Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Τσάμπα η στενοχώρια βρε συ. Όλα καλά βλέπεις ; Δεν πειράζει. Μικρουλι μωράκι μια χαρά θα είναι.θα θέλει πιο πολλές αγκαλιές χεχεχεχ 

 

Εγώ κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου λέει η καμπύλη είναι μια χαρά. Λίγο ζάχαρο στα ούρα μου βρήκε αλλά λέει δεν ταιριάζει με την καμπύλη που είναι καλή. Εντάξει λέει να ελαττώσω λίγο τα γλυκά ( αν και δεν τρώω πολλά ) 

Επίσης έχω χαμηλή φερριτινη. 1.80 μου λέει δεν έχω ξανά δει τόσο χαμηλή αχχαχαχαχ. Μου αύξησε τον σίδηρο από 1 την μέρα σε δύο 

Τέλος είχα μια ήπια φαγούρα αυτές τις μέρες και την μέρα που πήγα μου έκανε καλλιέργεια. Μου είπε βρέθηκαν ελάχιστοι μύκητες ίσα ίσα λέει. Θα βάλω μια κρεμουλα και σε 6 μέρες λέει θα είσαι εντάξει. 

Αυτά τα νέα. Τώρα θα πάμε διακοπές και εγώ και αυτός ( κατά τύχη στο ίδιο μερος περίπου τις ίδιες ημερομηνίες. Του λέω γιατρέ ότι θέλω θα είσαι κοντά χαχαχα δεν γλυτώνεις ) και θα με ξανά δει 13/07

 

Αχ τι ωραία που θα πάτε διακοπές.!!! Να περάσετε όμορφα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όλα καλά θα είναι και με εσενα κορίτσι μου θα το δεις.. μου είπε ότι υπάρχουν απόκλιση με τα νούμερα στο περίπου τα λένε… 

Εγώ την άλλη βδομαδα θα πάω γυναικολόγο και πιστεύω πάλι αλλά νούμερα θα μου βγάλει αυτός αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει θέμα… τώρα αν μου βγάλει κάτι άλλο καινούργιο δεν το ξέρω για την ώρα με είπε όλα καλά και αυτό κρατάω.. 

Ένα βήμα τη φορά! Το σημαντικό είναι πως όλα είναι καλά. Εγώ θα πάω πάλι την Πέμπτη στον γιατρό μου να δούμε αν πήρε καθόλου βάρος και μετά 2 Ιουλίου θα κάνω το επόμενο Doppler να επιβεβαιώσουμε σε ποια θέση βρίσκεται και να δούμε εάν ακολουθεί την καμπύλη. 
 

εντωμεταξύ μέχρι τώρα είχα βάλει 3-4 κιλά. Αυτές τις μέρες νιώθω να βαραίνω και να φουσκώνω! Ελπίζω κάτι από αυτά που τρώω και αποθηκεύω να τα παίρνει το μπεμπακι και να έχει μεγαλώσει λίγο! Ουφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Θα σου πρότεινα για θήλαστρο να μη βιαστείς. Καλύτερα να νοικιάσεις στην αρχή εάν χρειαστεί ένα νοσοκομειακό και μετά που θα έχεις ρυθμίσει τη ροή να πάρεις δικό σου. 
 

δυστυχώς μάλλον για τη μαία δεν έχεις επιλογή … ισχύει πως οι περισσότεροι γιατροί έχουν τη δική τους. 

Ναι ...ίσως το κάνω έτσι !!άσε με με τη μαία πραγματικά !!μα είναι αντιπαθητική ..Τέσπα..τι να κάνω.μθα την υποστώ όπως δείχνουν όλα .

Ρουχαλακια είναι η αλήθεια μάλλον θα χρειαστείς παραπάνω..σελτεδακια εγώ πήρα 7..πήρα κ τα πιο μεγάλα να τα έχω μόνιμα  κάτω από τη φωλιά , κάτω από καρότσι και κάτω από λίκνο ..να μην υπάρχουν διαρροές..κ τα αλλα απλά για την αλλαξιερα ..νομίζω πήρα κ δύο πιο μικρά για τη βόλτα..

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εεε ας κρατάω και μια πισινή γιατί ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται 

σε μια βδομαδα θα πάω πάλι γιατρό έχω τώρα 3 βδομαδες συνεχόμενα πάω συνέχεια γιατρους… αλλά μου είπε από εδω και πέρα τα ραντεβού μας θα γίνονται ανα 2 βδομαδες από 3 που ήταν.. 

Εσυ ποτε θα πας ;

Εμένα ανα μήνα μου είπε ακόμα..μόλις μπω όγδοο ανά δύο βδομάδες και ένατο ανά βδομάδα είναι κανονικά..εμείς με το που μπω πρώτα ο Θεός θα δούμε..όπως είπε ο γιατρός ..δλδ εγώ τώρα θα πάω κατά τις 15του μηνός αν πάνε όλα καλά !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Με βλέπει περίπου στον μήνα .ισως και λιγότερο. 

Εμείς θα φύγουμε 1 Ιουλίου για Κρήτη για σκ και από εκεί 3 Ιουλίου θα πάμε Χαλκιδική 

Αχ τι ωραία !!!θα πας κ μακριά καλέ εσύ είσαι ατρόμητη !!να περάσεις πανέμορφα !!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι ...ίσως το κάνω έτσι !!άσε με με τη μαία πραγματικά !!μα είναι αντιπαθητική ..Τέσπα..τι να κάνω.μθα την υποστώ όπως δείχνουν όλα .

Ρουχαλακια είναι η αλήθεια μάλλον θα χρειαστείς παραπάνω..σελτεδακια εγώ πήρα 7..πήρα κ τα πιο μεγάλα να τα έχω μόνιμα  κάτω από τη φωλιά , κάτω από καρότσι και κάτω από λίκνο ..να μην υπάρχουν διαρροές..κ τα αλλα απλά για την αλλαξιερα ..νομίζω πήρα κ δύο πιο μικρά για τη βόλτα..

 

Εμένα ανα μήνα μου είπε ακόμα..μόλις μπω όγδοο ανά δύο βδομάδες και ένατο ανά βδομάδα είναι κανονικά..εμείς με το που μπω πρώτα ο Θεός θα δούμε..όπως είπε ο γιατρός ..δλδ εγώ τώρα θα πάω κατά τις 15του μηνός αν πάνε όλα καλά !

 

Εεε ναι και εμένα για αυτό με έβαλε ανα 2 βδομαδες γιατί έκλεισα τον έβδομο μήνα και ξεκίνησα να περπατάω για όγδοο θα με φανε τα δρομολόγια μόνο αυτό με ζορίζει αλλά τι να κάνω…

σημερα που περίμενα να μπω στον γιατρό ηταν ένα ζευγάρι που περίμενε για αυχενική και με ρωτάει ο αντρας ποσο ειμαι  λέω 7 μηνών… με ξανά κοιτάει λέει δεν πρέπει να έχεις πάρει πολλά κιλά ε; Λέω από μέσα μου με τον πόνο παίζει τωρα ; Λέω όχι πολλά 5-6 κάπου εκεί.. μέχρι και οι ξένοι λέω το καταλαβαίνουν ότι δεν πήρα κιλά… του λέω μεγαλη ιστορία  έκανα διατροφη για αυτο δεν πήρα..

Εμένα σήμερα με πήρε η πεθερά μου και η κουνιάδα μου πραγματακια για το μωρο σεντονάκι πανα αγκαλιάς μπουρνούζακι κουβερτούλα πετσετουλες πολύ ωραία είναι 💕 

θήλαστρο και εγώ δεν θα παρω αν χρειαστώ θα το παρω τότε να δω πως θα πάει γιατί από όσο ξέρω δεν είναι και φτηνά μην πάει χαμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Πωπω … χρειάζονται τόσα πολλά ρουχαλάκια/πραγματάκια; Εγω έχω πάρει ελάχιστα τότε. Πήρα ένα πακέτο με 5 φορμάκια 0-3 από τα marks and spencer, 2 φορμάκια αλλαξιές πιο μακριά (τύπου σορτς) και 2 σετακια εξόδου (1 μπλουζάκι με σαλοπετα κι ένα μπλουζάκι με σορτσάκι). 2 μπουρνουζακια, 2 σεντονακια για την καλαθουνα, 2 καλοκαιρινούς υπνόσακους και 2 σελτεδακια (μάλλον τέτοια πρέπει να πάρω κι άλλα) 

αυτά τα έπλυνα ήδη γιατί τρόμαξα την περασμένη εβδομάδα μη με βάλουν εκτακτως μέσα. 

απορρυπαντικό θέλει σίγουρα ειδικό (baby planet, frezyderm, Pharmasept ή Αρκάδι). Εγώ τα έπλυνα με pharmasept που μου είχαν δώσει δείγματα στο μαιευτήριο και είναι πολύ ωραίο οπότε μάλλον αυτό θα πάρω όταν έρθει η ώρα. 

Δεν θυμάμαι αν θα γεννήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικό! Εγώ σε δημόσιο! Κ εχθές Μ έδωσαν μια αρκετά μεγάλη λίστα για εμένα κ για το μωρό! (Να δω που θα χωρέσουν όλα αυτά 🤣🤣🤣)

Ιδανικά νομίζω πως αν έχουμε ένα την ημέρα για το σπίτι μας είμαστε μια χαρά για αρχή! (Δλδ γύρω στα 7συνολο ρουχαλακια ) έτσι το έχω στο μυαλό μου! Μαζεύονται πάντως πολλά πραγματακια! 

Εντάξει καλά έκανες κ τα έχεις έτοιμα! Εγώ ακόμα τπτ! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εεε ναι και εμένα για αυτό με έβαλε ανα 2 βδομαδες γιατί έκλεισα τον έβδομο μήνα και ξεκίνησα να περπατάω για όγδοο θα με φανε τα δρομολόγια μόνο αυτό με ζορίζει αλλά τι να κάνω…

σημερα που περίμενα να μπω στον γιατρό ηταν ένα ζευγάρι που περίμενε για αυχενική και με ρωτάει ο αντρας ποσο ειμαι  λέω 7 μηνών… με ξανά κοιτάει λέει δεν πρέπει να έχεις πάρει πολλά κιλά ε; Λέω από μέσα μου με τον πόνο παίζει τωρα ; Λέω όχι πολλά 5-6 κάπου εκεί.. μέχρι και οι ξένοι λέω το καταλαβαίνουν ότι δεν πήρα κιλά… του λέω μεγαλη ιστορία  έκανα διατροφη για αυτο δεν πήρα..

Εμένα σήμερα με πήρε η πεθερά μου και η κουνιάδα μου πραγματακια για το μωρο σεντονάκι πανα αγκαλιάς μπουρνούζακι κουβερτούλα πετσετουλες πολύ ωραία είναι 💕 

θήλαστρο και εγώ δεν θα παρω αν χρειαστώ θα το παρω τότε να δω πως θα πάει γιατί από όσο ξέρω δεν είναι και φτηνά μην πάει χαμένο 

Καλημέρα κορίτσια !!

Εγώ πάω καλύτερα !ο πόνος έχει γίνει απλή  ενόχληση..κάνω συντηρητικές κινήσεις,ξεκουραζομαι κ δεν πονάω !αν περπατήσω αρκετά όμως θα πονέσω ..όπως κ στο τέλος της ημέρας θα με πιάσει λίγο περισσότερο.

Δες το θετικά , είσαι σε φόρμα παρόλο που είσαι εγκυος..το βασικό είναι ότι είναι εντάξει το μωράκι !!

Έλα πήρες και τα δωράκια σου πολύ όμορφα !!!πανες αγκάλιας νομίζω θα μας βοηθήσουν πολύ μιας που είναι πολυχρηστικες απ' ο τι μου είπαν και επειδή δε θα έχει κ τόσο κρυο θα είναι ο τι πρέπει !!!

Επίσης κ σεντονακια λικνου έχω 4..αλλά λογικά θα χρειαστούμε παραπάνω (λίκνο, φωλιά , Πορτ μπεμπέ...)

@blueheart κι εγώ έχω ένα τέτοιο δειγματακι μικρό αλλά αγόρασα proderm ...θα το δοκιμάσω όμως κ αυτό για να καταλήξω !!μυρίζουν όλα πάντως τόσο όμορφα !!

Κορίτσια αν γεννήσω με το που μπω στον μήνα είναι ένα δίμηνο κι ούτε !!!δε ξέρω παρόλες τις ανησυχίες που μου έχουν προκληθεί,ανυπομονώ !!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!

Εγώ πάω καλύτερα !ο πόνος έχει γίνει απλή  ενόχληση..κάνω συντηρητικές κινήσεις,ξεκουραζομαι κ δεν πονάω !αν περπατήσω αρκετά όμως θα πονέσω ..όπως κ στο τέλος της ημέρας θα με πιάσει λίγο περισσότερο.

Δες το θετικά , είσαι σε φόρμα παρόλο που είσαι εγκυος..το βασικό είναι ότι είναι εντάξει το μωράκι !!

Έλα πήρες και τα δωράκια σου πολύ όμορφα !!!πανες αγκάλιας νομίζω θα μας βοηθήσουν πολύ μιας που είναι πολυχρηστικες απ' ο τι μου είπαν και επειδή δε θα έχει κ τόσο κρυο θα είναι ο τι πρέπει !!!

Επίσης κ σεντονακια λικνου έχω 4..αλλά λογικά θα χρειαστούμε παραπάνω (λίκνο, φωλιά , Πορτ μπεμπέ...)

@blueheart κι εγώ έχω ένα τέτοιο δειγματακι μικρό αλλά αγόρασα proderm ...θα το δοκιμάσω όμως κ αυτό για να καταλήξω !!μυρίζουν όλα πάντως τόσο όμορφα !!

Κορίτσια αν γεννήσω με το που μπω στον μήνα είναι ένα δίμηνο κι ούτε !!!δε ξέρω παρόλες τις ανησυχίες που μου έχουν προκληθεί,ανυπομονώ !!!!🥰

Καλημέρα κορίτσια 

αντε ωραία κοπέλα μου μπράβο θα προσεχείς λίγο και θα είστε μια χαρά δεν θα μην πίεζε σε όσο μπορείς και ότι μπορείς σου βγαίνει η κούραση λογικά το βράδυ για αυτό ίσως σε ενόχληση λίγο παρά πάνω.. 

εγω δεν εχω πολλά σεντόνια και τέτοια έχω να ψωνίσω ακόμα σιγά σιγά θα πρέπει να αρχίσω να παίρνω 

Εσεις ξεκινήσατε να τα πλένετε ; Έχω μερικά φορμάκια και αυτά που με πήραν τα σεντονάκι πετσετουλες αλλά τα εχω ακόμα μέσα στην συσκευασία τους  θα πρέπει να πάω να παρω και απορρυπαντικό για μωρά γιατί δεν εχω.. δεν τα εχω μυρίσει αλλά φαντάζομαι ότι όλα αυτά για τα μωράκια θα πρέπει να μυρίζουν πολύ ωραία 😊

Το καρότσι σου ήρθε ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

αντε ωραία κοπέλα μου μπράβο θα προσεχείς λίγο και θα είστε μια χαρά δεν θα μην πίεζε σε όσο μπορείς και ότι μπορείς σου βγαίνει η κούραση λογικά το βράδυ για αυτό ίσως σε ενόχληση λίγο παρά πάνω.. 

εγω δεν εχω πολλά σεντόνια και τέτοια έχω να ψωνίσω ακόμα σιγά σιγά θα πρέπει να αρχίσω να παίρνω 

Εσεις ξεκινήσατε να τα πλένετε ; Έχω μερικά φορμάκια και αυτά που με πήραν τα σεντονάκι πετσετουλες αλλά τα εχω ακόμα μέσα στην συσκευασία τους  θα πρέπει να πάω να παρω και απορρυπαντικό για μωρά γιατί δεν εχω.. δεν τα εχω μυρίσει αλλά φαντάζομαι ότι όλα αυτά για τα μωράκια θα πρέπει να μυρίζουν πολύ ωραία 😊

Το καρότσι σου ήρθε ;

 

Αχ ναι μυρίζουν τέλεια !

Εγω άρχισα να πλένω κάποια φορμακια..πήρα και απλώστρα , μανταλάκια ειδικά για την μικρούλα..ένα πλυντήριο έχω βάλει μη φανταστείς ..

Ναι μυρίζουν τέλεια !

Ναι μου ήρθε !!αυτό είναι -συν μια ίδια τσάντα τύπου backpack!βέβαια με τις φωτό εγώ δεν το έχω όπως θα καταλάβεις αλλά οκ χαχαχχα .φαίνεται πολυ ευχρηστο απλώς σκέφτομαι πως θα το βάζω στο αμάξι αν θα το παίρνω μόνη μου εννοω από βάρος ..γιατί δεν έχω δει καθόλου πόσο βαρύ είναι ..θα το ανακαλυψω μετά την εγκυμοσύνη..

IMG_20220618_133731.jpg

IMG_20220617_175200.jpg

IMG_20220618_144538.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ ναι μυρίζουν τέλεια !

Εγω άρχισα να πλένω κάποια φορμακια..πήρα και απλώστρα , μανταλάκια ειδικά για την μικρούλα..ένα πλυντήριο έχω βάλει μη φανταστείς ..

Ναι μυρίζουν τέλεια !

Ναι μου ήρθε !!αυτό είναι -συν μια ίδια τσάντα τύπου backpack!βέβαια με τις φωτό εγώ δεν το έχω όπως θα καταλάβεις αλλά οκ χαχαχχα .φαίνεται πολυ ευχρηστο απλώς σκέφτομαι πως θα το βάζω στο αμάξι αν θα το παίρνω μόνη μου εννοω από βάρος ..γιατί δεν έχω δει καθόλου πόσο βαρύ είναι ..θα το ανακαλυψω μετά την εγκυμοσύνη..

IMG_20220618_133731.jpg

IMG_20220617_175200.jpg

IMG_20220618_144538.jpg

Μοιάζει αρκετά με το δικό μας..

Τέλεια. Τα μωράκια μας θα είναι πολύ τυχερά με τόσα που τους παίρνουμε ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μοιάζει αρκετά με το δικό μας..

Τέλεια. Τα μωράκια μας θα είναι πολύ τυχερά με τόσα που τους παίρνουμε ♥️♥️

Ναι !!!!

Εμ τι να κάνουμε..πλέον αυτά θα είναι η προτεραιότητα μας !!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irini5 είπε:

Ναι !!!!

Εμ τι να κάνουμε..πλέον αυτά θα είναι η προτεραιότητα μας !!❤️❤️

Ήδη νιώθω πόσο κακομαθημένο θα είναι το κορίτσι μου χαχαχαχαχχ. Πρώτο μωρό και από τις δύο πλευρές στα  σόγια.  Χαχαχα χαμός θα γίνει..πρέπει να μπούνε όρια χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ ναι μυρίζουν τέλεια !

Εγω άρχισα να πλένω κάποια φορμακια..πήρα και απλώστρα , μανταλάκια ειδικά για την μικρούλα..ένα πλυντήριο έχω βάλει μη φανταστείς ..

Ναι μυρίζουν τέλεια !

Ναι μου ήρθε !!αυτό είναι -συν μια ίδια τσάντα τύπου backpack!βέβαια με τις φωτό εγώ δεν το έχω όπως θα καταλάβεις αλλά οκ χαχαχχα .φαίνεται πολυ ευχρηστο απλώς σκέφτομαι πως θα το βάζω στο αμάξι αν θα το παίρνω μόνη μου εννοω από βάρος ..γιατί δεν έχω δει καθόλου πόσο βαρύ είναι ..θα το ανακαλυψω μετά την εγκυμοσύνη..

IMG_20220618_133731.jpg

IMG_20220617_175200.jpg

IMG_20220618_144538.jpg

Ααα πολύ ωραιο με γεια έχει και ωραιο χρώμα 😊 καλές βόλτες με την Μπέμπα σου 

Θα πάω να παρω και εγώ αν είναι απορρυπαντικό να ξεκινήσω σιγά σιγά πλένω… εγώ ηθελα να αγοράσω και καινούργιο πλυντήριο αλλά βλέπω να το καθυστερώ λίγο ακόμα και περιμενα μήπως τα πλύνω στο καινούργιο αλλα μάλλον θα τα κάνω τώρα σε αυτό που έχω 

Εγω τώρα δεν μπορω να το σηκώσω λίγο βαρος έχει αλλά πιστευω μετά που θα γεννήσω να μην έχω θέμα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα βέβαια 

Εμενα αν και στο κλείσιμο κλεινει καλά γινόταν απο τα μικρά τελικά πάλι δεν καλό χωράει δεν μου αφηνει πολύ χώρο να βάλω και αλλά πράγματα μέσα μάλλον πιο μεγάλο αμαξι ηθελα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ήδη νιώθω πόσο κακομαθημένο θα είναι το κορίτσι μου χαχαχαχαχχ. Πρώτο μωρό και από τις δύο πλευρές στα  σόγια.  Χαχαχα χαμός θα γίνει..πρέπει να μπούνε όρια χαχαχα 

και μένα έτσι θα είναι το ζουζουνάκι..χθες μου λέει ο άντρας μας ότι αυτός δε θα της χαλάει χατίρι και θ αναλάβω εγώ το ρόλο της κακιάς..θέλω να πιστεύω πως δε θα ισχύει χαχαχα!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα πολύ ωραιο με γεια έχει και ωραιο χρώμα 😊 καλές βόλτες με την Μπέμπα σου 

Θα πάω να παρω και εγώ αν είναι απορρυπαντικό να ξεκινήσω σιγά σιγά πλένω… εγώ ηθελα να αγοράσω και καινούργιο πλυντήριο αλλά βλέπω να το καθυστερώ λίγο ακόμα και περιμενα μήπως τα πλύνω στο καινούργιο αλλα μάλλον θα τα κάνω τώρα σε αυτό που έχω 

Εγω τώρα δεν μπορω να το σηκώσω λίγο βαρος έχει αλλά πιστευω μετά που θα γεννήσω να μην έχω θέμα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα βέβαια 

Εμενα αν και στο κλείσιμο κλεινει καλά γινόταν απο τα μικρά τελικά πάλι δεν καλό χωράει δεν μου αφηνει πολύ χώρο να βάλω και αλλά πράγματα μέσα μάλλον πιο μεγάλο αμαξι ηθελα 😂

..ασε.ε απλώς θα κουβαλάς μόνο αυτό..κι εγω κάπως έτσι θα είμαι..εμ όταν πήρα το αμάξι δεν είδα τη χρηστικότητα μόνο την ομορφιά..

εμείς δε το δοκιμάσαμε στο αμάξι το δικό μου ακόμα... γτ κ εμένα είναι μικρούλι.. να δούμε τι θα κάνουμε γενικά με το θέμα αμάξι.

ε δεν πειράζει θα πάρετε μετά..τώρα προέχουν άλλα έξοδα -που δε τα λες και λιγα- εμείς πήραμε πέρυσι μετα έσοδα του γάμου.

ξεκίνα κι εσύ σιγά σιγά τα πλυσίματα που είσαι και μισό μήνα πιο κοντά από εμένα στη γέννα!! ❤️ ρε συ κανονικά διανύεις 8ο ..θα τρελαθώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

αντε ωραία κοπέλα μου μπράβο θα προσεχείς λίγο και θα είστε μια χαρά δεν θα μην πίεζε σε όσο μπορείς και ότι μπορείς σου βγαίνει η κούραση λογικά το βράδυ για αυτό ίσως σε ενόχληση λίγο παρά πάνω.. 

εγω δεν εχω πολλά σεντόνια και τέτοια έχω να ψωνίσω ακόμα σιγά σιγά θα πρέπει να αρχίσω να παίρνω 

Εσεις ξεκινήσατε να τα πλένετε ; Έχω μερικά φορμάκια και αυτά που με πήραν τα σεντονάκι πετσετουλες αλλά τα εχω ακόμα μέσα στην συσκευασία τους  θα πρέπει να πάω να παρω και απορρυπαντικό για μωρά γιατί δεν εχω.. δεν τα εχω μυρίσει αλλά φαντάζομαι ότι όλα αυτά για τα μωράκια θα πρέπει να μυρίζουν πολύ ωραία 😊

Το καρότσι σου ήρθε ;

 

Καλημέρα!!! Εγώ ρε κορίτσια σκεφτόμουν να τα πλύνω τον Αύγουστο κ να τα βάλω κατευθείαν στην σιρταριερα του μωρό (και στην άκρη αυτά που θα πάρω μαζί) να μην τα έχω δλδ από τώρα πλυμένα... Δεν ξέρωωωωω!!!!! 🤷🤷🤷🤷😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Αχ ναι μυρίζουν τέλεια !

Εγω άρχισα να πλένω κάποια φορμακια..πήρα και απλώστρα , μανταλάκια ειδικά για την μικρούλα..ένα πλυντήριο έχω βάλει μη φανταστείς ..

Ναι μυρίζουν τέλεια !

Ναι μου ήρθε !!αυτό είναι -συν μια ίδια τσάντα τύπου backpack!βέβαια με τις φωτό εγώ δεν το έχω όπως θα καταλάβεις αλλά οκ χαχαχχα .φαίνεται πολυ ευχρηστο απλώς σκέφτομαι πως θα το βάζω στο αμάξι αν θα το παίρνω μόνη μου εννοω από βάρος ..γιατί δεν έχω δει καθόλου πόσο βαρύ είναι ..θα το ανακαλυψω μετά την εγκυμοσύνη..

IMG_20220618_133731.jpg

IMG_20220617_175200.jpg

IMG_20220618_144538.jpg

Τέλειο!!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!!! Να το χαρείτε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ήδη νιώθω πόσο κακομαθημένο θα είναι το κορίτσι μου χαχαχαχαχχ. Πρώτο μωρό και από τις δύο πλευρές στα  σόγια.  Χαχαχα χαμός θα γίνει..πρέπει να μπούνε όρια χαχαχα 

Χαχαχχαα έλα δεν πειράζει!!!!! 🥰🥰🥰 Να είμαστε καλά κ ας είναι λίγο κακομαθημένο!!!!! Να το χαρούμε αυτό είναι το σημαντικό!!!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

και μένα έτσι θα είναι το ζουζουνάκι..χθες μου λέει ο άντρας μας ότι αυτός δε θα της χαλάει χατίρι και θ αναλάβω εγώ το ρόλο της κακιάς..θέλω να πιστεύω πως δε θα ισχύει χαχαχα!!

 

..ασε.ε απλώς θα κουβαλάς μόνο αυτό..κι εγω κάπως έτσι θα είμαι..εμ όταν πήρα το αμάξι δεν είδα τη χρηστικότητα μόνο την ομορφιά..

εμείς δε το δοκιμάσαμε στο αμάξι το δικό μου ακόμα... γτ κ εμένα είναι μικρούλι.. να δούμε τι θα κάνουμε γενικά με το θέμα αμάξι.

ε δεν πειράζει θα πάρετε μετά..τώρα προέχουν άλλα έξοδα -που δε τα λες και λιγα- εμείς πήραμε πέρυσι μετα έσοδα του γάμου.

ξεκίνα κι εσύ σιγά σιγά τα πλυσίματα που είσαι και μισό μήνα πιο κοντά από εμένα στη γέννα!! ❤️ ρε συ κανονικά διανύεις 8ο ..θα τρελαθώ!!

Αχ κοριτσιαααααα εμένα μου κάνει κάτι νούμερα η κουζίνα τώρα τελευταία! Δεν ήθελα τωρααααα να μου πάθει τίποτα!!!! 🤣🤣🤣 Γτ μας βλέπω να μαγειρεύω στο γκαζακι από τα έξοδα 🤣🤣🤣 

Καλά αυτό με το αμάξι είναι θέμα κ το καρότσι! Κ εγώ ένα μικρουλι έχω ! Κ σκέφτομαι όταν θα παίρνω το αμάξι κ το μικρουλι μόνο το καρότσι θα χωράει πίσω ούτε καν τα πράγματα από το σούπερ μάρκετ 🤣🤣🤣 κάπως θα τα βολεψουμε όμως!!!! 

Εσείς που είστε πιο νωρίς καλά κάνετε κ τα ετοιμάζεστε! Εγώ σκέφτομαι να ετοιμάσω από τον άλλον μήνα την βαλίτσα! Για κάθε ενδεχόμενο!!! Κ τα υπόλοιπα να τα πλύνω (αφού πρώτα τα πάρω ) πιο αργά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ ρε κορίτσια σκεφτόμουν να τα πλύνω τον Αύγουστο κ να τα βάλω κατευθείαν στην σιρταριερα του μωρό (και στην άκρη αυτά που θα πάρω μαζί) να μην τα έχω δλδ από τώρα πλυμένα... Δεν ξέρωωωωω!!!!! 🤷🤷🤷🤷😊😊😊

Και εγώ για τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου λέω να τα πλύνω και να τα φτιάξω κατευθείαν 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αχ κοριτσιαααααα εμένα μου κάνει κάτι νούμερα η κουζίνα τώρα τελευταία! Δεν ήθελα τωρααααα να μου πάθει τίποτα!!!! 🤣🤣🤣 Γτ μας βλέπω να μαγειρεύω στο γκαζακι από τα έξοδα 🤣🤣🤣 

Καλά αυτό με το αμάξι είναι θέμα κ το καρότσι! Κ εγώ ένα μικρουλι έχω ! Κ σκέφτομαι όταν θα παίρνω το αμάξι κ το μικρουλι μόνο το καρότσι θα χωράει πίσω ούτε καν τα πράγματα από το σούπερ μάρκετ 🤣🤣🤣 κάπως θα τα βολεψουμε όμως!!!! 

Εσείς που είστε πιο νωρίς καλά κάνετε κ τα ετοιμάζεστε! Εγώ σκέφτομαι να ετοιμάσω από τον άλλον μήνα την βαλίτσα! Για κάθε ενδεχόμενο!!! Κ τα υπόλοιπα να τα πλύνω (αφού πρώτα τα πάρω ) πιο αργά! 

Εμείς είμαστε τυχεροί γιατί είχαμε στο πρόγραμμα να πάρουμε τώρα αμάξι και μόλις πήραμε ένα.με μεγάλο Πορτ μπαγκαζ και καθίσματα και θα χωράνε όλα αέρα πίσω. Είναι μεγάλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αχ κοριτσιαααααα εμένα μου κάνει κάτι νούμερα η κουζίνα τώρα τελευταία! Δεν ήθελα τωρααααα να μου πάθει τίποτα!!!! 🤣🤣🤣 Γτ μας βλέπω να μαγειρεύω στο γκαζακι από τα έξοδα 🤣🤣🤣 

Καλά αυτό με το αμάξι είναι θέμα κ το καρότσι! Κ εγώ ένα μικρουλι έχω ! Κ σκέφτομαι όταν θα παίρνω το αμάξι κ το μικρουλι μόνο το καρότσι θα χωράει πίσω ούτε καν τα πράγματα από το σούπερ μάρκετ 🤣🤣🤣 κάπως θα τα βολεψουμε όμως!!!! 

Εσείς που είστε πιο νωρίς καλά κάνετε κ τα ετοιμάζεστε! Εγώ σκέφτομαι να ετοιμάσω από τον άλλον μήνα την βαλίτσα! Για κάθε ενδεχόμενο!!! Κ τα υπόλοιπα να τα πλύνω (αφού πρώτα τα πάρω ) πιο αργά! 

Κάπως θα βολευτουμε !χαχαχχα !!

Ναι σιγά σιγά κ εγώ πρέπει να ετοιμάζομαι !κ να ψωνίσω κ αλλα..γιια την βαλίτσα και κάποιες λεπτομέρειες του παιδικού δωματίου κ τα του φαρμακείου !!σιγά σιγά ..θα περάσει ο καιρός κ θα έρθουν τα νινακια μας..είναι στο δρομο❤️🥰

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ για τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου λέω να τα πλύνω και να τα φτιάξω κατευθείαν 

Εμείς είμαστε τυχεροί γιατί είχαμε στο πρόγραμμα να πάρουμε τώρα αμάξι και μόλις πήραμε ένα.με μεγάλο Πορτ μπαγκαζ και καθίσματα και θα χωράνε όλα αέρα πίσω. Είναι μεγάλο 

Αχ τέλεια είστε,με γεια !καλά ταξίδι  !!εμείς έχουμε ήδη ένα μεγάλο αλλά σκεφτόμασταν μήπως το πουλουσαμε κ παίρναμε άλλο..αλλά έχουν ανέβει οι τιμές όλων..αυτά που βλέπουμε μέσα σε λίγους μήνες είναι περίπου +1200..οπότε ακόμα δε θα το κάνουμε.αλλωστε προέχουν άλλα έξοδα !.καλά για τις τιμές βενζίνης δε το συζητώ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

και μένα έτσι θα είναι το ζουζουνάκι..χθες μου λέει ο άντρας μας ότι αυτός δε θα της χαλάει χατίρι και θ αναλάβω εγώ το ρόλο της κακιάς..θέλω να πιστεύω πως δε θα ισχύει χαχαχα!!

 

..ασε.ε απλώς θα κουβαλάς μόνο αυτό..κι εγω κάπως έτσι θα είμαι..εμ όταν πήρα το αμάξι δεν είδα τη χρηστικότητα μόνο την ομορφιά..

εμείς δε το δοκιμάσαμε στο αμάξι το δικό μου ακόμα... γτ κ εμένα είναι μικρούλι.. να δούμε τι θα κάνουμε γενικά με το θέμα αμάξι.

ε δεν πειράζει θα πάρετε μετά..τώρα προέχουν άλλα έξοδα -που δε τα λες και λιγα- εμείς πήραμε πέρυσι μετα έσοδα του γάμου.

ξεκίνα κι εσύ σιγά σιγά τα πλυσίματα που είσαι και μισό μήνα πιο κοντά από εμένα στη γέννα!! ❤️ ρε συ κανονικά διανύεις 8ο ..θα τρελαθώ!!

Ναι έχω μπει στον όγδοο και εγώ ακόμα δεν το έχω πάρει χαμπάρι ότι σε λίγο καιρό θα έχω ένα μωρο 

εγω πήρα δίπλωμα πριν λίγους μήνες και δεν μπορω να οδηγήσω ακόμα αλλά καποια στιγμή πρέπει να μάθω να το παίρνω γιατί τώρα είμαι και έξω από το χωριό και δεν μπορω να πάω πουθενά..

χαχαχαχα βλέπω εγώ να είμαι αυτήν που θα έχει τον ρόλο την κακιάς δεν μου το είπε ο δικός μου αλλά τον βλέπω θα τρελαθεί τώρα με την κόρη 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ ρε κορίτσια σκεφτόμουν να τα πλύνω τον Αύγουστο κ να τα βάλω κατευθείαν στην σιρταριερα του μωρό (και στην άκρη αυτά που θα πάρω μαζί) να μην τα έχω δλδ από τώρα πλυμένα... Δεν ξέρωωωωω!!!!! 🤷🤷🤷🤷😊😊😊

Και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω το σκέφτομαι από την μια λέω να τα έχω έτοιμα γιατί ποτε δεν ξέρεις και από την άλλη αν γεννήσω τέλη Αυγούστου θα είναι 2 μήνες πλυμένα μέσα στο συρτάρι; Θα θέλουν πάλι ένα φρεσκάρισμα μετά θα δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι έχω μπει στον όγδοο και εγώ ακόμα δεν το έχω πάρει χαμπάρι ότι σε λίγο καιρό θα έχω ένα μωρο 

εγω πήρα δίπλωμα πριν λίγους μήνες και δεν μπορω να οδηγήσω ακόμα αλλά καποια στιγμή πρέπει να μάθω να το παίρνω γιατί τώρα είμαι και έξω από το χωριό και δεν μπορω να πάω πουθενά..

χαχαχαχα βλέπω εγώ να είμαι αυτήν που θα έχει τον ρόλο την κακιάς δεν μου το είπε ο δικός μου αλλά τον βλέπω θα τρελαθεί τώρα με την κόρη 💕

Χαχαχχα !κλασικά οι μπαμπάδες βγαίνουν οι καλοί !πόσο άδικο είναι . Ναι να οδηγάς τότε ..εμένα μου έχει λείψει πάρα πολύ τωρα που δε μπορώ να οδηγήσω..σου δίνει ελευθερία καλώς η κακώς .

Τα ρουχαλακια δε ξέρω..εγώ θα τα φτιάξω είναι η αλήθεια.κ μετά ένα φρεσκαρισμα όπως λες τουλάχιστον τα 0-1 και τα 0-3.

Τωρα κοιταγα και τι χρειάζομαι κ από το φαρμακείο να κάνω μια γερή παραγγελία να έχω τα απαραίτητα  πραγματακια πέραν αυτά που θα μου δώσει το μαιευτήριο..άλλωστε δεν  θα πάνε χαμένα θέλω να πιστεύω . Δεν είναι κ λίγα πάντως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω το σκέφτομαι από την μια λέω να τα έχω έτοιμα γιατί ποτε δεν ξέρεις και από την άλλη αν γεννήσω τέλη Αυγούστου θα είναι 2 μήνες πλυμένα μέσα στο συρτάρι; Θα θέλουν πάλι ένα φρεσκάρισμα μετά θα δω 

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κ εγώ! Που είμαι για Σεπτεμβρη ... Τουλάχιστον να φτιάξουμε βαλίτσα μην τύχει κάτι! Γτ αν τα φτιάξω όλα τώρα μέχρι το Σεπτέμβριο θα ξανά θέλουν πλύσιμο! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!!!!! Να σας ρωτήσω κάτι???? Όταν βγαίνετε έξω αντηλιακό φοράτε??? Σας έχει προτείνει κάποιο ο γιατρός σας? Όχι ότι βγαίνω με αυτόν τον ήλιο κ την ζέστη... Αλλά κάποιες φορές χρειάζεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...