβήνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Άμα σου πω όταν είχα πρωτοπαθεί μυκητιάση είχα πεθάνει από τα συμπτώματα ..τώρα τα έχω συνηθίσει..το μόνο που με νοιάζει είναι να μην έχω θέματα από αυτό με το μωρό αν και η γιατρός μου είπε ότι δεν επηρεάζει κάπου αλλά να μην ενοχλεί και εμένα.  

Η φάση είναι ότι ναι μεν έχω ενοχλήσεις αλλά έχω συνηθίσει ..

Εσύ πως τα πας ??? Σε ποια εβδομάδα είσαι ???

Όλα καλά πάνε δόξα τω θεώ.  Αύριο κλείνω τηβ 16η εβδομάδα. Είμαι 15+6... την Τετάρτη έχω γιατρό και ανυπομονώ να τον δω και να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! 

Να σας ρωτήσω στο τέλος της 14ης εβδομάδα αισθανόσασταν  και εσείς πιεση περίπου 1 παλάμη κάτω από τον ομφαλο; 

Καλησπέρα, όχι δεν ένιωσα κάτι τέτοιο. Μόνο πονάκια πού και πού. Ρώτησες τον γιατρό? Ίσως είναι επειδή αλλάζουν θέση τα όργανα κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...