Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Δηλαδή κορίτσια μου τους εμετούς καμία δεν τους γλύτωσε???? Εσύ Κατερινάκι πως την παλεύεις τρως κάτι???

Αστα τίποτα δεν θέλω να τρώω σκέφτομαι τι θα τραβήξω μετά .Αυτό με το ανθρακούχο νερό είναι μια καλή λύση νιώθεις καλύτερα το στομάχι .Εντάξει έχω και συναδέλφους στην δουλειά που ούτε που την κατάλαβαν την εγκυμοσύνη .Ήταν τυχερές .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό διδυμομανουλες!!!!, με το καλό να γνωρισετε τα μωράκια σας σε λίγο καιρό.. Πέρυσι τέτοια εποχή ήμουν κ εγώ εγγυουλα κ τωρα εχω τα κοριτσάκια μου διπλα μου ήδη 7 μηνών.. Είναι ευλογία, θα ξετρελαθείτε!! 🥰🥰😍😍

Εγώ σε θυμάμαι εσυ ήσουν τυχερή έμεινες με την πρώτη και έχεις και παγωτινια.Να τα τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου .θα σε χρειαστούμε να μας πεις λεπτομέρειες για το μεγάλωμα και τι αγορές να κάνουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό διδυμομανουλες!!!!, με το καλό να γνωρισετε τα μωράκια σας σε λίγο καιρό.. Πέρυσι τέτοια εποχή ήμουν κ εγώ εγγυουλα κ τωρα εχω τα κοριτσάκια μου διπλα μου ήδη 7 μηνών.. Είναι ευλογία, θα ξετρελαθείτε!! 🥰🥰😍😍

Να σου ζήσουν κοριτσάκι μου! Γερές, τυχερές κ ευλογημένες στη ζωή τους! Έχουμε ξαναμιλήσει στο παρελθόν… Πώς είστε γενικά; Έχετε βρει τους ρυθμούς σας; Θηλάζεις; Έχεις βοήθεια; Πες μας όταν μπορέσεις λίγα πράγματα! Ό,τι πιστεύεις πως θα μας φανεί χρήσιμο… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αστα τίποτα δεν θέλω να τρώω σκέφτομαι τι θα τραβήξω μετά .Αυτό με το ανθρακούχο νερό είναι μια καλή λύση νιώθεις καλύτερα το στομάχι .Εντάξει έχω και συναδέλφους στην δουλειά που ούτε που την κατάλαβαν την εγκυμοσύνη .Ήταν τυχερές .

Κατερινακι μου άκουσα Γι αυτό πολύ καλά λόγια. Δεν ξέρω αν βοηθάει. Δεν το δοκίμασα. το πήρα προληπτικά Γιατί άρχισα να έχω ενοχλήσεις. Εννοειται ρωτά και το γιατρο σου πρώτα  

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κατερινακι μου άκουσα Γι αυτό πολύ καλά λόγια. Δεν ξέρω αν βοηθάει. Δεν το δοκίμασα. το πήρα προληπτικά Γιατί άρχισα να έχω ενοχλήσεις. Εννοειται ρωτά και το γιατρο σου πρώτα  

image.jpg

Ναι θα τον πάρω να τον ρωτήσω γιατί να σου πω την αλήθεια του έλεγα έχω ναυτίες και δεν έδινε σημασία .Σε ευχαριστώ παρά πολύ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι θα τον πάρω να τον ρωτήσω γιατί να σου πω την αλήθεια του έλεγα έχω ναυτίες και δεν έδινε σημασία .Σε ευχαριστώ παρά πολύ .

Δεν δίνουν σημασία γιατί τα θεωρούν φυσιολογικά… Όσο ανεβαίνει η χοριακή τόσο θα ανακατεύεσαι! 😜

Έκλεισες ρνβ για αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Δεν δίνουν σημασία γιατί τα θεωρούν φυσιολογικά… Όσο ανεβαίνει η χοριακή τόσο θα ανακατεύεσαι! 😜

Έκλεισες ρνβ για αυχενική;

Θα πάω την Παρασκευή να με δει .Πιστευω να είναι όλα καλά και θα κλείσω την άλλη εβδομάδα να είμαι 12η εβδομάδα μπας και δω φύλο .Το καλύτερο είναι να είναι ένα και ένα αλλά ότι θέλει ο θεός .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κοιτάξτε σε τι πόζα πέτυχε το μωράκι μου τόσο μικρό και είναι ανθρωπάκι .

33AF3384-14EC-4C71-91E4-218C723F54E5.png

ωωωωωωωωω τι όμορφη είκόνα...............ψυχούλα όμορφη........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

ωωωωωωωωω τι όμορφη είκόνα...............ψυχούλα όμορφη........

Το άλλο είναι πιο μεγάλο αλλά είναι όλο γυρισμένο .Την Παρασκευή που θα τα δω θα είναι διπλάσια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Θα πάω την Παρασκευή να με δει .Πιστευω να είναι όλα καλά και θα κλείσω την άλλη εβδομάδα να είμαι 12η εβδομάδα μπας και δω φύλο .Το καλύτερο είναι να είναι ένα και ένα αλλά ότι θέλει ο θεός .

Ναι! Κ εμείς αυτό θέλαμε κ μας το έκανε το χατίρι ο Θεούλης! Στο εύχομαι! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

ωωωωωωωωω τι όμορφη είκόνα...............ψυχούλα όμορφη........

 Ψυχούλι μου! Ωραίο σχήμα φαίνεται να έχουν οι σάκοι! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

 Ψυχούλι μου! Ωραίο σχήμα φαίνεται να έχουν οι σάκοι! 💚

Ναι αλλά δεν βγαίνουν μαζί στην φωτογραφία το άλλο το μωρό είναι ψηλά και από την άλλη μερια έτσι μου είπε .Μπορεί τώρα που θα έχουν μεγαλώσει να έχουν και μια φωτογραφία μαζί .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα!!!εγω ακόμα ταλαιπωρούμαι με εμετούς απλά είναι μέχρι 3 την μέρα όχι 10 που είχα μέχρι πριν 3 βδομαδες!εγω είναι 22 και 2 ημερών και την Δευτέρα με το καλό έχω β επιπέδου!ειχα και μια μεγάλη αποκόλληση αλλά πλέον είμαι καλά απλά είμαι ξάπλα και λίγο καθιστή στον καναπέ αλλά δεν με νοιάζει αρκεί να είναι καλά τα μωράκια μου!το ένα είναι κοριτσάκι σίγουρα το άλλο δεν μας κάνει την χάρη να ανοίξει τα ποδαράκια του!τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει και νιώθω και κάτι πολύ απαλές κλωτσιές!νιωθω τόσο ωραία που τα νιώθω!στις 19 και 1 ήταν 475 γραμμάρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εγώ σε θυμάμαι εσυ ήσουν τυχερή έμεινες με την πρώτη και έχεις και παγωτινια.Να τα τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου .θα σε χρειαστούμε να μας πεις λεπτομέρειες για το μεγάλωμα και τι αγορές να κάνουμε .

Χαχαχα ακριβώς!! Εχω κ 4 παγωτινια κ όλο τα σκέφτομαι. Τις ρωτάω να μου πουνε ποιος είναι ο γιος αλλά δε μ λένε 🤣🤣🤣

Εννοείται ότι θέλετε να με ρωτήσετε.. 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κατερινακι μου άκουσα Γι αυτό πολύ καλά λόγια. Δεν ξέρω αν βοηθάει. Δεν το δοκίμασα. το πήρα προληπτικά Γιατί άρχισα να έχω ενοχλήσεις. Εννοειται ρωτά και το γιατρο σου πρώτα  

image.jpg

Κ μένα Μ τις είχε δώσει φυτικα είναι. Πήρα λίγα αλλά με βοήθησαν για λίγο.. Πολυ λίγο μετά τα ίδια.. Άρχισα κ έπινα μετά τσάι με ρίζες τζίντζερ εεε κάπως καλυτερα αλλά ποτε δε περναει. Εντωμεταξύ είχα κ όρεξη. Έτρωγα όταν ήμουν σε τραπεζι κ μετά αντε όλα έξω... Το θυμάμαι χαρακτηριστικά στη γιορτή του Αγίου Δημητρίου έφαγα έφαγα κ μετα μπαμ. 

🤣🤣 ειναι πολυ ενοχλητικό κ σας καταλαβαίνω, να περασει να ηρεμήσετε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Να σου ζήσουν κοριτσάκι μου! Γερές, τυχερές κ ευλογημένες στη ζωή τους! Έχουμε ξαναμιλήσει στο παρελθόν… Πώς είστε γενικά; Έχετε βρει τους ρυθμούς σας; Θηλάζεις; Έχεις βοήθεια; Πες μας όταν μπορέσεις λίγα πράγματα! Ό,τι πιστεύεις πως θα μας φανεί χρήσιμο… 💚

Αρχικά θηλασα 21 ημέρες τη μια μικρή. Η άλλη έφυγε Αθήνα μαζί Μ τον μπαμπα της για να ρυθμιστεί η αναπνοή της, είχε ταχυπνοια από τη γεννα.. Όταν ήρθε η την έβαλα στο στήθος θηλασαμε αλλά δε κατάφερα κ τις δυο. Έβγαλα με θηλαστρο έβαζα κ στήθος το πρωτο τρίμηνο.. Είχα κ καταψυξη, εοχα μαζέψει όταν έλειπε η μια.. Βοήθεια εχω από τον άντρα μου παρα πολυ, τη μαμά μου κ η πεθερα μου έστω Μ φαγητά ππυ στέλνει αλλά όταν τη χρειαζομαι έρχεται.. Είναι βασικό να έχετε βοήθεια γιατί παιρνετε μια ανάσα. Δε μπορώ να πω ότι έχουμε ξεπατωθει, υπάρχει μια ισορροπία χαρακτήρων η μια είναι πιο ησυχη. Κ το κυριότερο? Κοιμόμαστε όλη η νυχτα.. Κ οχι τώρα που είναι 7 μηνών. Από 40 ημερών άρχισαν κ έστρωναν. Επίσης τις είχα συγχρονισει. Τρωγανε μαζί.. Αμα σηκωνομασταν 2 για τη μια 3 για την άλλη θα τα χαμε φτυσει.. 🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Αρχικά θηλασα 21 ημέρες τη μια μικρή. Η άλλη έφυγε Αθήνα μαζί Μ τον μπαμπα της για να ρυθμιστεί η αναπνοή της, είχε ταχυπνοια από τη γεννα.. Όταν ήρθε η την έβαλα στο στήθος θηλασαμε αλλά δε κατάφερα κ τις δυο. Έβγαλα με θηλαστρο έβαζα κ στήθος το πρωτο τρίμηνο.. Είχα κ καταψυξη, εοχα μαζέψει όταν έλειπε η μια.. Βοήθεια εχω από τον άντρα μου παρα πολυ, τη μαμά μου κ η πεθερα μου έστω Μ φαγητά ππυ στέλνει αλλά όταν τη χρειαζομαι έρχεται.. Είναι βασικό να έχετε βοήθεια γιατί παιρνετε μια ανάσα. Δε μπορώ να πω ότι έχουμε ξεπατωθει, υπάρχει μια ισορροπία χαρακτήρων η μια είναι πιο ησυχη. Κ το κυριότερο? Κοιμόμαστε όλη η νυχτα.. Κ οχι τώρα που είναι 7 μηνών. Από 40 ημερών άρχισαν κ έστρωναν. Επίσης τις είχα συγχρονισει. Τρωγανε μαζί.. Αμα σηκωνομασταν 2 για τη μια 3 για την άλλη θα τα χαμε φτυσει.. 🤣🤣 

Επίσης να σας πω πως είχα άγχος με τα κιλά τους γεννήθηκαν 2160 κ 2260 ήθελα να βλέπω τι τρώνε κ στο στήθος δε μπορουσα να καταλάβω.. Ειδικά η μια που ηρθε από Αθήνα αν δε τη ταιζα κ καθόλου δε θα διαμαρτυροταν.. Κ ετσι δε πιεσα τη κατάσταση Μ το θηλασμό. Τις έβαζα στήθος τουςαπο ένα σημείο κ μετα ασχετα απο τα γευματα τους .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μπήκα στον τιμοκατάλογο του Ιασώ για τον τοκετό και λέει μειωμένες τιμές για δίδυμα και λέει 1800 το δίκλινο εννοεί για το κάθε παιδί δηλαδή το δωμάτιο μόνο θα μου πάει 3600 στην καλύτερη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι αλλά δεν βγαίνουν μαζί στην φωτογραφία το άλλο το μωρό είναι ψηλά και από την άλλη μερια έτσι μου είπε .Μπορεί τώρα που θα έχουν μεγαλώσει να έχουν και μια φωτογραφία μαζί .

Όσο μεγαλώνουν η πιθανότητα να χωρούν στην οθόνη κ τα δύο ταυτόχρονα απομακρύνεται… Εμείς έχουμε φωτο κ από τα δύο μαζί μόνο από την 6w! Α, κ από το εμβρυολογικό! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα!!!εγω ακόμα ταλαιπωρούμαι με εμετούς απλά είναι μέχρι 3 την μέρα όχι 10 που είχα μέχρι πριν 3 βδομαδες!εγω είναι 22 και 2 ημερών και την Δευτέρα με το καλό έχω β επιπέδου!ειχα και μια μεγάλη αποκόλληση αλλά πλέον είμαι καλά απλά είμαι ξάπλα και λίγο καθιστή στον καναπέ αλλά δεν με νοιάζει αρκεί να είναι καλά τα μωράκια μου!το ένα είναι κοριτσάκι σίγουρα το άλλο δεν μας κάνει την χάρη να ανοίξει τα ποδαράκια του!τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει και νιώθω και κάτι πολύ απαλές κλωτσιές!νιωθω τόσο ωραία που τα νιώθω!στις 19 και 1 ήταν 475 γραμμάρια!

Πω πω ρε κορίτσι τραβάς ζόρι όχι αστεία! Τουλάχιστον μειώθηκαν… Κάτι είναι κ αυτό!  Με το καλό να γίνει κ ο β´ επιπέδου! Για ένα κ ένα σας βλέπω κ εσάς! 🥰 Από βάρος μια χαρά σας βρίσκω! Εσύ πήρες κιλά; Φαντάζομαι πως όχι λόγω εμετών…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλημέρα μπήκα στον τιμοκατάλογο του Ιασώ για τον τοκετό και λέει μειωμένες τιμές για δίδυμα και λέει 1800 το δίκλινο εννοεί για το κάθε παιδί δηλαδή το δωμάτιο μόνο θα μου πάει 3600 στην καλύτερη ;

Κορίτσι οι τιμές είναι ανά κατηγορία δωματίου. Δλδ η τιμή που αναφέρει για δίκλινο για δίδυμα αυτή είναι κ όχι x2. Ο μαιευτήρας σίγουρα θα σε χρεώσει παραπάνω για τα δίδυμα… Έχεις δικό σου γυναικολόγο ή θα μείνεις σ´αυτόν της εξωσωματικής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι οι τιμές είναι ανά κατηγορία δωματίου. Δλδ η τιμή που αναφέρει για δίκλινο για δίδυμα αυτή είναι κ όχι x2. Ο μαιευτήρας σίγουρα θα σε χρεώσει παραπάνω για τα δίδυμα… Έχεις δικό σου γυναικολόγο ή θα μείνεις σ´αυτόν της εξωσωματικής;

Σε αυτόν της εξωσωματικής είμαι και τον είχα ρωτήσει για χρήματα πριν δω ότι είναι δίδυμα και ήδη το πόσον ήταν μεγάλο απλά είπε είτε γεννήσω φυσιολογικά είτε με καισαρική θα πληρώσω το ίδιο .Τώρα που είναι δίδυμα πρέπει να ξαναπάρω το λογιστήριο να μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Σε αυτόν της εξωσωματικής είμαι και τον είχα ρωτήσει για χρήματα πριν δω ότι είναι δίδυμα και ήδη το πόσον ήταν μεγάλο απλά είπε είτε γεννήσω φυσιολογικά είτε με καισαρική θα πληρώσω το ίδιο .Τώρα που είναι δίδυμα πρέπει να ξαναπάρω το λογιστήριο να μου πει.

Απλά μου έκανε εντύπωση που είναι πιο οικονομικά απ ότι να κανείς ένα.

F4EEC7CF-1461-4431-B0C0-4A602824B296.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...