Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά η συνάδελφος μου που σας ελεγα που έχει κάνει την καραντίνα δεύτερη φίλη της έχει κολλήσει κορονοιο βγήκε χθες θετική!!! 🙄🙄🙄🙄Αλλες 10 μερες καραντίνα!!!!!! Ευτυχως δεν θα ξαναμπεί σε σύντομο διάστημα 😬😬😬😬😬

Ποσες φορες καλε εχει κολλησει κορονοιο??!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά η συνάδελφος μου που σας ελεγα που έχει κάνει την καραντίνα δεύτερη φίλη της έχει κολλήσει κορονοιο βγήκε χθες θετική!!! 🙄🙄🙄🙄Αλλες 10 μερες καραντίνα!!!!!! Ευτυχως δεν θα ξαναμπεί σε σύντομο διάστημα 😬😬😬😬😬

Συγνώμη για το γέλιο που έβαλα αλλά ρε συ είναι σαν να το κυνηγούσε να κολλήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

🤣🤣🤣🤣🤣 νομίζω για αυτό δεν εχω αποτέλεσμα ακόμα το εχω υπέρ αναλύσει 

μαζι ειμαστε σε αυτο!!! χερι χερι παμε ραφαελα μου! σε νιωθω οσο δε φανταζεσαι!!! 🤗❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά η συνάδελφος μου που σας ελεγα που έχει κάνει την καραντίνα δεύτερη φίλη της έχει κολλήσει κορονοιο βγήκε χθες θετική!!! 🙄🙄🙄🙄Αλλες 10 μερες καραντίνα!!!!!! Ευτυχως δεν θα ξαναμπεί σε σύντομο διάστημα 😬😬😬😬😬

ευτυχως που κολλησε για να μην σας πρηζει με τις καραντινες λογω επαφης με κρουσμα.. συγγνωμη που γινομαι κακια αλλα καποιοι ανθρωποι ειναι τελειως ανευθυνοι....😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια βρηκα σημερα ενα μεταπτυχιακο που ειναι τελειως πανω στο κομματι μου. ειναι του καποδιστριακου!! σκεφτομαι να κανω χαρτια.. το μονο κακο ειναι οτι ειναι 2 χρονια.. αν ερθει το μπεμπε πως θα το κανω;; βεβαια αιτησεις δεχονται ως 19/06.. θα κανω την αιτηση μου και βλεπουμε ως τοτε... και η τιμη πολυ νορμαλ!! 4250€.. συγκριτικα με κατι 8-10χιλ που ειχαν πιο παλια τωρα μου φαινονται λιγα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μακαρι Τονια μου αλλα ωρες ωρες φοβαμαι...

Οχι δεν τις εκοψε συνεχιζει κατσε να δουμε σιγουρα. Καλα αντεδρασε αλλα ενταξει θα σου πω την αληθεια θα ηθελα λιγο παραπανω ενθουσιασμο και χαρα. 😊Ομως αυτος ειναι ο χαρακτηρας του, δεν εκφραζεται γενικα τα ηξερα εδω και χρονια! χαχα Δεν πειραζει!💗

Κορίτσι μου να μην φοβάσαι!!! Αυτά τα σκαμπανεβάσματα της ψυχολογίας είναι λογικα ειδικά όταν έχεις μοχθησει για να τα καταφέρεις.. να συνεχίζεις να χαίρεσαι κορίτσι μου είσαι έγκυος και έτσι να πορευτείς, με αυτήν την σκέψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ε ναι τουλάχιστον όταν εχεις θέμα λες έχω θέμα και φταίει αυτό δεν σπάσεις το κεφάλι σου να ρωτάς πως κ γιατί! 
 

αα για την έκπτωση μ έκανα 25% αν έπαιρνα για ακόμα ένα μήνα ισως να ήταν περισσότερη η έκπτωση αλλά ήδη έχουμε κ τις αλλες για τον 3ο μήνα 

Εμας επειδή πήραμε για 3 μήνες μας έκανε 30% έκπτωση..

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναντια μου πρεπει να κανει εξετασεις ο ανδρας σου Βεβαια θα μου πεις εμεινες μια φορα εγκυος αρα σημαινει ολα καλα αλλα αυτο μπορει να ειναι και τυχαιο (δηλαδη καποιος να εχει οριακες τιμες και να αφησει μια γυναικα εγκυο)οποτε καλο ειναι να ξερετε τι γινεται. Ελπιζω να ειναι τελεια αλλα ερνας ελεγχος ειναι παντα καλος!

Θα κάνει αλλά ειπα τωρα είναι πιεσμένος με την ανακαίνιση και αγχωμένος.. όταν τελειώσουμε και ηρεμήσουμε θα κάνει.. και εγώ πιστεύω ότι είναι οριακά γιαυτο δεν μένω αφου εγω είμαι μια χαρά.. τωρα με τις βιταμίνες θα βελτιωθεί πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα στο φαρμακείο της γειτονιάς και λέω ένα οτριβιν (έχω μπούκωμα) και μου λέει η φαρμακοποιός μα γίνεται να το χρησιμοποιήσεις; της λέω γιατί νσ μην γίνεται;  και κοιτάζει την κοιλιά μου .. α όχι της λέω δεν είμαι..  έρχομαι σπίτι και είδα σημάδι για την περίοδο.. τώρα να τκ πάρω ως σημάδι;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσια βρηκα σημερα ενα μεταπτυχιακο που ειναι τελειως πανω στο κομματι μου. ειναι του καποδιστριακου!! σκεφτομαι να κανω χαρτια.. το μονο κακο ειναι οτι ειναι 2 χρονια.. αν ερθει το μπεμπε πως θα το κανω;; βεβαια αιτησεις δεχονται ως 19/06.. θα κανω την αιτηση μου και βλεπουμε ως τοτε... και η τιμη πολυ νορμαλ!! 4250€.. συγκριτικα με κατι 8-10χιλ που ειχαν πιο παλια τωρα μου φαινονται λιγα!

 

Εγώ είμαι υπέρ της δια βίου μάθησης, όμως το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως σε αγχώνουν οι εξετάσεις κτλ. κι αν μείνεις έγκυος δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις.. Γιατί δε θα ναι καλό να αγχώνεσαι κιόλας. Ή μήπως το επιπλέον άγχος δράσει αρνητικά στις προσπάθειές σου και σε πάει πίσω στον στόχο σου. Βέβαια μιλάω από προσωπική πείρα ως άνθρωπος που αγχώνεται πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Εγώ είμαι υπέρ της δια βίου μάθησης, όμως το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως σε αγχώνουν οι εξετάσεις κτλ. κι αν μείνεις έγκυος δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις.. Γιατί δε θα ναι καλό να αγχώνεσαι κιόλας. Ή μήπως το επιπλέον άγχος δράσει αρνητικά στις προσπάθειές σου και σε πάει πίσω στον στόχο σου. Βέβαια μιλάω από προσωπική πείρα ως άνθρωπος που αγχώνεται πολύ..

εγω ελπιδα μου φοβαμαι οτι θα ξεκινησω το μαστερ και στην πρωτη εξεταστικη που θα εχω κανει φοκους εκει και δεν θα σκεφτομαι τιποτα περι μωρου και εγκυμοσυνης μπορει και να μου κατσει καια συλληψη.. και τοτε τι κανουμε;; με την κοιλια στο στομα θα το παρακολουθω;;😂

γτ η αληθεια ειναι οτι μετα το γαμο ειπαμε να παμε για υποβοηθουμενη.. οποτε ειτε φυσιολογικα ειτε πιο επιστημονικα, λογικα το μωρακι θα ερθει.. εκτος αν δωσω κι αλλο χρονο και κανω το μαστερακι μου και οτι προσπαθεια γινει ειναι φυσιολογικα....😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

εγω ελπιδα μου φοβαμαι οτι θα ξεκινησω το μαστερ και στην πρωτη εξεταστικη που θα εχω κανει φοκους εκει και δεν θα σκεφτομαι τιποτα περι μωρου και εγκυμοσυνης μπορει και να μου κατσει καια συλληψη.. και τοτε τι κανουμε;; με την κοιλια στο στομα θα το παρακολουθω;;😂

γτ η αληθεια ειναι οτι μετα το γαμο ειπαμε να παμε για υποβοηθουμενη.. οποτε ειτε φυσιολογικα ειτε πιο επιστημονικα, λογικα το μωρακι θα ερθει.. εκτος αν δωσω κι αλλο χρονο και κανω το μαστερακι μου και οτι προσπαθεια γινει ειναι φυσιολογικα....😊

εάν τότε δε σε επηρεάσει από άποψη άγχους, δεν το συζητώ να το κάνεις! και με την κοιλιά να πας να παρακολουθείς τι έγινε;; ίσα ίσα θα είσαι η πιο γλυκιά φοιτήτρια του τμήματός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εγω ελπιδα μου φοβαμαι οτι θα ξεκινησω το μαστερ και στην πρωτη εξεταστικη που θα εχω κανει φοκους εκει και δεν θα σκεφτομαι τιποτα περι μωρου και εγκυμοσυνης μπορει και να μου κατσει καια συλληψη.. και τοτε τι κανουμε;; με την κοιλια στο στομα θα το παρακολουθω;;😂

γτ η αληθεια ειναι οτι μετα το γαμο ειπαμε να παμε για υποβοηθουμενη.. οποτε ειτε φυσιολογικα ειτε πιο επιστημονικα, λογικα το μωρακι θα ερθει.. εκτος αν δωσω κι αλλο χρονο και κανω το μαστερακι μου και οτι προσπαθεια γινει ειναι φυσιολογικα....😊

Δεν σε φοβάμαι εσένα σε αυτά.. η μνήμη σου είναι εξαιρετική και με λίγο διάβασμα θα τα καταφέρεις και θα το πάρεις το πτυχίο.. και που ξέρεις όσο απασχολείς το μυαλό σου γιατί όχι να μην δεις θετικό 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εμας επειδή πήραμε για 3 μήνες μας έκανε 30% έκπτωση..

 

Θα κάνει αλλά ειπα τωρα είναι πιεσμένος με την ανακαίνιση και αγχωμένος.. όταν τελειώσουμε και ηρεμήσουμε θα κάνει.. και εγώ πιστεύω ότι είναι οριακά γιαυτο δεν μένω αφου εγω είμαι μια χαρά.. τωρα με τις βιταμίνες θα βελτιωθεί πιστευω

Μακαρι να ερθει νωριτερα το μωρακι και να μη χρειαστει καν! 🙏💗💗🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσια βρηκα σημερα ενα μεταπτυχιακο που ειναι τελειως πανω στο κομματι μου. ειναι του καποδιστριακου!! σκεφτομαι να κανω χαρτια.. το μονο κακο ειναι οτι ειναι 2 χρονια.. αν ερθει το μπεμπε πως θα το κανω;; βεβαια αιτησεις δεχονται ως 19/06.. θα κανω την αιτηση μου και βλεπουμε ως τοτε... και η τιμη πολυ νορμαλ!! 4250€.. συγκριτικα με κατι 8-10χιλ που ειχαν πιο παλια τωρα μου φαινονται λιγα!

 

Αντωνία μου λοιπόν θα σου πω την άποψη μου!! Εγώ μακάρι να μπορούσα να ήμουν αιώνια φοιτήτρια και μετανιώνω που δεν έκανα ακόμα ένα μεταπτυχιακό που ήθελα! Δυστυχως τώρα είναι αργά για εμένα όχι λόγο ηλικιας (που είμαι μικρή) ποτέ δεν έβαλα την ηλικία όριο σε θέματα σπουδών, αλλά πλεον έφυγα από Αγγλία και στη Κύπρο δεν υπάρχει δυνατότητα να το κάνω κ δεν έχω ούτε κ την δυνατότητα να το κάνω εξ αποστασεωσ Διότι πρεπει να γίνεται δια ζώσης λόγο εργαστηρίων! Εγώ θα σου ελεγα να το ξεκινήσεις και να μην σκέφτεσαι το ΑΝ μείνω εγκυος!! Μη το αναβάλεις μπορεί μετά να μην ξανά εχεις την ευκαιρία και να το μετανιώσεις! Και εννοείται μπορεις να το παρακολουθείς και ενώ είσαι εγκυος!! Και φαντάζομαι έχουν και κάποιες «ευκολίες» για μια εγκυμονούσα! Μη το σκέφτεσαι καθόλου προχωρά και η τιμή πολύ καλή ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ευτυχως που κολλησε για να μην σας πρηζει με τις καραντινες λογω επαφης με κρουσμα.. συγγνωμη που γινομαι κακια αλλα καποιοι ανθρωποι ειναι τελειως ανευθυνοι....😕😕

Και εγώ ήμουν λίγο κακια μαζί της γιατί σορρυ κιολας πόσες φορες να μπει καραντίνα;; Στο τελος θα φανεί ότι το έκανε κ επίτηδες… αλλά αφού έτσι είναι το πρωτόκολλο κ η χαζό κυβέρνηση π δίνει επιδόματα!!!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ποσες φορες καλε εχει κολλησει κορονοιο??!

Δεν κόλλησε απλά επειδή την ανεμβπλιαστη κ αν είσαι επαφή και ανεμβολιαστος μπαίνεις 7 μερες καραντίνα!! Έτσι λέει το πρωτόκολλο και αυτή μέσα σε 2 μηνες μπήκε 2 φορες κ τώρα κόλλησε 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Συγνώμη για το γέλιο που έβαλα αλλά ρε συ είναι σαν να το κυνηγούσε να κολλήσει..

Ακριβώς έτσι 😬😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα έκανα χοριακη 15 Μαρτίου και ήταν 57 και προγεστερόνη 35 και σήμερα έκανα πάλι χοριακη 135 και προγεστερόνη 28 ..τι λέτε ..τα φώτα σας ..να χαρώ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μακαρι να ερθει νωριτερα το μωρακι και να μη χρειαστει καν! 🙏💗💗🙏

Μακάρι γιατι όσο και να το παίζει άνετος ξέρω ότι αγχώνεται 

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- θα μας έρθει ρε συ που θα πάει!! Πίστη να έχουμε και όλα θα γίνουν!!!! 

Ε ναι που θα πάει..  θα έρθει και η σειρά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα χοριακη 15 Μαρτίου και ήταν 57 και προγεστερόνη 35 και σήμερα έκανα πάλι χοριακη 135 και προγεστερόνη 28 ..τι λέτε ..τα φώτα σας ..να χαρώ? 

Κοριτσι μου ειμαι λιγο ασχετη γιατι πρωτη φορα εκανα τωρα χοριακη την Δευτερα και αυριο επαναληψη ομως μου φαινεται καλο οτι διπλασισιαστηκε απο αυτα που εχω ακουσει!! Για προγεσερονη δεν ξερω δυστυχως. Σε ποια μερα καθυστερησης εισαι? Στο γυναικολογο σου το ειπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα χοριακη 15 Μαρτίου και ήταν 57 και προγεστερόνη 35 και σήμερα έκανα πάλι χοριακη 135 και προγεστερόνη 28 ..τι λέτε ..τα φώτα σας ..να χαρώ? 

Η χοριακη σου είναι πάρα πολύ καλή. Χρειάζεσαι όμως προγεστερόνη άμεσα κολπικά. Μίλα με τον γιατρό σου. Μήπως σου δώσει να βοηθήσει. 

Πάντως καλά πάει το σπορακι με βάση την χοριακη σου . 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Η χοριακη σου είναι πάρα πολύ καλή. Χρειάζεσαι όμως προγεστερόνη άμεσα κολπικά. Μίλα με τον γιατρό σου. Μήπως σου δώσει να βοηθήσει. 

Πάντως καλά πάει το σπορακι με βάση την χοριακη σου . 😍

Πως εισαι σημερα? Ποτε ειναι η αυχενικη σου κοριτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα!!! Εχω κανει εγω στο μητερα. Κοστισε 150€ συνολικα: εξεταση και σκιαγραφικο. Εκανα την κλασσικη μεθοδο..οτι θες πες μου! ❤

Εμένα μου ζήτησαν υστεροσαλπιγγογραφια αλλά τελικά ρώτησα και μου είπαν ότι γράφετε οπότε θα κλείσω ένα ραντεβού με γιατρό του εοπυ για να μου την γράψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πως εισαι σημερα? Ποτε ειναι η αυχενικη σου κοριτσι μου?

Έκανα χθες το βράδυ εμετο και ήταν από τους πιο γαλήνιους. Ηρέμησα. Και σήμερα είμαι καλύτερα. Άντε πάντα τέτοια χαχαχααχα τέτοιοι εμετοι να με κάνουν καλά. Λίγο ανακάτεμα νιώθω αλλά γενικά είναι η πιο καλή μου μερα. Πάλι καλά δεν έβγαλα φαγητό χθες. Είχα προλάβει να χωνέψω. 

Αγόρασα σήμερα και ξεκίνησα και μαγνήσιο. 

Η αυχενική είναι σε μια βδομάδα ακριβώς. Την άλλη Πέμπτη. Ανυπομονώ ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πως εισαι σημερα? Ποτε ειναι η αυχενικη σου κοριτσι μου?

Αα σήμερα είχες αυχενική @babyblue94?? Πως πήγε;;; ❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα χοριακη 15 Μαρτίου και ήταν 57 και προγεστερόνη 35 και σήμερα έκανα πάλι χοριακη 135 και προγεστερόνη 28 ..τι λέτε ..τα φώτα σας ..να χαρώ? 

Συγχαρητήρια μια χαρά πάει το σποράκι σου!! ❤️❤️ Νομίζω η προγεστερονη σου είναι λίγο χαμηλή καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Αα σήμερα είχες αυχενική @babyblue94?? Πως πήγε;;; ❤️❤️

 

Συγχαρητήρια μια χαρά πάει το σποράκι σου!! ❤️❤️ Νομίζω η προγεστερονη σου είναι λίγο χαμηλή καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρο σου 

Όχι σε μια βδομάδα έχω. 24 του μήνα. Στο μητέρα έχω κλείσει ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...