Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κοριτσια μου ευχαριστω τοσο για τη βοηθεια και την καταθεση των εμπειριων σας!❤️❤️

εμεις κοριτσια με τον αντρα μου εχουμε μεν επαφες αλλα συνηθως αρκετες σε συγκεκριμενες μερες κι οχι με διασπορα. ο ουρολογος και επειτα κι εγω επεμεινα σε αυτο (γτ ολοι στον περιγυρο μας ελεγαν το ιδιο πραγμα: οι 2 φιλοι του και ο αδερφος μου) οτι θελει συχνες επαφες! τλχ 3-4 την εβδομαδα... ο αντρας μου δεν το εχει αλλαξει (στην αρχη ενθουσιαστηκε μετα τον ουρολογο και ξεκινοντας τη διατροφη και ειπε παμε δυνατα) και δεν εχει αλλαξει τιποτα.

ειδικα αυτο το μηνα τον περιμεναμε πως και πως (υποτιθεται.....) μετα την σαλπιγγογραφια (γτ παιρναμε προφυλαξεις τον προηγουμενο μηνα) και παλι τα ιδια......

ε εκει ειναι που τρελαινομαι..... νιωθω οτι το θελω μονο εγω και σε ολο αυτο δεν εχω συμμαχο. και εχω πληγωθει πολυ. μπορει να ακουγομαι μελο η υπερβολικη αλλα σας γραφω πως ακριβως τα σκεφτομαι. ειναι μια εκρηξη οπως καταλαβαινετε μετα απο προσπαθεια πολλων μηνων και πολλης υπομονης για να πουμε οτι ξεκιναμε προσπαθειες. ειχαμε να λυσουμε οικονομικα θεματα των γονιων του και ολο το πηγαιναμε πισω....

Ευχαριστω τοσο για το χρονο και τις συμβουλες σας!!❤️

Αχ βρε Τονια μου δεν ξερεις ποσο ταυτιζομαι με τους προβληματισμους σου, θα εχεις διαβασει παρομοια ποστ δικα μου σε περιοδους απογοητευσης με αυτο το θεμα, εχω το ιδιο θεμα, δεν ειχα καταλαβει οτι εχετε κι εσεις τετοια...Βεβαια εμας ειναι πολυ διαφορετικος χαρακτηρας μας, δηλαδη εγω ειμαι πολυ πιο λεπτομερης, ημουνα παντα πολυ καλη μαθητρια επιμελης κλπ κλπ ο ανδρας μου ειναι πιο χαλαρος ανθρωπο ςγενικοτερα σεολα τα θεματα της ζωης του και δεν σκαει  για τιποτα. Οποτε και σε αυτο το θεμα εχουμε διαφορετικο τροπο προσεγγισης. Στο λεω αυτο γιατι δεν ξερω εαν η σταση του ειναι λογω ελλειψης ενδιαφεροντος ή απλά λογω πιοχαλαρης προσεγγισης?  Σε καθε περιπτωση, ελπιζω να τα βρειτε💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ βρε Τονια μου δεν ξερεις ποσο ταυτιζομαι με τους προβληματισμους σου, θα εχεις διαβασει παρομοια ποστ δικα μου σε περιοδους απογοητευσης με αυτο το θεμα, εχω το ιδιο θεμα, δεν ειχα καταλαβει οτι εχετε κι εσεις τετοια...Βεβαια εμας ειναι πολυ διαφορετικος χαρακτηρας μας, δηλαδη εγω ειμαι πολυ πιο λεπτομερης, ημουνα παντα πολυ καλη μαθητρια επιμελης κλπ κλπ ο ανδρας μου ειναι πιο χαλαρος ανθρωπο ςγενικοτερα σεολα τα θεματα της ζωης του και δεν σκαει  για τιποτα. Οποτε και σε αυτο το θεμα εχουμε διαφορετικο τροπο προσεγγισης. Στο λεω αυτο γιατι δεν ξερω εαν η σταση του ειναι λογω ελλειψης ενδιαφεροντος ή απλά λογω πιοχαλαρης προσεγγισης?  Σε καθε περιπτωση, ελπιζω να τα βρειτε💗

ΥΓ: @Antonia2 Κι εγλω αντιστοιχα αισθανομαι οτι χρειαζομαι ψυχολογικα βοηθεια απο ανδρα νου αλλα γιακαποιο λογο νομιζω οτι δεν μπορεινα καταλαβει ποσο αρνητικα μεχει επηρεασει ολο αυτο το θεμα με την εγκυμοσυνη και αρα να με βοηθησει. Ενδεχεται και ο ανδρας σου να μην εχει καταλαβει ακριβως ποσο χαλια εισαι ειδικα εαν εσυ προσπαθεις να μη δειχνεις στενοχωρια σου,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κοντεύεις πωπω πως σου φαίνεται πέρασε γρήγορα ο καιρός;;; Ανυπομονείς να την παρεις αγκαλίτσα 💕💕

Κάποιες φορές λέω αμάν μόνο τόσες μέρες έμειναν κ έχω να κάνω κ αυτό κ εκείνο κ το άλλο....κ άλλες στιγμές λέω καλάαααααα ακόμα εκεί είμαστε 😄😄 Άβυσσος η ψυχολογία μας!!! Ανυπομονώ σαν να μην το έζησα ποτέ ξανά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

ΥΓ: @Antonia2 Κι εγλω αντιστοιχα αισθανομαι οτι χρειαζομαι ψυχολογικα βοηθεια απο ανδρα νου αλλα γιακαποιο λογο νομιζω οτι δεν μπορεινα καταλαβει ποσο αρνητικα μεχει επηρεασει ολο αυτο το θεμα με την εγκυμοσυνη και αρα να με βοηθησει. Ενδεχεται και ο ανδρας σου να μην εχει καταλαβει ακριβως ποσο χαλια εισαι ειδικα εαν εσυ προσπαθεις να μη δειχνεις στενοχωρια σου,

μεχρι ενα σημειο εννοειται δεν του εδειχνα ποσο στεναχωριεμαι και αγχωνομαι και του ελεγα ολα καλα... μονο του ελεγα οτι οκ παμε τον αλλο μηνα! αλλα τον αυγουστο κοριτσι μου αληθεια δεν μπορουσα να κρατηθω με τιποτα. οποτε το ειδε ολο μπροστα του. σοκαριστηκε κι αυτος κι εγω με εμενα... απο τοτε του το συζηταω. ο αντρας μου δε συζηταει ποτε τιποτα.... γενικα δε μιλαει για "προβληματα, αγχη, κλπ".. λεει παντα ολα καλα και ο αλλος εχει μεγαλυτερα προβληματα απο εμενα (δλδ από αυτον). οποτε ολα τα αφηνει αλυτα και σ ενα χαος στο μυαλο του. εννοω δεν κανει κατι για να τα λυσει και τα προσπερναει και αυτο του δημιουργει ακομα μεγαλυτερο αγχος..... αυτα τα ωραια....

αχ πολυ κλαμα σημερα. αυτη η πανσεληνος με γ@@@!!!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κάποιες φορές λέω αμάν μόνο τόσες μέρες έμειναν κ έχω να κάνω κ αυτό κ εκείνο κ το άλλο....κ άλλες στιγμές λέω καλάαααααα ακόμα εκεί είμαστε 😄😄 Άβυσσος η ψυχολογία μας!!! Ανυπομονώ σαν να μην το έζησα ποτέ ξανά!

χαχαχαχχαχαχα!! η μπουμπουκα σας εχει μπει στην τελικη ευθεια!!!!! σε λιγοτερο απο μηνα προσγειωνεται στη ζεστη αγκαλια σας!!!!!!❤️😍🎀🎁🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχχαχαχα!! η μπουμπουκα σας εχει μπει στην τελικη ευθεια!!!!! σε λιγοτερο απο μηνα προσγειωνεται στη ζεστη αγκαλια σας!!!!!!❤️😍🎀🎁🎈

Μη μου τα λες έτσι γιατί λιώνω!!!!!!

Λοιπόν εγώ λέω ότι μπορώ να σου αλλάξω την ψυχολογία..... Του χρόνου θα σου στείλω ένα παρόμοιο στολιδάκι με αυτό που έβαλα κ εγώ στο δέντρο μου

16400095922723294143613620467780.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μη μου τα λες έτσι γιατί λιώνω!!!!!!

Λοιπόν εγώ λέω ότι μπορώ να σου αλλάξω την ψυχολογία..... Του χρόνου θα σου στείλω ένα παρόμοιο στολιδάκι με αυτό που έβαλα κ εγώ στο δέντρο μου

16400095922723294143613620467780.jpg

φανταστικο!!!!!!!!!! (συγγνωμη αλλα τωρα κλαιω πιο πολυ!!!!!!!!😢 ουτε περιοδο να ειχα ρε κοριτσια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

φανταστικο!!!!!!!!!! (συγγνωμη αλλα τωρα κλαιω πιο πολυ!!!!!!!!😢 ουτε περιοδο να ειχα ρε κοριτσια)

Έλα ρεεεεε!!! Σήμερα δεν μπορώ να σε πιάσω πουθενά! Κορίτσι μου εσύ!!!! ❤ Ξέσπασε για να είναι όλα πιο καθαρά μετά! Στο λέω του χρόνου θα έχεις ίδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ρε κορίτσια δεν μπορούσα να κρατηθώ άλλο έχει βαρέσει η αγωνία μου κόκκινο ειλικρινά κορίτσια η χοριακή μου είναι 1000 και μόλις με πήρε τηλέφωνο η θεία μου δεν μπορούσε να μου πει ακριβώς το νούμερο από το τηλέφωνο αλλά μου λεγε πες μου εσύ περίπου γιατί σε έλεγα νούμερα και όταν της είπα χίλια μου άρχισε και φώναζε ναι ναι

Λέτε να είναι η ένεση τόσο πολύ;

Νόμιζα πως εγώ ήμουν ανυπόμονη, αλλά εσύ έσπασες όλα τα ρεκόρ😂. Πήγα να σου γράψω χθές ότι βιάστικες που έκανες τεστ , άρα το ίδιο θα σου πω κ για την χοριακή. Η ovitrelle περιέχει 6000 μονάδες χοριακής. Δηλαδή αν κάνω τώρα την ένεση κ κάνω εξέταση χοριακής θα μου βγει 6000. Εφόσον έκανες την ένεση την Πέμπτη σίγουρα δεν έχει απορροφηθεί από τον οργανισμό σου. Εννοείτε πως μπορεί τώρα να είσαι εγκυούλα κ έτσι πιστεύω κιόλας, αλλά λόγω της ovitrelle δεν μπορείς να το ξέρεις απόλυτα. Κ φυσικά ούτε να μπεις στη διαδικασία να κάνεις κάθε μέρα χοριακή. Γι αυτό γλυκό μου κορίτσι κάτσε στα αυγά σου, χάιδεψε κοιλίτσα κ πήγαινε για εξέταση την Πέμπτη που σου είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έλα ρεεεεε!!! Σήμερα δεν μπορώ να σε πιάσω πουθενά! Κορίτσι μου εσύ!!!! ❤ Ξέσπασε για να είναι όλα πιο καθαρά μετά! Στο λέω του χρόνου θα έχεις ίδιο 

Εισαι η πιο γλυκια μαμακα της παρεας!!! ❤️❤️ (με συγχωρειται υπολοιπες μανουλες!🙏 οι αδυναμιες δε κρυβονται...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Εισαι η πιο γλυκια μαμακα της παρεας!!! ❤️❤️ (με συγχωρειται υπολοιπες μανουλες!🙏 οι αδυναμιες δε κρυβονται...)

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;  τώρα κατάφερα να μπω.. έτρεχα όλη μέρα σήμερα και ακόμα δεν τελείωσα.. το ξέρω δεν σας έλειψα 🤣🤣🤣

@Antonia2 μου όλοι οι άντρες δεν μπορούν να καταλάβουν μια γυναίκα γιατί είναι αλλιώς κατασκευασμενοι.. εμένα πχ φαίνεται άνετος απόμακρος αλλά ξέρω ότι κάθε φορά που έρχεται η περίοδος στεναχωριεται.. τώρα λέει θα είναι χριστουγεννιάτικο.. εγω εν το μεταξύ έχω πονοκέφαλο.. σήμερα ξαφνικά ένοιωσα ένα έντονο πόνο στην μήτρα σαν σουβλια και η μέση μου με πονάει..  συμπτώματα περιόδου... αντε τώρα πως θα το πάρει ότι δεν ήρθε το νινί..  υπομονή και όλα θα γίνουν.. είναι σπλα άντρας

@Mimi26δεν ξερω πόσο επηρεάζει η ένεση αλλά και εγώ θεωρώ ότι είσαι εγκυος.. όσο κσι να επηρεάζει δεν νομίζω νσ είχες 1000 μονάδες..  εγω σου εύχομαι να είσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;  τώρα κατάφερα να μπω.. έτρεχα όλη μέρα σήμερα και ακόμα δεν τελείωσα.. το ξέρω δεν σας έλειψα 🤣🤣🤣

@Antonia2 μου όλοι οι άντρες δεν μπορούν να καταλάβουν μια γυναίκα γιατί είναι αλλιώς κατασκευασμενοι.. εμένα πχ φαίνεται άνετος απόμακρος αλλά ξέρω ότι κάθε φορά που έρχεται η περίοδος στεναχωριεται.. τώρα λέει θα είναι χριστουγεννιάτικο.. εγω εν το μεταξύ έχω πονοκέφαλο.. σήμερα ξαφνικά ένοιωσα ένα έντονο πόνο στην μήτρα σαν σουβλια και η μέση μου με πονάει..  συμπτώματα περιόδου... αντε τώρα πως θα το πάρει ότι δεν ήρθε το νινί..  υπομονή και όλα θα γίνουν.. είναι σπλα άντρας

@Mimi26δεν ξερω πόσο επηρεάζει η ένεση αλλά και εγώ θεωρώ ότι είσαι εγκυος.. όσο κσι να επηρεάζει δεν νομίζω νσ είχες 1000 μονάδες..  εγω σου εύχομαι να είσαι

μας ελειψες ναντια μου!!!! ❤️

αστα.. νομιζω η καλυτερη συνταγη ειναι ενα καλο ξεσπασμα σημερα και μετα με πιο λογικη σκεψη το ξαναβλεπουμε.... 

Ευχαριστω για την απαντηση και το χρονο σου!!😍😍❤️

Επισης, εσυ ξερειςκαλυτερα απο την καθεμια οτι τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν.. οποτε μην χανεις τις ελπιδες σου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

μας ελειψες ναντια μου!!!! ❤️

αστα.. νομιζω η καλυτερη συνταγη ειναι ενα καλο ξεσπασμα σημερα και μετα με πιο λογικη σκεψη το ξαναβλεπουμε.... 

Ευχαριστω για την απαντηση και το χρονο σου!!😍😍❤️

Επισης, εσυ ξερειςκαλυτερα απο την καθεμια οτι τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν.. οποτε μην χανεις τις ελπιδες σου...!

Τι να πω.. ελπίζω να έρθει το 22 για όλες μας με ένα σπορακι.. ξέρεις μπορεί να φαίνομαι εγωίστρια κάποιες φορές γιατί εγώ έχω και δύο παιδιά αλλά επειδή είναι νυν σύντροφός είναι σαν να είναι το πρώτο.. εχω και τα παιδιά να ρωτάνε συνέχεια ποτε θα τους κάνω αδελφάκι.. και αυτο είναι αγχωτικό γιατί κάνουν όνειρα.. ο μεγάλος ότι θα το παίρνει σχολείο ή στα ιδιαίτερα όταν μεγαλώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Νόμιζα πως εγώ ήμουν ανυπόμονη, αλλά εσύ έσπασες όλα τα ρεκόρ😂. Πήγα να σου γράψω χθές ότι βιάστικες που έκανες τεστ , άρα το ίδιο θα σου πω κ για την χοριακή. Η ovitrelle περιέχει 6000 μονάδες χοριακής. Δηλαδή αν κάνω τώρα την ένεση κ κάνω εξέταση χοριακής θα μου βγει 6000. Εφόσον έκανες την ένεση την Πέμπτη σίγουρα δεν έχει απορροφηθεί από τον οργανισμό σου. Εννοείτε πως μπορεί τώρα να είσαι εγκυούλα κ έτσι πιστεύω κιόλας, αλλά λόγω της ovitrelle δεν μπορείς να το ξέρεις απόλυτα. Κ φυσικά ούτε να μπεις στη διαδικασία να κάνεις κάθε μέρα χοριακή. Γι αυτό γλυκό μου κορίτσι κάτσε στα αυγά σου, χάιδεψε κοιλίτσα κ πήγαινε για εξέταση την Πέμπτη που σου είπε ο γιατρός.

Καλησπερα θέλω να ρωτήσω κάτι πρίν 3 μέρες έκανα ένα τέστ και ήταν αρνητικό... Σήμερα ξανά έκανα και ήταν αχνο θετικό.. Πήγα έκανα Χοριακη και ενώ περίμενα αποτέλεσμα αυτήν το μόνο που μου είπε είναι ότι Χρειάζεται επανελεγχο.. Και τώρα με έχει πιασει άγχος! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ, το μυαλό μου παει σε ένα κακό χαμηλό νουμερο. Λετε να πηγα νωρίς για Χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Τι να πω.. ελπίζω να έρθει το 22 για όλες μας με ένα σπορακι.. ξέρεις μπορεί να φαίνομαι εγωίστρια κάποιες φορές γιατί εγώ έχω και δύο παιδιά αλλά επειδή είναι νυν σύντροφός είναι σαν να είναι το πρώτο.. εχω και τα παιδιά να ρωτάνε συνέχεια ποτε θα τους κάνω αδελφάκι.. και αυτο είναι αγχωτικό γιατί κάνουν όνειρα.. ο μεγάλος ότι θα το παίρνει σχολείο ή στα ιδιαίτερα όταν μεγαλώσει 

Κορίτσια γεια σας. Εγώ μίλησα με το γιατρό μου. 

Δεν ξέρω αν τελικά έπρεπε να το μοιραστώ εδώ μέσα γιατί κάποιες απαντήσεις μου φάνηκαν τελείως για απογοητευση. Δεν θέλω να αναφέρω τι και πως. Αλλά καλό θα είναι εδώ μέσα να δυνουμε λίγο δύναμη η μία στην άλλη. 

Δεν θα μοιραστώ αλλά νέα μου από επιλογή. 

Γιατί έχω δει καιρό κάποιες αντιδράσεις που με έριχναν πολύ αλλά οκ είχα πει μην δίνεις σημασία. Είμαι δεν είμαι έγκυος δεν έχει νόημα.

Καλή επιτυχία σε όλες σας.

@Antonia2 έχω διαβάσει τα νέα σου και θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα να σου πω κ εγώ την γνώμη μου σχετικά με αυτά που έγραψες. Σε νοιωθω πολύ σε όλα αυτά που έγραψες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Εγώ μίλησα με το γιατρό μου. 

Δεν ξέρω αν τελικά έπρεπε να το μοιραστώ εδώ μέσα γιατί κάποιες απαντήσεις μου φάνηκαν τελείως για απογοητευση. Δεν θέλω να αναφέρω τι και πως. Αλλά καλό θα είναι εδώ μέσα να δυνουμε λίγο δύναμη η μία στην άλλη. 

Δεν θα μοιραστώ αλλά νέα μου από επιλογή. 

Γιατί έχω δει καιρό κάποιες αντιδράσεις που με έριχναν πολύ αλλά οκ είχα πει μην δίνεις σημασία. Είμαι δεν είμαι έγκυος δεν έχει νόημα.

Καλή επιτυχία σε όλες σας.

@Antonia2 έχω διαβάσει τα νέα σου και θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα να σου πω κ εγώ την γνώμη μου σχετικά με αυτά που έγραψες. Σε νοιωθω πολύ σε όλα αυτά που έγραψες. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Είμαι σίγουρη ότι τα έχεις καταφέρει...(δεν ξέρω τι έχει γίνει , πάντως ο γραπτός λόγος συχνά παρερμηνεύεται) ....περιμένω μήνυμα σου ,να μας λες πως το ανακοινώσεις στον άντρα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

εγω......

Ένα τραγούδι περιέγραψε αυτά που νιωθεις και μας έγραψες πριν 💕 Ελπίζω να είσαι καλύτερα…

 

Όταν το πρωτοάκουσα ήμασταν καραντίνα…και αμέσως ένιωσα ότι κάποια στιγμή θα έρθει η «ελευθερία»…τώρα το ακούω όποτε είμαι στεναχωρημένη γιατί σε ταξιδεύει κάπου όμορφα όπου θες…

 
Το αφιερώνω σε ολες κορίτσια μου η «άνοιξη» θα έρθει για ολες μας…απλά να είστε αισιόδοξες!! 

@Mimi26 Δεν ξέρω ποιος σε στεναχώρησε…πάντως θα χαρούμε παρά πολύ να έρθεις και να μας πεις την Πέμπτη ποσό τεράστια είναι η χοριακη γιατί σίγουρα πιστεύω σε εσένα στο είπα από την πρώτη ήμερα…! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Εγώ μίλησα με το γιατρό μου. 

Δεν ξέρω αν τελικά έπρεπε να το μοιραστώ εδώ μέσα γιατί κάποιες απαντήσεις μου φάνηκαν τελείως για απογοητευση. Δεν θέλω να αναφέρω τι και πως. Αλλά καλό θα είναι εδώ μέσα να δυνουμε λίγο δύναμη η μία στην άλλη. 

Δεν θα μοιραστώ αλλά νέα μου από επιλογή. 

Γιατί έχω δει καιρό κάποιες αντιδράσεις που με έριχναν πολύ αλλά οκ είχα πει μην δίνεις σημασία. Είμαι δεν είμαι έγκυος δεν έχει νόημα.

Καλή επιτυχία σε όλες σας.

@Antonia2 έχω διαβάσει τα νέα σου και θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα να σου πω κ εγώ την γνώμη μου σχετικά με αυτά που έγραψες. Σε νοιωθω πολύ σε όλα αυτά που έγραψες. 

Δεν ξέρω ποιος σε στενοχώρησε. Εγώ λέω να μην πέφτεις με την κάθε βλακεία του καθένα .. Είσαι δυνατή και θα το αποδείξεις στον εαυτό σου..οκ βιάστηκες να κάνεις την χοριακη σου αλλά δικαίωμα σου. Γουσταρες και την έκανες. Δεν θα σου πει κανείς τι να κάνεις. Μην πέφτεις γιατί πρέπει να έχεις ανεβασμένη ψυχολογία♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπερα θέλω να ρωτήσω κάτι πρίν 3 μέρες έκανα ένα τέστ και ήταν αρνητικό... Σήμερα ξανά έκανα και ήταν αχνο θετικό.. Πήγα έκανα Χοριακη και ενώ περίμενα αποτέλεσμα αυτήν το μόνο που μου είπε είναι ότι Χρειάζεται επανελεγχο.. Και τώρα με έχει πιασει άγχος! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ, το μυαλό μου παει σε ένα κακό χαμηλό νουμερο. Λετε να πηγα νωρίς για Χοριακη? 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Κατ' αρχήν οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα ΈΠΡΕΠΕ να σου πει ένα νούμερο να ξέρεις τι γίνεται... εγώ λέω αύριο οπωσδήποτε να ζητήσεις πιο σαφή αποτελέσματα! Δεύτερων δεν ανέφερες αν έχεις καθυστέρηση.... Αν ναι, πόσο? Έχει σημασία για να ξέρεις αν πήγες νωρίς ή όχι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Εγώ μίλησα με το γιατρό μου. 

Δεν ξέρω αν τελικά έπρεπε να το μοιραστώ εδώ μέσα γιατί κάποιες απαντήσεις μου φάνηκαν τελείως για απογοητευση. Δεν θέλω να αναφέρω τι και πως. Αλλά καλό θα είναι εδώ μέσα να δυνουμε λίγο δύναμη η μία στην άλλη. 

Δεν θα μοιραστώ αλλά νέα μου από επιλογή. 

Γιατί έχω δει καιρό κάποιες αντιδράσεις που με έριχναν πολύ αλλά οκ είχα πει μην δίνεις σημασία. Είμαι δεν είμαι έγκυος δεν έχει νόημα.

Καλή επιτυχία σε όλες σας.

@Antonia2 έχω διαβάσει τα νέα σου και θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα να σου πω κ εγώ την γνώμη μου σχετικά με αυτά που έγραψες. Σε νοιωθω πολύ σε όλα αυτά που έγραψες. 

Καλη μου ελπίζω να μη σε στεναχωρησα που είπα για την ovitrelle. Θεωρώ οτι όλες οι κοπέλες εδώ είναι υποστηρικτικες ή προσπαθούν η καθεμία να συμβάλει με τον τρόπο που θεωρεί πιο βοηθητικό. Ρώτησες πχ πόσο μπορεί να επηρεάσει τη χοριακη η ένεση και πολλά κορίτσια απαντήσαμε με ο, τι ξέρουμε για να βοηθήσουμε και χωρίς καμία πρόθεση να σε απογοητεύσουμε (μιλάω για εμένα αλλά είμαι σίγουρη ότι έτσι αισθάνονται και τα άλλα κορίτσια). Εγώ δεν ξέρω το πόσο επηρεάζει η ένεση, αλλά θεωρώ αρκετά λόγω του τι είναι και κυρίως λόγω του ότι ο γιατρός ήθελε οπωσδήποτε να δεις χοριακη μετά την Πέμπτη. Όμως σε καμία περίπτωση όλα αυτά δε σημαίνουν ότι δε θα έχεις ακόμα μια τεράστια χοριακη τότε που πρέπει! Να κάνεις ο, τι νιώθεις καλύτερο για εσένα, ο, τι θα σε κρατάει πιο ήρεμη και αισιόδοξη κι εμείς θα χαρούμε πολύ να μάθουμε ότι τελικά όλα πήγαν όπως αναμένουμε και σε συντροφεύουν σε αυτό το ταξίδι τα μωράκια σου. Καλή τύχη και καλή αναμονή! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπερα θέλω να ρωτήσω κάτι πρίν 3 μέρες έκανα ένα τέστ και ήταν αρνητικό... Σήμερα ξανά έκανα και ήταν αχνο θετικό.. Πήγα έκανα Χοριακη και ενώ περίμενα αποτέλεσμα αυτήν το μόνο που μου είπε είναι ότι Χρειάζεται επανελεγχο.. Και τώρα με έχει πιασει άγχος! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ, το μυαλό μου παει σε ένα κακό χαμηλό νουμερο. Λετε να πηγα νωρίς για Χοριακη? 

Έπρεπε να σου πει νούμερο για να ξέρεις. Συνήθως 5-20 είναι οι αριθμοί που λένε ότι θέλουν επανέλεγχο. Δε σημαίνει ότι δε θα μεγαλώσει αυτή η χοριακη. Είχα δει ότι έχεις και άστατο κύκλο. Ειδικά σε κυκλους άστατους (αλλά και σε σταθερούς) μια χοριακη μόνη της δε λέει κάτι. Μπορεί απλά να ήταν νωρίς ή να άργησε η εμφύτευση. Θέλει να δεις αν αυξάνεται σωστά για να δεις αν προχωράει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Κατ' αρχήν οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα ΈΠΡΕΠΕ να σου πει ένα νούμερο να ξέρεις τι γίνεται... εγώ λέω αύριο οπωσδήποτε να ζητήσεις πιο σαφή αποτελέσματα! Δεύτερων δεν ανέφερες αν έχεις καθυστέρηση.... Αν ναι, πόσο? Έχει σημασία για να ξέρεις αν πήγες νωρίς ή όχι  

Καλημερα και ευχαριστώ για την απάντηση.. Εχω άστατο κυκλο από 30 μέχρι 35 μέρες εγώ όταν έκανα το τεστ ήμουν 33 μέρες όποτε δεν ξέρω να σου πω αν είναι σε καθυστέρηση ή όχι.. Αυτήν εδώ που είμαι παιρνει το δείγμα και το δίνει άλλου για εξέταση όποτε όταν την ρώτησα για το νουμερο είπε ότι αυτός που της απάντησαν είναι ότι θέλει Επανελεγχο το ίδιο δείγμα που τους έδωσα.. Οχι να πάω να ξανά δώσω αίμα.. Είπε θα με παρει σήμερα το μεσημέρι να μου πει.. Αλλά μου φάνηκε περίεργο.. Είχα και πιο παλιά μια Βιοχιμικη αποβολή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Έπρεπε να σου πει νούμερο για να ξέρεις. Συνήθως 5-20 είναι οι αριθμοί που λένε ότι θέλουν επανέλεγχο. Δε σημαίνει ότι δε θα μεγαλώσει αυτή η χοριακη. Είχα δει ότι έχεις και άστατο κύκλο. Ειδικά σε κυκλους άστατους (αλλά και σε σταθερούς) μια χοριακη μόνη της δε λέει κάτι. Μπορεί απλά να ήταν νωρίς ή να άργησε η εμφύτευση. Θέλει να δεις αν αυξάνεται σωστά για να δεις αν προχωράει! 

Καλημερα ναι έχω άστατο κυκλο από 30 μέρες με 35 μέρες εγώ όταν έκανα το τέστ ήμουν 33 μέρες όποτε δεν ξέρω αν είμαι σε καθυστέρηση.. Αυτήν θέλει να κάνει Επανελεγχο το ίδιο δείγμα αίμα. Δεν μου ζήτησε να πάω να ξανά δώσω ( αν και σίγουρα θα μου ζητηθεί) απλά αγχωθηκα γιατί πριν μήνες είχα θετικά τέστ και αρνητική Χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...