Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις On 13/7/2022 at 10:21 ΠΜ, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου μπαίνω αισίως 35η εβδομάδα, έχω βαρύνει πολύ, τα πόδια πονάνε στους αστραγάλους, κουνιέμαι δύσκολα από θέση σε θέση, τις δουλειές στο σπίτι τις κάνω με ρυθμό χελώνας καρέτα καρέτα, σιγά σιγά συμπληρώνω τη βαλίτσα μαιευτηριου, τώρα πήραμε πορτ μπεμπε, αυγό, ριλαξ, αναμένουμε το καρότσι. Αφήστε την τουαλέτα ανά 2 ώρες, τα χέρια μου που τα αισθάνομαι πρησμένα και την υπνηλία όπου καθίσω. Εσείς που τα περάσατε, έτσι ήταν στις τελευταίες εβδομάδες; 

Κι εγώ έτσι ένιωθα. Ήδη όταν μπήκα 3ο τρίμηνο ήταν μεγάλη η διαφορά σε σχέση με πριν που ένιωθα σα να μην είμαι έγκυος οριακά. Στον 9ο μήνα είχα βαρύνει πολύ, δυσκολευομουν με όλα και δυσανασχετουσα σε πράγματα που έκανα πολύ άνετα μέχρι τότε. Ευτυχώς εγώ δεν πρηστηκα πάρα πολύ και σταμάτησα να παίρνω και βάρος στον 9ο, αλλά συνήθως το πρήξιμο είναι σοβαρό και με τη ζέστη ακόμα χειρότερο. Άλλο που είχα παρατηρήσει είναι ότι αν έτρωγα κάτι αλμυρό μετά μπορεί να ήμουν ένα κιλό πάνω την επόμενη μέρα, άρα λογικά κατακράτηση έκανα. Επίσης μου φάνηκε ένας αιώνας γιατί ανυπομονούσα πάρα πολύ να γεννήσω. Είναι η τελική ευθεία τώρα! Υπομονή! Η συνέχεια αξίζει τον κόπο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου ο τράχηλος έχει μείνει 1 εκ. Προγραμματιστηκε καισαρική στις 37 εβδ και 3 ημ.

Αυγουστου πρώτα ο Θεός θα έρθει η μικρή λιονταρίνα μας που τώρα ζυγίζει 2.600.

Ετοίμασα βαλίτσα μαιευτηριου και περιμένω το καρότσι μόνο από βδομάδα που το έχω παραγγείλει. 

Με το καλό όσες έχουμε απομείνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου ο τράχηλος έχει μείνει 1 εκ. Προγραμματιστηκε καισαρική στις 37 εβδ και 3 ημ.

Αυγουστου πρώτα ο Θεός θα έρθει η μικρή λιονταρίνα μας που τώρα ζυγίζει 2.600.

Ετοίμασα βαλίτσα μαιευτηριου και περιμένω το καρότσι μόνο από βδομάδα που το έχω παραγγείλει. 

Με το καλό όσες έχουμε απομείνει. 

Με το καλό κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου ο τράχηλος έχει μείνει 1 εκ. Προγραμματιστηκε καισαρική στις 37 εβδ και 3 ημ.

Αυγουστου πρώτα ο Θεός θα έρθει η μικρή λιονταρίνα μας που τώρα ζυγίζει 2.600.

Ετοίμασα βαλίτσα μαιευτηριου και περιμένω το καρότσι μόνο από βδομάδα που το έχω παραγγείλει. 

Με το καλό όσες έχουμε απομείνει. 

Με το καλό!ετοιμάσου να ζήσεις την πιο όμορφη εμπειρία της ζωής σου!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου ο τράχηλος έχει μείνει 1 εκ. Προγραμματιστηκε καισαρική στις 37 εβδ και 3 ημ.

Αυγουστου πρώτα ο Θεός θα έρθει η μικρή λιονταρίνα μας που τώρα ζυγίζει 2.600.

Ετοίμασα βαλίτσα μαιευτηριου και περιμένω το καρότσι μόνο από βδομάδα που το έχω παραγγείλει. 

Με το καλό όσες έχουμε απομείνει. 

Με το καλό σου εύχομαι! Όλα να πάνε κατ'ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου ο τράχηλος έχει μείνει 1 εκ. Προγραμματιστηκε καισαρική στις 37 εβδ και 3 ημ.

Αυγουστου πρώτα ο Θεός θα έρθει η μικρή λιονταρίνα μας που τώρα ζυγίζει 2.600.

Ετοίμασα βαλίτσα μαιευτηριου και περιμένω το καρότσι μόνο από βδομάδα που το έχω παραγγείλει. 

Με το καλό όσες έχουμε απομείνει. 

Με το καλό να έρθει η ζουζουνα σου💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου ο τράχηλος έχει μείνει 1 εκ. Προγραμματιστηκε καισαρική στις 37 εβδ και 3 ημ.

Αυγουστου πρώτα ο Θεός θα έρθει η μικρή λιονταρίνα μας που τώρα ζυγίζει 2.600.

Ετοίμασα βαλίτσα μαιευτηριου και περιμένω το καρότσι μόνο από βδομάδα που το έχω παραγγείλει. 

Με το καλό όσες έχουμε απομείνει. 

Με το καλό το μωράκι σου! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; πώς είστε με τα μωράκια σας;

Κορίτσι μου τι κάνετε?

Εμείς μια χαρά, αϋπνία φουλ, η μπουμπού δεν μας κάνει τη χάρη να κοιμηθεί βράδυ έστω και 2 ώρες🤣🤣, αλλά δεν ξέρω αισθάνομαι ότι είναι τόσο μεγάλη η χαρά μου που την έχω, που δεν με νοιάζει καθόλου, κι ας έχω γίνει ζόμπι!

Κατά τ άλλα θηλάζουμε αποκλειστικά, είμαστε γκρινιαρούλες(είχε μαμα να μοιάσει το παιδί🤣), σήμερα ήρθε κι ο παιδίατρος, όλα καλα. Είχα ένα άγχος με το βάρος της, γιατι γεννήθηκε 3010 κι απο το μαιευτήριο βγήκαμε 2680, έχασε πολύ, αλλά σήμερα 11 ημερών πήγε 3250, οπότε μια χαρά! Αυτά τα νέα μας!

Εσείς πως πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Εμείς από 2500 που βγήκαμε από το μαιευτήριο είμαστε στα 3800!!! Δόξα τον θεό και θηλάζω και πίνει το συμπλήρωμα της όποτε το θέλει… την ημέρα είναι πολύ ήρεμη γενικά κοιμάται κλπ το βράδυ κάνουμε πάρτυ!!! Μπορεί να είναι και τρεις ώρες ξύπνια ! Αλλά ειλικρινά είναι τόσο υπέροχη που τα ξεχνάμε όλα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να απολαμβάνετε τα θαυματακια σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμεις μια χαρα τα πάμε! Θηλάζει αποκλειστικά, κοιμάται πολύ (σε σημείο να την ξυπνάω για να φαει) και μεθαύριο θα πάμε για ζύγισμα. Αν και από πανες είμαστε πολύ καλά, ωστόσο το ζύγισμα θα δείξει ότι όλα είναι οκ!

Ο μικρός τη λατρεύει, όλη την ώρα ασχολείται μαζί της. Τη χαϊδεύει, τη φιλάει, της φέρνει παιχνίδια για να έχει παρέα, όπως λέει 😂

Είχε κάτι πονακια πριν μερικές μέρες (οχι ακριβώς κολικούς) και μας εδωσε η παιδίατρος προβιοτικα και πλέον είναι μια χαρά, ηρεμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είχατε βάλει κρέμα λανολινης στις θηλες σας πριν γεννησετε για να το προετοιμάσετε για θηλασμό; 

Εμένα μου το πρότεινε ο γιατρός αλλά επειδή χάσαμε τη νύφη μου από καρκίνο στο στήθος (είχε κληρονομικότητα) τρέμω να βάλω πριν να είναι απολύτως αναγκαίο το οτιδήποτε εκεί πάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς μια χαρά όλα. Θηλάζει αποκλειστικά κι εμάς και κοιμάται αρκετά. Μέχρι τώρα την ξυπνούσα να φάει αλλά θα σταματήσουμε τώρα εκτός αν κάνει υπερβολικά πολλές ώρες. Τη ζυγισαμε σήμερα και ήταν 3500. Έχει πάρει λίγο πιο πολύ από αυτό που λένε να έχει πάρει αλλά φαντάζομαι δεν είναι πρόβλημα αυτό. 

@evaioanη λανολινη φυτικό πράγμα είναι. Εγώ έβαζα μια κρέμα της frezyderm, nipple care νομίζω τη λένε που μου είχαν δώσει δείγματα πριν γιατί είναι αρκετά λιπαρή η κρέμα λανολινης. Πάντως σκέψου κάνει να την τρώει και το μωρό τη λανολινη ενώ την άλλη κρέμα όχι. Είναι πάρα πολύ αποτελεσματική, ειδικά στην αρχή του θηλασμού που πονάνε οι θηλες. Όταν γέννησα έβαζα συνέχεια στο μαιευτήριο κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς μια χαρά όλα. Θηλάζει αποκλειστικά κι εμάς και κοιμάται αρκετά. Μέχρι τώρα την ξυπνούσα να φάει αλλά θα σταματήσουμε τώρα εκτός αν κάνει υπερβολικά πολλές ώρες. Τη ζυγισαμε σήμερα και ήταν 3500. Έχει πάρει λίγο πιο πολύ από αυτό που λένε να έχει πάρει αλλά φαντάζομαι δεν είναι πρόβλημα αυτό. 

@evaioanη λανολινη φυτικό πράγμα είναι. Εγώ έβαζα μια κρέμα της frezyderm, nipple care νομίζω τη λένε που μου είχαν δώσει δείγματα πριν γιατί είναι αρκετά λιπαρή η κρέμα λανολινης. Πάντως σκέψου κάνει να την τρώει και το μωρό τη λανολινη ενώ την άλλη κρέμα όχι. Είναι πάρα πολύ αποτελεσματική, ειδικά στην αρχή του θηλασμού που πονάνε οι θηλες. Όταν γέννησα έβαζα συνέχεια στο μαιευτήριο κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμείς μια χαρά όλα. Θηλάζει αποκλειστικά κι εμάς και κοιμάται αρκετά. Μέχρι τώρα την ξυπνούσα να φάει αλλά θα σταματήσουμε τώρα εκτός αν κάνει υπερβολικά πολλές ώρες. Τη ζυγισαμε σήμερα και ήταν 3500. Έχει πάρει λίγο πιο πολύ από αυτό που λένε να έχει πάρει αλλά φαντάζομαι δεν είναι πρόβλημα αυτό. 

@evaioanη λανολινη φυτικό πράγμα είναι. Εγώ έβαζα μια κρέμα της frezyderm, nipple care νομίζω τη λένε που μου είχαν δώσει δείγματα πριν γιατί είναι αρκετά λιπαρή η κρέμα λανολινης. Πάντως σκέψου κάνει να την τρώει και το μωρό τη λανολινη ενώ την άλλη κρέμα όχι. Είναι πάρα πολύ αποτελεσματική, ειδικά στην αρχή του θηλασμού που πονάνε οι θηλες. Όταν γέννησα έβαζα συνέχεια στο μαιευτήριο κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. 

Καλησπέρα  και από εμάς 15ημ σήμερα…δεν θηλάζουμε αποκλειστικά δεν έχω πολύ γάλα..σκέφτηκα κάτι συμπληρώματα που είναι με μαγιά και κάτι αλα θα στείλω μια στον παιδίατρο δεν ξέρω κατά ποσό κάνουν δουλειά…κατά τα αλλα είναι πολύ καλώς άρχισαν και οι κολικόι δυο μέρες τώρα ζορίζεται λίγο ο γλυκούλης.🥰🥰🥰

Ειμαστε οι δυο μας σπίτι έχουν φύγει όλοι και μπορώ να πω ότι μια χαρά τα πάμε 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου είχατε βάλει κρέμα λανολινης στις θηλες σας πριν γεννησετε για να το προετοιμάσετε για θηλασμό; 

Εμένα μου το πρότεινε ο γιατρός αλλά επειδή χάσαμε τη νύφη μου από καρκίνο στο στήθος (είχε κληρονομικότητα) τρέμω να βάλω πριν να είναι απολύτως αναγκαίο το οτιδήποτε εκεί πάνω. 

Στην εγκυμοσυνη οχι, δεν έβαζα τίποτα απολύτως. Δεν ξέρω καν αν συστήνεται δηλαδή... όπως λέει και η @MyNa τις πρώτες μέρες έβαζα την αντίστοιχη της medela, την purelan, που είναι 100% λανολίνη, την είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και μου έκανε καλή δουλειά! Είναι εντελώς φυτική, μη σε ανησυχεί κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Joo είπε:

 

Καλησπέρα  και από εμάς 15ημ σήμερα…δεν θηλάζουμε αποκλειστικά δεν έχω πολύ γάλα..σκέφτηκα κάτι συμπληρώματα που είναι με μαγιά και κάτι αλα θα στείλω μια στον παιδίατρο δεν ξέρω κατά ποσό κάνουν δουλειά…κατά τα αλλα είναι πολύ καλώς άρχισαν και οι κολικόι δυο μέρες τώρα ζορίζεται λίγο ο γλυκούλης.🥰🥰🥰

Ειμαστε οι δυο μας σπίτι έχουν φύγει όλοι και μπορώ να πω ότι μια χαρά τα πάμε 🤪🤪🤪

Καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον σύμβουλο θηλασμού ή στην ομάδα της Αττικής στο facebook, θα σε κατευθύνουν πολύ πιο εμπεριστατωμενα. Στον γιο μου έχασα τον θηλασμό από μ@&€^ παιδίατρο που μου είπε να δώσω σε 5 ημερών βρέφος πιπίλα για να μην πιπιλαει εμενα. Πού να ξερα ότι το πιπιλισμα είναι ερέθισμα για το στήθος και ότι θα πάθαινε σύγχυση θηλων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ λανολίνη δεν έβαζα στην εγκυμοσύνη..από τον τοκετό κ μετά με πλήγωσε μόνο μια φορά κι αυτή λίγο και έβαλα, αλλα δεν μπορούσε να πιάσει θηλή με τίποτα, γλιστρούσε  κι έτσι δεν ξανάβαλα. Πάντως πολύ αποτελεσματική για πληγές. Ο γιατρός μου επέμενε πως η σωστή προετοιμασία βασίζεται σε ενημέρωση για το θηλασμό και σε τίποτα άλλο, εφόσον το αν θα σε πληγώσει εξαρτάται από το αν ακολουθείς σωστή τεχνική ή όχι! Αλλά ξαναλέω ήμουν κ τυχερη γιατί έπιασε καλά από την πρώτη στιγμή και δεν με πλήγωσε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον σύμβουλο θηλασμού ή στην ομάδα της Αττικής στο facebook, θα σε κατευθύνουν πολύ πιο εμπεριστατωμενα. Στον γιο μου έχασα τον θηλασμό από μ@&€^ παιδίατρο που μου είπε να δώσω σε 5 ημερών βρέφος πιπίλα για να μην πιπιλαει εμενα. Πού να ξερα ότι το πιπιλισμα είναι ερέθισμα για το στήθος και ότι θα πάθαινε σύγχυση θηλων

Αααχ συμφωνώ τόσο πολύ. Κορίτσια εμένα η μικρή μου όσο ημασταν στο μαιευτήριο έχασε αρκετό βάρος και άρχισαν να με πιέζουν για φόρμουλα(μια παιδίατρος, οι υπόλοιποι ήταν πολύ υπερ του θηλασμού). Με έκανε να νιώσω φοβερές τύψεις, οτι αφήνω το μωρό μου νηστικό και πεινάει. Ευτυχώς βρέθηκε μια μαία η οποία με βοήθησε πάρα πολύ, κυρίως ψυχολογικά, με ενθάρρυνε να συνεχίσω. Την ίδια κιόλας μέρα κάλεσε μια σύμβουλο θηλασμού, η οποία με  βοήθησε απίστευτα πολύ, κάθισε μαζί μου 3 ώρες να μου μιλάει και να μου δείχνει το σωστό τρόπο...πραγματικά από τη δική μου εμπειρία θεωρώ ότι αν υπάρχει θέμα πρέπει να απευθυνομαστε σε σύμβουλο, εγω προσωπικά μετάνιωσα που δεν ζήτησα τα στοιχεία της κοπέλας. Απλά επειδή γεννησα σε δημόσιο δεν ήξερα αν είναι εξωτερικός συνεργάτης ή εργαζόμενη στο νοσοκομείο και δεν ήθελα να τη φέρω σε δύσκολη θέση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω! Την πρώτη φορά είχα τσακωθεί με μαία στην κλινική που με πίεζε να δώσω ξένο, πάλι καλά τον είχα rooming in και δεν τον μπουκωσε μπουκάλι. Άλλο που μετά το έχασα, κι αυτό γιατί δεν ήξερα ότι το πιπιλισμα είναι φυσιολογικό και ακουσα τον παιδιατρο για πιπιλα. Είχα απευθυνθεί και τότε σε σύμβουλο η οποία μου έδωσε sns να χρησιμοποιώ αλλά ο μικρός είχε "μεγαλώσει" (πάνω από μηνα) και δεν το δέχτηκε δυστυχώς -συνεβαλε και η σύγχυση θηλων βεβαια. Έτσι έκανα αντλησεις και του έδινα με μπιμπερο το δικό μου γάλα... Αυτές οι τύψεις που μας δημιουργούν είναι το πρόβλημα! Λες και τα στομαχακια των νεογέννητων είναι σαν τα δικά μας, ούτε καν χωράνε τόσα πολλά ml που τους δίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δε μου πρότεινε κανείς να δώσω ξένο γάλα. Από το μαιευτήριο ήταν όλοι ενθαρρυντικοι με το θηλασμό. Δύο παιδίατροι μόνο μου έχουν προτείνει να δίνω 10ml από ξένο γάλα πού και πού για έχει εξοικείωση από νωρίς, χωρίς όμως να τρέφεται από αυτό, μήπως και θέλω να κόψω το θηλασμό κάποια στιγμή κι έχω πρόβλημα μετά ότι δε δέχεται άλλο γάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελευταίος υπέρηχος χτες, η μπέμπα 36 και 3ημ.

2980 γραμ. και ο τράχηλος ευτυχώς ακόμα στο 1.17cm.

Μετραω αντίστροφα μέχρι την άλλη Τρίτη που θα τη βγάλουμε. 

Εν τω μεταξύ χτες μας ενημέρωσε ο γυναικολόγος για φύλαξη βλαστοκυτταρων σε δημόσια τράπεζα. Εδώ στη Βόρεια Ελλάδα είναι στο Παπανικολάου και το σκεφτόμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου τελευταίος υπέρηχος χτες, η μπέμπα 36 και 3ημ.

2980 γραμ. και ο τράχηλος ευτυχώς ακόμα στο 1.17cm.

Μετραω αντίστροφα μέχρι την άλλη Τρίτη που θα τη βγάλουμε. 

Εν τω μεταξύ χτες μας ενημέρωσε ο γυναικολόγος για φύλαξη βλαστοκυτταρων σε δημόσια τράπεζα. Εδώ στη Βόρεια Ελλάδα είναι στο Παπανικολάου και το σκεφτόμαστε. 

Με το καλό κορίτσι μου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Τι κάνουν τα μωράκια?

@evaioanμε το καλό!φτάνει η μεγάλη μέρα και για σας!❤

Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι!θέλω να πάρω μαρσιπο για τη μπουμπού, αλλά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ! Βασικά θα ηθελα να το χρησιμοποιώ κι από τώρα αν γίνεται, λόγω του ότι δεν έχω βοήθεια και ο άντρας μου δουλεύει 13ωρα καθημερινά, δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι, ούτε καν να μαγειρεψω για να φάω🤣, και σκεφτόμουν πως αν είχα τη μικρή σε μάρσιπο θα είχα μια παραπάνω ευχέρεια. Ιδανικα θα ήθελα να μπορώ να θηλαζω κιόλας με μάρσιπο και να μπορώ να το τοποθετώ και μόνη μου!α και φυσικα να μην είναι επιβλαβές για τα ποδαράκια του μωρού!ζητάω πολλά το ξέρω!🤣🤣🤣

Έχετε καμία ιδέα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Τι κάνουν τα μωράκια?

@evaioanμε το καλό!φτάνει η μεγάλη μέρα και για σας!❤

Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι!θέλω να πάρω μαρσιπο για τη μπουμπού, αλλά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ! Βασικά θα ηθελα να το χρησιμοποιώ κι από τώρα αν γίνεται, λόγω του ότι δεν έχω βοήθεια και ο άντρας μου δουλεύει 13ωρα καθημερινά, δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι, ούτε καν να μαγειρεψω για να φάω🤣, και σκεφτόμουν πως αν είχα τη μικρή σε μάρσιπο θα είχα μια παραπάνω ευχέρεια. Ιδανικα θα ήθελα να μπορώ να θηλαζω κιόλας με μάρσιπο και να μπορώ να το τοποθετώ και μόνη μου!α και φυσικα να μην είναι επιβλαβές για τα ποδαράκια του μωρού!ζητάω πολλά το ξέρω!🤣🤣🤣

Έχετε καμία ιδέα?

https://www.facebook.com/groups/greecebabywearing/?ref=share

Καλημέρα!!εδώ έχει εργονομικούς!! 

Ουτε εμενα με αφήνει ούτε να κατουρησωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Afroditi Lrk είπε:

https://www.facebook.com/groups/greecebabywearing/?ref=share

Καλημέρα!!εδώ έχει εργονομικούς!! 

Ουτε εμενα με αφήνει ούτε να κατουρησωωω

Τι κάνεις κορίτσι? Πως είναι ο μπεμπάκος?

Σ ευχαριστώ για την πληροφορία! Ααααχ άστα κι εμάς το κατούρημα έχει γίνει βασανιστήριο πια! Ώρες ώρες κλαίει κι εγώ κοντεύω να σκάσω, την αφήνω στο λίκνο και τρέχω σαν την τρελή μέσα στο σπίτι να φτάσω στην τουαλέτα και να επιστρέψω γρήγορα, κι εν τω μεταξύ κουτουλάω σε ότι έπιπλο βρίσκεται στο δρόμο μου! Χαχαχαχαχαχα! Είναι τόσο υπέροχα όμως τα μπεμπάκια μας!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...