Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

@babyblue94 Μπράβο πολύ καλά έκανες και εγώ το ίδιο καρότσι έχω δει κ είναι κ η τιμή μια χαρά. Εμείς τελειώσαμε το βάψιμο στο δωμάτιο και το σκ θα πάμε να πάρουμε λικνο συρταριερα και κούνια. Σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε 😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

 

Πωπω κορίτσια. Λοιπόν. Εγώ βρήκα προσφορά σήμερα το πρωί στο mypipila το καρότσι που σας είπα πιο πάνω. Στα 352€ και δωρεάν να το φέρουν σπίτι. Το παρειγγειλα κατευθείαν. Δεν θα πάρω isofix για αρχή γιατί μου είπανε ότι μετά όταν αλλάξεις κάθισμα δεν κάνει η ίδια βάση.οποτε είναι πεταμένα λεφτά. Θα το ξεκινήσω να το δενω με την ζώνη και αν έχω θέμα θα το δούμε 

Αλλά ήταν ευκαιρία τώρα το έβαλε αυτη η σελίδα έκπτωση  μέχρι την Κυριακή και είπα να επωφεληθω. 

τέλεια πραγματικά!!τι ωραία έχουμε αρχίσει τα ψώνια..ναι το 10ημερο προσφορών λήγει  την κυριακή μάλλον γι  αυτό  κατέβασαν την τιμή!!

με το καλό να το παραλάβετε!!εμάς σήμερα μας ήρθε η τραπεζαρία μας!!έχουμε σιγά σιγά αλλαγές στον χώρο μας..το γραφείο -που είναι κ  τεράστιο δυστυχ΄ώς- θα μεταφερθεί κ στη θέση του μπήκε  η τραπεζαρία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

τέλεια πραγματικά!!τι ωραία έχουμε αρχίσει τα ψώνια..ναι το 10ημερο προσφορών λήγει  την κυριακή μάλλον γι  αυτό  κατέβασαν την τιμή!!

με το καλό να το παραλάβετε!!εμάς σήμερα μας ήρθε η τραπεζαρία μας!!έχουμε σιγά σιγά αλλαγές στον χώρο μας..το γραφείο -που είναι κ  τεράστιο δυστυχ΄ώς- θα μεταφερθεί κ στη θέση του μπήκε  η τραπεζαρία! 

Ναι μου είπανε μέχρι την Κυριακή..

Νομίζω θα αυξηθούν οι τιμές...βέβαια δεν έχει ξανά εκπτώσεις τον Ιούνιο; Ή κάνω λάθος.;.αν είναι θα πάρω τα τελευταία τότε. Και τώρα τα πιο ακριβά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

@babyblue94 Μπράβο πολύ καλά έκανες και εγώ το ίδιο καρότσι έχω δει κ είναι κ η τιμή μια χαρά. Εμείς τελειώσαμε το βάψιμο στο δωμάτιο και το σκ θα πάμε να πάρουμε λικνο συρταριερα και κούνια. Σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε 😍🥰

αχ τι όμορφα!! να τες οι αγορές !!κ μεις σουκου λέμε να αρχίσουμε βαψίματα δωματίων..κ την άλλη βδομάδα να παραγγείλουμε καρότσι κι το σετ κούνιας;πρώτα ο Θεός..κορίτσια με το καρότσι θα παραγγείλετε και όλα τα υπόλοιπα (σκίαστρο, ποτηροθήκη, τσάντα καροτσιού);;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irini5 είπε:

αχ τι όμορφα!! να τες οι αγορές !!κ μεις σουκου λέμε να αρχίσουμε βαψίματα δωματίων..κ την άλλη βδομάδα να παραγγείλουμε καρότσι κι το σετ κούνιας;πρώτα ο Θεός..κορίτσια με το καρότσι θα παραγγείλετε και όλα τα υπόλοιπα (σκίαστρο, ποτηροθήκη, τσάντα καροτσιού);;;;;;

εμένα το καρότσι που παρειγγειλα στην τιμή 352€. Έχει καρότσι σάκο για το κρύο. Αυγό για το αμάξι..Πορτ μπεμπέ..τσάντα και σκιαστρο

Ποτηροθηκη δεν ξέρω αν έχει. Αλλά δεν πίνω καφέ. Χαχαχαχχ οπότε στην τσάντα τα μπουκαλάκια χυμού και νερού. Χαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

εμένα το καρότσι που παρειγγειλα στην τιμή 352€. Έχει καρότσι σάκο για το κρύο. Αυγό για το αμάξι..Πορτ μπεμπέ..τσάντα και σκιαστρο

Ποτηροθηκη δεν ξέρω αν έχει. Αλλά δεν πίνω καφέ. Χαχαχαχχ οπότε στην τσάντα τα μπουκαλάκια χυμού και νερού. Χαχαχ

 

αα ΄έχει όλα αυτά τα συν μια χαρά είσαι..εμένα μου είπαν όλα ξεχωριστά.μ΄΄ονο ποδόσακος περιέχεται κ τα κλασικά (καρότσι, αυγό πορτ -μπεμπέ αν τα λέω κ σωστά)!

ναι νομίζωτότε θα βάλουν..κ μεις τελικά τώρα θα πάρουμε τα βαριά κ σε δεύτερο χρόνο όλα τ αλλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η irini5 είπε:

ναι έτσι είναι..α εσύ ήσουν από ακύρωση κιόλας..κ εμάς δε μας επαιρνε για αναβολή λόγω πένθους δε θα τον κάναμε..γαμοβάφτιση μια κ καλή θα κάναμε.οπότε πάλι καλα!!;; πλέον είσαι 24 εε ;;πώς νιώθεις ;;  τα μωράκια μετά από αυτή την ηλικία  λένε πως είναι βιώσιμο !!είναι το ΄πρώτο μαξιλαράκι αυτή η ηλικία !!

εσείς κορίτσια μου ;; πώς είστε;; εμένα ο γιατρός μου διπλασίασε κ το μαγνήσιο κ είναι κ αναβράζον κ δυσκολεύομαι!!

 

 

Ναι είμαι 24 +3 μερες… να σου πω την αλήθεια αυτό που λες δεν το ειχα σκεφτεί καθόλου ότι μπορεί να είναι βιώσιμο.. εμένα  σίδηρο μου το άρχισε τώρα, το  μαγνήσιο είναι σε μπουκαλάκι και είναι νόστιμο σαν σιρόπι πινω ένα πρωί ένα βράδυ, το πήρα γιατί παθαίνω κράμπες το βράδυ στο πόδι μου όταν κοιμάμαι αλλά αυτό πιστεύω μάλλον με πιάνει από την μέση μου που έχω θεματάκι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ εγώ αυτό σκέφτομαι ,τις 24 βδομάδες!μια χαρά αφου δεν έπαιρνες σίδηρο...δεν πίνετε ούτε αυτό (πόσιμος είναι)...μόνο χαπιά ιδανικά θα ήθελα αλλά πολλά δεν είναι έτσι...σε χάπι παίρνω φυλλικό και ένα συμπλήρωμα βιταμινών.κράμπες ;; να προσέχεις τη μέση σου...επιβαρύνονται όλα τώρα σιγα σιγά..εγω παθαίνω στη μ΄΄ητρα που κι που..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κατάφερα επιτέλους να μπω και να διαβάσω τα νέα σας! Πως είστε; 

@Elkτην ενδοκρινολόγο την βρίσκω επιεικώς απαράδεκτη. Το βάρος του μωρού κατά τη Β' επιπέδου σου φαίνεται να είναι φυσιολογικό οπότε προτείνω να ακούς μόνο τον γυναικολόγο σου και τον εμβρυολόγο γι αυτό το θέμα. Επίσης τους γιατρούς τους θέλουμε για να νιώθουμε ασφάλεια, να μας συμβουλεύουν και να μας χαλαρώνουν... όχι για να μας αγχώνουν! Με το καλό να μπείτε και στο νέο σπίτι! 

@irini5 Χρόνια πολλά και όμορφα κορίτσι μου (αν και καθυστερημένα)! Με το καλό να υποδεχτείς και το μπεμπάκι σου. Ασβέστιο εμένα μου το άλλαξε σε μασώμενα γιατί δεν άντεχα τα αναβράζονται και τώρα δεν με ενοχολούν καθόλου. Μου έχει δώσει τα calcioral 1000mg με D. Ρώτησε τον γιατρό σου αν θέλεις

@Μαργαρίτσμπράβο για τα όμορφα νέα! όλες κορίτσια βλέπω έχετε.... θα έχω επιλογές για νύφη μου φαίνεται 😄😄

@babyblue94πολύ όμορφα και τα δυο ονόματα! Ωραίο φαίνεται το καρότσι! Το είδες από κοντά; Καλά έκανες και το παρήγγειλες πάντως αφού το είχε σε τόσο καλή τιμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κατάφερα επιτέλους να μπω και να διαβάσω τα νέα σας! Πως είστε; 

@Elkτην ενδοκρινολόγο την βρίσκω επιεικώς απαράδεκτη. Το βάρος του μωρού κατά τη Β' επιπέδου σου φαίνεται να είναι φυσιολογικό οπότε προτείνω να ακούς μόνο τον γυναικολόγο σου και τον εμβρυολόγο γι αυτό το θέμα. Επίσης τους γιατρούς τους θέλουμε για να νιώθουμε ασφάλεια, να μας συμβουλεύουν και να μας χαλαρώνουν... όχι για να μας αγχώνουν! Με το καλό να μπείτε και στο νέο σπίτι! 

@irini5 Χρόνια πολλά και όμορφα κορίτσι μου (αν και καθυστερημένα)! Με το καλό να υποδεχτείς και το μπεμπάκι σου. Ασβέστιο εμένα μου το άλλαξε σε μασώμενα γιατί δεν άντεχα τα αναβράζονται και τώρα δεν με ενοχολούν καθόλου. Μου έχει δώσει τα calcioral 1000mg με D. Ρώτησε τον γιατρό σου αν θέλεις

@Μαργαρίτσμπράβο για τα όμορφα νέα! όλες κορίτσια βλέπω έχετε.... θα έχω επιλογές για νύφη μου φαίνεται 😄😄

@babyblue94πολύ όμορφα και τα δυο ονόματα! Ωραίο φαίνεται το καρότσι! Το είδες από κοντά; Καλά έκανες και το παρήγγειλες πάντως αφού το είχε σε τόσο καλή τιμή. 

Ναι κορίτσι μου. Το είδα από κοντά .μας άρεσε πάρα πολύ.  Έχει γερά πατηματα. 

Για όνομα καταλήξαμε στο όνομα Λυδία. 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κατάφερα επιτέλους να μπω και να διαβάσω τα νέα σας! Πως είστε; 

@Elkτην ενδοκρινολόγο την βρίσκω επιεικώς απαράδεκτη. Το βάρος του μωρού κατά τη Β' επιπέδου σου φαίνεται να είναι φυσιολογικό οπότε προτείνω να ακούς μόνο τον γυναικολόγο σου και τον εμβρυολόγο γι αυτό το θέμα. Επίσης τους γιατρούς τους θέλουμε για να νιώθουμε ασφάλεια, να μας συμβουλεύουν και να μας χαλαρώνουν... όχι για να μας αγχώνουν! Με το καλό να μπείτε και στο νέο σπίτι! 

@irini5 Χρόνια πολλά και όμορφα κορίτσι μου (αν και καθυστερημένα)! Με το καλό να υποδεχτείς και το μπεμπάκι σου. Ασβέστιο εμένα μου το άλλαξε σε μασώμενα γιατί δεν άντεχα τα αναβράζονται και τώρα δεν με ενοχολούν καθόλου. Μου έχει δώσει τα calcioral 1000mg με D. Ρώτησε τον γιατρό σου αν θέλεις

@Μαργαρίτσμπράβο για τα όμορφα νέα! όλες κορίτσια βλέπω έχετε.... θα έχω επιλογές για νύφη μου φαίνεται 😄😄

@babyblue94πολύ όμορφα και τα δυο ονόματα! Ωραίο φαίνεται το καρότσι! Το είδες από κοντά; Καλά έκανες και το παρήγγειλες πάντως αφού το είχε σε τόσο καλή τιμή. 

Καλησπέρα πως είσαι εσύ ;;ακόμα τρέχεις ;;έχεις αρχίσει τις βασικές αγορές ;;

Σ ευχαριστώ πολύ για τις γλυκές σου ευχές ανταποδίδω!να έχεις ολόψυχα ο τι ποθείς ,με το καλό ο μπεμπουλης σου !ποιος την χάρη του με τόσα κορίτσια τριγύρω του χαχαχ !!

!εμένα το ασβέστιο μου προκαλεί συσπάσεις οπότε το έχω σταματήσει εδώ κ καιρό...παίρνω ένα άλλο χάπι πολύ πολυβιταμινουχο που έχει κ λίγο ασβέστιο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

χαχαχ εγώ αυτό σκέφτομαι ,τις 24 βδομάδες!μια χαρά αφου δεν έπαιρνες σίδηρο...δεν πίνετε ούτε αυτό (πόσιμος είναι)...μόνο χαπιά ιδανικά θα ήθελα αλλά πολλά δεν είναι έτσι...σε χάπι παίρνω φυλλικό και ένα συμπλήρωμα βιταμινών.κράμπες ;; να προσέχεις τη μέση σου...επιβαρύνονται όλα τώρα σιγα σιγά..εγω παθαίνω στη μ΄΄ητρα που κι που..

Τώρα σε λίγες μέρες είναι να πας και για την β επιπέδου πια μέρα είπες ότι έχεις ραντεβού ;
Τώρα μου έδωσε σίδερο αλλά με ρώτησε πως το θέλω και του είπα να είναι σε χάπι… φυλλικό και εγώ παίρνω,βιταμίνη d και το μαγνήσιο ασβέστιο δεν μου έχει δώσει αλλά νομίζω από τις εξετάσεις που έκανε δεν το χρειαζόμουν 

ναι έχω ένα θέμα με την μέση και πρέπει να με χτυπάει στο νεύρο του ποδιού.. 

πονανια στην κοιλιά έχουν ελαττωθεί αρκετά μπορώ να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κατάφερα επιτέλους να μπω και να διαβάσω τα νέα σας! Πως είστε; 

@Elkτην ενδοκρινολόγο την βρίσκω επιεικώς απαράδεκτη. Το βάρος του μωρού κατά τη Β' επιπέδου σου φαίνεται να είναι φυσιολογικό οπότε προτείνω να ακούς μόνο τον γυναικολόγο σου και τον εμβρυολόγο γι αυτό το θέμα. Επίσης τους γιατρούς τους θέλουμε για να νιώθουμε ασφάλεια, να μας συμβουλεύουν και να μας χαλαρώνουν... όχι για να μας αγχώνουν! Με το καλό να μπείτε και στο νέο σπίτι! 

@irini5 Χρόνια πολλά και όμορφα κορίτσι μου (αν και καθυστερημένα)! Με το καλό να υποδεχτείς και το μπεμπάκι σου. Ασβέστιο εμένα μου το άλλαξε σε μασώμενα γιατί δεν άντεχα τα αναβράζονται και τώρα δεν με ενοχολούν καθόλου. Μου έχει δώσει τα calcioral 1000mg με D. Ρώτησε τον γιατρό σου αν θέλεις

@Μαργαρίτσμπράβο για τα όμορφα νέα! όλες κορίτσια βλέπω έχετε.... θα έχω επιλογές για νύφη μου φαίνεται 😄😄

@babyblue94πολύ όμορφα και τα δυο ονόματα! Ωραίο φαίνεται το καρότσι! Το είδες από κοντά; Καλά έκανες και το παρήγγειλες πάντως αφού το είχε σε τόσο καλή τιμή. 

Ναι με άγχωσε αρκετά η Ενδοκρινολογος και χωρίς λόγο από ότι μίλησα με τον γιατρό μου μετά.. τέλος πάντων τώρα  σε 2 βδομαδες θα πάω στον γυναικολόγο μου και θα κλεισω ραντεβού τέλος του μήνα να πάω και σε αυτήν να δω τι θα μου πει να κάνω και την καμπύλη ζαχαρου και μετά βλέπουμε..

σε ευχαριστώ πολύ έχω πολύ δουλειά ακόμα με το σπίτι ελπιζω μέχρι τον άλλο μήνα να έχω τελειώσει και με αυτό και να αρχίσω τα ψώνια του μωρού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τώρα σε λίγες μέρες είναι να πας και για την β επιπέδου πια μέρα είπες ότι έχεις ραντεβού ;
Τώρα μου έδωσε σίδερο αλλά με ρώτησε πως το θέλω και του είπα να είναι σε χάπι… φυλλικό και εγώ παίρνω,βιταμίνη d και το μαγνήσιο ασβέστιο δεν μου έχει δώσει αλλά νομίζω από τις εξετάσεις που έκανε δεν το χρειαζόμουν 

ναι έχω ένα θέμα με την μέση και πρέπει να με χτυπάει στο νεύρο του ποδιού.. 

πονανια στην κοιλιά έχουν ελαττωθεί αρκετά μπορώ να πω 

Ναι!!το Σάββατο έχω την β επιπέδου....άντε ναφεύγει κ αυτή!κ μετά ξεκινάμε βαψίματα!

αχ τι καλά  που δεν πονάς , κι σε ρώτησε κιόλας τι προτιμάς ..

εγώ εντάξει χθες νομίζω πως είχα συσπάσεις!γενικά πονούσα..ίσως δεν απορροφήθηκε καλά το μαγνησιο γιατί το ΄πήρα άφαγη..βέβαια μου είπε κ ο γιατρός πως από αυτή την περίοδο ξεκινούν οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις braxton hicks..θα το κι δει στον υπέρηχο το Σάββατο  φαντάζομαι..πώς πάει το σπίτι ;; θέλω να πιστευω πως εσύ ααπλά τους συντονίζεις, δεν κουράζεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irini5 είπε:

Ναι!!το Σάββατο έχω την β επιπέδου....άντε ναφεύγει κ αυτή!κ μετά ξεκινάμε βαψίματα!

αχ τι καλά  που δεν πονάς , κι σε ρώτησε κιόλας τι προτιμάς ..

εγώ εντάξει χθες νομίζω πως είχα συσπάσεις!γενικά πονούσα..ίσως δεν απορροφήθηκε καλά το μαγνησιο γιατί το ΄πήρα άφαγη..βέβαια μου είπε κ ο γιατρός πως από αυτή την περίοδο ξεκινούν οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις braxton hicks..θα το κι δει στον υπέρηχο το Σάββατο  φαντάζομαι..πώς πάει το σπίτι ;; θέλω να πιστευω πως εσύ ααπλά τους συντονίζεις, δεν κουράζεσαι!

Άντε ωραία να πας για την εξέταση περιμένω νέα σου που είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλα..το δωμάτιο του μωρού θέλεις μόνο να βάψεις εσυ καλά δεν θυμάμαι ; 

Μακαρι να μην έχεις συσπάσεις μωρέ λένε το μαγνήσιο βοηθάει… εγώ προς το παρών δεν έχω ελπίζω να μην έχεις ούτε και εσυ.. 

το σπίτι καλά σήμερα τελείωσε το βάψιμο και θα πω το απόγευμα να το δω και να πάω και μερικά ψιλό πράγματα που μάζεψα να τα αφήσω και αύριο να ξεκινήσουμε καθάρισμα… εγώ να σου πω την αλήθεια δεν κάνω τίποτα δεν με αφήνουν λίγο τα ρούχα μου θα μαζέψω μόνο με την βοήθεια της μαμα μου πάντα 😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία να πας για την εξέταση περιμένω νέα σου που είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλα..το δωμάτιο του μωρού θέλεις μόνο να βάψεις εσυ καλά δεν θυμάμαι ; 

Μακαρι να μην έχεις συσπάσεις μωρέ λένε το μαγνήσιο βοηθάει… εγώ προς το παρών δεν έχω ελπίζω να μην έχεις ούτε και εσυ.. 

το σπίτι καλά σήμερα τελείωσε το βάψιμο και θα πω το απόγευμα να το δω και να πάω και μερικά ψιλό πράγματα που μάζεψα να τα αφήσω και αύριο να ξεκινήσουμε καθάρισμα… εγώ να σου πω την αλήθεια δεν κάνω τίποτα δεν με αφήνουν λίγο τα ρούχα μου θα μαζέψω μόνο με την βοήθεια της μαμα μου πάντα 😋 

μακάρι να είναι όλα καλά!!εννοείται θα σου στείλω, σ ευχαριστω για το ενδιαφέρον!❤️

ναι βοηθάει το μαγνήσιο ειδικά τώρα που είναι διπλή δόση...

ε αφού τελείωσες με τα βαψίματα πάει η βασική κ πρώτη δουλειά..θα μεταφέρετε κ τα πράγματα σιγά σιγά , θα στα τακτοποιήσουν κιόλας και καθάρισμα κ είσαι έτοιμη!!τι χρώμα θα κάνεις το δωμάτιο ;; νομίζω θα φτιάξεις μόνο το δικά σας αρχικά ε ;; αν θυμάμαι καλά.

κ εγώ στην ουσία σήμερα κ αύριο κανω δουλειές ..δλδ ξεσκαρτάρω τα πράγματα από το παιδικό,ποια θέλω ποια όχι. άδειασα κι κάτι έπιπλα με τη μανα μου για να τα πετάξουμε. να καθαρίσει τελείως ο χώρος...μόνο το ελλειπτικό δε ξέρω πού να το βαλω!!!!κ αυριο έχω να τακτοποιησω τα πιο καλοκαιριά ρούχα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

μακάρι να είναι όλα καλά!!εννοείται θα σου στείλω, σ ευχαριστω για το ενδιαφέρον!❤️

ναι βοηθάει το μαγνήσιο ειδικά τώρα που είναι διπλή δόση...

ε αφού τελείωσες με τα βαψίματα πάει η βασική κ πρώτη δουλειά..θα μεταφέρετε κ τα πράγματα σιγά σιγά , θα στα τακτοποιήσουν κιόλας και καθάρισμα κ είσαι έτοιμη!!τι χρώμα θα κάνεις το δωμάτιο ;; νομίζω θα φτιάξεις μόνο το δικά σας αρχικά ε ;; αν θυμάμαι καλά.

κ εγώ στην ουσία σήμερα κ αύριο κανω δουλειές ..δλδ ξεσκαρτάρω τα πράγματα από το παιδικό,ποια θέλω ποια όχι. άδειασα κι κάτι έπιπλα με τη μανα μου για να τα πετάξουμε. να καθαρίσει τελείως ο χώρος...μόνο το ελλειπτικό δε ξέρω πού να το βαλω!!!!κ αυριο έχω να τακτοποιησω τα πιο καλοκαιριά ρούχα!!

 

Δυστυχώς χρώμα δεν μπόρεσα να βάλω στο σπίτι και να βαφτεί όπως το ήθελα γιατί βλέπεις ο ιδιοκτήτης δεν ήθελε να αλλάξουμε τα χρώματα στο σπίτι… έτσι είναι αν δεν έχεις δικό σου σπίτι να κανείς ότι θέλεις… τέλος πάντων δεν θέλω να γκρινιάζω γιατί έψαχνα ένα χρόνο σπίτι σημασία έχει ότι μου αρέσει 😊 θα κοιτάξω να βάλω χρώμα σε υφάσματα και σε μερικά επιπλα που θα παρω, δωμάτιο για το μωρο δεν θα κάνω ακόμα ειπα αφού θα είναι μαζί μας τους πρώτους μήνες θα το αφήσω σαν ξενώνα το δεύτερο δωμάτιο για να μπορούν να έρθουν οι γονεις μετά θα δω τι θα κάνω  

Αχ αυτά τα όργανα γυμναστικής είναι το χειρότερο μου εμείς έχουμε ενα ποδήλατο το οποίο ευτυχώς δεν είναι δικό μας το είχε πάρει δανεικό ο αντρας μου και βλέπεις τώρα αυτος που το ειχε δεν το θέλει και εγώ δεν το θέλω μόνο χώρο πιάνει και είναι και άσχημο μέσα σε ενα δωμάτιο και του ειπα σήμερα παρτο να του το πας γιατί πραγματικά μου έρχεται να το πετάξω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου Ελπιζω  να  ειστε  ολες καλα!!! Προσπαθω να διαβασω τα μηνυματα σας αλλα εχω μεινει πισω…  ειχαμε την μετακομιση εδω και δυο ΣΚ προσπαθω να μαζευτώ και ακομα τρεχω και παράλληλα με την δουλεια  δεν προλαβαινω τπτ…. 
 
 Να ρωτησω με τον αιματοκρίτη σας πως τα πατε ;; Εγω ξεκινησα 36 μετα 34 και τωρα επεσε στο 31 Ενω   Παιρνω το σίδηρο viofer 2 φορες την ημερα απο ενα !!  Τωρα μ ειπε να το κάνουμε 3 φορες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Δυστυχώς χρώμα δεν μπόρεσα να βάλω στο σπίτι και να βαφτεί όπως το ήθελα γιατί βλέπεις ο ιδιοκτήτης δεν ήθελε να αλλάξουμε τα χρώματα στο σπίτι… έτσι είναι αν δεν έχεις δικό σου σπίτι να κανείς ότι θέλεις… τέλος πάντων δεν θέλω να γκρινιάζω γιατί έψαχνα ένα χρόνο σπίτι σημασία έχει ότι μου αρέσει 😊 θα κοιτάξω να βάλω χρώμα σε υφάσματα και σε μερικά επιπλα που θα παρω, δωμάτιο για το μωρο δεν θα κάνω ακόμα ειπα αφού θα είναι μαζί μας τους πρώτους μήνες θα το αφήσω σαν ξενώνα το δεύτερο δωμάτιο για να μπορούν να έρθουν οι γονεις μετά θα δω τι θα κάνω  

Αχ αυτά τα όργανα γυμναστικής είναι το χειρότερο μου εμείς έχουμε ενα ποδήλατο το οποίο ευτυχώς δεν είναι δικό μας το είχε πάρει δανεικό ο αντρας μου και βλέπεις τώρα αυτος που το ειχε δεν το θέλει και εγώ δεν το θέλω μόνο χώρο πιάνει και είναι και άσχημο μέσα σε ενα δωμάτιο και του ειπα σήμερα παρτο να του το πας γιατί πραγματικά μου έρχεται να το πετάξω 😂

καλημέρα!!μα καλά γιατί να μη σ αφ΄΄ηνει να αλλαξεις χρωμα ;; το ακουσα κ αυτο!!καλα εννοεται σημασια εχει να σ αρεσει κι απ τη στιγμη που εχεις παιδευτει νατο  βρεις δε το συζηταω!!

καλά  το΄χεις  σκεφτεί αφού τους έχεις μακριά θα είναι ωραίο να ΄έχουν τον χώρο τους μέχρι να μεγαλώσει λίγο το μπεμπάκι!!

αχ ασε..ε ναι αν είναι δανεικό κδε το θέλετε πια,τι να το κάνεις;; ..εγώ δε θε΄λω να το δώσω, τοχαμε παρει πρόπερσυ για μενα  και είχαμε δώσει κ αρκετά χρήματα....κ συν τοις άλλοις θα ΄΄ηθελα να το χρησιμοποιήσω μετά τη γέννα....!!να κάνω κάποια μορφή γυμναστικής...εχω πάρει κ κιλάκια οπότε..το θέμα είναι που θα μπει...το παιδικό είναι μεγάλο αλλά θέλω  να ναι μόνο παιδικό....μάλλον για το πίσω μπαλκόνι το κόβω(αυτά που κορόιδευα) χαχαχα!

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια μου Ελπιζω  να  ειστε  ολες καλα!!! Προσπαθω να διαβασω τα μηνυματα σας αλλα εχω μεινει πισω…  ειχαμε την μετακομιση εδω και δυο ΣΚ προσπαθω να μαζευτώ και ακομα τρεχω και παράλληλα με την δουλεια  δεν προλαβαινω τπτ…. 
 
 Να ρωτησω με τον αιματοκρίτη σας πως τα πατε ;; Εγω ξεκινησα 36 μετα 34 και τωρα επεσε στο 31 Ενω   Παιρνω το σίδηρο viofer 2 φορες την ημερα απο ενα !!  Τωρα μ ειπε να το κάνουμε 3 φορες 

καλώς την!!μπήκατε κανονικά στο σπίτι σας ;με το καλό ,καλορίζικο νάναι , να υποδεχτείτε με χαρά το νινάκι σας ! δυσκολη φαση κ η μετακόμιση ,η εγκυμοσύνη κ η δουλειά..

εγώ δεν έχω κάνει καθόλου εξετάσεις αίματος στο 2ο τρίμηνο.οπότε δε ξέρω να σου πω..πάντως από σίδηρο παίρνω 1 την ημέρα.εσύ κάθε πότε κάνεις  αιματολογικές ;; εσείς κορί τσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια μου Ελπιζω  να  ειστε  ολες καλα!!! Προσπαθω να διαβασω τα μηνυματα σας αλλα εχω μεινει πισω…  ειχαμε την μετακομιση εδω και δυο ΣΚ προσπαθω να μαζευτώ και ακομα τρεχω και παράλληλα με την δουλεια  δεν προλαβαινω τπτ…. 
 
 Να ρωτησω με τον αιματοκρίτη σας πως τα πατε ;; Εγω ξεκινησα 36 μετα 34 και τωρα επεσε στο 31 Ενω   Παιρνω το σίδηρο viofer 2 φορες την ημερα απο ενα !!  Τωρα μ ειπε να το κάνουμε 3 φορες 

Εγώ ξεκίνησα 37 όλα καλά..πήγε 33. Άρχισα σίδηρο και τωρα πήγε 34.( Με έναν την μέρα επειδή έχω και το στομάχι μου. ) Θα συνεχίσω ένα την μέρα αφού τον ανεβάζω τσουκουτσουκου

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα!!μα καλά γιατί να μη σ αφ΄΄ηνει να αλλαξεις χρωμα ;; το ακουσα κ αυτο!!καλα εννοεται σημασια εχει να σ αρεσει κι απ τη στιγμη που εχεις παιδευτει νατο  βρεις δε το συζηταω!!

καλά  το΄χεις  σκεφτεί αφού τους έχεις μακριά θα είναι ωραίο να ΄έχουν τον χώρο τους μέχρι να μεγαλώσει λίγο το μπεμπάκι!!

αχ ασε..ε ναι αν είναι δανεικό κδε το θέλετε πια,τι να το κάνεις;; ..εγώ δε θε΄λω να το δώσω, τοχαμε παρει πρόπερσυ για μενα  και είχαμε δώσει κ αρκετά χρήματα....κ συν τοις άλλοις θα ΄΄ηθελα να το χρησιμοποιήσω μετά τη γέννα....!!να κάνω κάποια μορφή γυμναστικής...εχω πάρει κ κιλάκια οπότε..το θέμα είναι που θα μπει...το παιδικό είναι μεγάλο αλλά θέλω  να ναι μόνο παιδικό....μάλλον για το πίσω μπαλκόνι το κόβω(αυτά που κορόιδευα) χαχαχα!

καλώς την!!μπήκατε κανονικά στο σπίτι σας ;με το καλό ,καλορίζικο νάναι , να υποδεχτείτε με χαρά το νινάκι σας ! δυσκολη φαση κ η μετακόμιση ,η εγκυμοσύνη κ η δουλειά..

εγώ δεν έχω κάνει καθόλου εξετάσεις αίματος στο 2ο τρίμηνο.οπότε δε ξέρω να σου πω..πάντως από σίδηρο παίρνω 1 την ημέρα.εσύ κάθε πότε κάνεις  αιματολογικές ;; εσείς κορί τσια;;

Κάθε μήνα εμένα με βάζει. Αυστηρά κάθε μήνα. Μου κάνει τοξόπλασμα , αιματολογικές, ουρά και τις βιταμίνες ( μαγνήσιο σίδηρο ) να βλέπουμε πως πάει. .. τώρα βγήκαν χθες που έκανα. Όλα καλά .λίγο ο σίδηρος μου είχε πέσει και ο αιματοκρίτης τον προηγούμενο μήνα αλλά χθες που έκανα μου έφτιαξε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα!!μα καλά γιατί να μη σ αφ΄΄ηνει να αλλαξεις χρωμα ;; το ακουσα κ αυτο!!καλα εννοεται σημασια εχει να σ αρεσει κι απ τη στιγμη που εχεις παιδευτει νατο  βρεις δε το συζηταω!!

καλά  το΄χεις  σκεφτεί αφού τους έχεις μακριά θα είναι ωραίο να ΄έχουν τον χώρο τους μέχρι να μεγαλώσει λίγο το μπεμπάκι!!

αχ ασε..ε ναι αν είναι δανεικό κδε το θέλετε πια,τι να το κάνεις;; ..εγώ δε θε΄λω να το δώσω, τοχαμε παρει πρόπερσυ για μενα  και είχαμε δώσει κ αρκετά χρήματα....κ συν τοις άλλοις θα ΄΄ηθελα να το χρησιμοποιήσω μετά τη γέννα....!!να κάνω κάποια μορφή γυμναστικής...εχω πάρει κ κιλάκια οπότε..το θέμα είναι που θα μπει...το παιδικό είναι μεγάλο αλλά θέλω  να ναι μόνο παιδικό....μάλλον για το πίσω μπαλκόνι το κόβω(αυτά που κορόιδευα) χαχαχα!

καλώς την!!μπήκατε κανονικά στο σπίτι σας ;με το καλό ,καλορίζικο νάναι , να υποδεχτείτε με χαρά το νινάκι σας ! δυσκολη φαση κ η μετακόμιση ,η εγκυμοσύνη κ η δουλειά..

εγώ δεν έχω κάνει καθόλου εξετάσεις αίματος στο 2ο τρίμηνο.οπότε δε ξέρω να σου πω..πάντως από σίδηρο παίρνω 1 την ημέρα.εσύ κάθε πότε κάνεις  αιματολογικές ;; εσείς κορί τσια;;

Μπηκαμε στο καινούργιο σπιτι απο την κυριακη  προσπαθω να μαζευτώ ακομα …  

και εγω κανα δυο μηνες ειχα να κανω εξετάσεις  απο την προηγουμενη φορα μπυ ειχε γραψει το σίδηρο το παιρνω 2 μηνες  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mariakater είπε:

Εγω τωρα 19 Μαΐου την πεμπτη εχω 

Τέλεια .άντε να πηγαίνουμε μια μια..να μας φύγει και αυτό..

Ανυπομονώ.πολυ.  ❤️ εγώ θα είμαι 22+ 3 όταν πάω. 31 του μήνα έχω ραντεβού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ποια είναι τώρα για β επιπέδου.;; Εγώ σε δύο βδομάδες 🥺😋

εγώ αύριο πρωί πρωι!!!θα είμαι 22+6!!ναι, να φεύγει κ αυτό το άγχος  να ηρεμήσουμε όλες μας ❤️ !σιγά σιγά να περιμένουμε να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...