Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχει παρατηρήσει καμία την κοιλιτσα της να σκληραίνει τοπικά και η σκλήρυνση αυτή  να εκτείνεται σε μέγεθος παλάμης ;; 
εδω και κάποιες μέρες το νιώθω… με αποκορύφωμα το απόγευμα σκλήραινε και χαλάρωνε συνέχεια ενώ ήμουν ξαπλωμένη και έβλεπα τηλεόραση. Έστειλα sms στον γιατρό μου λόγω ότι είναι τριήμερο και δεν θα ήθελα να τον ενόχλησω και δεν μου απάντησε. Έχω αγχωθεί.

Αν είναι συσπάσεις (που έτσι μοιάζει η περιγραφή σου) θα σε βοηθήσει το μαγνήσιο. Είναι αρκετά συνηθισμένο σε αυτό το μήνα και συνήθως τις αντιμετωπίζουν έτσι. Δεν ξέρω αν παίρνεις ήδη, κάποιοι γιατροί το δίνουν πριν αρχίσουν καν. Όσο πιο πολλές οι συσπάσεις τόσο αυξάνουν και το μαγνήσιο που δίνουν. Εμένα μου το έχει δώσει ο γιατρός προληπτικά, να το πάρω μαζί μήπως έχω συσπάσεις όταν θα πάμε ένα ταξίδι το επόμενο Σάββατο και θα περπατάμε αρκετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Αν είναι συσπάσεις (που έτσι μοιάζει η περιγραφή σου) θα σε βοηθήσει το μαγνήσιο. Είναι αρκετά συνηθισμένο σε αυτό το μήνα και συνήθως τις αντιμετωπίζουν έτσι. Δεν ξέρω αν παίρνεις ήδη, κάποιοι γιατροί το δίνουν πριν αρχίσουν καν. Όσο πιο πολλές οι συσπάσεις τόσο αυξάνουν και το μαγνήσιο που δίνουν. Εμένα μου το έχει δώσει ο γιατρός προληπτικά, να το πάρω μαζί μήπως έχω συσπάσεις όταν θα πάμε ένα ταξίδι το επόμενο Σάββατο και θα περπατάμε αρκετά. 

Παίρνω μαγνήσιο από την αυχενική και μετά κάθε μέρα, έπαιρνα ένα χαπάκι 243mg και μου το αύξησε πριν ένα μήνα και παίρνω ενάμιση χαπάκι! Έχω ακούσει και εγώ ότι βοηθάει ❤️ Εύχομαι να περάσετε όμορφα στο ταξιδάκι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Παίρνω μαγνήσιο από την αυχενική και μετά κάθε μέρα, έπαιρνα ένα χαπάκι 243mg και μου το αύξησε πριν ένα μήνα και παίρνω ενάμιση χαπάκι! Έχω ακούσει και εγώ ότι βοηθάει ❤️ Εύχομαι να περάσετε όμορφα στο ταξιδάκι σας! 

Ευχαριστούμε πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες ελπιζω να ειστε καλα! μετα απο ενοχλησεις πηγα στο γιατρο μ βρηκε λιγο υγρο στο βαρθολινειο αδενα. Μου συστησε πλυσεις μονο κ μασαζ αλλα αυτο δεν εχει υποχωρησει κ αρχιζουν κ σπανε τα νευρα μου κ γενικα κουραστηκα το εχω σιγουρα 3 εβδομαδες.. μου ειπε στο τελος ε αν θελεις βαζε λιγο φουσιντιν αλλα κανει να το βαλω απο μεσα? γιατι ειναι στα εσωτερικα χειλη κ φοβαμαι μηπως βλαψει το εμβρυο.. εχει τυχει σε καμια αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπερα σε ολες ελπιζω να ειστε καλα! μετα απο ενοχλησεις πηγα στο γιατρο μ βρηκε λιγο υγρο στο βαρθολινειο αδενα. Μου συστησε πλυσεις μονο κ μασαζ αλλα αυτο δεν εχει υποχωρησει κ αρχιζουν κ σπανε τα νευρα μου κ γενικα κουραστηκα το εχω σιγουρα 3 εβδομαδες.. μου ειπε στο τελος ε αν θελεις βαζε λιγο φουσιντιν αλλα κανει να το βαλω απο μεσα? γιατι ειναι στα εσωτερικα χειλη κ φοβαμαι μηπως βλαψει το εμβρυο.. εχει τυχει σε καμια αυτο?

Εμένα δε μου έχει τύχει και δεν ήξερα και τι ειναι μέχρι που το διάβασα τώρα και το έψαξα. Όσο για τη φουσιντιν αν σου είπε ο γιατρός οκ, οκ θα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπερα σε ολες ελπιζω να ειστε καλα! μετα απο ενοχλησεις πηγα στο γιατρο μ βρηκε λιγο υγρο στο βαρθολινειο αδενα. Μου συστησε πλυσεις μονο κ μασαζ αλλα αυτο δεν εχει υποχωρησει κ αρχιζουν κ σπανε τα νευρα μου κ γενικα κουραστηκα το εχω σιγουρα 3 εβδομαδες.. μου ειπε στο τελος ε αν θελεις βαζε λιγο φουσιντιν αλλα κανει να το βαλω απο μεσα? γιατι ειναι στα εσωτερικα χειλη κ φοβαμαι μηπως βλαψει το εμβρυο.. εχει τυχει σε καμια αυτο?

Περαστικά και υπομονη… δεν το έχω ακούσει ποτέ όμως παίζει ρόλο η καλή ψυχολογία! Και για να σου περάσει και για το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..χάθηκα με το γαμο, είχαμε κ καλεσμένους. Εύχομαι να είσαστε ολες καλα! Εγω ήρθα σήμερα Αθήνα για υπέρηχο, τη Τετάρτη τον εχω... Εσεις πως είσαστε? Κλεισατε τον 5ο? Το μωράκι το νιώθετε ακόμα χαμηλά? Γτ εγώ το νιώθω ακόμα χαμηλά κ δε ξέρω σε τι θέση Πρέπει να είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..χάθηκα με το γαμο, είχαμε κ καλεσμένους. Εύχομαι να είσαστε ολες καλα! Εγω ήρθα σήμερα Αθήνα για υπέρηχο, τη Τετάρτη τον εχω... Εσεις πως είσαστε? Κλεισατε τον 5ο? Το μωράκι το νιώθετε ακόμα χαμηλά? Γτ εγώ το νιώθω ακόμα χαμηλά κ δε ξέρω σε τι θέση Πρέπει να είναι.. 

Τον έχουμε κλείσει τον πέμπτο ναι το μωράκι το δικό μου τουλάχιστον εννοείται το νιώθω χαμηλά αλλά και δίπλα από τον αφαλό τώρα ανεβαίνει και ποιο ψηλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Σαρακοστή εύχομαι σε όλες!και του χρόνου αγκαλιά με τα μωρακια μας!

Κορίτσια που παντρευτήκατε εύχομαι να είστε πάντα ευτυχισμένες με την οικογένεια σας και η ζωή σας να είναι γεμάτη αγάπη!

Κι εγώ πάντως που είμαι 21+1 σήμερα την μπέμπα την αισθάνομαι αρκετά χαμηλά ακόμα, περίπου 2 δάχτυλα κάτω από τον αφαλό. Βέβαια κάποιες φορές την αισθάνομαι και στο ύψος του αφαλού!δεν ειναι ανησυχητικό φανταζομαι ε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Τον έχουμε κλείσει τον πέμπτο ναι το μωράκι το δικό μου τουλάχιστον εννοείται το νιώθω χαμηλά αλλά και δίπλα από τον αφαλό τώρα ανεβαίνει και ποιο ψηλά 

Όταν λέμε έχουμε κλείσει τον 5ο τι εννοούμε;;;;🤣🤣🤣🤣

Σε ποια εβδομάδα ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Όταν λέμε έχουμε κλείσει τον 5ο τι εννοούμε;;;;🤣🤣🤣🤣

Σε ποια εβδομάδα ειστε;

Χαχαχα ναι.. Αν κλεισατε τη 21η.. Εγω την έκλεισα εχθές! Αλλα το μωράκι μ το νιώθω χαμηλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Όταν λέμε έχουμε κλείσει τον 5ο τι εννοούμε;;;;🤣🤣🤣🤣

Σε ποια εβδομάδα ειστε;

22 αυριο την κλείνω μπαίνω 23

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Χαχαχα ναι.. Αν κλεισατε τη 21η.. Εγω την έκλεισα εχθές! Αλλα το μωράκι μ το νιώθω χαμηλά 

Εγώ αύριο κλείνω την 22η. Κι εγώ χαμηλά την αισθάνομαι ακόμα τη μπέμπα. Αύριο έχουμε και τη β επιπέδου και ανυπομονώ. Μου έχει βγει λίγο άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Εγώ αύριο κλείνω την 22η. Κι εγώ χαμηλά την αισθάνομαι ακόμα τη μπέμπα. Αύριο έχουμε και τη β επιπέδου και ανυπομονώ. Μου έχει βγει λίγο άγχος. 

Λογικό το άγχος είναι σχεδόν η τελευταία μεγάλη εξέταση μετά νομίζω θα χαλαρώσουμε ελπίζω. Την παρασκευη την έχω εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi84 είπε:

Λογικό το άγχος είναι σχεδόν η τελευταία μεγάλη εξέταση μετά νομίζω θα χαλαρώσουμε ελπίζω. Την παρασκευη την έχω εγώ 

Πάντως κορίτσια αυτά που κορόιδευα τα ίδια κάνω. Πηγαίνω σε δύο γιατρούς και με παρακολουθούν γιατί δεν μπορώ με ένα ραντεβού το μήνα, κάνω σε δύο γιατρούς τις αυχενικες μου και η διαφορά τους είναι ότι ο μεν ένας είναι ο γυναικολόγος μου ο άλλος είναι ειδικός γονιμότητας και δεν αναλαμβάνει γέννες. Με αγχώνει και το ινομυωμα αλλά νομίζω ότι έτσι και αλλιώς θα έβρισκα και δεύτερο για παρακολούθηση κύησης. Το καλό είναι ότι ακούω τα ίδια και από τους δύο. Με τη διαφορά ότι ο ειδικός γονιμότητας είναι καμιά 20αρια χρόνια μεγαλύτερος από τον γυναικολόγο μου και απείρως πιο καθησυχαστικος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Πάντως κορίτσια αυτά που κορόιδευα τα ίδια κάνω. Πηγαίνω σε δύο γιατρούς και με παρακολουθούν γιατί δεν μπορώ με ένα ραντεβού το μήνα, κάνω σε δύο γιατρούς τις αυχενικες μου και η διαφορά τους είναι ότι ο μεν ένας είναι ο γυναικολόγος μου ο άλλος είναι ειδικός γονιμότητας και δεν αναλαμβάνει γέννες. Με αγχώνει και το ινομυωμα αλλά νομίζω ότι έτσι και αλλιώς θα έβρισκα και δεύτερο για παρακολούθηση κύησης. Το καλό είναι ότι ακούω τα ίδια και από τους δύο. Με τη διαφορά ότι ο ειδικός γονιμότητας είναι καμιά 20αρια χρόνια μεγαλύτερος από τον γυναικολόγο μου και απείρως πιο καθησυχαστικος. 

Χαράς το κουράγιο σου χαχαχα αυτό νομίζω είναι ποιο αγχωτικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Εγώ αύριο κλείνω την 22η. Κι εγώ χαμηλά την αισθάνομαι ακόμα τη μπέμπα. Αύριο έχουμε και τη β επιπέδου και ανυπομονώ. Μου έχει βγει λίγο άγχος. 

Καλή επιτυχία στην εξέταση ! Με το καλό όλα. Το μωράκι σε εμένα βρίσκεται σε εγκάρσια θέση και το νιώθω ακόμα χαμηλά. 
τελικά είχες δίκιο, συσπάσεις ήταν. Μίλησα με την μαία μου και μου είπε να μην κάνω τίποτα απολύτως. Μου αύξησε το μαγνήσιο και μου είπε ότι σε περίπτωση που νιώθω χαλάρωμα σκλήρυνση εναλλάξ την καλώ 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλή επιτυχία στην εξέταση ! Με το καλό όλα. Το μωράκι σε εμένα βρίσκεται σε εγκάρσια θέση και το νιώθω ακόμα χαμηλά. 
τελικά είχες δίκιο, συσπάσεις ήταν. Μίλησα με την μαία μου και μου είπε να μην κάνω τίποτα απολύτως. Μου αύξησε το μαγνήσιο και μου είπε ότι σε περίπτωση που νιώθω χαλάρωμα σκλήρυνση εναλλάξ την καλώ 😔

Ευχαριστώ! ❤️ Κι εμένα νομίζω εγκάρσιο ήταν στον τελευταίο υπέρηχο. Ναι μην ανησυχείς με τις συσπάσεις. Είναι πολύ συνηθισμένες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλή επιτυχία στην εξέταση ! Με το καλό όλα. Το μωράκι σε εμένα βρίσκεται σε εγκάρσια θέση και το νιώθω ακόμα χαμηλά. 
τελικά είχες δίκιο, συσπάσεις ήταν. Μίλησα με την μαία μου και μου είπε να μην κάνω τίποτα απολύτως. Μου αύξησε το μαγνήσιο και μου είπε ότι σε περίπτωση που νιώθω χαλάρωμα σκλήρυνση εναλλάξ την καλώ 😔

Πως τις νιώθεις τις συσπάσεις? Γτ εγώ με το έντερο π εχω δε ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα.. Εχω καθε μέρα πόνους κ πριξιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Πάντως κορίτσια αυτά που κορόιδευα τα ίδια κάνω. Πηγαίνω σε δύο γιατρούς και με παρακολουθούν γιατί δεν μπορώ με ένα ραντεβού το μήνα, κάνω σε δύο γιατρούς τις αυχενικες μου και η διαφορά τους είναι ότι ο μεν ένας είναι ο γυναικολόγος μου ο άλλος είναι ειδικός γονιμότητας και δεν αναλαμβάνει γέννες. Με αγχώνει και το ινομυωμα αλλά νομίζω ότι έτσι και αλλιώς θα έβρισκα και δεύτερο για παρακολούθηση κύησης. Το καλό είναι ότι ακούω τα ίδια και από τους δύο. Με τη διαφορά ότι ο ειδικός γονιμότητας είναι καμιά 20αρια χρόνια μεγαλύτερος από τον γυναικολόγο μου και απείρως πιο καθησυχαστικος. 

Και εγω 2 εχω.. 1 στη ναξο κ 1 στην Αθήνα.. Στη ναξο έκανα πριν 2 βδομάδες υπέρηχο κ τώρα εχω αύριο κ στις 15 τη β επιπέδου 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εγώ αύριο κλείνω την 22η. Κι εγώ χαμηλά την αισθάνομαι ακόμα τη μπέμπα. Αύριο έχουμε και τη β επιπέδου και ανυπομονώ. Μου έχει βγει λίγο άγχος. 

Σε καταλαβαίνω κ. Εγω αύριο που εχω υπέρηχο με έχει πιάσει άγχος. Και είμαι κ μονη μου γτ ο σύζυγος δουλεύει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Πως τις νιώθεις τις συσπάσεις? Γτ εγώ με το έντερο π εχω δε ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα.. Εχω καθε μέρα πόνους κ πριξιμο. 

 Η κοιλια μου σε διαφορά σημεία σκληραίνει σε μέγεθος παλάμης. Δεν νιώθω πόνο καταλαβαίνω όμως ότι σαν κάτι να μαζεύεται εκεί. Καποιεσ Φορές σκληραίνει και χαλαρώνει συνέχεια ανά τακτά χρονικά διαστήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

21+2 σήμερα και τη νιώθω σε διάφορα σημεία, μιλάμε κόβει κανονικά βόλτες η σουρτούκω :P Μια τη νιώθω χαμηλά, μια πιο ψηλά και χθες μου έριχνε κλωτσιές πλάγια.

Κι εγώ 2 γιατρούς έχω πάντως. 1 στην Αθήνα και 1 στην Καβάλα (εκεί θα γεννήσω αν και μένουμε Αθήνα αλλά λόγω καλοκαιριού θα είμαστε διακοπές και βολεύει καλύτερα καθώς εκεί είχα γεννήσει και τον γιο μου και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη).

Σε θέμα γιατρών είμαι η πιο παράξενη έβερ κορίτσια... σε αυτή την εγκυμοσύνη εδώ Αθήνα έχω αλλάξει 3 μέχρι να καταλήξω στη μια που πάω. Δεν ξέρω γιατί νιώθω ότι δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν, ίσως επειδή έχω αρκετές γνώσεις (λόγω δουλειάς, διαβάσματος και προηγούμενης εγκυμοσύνης) και πολλές φορές διαφωνώ με αυτά που μου λένε (πχ μου είπε ο ένας να παίρνω σαλοσπιρ προληπτικά για να μην πάθω προεκλαμψία) και δεν τους αρέσει αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...