Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη μετα απο εξωσωματικη


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια.μπορειτε να μου πείτε πόσες μέρες μετά την εξωσωματικη κάνουμε χοριακη?έκανα ωοληψια στις 02/02 και εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 5 ημερών στις 07/02.ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη 14 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα.

Εγώ έκανα σήμερα μια στις 16/02 και βγήκε 6,6.πολυ χαμηλή 

Επίσης παίρνω κολπικά 3 utrogestan και εκτός από υπνηλια με ενοχλούν κ στο στομάχι.εχω κ πόνους περιοδου 

Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Cadillac είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.μπορειτε να μου πείτε πόσες μέρες μετά την εξωσωματικη κάνουμε χοριακη?έκανα ωοληψια στις 02/02 και εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 5 ημερών στις 07/02.ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη 14 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα.

Εγώ έκανα σήμερα μια στις 16/02 και βγήκε 6,6.πολυ χαμηλή 

Επίσης παίρνω κολπικά 3 utrogestan και εκτός από υπνηλια με ενοχλούν κ στο στομάχι.εχω κ πόνους περιοδου 

Ευχαριστώ 

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Να σε ρωτήσω,  εκανες και οτριβελ στην ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Να σε ρωτήσω,  εκανες και οτριβελ στην ετ?

Ναι όταν μου είπε ο γιατρός ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Cadillac είπε:

Ναι όταν μου είπε ο γιατρός ευχαριστώ πολυ

Ναι έκανες πριν την ωοληψια ή μετα την ετ? Γιατί αν έκανες μετά την ετ, ενδεχομένως ή τιμή να οφειλεται στην οβιτρελ. Κανε υπομονή , το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο (και εγω στην ίδια φάση ειμαι) και κάνε τη χοριακη την ημερομηνία που σου είπε ο γιατρός.  Μόνο τότε θα έχεις ασφαλή συμπεράσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι έκανες πριν την ωοληψια ή μετα την ετ? Γιατί αν έκανες μετά την ετ, ενδεχομένως ή τιμή να οφειλεται στην οβιτρελ. Κανε υπομονή , το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο (και εγω στην ίδια φάση ειμαι) και κάνε τη χοριακη την ημερομηνία που σου είπε ο γιατρός.  Μόνο τότε θα έχεις ασφαλή συμπεράσματα.

Πριν την ωοληψια έκανα ovitrelle..σήμερα είδα κ λίγο αίμα.μαλλον αποτυχία.θα μιλήσω με το γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Cadillac είπε:

Πριν την ωοληψια έκανα ovitrelle..σήμερα είδα κ λίγο αίμα.μαλλον αποτυχία.θα μιλήσω με το γιατρό 

Αν είναι λίγο αίμα, μπορεί να είναι και σημάδι εμφύτευσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου,εγώ είχα κάνει με βλαστοκυστη 5 ημερών και μου είχε πει να την κάνω την 10η ημέρα.Απο την άλλη για να σου είπε την 14η κάποιο λόγο θα είχε.Δυστυχως η δική μου ήταν αρνητική.Ευχομαι εσύ να τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 4:14 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αν είναι λίγο αίμα, μπορεί να είναι και σημάδι εμφύτευσης. 

Και πολύ αίμα ήταν εμφύτευση.  Ετσι την πάτησα και εγώ είχα αίμα νόμιζα περίοδος. Για αυτό δεν κόβουμε τα χαπια μέχρι την ημέρα που μας λέει ο γιατρός για χοριακη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 8:35 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου,εγώ είχα κάνει με βλαστοκυστη 5 ημερών και μου είχε πει να την κάνω την 10η ημέρα.Απο την άλλη για να σου είπε την 14η κάποιο λόγο θα είχε.Δυστυχως η δική μου ήταν αρνητική.Ευχομαι εσύ να τα καταφέρεις!

Ευχαριστώ για την απάντηση.10η ημερα μετά την εμβρυομεταφορα να υποθέσω.. ειχα έντονους πόνους περιοδου κ κανονική ροή αίματος.εξαλλου κ η χοριακη ήταν χαμηλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2022 at 9:14 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και πολύ αίμα ήταν εμφύτευση.  Ετσι την πάτησα και εγώ είχα αίμα νόμιζα περίοδος. Για αυτό δεν κόβουμε τα χαπια μέχρι την ημέρα που μας λέει ο γιατρός για χοριακη.  

Εγώ έκανα χοριακη την 9η ημέρα κ εφόσον είδα αίμα σταμάτησα κ τα χάπια.. σε περίπτωση εγκυμοσυνης τι πρόβλημα υπάρχει αν κόψουμε τα χάπια κ συγκεκριμένα την προγεστερονη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Cadillac είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση.10η ημερα μετά την εμβρυομεταφορα να υποθέσω.. ειχα έντονους πόνους περιοδου κ κανονική ροή αίματος.εξαλλου κ η χοριακη ήταν χαμηλη

Ναι 10η από την εμβρυομεταφορα.Σε κάθε περίπτωση πριν κάνεις οτιδήποτε θα μιλάς πρώτα με τον γιατρό σου .Το 6,6 είναι αρνητικό για 9η μερα με βλαστοκυστες ,την επόμενη φορά θα ακολουθήσεις ακριβώς τις οδηγίες του γιατρού σου και πριν κάνεις οτιδήποτε θα τον ρωτήσεις.Ξερω δεν παλεύεται η αναμονή αλλά έτσι πρέπει να κάνουμε όλες μας.Υπομονη και θα τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Cadillac είπε:

Εγώ έκανα χοριακη την 9η ημέρα κ εφόσον είδα αίμα σταμάτησα κ τα χάπια.. σε περίπτωση εγκυμοσυνης τι πρόβλημα υπάρχει αν κόψουμε τα χάπια κ συγκεκριμένα την προγεστερονη?

Να το χάσεις. Στην εξωσωματική δεν είναι επαρκή η προγεστερονη με αποτέλεσμα να μην χει το έμβρυο να τραφεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Cadillac είπε:

Εγώ έκανα χοριακη την 9η ημέρα κ εφόσον είδα αίμα σταμάτησα κ τα χάπια.. σε περίπτωση εγκυμοσυνης τι πρόβλημα υπάρχει αν κόψουμε τα χάπια κ συγκεκριμένα την προγεστερονη?

Την πάτησα για αυτό φωνάζω πλέον να μην την πάθουν αλλά κορίτσια.  Το κέντρο εξωσωματικής πλέον έχει αναλάβει την ευθύνη και πλέον η εξωσωματικής μου θα κόστισε πολύ λίγο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Cadillac είπε:

Εγώ έκανα χοριακη την 9η ημέρα κ εφόσον είδα αίμα σταμάτησα κ τα χάπια.. σε περίπτωση εγκυμοσυνης τι πρόβλημα υπάρχει αν κόψουμε τα χάπια κ συγκεκριμένα την προγεστερονη?

Την πάτησα για αυτό φωνάζω πλέον να μην την πάθουν αλλά κορίτσια.  Το κέντρο εξωσωματικής πλέον έχει αναλάβει την ευθύνη και πλέον η εξωσωματικής μου θα κόστισε πολύ λίγο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 21/2/2022 at 1:38 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Την πάτησα για αυτό φωνάζω πλέον να μην την πάθουν αλλά κορίτσια.  Το κέντρο εξωσωματικής πλέον έχει αναλάβει την ευθύνη και πλέον η εξωσωματικής μου θα κόστισε πολύ λίγο.  

Πια ευθύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Πια ευθύνη; 

Μου είχε έρθει αίμα τους πήρα τηλ και μου είπαν να κόψω τα χαπια (χωρίς να ζητηθεί χοριακή) αυξήθηκε το αίμα και λέω δεν είναι περίοδος αυτο κάνω χοριακή και είμαι θετικό, φεύγω νοσοκομείο και εκει διαπιστώνουμε ότι είμαι έγκυος.  Γενικά αυτή η εγκυμοσύνη ήταν σαν να έβαλε κάποιος το χέρι του και να μου ελεγε ότι όχι δε θα πάει καλά..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μου είχε έρθει αίμα τους πήρα τηλ και μου είπαν να κόψω τα χαπια (χωρίς να ζητηθεί χοριακή) αυξήθηκε το αίμα και λέω δεν είναι περίοδος αυτο κάνω χοριακή και είμαι θετικό, φεύγω νοσοκομείο και εκει διαπιστώνουμε ότι είμαι έγκυος.  Γενικά αυτή η εγκυμοσύνη ήταν σαν να έβαλε κάποιος το χέρι του και να μου ελεγε ότι όχι δε θα πάει καλά..  

α οκ με το καλό το μωράκι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Koρίτσια, καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία στις προσπάθειες μας! Επιτέλους μετά την τρίτη προσπάθεια πήρα θετική χοριακή με τιμή 30, δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορά!!!Θα επαναλάβω σε δυο μέρες πάλι. Είχε καμία αντίστοιχη τιμή αρχικά; και πώς εξελίχθηκε; 

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Koρίτσια, καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία στις προσπάθειες μας! Επιτέλους μετά την τρίτη προσπάθεια πήρα θετική χοριακή με τιμή 30, δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορά!!!Θα επαναλάβω σε δυο μέρες πάλι. Είχε καμία αντίστοιχη τιμή αρχικά; και πώς εξελίχθηκε; 

Φιλιά σε όλες!

Μια χαρά είναι! Όλα καλά να πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...