Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είχα γιατρό,θα παμε με πρόκληση την Παρασκευή αυτή!!!μου ειπε ότι μειώθηκε παλι το αμνιακό,και πριν λίγες μέρες είχα δει λίγο αιματακι οπότε μου ειπε δεν θα το ρισκάρουμε...το μωράκι είναι γύρω στα 3 κιλα!

Με το καλο κοριτσι μου.. 

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Μου έκανε κολπικό υπερηχο και μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι που να δικαιολογει το αιμα γιαυτο και τον ανησύχησε περισσότερο....ήταν λεει να παμε την άλλη Παρασκευή αλλά δεν θέλει να το ρισκάρει γτ μπορεί το αιματακι να ήταν μικρή αποκόλληση πλακούντα που εν τέλει επανήλθε...αχ ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Με το καλο κοριτσάκι μουυυ.. Μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πάνε 💗 να μας στείλεις όταν ξεκουραστείς να μας πεις.. Σου στελνω ολη μου τη θετική σκέψη ❤️❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Λετε αυτή να με αγχωσε τσάμπα? Μ έλεγε για κορτιζονες και για καισαρική επειδή λεει αμα είναι μικρη δε κάνει να ζοριστεί.. Τη Δευτέρα έχω με τον γιατρό μου Αθήνα.. Αλλα έβαλα τα κλαματα με το που βγηκα απο το ιατρείο έτσι όπως τα είπε.. 

Μα τι γιατρούς έχετε; έχω σοκαριστεί με αυτά που διαβάζω σε αυτό το φόρουμ. Καισαρική σε μωρό που είναι 2600 στην 36η εβδομάδα; γιατί; θα γεννήσεις αύριο; όσο για την κορτιζονη με τα την 37η εβδομάδα δε φαίνεται να βελτιώνει κάτι. Δεν καταλαβαίνω από πού προκύπτουν όλα αυτά τα συμπεράσματα. Αν το μωρό μεγαλώνει φυσιολογικά είτε είναι λίγο μικρότερο είτε μεγαλύτερο δεν υπάρχει λόγος να το βιασετε να βγει πιο γρήγορα ούτε ειναι ένδειξη ότι έχει κάποιο πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Μα τι γιατρούς έχετε; έχω σοκαριστεί με αυτά που διαβάζω σε αυτό το φόρουμ. Καισαρική σε μωρό που είναι 2600 στην 36η εβδομάδα; γιατί; θα γεννήσεις αύριο; όσο για την κορτιζονη με τα την 37η εβδομάδα δε φαίνεται να βελτιώνει κάτι. Δεν καταλαβαίνω από πού προκύπτουν όλα αυτά τα συμπεράσματα. Αν το μωρό μεγαλώνει φυσιολογικά είτε είναι λίγο μικρότερο είτε μεγαλύτερο δεν υπάρχει λόγος να το βιασετε να βγει πιο γρήγορα ούτε ειναι ένδειξη ότι έχει κάποιο πρόβλημα 

Μα κ με τη μητερα μου που τα συζητάω τωρα μου λεει οτι δε βγάζουν νοημα αυτα που λέει η γυναικα.. Μα πως γίνεται να πεφτω πάντα σε ηλιθιους. Παλι καλα που επέλεξα γιατρό απο αθηνα τελικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Να χαίρεστε τα μικρά σας ζουζουνάκια όσες γεννήσατε, να είναι γερά και καλότυχα. Μπαίνω κι εγώ στις 23 του μηνός για καισαρική, μιας και έτσι γέννησα και το 1ο μου παιδάκι. Δυστυχώς δε θα έχω σύνοδο, πέρα από τις λίγες ώρες της γέννας, γιατί ο άντρας μου θα πρέπει να επιστρέψει στο αγόρι μας. Αγχώνομαι αλλά έχω πίστη, όλα θα πάνε καλά και Κυριακή υποθέτω θα επιστρέψουμε σπιτάκι μας! 

Θα είμαι 38+2 την Πέμπτη και χθες στον υπέρηχο ο μπέμπης ήταν περίπου 2.900kg, κι αυτό φυσικά κατά προσέγγιση, οι μετρήσεις δε γίνεται να είναι ακριβείς έτσι όπως διπλωνονται τα μωράκια μας. Μην αγχώνεστε!! 

Θέλω να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου με το καλό σε όσες μετράνε αντίστροφα για να κρατήσουν τα παιδάκια τους αγκαλιά!! Θα σας στείλω να σας ενημερώσω πώς πήγε η επέμβαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Μα τι γιατρούς έχετε; έχω σοκαριστεί με αυτά που διαβάζω σε αυτό το φόρουμ. Καισαρική σε μωρό που είναι 2600 στην 36η εβδομάδα; γιατί; θα γεννήσεις αύριο; όσο για την κορτιζονη με τα την 37η εβδομάδα δε φαίνεται να βελτιώνει κάτι. Δεν καταλαβαίνω από πού προκύπτουν όλα αυτά τα συμπεράσματα. Αν το μωρό μεγαλώνει φυσιολογικά είτε είναι λίγο μικρότερο είτε μεγαλύτερο δεν υπάρχει λόγος να το βιασετε να βγει πιο γρήγορα ούτε ειναι ένδειξη ότι έχει κάποιο πρόβλημα 

Εγώ κορίτσια καταλαβαίνω δυστυχώς πως οι περισσότεροι γιατροί ψάχνουν το προγραμματισμένο, το ίδιο συμβαίνει και με μένα συνέχεια...και αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι έχουμε που έχουμε τα άγχη μας μας δημιουργούν ακόμη περισσότερο, ουσιαστικά χωρίς λόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Εγώ κορίτσια καταλαβαίνω δυστυχώς πως οι περισσότεροι γιατροί ψάχνουν το προγραμματισμένο, το ίδιο συμβαίνει και με μένα συνέχεια...και αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι έχουμε που έχουμε τα άγχη μας μας δημιουργούν ακόμη περισσότερο, ουσιαστικά χωρίς λόγο...

Ναι έχεις δίκιο κ εγώ αυτό βλεπω οχι απο εμένα μόνο αλλα και απο άλλες κοπελες.. Βέβαια η συγκεκριμένη που μου τα είπε αυτα σήμερα ξερει οτι δε θα γεννήσω μαζί της οποτε δε ξερω γιατι με αγχωσε τοσο χωρις λόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι έχεις δίκιο κ εγώ αυτό βλεπω οχι απο εμένα μόνο αλλα και απο άλλες κοπελες.. Βέβαια η συγκεκριμένη που μου τα είπε αυτα σήμερα ξερει οτι δε θα γεννήσω μαζί της οποτε δε ξερω γιατι με αγχωσε τοσο χωρις λόγο!

Καλά ναι στη δική σου περίπτωση δεν υπήρχε κανένας λόγος!εμένα πιο πολύ με στενοχωρεί ότι κάτι τόσο φυσικό σαν την εγκυμοσύνη και τον τοκετό το μετατρέπουν σε καθαρό εμπόριο με τους δικούς τους όρους...Κι επαναλαμβάνω δεν είμαι κολλημένη, απλά με ενοχλεί η κοροϊδία! Τελοσπάντων, ας είναι καλά τα μωράκια μας και χαλάλι!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου γεννήσαμε σήμερα 8 η ώρα το πρωί την Μπέμπα μας 2700!!! Δόξα τον θεό όλα καλά !!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!! ❤️❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου να σου ζήσει η μπέμπα σου!!!! Γερή και καλότυχη να είναι!!!! Καλή ανάρρωση να έχεις!!!! Όταν νιώσεις καλά στείλε μας να μας πεις πως είστε!!!! Όλα τα καλά εύχομαι!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλά ναι στη δική σου περίπτωση δεν υπήρχε κανένας λόγος!εμένα πιο πολύ με στενοχωρεί ότι κάτι τόσο φυσικό σαν την εγκυμοσύνη και τον τοκετό το μετατρέπουν σε καθαρό εμπόριο με τους δικούς τους όρους...Κι επαναλαμβάνω δεν είμαι κολλημένη, απλά με ενοχλεί η κοροϊδία! Τελοσπάντων, ας είναι καλά τα μωράκια μας και χαλάλι!🥰

Εγώ αλλαξα πολλούς γιατρούς μέχρι να καταλήξω! Έλεγα οτι είμαι περίεργη αλλα είναι πολυ σημαντικό ο γιατρός σου να είναι πρώτα άνθρωπος. Οι περισσότεροι δυστυχώς κοιτάνε τα λεφτά και όπως είπες να τους βολεύει το πρόγραμμα τους.  Ευτυχώς δεν είναι όλοι έτσι τουλάχιστον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλά ναι στη δική σου περίπτωση δεν υπήρχε κανένας λόγος!εμένα πιο πολύ με στενοχωρεί ότι κάτι τόσο φυσικό σαν την εγκυμοσύνη και τον τοκετό το μετατρέπουν σε καθαρό εμπόριο με τους δικούς τους όρους...Κι επαναλαμβάνω δεν είμαι κολλημένη, απλά με ενοχλεί η κοροϊδία! Τελοσπάντων, ας είναι καλά τα μωράκια μας και χαλάλι!🥰

Πάντως κι εγώ δεν έχω πρόβλημα ούτε με πρόκληση να πάω ούτε με καισαρική. Αλλά θέλω να υπάρχει εμπιστοσύνη με το γιατρό ότι υπάρχει λόγος να πάει έτσι και αυτά που μου λέει να ισχύουν. Να μη μου λέει ο, τι να'ναι. Τώρα αν δεν αποσκοπεί καν στο να σε πάει προγραμματισμένα και λέει βλακειες που τις πιστεύει κιόλας είναι τρομακτικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Πάντως κι εγώ δεν έχω πρόβλημα ούτε με πρόκληση να πάω ούτε με καισαρική. Αλλά θέλω να υπάρχει εμπιστοσύνη με το γιατρό ότι υπάρχει λόγος να πάει έτσι και αυτά που μου λέει να ισχύουν. Να μη μου λέει ο, τι να'ναι. Τώρα αν δεν αποσκοπεί καν στο να σε πάει προγραμματισμένα και λέει βλακειες που τις πιστεύει κιόλας είναι τρομακτικό. 

Ουτε εγω εχω πρόβλημα αν υπάρχει λόγος.. Το μωρο μ θελω να είναι καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ουτε εγω εχω πρόβλημα αν υπάρχει λόγος.. Το μωρο μ θελω να είναι καλα! 

Κορίτσια κ εμένα μου λένε διάφορα εδώ , στην επαρχία, έχω κλείσει τα αυτιά μου κ ακούω το γιατρό μου κ μόνο στην Αθήνα.... Ακόμη κ η θεία μου που με έχει μεγαλώσει, κ είναι νοσηλεύτρια εδώ στην επαρχία, χθες της είπα στο τηλέφωνο πώς κάνω συσπασεις πάλι κ είχα κ τραβήγματα κ μου είπε τα χίλια μύρια στο τηλέφωνο κ προσπαθούσε να με φέρει σε.πανικο κ να πάρω γρήγορα το γιατρό.... Έτσι με έκαναν πριν ένα μήνα κ έτρεχα πανικόβλημενη στα νοσοκομεία μέρα παρά.μερα κ έκανα καρδιοτοκογραφημα.... Ακούστε μόνο το γιατρό σας .. εγώ αυτό επέλεξα να κάνω .... Πάω με βλέπει κάθομαι ήσυχα, κ θα αγχωθω μόνο αν δω κάτι ανησυχητικό....

Ρε κορίτσια να σας πω κάτι, έχω κάνει 100 καλλιέργειες βγαίνουν όλες πεντακάθαρες. έχω όμως υγρά πολλά διάφανα σε όλη την εγκυμοσύνη κ πριν είχα , άλλα πολλά υγρά..... Κάποιες φορές είναι άσπρα , όχι κολλώδες ούτε μυρίζουν.... Είναι Γαλακτερα κ υγρά υγρά σε μορφή. Έχετε κ εσείς ; Είναι φυσιολογικό;

Ο γιατρός μου , μου έλεγε δεν είναι φυσιολογικό αλλά έχω κάνει εξέταση κ τίποτα δεν δείχνει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια κ εμένα μου λένε διάφορα εδώ , στην επαρχία, έχω κλείσει τα αυτιά μου κ ακούω το γιατρό μου κ μόνο στην Αθήνα.... Ακόμη κ η θεία μου που με έχει μεγαλώσει, κ είναι νοσηλεύτρια εδώ στην επαρχία, χθες της είπα στο τηλέφωνο πώς κάνω συσπασεις πάλι κ είχα κ τραβήγματα κ μου είπε τα χίλια μύρια στο τηλέφωνο κ προσπαθούσε να με φέρει σε.πανικο κ να πάρω γρήγορα το γιατρό.... Έτσι με έκαναν πριν ένα μήνα κ έτρεχα πανικόβλημενη στα νοσοκομεία μέρα παρά.μερα κ έκανα καρδιοτοκογραφημα.... Ακούστε μόνο το γιατρό σας .. εγώ αυτό επέλεξα να κάνω .... Πάω με βλέπει κάθομαι ήσυχα, κ θα αγχωθω μόνο αν δω κάτι ανησυχητικό....

Ρε κορίτσια να σας πω κάτι, έχω κάνει 100 καλλιέργειες βγαίνουν όλες πεντακάθαρες. έχω όμως υγρά πολλά διάφανα σε όλη την εγκυμοσύνη κ πριν είχα , άλλα πολλά υγρά..... Κάποιες φορές είναι άσπρα , όχι κολλώδες ούτε μυρίζουν.... Είναι Γαλακτερα κ υγρά υγρά σε μορφή. Έχετε κ εσείς ; Είναι φυσιολογικό;

Ο γιατρός μου , μου έλεγε δεν είναι φυσιολογικό αλλά έχω κάνει εξέταση κ τίποτα δεν δείχνει !

Ποπο ακριβώς το ιδιο κ εγώ.. Σε ολη την εγκυμοσύνη υγρα κ τωρα στα τελευταία πιο εντονα κ λευκά.. Μ έκανε καλλιέργεια ο γιατρός αλλα βγήκε καθαρη κ εμένα. Κορίτσια απο κιλα πως πάτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγώ τα ίδια με τα υγρά ακριβώς!καλλιέργεια οκ, οπότε δεν τον ανησυχεί κάτι! Από κιλά εγώ έχω πάρει 8, αλλά τις τελευταίες μέρες έχω τρελή πείνα...προσπαθώ να μην τρώω πολύ γιατί μετά υποφέρω, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Να σας ζησειιιι... Πως νιώθεις? 😍😍

Τρελαμένη!! Ευχαριστώ παρά πολύ όλες σας για τις όμορφες ευχές και εσείς με το καλό να κρατήσετε τα μπεμπακια σας τα όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου να σου ζήσει η μπέμπα σου!!!! Γερή και καλότυχη να είναι!!!! Καλή ανάρρωση να έχεις!!!! Όταν νιώσεις καλά στείλε μας να μας πεις πως είστε!!!! Όλα τα καλά εύχομαι!!!!!

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Είμαστε και οι δυο πολύ καλά με τον θηλασμό προσπαθούμε να το βρούμε λίγο λίγο κάθε μέρα κατά τα αλλα αναρρώνω κ εγω μια χαρά έχω πόνο αλλα τίποτα σπουδαίο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ποπο ακριβώς το ιδιο κ εγώ.. Σε ολη την εγκυμοσύνη υγρα κ τωρα στα τελευταία πιο εντονα κ λευκά.. Μ έκανε καλλιέργεια ο γιατρός αλλα βγήκε καθαρη κ εμένα. Κορίτσια απο κιλα πως πάτε? 

Κι εγώ έχω υγρά σε όλη την εγκυμοσύνη πάρα πολλά. Επίσης μου είπε ότι αφού δεν είχα φαγούρα και δε μυριζαν δεν ασχολούμαστε. Τώρα θα κάνω αύριο την τελευταία καλλιέργεια οπότε θα δούμε κιόλας αν είναι όλα οκ ακόμα. Από κιλά έχω πάρει 9 που είναι μόνο στην κοιλιά. Από πίσω ή στο πρόσωπο δε φαίνεται ότι είμαι έγκυος αλλά η κοιλιά μου είναι πεταχτη πεταχτη. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Είμαστε και οι δυο πολύ καλά με τον θηλασμό προσπαθούμε να το βρούμε λίγο λίγο κάθε μέρα κατά τα αλλα αναρρώνω κ εγω μια χαρά έχω πόνο αλλα τίποτα σπουδαίο! 

Υπέροχα! Θα πάρετε και οι 2 το χρόνο σας και θα βρείτε τους ρυθμούς σας! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ποπο ακριβώς το ιδιο κ εγώ.. Σε ολη την εγκυμοσύνη υγρα κ τωρα στα τελευταία πιο εντονα κ λευκά.. Μ έκανε καλλιέργεια ο γιατρός αλλα βγήκε καθαρη κ εμένα. Κορίτσια απο κιλα πως πάτε? 

Ααα τα ίδια όλες μας από τι διαβάζω,και εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη είχα αλλά τελευταία παρά είχα,αυξήθηκαν…έκανα ομως καλλιέργεια την προηγούμενη βδομάδα και βγήκε αρνητικό, μου ειπε ο γιατρός ότι δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι…εγώ από κιλά στην αρχή πήρα αρκετά 13-14νομίζω μέχρι που κάναμε την καμπύλη ζαχαρου και αρχησα διατροφή και έχασα…όποτε 9 έχω 🤩😂😎

Α να σας πω κάτι για το μοριακό που κάνουμε πριν την εισαγωγή, απλά εγώ κολησα και πήρα τηλ το νοσοκομείο γτ μου φάνηκαν πολλά τα λεφτά που μου ειχε πει μια κοπέλα εδώ (ίσως το αλλάξανε τώρα γτ είδα σε ένα σίτε οτι πρόσφατα πήραν πρόστιμο σε γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο επειδή χρέωναν παραπάνω τα μοριακά τεστ) και μου είπαν στο τηλ,οτι για την κοπέλα που γεννάει είναι 47€ το μοριακό και για τον σύνοδο ραπιντ 10€  μου είπε.Είπα να το πω γτ εμένα μου έκατσε που έπρεπε να δώσω τόσα λεφτά για ένα μοριακό 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Joo είπε:

Ααα τα ίδια όλες μας από τι διαβάζω,και εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη είχα αλλά τελευταία παρά είχα,αυξήθηκαν…έκανα ομως καλλιέργεια την προηγούμενη βδομάδα και βγήκε αρνητικό, μου ειπε ο γιατρός ότι δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι…εγώ από κιλά στην αρχή πήρα αρκετά 13-14νομίζω μέχρι που κάναμε την καμπύλη ζαχαρου και αρχησα διατροφή και έχασα…όποτε 9 έχω 🤩😂😎

Α να σας πω κάτι για το μοριακό που κάνουμε πριν την εισαγωγή, απλά εγώ κολησα και πήρα τηλ το νοσοκομείο γτ μου φάνηκαν πολλά τα λεφτά που μου ειχε πει μια κοπέλα εδώ (ίσως το αλλάξανε τώρα γτ είδα σε ένα σίτε οτι πρόσφατα πήραν πρόστιμο σε γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο επειδή χρέωναν παραπάνω τα μοριακά τεστ) και μου είπαν στο τηλ,οτι για την κοπέλα που γεννάει είναι 47€ το μοριακό και για τον σύνοδο ραπιντ 10€  μου είπε.Είπα να το πω γτ εμένα μου έκατσε που έπρεπε να δώσω τόσα λεφτά για ένα μοριακό 😕

Αυτό άλλαξε τώρα; σε ποιο πήρες και σου είπαν αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Αυτό άλλαξε τώρα; σε ποιο πήρες και σου είπαν αυτό; 

Αυτό διάβασα και υπέθεσα ότι τα άλλαξαν, γτ εδώ σε μια συζήτηση μου είχαν πει 150€ το άτομο και μου φάνηκαν παρά πολλά 😕

84E59C8F-6166-42CA-BFF3-EDCC9A7DA4AD.png

EDDE7CF3-35A7-401F-8B6A-179A473809AF.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Joo είπε:

Αυτό διάβασα και υπέθεσα ότι τα άλλαξαν, γτ εδώ σε μια συζήτηση μου είχαν πει 150€ το άτομο και μου φάνηκαν παρά πολλά 😕

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Joo είπε:

Στο Μητέρα!!! Χθες πήρα… 

Ναι εμένα μου το είχαν πει κάτι γνωστοί μου πρώτα και λέω κάτι δε θα κατάλαβαν καλά και μετά μου το επιβεβαιωσαν ο γιατρός και η μαία το 150 το άτομο. Και την Παρασκευή που πήγα εκεί (με ραπιντ γιατί έκανα καρδιοτοκογραφημα) μου είπε η μαία ότι είχε ακούσει ότι συζητιοταν να χαλαρώσουν τα μέτρα και να είναι με ραπιντ αλλά επειδή αυξάνονται τα κρούσματα δεν ξέρει κιόλας. Μας είπε ότι έχει απέναντι στο Χαλάνδρι ένα που κάνει μοριακα τεστ που βγαίνουν γρήγορα και μπορεί ο σύνοδος να προλαβαίνει να πάει να κάνει εκεί για να γλιτώσουμε 100 ευρώ από αυτόν τουλάχιστον αλλά όχι η επιτοκος (έτσι κι αλλιώς όλα αυτά ίσχυαν για τους μη προγραμματισμένους τοκετούς όπως θα πάμε εμείς - στο Μητέρα ήταν αυτό που βγαίνει άμεσα που κόστιζε 150 και το αργό φυσιολογικά 47-50 για όσες πάνε προγραμματισμένα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joo είπε:

Ααα τα ίδια όλες μας από τι διαβάζω,και εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη είχα αλλά τελευταία παρά είχα,αυξήθηκαν…έκανα ομως καλλιέργεια την προηγούμενη βδομάδα και βγήκε αρνητικό, μου ειπε ο γιατρός ότι δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι…εγώ από κιλά στην αρχή πήρα αρκετά 13-14νομίζω μέχρι που κάναμε την καμπύλη ζαχαρου και αρχησα διατροφή και έχασα…όποτε 9 έχω 🤩😂😎

Α να σας πω κάτι για το μοριακό που κάνουμε πριν την εισαγωγή, απλά εγώ κολησα και πήρα τηλ το νοσοκομείο γτ μου φάνηκαν πολλά τα λεφτά που μου ειχε πει μια κοπέλα εδώ (ίσως το αλλάξανε τώρα γτ είδα σε ένα σίτε οτι πρόσφατα πήραν πρόστιμο σε γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο επειδή χρέωναν παραπάνω τα μοριακά τεστ) και μου είπαν στο τηλ,οτι για την κοπέλα που γεννάει είναι 47€ το μοριακό και για τον σύνοδο ραπιντ 10€  μου είπε.Είπα να το πω γτ εμένα μου έκατσε που έπρεπε να δώσω τόσα λεφτά για ένα μοριακό 😕

Στο ιασω μας είπαν αν είσαι εμβολιασμενος θέλει μόνο ραπιντ 24ωρου και από τους 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

Ναι εμένα μου το είχαν πει κάτι γνωστοί μου πρώτα και λέω κάτι δε θα κατάλαβαν καλά και μετά μου το επιβεβαιωσαν ο γιατρός και η μαία το 150 το άτομο. Και την Παρασκευή που πήγα εκεί (με ραπιντ γιατί έκανα καρδιοτοκογραφημα) μου είπε η μαία ότι είχε ακούσει ότι συζητιοταν να χαλαρώσουν τα μέτρα και να είναι με ραπιντ αλλά επειδή αυξάνονται τα κρούσματα δεν ξέρει κιόλας. Μας είπε ότι έχει απέναντι στο Χαλάνδρι ένα που κάνει μοριακα τεστ που βγαίνουν γρήγορα και μπορεί ο σύνοδος να προλαβαίνει να πάει να κάνει εκεί για να γλιτώσουμε 100 ευρώ από αυτόν τουλάχιστον αλλά όχι η επιτοκος (έτσι κι αλλιώς όλα αυτά ίσχυαν για τους μη προγραμματισμένους τοκετούς όπως θα πάμε εμείς - στο Μητέρα ήταν αυτό που βγαίνει άμεσα που κόστιζε 150 και το αργό φυσιολογικά 47-50 για όσες πάνε προγραμματισμένα)

Δεν ξέρω τον γιατρο δεν τον ρώτησα…με την κοπέλα στο τηλ που μίλησα της είπα ότι δεν είμαι προγραμματισμένα και μου είπε εσείς θα κάνετε μοριακό που βγαίνει σε μια ώρα  47€ και ο σύνοδος ραπιντ!!!

Τωρα τι να πω τα 150€ είναι πολλά και άμα μου τα αλαξουν θα τους πω ότι είχα τηλ πιο πριν…δεν θέλω να τους τα δώσω να τα δώσω για κάτι άλλο ναι αλλά για ένα μοριακό τεστ το βρίσκω τρελό 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Στο ιασω μας είπαν αν είσαι εμβολιασμενος θέλει μόνο ραπιντ 24ωρου και από τους 2!

Αυτό μου φενεται πιο λογικό!!! Μας τρελανανε από παντού να μας τα αρπάξουν 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...