Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβρυομεταφορά και αναμονή !!!❤️🎀


Mimi26

Recommended Posts

στις On 19/12/2021 at 8:13 ΠΜ, ο/η Mimi26 είπε:

@Alexia23 καλημέρα κορίτσι μου ! Έκανες την χοριακη ;

Εγώ σήμερα είμαι 10η μέρα!!!!!!

Γεια σου Mimi26! Τζίφος η υπόθεση!αδιαθετησα κανονικά στις 14 μέρες!εσυ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Γεια σου Mimi26! Τζίφος η υπόθεση!αδιαθετησα κανονικά στις 14 μέρες!εσυ πως είσαι;

Εγώ σήμερα πάω κανονικά για χοριακή....θα φύγω αργότερα! Να πάω να την κάνω !

Έκανα κ μια τη Δευτέρα κ ήταν 1066! Αλλά περιμένω να δω την πραγματική τιμή σήμερα γιατί ίσως ήταν επηρεασμένη από την ένεση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια.

Έκανα και εγώ εμβρυμεταφορα στις 13 του μήνα δύο βλαστοκυστες 5ης μερας . Ο γιατρός ήταν πολύ σίγουρος για το θετικό αποτέλεσμα που θα είχα, όμως   εδώ κ δύο μέρες έχω μαύρες εκκρίσεις κυρίως όταν σκουπίζομαι κ κάποιες κηλίδες πάνω στο σερβιετακι . Ο γιατρός δεν έδωσε κάποια συγκεκριμένη απάντηση μου είπε μόνο η β χοριακη Θα δείξει . Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maya bee είπε:

καλημέρα κορίτσια.

Έκανα και εγώ εμβρυμεταφορα στις 13 του μήνα δύο βλαστοκυστες 5ης μερας . Ο γιατρός ήταν πολύ σίγουρος για το θετικό αποτέλεσμα που θα είχα, όμως   εδώ κ δύο μέρες έχω μαύρες εκκρίσεις κυρίως όταν σκουπίζομαι κ κάποιες κηλίδες πάνω στο σερβιετακι . Ο γιατρός δεν έδωσε κάποια συγκεκριμένη απάντηση μου είπε μόνο η β χοριακη Θα δείξει . Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ;; 

Γιατί δεν πας να κάνεις β χοριακή; αφού έχουν περάσει οι 9 μέρες από την εμβρυομεταφορά.

Καλή επιτυχία εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Γιατί δεν πας να κάνεις β χοριακή; αφού έχουν περάσει οι 9 μέρες από την εμβρυομεταφορά.

Καλή επιτυχία εύχομαι

Σε ευχαριστώ πολύ .

Πήγα έκανα δεν άντεξα , περιμένω να με πάρουν αν κ ο γιατρός μου είπε καλύτερα να έκανα 12 μέρες μετά αλλά επειδή είναι Χριστούγεννα μου είπε για Δευτέρα.  Όπως κ η κοπέλα στο διαγνωστικό μου είπε πως μπορεί να μην δείξει σωστό αποτέλεσμα κ να κάνω πάλι Δευτέρα αν βγει αρνητικό . Δεν ξέρω τι να πω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακη μου βγήκε θετική στις 19 μονάδες. Μου είπαν πως είναι συγκρατημένοι αλλά είναι καλή. Θα κάνω πάλι Δευτέρα για επιβεβαίωση. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maya bee είπε:

καλημέρα κορίτσια.

Έκανα και εγώ εμβρυμεταφορα στις 13 του μήνα δύο βλαστοκυστες 5ης μερας . Ο γιατρός ήταν πολύ σίγουρος για το θετικό αποτέλεσμα που θα είχα, όμως   εδώ κ δύο μέρες έχω μαύρες εκκρίσεις κυρίως όταν σκουπίζομαι κ κάποιες κηλίδες πάνω στο σερβιετακι . Ο γιατρός δεν έδωσε κάποια συγκεκριμένη απάντηση μου είπε μόνο η β χοριακη Θα δείξει . Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ;; 

Κορίτσι έχω διαβάσει ότι πολλές κοπέλες έχουν καφέ υγρά λιγες μέρες πριν απο την ημερομηνια που θα αδιαθετούσαν, ωστόσο είναι έγκυες. Κι εγω έκανα ετ στις 14/12  με βλαστοκυστες 5ης και πρώτη χοριακή χτες. Πότε σου είπε να πας για χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maya bee είπε:

Η χοριακη μου βγήκε θετική στις 19 μονάδες. Μου είπαν πως είναι συγκρατημένοι αλλά είναι καλή. Θα κάνω πάλι Δευτέρα για επιβεβαίωση. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 

Κορίτσι μου πότε κλείνεις 14 μέρες από τη μέρα της εμβρυομεταφοράς; Αυτές οι τιμές διπλασιάζονται κάθε δύο μέρες μην ανησυχείς δεν έχει σημασία το που ξεκινάει αλλά το πώς εξελίσσεται αν έχεις καφέ μπορεί να σου δώσει κάτι άλλο να βάλεις.

Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι επειδή έχεις καφέ θα σου έρθει περίοδος και κάτι έχει πάει στραβά σημασία έχει να ανέβει ο αριθμός μην είσαι απαισιόδοξη βάλτο στο μυαλό σου καλά αυτό πρέπει να έχεις θετική σκέψη και θετική ενέργεια το πολύ-πολύ κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης μες στο σαββατοκύριακο να δεις αν βγαίνει θετικό το τεστ εγκυμοσύνης ανιχνεύει. Και θα ανιχνεύσει παραπάνω από τις 19 μονάδες που σου έδειξε η χοριακή χωρίς να είμαι σίγουρη και χωρίς να σε πάρω στο λαιμό μου νομίζεις ότι τα τεστ ανιχνεύουν πάνω από 50 χωρίς σου ξαναλέω να είμαι σίγουρη για αυτό ρωτάω αν θέλει σε κάποια άλλη ομάδα αναγνωρίζει κάποιο κορίτσι.

Συνέχισε τα φάρμακα σου τι φάρμακα σου έχει δώσει;

Εγώ δεν άντεξα και πήγα έκανα χοριακή στις 11 μέρες αλλά εγώ μην ξεχνάς πως είχα κάνει και ενέσεις οβιτρελ αρκετές από αυτές γενικά ανεβάζουν τη χοριακή και είχα πολύ ανεβασμένη χοριακή στις 11 μέρες και στις 14 που ξαναέκανα επίσης αλλά δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες το ίδιο κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ο καθένας έχει διαφορετικό αριθμό. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάρεις ένα θετικό το τεστάκι Το Σαββατοκύριακο πες μας τα νέα σου όταν μάθεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 23/12/2021 at 7:22 ΠΜ, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ σήμερα πάω κανονικά για χοριακή....θα φύγω αργότερα! Να πάω να την κάνω !

Έκανα κ μια τη Δευτέρα κ ήταν 1066! Αλλά περιμένω να δω την πραγματική τιμή σήμερα γιατί ίσως ήταν επηρεασμένη από την ένεση !

Mimi26 καλησπέρα!Καλή χρονιά με υγεία και με το καλό εύχομαι!!Πώς πήγες η χοριακή?Πήγαν όλα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Mimi26 καλησπέρα!Καλή χρονιά με υγεία και με το καλό εύχομαι!!Πώς πήγες η χοριακή?Πήγαν όλα καλα?

Ναι έχω δίδυμη κύηση! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι έχω δίδυμη κύηση! ❤️❤️❤️

Αχ τι καλά!Μπράβο πολυ χαίρομαι!όλα να πάνε καλά εύχομαι και σύντομα να τα έχεις αγκαλιά!!! θυμησε μου ήταν η πρώτη σου εξωσωματική? και επίσης από φάρμακα τι επαιρνες? μετ΄ά την ωολήψια και μετά την εμβυομεταφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Αχ τι καλά!Μπράβο πολυ χαίρομαι!όλα να πάνε καλά εύχομαι και σύντομα να τα έχεις αγκαλιά!!! θυμησε μου ήταν η πρώτη σου εξωσωματική? και επίσης από φάρμακα τι επαιρνες? μετ΄ά την ωολήψια και μετά την εμβυομεταφορά

Ήτανε η πρώτη μου εξωσωματική. Όταν έκανα την ωοληψία την έκανα τον Ιούλιο πήρα ενέσεις μενοπουρ έκανα από τη δεύτερη μέρα του κύκλου μέχρι και την ένατη από 150 μονάδες τη μέρα γιατί είχα σύνδρομο πολυκυστικών και δεν έκανα πολλές μονάδες Δεν θυμάμαι αν έπαιρνα κάτι άλλο έκανα και κάποιες άλλες ενέσεις που δεν μπορώ να τις θυμηθώ πώς τη λέγανε της έκανα την έκτη έβδομη μέρα μέχρι την ένατη. Μετά έπαθα υπερδιέγερση όμως και όλο τον Αύγουστο έκατσα στο κρεβάτι το Σεπτέμβριο δεν πήγα και εξωσωματική Γιατί δεν είχε βγει καλό το τεστ παπ και τον Οκτώβριο είχα κύστη και πήρα αντισυλληπτικά. Οπότε με αυτά και με αυτά μπήκαν το Νοέμβρη εξωσωματική ξεκίνησα για να κάνω όρεξη με φεμαρα από τη δεύτερη μέρα του κύκλου έως την 6η μέρα. Μετά πήγα στις 10 μέρες να με δει όπου εκεί ξεκίνησα να παίρνω σικλακουρ για να φτιάξεις λίγο παραπάνω το ενδομήτριο στις 10 μέρες στο ενδομήτριο ήτανε στα 7,2 μετα αστής 13 μέρες στο ενδομήτριο έχει φτάσει 8.7 και 16η μέρα ενώ είχα κάνει την ένεση την οβιτρελ έπρεπε να είχα κάνει ωορρηξία δεν έγινε η ωορρηξία και μου έκανε οωληψια. Στο ένα μόνο ωάριο που είχα μέσα στον κύκλο γιατί δεν έσπαγε με τίποτα και μου το πήρε. Συνέχισα να παίρνω cyclacur και να βάζω και μία κρέμα κολπική προγεστερόνης. Πέντε μέρες μετά πήγα και έκανα την εμβρυομεταφορά. Συνέχισε να παίρνω σικλακουρ πρωί-βράδυ την κολπική κρέμα προγεστερόνης κάθε πρωί και ένα utrogestan κάθε βράδυ από το στόμα αυτά έπαιρνα τίποτα άλλο. Στις 10 μέρες έκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης ήταν θετικό στις 11 μέρες έκανα την πρώτη χοριακή ήταν 1.088 και στις 14 μέρες έκανα χοριακή και ήταν 3.200 ήταν σίγουρο πως είχα δίδυμα.

Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα τι θα κάνεις; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 4/1/2022 at 4:04 ΜΜ, ο/η Mimi26 είπε:

Ήτανε η πρώτη μου εξωσωματική. Όταν έκανα την ωοληψία την έκανα τον Ιούλιο πήρα ενέσεις μενοπουρ έκανα από τη δεύτερη μέρα του κύκλου μέχρι και την ένατη από 150 μονάδες τη μέρα γιατί είχα σύνδρομο πολυκυστικών και δεν έκανα πολλές μονάδες Δεν θυμάμαι αν έπαιρνα κάτι άλλο έκανα και κάποιες άλλες ενέσεις που δεν μπορώ να τις θυμηθώ πώς τη λέγανε της έκανα την έκτη έβδομη μέρα μέχρι την ένατη. Μετά έπαθα υπερδιέγερση όμως και όλο τον Αύγουστο έκατσα στο κρεβάτι το Σεπτέμβριο δεν πήγα και εξωσωματική Γιατί δεν είχε βγει καλό το τεστ παπ και τον Οκτώβριο είχα κύστη και πήρα αντισυλληπτικά. Οπότε με αυτά και με αυτά μπήκαν το Νοέμβρη εξωσωματική ξεκίνησα για να κάνω όρεξη με φεμαρα από τη δεύτερη μέρα του κύκλου έως την 6η μέρα. Μετά πήγα στις 10 μέρες να με δει όπου εκεί ξεκίνησα να παίρνω σικλακουρ για να φτιάξεις λίγο παραπάνω το ενδομήτριο στις 10 μέρες στο ενδομήτριο ήτανε στα 7,2 μετα αστής 13 μέρες στο ενδομήτριο έχει φτάσει 8.7 και 16η μέρα ενώ είχα κάνει την ένεση την οβιτρελ έπρεπε να είχα κάνει ωορρηξία δεν έγινε η ωορρηξία και μου έκανε οωληψια. Στο ένα μόνο ωάριο που είχα μέσα στον κύκλο γιατί δεν έσπαγε με τίποτα και μου το πήρε. Συνέχισα να παίρνω cyclacur και να βάζω και μία κρέμα κολπική προγεστερόνης. Πέντε μέρες μετά πήγα και έκανα την εμβρυομεταφορά. Συνέχισε να παίρνω σικλακουρ πρωί-βράδυ την κολπική κρέμα προγεστερόνης κάθε πρωί και ένα utrogestan κάθε βράδυ από το στόμα αυτά έπαιρνα τίποτα άλλο. Στις 10 μέρες έκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης ήταν θετικό στις 11 μέρες έκανα την πρώτη χοριακή ήταν 1.088 και στις 14 μέρες έκανα χοριακή και ήταν 3.200 ήταν σίγουρο πως είχα δίδυμα.

Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα τι θα κάνεις; ❤️

Γεια σου Mimi26! πως εισαι?ευχομαι ολα καλά! Εγώ έκανα υστεροσκοπηση προχθες οπου βρηκε ο γιατρος κατι πολυποδακια και τα αφαίρεσε. Τωρα αν αναμονεί να τα πουμε και λιγο πιο αναλυτικά με το γιατρο. Λογικα στον επόμενο κύκλο θα κανω εκ νεου εμβρυομεταφορα! Ας ελπισουμε οτι οι πολυποδες ήταν η αιτια των δυο προηγουμενων αποτυχημένων προσπαθειών. Γιατι κατα τ'αλλα κάτι άλλο δε μας βρίσκουν. Όλα φαίνονται φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...