Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

ναι την γράφει..11/9...(λογικά όμως θα παμε π΄ρωτα ο Θεός γιατέλη Αυγούστου)..αλλά δε μου έχει δώσει αναλυτικό πλάνο επισκέψεων/εξετάσεων..εσένα σου έχει δώσει;;

Αααα τώρα κατάλαβα sorry 😋

Όχι δεν μου έδωσε τέτοιο πλάνο κάθε φορά που πάω μου λέει πιο είναι το επόμενο βήμα μας και πότε θα ξανά πάω να με δει συνήθως ανά 3 βδομαδες με βλέπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αααα τώρα κατάλαβα sorry 😋

Όχι δεν μου έδωσε τέτοιο πλάνο κάθε φορά που πάω μου λέει πιο είναι το επόμενο βήμα μας και πότε θα ξανά πάω να με δει συνήθως ανά 3 βδομαδες με βλέπει..

σιγά βρε 😄ναι κι μένα έτσι...μα καλα πόσο οργανωτικός πια ο γιατρός της  @blueheart; πολυ κατατοπιστικό όμως αυτό με το πλάνο..

εμένα μετά την αυχενική ανά μήνα μου είπε😐..ασε..κ εχω αγχωθεί πολύ που έχω να το δω τόσο καιρό το σποράκι...ανυπομονώ να πάω την επ΄΄ομενη βδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

σιγά βρε 😄ναι κι μένα έτσι...μα καλα πόσο οργανωτικός πια ο γιατρός της  @blueheart; πολυ κατατοπιστικό όμως αυτό με το πλάνο..

εμένα μετά την αυχενική ανά μήνα μου είπε😐..ασε..κ εχω αγχωθεί πολύ που έχω να το δω τόσο καιρό το σποράκι...ανυπομονώ να πάω την επ΄΄ομενη βδομάδα.. 

και εγώ έτσι όταν περναει ο καιρός λέω άντε να πάω να δω το γίνεται αλλά όταν πάω και τα βλέπω ότι είναι οκ ηρεμώ για ένα διάστημα σου είπε τι είναι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είναι να το δω την Δευτέρα πάλι να επιβεβαιώσουμε και σίγουρα το φύλο και μετά θα το δω μετά το Πάσχα. 😲😝

Και εγώ ήθελα να δούμε το φύλο όταν πήγα να το σιγουρέψουμε αλλά δεν ήταν σε καλη θέση όποτε περιμένω μαζί με την β επιπέδου που θα πάμε να μας πει και αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Και εγώ ήθελα να δούμε το φύλο όταν πήγα να το σιγουρέψουμε αλλά δεν ήταν σε καλη θέση όποτε περιμένω μαζί με την β επιπέδου που θα πάμε να μας πει και αυτό

Ωχ και ήθελα να κάνω το πάρτυ το άλλο Σάββατο 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

και εγώ έτσι όταν περναει ο καιρός λέω άντε να πάω να δω το γίνεται αλλά όταν πάω και τα βλέπω ότι είναι οκ ηρεμώ για ένα διάστημα σου είπε τι είναι ; 

ναι κοριτσάκι περιμένω.. μου το είπε κ ο γιατρός στην αυχενική αλλα επιβεβαιὠθηκε κι από το nifty. ❤️❤️ με το καλό να μάθετε κ εσείς!!υγιή να είναι.. @babyblue94μπορεί να είναι σε καλή θεση , να το δει ο γιατρός και να κάνεις το πα΄ρτυ σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ωχ και ήθελα να κάνω το πάρτυ το άλλο Σάββατο 🙄

Μπορεί να είσαι πιο τυχερή και να το δείτε 😊 εμένα ήταν μπρούμυτα είχε και μαζεμένα τα ποδαράκια όποτε δεν φαινόταν κάτι… μου είχε πει μάλλον κοριτσάκι όχι στην αυχενική πιο μετά που το είπε εμένα στην αυχενική δεν μου είπαν τίποτα για το φύλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Στη 18η κι αυτό ήταν μια φορά μόνο μέχρι στιγμής 

Η κολλητή μ το ένιωσα πρωτη φορα στην 17η Οποτε καπου εκει γυρω ξεκιναμε να αισθανόμαστε 

στις πριν 14 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Δεν σου έχει δώσει πλάνο με όλες τις ημερομηνίες - εξετάσεις ως την ΠΗΤ; να του το ζητήσεις ώστε να ξέρεις τι να περιμένεις και πότε. Πραγματικά μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα. Με το καλό να πας να δεις κι εσύ πόσο μεγάλωσε ❤️

τον μικρούλη τον έχω νιώσει μόνο μια φορά, πριν λίγες μέρες. Είχε κουρνιάσει μπροστά μπροστά όπως κοιμόμουν στο πλάι και τον έπιανα με το χέρι μου. Τον χάιδεψα λίγο και έφυγε προς τα πίσω 😂

πονάκια εγώ έχω συχνά αλλά κυρίως βράδυ οπότε πιστεύω πως είναι το έντερο 

Εγω αυχενική και β επιπέδου  κανω σε εμβρυολογο Οποτε μετα την αυχενική κανονίσαμε και την β επιπέδου κατευθειαν  19 Μαΐου  θα ειμαι 21εβ

 γενικα στον γυναικολόγο παω πλέον 1 φορα τον μηνα ετσι μ ειπε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπορεί να είσαι πιο τυχερή και να το δείτε 😊 εμένα ήταν μπρούμυτα είχε και μαζεμένα τα ποδαράκια όποτε δεν φαινόταν κάτι… μου είχε πει μάλλον κοριτσάκι όχι στην αυχενική πιο μετά που το είπε εμένα στην αυχενική δεν μου είπαν τίποτα για το φύλο 

Ρε κοριτσια εμενα στην αυχενική μ ειπε αγορι Εγω κυρια εκανα και το παρτάκι μου και λεει παμε γιατρο ξανα κ μου λεει α κοριτσι τλκ … (τζάμπα η χαρα του μπαμπάκα ) παντως Εγω δεν ψωνίζω τπτ ακομα μεχρι να μου το επιβεβαιώσουν !!! 

 Και μ φανηκε νωρις να φανει το φύλλο αλλα λεω γιατρος ειναι κατι θα ειδε 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Ρε κοριτσια εμενα στην αυχενική μ ειπε αγορι Εγω κυρια εκανα και το παρτάκι μου και λεει παμε γιατρο ξανα κ μου λεει α κοριτσι τλκ … (τζάμπα η χαρα του μπαμπάκα ) παντως Εγω δεν ψωνίζω τπτ ακομα μεχρι να μου το επιβεβαιώσουν !!! 

 Και μ φανηκε νωρις να φανει το φύλλο αλλα λεω γιατρος ειναι κατι θα ειδε 🤣

Και εμένα στην αυχενικη σίγουρος ήταν για κορίτσι. Μένει να το επιβεβαιώσω. 

Πάντως στην κουμπάρα μου και στα δύο μωρά στην αυχενικη μέσα είχανε πεσει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εμένα στην αυχενικη σίγουρος ήταν για κορίτσι. Μένει να το επιβεβαιώσω. 

Πάντως στην κουμπάρα μου και στα δύο μωρά στην αυχενικη μέσα είχανε πεσει

 

Γειά σας κορίτσια μου, απ ότι βλέπω είστε όλες μια χαρά. Πολύ χαίρομαι.λετε να αλλάξει το φύλλο? Εμένα μου είπε στην αυχενική κ στην προηγούμενη εξέταση αγοράκι και έλεγα να ψιλοξεκινησω ψώνια σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, απ ότι βλέπω είστε όλες μια χαρά. Πολύ χαίρομαι.λετε να αλλάξει το φύλλο? Εμένα μου είπε στην αυχενική κ στην προηγούμενη εξέταση αγοράκι και έλεγα να ψιλοξεκινησω ψώνια σιγά σιγά.

Εγώ δεν θα πω στον γιατρό μου τι είδαμε στην αυχενικη. Αν μου πει και αυτός ότι είναι κοριτσάκι εεε τοτε 2 στα 2 .  Θα το επιβεβαιώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Ρε κοριτσια εμενα στην αυχενική μ ειπε αγορι Εγω κυρια εκανα και το παρτάκι μου και λεει παμε γιατρο ξανα κ μου λεει α κοριτσι τλκ … (τζάμπα η χαρα του μπαμπάκα ) παντως Εγω δεν ψωνίζω τπτ ακομα μεχρι να μου το επιβεβαιώσουν !!! 

 Και μ φανηκε νωρις να φανει το φύλλο αλλα λεω γιατρος ειναι κατι θα ειδε 🤣

Εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα γιατί θέλω να γίνει πρώτα και η β επιπέδου και μετά αν είναι όλα καλά να ξεκινήσω τα ψώνια . Το μόνο που έχω κάνει επειδή μου αρέσει το πλέξιμο άρχισα να πλέκω μια κουβερτούλα για το χειμώνα αλλά πήρα ουδέτερο χρώμα να είμαι σίγουρη 😂. εγώ πάρτυ δεν θα κάνω αλλά ειπα στους δικούς μου μάλλον κορίτσι αλλά επειδή είπε μάλλον λέω μην το δέσετε κόμπο, αν και εγώ με τον άντρα μου το δώσαμε οτι είναι κορίτσι 😅 τωρα αν μου τα αλλάξουν στην β δεν πειράζει..

Ααα εκανες και το πάρτυ σου και τελικά στο άλλαξαν ; Νομίζω στην β θα σου πουν μια σίγουρη απάντηση για το φύλο

Συνήθως λένε τα αγόρια είναι πιο εύκολα και δεν κάνουν τόσο λάθος τα κορίτσια τους μπερδεύουν μπορεί να πουν κορίτσι και μετά να είναι αγόρι.. 

Γερά μωράκια να έχουμε κορίτσια 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι δύσκολο και γι αυτούς φανταζομαι αν δεν είναι αγοράκια!κάποιοι βέβαια πέφτουν μέσα από την αυχενική!σε μία φίλη μου είχαν πει κοριτσακι, έκανε κ αυτή πάρτυ όπως και εσύ @mariakater και στον επόμενο υπέρηχο φάνηκαν ΄όλα κ ήταν αγοράκι!..

οπότε ναι θα φανεί ξεκάθαρα στην β επιπέδου!!θα κανέτε λίγη υπομονή !!και μετά θα έχουμε το πινακάκι μας με αγόρια και κορίτσια!! ❤️ ναι το βασικό είναι να είναι γερά!

από ψώνια ε΄γω πήρα 1 φορμάκια, 1 σετάκι , 1 γυμναστήριο (δεν άντεξα)και 1 ραφιέρα!!αυτά αλλά όλο και βλέπω σετ προίκας..ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά δεν κρατήθηκα..τα υπόλοιπα σε λιγάκι!! @Elk τ ωραία που πλέκεις!!κάνεις  ψυχοθεραπεία έτσι!θα ήθελα κ εγώ να μάθω αλλά δεν έχω χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

είναι δύσκολο και γι αυτούς φανταζομαι αν δεν είναι αγοράκια!κάποιοι βέβαια πέφτουν μέσα από την αυχενική!σε μία φίλη μου είχαν πει κοριτσακι, έκανε κ αυτή πάρτυ όπως και εσύ @mariakater και στον επόμενο υπέρηχο φάνηκαν ΄όλα κ ήταν αγοράκι!..

οπότε ναι θα φανεί ξεκάθαρα στην β επιπέδου!!θα κανέτε λίγη υπομονή !!και μετά θα έχουμε το πινακάκι μας με αγόρια και κορίτσια!! ❤️ ναι το βασικό είναι να είναι γερά!

από ψώνια ε΄γω πήρα 1 φορμάκια, 1 σετάκι , 1 γυμναστήριο (δεν άντεξα)και 1 ραφιέρα!!αυτά αλλά όλο και βλέπω σετ προίκας..ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά δεν κρατήθηκα..τα υπόλοιπα σε λιγάκι!! @Elk τ ωραία που πλέκεις!!κάνεις  ψυχοθεραπεία έτσι!θα ήθελα κ εγώ να μάθω αλλά δεν έχω χρόνο..

Εγώ από χρόνο άλλο τίποτα σταμάτησα από την δουλειά μου πολύ νωρίς όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος. Τώρα που νιώθω και καλά που σταμάτησαν οι εμετοί(μόνο στο ταξίδι με το αυτοκίνητο κάνω εμετό γιατί ζαλίζομαι)  έχω χρόνο άπλετο 

Καλά έκανες και πήρες πταγματακια αφού το ήθελες όπως νιώθει καθε κοπέλα να κάνει να μην καταπιέζεται εμένα με προκαλούν λίγο άγχος αυτά δεν ξέρω γιατί 😅

όντως σε κάποιες κοπέλες το βλέπουν από την αυχενική και πέφτουν μέσα άλλοι πάλι κάνουν και λάθος εντάξει συμβαίνουν και αυτά. Εμένα σε μια φίλη μου είπαν στην αυχενική οτι είναι κορίτσι και μετά της είπαν αγόρι στην β επιπέδου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η irini5 είπε:

όχι δε μου ΄έχει δώσει,στο πρώτο τρίμηνο μου τα είχε πει προφορικά.. δεν η΄ξερα ότι δίνουν, καλά που μου το είπες, θα του ζητήσω!

ρε συ φοβερό ότι το ακούμπησες κιόλας!!! πλασματάκι μου γλυκό ❤️ ήταν κάτω χαμηλά ή προς τον ομφαλό;

αχ εγώ δε μπορώ να καταλάβω...νομίζω ότι είναι απλά πονάκια αλλά τα παρερμηνεύω από την ανυπομονεσία μου να το νιώσω..ο γιατρός μου είχε πει κον΄τα στην 18η..λογικά εσύ θα το νιώθεις πιο συχά τώρα...

αχ αυτο το μπούκωμα ασε με..κάθε βράδυ ιδίως...απ την αρχή της εγκυμοσύνης με τυραννάει..ελπίζω να σου φύγει σύντομα..θα το ΄χω εγώ και για τις 2 μας..

 

τι τέλεια!!! αχ άντε με το καλό πλησιάζουν οιμέρες...!!έρχονται κ οι πρώτες β επιπέδου ..αχ νομίζω όλες μας έχουμε ΄΄αρκετό αγχος αλλά οποιοδήποτε αρνητικό συναίσθημα περνάει στα μωράκια μας ❤️ 

 

εγώ δε ξέρω αν ένιωσα το μωράκι..ίσως΄κι όχι...έχει εδώ κ 1 βδομάδα που τα νιώθω αυτά...αλλά μάλλον δε θα έπρεπε να  τα νιώθω ως πόνους μάλλον..τώρα διανύω 17η..

Δεν ήταν πολύ χαμηλά το μπεμπάκι, αλλά στο πλάι αριστερά στον ομφαλό. Ηταν πολύ ωραία!!! Ανυπομονώ να μεγαλώσει κι άλλο να το νιώθω όλο και πιο συχνά. Καλε γιατί έχεις μπούκωμα από την αρχή της εγκυμοσύνης; Τι ταλαιπωρία είναι αυτή; Μάλλον θα κρατήσω το δικό μου λίγο ακόμα 😂 κρίμα να σε ταλαιπωρώ κι εγώ επιπλέον έγκυο γυναίκα ❤️❤️❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μα τι ωραία παρέα που είστε! Πόσο χαίρομαι να διαβάζω νέα σας ❤️❤️❤️

Ούτε εμένα μου είχαν πει φύλο στην αυχενική αλλά το μάθαμε στη Nipt αμέσως μετά. Gender reveal party δεν σχεδιάσαμε. Είχαμε τέτοια χαρά τη μέρα που πήραμε τα αποτελέσματα του Nipt που ήταν όλα καλά και δεν θα χρειαζόταν λόγω ηλικίας να κάνω αμνιοπαρακέντηση που το είπαμε σε οικογένεια και κολλητούς αμέσως 😂

Ψώνια δεν έχω ξεκινήσει ακόμη - πήρα μόνο έναν τριπλό πίνακα με ζωάκια για το δωμάτιο του,  το είδα και δεν μπορούσα να συγκρατηθώ. Εγώ πήζω άσχημα με τη δουλειά - με πήγε πίσω και ο Covid - οπότε με τα υπόλοιπα μάλλον θα ασχοληθώ προς το καλοκαίρι. Έχω ξεκινήσει βέβαια δειλά δειλά να φτιάχνω λίστα αλλά δεν θέλω να πάρω και πολλά περιττά πράγματα. Έχω βρει ένα καρότσι - αυτά τα τριπλά τα inglesina - που μου αρέσει. Επειδή έχει μεγάλη καλαθουνα με βάση δεν ξέρω αν χρειάζεται να πάρω και λίκνο. Σκεφτόμουν να κρατήσω την καλαθουνα και να πάρω και μια φωλιά και να φτιάξω κανονικά το δωμάτιο του σιγά σιγά. Εσείς πως το σκέφτεστε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ από χρόνο άλλο τίποτα σταμάτησα από την δουλειά μου πολύ νωρίς όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος. Τώρα που νιώθω και καλά που σταμάτησαν οι εμετοί(μόνο στο ταξίδι με το αυτοκίνητο κάνω εμετό γιατί ζαλίζομαι)  έχω χρόνο άπλετο 

Καλά έκανες και πήρες πταγματακια αφού το ήθελες όπως νιώθει καθε κοπέλα να κάνει να μην καταπιέζεται εμένα με προκαλούν λίγο άγχος αυτά δεν ξέρω γιατί 😅

όντως σε κάποιες κοπέλες το βλέπουν από την αυχενική και πέφτουν μέσα άλλοι πάλι κάνουν και λάθος εντάξει συμβαίνουν και αυτά. Εμένα σε μια φίλη μου είπαν στην αυχενική οτι είναι κορίτσι και μετά της είπαν αγόρι στην β επιπέδου.. 

ε θα έχεις βρει όμορφες κ δημιουργικές ασχολίες να περνάει ο χρόνος...εγώ κάποιες ημέρες πήζω στη δουλειά .. εξ αποστάσεως δουλεύω μόνο μετά από εντολή γιατρού...ε λογικά μέχρι ιούνιο..του χρόνου ίσως αφήσω όλη μου την πελατεία..

κι εμένα με άγχωναν .μετά το τρίμηνο όμως που έχει φύγει αρκετό άγχος έχω αρχίσει να κάνω όνειρα.. βλέπω συνεχώς πραγματάκια...επιπλάκια..παιχνιδάκια διάφορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Αχ μα τι ωραία παρέα που είστε! Πόσο χαίρομαι να διαβάζω νέα σας ❤️❤️❤️

Ούτε εμένα μου είχαν πει φύλο στην αυχενική αλλά το μάθαμε στη Nipt αμέσως μετά. Gender reveal party δεν σχεδιάσαμε. Είχαμε τέτοια χαρά τη μέρα που πήραμε τα αποτελέσματα του Nipt που ήταν όλα καλά και δεν θα χρειαζόταν λόγω ηλικίας να κάνω αμνιοπαρακέντηση που το είπαμε σε οικογένεια και κολλητούς αμέσως 😂

Ψώνια δεν έχω ξεκινήσει ακόμη - πήρα μόνο έναν τριπλό πίνακα με ζωάκια για το δωμάτιο του,  το είδα και δεν μπορούσα να συγκρατηθώ. Εγώ πήζω άσχημα με τη δουλειά - με πήγε πίσω και ο Covid - οπότε με τα υπόλοιπα μάλλον θα ασχοληθώ προς το καλοκαίρι. Έχω ξεκινήσει βέβαια δειλά δειλά να φτιάχνω λίστα αλλά δεν θέλω να πάρω και πολλά περιττά πράγματα. Έχω βρει ένα καρότσι - αυτά τα τριπλά τα inglesina - που μου αρέσει. Επειδή έχει μεγάλη καλαθουνα με βάση δεν ξέρω αν χρειάζεται να πάρω και λίκνο. Σκεφτόμουν να κρατήσω την καλαθουνα και να πάρω και μια φωλιά και να φτιάξω κανονικά το δωμάτιο του σιγά σιγά. Εσείς πως το σκέφτεστε ; 

Αυτό με το λικνο κ την κούνια με απασχολεί κ εμένα πολύ και δεν έχω καταλήξει.ολο το σκέφτομαι πως θα το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Δεν ήταν πολύ χαμηλά το μπεμπάκι, αλλά στο πλάι αριστερά στον ομφαλό. Ηταν πολύ ωραία!!! Ανυπομονώ να μεγαλώσει κι άλλο να το νιώθω όλο και πιο συχνά. Καλε γιατί έχεις μπούκωμα από την αρχή της εγκυμοσύνης; Τι ταλαιπωρία είναι αυτή; Μάλλον θα κρατήσω το δικό μου λίγο ακόμα 😂 κρίμα να σε ταλαιπωρώ κι εγώ επιπλέον έγκυο γυναίκα ❤️❤️❤️  

ναι σήμερα έχουν πάρει φωτιά τα σχόλια μας ❤️ αχ άρα δυστυχώς δεν είναι το μωράκι μου αυτό που νιώθω ..δεν πείραζει θα έρθει η ώρα..

με ταλαιπωρεί από την ώρα που έγινε η σύλληψη(κ εγώ νόμιζα ότι είχα ίωση /κοβιντ..)και απ΄'ότι φαίνεται ε΄τσι θα συνεχίσω..μπούκωμα πολύ, καταρροή και φτέρνισμα..κ φυσικά κάθε βράδυ δεν αφήνω τον αντρούλη μου να κοιμηθεί από τη μύτη και το ροχαλητό..οπότε ας το γλιτώσεις εσύ τουλάχιστον..

πήρες καδράκι ;τέλειο!! εμείς λέμε να πάρουμε λίκνο ενα νεξτ το μι (ισως και να μας δώσουν όμως)γιατί μας είπαν ότι είναι υπερβολικά εύχρηστο όπως και η φωλίτσα..κούνια και συρταριέρα ..και καροτ΄σάκι θα δούμε..στον άντρα μου έχει αρέσει ένα συγκεκριμένο της stokke που έχει 1 φίλη  αλλά μου φαίνεται υπερβολικά ογκώδες οπότε θα δούμε ποιο θα είναι πιο εύχρηστο....έχω ακούσει τα καλύτερα για  inglesina..ta έχεις δει απο κοντά ;;relax θα πάρετε κορίτσια ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Αχ μα τι ωραία παρέα που είστε! Πόσο χαίρομαι να διαβάζω νέα σας ❤️❤️❤️

Ούτε εμένα μου είχαν πει φύλο στην αυχενική αλλά το μάθαμε στη Nipt αμέσως μετά. Gender reveal party δεν σχεδιάσαμε. Είχαμε τέτοια χαρά τη μέρα που πήραμε τα αποτελέσματα του Nipt που ήταν όλα καλά και δεν θα χρειαζόταν λόγω ηλικίας να κάνω αμνιοπαρακέντηση που το είπαμε σε οικογένεια και κολλητούς αμέσως 😂

Ψώνια δεν έχω ξεκινήσει ακόμη - πήρα μόνο έναν τριπλό πίνακα με ζωάκια για το δωμάτιο του,  το είδα και δεν μπορούσα να συγκρατηθώ. Εγώ πήζω άσχημα με τη δουλειά - με πήγε πίσω και ο Covid - οπότε με τα υπόλοιπα μάλλον θα ασχοληθώ προς το καλοκαίρι. Έχω ξεκινήσει βέβαια δειλά δειλά να φτιάχνω λίστα αλλά δεν θέλω να πάρω και πολλά περιττά πράγματα. Έχω βρει ένα καρότσι - αυτά τα τριπλά τα inglesina - που μου αρέσει. Επειδή έχει μεγάλη καλαθουνα με βάση δεν ξέρω αν χρειάζεται να πάρω και λίκνο. Σκεφτόμουν να κρατήσω την καλαθουνα και να πάρω και μια φωλιά και να φτιάξω κανονικά το δωμάτιο του σιγά σιγά. Εσείς πως το σκέφτεστε ; 

Καρότσι μόνο έχω δει (δεν το έχω αγοράσει) ένα τριπλό και εγώ dovadi σε λίγους μήνες θα αρχίσω να αγοράζω ☺️ Όσο για τα υπόλοιπα δεν ξέρω καθόλου τι θα κάνω γιατί εμένα το πιο βασικό που δεν έχω ακόμα είναι ότι ψάχνω για σπίτι να μετακομίσω όποτε αν δεν βρω σπίτι δεν μπορω να σκεφτώ για το δωμάτιο.. δυστυχώς αυτο που είμαι τωρα είναι πολύ μικρό και δεν χωράμε αλλά πραγματικά δυσκολεύομαι παρά πολύ να βρω σπίτι και αυτο είναι το μεγαλύτερο άγχος μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katerina.k είπε:

Αυτό με το λικνο κ την κούνια με απασχολεί κ εμένα πολύ και δεν έχω καταλήξει.ολο το σκέφτομαι πως θα το κάνω.

Εγώ κορίτσια μου αποφασίσαμε να πάρουμε λίκνο για δίπλα από το κρεβάτι που κουμπώνει κιολας στο κρεβάτι.και όχι κούνια.  Πιστεύω ότι η κούνια είναι πεταμένα λεφτά. Ίσως όταν φτάσει 6-7 μηνών και δεν θα μπαίνει πλέον στο λίκνο να δούμε τότε για κρεβατάκι..κάποιο που να έχει και κάγκελα και να βγαίνουν για να το έχει και για αργότερα. Μην πετάμε λεφτά. 

Καρότσι ειχαμε πάει και είχαμε δει και εμείς . Ζητήσαμε χοντρές Ρόδες για να πηγαίνει και σε χωματόδρομο.και σε πάρκα και στο χωριό.. και ήταν αυτό που είναι 3 σε ένα. Έχει Πορτ μπεμπέ και κάθισμα για το αμάξι με ισοφιξ. Αυτή μας τι άφηνε κάπου στα 1000€. Ωστόσο με αναζήτηση που έκανα. Με τα ίδια χαρακτηριστικά βρίσκεις και πιο φτηνά. Άρα μάλλον θα πάω σε πιο φτηνη λύση..

Γενικά εμείς λέμε να φτιάξουμε το μισό δωματιακι. Με αλλαξιερα ντουλάπα και συρταριερα. Στο άλλο μισό θα αφήσουμε τον καναπέ κρεβάτι για κάποιον που θέλει να έρθει. Έλεγα τώρα που θα είναι μωρό δεν θα θέλει δωμάτιο. Άρα να του το φτιάξω όταν πάει 6 μηνών και θα θέλεις να κάθεται και κάτω και να παίζει. Άρα θα το φτιάξω ολόκληρο τότε το δωμάτιο για να γίνει όλο του μωρού. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

ε θα έχεις βρει όμορφες κ δημιουργικές ασχολίες να περνάει ο χρόνος...εγώ κάποιες ημέρες πήζω στη δουλειά .. εξ αποστάσεως δουλεύω μόνο μετά από εντολή γιατρού...ε λογικά μέχρι ιούνιο..του χρόνου ίσως αφήσω όλη μου την πελατεία..

κι εμένα με άγχωναν .μετά το τρίμηνο όμως που έχει φύγει αρκετό άγχος έχω αρχίσει να κάνω όνειρα.. βλέπω συνεχώς πραγματάκια...επιπλάκια..παιχνιδάκια διάφορα!!

Πρέπει να χαλαρώσω λίγο και να το χαρώ λίγο πιο πολύ σιγά σιγά να αρχίσω και εγω λίγο να ψάχνομαι μόνο καρότσι έχω δει που λογικά μετα το Πάσχα λέω να το παρω όσο για τα υπόλοιπα πρέπει να βρω σπίτι πρώτα να μετακομίσω σε μεγαλύτερο για να μπορω να αρχίσω λίγο να σκέφτομαι για έπιπλα δωματίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk ναι να χαλαρώσεις και να χαρείς.όλα καλά πάνε μέχρι στιγμής..εγώ έχω αφεθεί -ελπίζω να μην το μετανιώσω χαχχα-. εχω βρει και κούνια κ πολλα ακόμα χιχιχ..το σπίτι είναι ένα θέμα..πρέπει να βρείτε πρώτα κι μετά όλα τ άλλα...αλλά γίνεται χαμός με τα σπίτια είναι η αλήθεια ειδικά στην Αθήνα..εύχομαι να βρείτε γρήγορα ,θέλει αρκετό ψάξιμο..όμως είναι δευτερεύον μπροστά στο νινάκι❤️!!  @babyblue94 κ εμείς κούνια προεφηβικο κρεβατακι θα πάρουμε.. ποιο καρότσι σας πρότειναν;;εγω φοβάμαι τα διαδικτυακά είναι η αλήθεια εκτός αν έχω δει την μάρκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...