Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εσυ ξεκινάς κ μετράς τις εβδομαδες κύησης από την πρωτη ημέρα τελευταίας εμμηνου ρήσης…γι αυτό κ η εφαρμογή σε δείχνει 4 w &3d

Ααα κατάλαβα.  Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου τι έγινε τελικά με τις εξετάσεις;; 

Σε 2 εβδομάδες θα βγουν. Έχουμε ακόμα αναμονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αρα το clear blue βγάζει 2 εβδομάδων αλλά είμαι 4 ;;; Η εφαρμογές με βγάζουν 4 και 3 μέρες. 

Ακριβώς όπως τα λέει η @Raf123. Το τεστ λέει από τη σύλληψη αλλά με αυτό δεν ασχολείται ποτέ κανείς. Στην αυχενική θα σας πουν ακριβώς πόσο είσαι, ανάλογα με το μέγεθος του μωρού τότε, αλλά μέχρι τότε μετράς με βάση την τελευταία περίοδο. Μερικές εφαρμογές ρωτούν και πόσος είναι ο μέσος κύκλος σου για να σου βγάλουν ΠΗΤ που επίσης θα στη διορθώσουν όταν έρθει η ώρα της αυχενικής και μετά θα επιβεβαιωθεί στη Β επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω ακόμα τπτ απο περίοδο και εύχομαι να μην έρθει,  αν δεν μου έρθει και αύριο θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω τεστ, ο άντρας μου, μογ είπε να μην το σκέφτομαι για να μην έχουμε κλάματα μετά 😂😂😂 ποσο με ξέρει! Αλλά και να έρθει θα ξεκινήσω τα φάρμακα, οπότε άντε ας μας πει τι θα κάνει να ξέρω πώς θα κινηθώ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια εγω ακόμα τπτ απο περίοδο και εύχομαι να μην έρθει,  αν δεν μου έρθει και αύριο θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω τεστ, ο άντρας μου, μογ είπε να μην το σκέφτομαι για να μην έχουμε κλάματα μετά 😂😂😂 ποσο με ξέρει! Αλλά και να έρθει θα ξεκινήσω τα φάρμακα, οπότε άντε ας μας πει τι θα κάνει να ξέρω πώς θα κινηθώ 😂😂😂

Βρε λες; Να έχουμε τα ίδια ; Χαχαχαχ θα τρελαθώ αν έχει γίνει το ίδιο 

Πάμε γερά το πρωί να δούμε τι θα γίνει. Θετική ενέργεια 😌😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια εγω ακόμα τπτ απο περίοδο και εύχομαι να μην έρθει,  αν δεν μου έρθει και αύριο θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω τεστ, ο άντρας μου, μογ είπε να μην το σκέφτομαι για να μην έχουμε κλάματα μετά 😂😂😂 ποσο με ξέρει! Αλλά και να έρθει θα ξεκινήσω τα φάρμακα, οπότε άντε ας μας πει τι θα κάνει να ξέρω πώς θα κινηθώ 😂😂😂

τρελανε μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κοριτσακι μου το ευχομαι οσο δε φανταζεσαι!!!!! ελα παμε να παρουμε φορα!!!!❤️❤️🤰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια εγω ακόμα τπτ απο περίοδο και εύχομαι να μην έρθει,  αν δεν μου έρθει και αύριο θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω τεστ, ο άντρας μου, μογ είπε να μην το σκέφτομαι για να μην έχουμε κλάματα μετά 😂😂😂 ποσο με ξέρει! Αλλά και να έρθει θα ξεκινήσω τα φάρμακα, οπότε άντε ας μας πει τι θα κάνει να ξέρω πώς θα κινηθώ 😂😂😂

Θα τρελαθώ αν συμβεί το ίδιο ❤️❤️ Εύχομαι να μην σπυ έρθει ποτέ 🤰🤰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Θα τρελαθώ αν συμβεί το ίδιο ❤️❤️ Εύχομαι να μην σπυ έρθει ποτέ 🤰🤰❤️

Χάχαχα αν συμβεί το ίδιο θα σας κλείσω ραντεβού για επιτροπή μια-μια, είπαμε!! 😂😂😂 αχχχ παρηγοριά στον άρρωστο (εγω ειμαι ο άρρωστος) 😂😂😂... κορίτσια αν είχα σταθερό κύκλο θα είχα κάνει ήδη τεστ, αλλά επειδή δεν εχω και φοβάμαι το τρεναρω, μπας και δεν χρειαστεί να απογοήτευτω με το τεστ.. ξέρω γω... απο τον Μάιο ο κύκλος μου είναι 34 με 37 ημέρες μαξ (1 φορά μου ήρθε στις 37 μερες) οπότε 8 μήνες εκει κυμαίνομαι.. Αυτό το μήνα κατάλαβα και την οωρηξια μου,  είχα διαφανής βλενα (σορυ για την περιγραφή) για 4 μέρες, δεν έκανα τεστ γιατί εχω κουράστει... αχχχ τι να πω.. απο την άλλη τα νεύρα μου και η υπομονή μου δεν είναι καθόλου καλά,  επίσης μπορώ να κλάψω επειδή πετάει η μύγα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χάχαχα αν συμβεί το ίδιο θα σας κλείσω ραντεβού για επιτροπή μια-μια, είπαμε!! 😂😂😂 αχχχ παρηγοριά στον άρρωστο (εγω ειμαι ο άρρωστος) 😂😂😂... κορίτσια αν είχα σταθερό κύκλο θα είχα κάνει ήδη τεστ, αλλά επειδή δεν εχω και φοβάμαι το τρεναρω, μπας και δεν χρειαστεί να απογοήτευτω με το τεστ.. ξέρω γω... απο τον Μάιο ο κύκλος μου είναι 34 με 37 ημέρες μαξ (1 φορά μου ήρθε στις 37 μερες) οπότε 8 μήνες εκει κυμαίνομαι.. Αυτό το μήνα κατάλαβα και την οωρηξια μου,  είχα διαφανής βλενα (σορυ για την περιγραφή) για 4 μέρες, δεν έκανα τεστ γιατί εχω κουράστει... αχχχ τι να πω.. απο την άλλη τα νεύρα μου και η υπομονή μου δεν είναι καθόλου καλά,  επίσης μπορώ να κλάψω επειδή πετάει η μύγα.. 

να μην στεναχωρεθείς αφού όλα είναι έτοιμα για την εξωσωματική αυτό να σκέφτεσαι!!! Ούτε συμπτώματα εχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

5 η βδομάδα από την περίοδο έτσι; Έτσι το υπολογίζουν; Και ας είναι το έμβρυο 3 εβδομάδων σε ζωή ε;;;

Και πηγές 5 είδε σάκο και μετά 7 η καρδούλα ;🤗♥️♥️  

Ναι ακριβώς έτσι 5η από την περίοδο εμένα όταν έκανα το clearblue έδειξε 2-3 και για το γιατρό ήμουν τεταρτη από την περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τρελανε μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κοριτσακι μου το ευχομαι οσο δε φανταζεσαι!!!!! ελα παμε να παρουμε φορα!!!!❤️❤️🤰❤️

Χαχαχαχα κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την εμψύχωση... αλλά φοβάμαι μη πάρω φορά και φαω τα μούτρα μού στο ντουβαρι 😂😂😂ξέρεις  τα γνωστά,  αλλά εντάξει με τόσα αρνητικά που να πιστέψω πως κάτι μπορεί να γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Βρε λες; Να έχουμε τα ίδια ; Χαχαχαχ θα τρελαθώ αν έχει γίνει το ίδιο 

Πάμε γερά το πρωί να δούμε τι θα γίνει. Θετική ενέργεια 😌😍

 

Χαχαχαχα βρεε λες? Θύμισε μου κορίτσι μου πόσο καιρό προσπαθήσατε? Μπας και δω φως στο τουνελ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

να μην στεναχωρεθείς αφού όλα είναι έτοιμα για την εξωσωματική αυτό να σκέφτεσαι!!! Ούτε συμπτώματα εχεις;;

Προχθές πιυ με έπιασε πόνος μόλις ξάπλωσα για 5 λεπτά και Εχθές το βράδυ πιυ ξύπνησα απο πονο περιόδου και άλλαξα πλευρό σκεφτομενη οτι το πρωί στο σκουπισμα θα μου έχει έρθει, αλλα τπτ... κατα τα άλλα το στήθος μου πονάει όπως Παντα.. σήμερα όλη μερα τπτ απο πόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχαχαχα βρεε λες? Θύμισε μου κορίτσι μου πόσο καιρό προσπαθήσατε? Μπας και δω φως στο τουνελ 🤣

Έκοψα τα αντισυλληπτικά και τους πρώτους 6 μήνες το κάναμε χωρίς να υπολογίζουμε μέρες και τέτοια. ( Αλλά νομίζω πρέπει να πάρεις λίγο καιρό μετά από αντισυλληπτικά για να πάρεις τα πάνω σου 

Και μετά για έναν χρόνο πήγαινα και έκανα παρακολούθηση κάθε μήνα ..αλλά δεν είχα πάντα ωάριο. Και μια το ένα μια το άλλο...

Στην θεωρία κάναμε 1 μισή χρόνο προσπάθεια με ελεύθερες επαφές. Αλλά στην πραγματικότητα επειδή τα σημειωνω όλα , κάθε μήνα μέχρι και τα χιλιοστά στους υπερήχους μου..

5ο μήνας ήταν προσπάθειας ουσιαστικης. Δηλαδή είναι η 5η φορά που  είδα αυγουλάκι ( όχι συνεχόμενη. Σκόρπια μέσα στον χρόνο.)  και θα μπορούσε να επιτευχθεί εγγυμοσυνη. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Έκοψα τα αντισυλληπτικά και τους πρώτους 6 μήνες το κάναμε χωρίς να υπολογίζουμε μέρες και τέτοια. ( Αλλά νομίζω πρέπει να πάρεις λίγο καιρό μετά από αντισυλληπτικά για να πάρεις τα πάνω σου 

Και μετά για έναν χρόνο πήγαινα και έκανα παρακολούθηση κάθε μήνα ..αλλά δεν είχα πάντα ωάριο. Και μια το ένα μια το άλλο...

Στην θεωρία κάναμε 1 μισή χρόνο προσπάθεια με ελεύθερες επαφές. Αλλά στην πραγματικότητα επειδή τα σημειωνω όλα , κάθε μήνα μέχρι και τα χιλιοστά στους υπερήχους μου..

5ο μήνας ήταν προσπάθειας ουσιαστικης. Δηλαδή είναι η 5η φορά που  είδα αυγουλάκι ( όχι συνεχόμενη. Σκόρπια μέσα στον χρόνο.)  και θα μπορούσε να επιτευχθεί εγγυμοσυνη. 

 

 

Μπράβο κορίτσι μου! Χίλια μπράβο! Άντε βρε κορίτσια μια μια να παίρνει σειρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις ηρθε κοριτσια μου!!!!  Ουφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μας εσκασε αλλα ηρθε! @Κατεριναπαπ εισαι η μονη ελπιδα μας💖💖💖Μακαρι να μη σου ερθει🌟🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κάτι που έχω ξεχάσει να συνδέσω είναι ότι έπιασα μόλις έφτιαξα την προλακτίνη. Δεν ξέρω αν ισχύει ή είναι ιδέα μου αλλά την κατέβασα και μετά από 2 μήνες έπιασα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μολις ηρθε κοριτσια μου!!!!  Ουφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μας εσκασε αλλα ηρθε! @Κατεριναπαπ εισαι η μονη ελπιδα μας💖💖💖Μακαρι να μη σου ερθει🌟🙏🥰

Νομίζω ότι κ εμένα θα μου έρθει γιατί ήδη νιώθω ότι θα αδιαθετήσω έχω ψιλό πονακια και έχω αυτό το αίσθημα @Κατεριναπαπ σου ευχόμαστε καλή επιτυχία εύχομαι να αυξάνονται οι εγκυουλες μας!! Έτσι κ αλλιως εσυ είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλον είσαι η επόμενη 💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Α κάτι που έχω ξεχάσει να συνδέσω είναι ότι έπιασα μόλις έφτιαξα την προλακτίνη. Δεν ξέρω αν ισχύει ή είναι ιδέα μου αλλά την κατέβασα και μετά από 2 μήνες έπιασα. 

 

Σίγουρα παίζει κ αυτό ρολο πιστεύω! Γιατί διάβαζα ότι η αυξημένη προλακτινη δεν σου κάνει ούτε καλό ωάριο καλή ωορρηξία άρα ισως παίζει κ αυτό τον ρολο του!! Μακάρι να την φτιάξω κ εγώ κ να είναι μόνο αυτό το εμπόδιο μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα παίζει κ αυτό ρολο πιστεύω! Γιατί διάβαζα ότι η αυξημένη προλακτινη δεν σου κάνει ούτε καλό ωάριο καλή ωορρηξία άρα ισως παίζει κ αυτό τον ρολο του!! Μακάρι να την φτιάξω κ εγώ κ να είναι μόνο αυτό το εμπόδιο μας!!! 

Ναι ένας μήνας υπόθεση είναι.

Εμένα ήταν 27. Δεν ήταν πολύ ψηλά βέβαια. Ο γιατρός φαντάσου έλεγε ότι δεν χρειάζεται να πάρω κάτι. Εγώ ήθελα να ηρεμήσω απλα και να μου φύγει από το μυαλό.

Εσένα πόσο είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μολις ηρθε κοριτσια μου!!!!  Ουφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μας εσκασε αλλα ηρθε! @Κατεριναπαπ εισαι η μονη ελπιδα μας💖💖💖Μακαρι να μη σου ερθει🌟🙏🥰

Κορίτσι μου παμε για τον επιμένο μήνα γερα και δυνατά! Όσο για εμένα θα δεν ξέρω τι να πω... έχω γίνει γραφική και ίσως βαρετή αλλά θα το ξανά πω, με τοοοση απογοήτευση που έχω γευτη και θετικό τεστ να δω θα ειναι χαλασμένο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου παμε για τον επιμένο μήνα γερα και δυνατά! Όσο για εμένα θα δεν ξέρω τι να πω... έχω γίνει γραφική και ίσως βαρετή αλλά θα το ξανά πω, με τοοοση απογοήτευση που έχω γευτη και θετικό τεστ να δω θα ειναι χαλασμένο 😂

Μην το λες. Γιατί και εγώ έτσι ήμουν. Αλλά είδες. Έχω κάνει 8 τεστ σε 3 μέρες για να μου φύγει από το μυαλό ότι είναι όλα χαλασμένα;;;; Όλη η παρτιδα χαχαχααχα του γιατρού τελείως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Α κάτι που έχω ξεχάσει να συνδέσω είναι ότι έπιασα μόλις έφτιαξα την προλακτίνη. Δεν ξέρω αν ισχύει ή είναι ιδέα μου αλλά την κατέβασα και μετά από 2 μήνες έπιασα. 

 

Και εγω έχει 3 μήνες που παίρνω τοστινεξ και την έριξα την προλακτινη.. βρε λεεεες? 

Να σε ρωτήσω,  οταν δεν έκανες αυγουλακια τι κύκλο είχες? Ποσες μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ένας μήνας υπόθεση είναι.

Εμένα ήταν 27. Δεν ήταν πολύ ψηλά βέβαια. Ο γιατρός φαντάσου έλεγε ότι δεν χρειάζεται να πάρω κάτι. Εγώ ήθελα να ηρεμήσω απλα και να μου φύγει από το μυαλό.

Εσένα πόσο είναι; 

Εμένα είναι 41 και παίρνω 0,5 την εβδομάδα…δε περιμένω σε ένα μήνα να έπεσε και να πιάσαμε αν τελικά αυτό φταίει…αλλά τουλάχιστον σε 6 μηνες μετά την αγωγή να πιάσουμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Νομίζω ότι κ εμένα θα μου έρθει γιατί ήδη νιώθω ότι θα αδιαθετήσω έχω ψιλό πονακια και έχω αυτό το αίσθημα @Κατεριναπαπ σου ευχόμαστε καλή επιτυχία εύχομαι να αυξάνονται οι εγκυουλες μας!! Έτσι κ αλλιως εσυ είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλον είσαι η επόμενη 💖💖

Εύχρηστω κορίτσι μου, ολες μας σύντομα να τα καταφέρουμε,  μακάρι να μην χρειαστεί να πάρω τα φάρμακα... κορίτσια αν σας δείξω το ψυγείο μου γεμάτο φάρμακα είναι, μακάρι να τα χαρίσω με όλη μου την καρδιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου ..... Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰
    • Μπορείς να βάλεις κ στα κομμάτια… τα αλεσμένα τα κανεις σαν σούπα; Εμένα δε του άρεσαν τα έφτυνε του άρεσε να είναι πιο πυκνή σούπα σαν βελουτε ας πούμε!    θα του δείξεις εσυ πως τρώει αν θες καθοδηγείς εγώ μπορεί κ να το έκανα αλλά έκανα ότι έτρωγα κ εγώ κ έτσι κ έμαθε!    εμενα πλέον για να τον ταΐσω πρέπει να πεινάει πολύ διαφορετικά τσιρίζει θέλει να τρώει μονος του…  Στα εστιατόρια κτλ του έχω πάντα το πιάτο του π είναι βεντούζα κ του βάζω πάντα μέσα στο πιάτο ότι θέλει να φάει, τα κνει λίγο χαλια στο πάτωμα αλλά εννοείται τα μαζεύω μετά γιατί ντρέπομαι  θα βρείτε τον ρυθμό σας κ οπως είπαν τα κορίτσια το παιδί σε καθοδηγει… εμεις τώρα προσπαθούμε να μάθει το πιρούνι 😂 συνέχεια του πέφτουν από το πιρούνι 
    • Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏
    • Όπως αισθάνεσαι πιο ασφαλής, πχ σε φιλικά σπίτια πάρε το σεντονακι μαζί σου και στρώσε το αν είναι να φάτε εκεί. Σε καφετέρια κόψε τα μικρά κομμάτια, ζητα καρεκλάκι για μωρά και άσε τα στα χεράκια της. Τα μισά θα πάνε κάτω,δεν πειράζει. Στο τέλος προσφέρομαι να σκουπίσω πριν φύγουμε, πάντα μου λένε όχι δεν πειράζει. Εσύ με τη μικρή σου θα βάλετε τις βάσεις ανά περίοδο πως θα τρώει. Ακολουθείς το μωρό. Αν τρώει καλά στην πορεία θα μεταβειτε εύκολα και σε φρέσκο γάλα. Εμάς επειδή τρώει λίγα πράγματα της δίνω γάλα σκόνη διότι έχει βιταμίνες, αν την αφήσω μόνο γλυκά και τηγανιτές πατάτες θα τρώει. Κάθε παιδί έχει το tempo του. Ακολουθείς δεν μπορείς να κάνεις πολλά. 
    • Καλημέρα! Σαν να διαβάζω την ιστορία μας! Αυτό που έκανα εγώ, επειδή φοβόμουν άπειρα μην μου πνίγει, έκοβαν σε πολύ πολύ μικρά κομμάτια φαγητό ή φρούτα κ της τα έδινα εγώ. Οπότε έλεγχα πόση ποσότητα μπαίνει στο στόμα κ το μέγεθος της μπουκιας! Έτσι, τάισμα στο τάισμα πλέον τα τρώει σχεδόν όλα τελείως μόνη της! Αν δεν φοβόμουν τον πνιγμό, ίσως είχα κάνει κι εγώ blw, αλλά φοβάμαι 😂😂 κ στην 2η έχω σκοπό το ίδιο σενάριο να κάνω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...