Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γυναίκες ναυτικών! ❤


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

Όπως νομίζεις καλύτερα κορίτσι μου!!! Φυσικά ότι νιώθεις εσύ καλά για την ψυχολογία σου θα κάνεις.... Εγώ σου εύχομαι με την επιστροφή του να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να γίνουν τα πράγματα όπως τα θέλετε!!!! ❤

Εγώ σήμερα μπήκα στη 28η βδομάδα,  θα γεννήσω κατά τις 20 Γενάρη... θα έρθει γύρω στις γιορτές για να προλάβει να είναι εδώ 

Τέλεια!!!το 2022 θα σας βρει με ένα νέο μέλος αιγοκερακι(είμαι κ εγώ αιγόκερως χαχαχα )..

Ότι καλύτερο κορίτσι μου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει ο αντρουλης σου να υποδεχτεί ρε το νέο  μελοςτης οικογένειάς σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είμαι 38 όποτε πιο μεγάλη από εσένα .Είχα 4 αποτυχίες άλλαξα γιατρό και κέντρο και ήρθαν τα διδυμάκια με την πρώτη .

Μπορείς να πας στον γιατρό να σε δει .Και εγώ πήγα και μου λέει θα κάνετε αγωγή θα προσπαθήσετε μόνοι της και αν δεν τα καταφέρετε τότε εξωσωματική .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είμαι 38 όποτε πιο μεγάλη από εσένα .Είχα 4 αποτυχίες άλλαξα γιατρό και κέντρο και ήρθαν τα διδυμάκια με την πρώτη .

Θαυμάζω το κουράγιο σου και τη δύναμη σου ..4 φορές???μπράβο σου κορίτσι μου !!!καλή δύναμη σου εύχομαι και όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Στην 10η είναι μικρά ακόμα αλλά είμαι αισιόδοξη τα θελουμε τόσο πολύ .Και εγώ είμαι 38 δεν είναι απαγορευτική η ηλικία και ούτε η εξωσωματική τόσο δύσκολη αξίζει για να έρθει το παιδάκι μας.

Καλή μου σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια κ να κρατήσεις τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου κ να σας κάνουν ευτυχισμένους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gioana2014 είπε:

Θαυμάζω το κουράγιο σου και τη δύναμη σου ..4 φορές???μπράβο σου κορίτσι μου !!!καλή δύναμη σου εύχομαι και όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους!!!

Σε ευχαριστώ και σύντομα να ακούσω και απο σένα ευχάριστα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μπορείς να πας στον γιατρό να σε δει .Και εγώ πήγα και μου λέει θα κάνετε αγωγή θα προσπαθήσετε μόνοι της και αν δεν τα καταφέρετε τότε εξωσωματική .

Είχα μπει στην διαδικασία εξωσωματικής στα 35 πριν πιάσω την μικρή μ.ειχα κάνει εξετάσεις είχα περάσει επιτροπή εξωσωματικής και πριν ξεκινήσω τα φάρμακα έμαθα ότι είμαι έγκυος..τώρα π έχω ήδη ένα παιδάκι δεν θα έμπαινα σ αυτή την διαδικασία.δεν έχω το κουράγιο ..κ ειδικά τώρα με 3 αποβολές μέσα σε ενάμιση χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Σε ευχαριστώ και σύντομα να ακούσω και απο σένα ευχάριστα .

Εγώ 11.08 έχασα το γιο μου στον 6.και δύο μήνες μετά άλλη μια αποβολή 7 εβδομάδων.ο σύζυγος τώρα θα φύγει οπότε σύντομα δεν θα ακούσεις ελπίζω όμως όταν επιστρέψει να έρθει πάλι και να πάει καλά αυτή τη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Καλή μου σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια κ να κρατήσεις τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου κ να σας κάνουν ευτυχισμένους!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε σένα μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη .Τι τραβάτε εμένα λείπει 3 μήνες και μου φαίνεται βουνο .Είναι καλύτερα τα χρήματα όταν ταξιδεύουν αλλά εγώ δεν τον αφήνω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gioana2014 είπε:

Εγώ 11.08 έχασα το γιο μου στον 6.και δύο μήνες μετά άλλη μια αποβολή 7 εβδομάδων.ο σύζυγος τώρα θα φύγει οπότε σύντομα δεν θα ακούσεις ελπίζω όμως όταν επιστρέψει να έρθει πάλι και να πάει καλά αυτή τη φορά..

Βαλτον να κάνει κατάψυξη σπερματος και κανε σπερματενχυνση αφού δείτε πως από σπερμα είστε καλά γιατί εμένα οι αποβολές ήταν από το ανεβασμένο οξειδωτικό στο σπερμα χαλούσε το dna των εμβρύων .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

Εγώ 11.08 έχασα το γιο μου στον 6.και δύο μήνες μετά άλλη μια αποβολή 7 εβδομάδων.ο σύζυγος τώρα θα φύγει οπότε σύντομα δεν θα ακούσεις ελπίζω όμως όταν επιστρέψει να έρθει πάλι και να πάει καλά αυτή τη φορά..

Πολύ λυπάμαι άκου 6 μηνών  και από τι έγινε η αποβολή ;σου είπαν είχε πρόβλημα το μωρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Βαλτον να κάνει κατάψυξη σπερματος και κανε σπερματενχυνση αφού δείτε πως από σπερμα είστε καλά γιατί εμένα οι αποβολές ήταν από το ανεβασμένο οξειδωτικό στο σπερμα χαλούσε το dna των εμβρύων .

Παλιότερα π είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα ήταν όλα οκ.τ τα δεν έχουμε ψαχτει καθόλου.δεν το έχω ξανακουσει θα το ψάξω.. σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Πολύ λυπάμαι άκου 6 μηνών  και από τι έγινε η αποβολή ;σου είπαν είχε πρόβλημα το μωρό ;

ειχα ολική αποκολληση πλακούντα στον 6 μήνα κυησης.εγινε πλήρη εκκένωση μήτρας(πλακούντας σάκος έμβρυο έπεσαν στα χέρια Μ στο αμάξι πριν προλάβω να φτάσω στο μαιευτήριο).το ευτύχημα ήταν ότι δεν είχα δείγμα αιμοραγιας κ είμαι ζωντανή.διαφορετικα δεν θα με προλάβαιναν.ομως ψυχολογικά ήταν τόσο βαρύ τόσο δύσκολο τόσο τραυματικό όλο αυτό π έζησα ούτε στον εχθρό μ δεν το εύχομαι.δυο μήνες μετά με ψυχοθεραπείες και πολύ υποστήριξη από τον σύζυγό μου προσπαθώ να προχωρησω την ζωή Μ και να μάθω να ζω με την απώλεια του γιου μου.ευτυχωςεχω ήδη ένα κοριτσάκι όπου έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο να μπορέσω σιγά σιγά να σταθώ στα πόδια μου.ακομη το παλεύω και κάνω ψυχοθεραπείες όμως προσπαθώ να μαι δυνατή για τον άντρα μ και το κοριτσάκι μου γιατί αυτοί είναι η ζωή μου και η οικογένεια μου.

Αν ο Θεός με ευλογήσει και καταφέρω να κάνω άλλο παιδί καλοδεχούμενο αλλά δεν έχω την δύναμη να κάνω εξωσωματικές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

ειχα ολική αποκολληση πλακούντα στον 6 μήνα κυησης.εγινε πλήρη εκκένωση μήτρας(πλακούντας σάκος έμβρυο έπεσαν στα χέρια Μ στο αμάξι πριν προλάβω να φτάσω στο μαιευτήριο).το ευτύχημα ήταν ότι δεν είχα δείγμα αιμοραγιας κ είμαι ζωντανή.διαφορετικα δεν θα με προλάβαιναν.ομως ψυχολογικά ήταν τόσο βαρύ τόσο δύσκολο τόσο τραυματικό όλο αυτό π έζησα ούτε στον εχθρό μ δεν το εύχομαι.δυο μήνες μετά με ψυχοθεραπείες και πολύ υποστήριξη από τον σύζυγό μου προσπαθώ να προχωρησω την ζωή Μ και να μάθω να ζω με την απώλεια του γιου μου.ευτυχωςεχω ήδη ένα κοριτσάκι όπου έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο να μπορέσω σιγά σιγά να σταθώ στα πόδια μου.ακομη το παλεύω και κάνω ψυχοθεραπείες όμως προσπαθώ να μαι δυνατή για τον άντρα μ και το κοριτσάκι μου γιατί αυτοί είναι η ζωή μου και η οικογένεια μου.

Αν ο Θεός με ευλογήσει και καταφέρω να κάνω άλλο παιδί καλοδεχούμενο αλλά δεν έχω την δύναμη να κάνω εξωσωματικές..

Φυσικά και να μην κανείς μετά από αυτό που πέρασες να κοιτάξεις να είσαι καλά και να περνας καλά .Το χρωστάς στο παιδάκι σου .Εγώ δεν είχα κανένα γιαυτο είχα πει θα το πάω μέχρι τέλους και ένα θα μου έφτανε δεν θα έκανα μετά για δεύτερο το ειχαμε πει .6 μηνών το μωρό δεν μπορούσε να μπει θερμοκοιτίδα είχε ήδη πεθάνει ;συγνώμη που ρωτάω αλλά μου φαίνεται εξωπραγματικό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

ειχα ολική αποκολληση πλακούντα στον 6 μήνα κυησης.εγινε πλήρη εκκένωση μήτρας(πλακούντας σάκος έμβρυο έπεσαν στα χέρια Μ στο αμάξι πριν προλάβω να φτάσω στο μαιευτήριο).το ευτύχημα ήταν ότι δεν είχα δείγμα αιμοραγιας κ είμαι ζωντανή.διαφορετικα δεν θα με προλάβαιναν.ομως ψυχολογικά ήταν τόσο βαρύ τόσο δύσκολο τόσο τραυματικό όλο αυτό π έζησα ούτε στον εχθρό μ δεν το εύχομαι.δυο μήνες μετά με ψυχοθεραπείες και πολύ υποστήριξη από τον σύζυγό μου προσπαθώ να προχωρησω την ζωή Μ και να μάθω να ζω με την απώλεια του γιου μου.ευτυχωςεχω ήδη ένα κοριτσάκι όπου έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο να μπορέσω σιγά σιγά να σταθώ στα πόδια μου.ακομη το παλεύω και κάνω ψυχοθεραπείες όμως προσπαθώ να μαι δυνατή για τον άντρα μ και το κοριτσάκι μου γιατί αυτοί είναι η ζωή μου και η οικογένεια μου.

Αν ο Θεός με ευλογήσει και καταφέρω να κάνω άλλο παιδί καλοδεχούμενο αλλά δεν έχω την δύναμη να κάνω εξωσωματικές..

  •  

Πολύ λυπάμαι για την απώλεια σου κοριτσάκι εύχομαι ο Θεός και η Παναγία να σου φέρει ένα παιδάκι να σου απαλυνει λίγο τον πόνο σου το έχω περάσει έχω χάσει παιδακι στον 7μηνα από θρομβοφιλια δεν υπάρχει μεγαλύτερη κόλαση το γέννησα νεκρό δεν θέλω να πω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί μας διαβάζουν και εγκυουλες και δεν θέλω να στεναχωρησω καμία απλά ήθελα να ξέρεις ότι είμαι εδώ για σένα είμαι εδώ να σε ακούσω να μου πεις ότι θες την αγάπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Φυσικά και να μην κανείς μετά από αυτό που πέρασες να κοιτάξεις να είσαι καλά και να περνας καλά .Το χρωστάς στο παιδάκι σου .Εγώ δεν είχα κανένα γιαυτο είχα πει θα το πάω μέχρι τέλους και ένα θα μου έφτανε δεν θα έκανα μετά για δεύτερο το ειχαμε πει .6 μηνών το μωρό δεν μπορούσε να μπει θερμοκοιτίδα είχε ήδη πεθάνει ;συγνώμη που ρωτάω αλλά μου φαίνεται εξωπραγματικό .

Το μωρό ήταν πολύ πρόωρο για να τα καταφέρει.ωστοσο ήταν ήδη μη βιώσιμο όταν έφτασα μαιευτήριο.ειχε ξεκολλήσει μαζί ο πλακούντας και δεν είχε οξυγόνο.ηταν νεκρό στα χέρια μου μέχρι να φτάσουμε στο μητέρα.τα πιο βασανιστικά μαρτυρικά 10 λεπτά της ζωής μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Πολύ λυπάμαι για την απώλεια σου κοριτσάκι εύχομαι ο Θεός και η Παναγία να σου φέρει ένα παιδάκι να σου απαλυνει λίγο τον πόνο σου το έχω περάσει έχω χάσει παιδακι στον 7μηνα από θρομβοφιλια δεν υπάρχει μεγαλύτερη κόλαση το γέννησα νεκρό δεν θέλω να πω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί μας διαβάζουν και εγκυουλες και δεν θέλω να στεναχωρησω καμία απλά ήθελα να ξέρεις ότι είμαι εδώ για σένα είμαι εδώ να σε ακούσω να μου πεις ότι θες την αγάπη μου

Αχ κορίτσι μου δεν το πιστεύω..πόσο λυπάμαι για αυτό που έζησες..γιατί να μας συμβαίνουν αυτά τα πράγματα σε τόσο όμορφες στιγμές της ζωής μας όπως είναι η εγκυμοσύνη..λυπάμαι πραγματικά και σε συμπονω..καταλαβαίνω απόλυτα τι ένιωσες..

Εννοείται οι εγκυουλες πρέπει να ναι ήρεμες και εύχομαι σε όλες να πάνε όλα τέλεια και καμιά να ζήσει αυτά που περάσαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Φυσικά και να μην κανείς μετά από αυτό που πέρασες να κοιτάξεις να είσαι καλά και να περνας καλά .Το χρωστάς στο παιδάκι σου .Εγώ δεν είχα κανένα γιαυτο είχα πει θα το πάω μέχρι τέλους και ένα θα μου έφτανε δεν θα έκανα μετά για δεύτερο το ειχαμε πει .6 μηνών το μωρό δεν μπορούσε να μπει θερμοκοιτίδα είχε ήδη πεθάνει ;συγνώμη που ρωτάω αλλά μου φαίνεται εξωπραγματικό .

Καλά έκανες και προσπάθησες με εξωσωματικές και σε θαυμάζω για το κουράγιο και την δύναμη σου..εγώ αν δεν είχα παιδί θα το προσπαθούσα αλλά τώρα δεν έχω κουράγιο..θα αφοσιωθώ στο παιδάκι μου κ αν θέλει ο Θεός να Μ στείλει ένα ακόμη παιδάκι θα γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.... Είμαι κι εγώ γυναίκα ναυτικου... Ας μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας... Το πρώτο μας παιδάκι το γέννησα εκτάκτως στις 38 εβδομάδες διότι δεν το άκουγα και πήγα στο νοσοκομείο να δω αν είναι όλα καλά... Είχε αλλάξει θέση.. Γύρισε λοξά οπότε γέννησα εκτάκτως.... Το παιδί σταμάτησε να αναπνέει για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω οπότε θα του άφηνε βλάβες στον εγκέφαλο... Εζησε στην εντατική 2 μήνες σχεδόν..έγινε άνοιξη προς καλοκαίρι του 2017.. Ο σύζυγος μου λιγες μέρες μετά έφυγε το πρώτο του ταξίδι... Οπότε όποτε είχα να περάσω όλο το πένθος δυστυχώς μόνη μου... Δεν είχα στήριγμα ούτε από οικογένεια... Έλειψε έναν χρόνο.... Μετά έκανα το αγοράκι μου το 2019... Και τώρα είμαι 28 εβδομάδων περιμένω το τρίτο μου παιδάκι.. Ο άντρας μου θα λείπει στην γέννα... Οπότε και αυτήν την εγκυμοσύνη την περνάω μόνη μου εγώ και ο γιος μου....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Valia nikos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Είμαι κι εγώ γυναίκα ναυτικου... Ας μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας... Το πρώτο μας παιδάκι το γέννησα εκτάκτως στις 38 εβδομάδες διότι δεν το άκουγα και πήγα στο νοσοκομείο να δω αν είναι όλα καλά... Είχε αλλάξει θέση.. Γύρισε λοξά οπότε γέννησα εκτάκτως.... Το παιδί σταμάτησε να αναπνέει για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω οπότε θα του άφηνε βλάβες στον εγκέφαλο... Εζησε στην εντατική 2 μήνες σχεδόν..έγινε άνοιξη προς καλοκαίρι του 2017.. Ο σύζυγος μου λιγες μέρες μετά έφυγε το πρώτο του ταξίδι... Οπότε όποτε είχα να περάσω όλο το πένθος δυστυχώς μόνη μου... Δεν είχα στήριγμα ούτε από οικογένεια... Έλειψε έναν χρόνο.... Μετά έκανα το αγοράκι μου το 2019... Και τώρα είμαι 28 εβδομάδων περιμένω το τρίτο μου παιδάκι.. Ο άντρας μου θα λείπει στην γέννα... Οπότε και αυτήν την εγκυμοσύνη την περνάω μόνη μου εγώ και ο γιος μου....

 

Γλυκιά μου λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ για αυτό που πέρασες... Είναι πολύ βαρύ. Εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά από εδώ κ πέρα στη ζωή σας κ τίποτα να μην θυμίζει ούτε στο ελάχιστο αυτή τη δυσάρεστη εμπειρία!

Είμαστε στην ίδια βδομάδα... Εύχομαι εδώ να βρήσκεις μια παρέα κ να μην νιώθεις ότι είσαι εντελώς μόνη ❤

Τι μωράκι περιμένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Valia nikos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Είμαι κι εγώ γυναίκα ναυτικου... Ας μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας... Το πρώτο μας παιδάκι το γέννησα εκτάκτως στις 38 εβδομάδες διότι δεν το άκουγα και πήγα στο νοσοκομείο να δω αν είναι όλα καλά... Είχε αλλάξει θέση.. Γύρισε λοξά οπότε γέννησα εκτάκτως.... Το παιδί σταμάτησε να αναπνέει για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω οπότε θα του άφηνε βλάβες στον εγκέφαλο... Εζησε στην εντατική 2 μήνες σχεδόν..έγινε άνοιξη προς καλοκαίρι του 2017.. Ο σύζυγος μου λιγες μέρες μετά έφυγε το πρώτο του ταξίδι... Οπότε όποτε είχα να περάσω όλο το πένθος δυστυχώς μόνη μου... Δεν είχα στήριγμα ούτε από οικογένεια... Έλειψε έναν χρόνο.... Μετά έκανα το αγοράκι μου το 2019... Και τώρα είμαι 28 εβδομάδων περιμένω το τρίτο μου παιδάκι.. Ο άντρας μου θα λείπει στην γέννα... Οπότε και αυτήν την εγκυμοσύνη την περνάω μόνη μου εγώ και ο γιος μου....

 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για ότι έζησες με το πρώτο παιδάκι σου!!!δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς!!!μπράβο σου που έδειξες τόση δύναμη και κατάφερες μόνη σου (χωρίς την φυσική παρουσία του άντρα σου ) να πενθησεις και να σταθείς στα πόδια σου!!!εύχομαι άλλο κακό να μην σας βρει και να έρθει κ το τρίτο υγιέστατο και τυχερό να γεμίσει την αγκαλιά σου!!!

Εγω έχασα το γιο μου τον Αύγουστο στον 6μηνα κ ο σύζυγος γύρισε μετά από 5 μέρες!μετά από δύο μήνες ξαναμεινα εγκυος και το έχασα κ αυτό 7η βδομάδα!τώρα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια κ να πενθησω..νιώθω τόσο απογοητευμενη και θυμωμένη..Μ δίνει δύναμη κ κουράγιο η ιστορία σου..πώς κατάφερες να προχωρήσεις την ζωή σου ?γιατί δεν το ξεπερνάει και δεν το ξεχνάς ποτέ..σε θαυμάζω για την δύναμη σου!!!μακάρι να τα καταφέρω κ εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 2:54 ΜΜ, ο/η Gioana2014 είπε:

Κ εμένα όταν τυχαίνει να έρχεται Ελλάδα εννοείται τρέχω.βεβαια τώρα με τον κορωνοιο έχουν δυσκολέψει τα πράγματα γιατί δεν αφήνουν κόσμο να μπει στο βαπόρι ούτε και να βγει!!!

Είχα μπει για να πετύχουμε σύλληψη αλλά επειδή περνουσαμε από Αφρική έπρεπε να κάνω το εμβόλιο του κίτρινου πυρετού και για 6 μήνες απαγορευόταν να μείνω έγκυος οπότε πήγε στραφη..

Επειτα γυρίσαμε και κάναμε εξετάσεις περάσαμε επιτροπή εξωσωματικής και είπαμε μόλις επιστρέψει από το επομενο μπαρκο να κάνουμε προσπάθεια.αλλα όταν έφυγε έμαθα ότι είμαι έγκυος στην μικρή μου μετά από προσπάθεια 7 ετών!!!

Τώρα προσπαθούμε για το δεύτερο αλλά έχω 3 αποβολές και έχω απογοητευτεί!!!

 

στις On 5/11/2021 at 2:45 ΜΜ, ο/η Gioana2014 είπε:

Ναι όντως εμένα θα με βοηθούσε πολύ η συζήτηση με γυναίκες που περνάνε παρόμοιες δυσκολίες με μένα λόγω της φύσης του επαγγέλματος του συζύγου!!!

Είναι πολύ σκληρό και δύσκολο ναην έχεις τον σύντροφό σου κοντά σου σε όμορφες αλλά και σε δυσκολες στιγμές!!!

Εγώ έκανα και δύο ταξίδια μαζί του (συνολικά 6 μήνες) και είδα τις συνθήκες ζωής και την καθημερινότητα του!!!είναι πολύ δύσκολα για αυτούς!!!

Καλοταξιδοι να είναι οι άντρες μας και κουράγιο και δύναμη σε όλους μας!!!

Το να βιωνεις δια ζώσης Πώς βγαίνουν τα λεφτά όταν οι άλλοι μας θεωρούν "ευνοημενες", είναι όντως must για τη σύζευξη με άντρα θαλασσινό! 

Κι εμείς περάσαμε 2 εξάμηνα παρεα εν πλω. Μαθαίνεις και τα βασικά της δουλειάς για να μπορείς να συμμετέχεις σε συζητήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Gioana2014 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για ότι έζησες με το πρώτο παιδάκι σου!!!δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς!!!μπράβο σου που έδειξες τόση δύναμη και κατάφερες μόνη σου (χωρίς την φυσική παρουσία του άντρα σου ) να πενθησεις και να σταθείς στα πόδια σου!!!εύχομαι άλλο κακό να μην σας βρει και να έρθει κ το τρίτο υγιέστατο και τυχερό να γεμίσει την αγκαλιά σου!!!

Εγω έχασα το γιο μου τον Αύγουστο στον 6μηνα κ ο σύζυγος γύρισε μετά από 5 μέρες!μετά από δύο μήνες ξαναμεινα εγκυος και το έχασα κ αυτό 7η βδομάδα!τώρα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια κ να πενθησω..νιώθω τόσο απογοητευμενη και θυμωμένη..Μ δίνει δύναμη κ κουράγιο η ιστορία σου..πώς κατάφερες να προχωρήσεις την ζωή σου ?γιατί δεν το ξεπερνάει και δεν το ξεχνάς ποτέ..σε θαυμάζω για την δύναμη σου!!!μακάρι να τα καταφέρω κ εγώ..

Κάθε απώλεια είναι και ένα πένθος, με διαφορετική βαρύτητα φυσικά όσο προχωρημένη είναι η εγκυμοσύνη...

Κι εμείς με την ολική αποκόλληση στην 36η εβδομάδα,  όταν χάσαμε το μωρό, τύχαμε και πάνω στην 1η καραντίνα τον Μάρτη του 20,δε μπορούσαμε να δραπετευσουμε για πουθενά. Έπρεπε να μαζέψουμε τα κομμάτια μας παρεα, ο ένας κρατιόταν για να μη λυγίσει ο άλλος. Του λέω του άντρα μου "Βάστα γερά μη μας βρει και κανας  καρκίνος από τη στενοχώρια και ισοπεδωθουμε" .προτεραιότητα ήταν να διαφυλάξουμε τη σχέση μας και να μη "σπασει" όλο το παραμύθι που είχαμε ζήσει τόσα χρόνια. 

Έτσι, λοιπόν, όταν μετά από 1,μισή μήνα μας έδωσε η κυβέρνηση το οκ να κυκλοφορούμε, πήραμε κανο και κάναμε βαρκάδες και ψάρεμα στη θάλασσα! Περπατούσαμε κιόλας, μας άλλαξε τη διάθεση! Μέσα στον ίδιο μήνα, πήραμε σβάρνα όλες τις ναυτιλιακές που υπάρχουν και στέλναμε βιογραφικα για να βρει δουλειά στο γραφείο! Και στα 80 βιογραφικά, κάναμε 3 συνεντεύξεις και εν τέλει...μας έκατσε!

Αλλάξαμε πόλη, σπιτι, κοινωνικό περίγυρο, ήρθαμε Αθήνα, από τη μια ώρα στην άλλη.  Για αυτό ποτε δεν ξέρεις τα όρια σου μέχρι τη στιγμή που τα ξεπερνάς. Κι ότι πιο πριν θεωρούσες αδύνατο και ακατόρθωτο, είναι ακριβώς στην απέναντι πλευρά του δρόμου. Αρκεί να τολμήσεις να τον διασχίσεις! 

Έτσι, λοιπόν, κάθε τέλος μια νέα αρχή... είμαστε τώρα στην 24 εβδομάδα,  εχω περάσει όλες τις Καραντινες στο σπίτι και τώρα πάλι ξάπλα στον καναπέ, νιώθω ότι θα βγάλω ελεφαντακι στο τέλος, μετά από 2 χρόνια εγκυμοσύνης!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 4:43 ΜΜ, ο/η Gioana2014 είπε:

Παλιότερα π είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα ήταν όλα οκ.τ τα δεν έχουμε ψαχτει καθόλου.δεν το έχω ξανακουσει θα το ψάξω.. σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου !!!

Στην ουσια ο έλεγχος συμπεριλαμβάνει εκτός του απλού σπερμοδιαγραμματος και  κατακερματισμό σπέρματος. Αν πάρεις σε ένα εξειδικευμένο κέντρο θα σε κατατοπισουν.  

Υπολόγιζε 3 μέρες αποχη από επαφές!😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 4:22 ΜΜ, ο/η Katerinaki83 είπε:

Στην 10η είναι μικρά ακόμα αλλά είμαι αισιόδοξη τα θελουμε τόσο πολύ .Και εγώ είμαι 38 δεν είναι απαγορευτική η ηλικία και ούτε η εξωσωματική τόσο δύσκολη αξίζει για να έρθει το παιδάκι μας.

Όλα να πάνε κατ' ευχήν!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...