Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Περιμενουμε θετικα νεα αυριο!!! Ανυπομονουμε!!😍😍😍

❤️❤️❤️ μακάρι 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ξερω οτι θα σου φανει τρελο αλλα υπαρχουν θεωριες οτι οι εμετοι ειναι σημαδι οιτ η εγκυμοσυνη παει καλα! Δεν ξερω αν ισχυει αλλα στο λεω μηπωσ νιωσεις καλυτερο. Το πολυ σημαντικο ειναι οτι ειναι καλα το μωρακι!!!!💗 Ποια χαπια σου εδωσαν ?? (ρωταω επειδη εχω πολυ εμπειρια με στομαχι).Πιστευω οτι τα χαπια μαζι με το περασσμα των εβδομαδων θα σε βοηθησουν, λιγη υπομονη ακομη🙏🙏

Μακάρι τι να πω. Επειδή έχω κουραστεί. Τα χάπια κάπως nuperal. Δεν τα έχω μπροστά μου αλλά Κάπως έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μακάρι τι να πω. Επειδή έχω κουραστεί. Τα χάπια κάπως nuperal. Δεν τα έχω μπροστά μου αλλά Κάπως έτσι. 

Εχεις πολυ δικιο κοριτσι μου, ειμαι πολυ σιγουρη οτι θα πας πολυ καλυτερα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! @Raf123 μου ελπιζω να μην σου ηρθε ακομη και να μας κανεις μια ευχαριστη εκπληξουλα🥰

Καλημερααα πως είσαι κορίτσι μου;;; Πως νιωθεις εσυ;; Μίλησες με το γιατρο σου; 

 

Δεν έκανα ακόμα τεστ φοβαμαι! Δεν νιώθω τίποτα ξύπνησα χωρις κανενα πονακι χθες είχα ανά διαστήματα! Είχαμε πάει κ σε μια έκθεση για ενέργεια που γινόταν για να πάρουμε προσφορά για φωτοβολταϊκά και ενιωθα εξαντλημένη, ενιωθα ότι θα μου έρθει η περίοδος ή ότι μου ήρθε κ είχα ξεχάσει να βάλω σερβιέτα, κοιμήθηκα κ στο δρόμο στη διαδρομή μέχρι το σπίτι…! Φοβαμαι γιατί κ την προηγούμενη φορά δεν ενιωθα τίποτα κ ξαφνικά με έπιασε ενας δυνατός πόνος κ είχα παρά πολύ αιμα κ είχα κ τον προηγούμενο μήνα 1 μέρα καθυστέρηση! Η γιατρος μ είπε ότι αυτος ο πόνος κ το πολύ αιμα π κράτησε μόνο μια μέρα ήταν λόγο ότι πέρασα κορονοιο κ ισως κ αυτος ο μηνας να είναι έτσι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χάθηκα σήμερα. 

Ξύπνησα πάλι χάλια. Και χθες ήταν εφιαλτική η ημέρα. Σήμερα με το που σηκώθηκα ξεκίνησε ο Έμετος και δεν μπορούσα να σταθώ. Ο οργανισμός έκανε όπως κάνει για εμετό αλλά δεν είχα κάτι άλλο να βγάλω. ( Σαν τις γάτες και τα σκυλιά που κάνουν κίνηση και στο τέλος εμετό. Αλλά εγώ το έκανα συνεχόμενα. ) 

Προφανώς και μίλησα με τον γιατρό και με έστειλε στο νοσοκομείο. Είχα πάει στα επείγοντα στο Έλενα. 

Το μωράκι όλα καλά το είδαμε αμέσως αν είναι καλά. Εμένα οι αιματολογικές ήταν εντάξει. Είδαμε ότι ειχε ταλαιπωρηθεί το στομάχι μου. Μου βάλανε ορο και ένα αντιεμετικο που βοηθάει το στομάχι. Ένιωσα καλύτερα η αλήθεια είναι. Και μου είπανε να πάρω κάτι χάπια να παίρνω κάθε μέρα για να βοηθήσω το στομάχι. Άντε να δούμε....αυτά τα νέα μου 😔

Ωχ βρε κορίτσι μου σε παιδεύει πολυυυυυ!!! Αλλά πίστεψε με μόλις το κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου θα πεις χαλάλι όλα!!!!! Και θα θες να τα ξανά ζήσεις όλα ξανά από την αρχή!!! Τα ξεχνάς αμέσως όλα όταν βλέπεις το μωρό σου💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα πως είσαι κορίτσι μου;;; Πως νιωθεις εσυ;; Μίλησες με το γιατρο σου; 

 

Δεν έκανα ακόμα τεστ φοβαμαι! Δεν νιώθω τίποτα ξύπνησα χωρις κανενα πονακι χθες είχα ανά διαστήματα! Είχαμε πάει κ σε μια έκθεση για ενέργεια που γινόταν για να πάρουμε προσφορά για φωτοβολταϊκά και ενιωθα εξαντλημένη, ενιωθα ότι θα μου έρθει η περίοδος ή ότι μου ήρθε κ είχα ξεχάσει να βάλω σερβιέτα, κοιμήθηκα κ στο δρόμο στη διαδρομή μέχρι το σπίτι…! Φοβαμαι γιατί κ την προηγούμενη φορά δεν ενιωθα τίποτα κ ξαφνικά με έπιασε ενας δυνατός πόνος κ είχα παρά πολύ αιμα κ είχα κ τον προηγούμενο μήνα 1 μέρα καθυστέρηση! Η γιατρος μ είπε ότι αυτος ο πόνος κ το πολύ αιμα π κράτησε μόνο μια μέρα ήταν λόγο ότι πέρασα κορονοιο κ ισως κ αυτος ο μηνας να είναι έτσι…

Οποτε θα κανεις αυριο τελικα τεστ αν δεν σου εχει ερθει?  Ενταξει ενω εχω ενθουσιασμο δενθελω να σου φουσκωνω τα μυαλα, κανε οποτε αισθανεσαι🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή. 

Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση χθες, δεν ήμουν καλά γενικά. 

Περίοδο ακόμα δεν έχω δει, οποτε έχω μια μικρή μικρουτσικη ελπίδα. 

@Raf123 έχεις καθυστέρηση ε;; εύχομαι να ήρθε το θαυματακι σου 😊🎉🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Raf123 περιμένουμε με αγωνία ααααα αααα!!!

 

Καλημερααααααααα😁 καλή ξεκούραστη Κυριακή να έχουμε 😘

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή. 

Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση χθες, δεν ήμουν καλά γενικά. 

Περίοδο ακόμα δεν έχω δει, οποτε έχω μια μικρή μικρουτσικη ελπίδα. 

@Raf123 έχεις καθυστέρηση ε;; εύχομαι να ήρθε το θαυματακι σου 😊🎉🙏

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οποτε θα κανεις αυριο τελικα τεστ αν δεν σου εχει ερθει?  Ενταξει ενω εχω ενθουσιασμο δενθελω να σου φουσκωνω τα μυαλα, κανε οποτε αισθανεσαι🥰🙏

Αχ κορίτσια μακάρι…αύριο θα κάνω τεστ το πρωί κ αν ειναη θετικό θα τρεχω για χοριακη αντί να πάω να πάρω τις βιταμίνες που μου έστειλαν 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν το μεταξύ να πω κ κάτι που το σκέφτομαι τώρα; Εμφανίστηκε κ μια κύστη στη δεξιά πλευρά δεν κατάλαβα αν είναι έξω ή μέσα από την ωοθηκη! Η γιατρος μ είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό γιατί τέτοιες κύστες φεύγουν με τη περίοδο λετε γι αυτό να έχω ακόμα καθυστέρηση;;; Λόγο της κύστης;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2022 at 7:21 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σηκωθήκαμε με χιόνια!!!! Θεσσαλονίκη είμαι😁 αμαν φέτος με αυτό το κρύο!!! 

@Lacostaki καλή επιτυχία αφού τελικά αποφάσισες για εξωσωματική όλα σου πάνε καλά!!! 😘

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Προς το παρόν μου ζήτησαν υστεροσαλπιγγογραφια ορμονικές και σπερμοδιαγραμμα και αφού τα κάνουμε θα κλείσουμε ραντεβού να μιλήσουμε με την γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ είμαι πολύ χάλια και ψυχολογικά αλλά και από την περίοδο από χθες έχω πάρα πολύ αίμα και ζαλίζομαι πολύ.

@Raf123 λες να μην είναι κύστη και να έβλεπε τπτ άλλο η γιατρός? Έχω ξανακουσει περίπτωση που ήταν νινί και το έλεγαν κύστη.

Εκτός αν είναι καμία ανωμαλία από τον κορονοιο.

Σου εύχομαι να μην είναι τπτ και να είναι όχι από τον κορονοιο αλλά ο δικός σου γιος!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εν το μεταξύ να πω κ κάτι που το σκέφτομαι τώρα; Εμφανίστηκε κ μια κύστη στη δεξιά πλευρά δεν κατάλαβα αν είναι έξω ή μέσα από την ωοθηκη! Η γιατρος μ είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό γιατί τέτοιες κύστες φεύγουν με τη περίοδο λετε γι αυτό να έχω ακόμα καθυστέρηση;;; Λόγο της κύστης;;; 

Είναι πολύ συνηθισμένος λόγος να έχεις καθυστέρηση το να έχεις κάποια κυστουλα και το να έχεις κάποια περίοδο με πόνο, αν απορροφάται κάποια κύστη κατά τη διάρκεια της. Ελπίζω όμως να μην είναι από αυτό σε αυτή την περίπτωση και να έχουμε ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εν το μεταξύ να πω κ κάτι που το σκέφτομαι τώρα; Εμφανίστηκε κ μια κύστη στη δεξιά πλευρά δεν κατάλαβα αν είναι έξω ή μέσα από την ωοθηκη! Η γιατρος μ είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό γιατί τέτοιες κύστες φεύγουν με τη περίοδο λετε γι αυτό να έχω ακόμα καθυστέρηση;;; Λόγο της κύστης;;; 

Κοριτσι μου η αληθεια ειναι οτι ειχα κι εγω μια κυστη το Σεπτεμβρη που μου ειχε καθυστερησει περιοδο, γιατι το ωαριο δεν ειχε κανει ωορηξια αλλα ειχε γινει κυστη. Οντως ισως οι κυστες μπορει να καθυστερησον περιοδο .Ελπιζω να μην ειναι αυτη η δικη σου περιπτωση!!! Αν αργησει κανε το τεστ για να ξερεις σιγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εν το μεταξύ να πω κ κάτι που το σκέφτομαι τώρα; Εμφανίστηκε κ μια κύστη στη δεξιά πλευρά δεν κατάλαβα αν είναι έξω ή μέσα από την ωοθηκη! Η γιατρος μ είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό γιατί τέτοιες κύστες φεύγουν με τη περίοδο λετε γι αυτό να έχω ακόμα καθυστέρηση;;; Λόγο της κύστης;;; 

Και εμένα ο γιατρός είδε κύστη μέσα στην ωοθήκη στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα και σε εκείνο τον κύκλο αδιαθέτησα κανονικά, μάλιστα αντί για 35-38 μέρες που είχε φτάσει πήγε 29. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ είμαι πολύ χάλια και ψυχολογικά αλλά και από την περίοδο από χθες έχω πάρα πολύ αίμα και ζαλίζομαι πολύ.

@Raf123 λες να μην είναι κύστη και να έβλεπε τπτ άλλο η γιατρός? Έχω ξανακουσει περίπτωση που ήταν νινί και το έλεγαν κύστη.

Εκτός αν είναι καμία ανωμαλία από τον κορονοιο.

Σου εύχομαι να μην είναι τπτ και να είναι όχι από τον κορονοιο αλλά ο δικός σου γιος!!❤️❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Είναι πολύ συνηθισμένος λόγος να έχεις καθυστέρηση το να έχεις κάποια κυστουλα και το να έχεις κάποια περίοδο με πόνο, αν απορροφάται κάποια κύστη κατά τη διάρκεια της. Ελπίζω όμως να μην είναι από αυτό σε αυτή την περίπτωση και να έχουμε ευχάριστα! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου η αληθεια ειναι οτι ειχα κι εγω μια κυστη το Σεπτεμβρη που μου ειχε καθυστερησει περιοδο, γιατι το ωαριο δεν ειχε κανει ωορηξια αλλα ειχε γινει κυστη. Οντως ισως οι κυστες μπορει να καθυστερησον περιοδο .Ελπιζω να μην ειναι αυτη η δικη σου περιπτωση!!! Αν αργησει κανε το τεστ για να ξερεις σιγουρα

Ναι ναι θα κάνω ένα τεστ αύριο το πρωί κ αν είναι αρνητικό κ δεν έχει έρθει τότε θα πρέπει να μιλήσω με τη γιατρο…άλλο κ αυτό ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εμένα ο γιατρός είδε κύστη μέσα στην ωοθήκη στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα και σε εκείνο τον κύκλο αδιαθέτησα κανονικά, μάλιστα αντί για 35-38 μέρες που είχε φτάσει πήγε 29. 

Είχες συμπτώματα περιόδου; Τότε αν θυμάσαι π είχες τη κύστη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είχες συμπτώματα περιόδου; Τότε αν θυμάσαι π είχες τη κύστη; 

Πριν δύο μήνες ηταν. Εγώ γενικά δεν έχω συμπτώματα πριν την περίοδο, μόνο σε διάθεση και όρεξη. Σπάνια πριζεται το στήθος ή βγάζω σπυράκια. Σε εκείνο το κύκλο όμως ποναγα πολύ από την πρώτη μέρα και είχα πολύ αιμορραγία από την πρώτη μέρα, ενώ συνήθως μεγαλύτερη ποσότητα έχω 3-4.

αντε να ξημερώσει να μας πεις τα νεότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

 

Ναι ναι θα κάνω ένα τεστ αύριο το πρωί κ αν είναι αρνητικό κ δεν έχει έρθει τότε θα πρέπει να μιλήσω με τη γιατρο…άλλο κ αυτό ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα 🙄🙄

Ανυπομονω κοριτσι μου για νεα σου αυριο!!😍💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 μου ποσο χαιρομαι π ακομσ δεν ηρθε η περιοδος!!!!!! Αν αυριο κανεις τεστ εγκυμοσυνης σε ταινια κ οχι καποιας γνωστης εταιριας, δοκιμασε κ τα ωορρηξιας. Γτ τα εγκυμοσυνης δν εχουν μεγσλη ευαισθησια κ λογικα θελουν πολυ ψηλη χοριακη...

Θα μπω το πρωι να διαβασω νεα σου!!!! 🥰🥰🥰🤞🤞🤞🤞🤰🤰🤰❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@Raf123 μου ποσο χαιρομαι π ακομσ δεν ηρθε η περιοδος!!!!!! Αν αυριο κανεις τεστ εγκυμοσυνης σε ταινια κ οχι καποιας γνωστης εταιριας, δοκιμασε κ τα ωορρηξιας. Γτ τα εγκυμοσυνης δν εχουν μεγσλη ευαισθησια κ λογικα θελουν πολυ ψηλη χοριακη...

Θα μπω το πρωι να διαβασω νεα σου!!!! 🥰🥰🥰🤞🤞🤞🤞🤰🤰🤰❤❤❤❤❤

Κοίτα εμενα τα ωορρηξίας μου έβγαιναν αρνητικά και τα εγγυμοσυνης θετικά. Οπότε δεν είναι και πολύ βάσιμος τρόπος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα εμενα τα ωορρηξίας μου έβγαιναν αρνητικά και τα εγγυμοσυνης θετικά. Οπότε δεν είναι και πολύ βάσιμος τρόπος 

Δεν εχεις αδικο κοριτσι μου.. δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις.. απλα αρκετα κοριτσια μας επιβεβαιωσαν οτι τα τεστ ωορρηξιας βγηκαν θετικα..

Κοριτσι μου πολυ στεναχωρεθηκα με τα νεα σου κ την ταλαιπωρια σου...😔😔😭 ελπιζω συντομα να φυγεις απ αυτο το δυσκολο σταδιο εγκυμοσυνης και να την απολαυσεις!!🙏🙏 κανε ενα χαδακι στην κοιλιτσα απο μενα!!🤰🤰🤰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα ❤️💓💖💖 καλή εβδομάδα 

εκανα τεστ όταν ξύπνησα κ είναι ΑΡΝΗΤΙΚΟ και η περίοδος ακόμα να έρθει! Επίσης δεν έχω καν κάποιο σύμπτωμα περιόδου…είχα μόνο το Σάββατο όταν υποτίθεται θα μου ερχόταν…από τον καιρό που τσεκάρω την ωορρηξία με τεστ ποτέ δεν έχω καθυστέρηση, να μου έρθει πιο νωρις έτυχε αρκετές φορες! Στεναχωρέθηκα παρά πολύ 🥺🥺🥺 δεν θέλω να πάω ούτε δουλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ❤️💓💖💖 καλή εβδομάδα 

εκανα τεστ όταν ξύπνησα κ είναι ΑΡΝΗΤΙΚΟ και η περίοδος ακόμα να έρθει! Επίσης δεν έχω καν κάποιο σύμπτωμα περιόδου…είχα μόνο το Σάββατο όταν υποτίθεται θα μου ερχόταν…από τον καιρό που τσεκάρω την ωορρηξία με τεστ ποτέ δεν έχω καθυστέρηση, να μου έρθει πιο νωρις έτυχε αρκετές φορες! Στεναχωρέθηκα παρά πολύ 🥺🥺🥺 δεν θέλω να πάω ούτε δουλεια 

Καλημέρα κορίτσια, καλη εβδομάδα!!

@Raf123καταλαβαινω πως αισθάνεσαι, μη σε παίρνει από κάτω. Δύσκολο στην πράξη αλλά θα τα καταφέρουμε ίσως το επόμενο μήνα.

Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...