Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

ναι σήμερα έχουν πάρει φωτιά τα σχόλια μας ❤️ αχ άρα δυστυχώς δεν είναι το μωράκι μου αυτό που νιώθω ..δεν πείραζει θα έρθει η ώρα..

με ταλαιπωρεί από την ώρα που έγινε η σύλληψη(κ εγώ νόμιζα ότι είχα ίωση /κοβιντ..)και απ΄'ότι φαίνεται ε΄τσι θα συνεχίσω..μπούκωμα πολύ, καταρροή και φτέρνισμα..κ φυσικά κάθε βράδυ δεν αφήνω τον αντρούλη μου να κοιμηθεί από τη μύτη και το ροχαλητό..οπότε ας το γλιτώσεις εσύ τουλάχιστον..

πήρες καδράκι ;τέλειο!! εμείς λέμε να πάρουμε λίκνο ενα νεξτ το μι (ισως και να μας δώσουν όμως)γιατί μας είπαν ότι είναι υπερβολικά εύχρηστο όπως και η φωλίτσα..κούνια και συρταριέρα ..και καροτ΄σάκι θα δούμε..στον άντρα μου έχει αρέσει ένα συγκεκριμένο της stokke που έχει 1 φίλη  αλλά μου φαίνεται υπερβολικά ογκώδες οπότε θα δούμε ποιο θα είναι πιο εύχρηστο....έχω ακούσει τα καλύτερα για  inglesina..ta έχεις δει απο κοντά ;;relax θα πάρετε κορίτσια ;; 

Τα inglesina κ εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα και σκέφτομαι να πάω να τα δω από κοντά σιγά σιγά.

Με το μπούκωμα κ εγώ έτσι είμαι από την αρχή και τις τελευταίες μέρες έχει γίνει χειρότερο.κ χωρίς οτριβιν δυσκολεύομαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καρότσι μόνο έχω δει (δεν το έχω αγοράσει) ένα τριπλό και εγώ dovadi σε λίγους μήνες θα αρχίσω να αγοράζω ☺️ Όσο για τα υπόλοιπα δεν ξέρω καθόλου τι θα κάνω γιατί εμένα το πιο βασικό που δεν έχω ακόμα είναι ότι ψάχνω για σπίτι να μετακομίσω όποτε αν δεν βρω σπίτι δεν μπορω να σκεφτώ για το δωμάτιο.. δυστυχώς αυτο που είμαι τωρα είναι πολύ μικρό και δεν χωράμε αλλά πραγματικά δυσκολεύομαι παρά πολύ να βρω σπίτι και αυτο είναι το μεγαλύτερο άγχος μου! 

Με το καλό να βρεις σπίτι ξέρω πόσο δύσκολο είναι και να βρεις κάτι αξιόλογο σε καλή κατάσταση και σε νορμάλ τιμές. Έχουν ξεφύγει τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

@Elk ναι να χαλαρώσεις και να χαρείς.όλα καλά πάνε μέχρι στιγμής..εγώ έχω αφεθεί -ελπίζω να μην το μετανιώσω χαχχα-. εχω βρει και κούνια κ πολλα ακόμα χιχιχ..το σπίτι είναι ένα θέμα..πρέπει να βρείτε πρώτα κι μετά όλα τ άλλα...αλλά γίνεται χαμός με τα σπίτια είναι η αλήθεια ειδικά στην Αθήνα..εύχομαι να βρείτε γρήγορα ,θέλει αρκετό ψάξιμο..όμως είναι δευτερεύον μπροστά στο νινάκι❤️!!  @babyblue94 κ εμείς κούνια προεφηβικο κρεβατακι θα πάρουμε.. ποιο καρότσι σας πρότειναν;;εγω φοβάμαι τα διαδικτυακά είναι η αλήθεια εκτός αν έχω δει την μάρκα..

Στο mothercare είχαμε πάει .ενα της inglesina.  Μάλλον θα είναι το τελευταίο μοντέλο . Αλλά έχω βρει και άλλα με Ρόδες μεγάλες και αμορτεσερ. Και με 600-700€ άρα μάλλον θα πάω σε πιο φτηνό. 

Θα πω να δω σε ένα άλλο κατάστημα που μου έχουν πει που έχει ποικιλία. Αλλά όλα αυτά προς το καλοκαίρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Με το καλό να βρεις σπίτι ξέρω πόσο δύσκολο είναι και να βρεις κάτι αξιόλογο σε καλή κατάσταση και σε νορμάλ τιμές. Έχουν ξεφύγει τα πράγματα.

@irini5Το χειρότερο είναι ότι ζω σε παραθαλάσσιο μέρος και τα δίνουν όλοι Airbnb σε τουρίστες και δεν τα δίνουν για ενοικίαση βγάζουν πιο πολλά βλέπεις έτσι άστο πίκρα ένα χρόνο ψάχνω (χωρίς υπερβολή) 😕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Τα inglesina κ εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα και σκέφτομαι να πάω να τα δω από κοντά σιγά σιγά.

Με το μπούκωμα κ εγώ έτσι είμαι από την αρχή και τις τελευταίες μέρες έχει γίνει χειρότερο.κ χωρίς οτριβιν δυσκολεύομαι πολυ

Κι εσύ έτσι ε ;;αχ πόσο σε νιώθω...εγώ δε το ήξερα αυτό ως σύμπτωμα ο γιατρός μου το είπε...παίρνεις κάτι ;; φυσιολογικο όρο μου συνέστησε ο γιατρός αλλά δε κάνει απολύτως τίποτα..εμείς λέμε μετά την β επιπέδου πρώτα ο Θεός  να αρχίζουμε να ψωνίζουμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@irini5Το χειρότερο είναι ότι ζω σε παραθαλάσσιο μέρος και τα δίνουν όλοι Airbnb σε τουρίστες και δεν τα δίνουν για ενοικίαση βγάζουν πιο πολλά βλέπεις έτσι άστο πίκρα ένα χρόνο ψάχνω (χωρίς υπερβολή) 😕

 

ωχ κατάλαβα... καλή υπομονή... κ φαντάζομαι τώρα το καλοκαίρι που πλησιάζει ακόμα χειροτερα..σε ζηλεύω πάντως... ποιότητα ζωής κι ψυχική ηρεμία.. όχι όπως εμείς εδω μεσα στο καυσαέριο κ στο τσιμέντο.βέβαια σεκάθε περίπτωση κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις..αλλά μάλλον εσύ κερδίζεις περισσότερα απ'ό τι εμείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

ωχ κατάλαβα... καλή υπομονή... κ φαντάζομαι τώρα το καλοκαίρι που πλησιάζει ακόμα χειροτερα..σε ζηλεύω πάντως... ποιότητα ζωής κι ψυχική ηρεμία.. όχι όπως εμείς εδω μεσα στο καυσαέριο κ στο τσιμέντο.βέβαια σεκάθε περίπτωση κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις..αλλά μάλλον εσύ κερδίζεις περισσότερα απ'ό τι εμείς..

Εντάξει σε αυτό δεν έχω παράπονο είναι η αλήθεια είναι ωραία, ηρεμία πιο αργους ρυθμούς  εχει και τα καλά της και τα κακά της  η επαρχία.. ελπίζω να βρεθεί κάτι σύντομα γιατί μετά το Πάσχα θα πρέπει να ξεκινήσω να ετοιμάζομαι σιγά σιγά να αρχίσω να ψωνίζω τίποτα να μην μαζευτούν όλα τελευταία στιγμή.. 

παντως αυτό με το μπούκωμα που έχεις ακόμα είναι όντως δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ και εγώ δεν το ήξερα ότι υπάρχει το σύμπτωμα αυτό 

Εμένα ματώνουν  και τα ούλα μου θέλω να πάω σε γιατρό να δω τι θα γίνει και με αυτό ούτε αυτό το ήξερα ότι είναι σύμπτωμα και επίσης έχω και φαγούρα αρκετή στο στήθος και στην πλάτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Κι εσύ έτσι ε ;;αχ πόσο σε νιώθω...εγώ δε το ήξερα αυτό ως σύμπτωμα ο γιατρός μου το είπε...παίρνεις κάτι ;; φυσιολογικο όρο μου συνέστησε ο γιατρός αλλά δε κάνει απολύτως τίποτα..εμείς λέμε μετά την β επιπέδου πρώτα ο Θεός  να αρχίζουμε να ψωνίζουμε !

Άστα να πάνε, το είχα από πριν συνήθως χειμώνα και άνοιξη τώρα είναι μόνιμο το μπούκωμα και μετά με πιάνει κ φτερνισμα και δεν μπορώ να συνέλθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εντάξει σε αυτό δεν έχω παράπονο είναι η αλήθεια είναι ωραία, ηρεμία πιο αργους ρυθμούς  εχει και τα καλά της και τα κακά της  η επαρχία.. ελπίζω να βρεθεί κάτι σύντομα γιατί μετά το Πάσχα θα πρέπει να ξεκινήσω να ετοιμάζομαι σιγά σιγά να αρχίσω να ψωνίζω τίποτα να μην μαζευτούν όλα τελευταία στιγμή.. 

παντως αυτό με το μπούκωμα που έχεις ακόμα είναι όντως δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ και εγώ δεν το ήξερα ότι υπάρχει το σύμπτωμα αυτό 

Εμένα ματώνουν  και τα ούλα μου θέλω να πάω σε γιατρό να δω τι θα γίνει και με αυτό ούτε αυτό το ήξερα ότι είναι σύμπτωμα και επίσης έχω και φαγούρα αρκετή στο στήθος και στην πλάτη 

Ναι κ όμως το μπούκωμα Μ έχει γονατίσει αν κ αναγκαστικά έχω συνηθίσει ακόμα κ τη φωνή μου σαν νταλικερης ...και η ουλίτιδα είναι...μέχρι στιγμής καλά είμαι απ αυτο.αν κ δεν αντέχω πολύ την γεύση της οδοντόκρεμας πια.. σκέφτεσαι για καθαρισμα η για κάποιο ειδικό διάλυμα ;;πάντως σ ένα σεμινάριο που παρακολούθησα έλεγε ότι επιτρέπεται ο καθαρισμός των δοντιών αλλά γενικά να αποφεύγουμε ο τι μας προκαλει πόνο .! Απλώς στο λέω ..οι γιατροί ξέρουν καλύτερα βέβαια !

Ελπίζω να βρεις σπιτάκι γρήγορα..αλλιώς ίσως βγάλετε στο ήδη υπάρχον τον πρώτο καιρό...χειμώνα/φθινόπωρο  δε θα βρεις πιο εύκολα λογικά ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Άστα να πάνε, το είχα από πριν συνήθως χειμώνα και άνοιξη τώρα είναι μόνιμο το μπούκωμα και μετά με πιάνει κ φτερνισμα και δεν μπορώ να συνέλθω...

Αχ κ εγώ το ίδιο...κ με το φτέρνισμα κάποιες φορές με σουβλιζει η κοιλίτσα αν είναι συνεχές..βέβαια εγώ δεν είχα ποτέ θέμα ούτε με μπουκωμα ούτε με αλλεργίες κ τέτοια !!αλλά ήρθε για να μείνει 😜να ναι καλά τα μωράκια μας ..κ εμείς ας ταλαιπωρήθουμε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι κ όμως το μπούκωμα Μ έχει γονατίσει αν κ αναγκαστικά έχω συνηθίσει ακόμα κ τη φωνή μου σαν νταλικερης ...και η ουλίτιδα είναι...μέχρι στιγμής καλά είμαι απ αυτο.αν κ δεν αντέχω πολύ την γεύση της οδοντόκρεμας πια.. σκέφτεσαι για καθαρισμα η για κάποιο ειδικό διάλυμα ;;πάντως σ ένα σεμινάριο που παρακολούθησα έλεγε ότι επιτρέπεται ο καθαρισμός των δοντιών αλλά γενικά να αποφεύγουμε ο τι μας προκαλει πόνο .! Απλώς στο λέω ..οι γιατροί ξέρουν καλύτερα βέβαια !

Ελπίζω να βρεις σπιτάκι γρήγορα..αλλιώς ίσως βγάλετε στο ήδη υπάρχον τον πρώτο καιρό...χειμώνα/φθινόπωρο  δε θα βρεις πιο εύκολα λογικά ;;;

Εγώ έχω πάρει οδοντόκρεμα εγγυμοσυνης. Με είχε βοηθήσει ειδικά τότε με τους εμετούς. Η γεύση αυτή με βοηθούσε. ....είναι της frezyderm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωω και Εμεις στην ιδια φαση ψάχνουμε απεγνωσμένα για  σπιτι Γιατι αυτο π εχουμε  ειναι με ενα δωματιο αν δεν ειχε καποια αλλα θεματα με την θέρμανση δεν θα μετακόμιζα ακομα θα βολευόμασταν ετσι κ αλλοιώς το μωρο θα κοιμαται στο δωματιο μας τους πρώτους μηνες … ειναι και διπλα στην δουλεια 😪
 

 Και Εγω απο ψωνια δεν θελω ακομα να παρω κατι με ανχονει μονο ενα δωράκι π μας εφεραν εχω σε ουδέτερο χρώματα 

Απο καρότσια  δεν έψαξα ακομα καθολου νομιζω  πρεπει να τα δεις απο κοντα να δεις και το οδήγημα τους γενικα απο φίλες μ με μωρε μ εχουν πει οτι δεν αξιζει να δωσεις υπέρβολικα χρήματα η μια πηρε στον χρονο δευτερο καρότσι Γιατι δεν χωρούσε ο μικρος και μ φανηκε παραξενο …. 

Το λίκνο ειναι αυτο π βαζεις διπλα στο κρεβατι σου τους πρωτος μηνες ;; Μεχρι ποσο μπορει να κοιμηθει το νινί εκει ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Πωωω και Εμεις στην ιδια φαση ψάχνουμε απεγνωσμένα για  σπιτι Γιατι αυτο π εχουμε  ειναι με ενα δωματιο αν δεν ειχε καποια αλλα θεματα με την θέρμανση δεν θα μετακόμιζα ακομα θα βολευόμασταν ετσι κ αλλοιώς το μωρο θα κοιμαται στο δωματιο μας τους πρώτους μηνες … ειναι και διπλα στην δουλεια 😪
 

 Και Εγω απο ψωνια δεν θελω ακομα να παρω κατι με ανχονει μονο ενα δωράκι π μας εφεραν εχω σε ουδέτερο χρώματα 

Απο καρότσια  δεν έψαξα ακομα καθολου νομιζω  πρεπει να τα δεις απο κοντα να δεις και το οδήγημα τους γενικα απο φίλες μ με μωρε μ εχουν πει οτι δεν αξιζει να δωσεις υπέρβολικα χρήματα η μια πηρε στον χρονο δευτερο καρότσι Γιατι δεν χωρούσε ο μικρος και μ φανηκε παραξενο …. 

Το λίκνο ειναι αυτο π βαζεις διπλα στο κρεβατι σου τους πρωτος μηνες ;; Μεχρι ποσο μπορει να κοιμηθει το νινί εκει ;;

Γενικά εγώ που το έψαξα αρκετά αυτό με το λίκνο. Μου είπανε ότι δεν είναι ότι δεν χωράει το μωρό μετά από 6 μηνών. Αλλά μπορεί λέει να σηκωθεί και να πέσει. Για αυτό λένε 6 μηνών.. αλλά βρήκα κάποια που αν θες τα κατεβάσεις και τα κανεις πιο βαθιά ακόμα..οπότε και χρόνο μπορεί να κοιμηθεί εκεί . Υπάρχει και ένα που μετά κατεβαίνει μέχρι κάτω και γίνεται πάρκο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Ναι κ όμως το μπούκωμα Μ έχει γονατίσει αν κ αναγκαστικά έχω συνηθίσει ακόμα κ τη φωνή μου σαν νταλικερης ...και η ουλίτιδα είναι...μέχρι στιγμής καλά είμαι απ αυτο.αν κ δεν αντέχω πολύ την γεύση της οδοντόκρεμας πια.. σκέφτεσαι για καθαρισμα η για κάποιο ειδικό διάλυμα ;;πάντως σ ένα σεμινάριο που παρακολούθησα έλεγε ότι επιτρέπεται ο καθαρισμός των δοντιών αλλά γενικά να αποφεύγουμε ο τι μας προκαλει πόνο .! Απλώς στο λέω ..οι γιατροί ξέρουν καλύτερα βέβαια !

Ελπίζω να βρεις σπιτάκι γρήγορα..αλλιώς ίσως βγάλετε στο ήδη υπάρχον τον πρώτο καιρό...χειμώνα/φθινόπωρο  δε θα βρεις πιο εύκολα λογικά ;;;

Ισως χρειαστεί να πάω σε έναν οδοντίατρο να δω αν μπορεί να κάνει τίποτα με αυτό, πόνο δεν έχω καθόλου μονο αίμα βγάζω που είναι αρκετό.. έχω πάρει μια οδοντόκρεμα που είναι για ουλίτιδα αλλα νομίζω πως έχω φτάσει στο σημείο που χρειάζομαι γιατρό μην το αφήσω και πάθω καμία ζημιά 

Σε ευχαριστώ άσε έχω σκάσει με αυτό το θέμα και είναι πολύ μικρο το σπιτάκι που είμαι τώρα είδη  δεν χωράμε  ειδικά αν έρθει και το παιδί, δεν μπορω να γεννήσω και μεινω σε αυτό το σπίτι με τίποτα δυστυχώς μακάρι να γινόταν.. με πιέζει ο χρόνος πολύ.. μπα δεν έχει να κάνει με την εποχή, μάλλον πιο πολύ με την τύχη εχει να κάνει.. όλο το χειμώνα έψαχνα, τίποτα, ρωτούσα γνωστούς φίλους τίποτα .. απο περσυ ψάχνω πολύ πριν μεινω εγκυος 😔 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ έχω πάρει οδοντόκρεμα εγγυμοσυνης. Με είχε βοηθήσει ειδικά τότε με τους εμετούς. Η γεύση αυτή με βοηθούσε. ....είναι της frezyderm

καλημέρα !!έχει πιο ήπια γεύση;;την είχα δει κι εγώ όταν πήγα να πάρω κάτι πραγματάκια τώρα για την εγκυμοσύνη αλλά δεν την πήρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα !!έχει πιο ήπια γεύση;;την είχα δει κι εγώ όταν πήγα να πάρω κάτι πραγματάκια τώρα για την εγκυμοσύνη αλλά δεν την πήρα..

Ναι η βρύση της είναι ευχάριστη. Με είχε βοηθήσει πολύ και τώρα αυτή χρησιμοποιώ. 

Λέει πάνω ότι έχει κάποια στοιχεία μέσα που βοηθάει τα δόντια και τα ούλα και βοηθάει και στην τάση του εμετού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mariakater αυτό που λεςμε το καρότσι με τρόμαξε.δε το ΄έχω ξανακούσω...απ αυτα που ξέρω είναι μέχρι 3 ετών τα καροτσάκια ..όχι;; 

ναι το λίκνο είναι αυ΄το που μπαίνει διπλα στο κρεβατάκι των γονιών και γατζώνει..βέβαια υπάρχουν και τα πιο απλά που είναι σαν καλαθούνες απ ό τι εχω δει...αχ καρίτσια μόνο εγώ ψάχνω όλη ημέρα τι θα πάρω στη μπουμπού μου.. ;; μήπως είμαι υπερβολική..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι η βρύση της είναι ευχάριστη. Με είχε βοηθήσει πολύ και τώρα αυτή χρησιμοποιώ. 

Λέει πάνω ότι έχει κάποια στοιχεία μέσα που βοηθάει τα δόντια και τα ούλα και βοηθάει και στην τάση του εμετού. 

δε το η΄ξερα .απλώς την είχα δει στο ράφι..εχω αρκεστε΄΄ι μόνο σε προιόντα για ραγάδες και αφρόλουτρα ευαίσθητης περιοχής (ένα ειδικό που χρησιμοποιούσα μου προκαλεσε  κνησμό  κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ από τότε όλο και το προσέχω)..θα την δοκιμάσω γιατί δε μπορώ πλέον την γεύση της απλής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ισως χρειαστεί να πάω σε έναν οδοντίατρο να δω αν μπορεί να κάνει τίποτα με αυτό, πόνο δεν έχω καθόλου μονο αίμα βγάζω που είναι αρκετό.. έχω πάρει μια οδοντόκρεμα που είναι για ουλίτιδα αλλα νομίζω πως έχω φτάσει στο σημείο που χρειάζομαι γιατρό μην το αφήσω και πάθω καμία ζημιά 

Σε ευχαριστώ άσε έχω σκάσει με αυτό το θέμα και είναι πολύ μικρο το σπιτάκι που είμαι τώρα είδη  δεν χωράμε  ειδικά αν έρθει και το παιδί, δεν μπορω να γεννήσω και μεινω σε αυτό το σπίτι με τίποτα δυστυχώς μακάρι να γινόταν.. με πιέζει ο χρόνος πολύ.. μπα δεν έχει να κάνει με την εποχή, μάλλον πιο πολύ με την τύχη εχει να κάνει.. όλο το χειμώνα έψαχνα, τίποτα, ρωτούσα γνωστούς φίλους τίποτα .. απο περσυ ψάχνω πολύ πριν μεινω εγκυος 😔 

 

ε τότε να πας να το δεις αν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα//αχ η καθε μία με τα θέματα της..

καλή υπομονή με το σπίτι...ρώτα κ κανα γνωστό μπας και...εγώ νόμιζα αυτό ότι ισχύει μόνο στις μεγαλουπόλεις..είναι η αλήθεια έχουν υπερτιμηθεί τα σπίτια αναφορικά με τις ενοικιάσεις αλλά κ τις αγορές  ειδικά σε σχέση και με τους μισθούς ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

@mariakater αυτό που λεςμε το καρότσι με τρόμαξε.δε το ΄έχω ξανακούσω...απ αυτα που ξέρω είναι μέχρι 3 ετών τα καροτσάκια ..όχι;; 

ναι το λίκνο είναι αυ΄το που μπαίνει διπλα στο κρεβατάκι των γονιών και γατζώνει..βέβαια υπάρχουν και τα πιο απλά που είναι σαν καλαθούνες απ ό τι εχω δει...αχ καρίτσια μόνο εγώ ψάχνω όλη ημέρα τι θα πάρω στη μπουμπού μου.. ;; μήπως είμαι υπερβολική..;

Καλημέρα σε όλες, 

Και εγώ όλη μέρα ψάχνω κ λέω σιγά σιγά να αρχίσω να βλέπω και από κοντά. Και τα θέλω ολα!  Αλλά κρατιέμαι γιατί είναι νωρίς ακόμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Καλημέρα σε όλες, 

Και εγώ όλη μέρα ψάχνω κ λέω σιγά σιγά να αρχίσω να βλέπω και από κοντά. Και τα θέλω ολα!  Αλλά κρατιέμαι γιατί είναι νωρίς ακόμη. 

καλημέρα!!αχ πάλι καλά δεν είμαι μόνη...μία τρέλα!!νιώθω αν μπω σε ένα πολυκατάστημα θα τα πάρω όλα...γι αυτό ακόμα δεν πάω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

@mariakater αυτό που λεςμε το καρότσι με τρόμαξε.δε το ΄έχω ξανακούσω...απ αυτα που ξέρω είναι μέχρι 3 ετών τα καροτσάκια ..όχι;; 

ναι το λίκνο είναι αυ΄το που μπαίνει διπλα στο κρεβατάκι των γονιών και γατζώνει..βέβαια υπάρχουν και τα πιο απλά που είναι σαν καλαθούνες απ ό τι εχω δει...αχ καρίτσια μόνο εγώ ψάχνω όλη ημέρα τι θα πάρω στη μπουμπού μου.. ;; μήπως είμαι υπερβολική..;

Ναι κ Εγω οταν το ακουσα μου φανηκε πολυ παραξενο αλλα αυτη λεει οτι δεν χωρούσε πια… ισως παει με τα κιλα του μωρού 

εγω να δεις ολη μερα κοιτάω πραγματα ρουχα αξεσουάρ διακόσμηση δωματίου… να εχουμε μια ιδεα  βρε παιδακι μου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

ε τότε να πας να το δεις αν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα//αχ η καθε μία με τα θέματα της..

καλή υπομονή με το σπίτι...ρώτα κ κανα γνωστό μπας και...εγώ νόμιζα αυτό ότι ισχύει μόνο στις μεγαλουπόλεις..είναι η αλήθεια έχουν υπερτιμηθεί τα σπίτια αναφορικά με τις ενοικιάσεις αλλά κ τις αγορές  ειδικά σε σχέση και με τους μισθούς ..

Καλημέρα ναι θα κανονίσω καποια στιγμή να πάω να με δει… όλες κάτι έχουμε είναι η αλήθεια 😂

σε ευχαριστώ μακάρι να έχω γρήγορα νέα και από αυτό το θέμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε ολες🥰

kαλημέρα, καλή βδομάδα!!! ❤️ πώς είμαστε ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...