Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini55 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!χρόνια πολλά σε όλες μας !!!με το καλό τα νινακια μας !ο ποιος όμορφος άγιος Βαλεντίνος !!κ εγώ πλέον τίποτα από συμπτώματα..μόνο το μπούκωμα(μόνιμο πλέον ),μια κάποια δυσκολία μικρή στον ύπνο κι κάπου κάπου κάτι ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλίτσα ..τίποτα άλλο..και εγώ έχω ανησυχήσει ..λεω πάνε οι αναγουλες ;;είναι καλά το εμβρυακι ;;δυστυχώς σήμερα έκανα τον πρώτο εμετό αλλά λόγω ενός μασωμενου χαπιού ..θα πω στον γιατρό να μου το αντικαταστήσει ..αχ έχω γιατρό αύριο κ ήδη σήμερα όταν το σκέφτομαι κάπως αγχώνομαι .αχ συμπάσχω με όσες υποφέρετε ακόμα με αναγουλα κ δυσπεψία ...δεν παλεύοταν όσο είδε κρατήσει ... @Mairy22 εμένα μόνο από το λάπτοπ τα εμφανίζει όλα..το κινητό ούτε καν ειδοποίηση δε βγάζει..

Έχεις δίκιο από κινητό μπαίνω...και εμένα γενικά υποχωρούν κάπως τα συμπτώματα μερικές φορές καο ανησυχώ...Αλλά μάλλον λογικά είναι όλα αυτά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια πήγα στον γιατρό. Ακούσαμε καρδούλα 🥰🥰 το τράβηξα βίντεο και το έχω δει 1000 φορές στον δρόμο.χαχαχααχ θέλω να ακούω τον ήχο. 😝 

 

Σε μέγεθος για την ηλικία του είναι καλά. Γενικά είναι σε καλό σημείο εμφυτευμενο προς τον πυθμένα της μήτρας οπότε δεν είναι λέει κοντά στον κόλπο. Που δεν θα θέλαμε κάτι τέτοιο 

 

Είδε μια μικρή αποκόλληση στο αρχικό της στάδιο. Δεν έχω δει ακόμα αίμα . Δεν έχει προχωρήσει εκεί. Μακάρι να μην προχωρήσει να δω αίμα. 😟 Και μου είπε να κάτσω ξαπλωμένη. 😔 Τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. Αλλά μου είπε είναι συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης και απλά να μην κουράζομαι και να μην σηκώνω βαρη. 

 

Σε δύο βδομάδες θα πάω πάλι. 🥰

Πολυ όμορφα τα νέα σου...θα προσέξεις όπως σου είπε και όλα καλά!!!🤗😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια πήγα στον γιατρό. Ακούσαμε καρδούλα 🥰🥰 το τράβηξα βίντεο και το έχω δει 1000 φορές στον δρόμο.χαχαχααχ θέλω να ακούω τον ήχο. 😝 

 

Σε μέγεθος για την ηλικία του είναι καλά. Γενικά είναι σε καλό σημείο εμφυτευμενο προς τον πυθμένα της μήτρας οπότε δεν είναι λέει κοντά στον κόλπο. Που δεν θα θέλαμε κάτι τέτοιο 

 

Είδε μια μικρή αποκόλληση στο αρχικό της στάδιο. Δεν έχω δει ακόμα αίμα . Δεν έχει προχωρήσει εκεί. Μακάρι να μην προχωρήσει να δω αίμα. 😟 Και μου είπε να κάτσω ξαπλωμένη. 😔 Τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. Αλλά μου είπε είναι συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης και απλά να μην κουράζομαι και να μην σηκώνω βαρη. 

 

Σε δύο βδομάδες θα πάω πάλι. 🥰

Τελειααα δεν ειναι υπέροχο ν ακους την καρδιά απιστευτο συναίσθημα και ετσι δυνατά που χτυπαει !!!

 

 Αφου σου ειπε να μην ανησυχείς μην την σκεφτεσαι και ακολούθησε τις οδηγίες …. 
 
 Τι ωραια που θα ξανα πας σε δυο εβδομαδες εγω εχω ακομα αλλες 3 περασε μονο μια εβδομαδα απο την τελευταια που πηγαμε δεν περνάνε οι μερες με τπτ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ κορίτσια Εμένα πάλι οι εμετοί δεν έχουν σταματημό κοντεύω σε λίγες μέρες την 13 εβδομάδα και κάνω κάθε μέρα 5 με 6φορές την μέρα εμετό πρωί βράδυ μόνο σήμερα δεν ξέρω πως και έτσι που έκανα 3 φορές μόνο το πρωί και το απόγευμα έχω μόνο αναγούλες και καούρα στο στομάχι που η αλήθεια είναι ότι είχε πολύ καιρό να με πιάσει καούρα στο στομάχι και με έπιασε σήμερα

 Πω εισαι ήρωας που αντέχεις εγω αναγούλα και πολυ λίγους εμετούς τα πρωινά.. και ζορίζομαι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Τελειααα δεν ειναι υπέροχο ν ακους την καρδιά απιστευτο συναίσθημα και ετσι δυνατά που χτυπαει !!!

 

 Αφου σου ειπε να μην ανησυχείς μην την σκεφτεσαι και ακολούθησε τις οδηγίες …. 
 
 Τι ωραια που θα ξανα πας σε δυο εβδομαδες εγω εχω ακομα αλλες 3 περασε μονο μια εβδομαδα απο την τελευταια που πηγαμε δεν περνάνε οι μερες με τπτ 

Γιατί δεν ζητάς να πηγαίνεις ανά δύο βδομάδες; Σε ποια βδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Γιατί δεν ζητάς να πηγαίνεις ανά δύο βδομάδες; Σε ποια βδομάδα είσαι;

Ναι αυτο θα έλεγα να εγώ ανά 2 πηγαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Ναι αυτο θα έλεγα να εγώ ανά 2 πηγαίνω 

κι εγώ ανα 2 μέχρι στιγμής τουλάχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Γιατί δεν ζητάς να πηγαίνεις ανά δύο βδομάδες; Σε ποια βδομάδα είσαι;

Στην 8η ειμαι δεν  ξερω ετσι μ ειπε π γιατρος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Στην 8η ειμαι δεν  ξερω ετσι μ ειπε π γιατρος…

Και εμένα κάθε 3 βδομαδες μου βάζει ραντεβού  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήθελα να δω αν έχετε και εσείς αυτό το συμπτωμα.

Νιώθω γενικά κάτω χαμηλά ένα βάρος μια ενόχληση. Ειδικά όταν είμαι όρθια ;το έχετε και εσείς; Ή να είναι από την αποκόλληση; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ήθελα να δω αν έχετε και εσείς αυτό το συμπτωμα.

Νιώθω γενικά κάτω χαμηλά ένα βάρος μια ενόχληση. Ειδικά όταν είμαι όρθια ;το έχετε και εσείς; Ή να είναι από την αποκόλληση; 

 

Που ακριβώς ;εγώ πολύ πολύ κάτω στο τελείωμα..δλδ εκεί που ξεκινά ποδι.κ πάλι τον ρώτησα σήμερα κ μου είπε ότι είναι από την αύξηση μεγέθους της μήτρας.τωρα τι να σου πω !μήπως το νιώθεις όταν κουράζεσαι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Που ακριβώς ;εγώ πολύ πολύ κάτω στο τελείωμα..δλδ εκεί που ξεκινά ποδι.κ πάλι τον ρώτησα σήμερα κ μου είπε ότι είναι από την αύξηση μεγέθους της μήτρας.τωρα τι να σου πω !μήπως το νιώθεις όταν κουράζεσαι ;;

Εγώ εννοώ ένα βάρος στην μήτρα. Χαμηλά δηλαδή. Ακριβώς στην μήτρα. 

Δεν το έχω όλες τις ώρες. Σήμερα είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη. Δεν έκανα τίποτα. Τώρα καπως ηρέμησα. 

Έχει καμία εμπειρία από αποκόλληση;; Γενικά νομίζω ήταν πολύ μικρή γιατί ούτε αιμα δεν είδα. Την είδε στον υπέρηχο αυτός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Που ακριβώς ;εγώ πολύ πολύ κάτω στο τελείωμα..δλδ εκεί που ξεκινά ποδι.κ πάλι τον ρώτησα σήμερα κ μου είπε ότι είναι από την αύξηση μεγέθους της μήτρας.τωρα τι να σου πω !μήπως το νιώθεις όταν κουράζεσαι ;;

Και Εγω εκει Στο ιδιο σημειο ακριβως απο δεξια στο ποδι ένιωθα εναν πονο σε καποια φαση δεν μπορουσα να πατήσω το ποδι μου τοσο πολυ … πηγα στο γιατρο Γιατι φοβήθηκα αλλα μ ειπε οτι ειναι μυικό και μ εδωσε μαγνήσιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ εννοώ ένα βάρος στην μήτρα. Χαμηλά δηλαδή. Ακριβώς στην μήτρα. 

Δεν το έχω όλες τις ώρες. Σήμερα είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη. Δεν έκανα τίποτα. Τώρα καπως ηρέμησα. 

Έχει καμία εμπειρία από αποκόλληση;; Γενικά νομίζω ήταν πολύ μικρή γιατί ούτε αιμα δεν είδα. Την είδε στον υπέρηχο αυτός. 

 Σε ενοχλει καιρο ;;; Μηπως τωρα π σου ειπε ο γιατρος για την αποκόλληση το εχεις βαλει στο μυαλο σ και το συνδύασες με αυτο ;;;  Γενικα νομιζω ειναι φυσιολογικά τα πονάκια απο την μήτρα π μεγαλώνει και ολο το συστημα γυρω ταράζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

 Σε ενοχλει καιρο ;;; Μηπως τωρα π σου ειπε ο γιατρος για την αποκόλληση το εχεις βαλει στο μυαλο σ και το συνδύασες με αυτο ;;;  Γενικα νομιζω ειναι φυσιολογικά τα πονάκια απο την μήτρα π μεγαλώνει και ολο το συστημα γυρω ταράζεται 

Είμαι πολύ φοβιτσιαρα δεν ξέρω 

Εντάξει ξανά μίλησα μαζί του. Μου λέει όσο δεν βλέπεις αίμα σημαίνει ότι πάει καλά. Οπότε μην αγχώνεσαι. Έλα σε μια βδομάδα αν θες να το δούμε πάλι🥰. Του λέω πρέπει όλη μέρα να είμαι ξαπλωμένη; Μου λέει όχι ρε συ. Είναι πολύ μικρό αυτό που είδαμε. Με το μαλακό μπορείς και για καφέ να πας αν θες. 

Που να ξερε ότι εγώ χθες από τον φόβο μου δεν σηκωθηκα από το κρεβάτι και καναπε 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Είμαι πολύ φοβιτσιαρα δεν ξέρω 

Εντάξει ξανά μίλησα μαζί του. Μου λέει όσο δεν βλέπεις αίμα σημαίνει ότι πάει καλά. Οπότε μην αγχώνεσαι. Έλα σε μια βδομάδα αν θες να το δούμε πάλι🥰. Του λέω πρέπει όλη μέρα να είμαι ξαπλωμένη; Μου λέει όχι ρε συ. Είναι πολύ μικρό αυτό που είδαμε. Με το μαλακό μπορείς και για καφέ να πας αν θες. 

Που να ξερε ότι εγώ χθες από τον φόβο μου δεν σηκωθηκα από το κρεβάτι και καναπε 😝

Και Εγω ειμαι πολυ φοβητσιάρα και πολυ αγχώδης…  

 Τελεια Οποτε ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και ολα θα πανε τελεια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!να σε ρωτήσω κάτι ποιο μαγνήσιο παίρνεις ;;παίρνω εξ ΄αρχής αλλά μου προκαλεί εμετό..είναι μασώμενο..το είπα στον γιατρό κ μου είπε να μην το πααίρνω κάθε ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα μου το έγραψε από το πρώτο ραντεβού της εγκυμοσύνης..καλύτερα να ξεκουραστείς όσο μπορείς...μόνο να κερδίσουμε έχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irini5 είπε:

από το πρώτο ραντεβού της εγκυμοσύνης..καλύτερα να ξεκουραστείς όσο μπορείς...μόνο να κερδίσουμε έχουμε..

Εγώ αύριο έχω τις πρώτες εξετάσεις αίματος. Όλο το πακέτο. Ίσως μου δώσει μετά από αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ αύριο έχω τις πρώτες εξετάσεις αίματος. Όλο το πακέτο. Ίσως μου δώσει μετά από αυτό. 

ίσως.. εμένα προληπτικά μου είπε πως μου το έδωσε γιατί χαλαρώνει την μήτρα μου(κι έχω ήδη κάνει εγχείρηση)και δεν πο΄νας τόσο στα τραβήγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα!!να σε ρωτήσω κάτι ποιο μαγνήσιο παίρνεις ;;παίρνω εξ ΄αρχής αλλά μου προκαλεί εμετό..είναι μασώμενο..το είπα στον γιατρό κ μου είπε να μην το πααίρνω κάθε ημέρα.

Ααα το εχω ξανα ακούσει απο μια φιλη μου π εκανε εμετούς με το μασωμενο εμενα μ εδωσε το trofocard  ειναι χάπι μ ειπε μια φορα την ημερα και αν δεν μ περασει ο πόνος θα επερνα παραπανω αλλα ειναι οκ με το 1 

 Νομιζω οτι το μαγνήσιο βοηθάει στις κράμπες και γενικα στους μυς οποτε @babyblue94 ισως δεν ειναι απαραίτητο αν δεν εχεις πολλες ενοχλήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Ααα το εχω ξανα ακούσει απο μια φιλη μου π εκανε εμετούς με το μασωμενο εμενα μ εδωσε το trofocard  ειναι χάπι μ ειπε μια φορα την ημερα και αν δεν μ περασει ο πόνος θα επερνα παραπανω αλλα ειναι οκ με το 1 

 Νομιζω οτι το μαγνήσιο βοηθάει στις κράμπες και γενικα στους μυς οποτε @babyblue94 ισως δεν ειναι απαραίτητο αν δεν εχεις πολλες ενοχλήσεις 

αχ το παίρνω κι εγώ αυτό αλλά είναι μαγνήσιο νομ΄΄ίζω..όπως και να 'χει είσαι τυχερή που δεν παίρνεις το μασωμένο!!δεν παλεύεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα, έχετε καμία εμπειρία απο nipt ; ή αν σας το πρότεινε ο γιατρός μαζί με αυχενική και papp-a  για μία ολοκληρωμένη εμβρυακή εικόνα;; εμάς μας παρέπεμψε και σε συγκεκριμένο κέντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

κορίτσια καλησπέρα, έχετε καμία εμπειρία απο nipt ; ή αν σας το πρότεινε ο γιατρός μαζί με αυχενική και papp-a  για μία ολοκληρωμένη εμβρυακή εικόνα;; εμάς μας παρέπεμψε και σε συγκεκριμένο κέντρο.

Εγώ τον είχα ρωτήσει. Μου είπε ότι η αυχενική βλέπει λίγες μεταλλάξεις ενώ αυτή η εξέταση πολύ περισσότερες. Ωστόσο μου είπε ότι δεν χρειάζεται να την κάνω. Θα δει την αυχενική μου και αν είναι κάτι περίεργο θα μου πει εκείνος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...