Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ υποφέρω από πονοκεφάλους. Σε σημείο που μου φέρνουν εμετό οι πόνοι. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε depon γιατί δεν κάνει καλό να υποφέρω. Επίσης όλη μέρα πεινάω αλλά συγχρόνως ανακατεύομαι. Μια τρέλα δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια εγώ υποφέρω από πονοκεφάλους. Σε σημείο που μου φέρνουν εμετό οι πόνοι. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε depon γιατί δεν κάνει καλό να υποφέρω. Επίσης όλη μέρα πεινάω αλλά συγχρόνως ανακατεύομαι. Μια τρέλα δηλαδή.

Ωχχχχ μωρέ κορίτσι μου....και εγώ σήμερα είχα φρικτό πονοκέφαλο και πριν από λίγο δεν άντεξα άλλο και πήρα ένα ντεπον...αν σου το είπε και ο γιατρός σου πάρε κορίτσι μου μην υποφέρεις.....καταφέρνεις να φας κάτι...προσπάθησε μπας και βρεις κάποια τροφή που δεν σε ανακατεύει... υπομονή να κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο μετά όλα θα περάσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Ωχχχχ μωρέ κορίτσι μου....και εγώ σήμερα είχα φρικτό πονοκέφαλο και πριν από λίγο δεν άντεξα άλλο και πήρα ένα ντεπον...αν σου το είπε και ο γιατρός σου πάρε κορίτσι μου μην υποφέρεις.....καταφέρνεις να φας κάτι...προσπάθησε μπας και βρεις κάποια τροφή που δεν σε ανακατεύει... υπομονή να κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο μετά όλα θα περάσουν.

Α με το φαγητό δεν έχω θέμα. Τρώω κανονικά και μετά ανακατεύομαι πιο πολύ. Βέβαια δεν τα τρώω όλα. Εξαρτάται με το τι λιγούρα έχω.

Depon πίνω εδώ και πέντε μέρες σχεδόν και μου είπε πως μπορώ να πιω και δεύτερο και τρίτο μέσα στη μέρα αν χρειαστεί.

Γενικά έχω ιστορικό με ημικρανίες και με έχει πιάσει άσχημα τώρα. Μακάρι να κρατήσουν λίγο γιατί και με τον άλλον τον Ταρζάν που έχω δεν μπορώ να ανταποκριθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια εγώ υποφέρω από πονοκεφάλους. Σε σημείο που μου φέρνουν εμετό οι πόνοι. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε depon γιατί δεν κάνει καλό να υποφέρω. Επίσης όλη μέρα πεινάω αλλά συγχρόνως ανακατεύομαι. Μια τρέλα δηλαδή.

Σε νιώθω.. Χάλια κ εγώ σήμερα με πονοκέφαλο κ τρομερή ανακατοσουρα... Δε μπορω να σηκωθώ από το κρεβάτι.. Υπομονήη 😔❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια εγώ υποφέρω από πονοκεφάλους. Σε σημείο που μου φέρνουν εμετό οι πόνοι. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε depon γιατί δεν κάνει καλό να υποφέρω. Επίσης όλη μέρα πεινάω αλλά συγχρόνως ανακατεύομαι. Μια τρέλα δηλαδή.

Αυτό με την καουρα και την ανακατοσουρα είναι πρωτόγνωρο και για εμενα και απαλευτο η διατροφολόγος μου λέει πολλα και μικρα γευματα θέλω δεν θέλω να τρώω 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.....τα ίδια είμαστε όλες....έχω υπέρηχο την Πέμπτη και με έχουν ζωσει τα φίδια... εντωμεταξύ έχουν ηρεμήσει κάπως και οι καούρες και έχω αγχωθει ακόμα περισσότερο...του τρελού δηλαδή..... @Happypregnantgirl καλή επιτυχία κορίτσι μου.... στείλε να μας πεις μετά πως πήγε... επίσης πες μας αν ο υπέρηχος ήταν κολπικός η κοιλιακός να ξέρω τι με περιμένει.....😉😉

Πηγα κοριτσια μου ολα είναι μια χαρά, άκουσα και τις 2 καρδούλες αυτή τη φορά! Μεγαλώνουν τα μικρούλια μου❤️

Όσον αφορά τον υπέρηχο κολπικό μ κανει μέχρι την αυχενική διαφάνεια μου είπε, αν κ σήμερα μ εκανε κ λιγο κοιλιτσα γτ το ένα μωράκι μ είναι ζόρικο και δεν θέλει κάμερες χαχαχαχα 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Όλα καλα θα πάνε κορίτσι μου @kk88 το θυμάμαι ότι είσαι μια μέρα πριν από μένα...άσε τα ίδια κ εγώ όλο σκέφτομαι!όσο για τον υπέρηχο κοιλιακό θα σου κάνει πιστεύω εμένα απ την προηγούμενη φορά κοιλιακό μου έκανε...δεν υπάρχει λόγος για κολπικό πια...αφού φαινεται απ την κοιλιτσα μια χαρα! Βέβαια κάθε γιατρός έχει το σύστημα του..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια εγώ υποφέρω από πονοκεφάλους. Σε σημείο που μου φέρνουν εμετό οι πόνοι. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε depon γιατί δεν κάνει καλό να υποφέρω. Επίσης όλη μέρα πεινάω αλλά συγχρόνως ανακατεύομαι. Μια τρέλα δηλαδή.

Ειμαι και εγω τωρα το απόγευμα πολύ χάλια από αναγούλες, οι οποίες αυξάνονται περισσότερο με τα φάρμακα της εξωσωματικης. Ανεβαίνει το νερό μόνο βέβαια.... Μου είπε να μην τρώω λιπαρά κ σάλτσες, να τρώω κοτοπουλο κράκερ, κριτσινια και φρυγανιες και θα περάσει πιστεύει σε ένα μήνα. 

Και πονοκέφαλο έχω από την ανακατωσουρα, όλα μαζί απόψε χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Πηγα κοριτσια μου ολα είναι μια χαρά, άκουσα και τις 2 καρδούλες αυτή τη φορά! Μεγαλώνουν τα μικρούλια μου❤️

Όσον αφορά τον υπέρηχο κολπικό μ κανει μέχρι την αυχενική διαφάνεια μου είπε, αν κ σήμερα μ εκανε κ λιγο κοιλιτσα γτ το ένα μωράκι μ είναι ζόρικο και δεν θέλει κάμερες χαχαχαχα 

 

Ειμαι και εγω τωρα το απόγευμα πολύ χάλια από αναγούλες, οι οποίες αυξάνονται περισσότερο με τα φάρμακα της εξωσωματικης. Ανεβαίνει το νερό μόνο βέβαια.... Μου είπε να μην τρώω λιπαρά κ σάλτσες, να τρώω κοτοπουλο κράκερ, κριτσινια και φρυγανιες και θα περάσει πιστεύει σε ένα μήνα. 

Και πονοκέφαλο έχω από την ανακατωσουρα, όλα μαζί απόψε χαχαχαχα 

Τελειαααα❤️❤️❤️ μπράβο πολύ καλά νέα... Να πάνε όλα κατ ευχήν.. Υπομονή με τις αναγούλες, νομίζω όλες είμαστε λίγο χάλια σήμερα.. Όλα θα πάνε καλά, είδες κ τα μωράκια σου, όλα τέλεια 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ σήμερα είμαι άσχημα με ανακατωσουρα, κόπωση, βαρύ κεφάλι. Όλη την ημέρα την έχω βγάλει στον καναπέ λες και είμαι άρρωστη. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ σήμερα είμαι άσχημα με ανακατωσουρα, κόπωση, βαρύ κεφάλι. Όλη την ημέρα την έχω βγάλει στον καναπέ λες και είμαι άρρωστη. 😔

Πφφφφ... Κοίτα το μόνο που μπορώ να σ πω για να σ φτιάξω λίγο τη διάθεση είναι ότι όσο πιο χάλια νιώθουμε τόσο καλά πάει η εγκυμοσύνη.. Με πήρε τηλ σημερα π γιατρός μου κ μου λέει πως είσαι? Κ του λέω χάλια.. Κ απαντάει.. Υπέροχα αυτή τη συμπτωματολογια θέλουμε.. Εγώ από εχθές έχω πέσει πολύ γενικά.. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Πφφφφ... Κοίτα το μόνο που μπορώ να σ πω για να σ φτιάξω λίγο τη διάθεση είναι ότι όσο πιο χάλια νιώθουμε τόσο καλά πάει η εγκυμοσύνη.. Με πήρε τηλ σημερα π γιατρός μου κ μου λέει πως είσαι? Κ του λέω χάλια.. Κ απαντάει.. Υπέροχα αυτή τη συμπτωματολογια θέλουμε.. Εγώ από εχθές έχω πέσει πολύ γενικά.. 😔

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με τους γιατρούς! Κι εμένα ο γιατρός μου όταν του λέω δεν είμαι καλά, μου λέει τέλεια πάμε. Αλλά είναι πολύ δυσάρεστο. Μήνας είναι, θα περάσει σκέφτομαι για να παρηγορηθώ! Μην πέφτεις! Έρχονται καλύτερες μέρες! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με τους γιατρούς! Κι εμένα ο γιατρός μου όταν του λέω δεν είμαι καλά, μου λέει τέλεια πάμε. Αλλά είναι πολύ δυσάρεστο. Μήνας είναι, θα περάσει σκέφτομαι για να παρηγορηθώ! Μην πέφτεις! Έρχονται καλύτερες μέρες! 💕 

Πριν λιγο έκανα το 1ο μου εμετό... Η αλήθεια είναι ότι ανακουφιστηκα 😛.. Έχεις δίκιο δε πρέπει να πέφτουμε... Αλλάαα..😋 Αναρωτιόμουν σήμερα τι ηλικίες έχουμε στην ομάδα 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Πριν λιγο έκανα το 1ο μου εμετό... Η αλήθεια είναι ότι ανακουφιστηκα 😛.. Έχεις δίκιο δε πρέπει να πέφτουμε... Αλλάαα..😋 Αναρωτιόμουν σήμερα τι ηλικίες έχουμε στην ομάδα 💚

Εγκυμοσυνης η οι δικές μας? 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Πριν λιγο έκανα το 1ο μου εμετό... Η αλήθεια είναι ότι ανακουφιστηκα 😛.. Έχεις δίκιο δε πρέπει να πέφτουμε... Αλλάαα..😋 Αναρωτιόμουν σήμερα τι ηλικίες έχουμε στην ομάδα 💚

Εγώ είμαι 31 και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. 

Εγώ έναν εμετό έχω κάνει όλο αυτό το διάστημα, αλλά πολλές μέρες νιώθω ότι θέλω πάρα πολύ να κάνω να ανακουφιστω και δεν τα καταφέρνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ είμαι 31 και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. 

Εγώ έναν εμετό έχω κάνει όλο αυτό το διάστημα, αλλά πολλές μέρες νιώθω ότι θέλω πάρα πολύ να κάνω να ανακουφιστω και δεν τα καταφέρνω. 

Ναι κ εγώ μέρες ένιωθα αλλά δεν έβγαινε.. Τώρα βγήκε λίγο αβίαστα.. Κ εγώ στα 30 είμαι και εμένα η πρώτη μου είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι σχεδόν 37. Το πρώτο μου παιδάκι το έκανα δύο μήνες πριν κλείσω τα 31.

 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να δεχτείς και το 2ρο 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να δεχτείς και το 2ρο 🌷

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Όλα να πάνε καλά σε όλες μας και να κρατήσουμε γερά μωρά στις αγκαλιές μας. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι σχεδόν 37. Το πρώτο μου παιδάκι το έκανα δύο μήνες πριν κλείσω τα 31.

 

Α και εγώ 37 είμαι με συν δυο αγοράκια 13και 9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Εγκυμοσυνης η οι δικές μας? 🤣

Χαχαχαχα δικές μας.. Εγκυμοσύνης νομίζω είμαστε όλες πολύ κοντα 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Χαχαχαχα δικές μας.. Εγκυμοσύνης νομίζω είμαστε όλες πολύ κοντα 😀

37 λοιπόν εγώ τρίτη εγκυμοσύνη έχω δυο αγοράκια 13 και 9 ετών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου είμαι 30 στο πρωτο μου παιδάκι ... είχα παλι εμετούς το πρωί αλλά η αλήθεια νιώθω καλύτερα μετά απ το να έχω ανακατοσουρες όλη μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Εγώ κορίτσια μου είμαι 30 στο πρωτο μου παιδάκι ... είχα παλι εμετούς το πρωί αλλά η αλήθεια νιώθω καλύτερα μετά απ το να έχω ανακατοσουρες όλη μέρα...

Κοντά είμαστε κ ηλικιακά.. Κ εγώ εχθές που έκανα ένιωσα καλύτερα είναι η αλήθεια! Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πότε ξεκίνησαν οι εμετοι? Εγώ είμαι 8κ2 και ξεκίνησαν εχθές.. Βέβαια έντονες ναύτιες είχα από την 6η 7η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ σήμερα είμαι άσχημα με ανακατωσουρα, κόπωση, βαρύ κεφάλι. Όλη την ημέρα την έχω βγάλει στον καναπέ λες και είμαι άρρωστη. 😔

Κορίτσι μου πως νιώθεις σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Κοντά είμαστε κ ηλικιακά.. Κ εγώ εχθές που έκανα ένιωσα καλύτερα είναι η αλήθεια! Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πότε ξεκίνησαν οι εμετοι? Εγώ είμαι 8κ2 και ξεκίνησαν εχθές.. Βέβαια έντονες ναύτιες είχα από την 6η 7η 

Ναιιιι είμαστε κοντα!!! Είμαι 9εβδ 3 ημερών...καούρες και ναυτιες είχα από την 6η εβδομάδα αλλά εμετούς ξεκίνησα την προηγούμενη...κοντά κοντά είμαστε όλες τι όμορφα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

Είναι πρώτη φορά που συμμετέχω στο forum και χαίρομαι πολύ για αυτό! Είμαι στην 9η βδομάδα εγκυμοσύνης και σήμερα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό για υπέρηχο.Σκέφτομαι να ζητήσω να μου γράψει κάποιες μέρες άδεια από την δουλειά για να ξεκουραστώ.Βέβαια δεν ξέρω μέχρι πόσες μέρεες καλύπτει ο εργοδότης !

Αν ξέρει κάποια να μας βοηθήσει :) Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...