Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Είναι φυσιολογικό; Χθες μου έκανε ωοληψια ενός ωαρίου.

Χθες σου έκανε ωοληψια ενός , και σου άφησε άλλα δύο μέσα και θα κάνεις ένεση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Χθες σου έκανε ωοληψια ενός , και σου άφησε άλλα δύο μέσα και θα κάνεις ένεση; 

@Mimi26 δεν κατάλαβα κ γω... Πήγες για ωοληψια ξανά; νομίζα ότι ήσουν σε φάση που έκανες έλεγχο για μεταφορά. Κ ότι έκανες οβιτρελ για ωορρηξια ώστε να προετοιμάσεις το ενδομητριο σε φυσικό κύκλο. Μαζεύεις κ άλλα έμβρυα δλδ;

Νομίζω το αποτέλεσμα που βλέπεις είναι λόγω της οβιτρελ. Εφόσον την έκανες ανεβαίνει η lh ώστε να  γίνει ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2021 at 4:53 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου όμορφο!!!🥰🥰🥰🥰 Ναι θυμάμαι!!!! Αχ τι να πεις; Κανείς δεν μπορεί να υποθέσει πως θα τα φέρει η ζωή! Αλλιώς τα σχεδιάζουμε κι αλλιώς έρχονται! Εγώ δεν σου κρύβω βέβαια ότι ακόμα ελπίζω ότι θα έρθει μόνο του!😄 Πάντως δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά νιώθω και μια τεράστια χαρά που έχω ένα εναλλακτικό μονοπάτι να πάρω! Αισθάνομαι ότι θα τα καταφέρουμε! Μακάρι να βγεί αληθινό το προαίσθημα μου!

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν πήγα και εγώ για εξωσωματική ένιωθα άλλη σιγουριά και ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο! Δεν πήγαινα στα τυφλά πλέον...την ημέρα δε που έκανα την εμβρυομεταφορά τους είπα ότι θα έρθω ξανά έγκυος..ήμουν τόσο σίγουρη!! Να το πιστεύεις το ένστικτο και τα εμβρυάκια σου...είναι σοφά!! Να πας με χαμόγελο και χαρά και να δεις που θα έχουμε σύντομα θετικά νέα 🥰 και που ξέρεις..... μπορεί να χαλαρώσεις πολύ και να έρθει από μόνο του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Mimi26 δεν κατάλαβα κ γω... Πήγες για ωοληψια ξανά; νομίζα ότι ήσουν σε φάση που έκανες έλεγχο για μεταφορά. Κ ότι έκανες οβιτρελ για ωορρηξια ώστε να προετοιμάσεις το ενδομητριο σε φυσικό κύκλο. Μαζεύεις κ άλλα έμβρυα δλδ;

Νομίζω το αποτέλεσμα που βλέπεις είναι λόγω της οβιτρελ. Εφόσον την έκανες ανεβαίνει η lh ώστε να  γίνει ωορρηξια.

Αν θυμαμαι καλά από τα προηγουμενα μηνυματα έκανε ovitrelle αλλά δεν έσπασε κ της έκανε ωοληψια να της το παρει...το θυμάμαι γιατί απορησα πως γινεται να μην της το σπασει η ovitrelle.@Mimi26 μου διόρθωσε με αν κάνω λάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Χθες σου έκανε ωοληψια ενός , και σου άφησε άλλα δύο μέσα και θα κάνεις ένεση; 

Όχι, ένα είχα ήταν να γίνει ωορηξία αλλά δεν έγινε ενώ είχα κάνει κ την ovitrelle κ επειδή φοβήθηκε μη είναι κυστικό μου το πήρε κ τη Πέμπτη πάω για εμβρυομεταφορά έχω τα κατεψυγμένα.

Απλα σήμερα από απορία έκανα ένα τεστακι ωορηξίας κ βγήκε φατσούλα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αν θυμαμαι καλά από τα προηγουμενα μηνυματα έκανε ovitrelle αλλά δεν έσπασε κ της έκανε ωοληψια να της το παρει...το θυμάμαι γιατί απορησα πως γινεται να μην της το σπασει η ovitrelle.@Mimi26 μου διόρθωσε με αν κάνω λάθος 

Ναι ακριβώς ήμουν τη παρασκευή έτοιμη για ωορηξία. Έκανα την ενεση κ εν τέλει πήγα Σάββατο κ δεν είχε σπάσει. Οπότε μου το παρακέντησε. Το πήρε. Δεν θα το γονιμοποιησουμε αυτό . Θα βάλουμε τα κατεψυγμένα.

Α λέτε να βγήκε έτσι λόγω της ένεσης ;

Από βλακεία έτσι το έκανα  το τεστακι να δω ... Ακριβώς αυτό έγινε.

Απλά δεν έσπαγε το ωάριο κ φοβήθηκε μη γίνει κυστικο κ το έκανε λήψη.

Συνεχίζω κανονικά την διαδικασία.

Πάω για εμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμένα.οχι με αυτό που πηρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι ακριβώς ήμουν τη παρασκευή έτοιμη για ωορηξία. Έκανα την ενεση κ εν τέλει πήγα Σάββατο κ δεν είχε σπάσει. Οπότε μου το παρακέντησε. Το πήρε. Δεν θα το γονιμοποιησουμε αυτό . Θα βάλουμε τα κατεψυγμένα.

Α λέτε να βγήκε έτσι λόγω της ένεσης ;

Από βλακεία έτσι το έκανα  το τεστακι να δω ... Ακριβώς αυτό έγινε.

Απλά δεν έσπαγε το ωάριο κ φοβήθηκε μη γίνει κυστικο κ το έκανε λήψη.

Συνεχίζω κανονικά την διαδικασία.

Πάω για εμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμένα.οχι με αυτό που πηρε

Να αφού έκανες ovitrelle σου δίχνει φατσούλα πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια. Εγώ πήγα πριν λίγο και έκανα προλακτίνη να δούμε σε τι επίπεδα το έφτασα και μια ΑΜΗ γιατί δεν είχα ξανά κάνει. 

Μου είπε ότι θα είναι έτοιμα αύριο το απόγευμα. Της λέω και τα δύο; Και λέει ναι. Η ΑΜΗ τόσο γρήγορα βγαίνει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

η ενδοκρινολόγος μου είπε να πάω 2η ημέρα θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο 

Καλημερα.. εμενα η γυναικολογος μου τις εγραψε και ηταν πολυ ξεκαθαρη.. 3η μεχρι 5η.. ειναι αναλογα και με τον κυκλο αν καταλαβα καλα γιατι στον προηγουμενο μου ειπε 2η μεχρι 4η.. οπως και να εχει αν ειναι αυτες που εκανα εγω καλυτερα ρωτα τον γυναικολογο.. λογικα ξερει καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!!! Χρόνια πολλά αν γιορτάζετε 💖💖 

Ειμαστε λιγες ημερες πριν τα Χριστούγεννα ❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα.. εμενα η γυναικολογος μου τις εγραψε και ηταν πολυ ξεκαθαρη.. 3η μεχρι 5η.. ειναι αναλογα και με τον κυκλο αν καταλαβα καλα γιατι στον προηγουμενο μου ειπε 2η μεχρι 4η.. οπως και να εχει αν ειναι αυτες που εκανα εγω καλυτερα ρωτα τον γυναικολογο.. λογικα ξερει καλυτερα

Ναι ναι θα τον ρωτήσω…αν δεν γίνεται δε πειράζει θα περιμένω τον Ιανουάριο! Κ μακάρι ως τότε να μην χρειαστεί τελικά να τις κάνω :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα τον ρωτήσω…αν δεν γίνεται δε πειράζει θα περιμένω τον Ιανουάριο! Κ μακάρι ως τότε να μην χρειαστεί τελικά να τις κάνω :) 

στο ευχομαι να μην χρειαστει να τις κανεις.. εγω πιστεω θα σου πει απο 2η μεχρι 4η γιατι δεν γινεται μονο μια μερα να μπορεις να τις κανεις.. εξαλλου μπορει το αιμα να κατεβει μετα το μεσημερι αρα θεωρειται μια μερα η επομενη το μεσημερι (λεω εγω τωρα με το φτωχο μου μυαλουδακι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

στο ευχομαι να μην χρειαστει να τις κανεις.. εγω πιστεω θα σου πει απο 2η μεχρι 4η γιατι δεν γινεται μονο μια μερα να μπορεις να τις κανεις.. εξαλλου μπορει το αιμα να κατεβει μετα το μεσημερι αρα θεωρειται μια μερα η επομενη το μεσημερι (λεω εγω τωρα με το φτωχο μου μυαλουδακι)

Απλά πέφτει μέσα στις αργίες και τα ΣΚ, τόσο άτυχη είμαι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια. Εγώ πήγα πριν λίγο και έκανα προλακτίνη να δούμε σε τι επίπεδα το έφτασα και μια ΑΜΗ γιατί δεν είχα ξανά κάνει. 

Μου είπε ότι θα είναι έτοιμα αύριο το απόγευμα. Της λέω και τα δύο; Και λέει ναι. Η ΑΜΗ τόσο γρήγορα βγαίνει ;

Καλή επιτυχία σήμερα για τις εξετάσεις σου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Απλά πέφτει μέσα στις αργίες και τα ΣΚ, τόσο άτυχη είμαι 😂😂

που ξερεις ομως? μπορει να μην χρειαστει η αν σου πει 2η μεχρι 4η προλαμβαινεις αν ανοιξουν 3/1 τα χημεια .. και εγω την 5η τις εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

που ξερεις ομως? μπορει να μην χρειαστει η αν σου πει 2η μεχρι 4η προλαμβαινεις αν ανοιξουν 3/1 τα χημεια .. και εγω την 5η τις εκανα

Εντάξει θα δούμε δεν μπορώ να το αλλάξω :(!! Αν μου πει την 2η -3η θα πάω να κάνω τι αλλες εξετάσεις που δεν επηρεάζονται και θα αφήσω τις ορμονικές για όποτε πρέπει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια. Εγώ πήγα πριν λίγο και έκανα προλακτίνη να δούμε σε τι επίπεδα το έφτασα και μια ΑΜΗ γιατί δεν είχα ξανά κάνει. 

Μου είπε ότι θα είναι έτοιμα αύριο το απόγευμα. Της λέω και τα δύο; Και λέει ναι. Η ΑΜΗ τόσο γρήγορα βγαίνει ;

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μουυυ!!!!!❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μουυυ!!!!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!!!❤️❤️❤️

Ευχομαι Χρόνια Πολλά με Υγεία σε όσες γιορτάζουν ή έχουν εορταζοντες/ουσες στην οικογενεια!!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...