Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΙΟΘΕΣΙΑ


ΙΩΑΝΝΑ1972

Recommended Posts

Είμαι μια γυναίκα 49 ετών που έχει προσπαθήσει για χρόνια να κάνει παιδί με διάφορες ιατρικές μεθόδους. Μέσα από όλη αυτή την προσπάθεια δεν απογοητεύτηκα γιατί πάντα πίστευα πως αν δεν μπορέσω να μείνω έγκυος,  θα υιοθετήσω  .Ο σύντροφός μου με στηρίζει πολύ σε αυτό και έχω ξεκινήσει να εκδίδω τα πιστοποιητικά που απαιτούνται για υιοθεσία από κρατικά ιδρύματα. Η διαδικασία διαπίστωσα ότι είναι χρονοβόρα και με αμφίβολο αποτέλεσμα. Μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να με βοηθήσει για τον δρόμο της ιδιωτικής υιοθεσίας, με κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας? Σας ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!Προσωπικα δεν γνωριζω,αλλα ηθελα να πω ενα μπραβο για την αξιεπαινη πραξη σας!Μακαρι η γραφειοκρατεια και οι κρατικες υπηρεσιες να ηταν πιο βατες για να δωσουν στα παιδακια ενα σπιτι που ονειρευονται! Καλη χρονια να εχετε!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Είμαι μια γυναίκα 49 ετών που έχει προσπαθήσει για χρόνια να κάνει παιδί με διάφορες ιατρικές μεθόδους. Μέσα από όλη αυτή την προσπάθεια δεν απογοητεύτηκα γιατί πάντα πίστευα πως αν δεν μπορέσω να μείνω έγκυος,  θα υιοθετήσω  .Ο σύντροφός μου με στηρίζει πολύ σε αυτό και έχω ξεκινήσει να εκδίδω τα πιστοποιητικά που απαιτούνται για υιοθεσία από κρατικά ιδρύματα. Η διαδικασία διαπίστωσα ότι είναι χρονοβόρα και με αμφίβολο αποτέλεσμα. Μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να με βοηθήσει για τον δρόμο της ιδιωτικής υιοθεσίας, με κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας? Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα η υιοθεσία είναι κάτι που το σκέφτομαι κι εγώ αν δεν καταφέρω κάτι μόνη μου είχα την εντύπωση απ αυτά που λένε τουλάχιστον ότι είχαν γίνει πιο απλά τα πράγματα αλλά απ ότι καταλαβαίνω η γραφειοκρατία καλά κρατεί σε αυτή τη χώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα ήθελα να μάθω περισσότερα. Αλλά από αυτά που έχω καταλάβει είναι χρονοβόρο. Δλδ μιλάμε για 2-3 χρόνια. Κι σε ξεψαχνιζουν. Μακάρι όσες έχουμε καημό για παιδί να καταφέρναμε να βρίσκαμε εκεί τουλάχιστον το παιδί της καρδιάς μας. 

Ιδιωτική υιοθεσία θεωρώ ότι μπορεί να γίνει αν υπάρχει κάποια κοπέλα η ζευγάρι που για διάφορους λόγους δεν θέλουν να το κρατήσουν. Δλδ θα πρεπει να είσαι στο συγγενικο περιβάλλον ή στο κοινωνικό περίγυρο ώστε να τους ξέρεις ή να μάθεις κάτι. 

@ΙΩΑΝΝΑ1972 εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ θα ήθελα να μάθω περισσότερα. Αλλά από αυτά που έχω καταλάβει είναι χρονοβόρο. Δλδ μιλάμε για 2-3 χρόνια. Κι σε ξεψαχνιζουν. Μακάρι όσες έχουμε καημό για παιδί να καταφέρναμε να βρίσκαμε εκεί τουλάχιστον το παιδί της καρδιάς μας. 

Ιδιωτική υιοθεσία θεωρώ ότι μπορεί να γίνει αν υπάρχει κάποια κοπέλα η ζευγάρι που για διάφορους λόγους δεν θέλουν να το κρατήσουν. Δλδ θα πρεπει να είσαι στο συγγενικο περιβάλλον ή στο κοινωνικό περίγυρο ώστε να τους ξέρεις ή να μάθεις κάτι. 

@ΙΩΑΝΝΑ1972 εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα! 

Υποτίθεται ότι με τον καινούργιο νόμο τα πράγματα έχουν γίνει πιο απλά αλλα απ ότι καταλαβαίνω έχουν μείνει ακόμα τα ίδια και είναι πολύ άδικο να μένουν τόσα παιδιά στα ιδρύματα ενώ θα μπορούσαν να έχουν μια οικογένεια... Θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον έχουμε ξεφύγει από τη λογική του ότι για να υιοθετήσεις ένα παιδί θα πρέπει να έχεις περιουσία

 @ΙΩΑΝΝΑ1972 αν θα ήθελες να μας ενημερώνεις για την όλη διαδικασία πως γίνεται και τι εμπόδια συναντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι.Σχετικά με το θέμα των υιοθεσιών ήθελα να πω ότι από την στιγμή που θα υποβάλω τα σχετικά έγγραφα για την υιοθεσία,στην νεα ψηφιακή πλατφορμα anynet( δηλαδή ιατρικές γνωματεύσεις για ψυχική και σωματική υγεία όπως και σχετικές φορολογικές δηλώσεις και ποινικά μητρώα κ.α. τα οποία σε 15 μέρες το πολύ είναι ετοιμα) η αρμοδιες κοινωνικες υπηρεσίες μέσα σε έξι μήνες θα πρέπει να σου απαντήσουν αν μπορεις να προχωρήσεις σε πράξη υιοθεσίας. Ακολουθεί μια εκπαιδεύση και στην συνέχεια περιμένεις την σειρά σου. 

Προσωπικά για μένα το θέμα μητρότητα είναι επιλογή και αποφάσισα να την στηρίξω με όλους τους τρόπους που μου επιτρέπει ο νόμος, (εξωσωματικη,υιοθεσια κρατικη, υιοθεσία διακρατική, υιοθεσία ιδιωτική.)

Αγαπητές υποψήφιες μανούλες , μην χάνετε το κουράγιο σας ,υποστηρίξτε την επιλογή σας να γίνετε μητέρα με αισιοδοξία και οπλιστείτε με υπομονή .Εξάλλου αυτά τα χαρακτηριστικά πρέπει να τα αναπτύξουμε και για τον μελλοντικό μας ρόλο ως γονείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ θα ήθελα να μάθω περισσότερα. Αλλά από αυτά που έχω καταλάβει είναι χρονοβόρο. Δλδ μιλάμε για 2-3 χρόνια. Κι σε ξεψαχνιζουν. Μακάρι όσες έχουμε καημό για παιδί να καταφέρναμε να βρίσκαμε εκεί τουλάχιστον το παιδί της καρδιάς μας. 

Ιδιωτική υιοθεσία θεωρώ ότι μπορεί να γίνει αν υπάρχει κάποια κοπέλα η ζευγάρι που για διάφορους λόγους δεν θέλουν να το κρατήσουν. Δλδ θα πρεπει να είσαι στο συγγενικο περιβάλλον ή στο κοινωνικό περίγυρο ώστε να τους ξέρεις ή να μάθεις κάτι. 

@ΙΩΑΝΝΑ1972 εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα! 

Ευχαριστώ πολύ,επενδύω σε όλες τις επιλογές μου και οποια ή οποιες ερθουν πρώτα, αυτό ενισχύει την πίστη και την υπομονή μου, γιατί κάνω ότι είναι ανθρωπινα δυνατον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Υποτίθεται ότι με τον καινούργιο νόμο τα πράγματα έχουν γίνει πιο απλά αλλα απ ότι καταλαβαίνω έχουν μείνει ακόμα τα ίδια και είναι πολύ άδικο να μένουν τόσα παιδιά στα ιδρύματα ενώ θα μπορούσαν να έχουν μια οικογένεια... Θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον έχουμε ξεφύγει από τη λογική του ότι για να υιοθετήσεις ένα παιδί θα πρέπει να έχεις περιουσία

 @ΙΩΑΝΝΑ1972 αν θα ήθελες να μας ενημερώνεις για την όλη διαδικασία πως γίνεται και τι εμπόδια συναντας

Ευχαρίστως θα σας ενημερώνω. Μέχρι στιγμής τα δικαιολογητικά εκδίδονται πολύ εύκολα,και με σχεδόν μηδενικό κόστος .Εκτός από τα ιατρικά που θέλουν επίσκεψη σε δημόσιο νοσοκομείο,τα υπόλοιπα τα ζήτησα με τηλεδιασκεψη  μεσω υπολογιστή από ΚΕΠ. Επίσης οι κοινωνικοί λειτουργοί της προνοιας που θα εξετάσουν το φάκελό μου μου εδωσαν κατευθύνσεις τηλεφωνικά από την πρώτη στιγμή. Μένω στην Κρήτη, αλλά ειναι παντου  η ιδια διαδικασια.Σήμερα ειδα και ψυχίατρο και κοινωνική λειτουργό, ήταν πολύ ευγενικοί και ενθαρυντικοί.Δεν εχω συναντήσει καμία δυσκολία μέχρι στιγμής,ισα ισα που νιώθω πιο χαρουμενη γιατί νιώθω οτι κανω αυτο που επιθυμεί η καρδιά μου και οπλίζομαι με υπομονή, κάλλιο αργά παρά ποτέ.Και με διαβεβαίωσαν ότι δεν χρειαζεται να έχεις μια περιουσία, απλά οι αιτήσεις είναι πολλες και δεν υπάρχουν αρκετά παιδάκια. Για αυτό και μου προτείναν και την διακρατική υιοθεσία, για το σκοπό αυτό όλα τα έγγραφα τα εκδίδω σε διπλά πρωτότυπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Ευχαρίστως θα σας ενημερώνω. Μέχρι στιγμής τα δικαιολογητικά εκδίδονται πολύ εύκολα,και με σχεδόν μηδενικό κόστος .Εκτός από τα ιατρικά που θέλουν επίσκεψη σε δημόσιο νοσοκομείο,τα υπόλοιπα τα ζήτησα με τηλεδιασκεψη  μεσω υπολογιστή από ΚΕΠ. Επίσης οι κοινωνικοί λειτουργοί της προνοιας που θα εξετάσουν το φάκελό μου μου εδωσαν κατευθύνσεις τηλεφωνικά από την πρώτη στιγμή. Μένω στην Κρήτη, αλλά ειναι παντου  η ιδια διαδικασια.Σήμερα ειδα και ψυχίατρο και κοινωνική λειτουργό, ήταν πολύ ευγενικοί και ενθαρυντικοί.Δεν εχω συναντήσει καμία δυσκολία μέχρι στιγμής,ισα ισα που νιώθω πιο χαρουμενη γιατί νιώθω οτι κανω αυτο που επιθυμεί η καρδιά μου και οπλίζομαι με υπομονή, κάλλιο αργά παρά ποτέ.Και με διαβεβαίωσαν ότι δεν χρειαζεται να έχεις μια περιουσία, απλά οι αιτήσεις είναι πολλες και δεν υπάρχουν αρκετά παιδάκια. Για αυτό και μου προτείναν και την διακρατική υιοθεσία, για το σκοπό αυτό όλα τα έγγραφα τα εκδίδω σε διπλά πρωτότυπα.

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Για την διακρατική δεν χρειάζονται και ταξίδια στο εξωτερικό για να συναντήσεις κάποιες φορες το παιδί;
Αυτό θεωρώ είναι ένα επιπλέον κόστος, για εμένα αποτρεπτικό. Αλλά μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχουν παιδιά για υιοθεσία όπως σου είπαν. 
 

Χαιρομαι που το προχωράς και είναι όλα μέχρι στιγμής απλά, πραγματικά εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις το παιδί σου αγκαλιά.

 

ΥΓ: Σε ρωτάνε τι ηλικία θέλεις να έχει το παιδί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι περισσότεροι επιθυμούν να υιοθετήσουν παιδάκια σε βρεφική ηλικία, άρα να εννοούν με αυτό ότι δεν υπάρχουν παιδιά; Σε δύο ιδρύματα εδώ Θεσσαλονίκη που πήγαμε τρόφιμα είδα αρκετά παιδάκια μεγαλύτερης ηλικίας. Σε περίπτωση υιοθεσίας για παιδάκι από εξωτερικό πχ Ουγκάντα ξέρω από γνωστό μου ζευγάρι ότι η όλη διαδικασία διαρκεί ένα χρόνο κ χρειάζονται αρκετά ταξίδια κ αρκετές μέρες διαμονής για να γνωριστεί κυρίως η μαμά με το παιδάκι. Η υιοθεσία είναι πραγματικά μία αξιέπαινη πράξη κ συγχαρητήρια σε όσους το παίρνουν απόφαση.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επειδή έτυχε κάποια στιγμή να έχω άτομο που εργαζόταν σε ίδρυμα με παιδιά (το μητέρα στο Ίλιον συγκεκριμένα) έμαθα το εξής. Ναι στα ιδρύματα βλέπετε παιδιά όμως δεν 3ιναι όλα προς υιοθεσία. Δεν είναι δλδ ελεύθερα από τους βιολογικούς γονείς. Πολλοί τα αφήνουν "προσωρινά" με σκοπό να τα πάρουν πίσω όταν μπορέσουν. Τώρα αν ποτέ γίνει αυτό άγνωστο... Όμως τα δεσμεύουν, τα χρόνια περνάνε κ μετά είναι όλα πιο δύσκολα. Ελεύθερο μωρό φεύγει σε οικογένεια σε χρόνο dt. Εκεί τουλάχιστον αυτό συνέβαινε. Μετά όταν πια δουν ότι δε θα τα πάρουν τα παιδιά είναι 5 κ 6 ετών κ δύσκολα τα παίρνει οικογένεια καθώς όπως σωστά ειπώθηκε οι περισσότεροι θέλουν μωρά. Επίσης πολλά παιδιά έχουν θέματα υγείας. Με λίγα λόγια τα υγιή κ ελεύθερα προς υιοθεσία μωρά είναι λίγα σε σχέση με τις αιτήσεις. Για αυτό κ προωθούν κ την αναδοχή όπου το παίρνεις αλλά το παιδί "ανήκει" στο βιολογικό γονέα. 

Στη διακρατική τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά καθώς τις περισσότερες φορές οι βιολογικοι γονείς είναι άγνωστοι ή έχουν ακόμα κ πεθάνει. Φίλη μου πήρε από Αιθιοπία κ το πήρε πολύ γρήγορα. Όσο για τα ταξίδια είναι θέμα επιλογής, εκείνη πήγε μόνο ένα για να πάρει το παιδί από όσο θυμάμαι (να είχε πάει άλλο ένα κ να μην θυμάμαι; πάντως σε καμία περίπτωση Περισσότερα). 

Σας εύχομαι από καρδιάς καλή τύχη κ μακάρι όλα να σας έρθουν όπως ονειρεύεστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 27/12/2021 at 9:00 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Είμαι μια γυναίκα 49 ετών που έχει προσπαθήσει για χρόνια να κάνει παιδί με διάφορες ιατρικές μεθόδους. Μέσα από όλη αυτή την προσπάθεια δεν απογοητεύτηκα γιατί πάντα πίστευα πως αν δεν μπορέσω να μείνω έγκυος,  θα υιοθετήσω  .Ο σύντροφός μου με στηρίζει πολύ σε αυτό και έχω ξεκινήσει να εκδίδω τα πιστοποιητικά που απαιτούνται για υιοθεσία από κρατικά ιδρύματα. Η διαδικασία διαπίστωσα ότι είναι χρονοβόρα και με αμφίβολο αποτέλεσμα. Μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να με βοηθήσει για τον δρόμο της ιδιωτικής υιοθεσίας, με κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας? Σας ευχαριστώ πολύ.

Δε γνωρίζω κάτι περι αυτου αλλά θα σου παραθεσω μια φωτογραφία από μια ανάρτηση που είδα στο InstagramInstagram στη σελίδα give mama. 

Screenshot_2022-01-14-14-48-23-405_com.instagram.android.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 1:08 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται για πληροφορίες κρατικής ή διακρατικης υιοθεσίας να μου στείλει μήνυμα. 

Καλησπέρα σας,

με ενδιαφέρει η κρατική και διακρατική υιοθεσία. Δεν είμαι παντρεμένη, ούτε έχω κάποιο σύντροφο. Αυτές τις μέρες αρχίζω να μαζεύω τα χαρτιά που χρειάζονται. Για να υιοθετήσεις παιδάκι απο Αιθιοπία γνωρίζω πλέον ότι δεν γίνεται και για την Ουγκάντα ότι χρειάζεται παραμονή στη χώρα τουλάχιστον ένα χρόνο.   
Θα ήθελα να μάθω περισσότερες πληροφορίες. Δεν ξέρω αν γίνονται υιοθεσίες απο άλλα κράτη ή αν υπάρχει ακόμα δυνατότητα από Ελλάδα. 

Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν πρόκειται για αληθινή ανάρτηση..

Δε μπορω να είμαι σίγουρη γι αυτό εννοείται.. Είναι σελίδα του Instagram  που είναι αληθινή πάντως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Δε μπορω να είμαι σίγουρη γι αυτό εννοείται.. Είναι σελίδα του Instagram  που είναι αληθινή πάντως.. 

Κυκλοφορεί αυτη η αναρτηση μερες τωρα και με διαφορετικα τηλεφωνα... καποιες κοπελες εχουν καλεσει σε καποια απο αυτα τα νούμερα και βγαινει οτι ο αριθμός δε χρησιμοποιείται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2021 at 9:00 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Είμαι μια γυναίκα 49 ετών που έχει προσπαθήσει για χρόνια να κάνει παιδί με διάφορες ιατρικές μεθόδους. Μέσα από όλη αυτή την προσπάθεια δεν απογοητεύτηκα γιατί πάντα πίστευα πως αν δεν μπορέσω να μείνω έγκυος,  θα υιοθετήσω  .Ο σύντροφός μου με στηρίζει πολύ σε αυτό και έχω ξεκινήσει να εκδίδω τα πιστοποιητικά που απαιτούνται για υιοθεσία από κρατικά ιδρύματα. Η διαδικασία διαπίστωσα ότι είναι χρονοβόρα και με αμφίβολο αποτέλεσμα. Μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να με βοηθήσει για τον δρόμο της ιδιωτικής υιοθεσίας, με κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας? Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα Ιωάννα.Μ΄ήπως έβγαλες άκρη για το ζήτημα? Αναζητώ δικηγόρο ειδικό σε θέμα ιδιωτικής υιοθεσίας ή ΄κάποια βοηθητική πληροφορία γενικά. Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O δικηγόρος είναι απαραίτητος στην διαδικασία της υιοθεσίας,αλλά το ποιο σημαντικό είναι να βρεις την γυναίκα που επιθυμεί να δώσει για υιοθεσία το παιδί της για τους δικούς της λόγους, που είναι σεβαστοί.

Έχω ενημερώσει ανθρώπους που πιστεύω οτι μπορεί να έρθει στην αντίληψη τους κάτι τέτοιο (γυναικολόγους  κυρίως στους οποίους απευθύνονται οι γυναίκες για τέτοια θέματα, και μια γνωστή μου που υιοθέτησε το παιδί μιας φιλης της ρομα)και γενικά τον στενό και ευρύτερο κύκλο μου, και αναμένω, εχοντας και το νου μου αν ακούσω κάτι.Ταυτόχρονα ολοκλήρωσα και την διαδικασία για υιοθεσία μέσω του κρατικού φορέα και περιμένω αν με καλέσουν,(ετοιμη να υιοθετήσω και μεγαλύτερο σε ηλικία παιδί) και συνεχίζω και τις προσπάθειες για εξωσωματική.

Όλα με πίστη και υπομονή....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 1:08 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται για πληροφορίες κρατικής ή διακρατικης υιοθεσίας να μου στείλει μήνυμα. 

Καλησπερα

Κοιταζουμε για διακρατικη ή ιδιωτικη υιοθεσια αν καποιος εχει πληροφοριες να μας καθοδηγησει.

Ευχαριστω πολυ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα έχω μπει και εγώ στη διαδικασία υιοθεσίας..ψάχνουμε άκρη και για ιδιωτική..έχω στενοχωρεθει όμως γιατί το ποινικό μου μητρώο γράφει ακόμη ένα πλημελλημα για κάτι χρήματα τα οποία χρωστούσα πριν 10 χρόνια τα οποία έχουν εξοφληθεί..διάβασα ότι ρόλο παίζουν αδικήματα που έχουν να κάνουν με παιδια αλλά πολύ φοβάμαι δεν θα εγκριθει η αίτηση..έχω απογοητευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και έμενα οι κοινωνικοί λειτουργοί αυτό που είπαν ότι τα αδικήματα που έχουν να κάνουν με παιδιά κυρίως.

 Σε κάθε περίπτωση να συμβουλευτείς δικηγόρο για να γνωρίζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Chloe είπε:

Καλησπέρα έχω μπει και εγώ στη διαδικασία υιοθεσίας..ψάχνουμε άκρη και για ιδιωτική..έχω στενοχωρεθει όμως γιατί το ποινικό μου μητρώο γράφει ακόμη ένα πλημελλημα για κάτι χρήματα τα οποία χρωστούσα πριν 10 χρόνια τα οποία έχουν εξοφληθεί..διάβασα ότι ρόλο παίζουν αδικήματα που έχουν να κάνουν με παιδια αλλά πολύ φοβάμαι δεν θα εγκριθει η αίτηση..έχω απογοητευτει

@peacock Γνωρίζεις αγαπημένη μου κάτι παραπάνω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Chloe είπε:

Καλησπέρα έχω μπει και εγώ στη διαδικασία υιοθεσίας..ψάχνουμε άκρη και για ιδιωτική..έχω στενοχωρεθει όμως γιατί το ποινικό μου μητρώο γράφει ακόμη ένα πλημελλημα για κάτι χρήματα τα οποία χρωστούσα πριν 10 χρόνια τα οποία έχουν εξοφληθεί..διάβασα ότι ρόλο παίζουν αδικήματα που έχουν να κάνουν με παιδια αλλά πολύ φοβάμαι δεν θα εγκριθει η αίτηση..έχω απογοητευτει

Kοριτσακι μου δε θα εχεις πρόβλημα, καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά πραγματικά δε θα βρεις εμπόδιο. Είναι αρκετά παλιό πλημμέλημα και δεν αφορά παιδιά. Αν θες μπορείς να ρωτήσεις και καποιο δικηγόρο που να εχει γνώση όμως σε κρατικές υιοθεσίες. 

@misofeggaro αγαπημένο ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...