Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια μου και καλό μήνα! Εύχομαι να πάει καλά η εγκυμοσύνη σας, αντε να μετράμε αντίστροφα σιγά σιγά (βιάζομαι λέτε;) χαχα 

Εμείς σήμερα είχαμε τη Β' επιπέδου και όλα πάνε πολύ καλά!! Τώρα θα πάω ξανά για υπέρηχο στις 18 Μαρτίου.

@Eirinakos @Angelaki91 πόσο ευχάριστα νέα! Η ώρα η καλή εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, κάθε ευτυχία! Να είστε πάντα αγαπημένοι και ενωμένοι και με το καλό να υποδεχθείτε τα μωράκια σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, κι εγώ 6 χρόνια και νομίζω ότι έχω ξεχάσει πολλά! Φωλιά αγόρασα πριν 1 μήνα που είχαν εκπτώσεις και πήρα την dockatot sleepyhead σε τρομερή έκπτωση από τα prenatal. Δε γνώριζα καν την ΄υπαρξή της το 2016, ελπίζω να βολέψει όλες όσες πάρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

Άσε, κι εγώ 6 χρόνια και νομίζω ότι έχω ξεχάσει πολλά! Φωλιά αγόρασα πριν 1 μήνα που είχαν εκπτώσεις και πήρα την dockatot sleepyhead σε τρομερή έκπτωση από τα prenatal. Δε γνώριζα καν την ΄υπαρξή της το 2016, ελπίζω να βολέψει όλες όσες πάρουμε!

Αγόρασα και εγώ κάποια πράγματα μεταξύ αυτών και φωλίτσα από το Ίντερνετ. 55 ευρώ μαζί με μαξιλαράκια και σεντονάκια. 
εχω διαβάσει τα καλύτερα από μανούλες που έχουν φωλίτσα. Λένε ότι είναι βολική !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Αγόρασα και εγώ κάποια πράγματα μεταξύ αυτών και φωλίτσα από το Ίντερνετ. 55 ευρώ μαζί με μαξιλαράκια και σεντονάκια. 
εχω διαβάσει τα καλύτερα από μανούλες που έχουν φωλίτσα. Λένε ότι είναι βολική !!! 

Τι ωραία που αρχίσατε τα ψώνια! Εμείς έχουμε πει θα αρχίσουμε όντως να οργανώνουμε το σπίτι μολις γυρίσουμε από ένα ταξίδι που θα πάμε μετά τη Β επιπέδου οπότε τέλη Μάρτη. Για φωλιά θα κάνω μια απόπειρα να ράψω μια που έχω βρει σ'ένα tutorial στο youtube και φαίνεται εύκολη. Προς το παρόν έραψα ένα κουβερτακι ελαφρύ (το επισυνάπτω) και παρήγγειλα 3 ρουχαλάκια από το patpat δοκιμαστικά να δω αν είναι ωραία να παραγγείλω περισσότερα. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω και τι ακριβώς χρειαζόμαστε για ένα νεογέννητο, ούτε τι μπορούμε να βρούμε από γνωστούς και φίλους. 

IMG_20220214_142543.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNa θυμόμουν ότι έραβες και έλεγες ότι θα προσπαθήσεις για φωλιά αλλά αν κρίνω από την κουβέρτα είναι σούπερ!!!!! Μπράβο σου, πιάνουν πολύ τα χέρια σου στο ράψιμο!

Από pat pat έλεγα να πάρω κι εγώ τίποτα, όταν σου έρθουν πες μας αν πέρασε τελωνείο και τι ποιότητα είναι, αν και θεωρώ πως αν επιλέγεις τα βαμβακερά θα είναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Τι ωραία που αρχίσατε τα ψώνια! Εμείς έχουμε πει θα αρχίσουμε όντως να οργανώνουμε το σπίτι μολις γυρίσουμε από ένα ταξίδι που θα πάμε μετά τη Β επιπέδου οπότε τέλη Μάρτη. Για φωλιά θα κάνω μια απόπειρα να ράψω μια που έχω βρει σ'ένα tutorial στο youtube και φαίνεται εύκολη. Προς το παρόν έραψα ένα κουβερτακι ελαφρύ (το επισυνάπτω) και παρήγγειλα 3 ρουχαλάκια από το patpat δοκιμαστικά να δω αν είναι ωραία να παραγγείλω περισσότερα. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω και τι ακριβώς χρειαζόμαστε για ένα νεογέννητο, ούτε τι μπορούμε να βρούμε από γνωστούς και φίλους. 

IMG_20220214_142543.jpg

τι λες τωρα;;;;;; ειναι υπεροχο!!!!!! μα τι τελειο που πιανουν τα χερακια σου!!!!!!

ξεκινα να μας πουλας θελω και γω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

@MyNa θυμόμουν ότι έραβες και έλεγες ότι θα προσπαθήσεις για φωλιά αλλά αν κρίνω από την κουβέρτα είναι σούπερ!!!!! Μπράβο σου, πιάνουν πολύ τα χέρια σου στο ράψιμο!

Από pat pat έλεγα να πάρω κι εγώ τίποτα, όταν σου έρθουν πες μας αν πέρασε τελωνείο και τι ποιότητα είναι, αν και θεωρώ πως αν επιλέγεις τα βαμβακερά θα είναι οκ.

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

τι λες τωρα;;;;;; ειναι υπεροχο!!!!!! μα τι τελειο που πιανουν τα χερακια σου!!!!!!

ξεκινα να μας πουλας θελω και γω!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Εντάξει ουσιαστικά το αντέγραψα από διάφορα που κυκλοφορούν. Είναι το πρώτο που έραψα με ραπτομηχανή. Ξεκίνησα από αυτό γιατί είναι πιο απλό για εξάσκηση και για να μάθω τη ραπτομηχανή! Έχω πάρει και σε άλλα χρώματα αυτό το ύφασμα το μαλακό. Θα σας στέλνω τις δημιουργίες μου και θα σας πω και τι έγινε με pat pat. Δεν ξέρω εντωμεταξύ και τι ακριβώς παίζει με τελωνείο, αν έχει πάνω από κάποιο κόστος παραγγελίας ή αν το έχει διευθετήσει με άλλους τρόπους όπως το shein. Αναμένω και θα σας πω. Βαμβακερά πήρα μόνο και πήρα ένα για νεογέννητο και 2 για 0-3μηνων για δω και μεγέθη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα εγκυουλες έχετε σκεφτεί τι νυχτικακια θα παρετε στο νοσοκομείο? Εγώ σίγουρα σατέν με ραντακια ανάλαφρο με ρομπιτσα και αν βρω ωραία βαμβακερά ίδιο στιλ θα παρω σκεφτόμουν και σορτακι ραντακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα τέλος Οκτώβρη την πρώτη φορά και ήταν μεταβατική περίοδος φθινοπώρου σε χειμώνα και δεν ήξερα τι να πάρω 😛 Κατέληξα σε κοντομάνικα νυχτικά γιατί μου είχαν πει φίλες μου σε περίπτωση που κάνω καισαρική δε θα με βολέψουν οι πιτζάμες καθώς θα πιέζεται η τομή, ευτυχώς όμως δεν είχα τέτοιο θέμα καθώς γέννησα φυσιολογικά! Επίσης θυμάμαι ότι είχα σκάσει από τη ζέστη και να σκέφτομαι ότι έπρεπε να είχα πάρει τιραντάκι νυχτικό αλλά πού να ξέρω... Είχα επίσης αγοράσει πολλά αλλά τελικά χρειάστηκα 2 μόνο γιατί δε λερώθηκα καθόλου.

Α! Όλα είχαν κουμπάκια μπροστά για να μπορώ να θηλάζω το μικράκι μου έυκολα και χωρίς να γδύνομαι ολόκληρη και ήταν το μοναδικό σωστό 😁

Τώρα που θα είμαστε κατακαλόκαιρο σίγουρα τιραντάκι σε ό,τι πιο ανάλαφρο ύφασμα βρω! Ρόμπα δε χρειάστηκα καθόλου, πόσω μάλλον τώρα που δε θα έχουμε και επισκέψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Γέννησα τέλος Οκτώβρη την πρώτη φορά και ήταν μεταβατική περίοδος φθινοπώρου σε χειμώνα και δεν ήξερα τι να πάρω 😛 Κατέληξα σε κοντομάνικα νυχτικά γιατί μου είχαν πει φίλες μου σε περίπτωση που κάνω καισαρική δε θα με βολέψουν οι πιτζάμες καθώς θα πιέζεται η τομή, ευτυχώς όμως δεν είχα τέτοιο θέμα καθώς γέννησα φυσιολογικά! Επίσης θυμάμαι ότι είχα σκάσει από τη ζέστη και να σκέφτομαι ότι έπρεπε να είχα πάρει τιραντάκι νυχτικό αλλά πού να ξέρω... Είχα επίσης αγοράσει πολλά αλλά τελικά χρειάστηκα 2 μόνο γιατί δε λερώθηκα καθόλου.

Α! Όλα είχαν κουμπάκια μπροστά για να μπορώ να θηλάζω το μικράκι μου έυκολα και χωρίς να γδύνομαι ολόκληρη και ήταν το μοναδικό σωστό 😁

Τώρα που θα είμαστε κατακαλόκαιρο σίγουρα τιραντάκι σε ό,τι πιο ανάλαφρο ύφασμα βρω! Ρόμπα δε χρειάστηκα καθόλου, πόσω μάλλον τώρα που δε θα έχουμε και επισκέψεις.

Δεν είχε φτάσει η σκέψη μου εκεί ακόμα. Χαίρομαι που έχετε ήδη εμπειρία και τη μοιράζεστε. Άρα τιραντακια, νυχτικακια πολύ ελαφριά; Έχω ξανακούσει ότι στα μαιευτήρια έχει πολλή ζέστη ο, τι εποχή και να είναι. Για κάποιο λόγο μου φαίνεται πιο μακριά η φάση μαιευτήριο από τη φάση μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Δεν είχε φτάσει η σκέψη μου εκεί ακόμα. Χαίρομαι που έχετε ήδη εμπειρία και τη μοιράζεστε. Άρα τιραντακια, νυχτικακια πολύ ελαφριά; Έχω ξανακούσει ότι στα μαιευτήρια έχει πολλή ζέστη ο, τι εποχή και να είναι. Για κάποιο λόγο μου φαίνεται πιο μακριά η φάση μαιευτήριο από τη φάση μωρό. 

Ναι ναι έχω γεννήσει Μάιο και Οκτώβρη δεν ξέρω γιατί τα βαμβακερά με ζεσταιναν θα επιχειρήσω σατέν αλλά θα έχω και κάτι σε βαμβάκι ανάλογο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Δεν είχε φτάσει η σκέψη μου εκεί ακόμα. Χαίρομαι που έχετε ήδη εμπειρία και τη μοιράζεστε. Άρα τιραντακια, νυχτικακια πολύ ελαφριά; Έχω ξανακούσει ότι στα μαιευτήρια έχει πολλή ζέστη ο, τι εποχή και να είναι. Για κάποιο λόγο μου φαίνεται πιο μακριά η φάση μαιευτήριο από τη φάση μωρό. 

Επισης η καισαρική είναι τόσο χαμηλά που αν κάποια θέλει παντελονακι η σορτσακι δεν ακουμπάει καν την τομη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Επισης η καισαρική είναι τόσο χαμηλά που αν κάποια θέλει παντελονακι η σορτσακι δεν ακουμπάει καν την τομη. 

Εγώ που πάω για καισαρική σκεφτόμουν αυτό μήπως απέφευγα σορτσάκι μπλουζάκι τα οποία βολεύουν απίστευτα λόγω τομής!! 

δεν είμαι καθόλου του νυχτικού … χειμώνα πιτζάμες και καλοκαίρι σορτς ραντακι… την ρομπιτσα την θελουμε κ για να κυκλοφορούμε στο νοσοκομείο πχ κυλικείο ;; Η απαγορεύεται να βγεις πέραν του δωματίου  ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ είμαι του νυχτικού καθόλου μα καθόλου! Σορτσάκι και τιραντάκι το καλοκαίρι μόνο αλλά είπα να ακούσω τις πιο έμπειρες και πήρα μόνο νυχτικά, τα οποία δεν τα ξαναέβαλα κιόλας.

Η μελλοντική κουμπάρα μας έχει 2 καισαρικές στο ενεργητικό της και μου είχε πει ότι την πονούσε πολύ το παντελόνι της πιτζάμας της και το είχε βγάλει γιατί ακουμπούσε στην τομή 🙄 Η αδερφή του άντρα μου ήταν γυμνή τελείως με σεντόνι και υποσέντονα γιατί δεν άντεχε κανένα ύφασμα πάνω στην τομή...

Δεν απαγορεύεται να βγεις εκτός δωματίου εννοείται, γι'αυτό είναι η ρόμπα και για να μην αισθάνεσαι άβολα -αν αισθάνεσαι άβολα- όταν έχεις επισκέπτες. Τώρα δε γνωρίζω καθόλου τι κατάσταση επικρατεί στα μαιευτήρια, αν βγαίνεις ελεύθερα όπως προ covid κλπ.

@MyNa Ναι, πολύ ελαφριά να είναι τα ρούχα του ύπνου σου. Ειδικά μετά τον τοκετό θυμάμαι να νιώθω ότι θα σκάσω από τη ζέστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν και εγώ δεν είμαι πολύ του νυχτικακιου (δική μου λέξη) πιστεύω ότι θα βολέψει και στην τουαλέτα να μην έχουμε να σκύβουμε για να βρακωνομαστε χαχαχαχαχαχα όσες πάμε καισαρικη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Aν και εγώ δεν είμαι πολύ του νυχτικακιου (δική μου λέξη) πιστεύω ότι θα βολέψει και στην τουαλέτα να μην έχουμε να σκύβουμε για να βρακωνομαστε χαχαχαχαχαχα όσες πάμε καισαρικη !

Δυο τρία νυχτικακια λοιπόν και μια ρομπιτσα τα χρειαζόμαστε !! Επίσης σουτιέν θηλασμού να μας βολεύουν ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝικηΚ Σουτιέν θηλασμού δε χρησιμοποίησα στην κλινική, μετά όμως ήταν απαραίτητα! Αλλά καλό είναι να υπάρχουν σε περίπτωση που θες να φορέσεις κάτι. Να προτείνω κάτι; Οικονομικά σουτιέν θηλασμού δεν είχα βρει στην ελληνική αγορά, είχα αγοράσει από εξωτερικό και τα φοράω μέχρι σήμερα, 6 χρόνια μετά!

@angel35 Ναι ρε συ και αυτό μου είχε πει η φίλη μου, ότι φώναζε την αδερφή της να της ανεβάζει το βρακί και την πιτζάμα μέχρι να τη βγάλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

@ΝικηΚ Σουτιέν θηλασμού δε χρησιμοποίησα στην κλινική, μετά όμως ήταν απαραίτητα! Αλλά καλό είναι να υπάρχουν σε περίπτωση που θες να φορέσεις κάτι. Να προτείνω κάτι; Οικονομικά σουτιέν θηλασμού δεν είχα βρει στην ελληνική αγορά, είχα αγοράσει από εξωτερικό και τα φοράω μέχρι σήμερα, 6 χρόνια μετά!

@angel35 Ναι ρε συ και αυτό μου είχε πει η φίλη μου, ότι φώναζε την αδερφή της να της ανεβάζει το βρακί και την πιτζάμα μέχρι να τη βγάλει!

Μα το παθαίνω από τώρα με την πιτζάμα,  αν δεν την προλάβω και πεσει αστράγαλο χαχαχαχαχαχα μετά λέω πωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2022 at 7:04 ΜΜ, ο/η ΝικηΚ είπε:

Εγώ που πάω για καισαρική σκεφτόμουν αυτό μήπως απέφευγα σορτσάκι μπλουζάκι τα οποία βολεύουν απίστευτα λόγω τομής!! 

δεν είμαι καθόλου του νυχτικού … χειμώνα πιτζάμες και καλοκαίρι σορτς ραντακι… την ρομπιτσα την θελουμε κ για να κυκλοφορούμε στο νοσοκομείο πχ κυλικείο ;; Η απαγορεύεται να βγεις πέραν του δωματίου  ;; 

Θεωρώ ότι θα έχει ζέστη για την ρομπιτσα αλλά κοντομάνικο θα είναι για να μπορουμε να βγουμε και παραεξω .νομίζω μπορουμε να βγουμε καλε τότε που θα γεννήσουμεκιόλας θα είναι και πολυ χαλαρά πιστευω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια έχει παρατηρήσει καμία την κοιλιτσα της να σκληραίνει τοπικά και η σκλήρυνση αυτή  να εκτείνεται σε μέγεθος παλάμης ;; 
εδω και κάποιες μέρες το νιώθω… με αποκορύφωμα το απόγευμα σκλήραινε και χαλάρωνε συνέχεια ενώ ήμουν ξαπλωμένη και έβλεπα τηλεόραση. Έστειλα sms στον γιατρό μου λόγω ότι είναι τριήμερο και δεν θα ήθελα να τον ενόχλησω και δεν μου απάντησε. Έχω αγχωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν συσπάσεις μικρές είναι; Είχα διαβάσει ότι από την 20η εβδομάδα αρχίζουν μικρές συσπάσεις σαν προετοιμασία για τον τοκετό, βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει... Καλύτερα να τον πάρεις τηλέφωνο να είσαι σίγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Σαν συσπάσεις μικρές είναι; Είχα διαβάσει ότι από την 20η εβδομάδα αρχίζουν μικρές συσπάσεις σαν προετοιμασία για τον τοκετό, βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει... Καλύτερα να τον πάρεις τηλέφωνο να είσαι σίγουρη

Κάτι τέτοιο φαντάζομαι και εγώ.. θα περιμένω την Τρίτη να τον πάρω τηλέφωνο. Όταν κάναμε την Β έπιπεδου είδαν οι γιατροί κάποια σύσπαση αλλά δεν μου είπαν κάτι περαιτέρω 

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχει παρατηρήσει καμία την κοιλιτσα της να σκληραίνει τοπικά και η σκλήρυνση αυτή  να εκτείνεται σε μέγεθος παλάμης ;; 
εδω και κάποιες μέρες το νιώθω… με αποκορύφωμα το απόγευμα σκλήραινε και χαλάρωνε συνέχεια ενώ ήμουν ξαπλωμένη και έβλεπα τηλεόραση. Έστειλα sms στον γιατρό μου λόγω ότι είναι τριήμερο και δεν θα ήθελα να τον ενόχλησω και δεν μου απάντησε. Έχω αγχωθεί.

κοριτσι μου και γω το εχω αυτο αρκετες φορες και στον υπερηχο που ετυχε να το παθω ηταν την ωρα που το πανω μου αγορακι τεντωνοταν!!! μην ανησυχεις καθολου!!!! κανουν παρτυ τα μικρα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

κοριτσι μου και γω το εχω αυτο αρκετες φορες και στον υπερηχο που ετυχε να το παθω ηταν την ωρα που το πανω μου αγορακι τεντωνοταν!!! μην ανησυχεις καθολου!!!! κανουν παρτυ τα μικρα !!!! 

Μακάρι ❤️❤️ Η πιο αγχωτική περίοδος τελικά είναι η εγκυμοσυνη.. 

Σε ευχαριστώ πολύ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα!! @Barbiee τέλεια νέα!! Μπράβο το μωράκι σας!! Μεγάλωσε πολύ!  @Elk εγώ στις 32 βδομάδες θα πάω. Μου είπε ο γιατρός να είμαι ανάμεσα στις 32 και 33 εβδομάδες οπότε θα πάω 32+1! Εγώ σήμερα πήγα στο cosmos και με έπιασε ζάλη δεν μπορούσα να συνέλθω τι χυμό ήπια τι αλμυρό έφαγα, ήμουν ένα ράκος. Πέρασε κανένα μισάωρο για να συνέλθω. Ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου!!  Κατά τα άλλα αρχίζουμε λίγο πιο εντατικά ετοιμασίες. Θα διαλέξουμε χρώματα και θα βάψουμε από βδομάδα! Και άρχισαν να μου φέρνουν και φίλες που είναι ήδη μαμάδες πράγματα για το μωρό   
    • Καλή επιτυχία σου εύχομαι με μεγάλη χοριακη.  Μου έδωσε την medrol 4mg 2 χαπακια κάθε μεσημέρι και ελπίζω να μην έχω θέματα. Σε αυτή τη φάση πιο πολύ τα φάρμακα με αγχωνουν παρά η εμβρυομεταφορα. Για ψυχολογικούς λόγους και να μην αγχώνομαι λέω κάθε βήμα την φορά.
    • ηθελε να μου δώσει φωτογραφία....αλλα δεν μας αφησε ο μπέμπης... οπότε δεν μας έδωσε...το ζορισε λίγο μηπως αλλάξει θέση αλλά τίποτα αυτός...και μετά της είπα και εγώ να το αφήσει αν είναι! νομίζω το ντοπλερ γίνεται απο 30 μεχρι 34 εβδομάδων... οπότε μην αγχώνεσαι!
    • Παλιά έβαζα bioshout..τώρα έχω πάρει ένα του drbeckman προπλυσης-αφαιρετικο λεκέδων λέει..το βάζω σ όλα τα ρούχα .όπου έχει δύσκολους λεκέδες δηλαδή..κι όταν μεγαλωσε λίγο και το παιδί που ξεκίνησα να τα πλένω όλα μαζί με τα δικά μας έβαζα και στα δικά του... Εμένα 3d δεν μου έδωσε πάντως...το περίμενα γιατί ούτε στις άλλες δυο μου είχε δώσει 
    • Κορίτσι μου γλυκό σου εύχομαι τα καλύτερα σύντομα! Να παίρνεις αγκαλιά τη μπέμπα σου να τα γλυκαίνει όλα! Και μη δώσεις καμία μα καμία αξία σε κανέναν! ❤
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...