Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️

Τελικά ξύπνησα με την περίοδο…το είχα προαίσθημα ότι θα μου έρθει…από 25 ημερες μου ήρθε σε 28! Δε πειράζει, εξάλλου έχω κ το γιατρο στις 13 πρέπει να κάνω κ τις εξετάσεις!! Σας ευχαριστώ που ήσασταν αισιόδοξες 😘😘

εμενα @Lacostaki να με βάλεις 31-12 

Κοριτσάκι μου το πίστεψα πάρα πολύ ότι θα μας πεις καλά νέα σήμερα.... Δεν πειράζει, όπως κ η @Antonia2 μας, η επόμενη ημερομηνία σου είναι πολύ συναρπαστική για πρωτοχρονιάτικες εκπλήξεις!!!! Ίσως να περιμένει την σωστή μέρα ο Άγιος Βασίλης για να ξεκινήσετε μια όμορφη χρονιά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!! Καλη Κυριακη να εχουμε!!! Ξεκουραστη κ ποιοτικη!! ❤️❤️❤️

@Raf123 μου κι εγω το πιστεψα πολυ κ στεναχωρεθηκα λιγο.. ειναι σιγουρα περιοδος ε;; γτ απο συμπτωματα δεν ειχες τιποτα ρε παιδι μου... Οπως κ να εχει, καινουριος μηνας, καινουριες προσπαθειες!!! 💃😍💋 Παμε δυναμικα!! 💪💪 Θα δειτε ωορρηξια κ με το γυναικολογο κ θα σε βοηθησει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️

Τελικά ξύπνησα με την περίοδο…το είχα προαίσθημα ότι θα μου έρθει…από 25 ημερες μου ήρθε σε 28! Δε πειράζει, εξάλλου έχω κ το γιατρο στις 13 πρέπει να κάνω κ τις εξετάσεις!! Σας ευχαριστώ που ήσασταν αισιόδοξες 😘😘

εμενα @Lacostaki να με βάλεις 31-12 

Αχ κριμα βρε κορίτσι μου😔, συνεχιζουμε δυνατα 💪 και  σου ευχομαι μια Πρωτοχρονιατικη εκπληξουλα💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!! Καλη Κυριακη να εχουμε!!! Ξεκουραστη κ ποιοτικη!! ❤️❤️❤️

@Raf123 μου κι εγω το πιστεψα πολυ κ στεναχωρεθηκα λιγο.. ειναι σιγουρα περιοδος ε;; γτ απο συμπτωματα δεν ειχες τιποτα ρε παιδι μου... Οπως κ να εχει, καινουριος μηνας, καινουριες προσπαθειες!!! 💃😍💋 Παμε δυναμικα!! 💪💪 Θα δειτε ωορρηξια κ με το γυναικολογο κ θα σε βοηθησει!!

Αχ κορίτσια και εγώ λίγο στεναχωρεθηκα όχι γιατί μου ήρθε αλλα ότι οντως κάτι συμβαίνει…πως γίνεται ένα χρόνο τώρα κ τους 5-6 μηνες με τεστ ωορρηξιας κ να μην τα καταφέρνουμε; Τι να φταίει το ωάριο; Λετε να μην είναι καλά;; Να είναι βουλωμένη η σάλπιγγα; Πάντα βρίσκω θετικό τεστ ωορρηξιας 12 με 13 ημέρα και τι μια μου έρχεται σε 25 ή 26 (τις περισσοτερεσ 25) ημερες αυτή τη φορά στις 28 ημερες…δεν ξέρω πραγματικά καποιες φορες τα σκέφτομαι είναι τόσο απλά στο μυαλό μου, αλλά τελικά είναι τόσο περίπλοκο το όλο θέμα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@Mimi26κορίτσι μου με το καλό!!! Τελικά είδες? όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. ο θεούλης σας θέλει τρεις ίσως και τέσσερις αυτά τα Χριστούγεννα ❤ 

@Ευάγγελοςτειμαστε στη φάση που έχουμε τις ίδιες αγωνίες και τα ίδια αγχοι, σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! ❤

@Raf123ε μα πραγματικά μας γκαστρωσες όπως λέει και η φίλη μας η @Froufro

@Nandia-μπράβο κορίτσι μου για τα αποτελέσματα σου,  δεν θα αργήσει να έρθει και το καινούργιο σου θαυματακι!❤

@Hopemumtobeπως είναι ο άντρας σου κορίτσι μου? Μερα με τη μέρα είναι καλύτερα? 

@Lacostakiεγώ οτι ημερομηνία πω για το πινακακι θα είναι ψέματα 😂 επόμενη σίγουρη ημερομηνία θα είναι Την οωληψιας! Εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστ για 9 μήνες !!! ❤

 @Antonia2κορίτσι μου δωσε ποοονο, ξεκινάει νέο κύκλος, με τις καλύτερες προϋποθέσεις ❤

Κοριτσι μου δυστυχως ενω ο γιατρος του ειπε οτι δεν εχει κατι δεν ειναι καλυτερα και εχω αρχισει και απογοητευομαι...Και αυτος ο μηνας (τριτος στη σειρα) χαμενος θα παει.Τελος παντων γενικα δεν μπορω να κανω και τιποτα, εκανα οτι καλυτερο μπορουσα ως εδω-και πολυ παραπανω απ' οτι μπορουσα-  οποτε απλα θα κανω λιγη υπομονη ακομα και βλεπουμε.. Καλη σου μερα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Σου εύχομαι ο νέος χρόνος να σε βρει διπλή (τριπλή κτλ) και να είναι όλη η διαδρομή όμορφη με ευλογια

Να Σάι καλά κορίτσι μου ! Σας ευχαριστώ όλες ! Χοροπηδάω από την χαρά μου αλήθεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλή Κυριακή να έχουμε!! 

@Raf123μου καινούργιος κύκλος κορίτσι μού και πιο τυχερός!! Ολα θα πάνε καλά μην απελπίζεσαι, αισιοδοξία και πίστη! ❤ 

Συμφωνώ απόλυτα @Raf123 μην σκας καθόλου!!!! Προσπάθησε το πάλι ! Είπαμε άλλωστε τώρα είναι ο μήνας μας !!!! Μπορεί να μας έρθει το δώρο !!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσια και εγώ λίγο στεναχωρεθηκα όχι γιατί μου ήρθε αλλα ότι οντως κάτι συμβαίνει…πως γίνεται ένα χρόνο τώρα κ τους 5-6 μηνες με τεστ ωορρηξιας κ να μην τα καταφέρνουμε; Τι να φταίει το ωάριο; Λετε να μην είναι καλά;; Να είναι βουλωμένη η σάλπιγγα; Πάντα βρίσκω θετικό τεστ ωορρηξιας 12 με 13 ημέρα και τι μια μου έρχεται σε 25 ή 26 (τις περισσοτερεσ 25) ημερες αυτή τη φορά στις 28 ημερες…δεν ξέρω πραγματικά καποιες φορες τα σκέφτομαι είναι τόσο απλά στο μυαλό μου, αλλά τελικά είναι τόσο περίπλοκο το όλο θέμα…

Κοριτσι μου λογικο ειναι να στενοχωριεσαι, σε καταλαβαινω πολυ💖 

Η συλληψη ειναι πολυ πολυπλοκη και κανεις δεν ξερει ακριβως τι συμβαινει καθε μηνα, εδω υπαρχουν και καποια ζευγαρια  που τα βρισκουν ολα τελεια και παλι δυσκολευονται, αλλοι γιατροι λενε φταιει το αγχος κλπ κλπ.

Αλλα για να εξαντλησεις τα ιατρικους λογους, εαν δεν εχεις κανει σαλπιγγραφια να κανεις για να σου φυγει και αυτο απτο μυαλο αφου περασε 1 χρονος. Σκεφτομαι ομως μηπως και τα σχετικα χαμηλα αποτελεσματα οσο αφορα τον αριθμο στο σπερμοδιαγραμμα (στον αριθμο ειστε ναι μεν στα αποδεκτα ορια αλλα στα  χαμηλα αποδεκτα,) ενδεχεται και απο μονο τους να καθυστερει λιγο τη συλληψη?  Θυμαμαι οτι εχετε τελεια κινητικοτητα  βεβαια αλλα σκεφτομαι μηπως και αυτο καπως επηρεαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα @Raf123 μην σκας καθόλου!!!! Προσπάθησε το πάλι ! Είπαμε άλλωστε τώρα είναι ο μήνας μας !!!! Μπορεί να μας έρθει το δώρο !!!!

 

@Raf123 είμαστε πολλές κ έχω μπερδευτεί. Έχεις κάνει σαλπιγγογραφια κορίτσι μου εσύ ;

Κοριτσια νομίζω πως κάθε γυναίκα πριν ξεκινήσει τουλάχιστον κ μόνη της προσπάθεια για μωρό, πρέπει να κάνει σαλπιγγογραφια κ εξετάσεις ....είναι βασικό...γιατί πρέπει αν ξέρεις κ κατά πόσο υγιής είσαι ....

Εγώ πέρυσι τέτοιο καιρό πήγα πρώτη φορά στο γιατρό κ του είπα θα ξεκινήσω προσπάθεια πείτε μου τι εξετάσεις να κάνω ... Κ τότε εκείνος ο παλιός γαιτρος μου είχε πει τίποτα...

Κ μετά άλλαξα γιατρό κ μας έβαλε κατευθείαν σε εξετάσεις κ τους δύο κ τα ανακαλύψαμε όλα. Δηλαδή μέσα σε δύο μήνες άλλαξα γιατρό με το που είδα πως δεν έπιασα μια δυο φορές άλλαξα γιατρό πήγα στον εξωσωματικο κατευθείαν .... Κ μας έβαλε κ τους δύο.... Μας είπε πως είναι απαραίτητο να κάνουμε κ οι δύο τότε εξετασεις. Μας βγήκε σε καλό γιατί τα ανακαλύψαμε εγκαίρως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου λογικο ειναι να στενοχωριεσαι, σε καταλαβαινω πολυ💖 

Η συλληψη ειναι πολυ πολυπλοκη και κανεις δεν ξερει ακριβως τι συμβαινει καθε μηνα, εδω υπαρχουν και καποια ζευγαρια  που τα βρισκουν ολα τελεια και παλι δυσκολευονται, αλλοι γιατροι λενε φταιει το αγχος κλπ κλπ.

Αλλα για να εξαντλησεις τα ιατρικους λογους, εαν δεν εχεις κανει σαλπιγγραφια να κανεις για να σου φυγει και αυτο απτο μυαλο αφου περασε 1 χρονος. Σκεφτομαι ομως μηπως και τα σχετικα χαμηλα αποτελεσματα οσο αφορα τον αριθμο στο σπερμοδιαγραμμα (στον αριθμο ειστε ναι μεν στα αποδεκτα ορια αλλα στα  χαμηλα αποδεκτα,) ενδεχεται και απο μονο τους να καθυστερει λιγο τη συλληψη?  Θυμαμαι οτι εχετε τελεια κινητικοτητα  βεβαια αλλα σκεφτομαι μηπως και αυτο καπως επηρεαζει.

Είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα ο σύντροφός της @Raf123; Η κινητικότητα είναι πιο βασική κ η μορφολογία.οχι τόσο ο αριθμός .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα ο σύντροφός της @Raf123; Η κινητικότητα είναι πιο βασική κ η μορφολογία.οχι τόσο ο αριθμός .

 

Ναι η κινητικοτητα και η μορφολογια ηταν πολυ καλες αποτι θυμαμαι, αλλα σκεφτηκα μηπως και ο αριθμος που ειναι στα ορια αλλα οχι πολυ υψηλοσ μπορει καπως να επηρεαζει και να καθυστερει λιγο? μπορει και οχι βεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι έχω κλείσει για την ερχόμενη εβδομάδα! Βασικά μου είπαν να στείλω τα χαρτιά και θα με ειδοποιήσουν για να πάω να πάρω την απόφαση! Στην επιτροπή Θεσσαλονίκης!

Ωωωωω εξαιρετικά!!! Μπαμ μπαμ Αθήνα σκέψου έχει κ 3 μήνες αναμονής.. Πολυ χαίρομαι!!! Με το καλό! 😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου λογικο ειναι να στενοχωριεσαι, σε καταλαβαινω πολυ💖 

Η συλληψη ειναι πολυ πολυπλοκη και κανεις δεν ξερει ακριβως τι συμβαινει καθε μηνα, εδω υπαρχουν και καποια ζευγαρια  που τα βρισκουν ολα τελεια και παλι δυσκολευονται, αλλοι γιατροι λενε φταιει το αγχος κλπ κλπ.

Αλλα για να εξαντλησεις τα ιατρικους λογους, εαν δεν εχεις κανει σαλπιγγραφια να κανεις για να σου φυγει και αυτο απτο μυαλο αφου περασε 1 χρονος. Σκεφτομαι ομως μηπως και τα σχετικα χαμηλα αποτελεσματα οσο αφορα τον αριθμο στο σπερμοδιαγραμμα (στον αριθμο ειστε ναι μεν στα αποδεκτα ορια αλλα στα  χαμηλα αποδεκτα,) ενδεχεται και απο μονο τους να καθυστερει λιγο τη συλληψη?  Θυμαμαι οτι εχετε τελεια κινητικοτητα  βεβαια αλλα σκεφτομαι μηπως και αυτο καπως επηρεαζει.

Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρος μας είπε θα είχαμε πρόβλημα αν τα σπερματοζωάρια ήταν 10εκ στο 1μλ τότε ναι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα… βέβαια να πω την αλήθεια όταν θα πάω στον γιατρο μου θα του το δείξω κ αυτού να μας πει κ αυτος την γνώμη του (είναι γυναικολόγος κ εξωσωματιστης)! Στις 13 που θα πάω θα τα συζητήσω όλα αυτά πρέπει να κάνω κ τις εξετάσεις τις ορμονικές αλλά είπα να πάω κ στον γυναικολόγο πρώτα ισως να θέλει κ αυτος κάτι άλλο να δει πέρα από την ενδοκρινολόγο κ να τα κάνω όλα μαζί να μην πάω 2 φορες…αλλά τώρα με περίοδο 31-12 πάλι χάνω κύκλο γιατί θα είναι κλειστά τα χημεία 😣😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα ο σύντροφός της @Raf123; Η κινητικότητα είναι πιο βασική κ η μορφολογία.οχι τόσο ο αριθμός .

 

Ναι αυτό μας το είπε κ ο γιατρος ότι αν η κινητικότητα δεν ήταν τοσο καλή θα είχαμε μεγαλύτερο πρόβλημα… βασικά είναι 3μλ, 13.4εκ ανά μλ, κινητικότητα 80%, 80% κ στο 8ωρο 75%, παθολογικές μορφές βγήκαν 10% τα υπόλοιπα κύτταρα που έχει στην εξέταση ήταν οκ οπως της αναφοράς δεν θυμάμαι ακριβώς.,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσια και εγώ λίγο στεναχωρεθηκα όχι γιατί μου ήρθε αλλα ότι οντως κάτι συμβαίνει…πως γίνεται ένα χρόνο τώρα κ τους 5-6 μηνες με τεστ ωορρηξιας κ να μην τα καταφέρνουμε; Τι να φταίει το ωάριο; Λετε να μην είναι καλά;; Να είναι βουλωμένη η σάλπιγγα; Πάντα βρίσκω θετικό τεστ ωορρηξιας 12 με 13 ημέρα και τι μια μου έρχεται σε 25 ή 26 (τις περισσοτερεσ 25) ημερες αυτή τη φορά στις 28 ημερες…δεν ξέρω πραγματικά καποιες φορες τα σκέφτομαι είναι τόσο απλά στο μυαλό μου, αλλά τελικά είναι τόσο περίπλοκο το όλο θέμα…

Ραφαελιτα μου μπορει να μην ειναι και τιποτα... Να φταιει το αγχος η το timing!!! Εμεις εχουμε το θεμα της κινητικοτητας αλλα δες κ την κατεριναπαπ που ολες οι εξετασεις ειναι τελειες! Ισως εμεις με την εννοια που εχουμε να μπλοκαρουμε τη συλληψη...

Κανε ολες τις εξετασεις σου να ξενοιασεις κ θα δεις οτι θα ερθει το θαυμα!! 😉💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρος μας είπε θα είχαμε πρόβλημα αν τα σπερματοζωάρια ήταν 10εκ στο 1μλ τότε ναι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα… βέβαια να πω την αλήθεια όταν θα πάω στον γιατρο μου θα του το δείξω κ αυτού να μας πει κ αυτος την γνώμη του (είναι γυναικολόγος κ εξωσωματιστης)! Στις 13 που θα πάω θα τα συζητήσω όλα αυτά πρέπει να κάνω κ τις εξετάσεις τις ορμονικές αλλά είπα να πάω κ στον γυναικολόγο πρώτα ισως να θέλει κ αυτος κάτι άλλο να δει πέρα από την ενδοκρινολόγο κ να τα κάνω όλα μαζί να μην πάω 2 φορες…αλλά τώρα με περίοδο 31-12 πάλι χάνω κύκλο γιατί θα είναι κλειστά τα χημεία 😣😣

Κοριτσακι μου εγω τις εξετασεις τις εκανα 3η ημερα του κυκλου.. 02/01 ειναι κλειστα τα διαγνωστικα κεντρα στην κυπρο;; Η θα λειπετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναι η κινητικοτητα και η μορφολογια ηταν πολυ καλες αποτι θυμαμαι, αλλα σκεφτηκα μηπως και ο αριθμος που ειναι στα ορια αλλα οχι πολυ υψηλοσ μπορει καπως να επηρεαζει και να καθυστερει λιγο? μπορει και οχι βεβαια.

Ισως ναι να επηρεάζει στο ποσό γρήγορα να γίνει η σύλληψη εχεις δίκιο γι αυτό μας έδωσε κ τις βιταμίνες ότι θα βελτιωθεί σε 3 μηνες…

Θα δείξουν κ τα δικά μου βέβαια…σαλπιγγογραφεια δεν έκανα αλλά θα το ζητήσω από τον γιατρο κ θα το κάνω Μέτε τον καινούργιο χρόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου δυστυχως ενω ο γιατρος του ειπε οτι δεν εχει κατι δεν ειναι καλυτερα και εχω αρχισει και απογοητευομαι...Και αυτος ο μηνας (τριτος στη σειρα) χαμενος θα παει.Τελος παντων γενικα δεν μπορω να κανω και τιποτα, εκανα οτι καλυτερο μπορουσα ως εδω-και πολυ παραπανω απ' οτι μπορουσα-  οποτε απλα θα κανω λιγη υπομονη ακομα και βλεπουμε.. Καλη σου μερα💖

Κοριτσάκι μου  μην στεναχωριέσαι κάθε εμπόδιο για καλό! Φυσικά και έκανες οτι καλύτερο και σε πολύ μικρό  χρονικο διάστημα!  Μην στεναχωριέσαι καθόλου!!! Δεν είσαι και μεγάλη, δώσε λίγο ακόμα χρόνο και θα επανέλθει πλήρως,  τότε με τις καλύτερες προδιαγραφές θα κάνετε τις προσπάθειες σας! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσια και εγώ λίγο στεναχωρεθηκα όχι γιατί μου ήρθε αλλα ότι οντως κάτι συμβαίνει…πως γίνεται ένα χρόνο τώρα κ τους 5-6 μηνες με τεστ ωορρηξιας κ να μην τα καταφέρνουμε; Τι να φταίει το ωάριο; Λετε να μην είναι καλά;; Να είναι βουλωμένη η σάλπιγγα; Πάντα βρίσκω θετικό τεστ ωορρηξιας 12 με 13 ημέρα και τι μια μου έρχεται σε 25 ή 26 (τις περισσοτερεσ 25) ημερες αυτή τη φορά στις 28 ημερες…δεν ξέρω πραγματικά καποιες φορες τα σκέφτομαι είναι τόσο απλά στο μυαλό μου, αλλά τελικά είναι τόσο περίπλοκο το όλο θέμα…

Λυπάμαι που ήρθε πάλι αυτή η κόκκινη οχια.. ουσιαστικά 5-6 μήνες δεν είναι πολλής καιρος.. φαντάσου εγω στην 4η προσπάθεια έπιασα τον μικρό μετά από αποβολή που λένε μένεις πιο εύκολα.. το πρώτο που έχασα μου πήρε 6 μήνες να μείνω.. είναι λίγες οι πιθανότητες κάθε μήνα..  νομίζω στην ηλικία σου είναι 25% κάθε μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρος μας είπε θα είχαμε πρόβλημα αν τα σπερματοζωάρια ήταν 10εκ στο 1μλ τότε ναι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα… βέβαια να πω την αλήθεια όταν θα πάω στον γιατρο μου θα του το δείξω κ αυτού να μας πει κ αυτος την γνώμη του (είναι γυναικολόγος κ εξωσωματιστης)! Στις 13 που θα πάω θα τα συζητήσω όλα αυτά πρέπει να κάνω κ τις εξετάσεις τις ορμονικές αλλά είπα να πάω κ στον γυναικολόγο πρώτα ισως να θέλει κ αυτος κάτι άλλο να δει πέρα από την ενδοκρινολόγο κ να τα κάνω όλα μαζί να μην πάω 2 φορες…αλλά τώρα με περίοδο 31-12 πάλι χάνω κύκλο γιατί θα είναι κλειστά τα χημεία 😣😣

Εγω τις ορμονικές που έκανα αυτό το μήνα πήγα την 5η μέρα.. μου είχε πει 3η-5η οχι πιο νωρίς αρα φαντάζομαι θα είναι ανοικτά τα χημεία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσακι μου εγω τις εξετασεις τις εκανα 3η ημερα του κυκλου.. 02/01 ειναι κλειστα τα διαγνωστικα κεντρα στην κυπρο;; Η θα λειπετε;;

Είναι Κυριακή 02/01 :( εντάξει δε πειράζει δε μπορούμε να το αλλάξουμε τώρα αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Εγω τις ορμονικές που έκανα αυτό το μήνα πήγα την 5η μέρα.. μου είχε πει 3η-5η οχι πιο νωρίς αρα φαντάζομαι θα είναι ανοικτά τα χημεία.. 

η ενδοκρινολόγος μου είπε να πάω 2η ημέρα θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εγω τις ορμονικές που έκανα αυτό το μήνα πήγα την 5η μέρα.. μου είχε πει 3η-5η οχι πιο νωρίς αρα φαντάζομαι θα είναι ανοικτά τα χημεία.. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

η ενδοκρινολόγος μου είπε να πάω 2η ημέρα θα ρωτήσω κ τον γυναικολόγο 

Κι εμενα 2η-4η ημερα νομιζω μου ειχαν πει.. αλλιως εγω θα την επαιρνα τηλ αυριο (2η ημερα) να μου τα γραψει κ να κανω τις εξετασεις.. γ ν μην περιμενετε 2 μηνες... Μπορει να ειναι μια ορμονη (θυροειδους) που να θελει ρυθμιση γ τη συλληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κι εμενα 2η-4η ημερα νομιζω μου ειχαν πει.. αλλιως εγω θα την επαιρνα τηλ αυριο (2η ημερα) να μου τα γραψει κ να κανω τις εξετασεις.. γ ν μην περιμενετε 2 μηνες... Μπορει να ειναι μια ορμονη (θυροειδους) που να θελει ρυθμιση γ τη συλληψη...

Μου εγραψε θυρεοειδή, κ αντισώματα , ινσουλίνη γλυκόζη, κ προλακτινη LH FSH AMH νομίζω αυτά κ μου είπε η ίδια να πάω πρώτα στον γυναικολόγο κ μετά να κάνω τις εξετάσεις μου είπε είναι πιο σωστό έτσι… διαφορετικά θα τις είχα κάνει αύριο! Ότι κ να λέμε τώρα δεν αλλάζει δυστυχώς άρα θα περιμένω κ ελπίζω η περίοδος να καθυστερήσει ή να έρθει πιο νωρις για να μην χάσω την ημέρα…! Θα πω κ στον γυναικολόγο ποτέ πέφτει η αναμενόμενη περίοδος κ αν είναι οκ να τα κάνω 4η ήμερα πχ αντί 2η για να πάω 03-01 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κορίτσια . ποτε πέρασε ήδη ένας μήνας που πίνω dostinex για την προλακτινη. Αύριο θα πάω να κάνω προλακτίνη και μια ΑΜΗ να δω που βρίσκομαι. 

Περασε ο καιρός. Άντε μακάρι να την κατέβασα την προλακτίνη.  Σε δύο βδομαδες θα δούμε πάλι το σπέρμα και είμαστε έτοιμοι για σπερματέγχυση 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...