Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γυναίκες ναυτικών! ❤


Froufro

Recommended Posts

Ήταν μια ωραία ιδέα που ειπώθηκε σε μια συζήτηση..... εδώ να μοιραζόμαστε τα άγχη μας, να καταλαβαίνουμε κ να μοιραζόμαστε απόψεις η μία με την άλλη, ξέροντας όλες πόσο δύσκολες είναι πολλές καταστάσεις μακρυά απο τους άντρες μας ❤ @Marina.dekat @Gioana2014 @Mariaki_k για αρχή εσάς ξέρω ως συμπάσχουσες....! Αν υπάρχουν κ άλλες κοπέλες σας περιμένουμε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι όντως εμένα θα με βοηθούσε πολύ η συζήτηση με γυναίκες που περνάνε παρόμοιες δυσκολίες με μένα λόγω της φύσης του επαγγέλματος του συζύγου!!!

Είναι πολύ σκληρό και δύσκολο ναην έχεις τον σύντροφό σου κοντά σου σε όμορφες αλλά και σε δυσκολες στιγμές!!!

Εγώ έκανα και δύο ταξίδια μαζί του (συνολικά 6 μήνες) και είδα τις συνθήκες ζωής και την καθημερινότητα του!!!είναι πολύ δύσκολα για αυτούς!!!

Καλοταξιδοι να είναι οι άντρες μας και κουράγιο και δύναμη σε όλους μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gioana2014 είπε:

Ναι όντως εμένα θα με βοηθούσε πολύ η συζήτηση με γυναίκες που περνάνε παρόμοιες δυσκολίες με μένα λόγω της φύσης του επαγγέλματος του συζύγου!!!

Είναι πολύ σκληρό και δύσκολο ναην έχεις τον σύντροφό σου κοντά σου σε όμορφες αλλά και σε δυσκολες στιγμές!!!

Εγώ έκανα και δύο ταξίδια μαζί του (συνολικά 6 μήνες) και είδα τις συνθήκες ζωής και την καθημερινότητα του!!!είναι πολύ δύσκολα για αυτούς!!!

Καλοταξιδοι να είναι οι άντρες μας και κουράγιο και δύναμη σε όλους μας!!!

Αλήθεια? 😊 κ εγώ έκανα τέσσερις μήνες μαζί του, μέχρι που έμεινα έγκυος κ έπρεπε να βγω.... βέβαια όταν τυχαίνει καμιά φορά (σπάνιο) να έρχονται Ελλάδα έστω για λίγο, πάω κ τον βλέπω ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αλήθεια? 😊 κ εγώ έκανα τέσσερις μήνες μαζί του, μέχρι που έμεινα έγκυος κ έπρεπε να βγω.... βέβαια όταν τυχαίνει καμιά φορά (σπάνιο) να έρχονται Ελλάδα έστω για λίγο, πάω κ τον βλέπω ❤

Κ εμένα όταν τυχαίνει να έρχεται Ελλάδα εννοείται τρέχω.βεβαια τώρα με τον κορωνοιο έχουν δυσκολέψει τα πράγματα γιατί δεν αφήνουν κόσμο να μπει στο βαπόρι ούτε και να βγει!!!

Είχα μπει για να πετύχουμε σύλληψη αλλά επειδή περνουσαμε από Αφρική έπρεπε να κάνω το εμβόλιο του κίτρινου πυρετού και για 6 μήνες απαγορευόταν να μείνω έγκυος οπότε πήγε στραφη..

Επειτα γυρίσαμε και κάναμε εξετάσεις περάσαμε επιτροπή εξωσωματικής και είπαμε μόλις επιστρέψει από το επομενο μπαρκο να κάνουμε προσπάθεια.αλλα όταν έφυγε έμαθα ότι είμαι έγκυος στην μικρή μου μετά από προσπάθεια 7 ετών!!!

Τώρα προσπαθούμε για το δεύτερο αλλά έχω 3 αποβολές και έχω απογοητευτεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

Κ εμένα όταν τυχαίνει να έρχεται Ελλάδα εννοείται τρέχω.βεβαια τώρα με τον κορωνοιο έχουν δυσκολέψει τα πράγματα γιατί δεν αφήνουν κόσμο να μπει στο βαπόρι ούτε και να βγει!!!

Είχα μπει για να πετύχουμε σύλληψη αλλά επειδή περνουσαμε από Αφρική έπρεπε να κάνω το εμβόλιο του κίτρινου πυρετού και για 6 μήνες απαγορευόταν να μείνω έγκυος οπότε πήγε στραφη..

Επειτα γυρίσαμε και κάναμε εξετάσεις περάσαμε επιτροπή εξωσωματικής και είπαμε μόλις επιστρέψει από το επομενο μπαρκο να κάνουμε προσπάθεια.αλλα όταν έφυγε έμαθα ότι είμαι έγκυος στην μικρή μου μετά από προσπάθεια 7 ετών!!!

Τώρα προσπαθούμε για το δεύτερο αλλά έχω 3 αποβολές και έχω απογοητευτεί!!!

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου.... 

Εγώ είμαι έγκυος στο τρίτο μας παιδάκι τώρα, αλλά έχω άλλες τρεις "ατυχίες". Το πιο δύσκολο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι πάει πολύς χρόνος χαμένος από τις προσπάθειες μας λόγω της απουσίας τους, αλλά μην απογοητεύεσαι θα τα καταφέρετε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν είμαι γυναίκα ναυτικού, όμως ήταν ναυτικός ο μπαμπάς μου όποτε τη ζωή αυτή την έχω νιώσει κ ζήσει. Δε λέω ότι είναι το ίδιο για τη σύζυγο φυσικά αλλά όσο να πεις τα έχω ζήσει. Κ κάτι εποχές προ ίντερνετ με κάτι τηλέφωνα μέσω vhf κ να  σε παίρνει το γραφείο ότι πχ αύριο θα έχεις τηλέφωνο κ να μένεις πάνω από το τηλ όλη μέρα μην κ το χάσεις... Γενικά δύσκολα κ φανταστείτε ήμουν σε νησί (ως παιδι) που όλοι ήταν ναυτικοί οπότε δεν ένιωθα κ περίεργα σε σχέση με τα άλλα παιδιά, όλοι στην ίδια μοίρα ήμασταν. Εν ολίγοις σας γράφω για να σας πω ότι ειλικρινά σας θαυμάζω. Είναι πολύ δύσκολο αυτό που ζείτε κ μπράβο σας που τα βγάζετε πέρα! Σας στέλνω τα φιλιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου.... 

Εγώ είμαι έγκυος στο τρίτο μας παιδάκι τώρα, αλλά έχω άλλες τρεις "ατυχίες". Το πιο δύσκολο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι πάει πολύς χρόνος χαμένος από τις προσπάθειες μας λόγω της απουσίας τους, αλλά μην απογοητεύεσαι θα τα καταφέρετε ❤

Αυτός ο παράγοντας όσο μεγαλώνω με αγχωνει πολύ.ερχεται για λίγο και φεύγει για 6 με 7 μήνες που πάνε χαμένοι.η σύλληψη είναι δύσκολη.δεν έχουμε όλο το χρόνο να μπορούμε να προσπαθούμε δυστυχώς.κ όταν καταφέρνεις τελικά σύλληψη και το χάνεις είναι αβαστακτο.

Ευχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου κ να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εγώ δεν είμαι γυναίκα ναυτικού, όμως ήταν ναυτικός ο μπαμπάς μου όποτε τη ζωή αυτή την έχω νιώσει κ ζήσει. Δε λέω ότι είναι το ίδιο για τη σύζυγο φυσικά αλλά όσο να πεις τα έχω ζήσει. Κ κάτι εποχές προ ίντερνετ με κάτι τηλέφωνα μέσω vhf κ να  σε παίρνει το γραφείο ότι πχ αύριο θα έχεις τηλέφωνο κ να μένεις πάνω από το τηλ όλη μέρα μην κ το χάσεις... Γενικά δύσκολα κ φανταστείτε ήμουν σε νησί (ως παιδι) που όλοι ήταν ναυτικοί οπότε δεν ένιωθα κ περίεργα σε σχέση με τα άλλα παιδιά, όλοι στην ίδια μοίρα ήμασταν. Εν ολίγοις σας γράφω για να σας πω ότι ειλικρινά σας θαυμάζω. Είναι πολύ δύσκολο αυτό που ζείτε κ μπράβο σας που τα βγάζετε πέρα! Σας στέλνω τα φιλιά μου! 

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! Κ εγώ είχα και μπαμπά ναυτικό.... όντως καμία σχέση πως ήταν τότε τα πράγματα, αλλά η απουσία είναι απουσία!!! Επειδή το είχα ζήσει έλεγα ότι είναι το μόνο επάγγελμα που αν γνωρίσω κάποιον θα φάει άκυρο.... αλλά...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εγώ δεν είμαι γυναίκα ναυτικού, όμως ήταν ναυτικός ο μπαμπάς μου όποτε τη ζωή αυτή την έχω νιώσει κ ζήσει. Δε λέω ότι είναι το ίδιο για τη σύζυγο φυσικά αλλά όσο να πεις τα έχω ζήσει. Κ κάτι εποχές προ ίντερνετ με κάτι τηλέφωνα μέσω vhf κ να  σε παίρνει το γραφείο ότι πχ αύριο θα έχεις τηλέφωνο κ να μένεις πάνω από το τηλ όλη μέρα μην κ το χάσεις... Γενικά δύσκολα κ φανταστείτε ήμουν σε νησί (ως παιδι) που όλοι ήταν ναυτικοί οπότε δεν ένιωθα κ περίεργα σε σχέση με τα άλλα παιδιά, όλοι στην ίδια μοίρα ήμασταν. Εν ολίγοις σας γράφω για να σας πω ότι ειλικρινά σας θαυμάζω. Είναι πολύ δύσκολο αυτό που ζείτε κ μπράβο σας που τα βγάζετε πέρα! Σας στέλνω τα φιλιά μου! 

Σε ευχαριστουμε πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!!είναι όντως δύσκολο και για αυτούς που φεύγουν και για εμάς που μένουμε πίσω.ομως εγώ τον άντρα μου δεν τον αλλάζω με κανέναν ''στεριανο'' είναι το άλλο Μ μισό και θα ναι δίπλα του και θα τον στηρίζω πάντα και σε όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! Κ εγώ είχα και μπαμπά ναυτικό.... όντως καμία σχέση πως ήταν τότε τα πράγματα, αλλά η απουσία είναι απουσία!!! Επειδή το είχα ζήσει έλεγα ότι είναι το μόνο επάγγελμα που αν γνωρίσω κάποιον θα φάει άκυρο.... αλλά...... 

Χαχαχα!!!συγνώμη που γελάω αλλά κ εγώ έλεγα ΕΓΩ με ναυτικό ΠΟΤΕ χαχαχα..και πως τα φέρνει η ζωή...ΠΟΤΕ μην λες ΠΟΤΕ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

Αυτός ο παράγοντας όσο μεγαλώνω με αγχωνει πολύ.ερχεται για λίγο και φεύγει για 6 με 7 μήνες που πάνε χαμένοι.η σύλληψη είναι δύσκολη.δεν έχουμε όλο το χρόνο να μπορούμε να προσπαθούμε δυστυχώς.κ όταν καταφέρνεις τελικά σύλληψη και το χάνεις είναι αβαστακτο.

Ευχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου κ να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Θα έρθει τώρα κοντά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Θα έρθει τώρα κοντά?

Γύρισε 16.08 γιατί απεβαλλα στον 6 μήνα!!!ξαναμεινα εγκυος και το έχασα την Κυριακή στην 7 η βδομαδα!τώρα όπου να ναι φεύγει τον πιέζουν από εταιρία οπότε..θα κάνει κάνα 6 μηνός σίγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gioana2014 είπε:

Χαχαχα!!!συγνώμη που γελάω αλλά κ εγώ έλεγα ΕΓΩ με ναυτικό ΠΟΤΕ χαχαχα..και πως τα φέρνει η ζωή...ΠΟΤΕ μην λες ΠΟΤΕ !!!!

Ναι ακριβώς έτσι όμως.... μου το έλεγαν καμιά φορά για αστείο κ τους κοιτούσα με στραβό μάτι... ότι ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΤΈΤΟΙΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ... αλλά τον λατρεύω τον αντρούλη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gioana2014 είπε:

Γύρισε 16.08 γιατί απεβαλλα στον 6 μήνα!!!ξαναμεινα εγκυος και το έχασα την Κυριακή στην 7 η βδομαδα!τώρα όπου να ναι φεύγει τον πιέζουν από εταιρία οπότε..θα κάνει κάνα 6 μηνός σίγουρα..

Ααα είναι εδώ τώρα... νόμιζα ήταν λίγο πιο πριν το περιστατικό κ είχε φύγει 

Υπομονή κορίτσι μου, θα ξεκουραστεί το σώμα σου κ όταν γυρίσει θα πάτε δυναμικά!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια για να μην πηγαίνει χαμένο το διάστημα τον καιρό που είναι εδώ, το πιέσαμε λίγο... έπαιρνα κλομιφαίνη για να βοηθήσω την κατάσταση (φυσικά μετά από συζήτηση με την γιατρό μου) αν θες δες λίγο αυτό το ενδεχόμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ααα είναι εδώ τώρα... νόμιζα ήταν λίγο πιο πριν το περιστατικό κ είχε φύγει 

Υπομονή κορίτσι μου, θα ξεκουραστεί το σώμα σου κ όταν γυρίσει θα πάτε δυναμικά!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια για να μην πηγαίνει χαμένο το διάστημα τον καιρό που είναι εδώ, το πιέσαμε λίγο... έπαιρνα κλομιφαίνη για να βοηθήσω την κατάσταση (φυσικά μετά από συζήτηση με την γιατρό μου) αν θες δες λίγο αυτό το ενδεχόμενο 

Κ εγώ πήρα 3 κυκλους και πέτυχα σύλληψη την μικρή μου!!!τώρα μετά τις αποβολές είμαι γόνιμη αλλά δεν έχουμε χρόνο να ηρεμήσουμε και να προσπαθήσουμε γιατί φεύγει..μέχρι να γυρίσει..νομίζω ότι δεν θα τα καταφέρω να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι και έχω απόγοητευτει.ειμαι ήδη 37 !μετά τα 35 τα ωάρια της γυναίκας πέφτουν κατακόρυφα και η ποιότητα δεν είναι καλή!!!συν ότι δεν έχω και χρόνο να προσπαθήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

Κ εγώ πήρα 3 κυκλους και πέτυχα σύλληψη την μικρή μου!!!τώρα μετά τις αποβολές είμαι γόνιμη αλλά δεν έχουμε χρόνο να ηρεμήσουμε και να προσπαθήσουμε γιατί φεύγει..μέχρι να γυρίσει..νομίζω ότι δεν θα τα καταφέρω να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι και έχω απόγοητευτει.ειμαι ήδη 37 !μετά τα 35 τα ωάρια της γυναίκας πέφτουν κατακόρυφα και η ποιότητα δεν είναι καλή!!!συν ότι δεν έχω και χρόνο να προσπαθήσω..

Έλα μωρέ εντάξει..... μην απογοητεύεσαι τόσο, καταλαβαίνω την ψυχολογία σου αλλά δεν είσαι πια κ τόσο μεγάλη όσο νομίζεις! Ίσως αν θες να νιώσεις πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα να δείτε κ την περίπτωση της εξωσωματικής.... θα μπορούσε ακόμα να κάνει ότι χρειαστεί από τη δική του μεριά κ να αφήσει "υλικό" για να συνεχίσεις όσο λείπει. Εμείς είμασταν στο τσακ να κινηθούμε έτσι, αλλά ήρθε το μικρούλι μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έλα μωρέ εντάξει..... μην απογοητεύεσαι τόσο, καταλαβαίνω την ψυχολογία σου αλλά δεν είσαι πια κ τόσο μεγάλη όσο νομίζεις! Ίσως αν θες να νιώσεις πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα να δείτε κ την περίπτωση της εξωσωματικής.... θα μπορούσε ακόμα να κάνει ότι χρειαστεί από τη δική του μεριά κ να αφήσει "υλικό" για να συνεχίσεις όσο λείπει. Εμείς είμασταν στο τσακ να κινηθούμε έτσι, αλλά ήρθε το μικρούλι μας 

Έχω ήδη ένα παιδάκι δόξα το θεό.δεν θα έμπαινα σε αυτή την διαδικασία τώρα με τπτ.εχω ένα πολύ κοντινό Μ πρόσωπο π έκανε 6 και δεν είΧε κ θετικό Αποτέλεσμα..έζησα από κοντά την διαδικασία την αγωνία τα φάρμακα την ταλαιπωρία την απογοήτευση..έχω φτάσει σε σημείο να λέω αν θέλει ο Θεός να Μ στείλει άλλο ένα παιδάκι καλοδεχούμενο..αλλά σ αυτή την διαδικασία δεν θα έμπαινα  τωρα.ειναι τόσο ψυχθορα..θα επεφτα στα αντικαταθλιπτικά σίγουρα νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έλα μωρέ εντάξει..... μην απογοητεύεσαι τόσο, καταλαβαίνω την ψυχολογία σου αλλά δεν είσαι πια κ τόσο μεγάλη όσο νομίζεις! Ίσως αν θες να νιώσεις πιο σίγουρη για το αποτέλεσμα να δείτε κ την περίπτωση της εξωσωματικής.... θα μπορούσε ακόμα να κάνει ότι χρειαστεί από τη δική του μεριά κ να αφήσει "υλικό" για να συνεχίσεις όσο λείπει. Εμείς είμασταν στο τσακ να κινηθούμε έτσι, αλλά ήρθε το μικρούλι μας 

Εσυ πόσο μηνών είσαι τώρα?λείπει ο άντρας σου?με το καλό καλή λευτεριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι και εγώ γυναίκα ναυτικού αλλά ευτυχώς έχει βγει σε γραφείο παρόλα αυτά τα ταξίδια δεν μας λειπουν φεύγει για επισκευές για προβλήματα σε βαπόρια .Όποτε και εγώ βρήκα σαν λύση την εξωσωματική μετά από βιοχημικές και αποβολές τώρα είμαι έγκυος σε δίδυμα και ελπίζουμε να πάει καλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

Έχω ήδη ένα παιδάκι δόξα το θεό.δεν θα έμπαινα σε αυτή την διαδικασία τώρα με τπτ.εχω ένα πολύ κοντινό Μ πρόσωπο π έκανε 6 και δεν είΧε κ θετικό Αποτέλεσμα..έζησα από κοντά την διαδικασία την αγωνία τα φάρμακα την ταλαιπωρία την απογοήτευση..έχω φτάσει σε σημείο να λέω αν θέλει ο Θεός να Μ στείλει άλλο ένα παιδάκι καλοδεχούμενο..αλλά σ αυτή την διαδικασία δεν θα έμπαινα  τωρα.ειναι τόσο ψυχθορα..θα επεφτα στα αντικαταθλιπτικά σίγουρα νομίζω..

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gioana2014 είπε:

Εσυ πόσο μηνών είσαι τώρα?λείπει ο άντρας σου?με το καλό καλή λευτεριά!!!

Όπως νομίζεις καλύτερα κορίτσι μου!!! Φυσικά ότι νιώθεις εσύ καλά για την ψυχολογία σου θα κάνεις.... Εγώ σου εύχομαι με την επιστροφή του να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να γίνουν τα πράγματα όπως τα θέλετε!!!! ❤

Εγώ σήμερα μπήκα στη 28η βδομάδα,  θα γεννήσω κατά τις 20 Γενάρη... θα έρθει γύρω στις γιορτές για να προλάβει να είναι εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είμαι και εγώ γυναίκα ναυτικού αλλά ευτυχώς έχει βγει σε γραφείο παρόλα αυτά τα ταξίδια δεν μας λειπουν φεύγει για επισκευές για προβλήματα σε βαπόρια .Όποτε και εγώ βρήκα σαν λύση την εξωσωματική μετά από βιοχημικές και αποβολές τώρα είμαι έγκυος σε δίδυμα και ελπίζουμε να πάει καλά .

Μπράβο κορίτσι μου, τι ωραία! Με το καλό!!!!!! ❤

Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, τι ωραία! Με το καλό!!!!!! ❤

Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Στην 10η είναι μικρά ακόμα αλλά είμαι αισιόδοξη τα θελουμε τόσο πολύ .Και εγώ είμαι 38 δεν είναι απαγορευτική η ηλικία και ούτε η εξωσωματική τόσο δύσκολη αξίζει για να έρθει το παιδάκι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είμαι και εγώ γυναίκα ναυτικού αλλά ευτυχώς έχει βγει σε γραφείο παρόλα αυτά τα ταξίδια δεν μας λειπουν φεύγει για επισκευές για προβλήματα σε βαπόρια .Όποτε και εγώ βρήκα σαν λύση την εξωσωματική μετά από βιοχημικές και αποβολές τώρα είμαι έγκυος σε δίδυμα και ελπίζουμε να πάει καλά .

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γεμίσει η αγκαλιά σου με τα αγγελούδια σου!!!

Εκανες αρκετές προσπάθειες εξωσωματικής?αν επιτρέπεται πόσο ετών είσαι?(ρωτάω γιατί σε μικρές ηλικίες υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας.εγω π είμαι 37 δεν θεωρώ ότι έχω πολλές ελπίδες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Στην 10η είναι μικρά ακόμα αλλά είμαι αισιόδοξη τα θελουμε τόσο πολύ .Και εγώ είμαι 38 δεν είναι απαγορευτική η ηλικία και ούτε η εξωσωματική τόσο δύσκολη αξίζει για να έρθει το παιδάκι μας.

Μου δίνεις κουράγιο και ελπίδες ότι ίσως τα καταφέρω κ εγώ να αποκτήσω ένα παιδάκι ακόμη.με τρομάζει πολύ η διαδικασία της εξωσωματικής.την έχω ζήσει από κοντά με ένα πολύ κοντινό Μ πρόσωπο και φοβάμαι πολυ..

Να έχεις μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη και όλα να σου έρθουν όπως ποθείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gioana2014 είπε:

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γεμίσει η αγκαλιά σου με τα αγγελούδια σου!!!

Εκανες αρκετές προσπάθειες εξωσωματικής?αν επιτρέπεται πόσο ετών είσαι?(ρωτάω γιατί σε μικρές ηλικίες υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας.εγω π είμαι 37 δεν θεωρώ ότι έχω πολλές ελπίδες)

Είμαι 38 όποτε πιο μεγάλη από εσένα .Είχα 4 αποτυχίες άλλαξα γιατρό και κέντρο και ήρθαν τα διδυμάκια με την πρώτη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...