Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

τελεια!!!! με το καλο να δεις το μωρακι σου!!!!!! θα μαθετε και φυλο;;; η εχετε ηδη μια υποψια; 

εσυ εχεις καποια προτιμηση σε αγορι ή κοριτσι;;

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι και βέβαια θέλω να είναι γερό πρώτα από όλα. Αλλά ήθελα ένα τσακ παραπάνω αγοράκι. Επειδή γύρω μου όλο αγοράκια είχα και τα συνηθησα. Για κάποιο λόγο όμως αισθάνομαι ότι έχω κοριτσάκι. Ότι και να είναι η αγάπη μου είναι η ίδια. ♥️♥️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μπορείς να πεις στο γιατρο να μη σου πει κ να στο γράψει σε ένα φάκελο και να το δώσεις πχ στη νονά του παιδιού να σας κάνει την έκπληξη ή στο μέρος που θα παραγγείλετε τα μπαλόνια ή το κεικ να σας το ετοιμάσουν ❤️❤️❤️❤️ Ανυπομονούμε να μας πεις τα νέα σου αύριο 

Ναι θα μπορούσα να το κάνω έτσι αλλά εγώ δεν έχω υπομονή. Χαχαχχα οπότε λέω να το μάθω. Στον άντρα μου να του το κάνω με ομπρέλα που πέφτουν κομφετι ώστε να τον βιντεοσκοπησω. Και σε όλους τους άλλους με πάρτυ 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ τι τελεια!!!!!!  Μπραβο ηρθε η ωρα!!! Αντε με το καλο να δεις το γλυκο σου μωρακι💗💗💗💗 Και σου ευχομαι οι τιμες σου στην αυχενικη να ειναι καταπληκτικες, εισαι και νεοτατη βεβαια οποτε ολα καλα😊 Πολυ χαιρομαι που μειωθηκαν ενοχλησεις, παλι καλα που ζητησες βοηθεια! Ελπιζω να σου ανοιξει η ορεξη τωρα😍 Τι ωρα εχεις ραντεβου αυριο? Θα περιμενουμε νεα σου!!

Θέλω όλα να πάνε καλά. Έχω πολύ άγχος. Θα σας στείλω αύριο μόλις ξεμπερδεψω. 9 το πρωί έχω. ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι και βέβαια θέλω να είναι γερό πρώτα από όλα. Αλλά ήθελα ένα τσακ παραπάνω αγοράκι. Επειδή γύρω μου όλο αγοράκια είχα και τα συνηθησα. Για κάποιο λόγο όμως αισθάνομαι ότι έχω κοριτσάκι. Ότι και να είναι η αγάπη μου είναι η ίδια. ♥️♥️

Ναι θα μπορούσα να το κάνω έτσι αλλά εγώ δεν έχω υπομονή. Χαχαχχα οπότε λέω να το μάθω. Στον άντρα μου να του το κάνω με ομπρέλα που πέφτουν κομφετι ώστε να τον βιντεοσκοπησω. Και σε όλους τους άλλους με πάρτυ 

Θέλω όλα να πάνε καλά. Έχω πολύ άγχος. Θα σας στείλω αύριο μόλις ξεμπερδεψω. 9 το πρωί έχω. ♥️

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου, ανυπονω για τα νεα σου αυριο💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι και βέβαια θέλω να είναι γερό πρώτα από όλα. Αλλά ήθελα ένα τσακ παραπάνω αγοράκι. Επειδή γύρω μου όλο αγοράκια είχα και τα συνηθησα. Για κάποιο λόγο όμως αισθάνομαι ότι έχω κοριτσάκι. Ότι και να είναι η αγάπη μου είναι η ίδια. ♥️♥️

Ναι θα μπορούσα να το κάνω έτσι αλλά εγώ δεν έχω υπομονή. Χαχαχχα οπότε λέω να το μάθω. Στον άντρα μου να του το κάνω με ομπρέλα που πέφτουν κομφετι ώστε να τον βιντεοσκοπησω. Και σε όλους τους άλλους με πάρτυ 

Θέλω όλα να πάνε καλά. Έχω πολύ άγχος. Θα σας στείλω αύριο μόλις ξεμπερδεψω. 9 το πρωί έχω. ♥️

Καλα κι εμενα εννοειται το φυλο δεν με νοιαζει καθολου, να ειναι καλο το μωρακι αλλα ο ανδρας μου θελει κοριτσακι και με εχει λιγο επηρεασει. Για καποιο λογο νομιζω οτι εχω αγορακιμ μπορει  επειδη περιστοιχιζομαι μονο απο αγορακια. Πραγματικα να πανε ολα καλα και δεν με νοιαζει καθολου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι και βέβαια θέλω να είναι γερό πρώτα από όλα. Αλλά ήθελα ένα τσακ παραπάνω αγοράκι. Επειδή γύρω μου όλο αγοράκια είχα και τα συνηθησα. Για κάποιο λόγο όμως αισθάνομαι ότι έχω κοριτσάκι. Ότι και να είναι η αγάπη μου είναι η ίδια. ♥️♥️

Ναι θα μπορούσα να το κάνω έτσι αλλά εγώ δεν έχω υπομονή. Χαχαχχα οπότε λέω να το μάθω. Στον άντρα μου να του το κάνω με ομπρέλα που πέφτουν κομφετι ώστε να τον βιντεοσκοπησω. Και σε όλους τους άλλους με πάρτυ 

Θέλω όλα να πάνε καλά. Έχω πολύ άγχος. Θα σας στείλω αύριο μόλις ξεμπερδεψω. 9 το πρωί έχω. ♥️

Ασχετο αλλα πιο φυλλικο οξυ παιρνεις? Εχω μπερδευτει γιατι παλια επαιρνα το filicine και ειχε ανεβει πανω απτο οριο, οποτε σκεφτομαι να παρω follidex

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασχετο αλλα πιο φυλλικο οξυ παιρνεις? Εχω μπερδευτει γιατι παλια επαιρνα το filicine και ειχε ανεβει πανω απτο οριο, οποτε σκεφτομαι να παρω follidex

Filicine παίρνω εγώ 

Αν θυμάμαι δεν μου έχει κα εο εξέταση φιλικού να δω πόσο είναι. 

Μήπως δεν ανεβαίνει τόσο γρήγορα και μπροει να μην τον νοιάζει τόσο και να μου κάνει σε μεταγενέστερο χρόνο. 

Ενταμεταξυ παιδιά η prenatal έχει βάλει κάτι εκτυπώσεις και σε ρουχαλακια που κοιτάω και σε όλα.

Αλλά δεν θα ψωνίσω τώρα. Να δούμε τι φύλο είναι.να περιμένουμε να δω και τι θα μου δώσουν..αγοράκι αν είναι θα έχω πολλά ρούχα. Η ξαδέρφη και μόνο έχει 3 βαλίτσες μου λέει. Χαχαχ κοριτσάκι δεν θα έχω αλλά δεν πειράζει θα τα αγοράσω. 

Σκέφτομαι 6 ο μήνα να αρχισω να ψωνίζω 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Filicine παίρνω εγώ 

Αν θυμάμαι δεν μου έχει κα εο εξέταση φιλικού να δω πόσο είναι. 

Μήπως δεν ανεβαίνει τόσο γρήγορα και μπροει να μην τον νοιάζει τόσο και να μου κάνει σε μεταγενέστερο χρόνο. 

Ενταμεταξυ παιδιά η prenatal έχει βάλει κάτι εκτυπώσεις και σε ρουχαλακια που κοιτάω και σε όλα.

Αλλά δεν θα ψωνίσω τώρα. Να δούμε τι φύλο είναι.να περιμένουμε να δω και τι θα μου δώσουν..αγοράκι αν είναι θα έχω πολλά ρούχα. Η ξαδέρφη και μόνο έχει 3 βαλίτσες μου λέει. Χαχαχ κοριτσάκι δεν θα έχω αλλά δεν πειράζει θα τα αγοράσω. 

Σκέφτομαι 6 ο μήνα να αρχισω να ψωνίζω 

 

 

 

Filicine 1  τη ν ημερα? Εγω  επαιρνα  2 μηνες μεχρι το Δελεμβρη και ειχα φτασει 36 με ανωτατο οριο 23 και φοβηθηκα μετα και το εκοψα νπορει και λαθος μου, εχει δοση πανω απο 10 φορες πανω απτο καθημερινο συνιστωμενο, δεν ξερω τι γινεται γενικα εχω μπερδευτει με αυτο το θεμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Hopemumtobe ξεκίνησε κανένα συμπτωματακι; Ή όχι ακόμα ;

Το μονο οτι εχω μια τεραστια πεινα και δεν χορταινω ευκολα αλλα πραγματικα δεν ξερω αν σχετιζεται με αυτο γιατι διαβαζω οτι δεν ξεκιναει τοσο νωρις αυτο το συμπτωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Filicine 1  τη ν ημερα? Εγω  επαιρνα  2 μηνες μεχρι το Δελεμβρη και ειχα φτασει 36 με ανωτατο οριο 23 και φοβηθηκα μετα και το εκοψα νπορει και λαθος μου, εχει δοση πανω απο 10 φορες πανω απτο καθημερινο συνιστωμενο, δεν ξερω τι γινεται γενικα εχω μπερδευτει με αυτο το θεμα.

 

Ένα την μέρα ναι..εγώ επαιρνα δύο μήνες πριν μείνω . Μετά το είχα κόψει και το ξεκίνησα πάλι μόλις έμεινα έγγυος. 

Αλλά γενικά έχω διαβάσει την ημερήσια δόση που πρέπει να παίρνει μια γυναίκα στην εγγυμοσυνη και ήταν ένα την μέρα καλά. Νομίζω κακό δεν κάνει. Βοηθάει το νευρικό σύστημα του μωρού. 

Και ξέρω ότι στην εγγυμοσυνη το παίρνεις έως το τέλος. Άρα δεν θα είναι τίποτα τρομερό..αλλιώς θα το παρακολουθούσαν οι γιατροί όπως τον θυροειδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Filicine 1  τη ν ημερα? Εγω  επαιρνα  2 μηνες μεχρι το Δελεμβρη και ειχα φτασει 36 με ανωτατο οριο 23 και φοβηθηκα μετα και το εκοψα νπορει και λαθος μου, εχει δοση πανω απο 10 φορες πανω απτο καθημερινο συνιστωμενο, δεν ξερω τι γινεται γενικα εχω μπερδευτει με αυτο το θεμα.

 

Κορίτσι στην εγκυμοσύνη η ανάγκη για φυλικο είναι τεράστια καθώς βοηθάει στη σωστή ανάπτυξη του νευρικού συστήματος του μωρού. Filicine να παίρνεις αυτό είναι το συνιστωμενο. Η εξέταση μπορεί να σου βγηκε κ λάθος. Σε μένα έχει τύχει να κάνω ανάλυση κοντά στην ώρα που είχα πάρει χάπι κ ήταν 2000! Την επανέλαβα κ ήμουν εντός ορίων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Το μονο οτι εχω μια τεραστια πεινα και δεν χορταινω ευκολα αλλα πραγματικα δεν ξερω αν σχετιζεται με αυτο γιατι διαβαζω οτι δεν ξεκιναει τοσο νωρις αυτο το συμπτωμα. 

Κοίτα θυμάμαι τις πρώτες δύο βδομάδες. Δηλαδή 4 η και 5 η.ειχα και εγώ συνέχεια γουργουρητα στην κοιλιά. Έτρωγα και μετά από λίγο πεινούσα. Αλλά μικρές ποσότητες. Και έλεγα μα καλά πριν λίγο εφαγα. Με το που μπήκα στην 6 η ξεκίνησαν οι αναγουλες.  χαχαχααχ μέχρι και 7 η και 8 η .....ε στην 9 η είχαμε εμετούς. Χααχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι στην εγκυμοσύνη η ανάγκη για φυλικο είναι τεράστια καθώς βοηθάει στη σωστή ανάπτυξη του νευρικού συστήματος του μωρού. Filicine να παίρνεις αυτό είναι το συνιστωμενο. Η εξέταση μπορεί να σου βγηκε κ λάθος. Σε μένα έχει τύχει να κάνω ανάλυση κοντά στην ώρα που είχα πάρει χάπι κ ήταν 2000! Την επανέλαβα κ ήμουν εντός ορίων. 

Κι εσυ filicine επαιρνες ε? Ενταξει απλα φοβαμαι μην παθω τιποτα με τετοιο overdose χαχαχα Ευχαριστω πολυ για συμβουλη😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα θυμάμαι τις πρώτες δύο βδομάδες. Δηλαδή 4 η και 5 η.ειχα και εγώ συνέχεια γουργουρητα στην κοιλιά. Έτρωγα και μετά από λίγο πεινούσα. Αλλά μικρές ποσότητες. Και έλεγα μα καλά πριν λίγο εφαγα. Με το που μπήκα στην 6 η ξεκίνησαν οι αναγουλες.  χαχαχααχ μέχρι και 7 η και 8 η .....ε στην 9 η είχαμε εμετούς. Χααχχα

Κορίτσι μου καλά αποτελέσματα αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εσυ filicine επαιρνες ε? Ενταξει απλα φοβαμαι μην παθω τιποτα με τετοιο overdose χαχαχα Ευχαριστω πολυ για συμβουλη😍

Όχι όχι δεν παθαίνεις, είναι αντιθέτως απαραίτητο. Θυμάμαι υπήρχε σαν ερώτηση κ στην αυχενική αν παίρνω κ πόσο κ από πότε γιατί βοηθάει στην ανάπτυξη του μωρού! Είναι πολύ σημαντικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Όχι όχι δεν παθαίνεις, είναι αντιθέτως απαραίτητο. Θυμάμαι υπήρχε σαν ερώτηση κ στην αυχενική αν παίρνω κ πόσο κ από πότε γιατί βοηθάει στην ανάπτυξη του μωρού! Είναι πολύ σημαντικό 

Ευχαριστω πολυ αγαπημενο Tokyo💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα θυμάμαι τις πρώτες δύο βδομάδες. Δηλαδή 4 η και 5 η.ειχα και εγώ συνέχεια γουργουρητα στην κοιλιά. Έτρωγα και μετά από λίγο πεινούσα. Αλλά μικρές ποσότητες. Και έλεγα μα καλά πριν λίγο εφαγα. Με το που μπήκα στην 6 η ξεκίνησαν οι αναγουλες.  χαχαχααχ μέχρι και 7 η και 8 η .....ε στην 9 η είχαμε εμετούς. Χααχχα

Κι εγω αυτο εχω οσο και να τρωω πειναω, πραγματικα πιστευω πως καπως σχετιζεται!!! Μακαρι να μεινω ετσι και ας παρω κιλα παρα να περασω εμετους κλπ αλλα πολυ λιγες γλιτωνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εγω αυτο εχω οσο και να τρωω πειναω, πραγματικα πιστευω πως καπως σχετιζεται!!! Μακαρι να μεινω ετσι και ας παρω κιλα παρα να περασω εμετους κλπ αλλα πολυ λιγες γλιτωνουν!

Κορίτσια εγώ δεν είχα ούτε ένα εμετό. Ούτε μια μικρη αναγούλα, ζαλάδα, ανακατοσιυρα, καουρα τίποτα!!! Αποτέλεσμα; αυστηρή διατροφή από την αρχή για να μην πάρω βάρος (σε σχέση με το ιδανικό βάρος είχα ήδη 6 με 7 κιλά παραπάνω) κ κυρίως για το σάκχαρο... Το καλό είναι ότι πήρα 11 12 κιλά κ τα έχασα αμέσως μαζί με 2 3 ακόμα που είχα πάρει στην καραντίνα πριν μείνω έγκυος. Χαχαχα πάντα κάτι έχει η εγκυμοσύνη δεν γλυτώνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εγώ δεν είχα ούτε ένα εμετό. Ούτε μια μικρη αναγούλα, ζαλάδα, ανακατοσιυρα, καουρα τίποτα!!! Αποτέλεσμα; αυστηρή διατροφή από την αρχή για να μην πάρω βάρος (σε σχέση με το ιδανικό βάρος είχα ήδη 6 με 7 κιλά παραπάνω) κ κυρίως για το σάκχαρο... Το καλό είναι ότι πήρα 11 12 κιλά κ τα έχασα αμέσως μαζί με 2 3 ακόμα που είχα πάρει στην καραντίνα πριν μείνω έγκυος. Χαχαχα πάντα κάτι έχει η εγκυμοσύνη δεν γλυτώνουμε 

Εσυ εισαι κοριτσι θαυμα Tokyo μου, αλλα ολες οι φιλες ειχαν φουλ ναυτιεσ χαχα11 κιλα? Μιαχαρα σε βρισκω, ιδανικο!😊Σκεφτεσαι για το επομενο?😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Όχι όχι δεν παθαίνεις, είναι αντιθέτως απαραίτητο. Θυμάμαι υπήρχε σαν ερώτηση κ στην αυχενική αν παίρνω κ πόσο κ από πότε γιατί βοηθάει στην ανάπτυξη του μωρού! Είναι πολύ σημαντικό 

@Hopemumtobe To filicine κορίτσια στο φύλλο οδηγιών γράφει 1 χάπι την εβδομάδα, γιατι η δόση του είναι πολύ μεγάλη. Όχι ένα κάθε μέρα. Δεν ξέρω εάν έχει πει κάποιος γιατρός κάθε μέρα, αλλά σίγουρα οι κατασκευαστές κάτι παραπάνω θα ξέρουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

@Hopemumtobe To filicine κορίτσια στο φύλλο οδηγιών γράφει 1 χάπι την εβδομάδα, γιατι η δόση του είναι πολύ μεγάλη. Όχι ένα κάθε μέρα. Δεν ξέρω εάν έχει πει κάποιος γιατρός κάθε μέρα, αλλά σίγουρα οι κατασκευαστές κάτι παραπάνω θα ξέρουν. 

Ένα την μέρα λένε οι γιατροί στην εγγυμοσυνη παιδιά. 

Εμένα ένα την μέρα μου δίνει. Και άλλες εγγυμονουσες που έχω ρωτήσει. Αν δείτε την δόση που λέει πάνω και διαβάσετε πόσο χρειάζεται μια γυναίκα στην εγγυμοσυνη θα δείτε ότι ταιριάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

@Hopemumtobe To filicine κορίτσια στο φύλλο οδηγιών γράφει 1 χάπι την εβδομάδα, γιατι η δόση του είναι πολύ μεγάλη. Όχι ένα κάθε μέρα. Δεν ξέρω εάν έχει πει κάποιος γιατρός κάθε μέρα, αλλά σίγουρα οι κατασκευαστές κάτι παραπάνω θα ξέρουν. 

Και μένα όπως κ στην @babyblue941 τη μέρα έδωσαν, για εγκυμοσύνη μιλώντας πάντα. Αλλιώς πριν την εγκυμοσύνη κ με folidex (1/10 της δόσης περίπου) είσαι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Και μένα όπως κ στην @babyblue941 τη μέρα έδωσαν, για εγκυμοσύνη μιλώντας πάντα. Αλλιώς πριν την εγκυμοσύνη κ με folidex (1/10 της δόσης περίπου) είσαι μια χαρά. 

https://www.eleftheia.gr/enimerosi/meeftiki/diatrofi_sthn_egkymosynh/18-ihnostoixeia-kai-egkymosyni

https://kalogeo.gr/εγκυμοσύνη/φυλλικό-οξύ-στην-εγκυμοσύνη/

Εγώ κορίτσια έχω διαβασει ότι ο ΠΟΥ δίνει συνιστώμενη ημερήσια δόση 0,4mg ή  το μέγιστο να είναι 0,8mg οταν υπάρχουν αυξημενες αναγκες οπως στην εγκυμοσύνη. Κι ότι 5mg την ημέρα δίνεται μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, όπου κρινεται απαραίτητο και συντρέχουν άλλοι λογοι. Δεν είναι ο κανόνας αυτός. 

Τώρα φυσικά η κάθε γυναίκα εμπιστεύεται τον γιατρό της και ειναι διαφορετικη περίπτωση. Αλλά καλό είναι επειδή αυτό θα διαβαστεί κι από άλλες κοπέλες οι οποίες μπορεί να επηρεαστούν και να πάρουν κάτι από μόνες τους χωρις τη συμβουλη γιατρού, να υπάρχει το τι λέει η βιβλιογραφία ξεκάθαρα και ποια είναι η συνιστώμενη ημερήσια δόση από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις και κοιτάς και στο ίντερνετ. Ωστόσο ας ρωτησει η καθεμία τον γιατρό..γιατί και εμένα και όσες ξέρω ένα την μέρα παίρνουν και δεν έχουμε κάποιο θέμα.

Μπορει να έχουν αλλάξει κάποια πράγματα. Ποιος ξέρει. 

Και εγώ έχω διαβάσει αυτά που λες για την δόση. Αλλά όλες σε όποιο site και να μπω έχουν οδηγία από τους γιατρούς για ένα την μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Καλά κάνεις και κοιτάς και στο ίντερνετ. Ωστόσο ας ρωτησει η καθεμία τον γιατρό..γιατί και εμένα και όσες ξέρω ένα την μέρα παίρνουν και δεν έχουμε κάποιο θέμα.

Μπορει να έχουν αλλάξει κάποια πράγματα. Ποιος ξέρει. 

Δεν κοιτάω το ίντερνετ. Κοιτάω τους παγκοσμιους οργανισμούς τι συστήνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Δεν κοιτάω το ίντερνετ. Κοιτάω τους παγκοσμιους οργανισμούς τι συστήνουν. 

Ναι καλά καλά κάνεις... Μπόρις να έχεις και δικιο..απλά οι γιατροί για κάποιο λόγο δίνουν ένα την μέρα. Εγώ ρωτάω τώρα και στην ομάδα μου που είμαστε μωράκια Σεπτεμβρίου. Και ένα την  μέρα μου λένε. Τουλάχιστον μέχρι την αυχενικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...