Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
    • Τέλεια τα νέα σου! ❤️ Στην αυχενική θα καθοριστεί η πητ σου κ γενικά ανα υπερήχους μπορεί να βλέπεις ότι αλλάζει κάθε φορά.  εσυ θα κρατήσεις την πητ της αυχενικής όπως κ ο γιατρός σου που θα στο εξηγήσει αυτό.  επισης ανάλογα τον κύκλο σου μπορεί να είσαι πίσω με την πητ της τελευταίας μέρας της περίοδου σου  για παράδειγμα εγώ έχω 33 κύκλο άρα είμαι πίσω μια εβδοαμδα  τουλάχιστον γι αυτό κ στην αυχενική καθορίζεται ακριβώς αυτό το ζήτημα κ κρατάμε την πητ αυτήν κ μόνο ❤️   πότε έχεις ξανά ραντεβού;;; 
    • Μπράβο βρε κορίτσια μου!!!!! Με το καλό να τα πάρετε στην αγκαλιά σας τελειόμηνα και υγιέστατα!!!!!! 😍😍😍😍😍😍😍 Καλά για κοριτσάκι σας έχω εγώ και τις δύο να ξέρετε...!! 🤣🤣🤣 Θα δείξει σε λίγες εβδομάδες!!! ❤️❤️❤️❤️ Σούπερ οι μετρήσεις σας εντωμεταξυ!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️  @Θέτις Κ.μου, είδες για πότε το περνάς το εγκεφαλικό;!!!! 🤣🤣🤣🤣 Νιπτ ούτε καν και δη με αυτές τις μετρήσεις!!! Μη πετάς τα λεφτά σου τσάμπα γλυκιά μου!! Το μωράκι σου είναι σούπερ!! Υπομονή τώρα για την Β επιπέδου!! 🙏🙏🙏🙏 Αυτές οι μετρήσεις είναι μαζί με την Papp-A εντωμεταξυ;; Πως το κάνουν εντέλει εκεί;!  @Kate1992 πολύ καλός φαίνεται ο εμβρυομητρικος που πήγες και λεπτομερεστατος!! Ποιος είναι;! Τι ποσοστά για σύνδρομα σας έδωσε; Άντε με το καλό και η Papp-A !!! 😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...