Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Ευχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη  κ με το καλό να δουμε τα μωρακια μας. 

Να σας ρωτησω, σας ζήτησε ο γιατρός σας υπέρηχο εμβρυϊκης καρδιάς? Εμένα μου ζήτησε ο γυναικολόγος μου να κάνω γιατί κάτι είδε στα αγγεία της καρδιας στη Β επιπέδου αλλά ο άλλος γιατρός που μου έκανε τη Β επιπέδου δεν μου είπε τίποτα και η εξέταση βγήκε καλή... Προβληματίστηκα λίγο! Θα παω να τον κάνω βέβαια τον υπέρηχο αλλά μου φάνηκε λίγο περιεργο... Αφήστε που έχω αγχωθεί! 

Τι κάνεις κοριτσάκι μου; Τα λέγαμε κ στο topic της εξωσωματικής. Έγκυος σε δίδυμα; Μπράβο! Με το καλό! Λοιπόν,  εγώ έκανα έλεγχο στις καρδούλες τους κ μάλιστα δύο φορές. Μία + επανέλεγχο. Είναι τακτική του κέντρου όπου έκανα την εξωσωματική κ παρέμεινα να με ξεγεννήσει ο γιατρός που μου την έκανε. Μου την έκανε μια εξαιρετική εμβρυοκαρδιολόγος που συνεργάζεται με το κέντρο μου, την βρίσκεις στο Μητέρα αλλά κάνει κ ιατρείο στην Γλυφάδα. Εάν δεν ξέρεις που να απευθυνθείς πολύ ευχαρίστως να σου δώσω στοιχεία. Μην αγχώνεσαι κ μην σε τρομάζει ένας περαιτέρω έλεγχος! Τόσα έχουμε περάσει! 😉 Ό,τι θέλεις πες μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια γέννησε κ το @Marakiii!!! Τρεις κορίτσαρους! 

@Marakiii για άλλη μια φορά να σας ζήσουν! Γρήγορη ανάρρωση σε όλες σας κ με το καλό στο σπιτάκι σας! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Τι κάνεις κοριτσάκι μου; Τα λέγαμε κ στο topic της εξωσωματικής. Έγκυος σε δίδυμα; Μπράβο! Με το καλό! Λοιπόν,  εγώ έκανα έλεγχο στις καρδούλες τους κ μάλιστα δύο φορές. Μία + επανέλεγχο. Είναι τακτική του κέντρου όπου έκανα την εξωσωματική κ παρέμεινα να με ξεγεννήσει ο γιατρός που μου την έκανε. Μου την έκανε μια εξαιρετική εμβρυοκαρδιολόγος που συνεργάζεται με το κέντρο μου, την βρίσκεις στο Μητέρα αλλά κάνει κ ιατρείο στην Γλυφάδα. Εάν δεν ξέρεις που να απευθυνθείς πολύ ευχαρίστως να σου δώσω στοιχεία. Μην αγχώνεσαι κ μην σε τρομάζει ένας περαιτέρω έλεγχος! Τόσα έχουμε περάσει! 😉 Ό,τι θέλεις πες μου! 

Σε θυμάμαι βασιλική μου!!! Ναι 2 στα 2! Χαχα σ ευχαριστώ πολυ! Κ συ με το καλό! Ποτε περιμενεις περιπου να γεννήσεις? Μου συστησε ο γιατρός μου μια, η οποία είναι πολυ καλη από ότι διάβασα από τα σχόλια στο ίντερνετ. Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντησή σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Σε θυμάμαι βασιλική μου!!! Ναι 2 στα 2! Χαχα σ ευχαριστώ πολυ! Κ συ με το καλό! Ποτε περιμενεις περιπου να γεννήσεις? Μου συστησε ο γιατρός μου μια, η οποία είναι πολυ καλη από ότι διάβασα από τα σχόλια στο ίντερνετ. Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντησή σου! 

Έχω γιατρό την Τρίτη κ θα μου πει ημερομηνία. Τέλεια! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά για όλες μας! Τι περιμένεις; Εγώ ένα κ ένα! Ό,τι θες εδώ είμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Έχω γιατρό την Τρίτη κ θα μου πει ημερομηνία. Τέλεια! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά για όλες μας! Τι περιμένεις; Εγώ ένα κ ένα! Ό,τι θες εδώ είμαστε! 

Αντε με το καλο! Κοντευεις.... Αααα τελεια, ενα και ενα! Ολα καλα να σου πανε, με εναν πονο!!!! Εγω περιμενω 2 κοριτσια, ολα ροζ!χαχα 

Ολες μας να κανουμε γερα παιδακια και να εχουμε μια καλη γεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2022 at 1:57 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Τα ζω κ τα δύο! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν θα είναι όμως συνέχεια έτσι καθόσον θα γυρίσουν πολλές φορές ακόμη κ θα αλλάξουν θέση. Εμένα το κορίτσι τώρα είναι με το κεφάλι κάτω κ δεξιά κ χτυπάει τα πλευρά. Το αγόρι πλέον είναι ψηλά κ εγκάρσια αλλά πριν ήταν με τα πόδια κάτω χαμηλά κ χτυπούσε τόσο πολύ που νόμιζα πως θα έβγαινε! Η αίσθηση ήταν δυσάρεστη κ κάποιες φορές με τρόμαζε αλλά κ με ανατρίχιαζε ταυτόχρονα! (Χτυπούσε κάτω χαμηλά στο πιπί κ αντανακλούσε κ πίσω στον πωπό!) Μην απογοητεύεσαι! 

@VasiliqueΣε ευχαριστω πΟυ μου δίνεις κουράγιο🌸🌸🌸 .. ο πόνος ειναι τοςο οξύς που δεν αντέχεται .. να φανταστείς πέφτω σε λακκούβα κ υποφέρω .. σήμερα θα πάω στο γυναικολόγο .. θα σας ενημερώσω … ελπίζω να περάσει σύντομα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2022 at 11:27 ΜΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Ευχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη  κ με το καλό να δουμε τα μωρακια μας. 

Να σας ρωτησω, σας ζήτησε ο γιατρός σας υπέρηχο εμβρυϊκης καρδιάς? Εμένα μου ζήτησε ο γυναικολόγος μου να κάνω γιατί κάτι είδε στα αγγεία της καρδιας στη Β επιπέδου αλλά ο άλλος γιατρός που μου έκανε τη Β επιπέδου δεν μου είπε τίποτα και η εξέταση βγήκε καλή... Προβληματίστηκα λίγο! Θα παω να τον κάνω βέβαια τον υπέρηχο αλλά μου φάνηκε λίγο περιεργο... Αφήστε που έχω αγχωθεί! 

Δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι .. απο τη στιγμή που δεν έδειξε κάτι η Β επιπέδου εισαι σε καλό δρόμο … και εμένα ο εμβρυολογος έκανε τη συγκεκριμένη εξέταση αλλα μου είπε οτι τελειώνοντας τη β επιπέδου θα μου έλεγε εαν προχωρήσουμε στην καρδούλα τους ή όχι .. αλλα δε χρειάστηκε !! Όλα καλα θα ειναι … εξέταση ρουτίνας !! Think positive.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι .. απο τη στιγμή που δεν έδειξε κάτι η Β επιπέδου εισαι σε καλό δρόμο … και εμένα ο εμβρυολογος έκανε τη συγκεκριμένη εξέταση αλλα μου είπε οτι τελειώνοντας τη β επιπέδου θα μου έλεγε εαν προχωρήσουμε στην καρδούλα τους ή όχι .. αλλα δε χρειάστηκε !! Όλα καλα θα ειναι … εξέταση ρουτίνας !! Think positive.. 

Σ ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου! Μακάρι να είναι όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα! Να σας ρωτησω, εκανε καμια αμνιοπαρακεντηση? Ειχατε καποιο ευρημα και την κανατε ή γιατι θελατε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
στις On 15/4/2022 at 3:47 ΜΜ, ο/η Giwtou είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα, 

Ήθελα να ρωτήσω έχει καμία μονοχοριακα διαμνιακα δίδυμα διαφορετικό σάκο αλλά κοινό πλακούντα; 

Κορίτσι μου καλημερα! Εγώ είχα τριδυμα μονοχοριακα τριαμνιακα και τώρα τα έχω σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2022 at 6:36 ΠΜ, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσι μου καλημερα! Εγώ είχα τριδυμα μονοχοριακα τριαμνιακα και τώρα τα έχω σπίτι!

Καλημέρα !!! Συγχαρητήρια να σου ζησουυυυν τα μωράκια σουυυυ 😍

Ήθελα να σε ρωτήσω αν έκανες ντομπλερ από τις 16 εβδομάδες; Και στις πόσες εβδομάδες γεννησες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε? πως ειναι τα ζουζουνια σας? 

περιμενω και εγω τα αντρακια μου τον οκτωμβρη και εχουμε αρχισει να ψαχνομαστε! 

θα μ πειτε γνωμη για κοριτσι οι πιο εμπειρες?

κοιταμε αυτο https://motherbaby.gr/product/πολυκαρότσι-διδύμων-cloud-twins-light-grey-με-δύο-καθίσ/ 

πως σας φαινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2022 at 2:27 ΜΜ, ο/η Giwtou είπε:

Καλημέρα !!! Συγχαρητήρια να σου ζησουυυυν τα μωράκια σουυυυ 😍

Ήθελα να σε ρωτήσω αν έκανες ντομπλερ από τις 16 εβδομάδες; Και στις πόσες εβδομάδες γεννησες;;;

Ευχαριστώ!! Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά  επικρατεί ένας πανικός!

Λοιπόν εγώ πήγαινα ανά 2 εβδομάδες στους γιατρούς μου..ο ένας ήταν ο γυναικολόγος μου κ ο άλλος αυτός που μ εκανε τους μεγάλους υπερηχους, και πήγαινα εναλλάξ. Δηλαδή κάθε μήνα έβλεπα κ τους 2.

Κάθε μήνα μ έκανε doppler και όλες τις μετρήσεις που κάνουν στην Α κ στην Β επιπέδου..

Να υποθέσω ότι πήγες στον γιατρό σου για να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη και βρεθήκατε με 2 εμβρυακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Ευχαριστώ!! Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά  επικρατεί ένας πανικός!

Λοιπόν εγώ πήγαινα ανά 2 εβδομάδες στους γιατρούς μου..ο ένας ήταν ο γυναικολόγος μου κ ο άλλος αυτός που μ εκανε τους μεγάλους υπερηχους, και πήγαινα εναλλάξ. Δηλαδή κάθε μήνα έβλεπα κ τους 2.

Κάθε μήνα μ έκανε doppler και όλες τις μετρήσεις που κάνουν στην Α κ στην Β επιπέδου..

Να υποθέσω ότι πήγες στον γιατρό σου για να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη και βρεθήκατε με 2 εμβρυακια;

Δεν πειράζει καλεε φανταζομαιιι🤣

Ναι ακριβωωως τώρα είμαι 22 βδομάδων και από τις 16 πήγαινα κάθε βδομάδα στους γιατρούς μια στον γυναικολόγο μια στον εμβρυολογο....μέχρι που τώρα για την β επιπέδου άλλαξα εμβρυολογο λόγω χρημάτων (μου ζήτησε πολλά) και ο άλλος που πήγα μου είπε ότι δεν υπήρχε λόγος που έκανα ντομπλερ τόσο καιρό.... Γι'αυτό σε ρωταω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Giwtou είπε:

Δεν πειράζει καλεε φανταζομαιιι🤣

Ναι ακριβωωως τώρα είμαι 22 βδομάδων και από τις 16 πήγαινα κάθε βδομάδα στους γιατρούς μια στον γυναικολόγο μια στον εμβρυολογο....μέχρι που τώρα για την β επιπέδου άλλαξα εμβρυολογο λόγω χρημάτων (μου ζήτησε πολλά) και ο άλλος που πήγα μου είπε ότι δεν υπήρχε λόγος που έκανα ντομπλερ τόσο καιρό.... Γι'αυτό σε ρωταω

Κατάλαβα! Εμάς μας έπαιρνε όσο και στα δίδυμα αλλά κ πάλι το κόστος ήταν μεγάλο. Με τις εξετάσεις είναι νομίζω λίγο κ στον γιατρό.

Εμενα ο γυναικολόγος οι μοναδικές εξετάσεις που ζήτησε ήταν στην αρχή, αλλά τον εμπιστευομουν! Όπως κ τον εμβρυολογο τον εμπιστευομουν που μ εκανε μινι doppler κάθε φορά, δεν μου το χρεωνε όμως παραπάνω! 

Αγοράκια ή κοριτσάκια είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Κατάλαβα! Εμάς μας έπαιρνε όσο και στα δίδυμα αλλά κ πάλι το κόστος ήταν μεγάλο. Με τις εξετάσεις είναι νομίζω λίγο κ στον γιατρό.

Εμενα ο γυναικολόγος οι μοναδικές εξετάσεις που ζήτησε ήταν στην αρχή, αλλά τον εμπιστευομουν! Όπως κ τον εμβρυολογο τον εμπιστευομουν που μ εκανε μινι doppler κάθε φορά, δεν μου το χρεωνε όμως παραπάνω! 

Αγοράκια ή κοριτσάκια είναι; 

Καταλαβαα ναιιι 

Αγορακιααα εσένα;;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Κοριτσάκια! Με το καλό εύχομαι! Να πάνε όλα καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ 😍😍 Στις πόσες εβδομάδες γεννησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Giwtou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 😍😍 Στις πόσες εβδομάδες γεννησες;

32 κ 2..πιστεύω Εσύ θα πας πιο μακριά! Εμάς δεν ήξεραν μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε κ οι τελευταίες εβδομάδες κ μέρες ήταν λίγο δύσκολες κ αγχωτικες!

Παρόλα αυτά όμως όλα πήγαν καλά...Έκατσαν λίγες μέρες σε θερμοκοιτίδα οι δεσποινίδες και τώρα είμαστε όλοι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

32 κ 2..πιστεύω Εσύ θα πας πιο μακριά! Εμάς δεν ήξεραν μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε κ οι τελευταίες εβδομάδες κ μέρες ήταν λίγο δύσκολες κ αγχωτικες!

Παρόλα αυτά όμως όλα πήγαν καλά...Έκατσαν λίγες μέρες σε θερμοκοιτίδα οι δεσποινίδες και τώρα είμαστε όλοι καλά!

Καταλαβααα... ευτυχώς όλα καλά ομωςς. Να χαίρεσαι τις μικρουλες σου❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Μέλλουσα διδυμομανούλα κι εγώ πλέον!!!

Χτες έκανα αυχενική κ papp-a! Τι χαρα και συγκίνηση που τα είδαμε τοση ωρα κ που έχουμε τοσες φωτο τους! Πραγματικά τρελαθήκαμε!! Τα μωρα μου εχουν κ το καθένα το δικο του πλακούντα οπότε η αναπτυξη του καθένα δεν επηρεάζει το άλλο! Το ένα είναι λίγο μικρότερο απο το αλλο αλλα σε σωστή αναπτυξη και τα 2 για 12 εβδ+1 που ήμουν χτες! Αυχενική το ενα 2 mmκ το αλλο 1,9 mm ! Κανένα άγχος για επεμβατικη η αλλη μεθοδο για σύνδρομα τρισωμία 21,18 κ 13 γιατί φτανω απο 1/13769 ως 1/20000! Και κίνδυνος για προεκλαμψια 1/181!27/11 πητ!  Όλα πήγαν τέλεια! Με το καλό όλες μας κορίτσια μου!!!Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες μας!!❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2022 at 1:30 ΜΜ, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια τι κανετε? πως ειναι τα ζουζουνια σας? 

περιμενω και εγω τα αντρακια μου τον οκτωμβρη και εχουμε αρχισει να ψαχνομαστε! 

θα μ πειτε γνωμη για κοριτσι οι πιο εμπειρες?

κοιταμε αυτο https://motherbaby.gr/product/πολυκαρότσι-διδύμων-cloud-twins-light-grey-με-δύο-καθίσ/ 

πως σας φαινεται?

Καλησπέρα! Μου φαίνεται πολύ ωραίο το καρότσι αυτό! Εμεις πήραμε https://www.skroutz.gr/s/29351080/Kunert-Καρότσι-Διδύμων-Booster-3-in-1-Light-Cream.html κ είμαστε πολύ ευχαριστημένοι! Αν θέλετε ρίξτε του μια ματιά!

Κ αυτό που βρήκατε εσείς μου φαίνεται πολύ καλό πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

κοριτισια καλημερα!! ελπιζω ολες να ειστε καλα και τα ζουζουνακια σας να μεγαλωνουν ❤️ ρε κοριτσια! τι μπερδεμα αυτο με τα καροτσια?!? 

βοηθηστε οι παλιες! τι πηρατε και σας εχει βολεψει; οσο βλεπω τοσο μπερδευομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτισια καλημερα!! ελπιζω ολες να ειστε καλα και τα ζουζουνακια σας να μεγαλωνουν ❤️ ρε κοριτσια! τι μπερδεμα αυτο με τα καροτσια?!? 

βοηθηστε οι παλιες! τι πηρατε και σας εχει βολεψει; οσο βλεπω τοσο μπερδευομαι!

Καλημέρα, με το καλό τα διδυμάκια σου! Θα κοιτάξεις το καρότσι σου να ειναι ελαφρυ, εννοείται σταθερό, να χωράει στο ασανσέρ  (τουλάχιστον του σπιτιού σου) και στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου! Για μένα αυτά είναι τα βασικά. Τώρα το ποιο ακριβώς θα διαλέξεις εξαρτάται κυρίως από το οικονομικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...