Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Τέλεια μια χαρά είσαι! Εγώ είχα κάνει στις 21+1 και ήταν 370γρ. Και ο τράχηλος 3,5..

Πώς το ένιωθες το μωράκι σου εκείνες τις εβδομάδες;;;;εμεισ έχει μερεσ που την καταλαβαίνω όλη μέρα κ έχει μερεσ που την νιώθω λιγότερο έντονα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Πώς το ένιωθες το μωράκι σου εκείνες τις εβδομάδες;;;;εμεισ έχει μερεσ που την καταλαβαίνω όλη μέρα κ έχει μερεσ που την νιώθω λιγότερο έντονα  

Εγώ τότε είχα μπερδευτεί γιατί είχα και συσπάσεις, οπότε δεν καταλάβαινα ξεκάθαρα τι ήταν.. σήμερα μπήκα στην 24η και πλέον την καταλαβαίνω ή σαν χτύπημα κοντά στον ομφαλό ή στριφογυρισμα λίγο πιο σπάνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Κ εγώ φοβάμαι γιατί είμαι στην ειδική αγωγή και γίνεται χαμός απο κρούσματα. Εγώ σκέφτομαι να πάρω τις 15 που δικαιουμάστε και 15 ανευ για να σταματήσω πιο νωρίς. Θα γράψω πιο νωρίς την ΠΗΤ.

Κι εγώ στην ειδική είμαι, καταλαβαίνω...

Πότε έχεις ΠΗΤ; εμένα επειδή είναι 21/6 ζήτησα να μου γράψει μια εβδομάδα πιο μετά ώστε να παρατείνω την επιστροφή αν με το καλό με καλέσουν του χρόνου. Γιατί αλλιώς έπρεπε να με βάλει τουλάχιστον 3-4 εβδομάδες νωρίτερα... αλλά αν εσύ βγαίνεις ούτως ή ΄άλλως πριν το Πάσχα καλύτερα να σου γράψει πιο πριν...

Ο γιατρός σου είναι συμβεβλημένος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mavi είπε:

Κι εγώ στην ειδική είμαι, καταλαβαίνω...

Πότε έχεις ΠΗΤ; εμένα επειδή είναι 21/6 ζήτησα να μου γράψει μια εβδομάδα πιο μετά ώστε να παρατείνω την επιστροφή αν με το καλό με καλέσουν του χρόνου. Γιατί αλλιώς έπρεπε να με βάλει τουλάχιστον 3-4 εβδομάδες νωρίτερα... αλλά αν εσύ βγαίνεις ούτως ή ΄άλλως πριν το Πάσχα καλύτερα να σου γράψει πιο πριν...

Ο γιατρός σου είναι συμβεβλημένος; 

26/6 έχω ΠΗΤ, αλλά λόγω προγραμματισμένης καισαρικής θα πάω νωρίτερα. Οπότε, θα κολλήσω και την αναρρωτική για να σταματήσω ακόμα πιο νωρίς. Όσο για τη δουλειά, συνήθως μπαίνω Β φάση, οπότε το μετά δε με αγχώνει( τουλάχιστον προς το παρόν🤪)

Τώρα με την άυλη συνταγογράφηση δεν χρειάζεται να είναι συμβεβλημένος, μέσω ΗΔΙΚΑ θα δώσει χαρτί με την ΠΗΤ, ευτυχώς γλιτώνουμε όλο αυτό με το δημόσιο νοσοκομείο.☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

26/6 έχω ΠΗΤ, αλλά λόγω προγραμματισμένης καισαρικής θα πάω νωρίτερα. Οπότε, θα κολλήσω και την αναρρωτική για να σταματήσω ακόμα πιο νωρίς. Όσο για τη δουλειά, συνήθως μπαίνω Β φάση, οπότε το μετά δε με αγχώνει( τουλάχιστον προς το παρόν🤪)

Τώρα με την άυλη συνταγογράφηση δεν χρειάζεται να είναι συμβεβλημένος, μέσω ΗΔΙΚΑ θα δώσει χαρτί με την ΠΗΤ, ευτυχώς γλιτώνουμε όλο αυτό με το δημόσιο νοσοκομείο.☺️

Έχουμε κ αυτό το θέμα κ εμείς σας καταλαβαίνω.. εγώ ελπίζω να με πάρουν έστω στη. Β φάση μέχρι τότε θα δούμε μάλλον με το μωρό στο σπίτι θα είμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

26/6 έχω ΠΗΤ, αλλά λόγω προγραμματισμένης καισαρικής θα πάω νωρίτερα. Οπότε, θα κολλήσω και την αναρρωτική για να σταματήσω ακόμα πιο νωρίς. Όσο για τη δουλειά, συνήθως μπαίνω Β φάση, οπότε το μετά δε με αγχώνει( τουλάχιστον προς το παρόν🤪)

Τώρα με την άυλη συνταγογράφηση δεν χρειάζεται να είναι συμβεβλημένος, μέσω ΗΔΙΚΑ θα δώσει χαρτί με την ΠΗΤ, ευτυχώς γλιτώνουμε όλο αυτό με το δημόσιο νοσοκομείο.☺️

Εμένα φέτος με κάλεσαν α' φάση, για αυτό σκέφτομαι και τι θα κάνω του χρόνου...βέβαια δεν ξέρουμε τι θα γίνει, αν θα αλλάξουν οι πίνακες ή ΄όχι... 

Για την αναρρωτική, αφού σου γράψει 15 ημέρες γιατρός μη συμβεβλημένος, πάλι την καταθέτεις κανονικά στη δευτεροβάθμια κ στο ΕΦΚΑ για το επίδομα, χωρίς άλλη διαδικασία; και μετά απλά περιμένεις να σε καλέσουν να περάσεις από επιτροπή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλώς σας βρήκα στην ομάδα! Περιμένω και εγώ το πρώτο μου μωράκι τον Ιούνιο!!! Εύχομαι να γεμίσουν οι παραλίες με νεογέννητα μωράκια με αστεία μαγιουδακια! 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mavi 💙 @Eva29 💗 @Dimy3 💙 @Lina08 💗 σας ευχαριστω θερμά για τις ευχές σας .. 

Ειμαι πολύ καλυτερα μπορώ να πω απο τις προηγούμενες ημέρες.. το μονο που μου εχει μείνει ειναι ο βήχας αλλα ευελπιστώ να απαλλαγώ γρήγορα και απο αυτόν .. Πραγματικά δεν ξέρω πως θα εξελισσόταν η γρίπη αυτή εαν ήμουν ανεμβολίαστη.. είχα όλα τα συμπτωματα αλλα απο λίγο… μέχρι διάρροια και τάση για εμετό.. Προσέξτε κορίτσια μου γιατί όπως γνωρίζετε το ανοσοποιητικό μας ειναι εξασθενημένο λόγω της εγκυμοσύνης … αλλα μην σας τρομάξω κιόλας !! 
Σήμερα 9η μέρα και το σελφ ακόμη βγαίνει θετικό .. Ευτυχώς ο γυναικολογος μου με δέχθηκε αφού δεν εχω πυρετό και έχουν περάσει πέντε ημέρες απο το pcr (ετσι γράφει το πρωτόκολλο του εοδυ) και είδαμε τα μικρουλια μας … 

Στις 24+2 αναπτύσσονται φυσιολογικά παρόλο την περιπέτεια του κοβιντ .. ζυγίζει περίπου 750γρ ο καθένας και ο τράχηλος ειναι στο 3,6..  Πρέπει να κάνουμε και τη καμπύλη σακχάρου σε αυτές τις εβδομάδες .. 

Κοριτσια μου εσείς που είστε στο σχολείο προσέχετε αρκετά γιατί πολλά παιδάκια ειναι ασυμπτωματικά και διασπείρουν τον ιο με ταχύτητα φωτός … 🤣🤣🤣

Υπαρχει κάποια άλλη κοπέλα που να περιμένει δίδυμα ;; Ήθελα να τη ρωτήσω για κάποιες αγορές .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christyne είπε:

@mavi 💙 @Eva29 💗 @Dimy3 💙 @Lina08 💗 σας ευχαριστω θερμά για τις ευχές σας .. 

Ειμαι πολύ καλυτερα μπορώ να πω απο τις προηγούμενες ημέρες.. το μονο που μου εχει μείνει ειναι ο βήχας αλλα ευελπιστώ να απαλλαγώ γρήγορα και απο αυτόν .. Πραγματικά δεν ξέρω πως θα εξελισσόταν η γρίπη αυτή εαν ήμουν ανεμβολίαστη.. είχα όλα τα συμπτωματα αλλα απο λίγο… μέχρι διάρροια και τάση για εμετό.. Προσέξτε κορίτσια μου γιατί όπως γνωρίζετε το ανοσοποιητικό μας ειναι εξασθενημένο λόγω της εγκυμοσύνης … αλλα μην σας τρομάξω κιόλας !! 
Σήμερα 9η μέρα και το σελφ ακόμη βγαίνει θετικό .. Ευτυχώς ο γυναικολογος μου με δέχθηκε αφού δεν εχω πυρετό και έχουν περάσει πέντε ημέρες απο το pcr (ετσι γράφει το πρωτόκολλο του εοδυ) και είδαμε τα μικρουλια μας … 

Στις 24+2 αναπτύσσονται φυσιολογικά παρόλο την περιπέτεια του κοβιντ .. ζυγίζει περίπου 750γρ ο καθένας και ο τράχηλος ειναι στο 3,6..  Πρέπει να κάνουμε και τη καμπύλη σακχάρου σε αυτές τις εβδομάδες .. 

Κοριτσια μου εσείς που είστε στο σχολείο προσέχετε αρκετά γιατί πολλά παιδάκια ειναι ασυμπτωματικά και διασπείρουν τον ιο με ταχύτητα φωτός … 🤣🤣🤣

Υπαρχει κάποια άλλη κοπέλα που να περιμένει δίδυμα ;; Ήθελα να τη ρωτήσω για κάποιες αγορές .. 

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλά! Πάει πέρασε αυτή η περιπέτεια.  Μπράβο και στο γυναικολόγο σου που σε δέχτηκε, για να ηρεμήσεις!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η mavi είπε:

Εμένα φέτος με κάλεσαν α' φάση, για αυτό σκέφτομαι και τι θα κάνω του χρόνου...βέβαια δεν ξέρουμε τι θα γίνει, αν θα αλλάξουν οι πίνακες ή ΄όχι... 

Για την αναρρωτική, αφού σου γράψει 15 ημέρες γιατρός μη συμβεβλημένος, πάλι την καταθέτεις κανονικά στη δευτεροβάθμια κ στο ΕΦΚΑ για το επίδομα, χωρίς άλλη διαδικασία; και μετά απλά περιμένεις να σε καλέσουν να περάσεις από επιτροπή; 

Δεν παίζει ρόλο πλέον εάν είναι συμβεβλημένος ή όχι! Σου παραθέτω ακριβώς όπως το γράφει η ανακοίνωση του υπουργείου.

 

• Δεν απαιτείται πλέον συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ γιατρός ή έγκριση
Υγειονομικής Επιτροπής του ΙΚΑ για να εκδοθεί Απόφαση χορήγησης ως 15ημ.

Απαιτείται πλέον μόνο ιατρική γνωμάτευση μέσω ηλεκτρονικής
συνταγογράφησης της Η.Δ.Ι.Κ.Α. (με barcode)
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christyne είπε:

@mavi 💙 @Eva29 💗 @Dimy3 💙 @Lina08 💗 σας ευχαριστω θερμά για τις ευχές σας .. 

Ειμαι πολύ καλυτερα μπορώ να πω απο τις προηγούμενες ημέρες.. το μονο που μου εχει μείνει ειναι ο βήχας αλλα ευελπιστώ να απαλλαγώ γρήγορα και απο αυτόν .. Πραγματικά δεν ξέρω πως θα εξελισσόταν η γρίπη αυτή εαν ήμουν ανεμβολίαστη.. είχα όλα τα συμπτωματα αλλα απο λίγο… μέχρι διάρροια και τάση για εμετό.. Προσέξτε κορίτσια μου γιατί όπως γνωρίζετε το ανοσοποιητικό μας ειναι εξασθενημένο λόγω της εγκυμοσύνης … αλλα μην σας τρομάξω κιόλας !! 
Σήμερα 9η μέρα και το σελφ ακόμη βγαίνει θετικό .. Ευτυχώς ο γυναικολογος μου με δέχθηκε αφού δεν εχω πυρετό και έχουν περάσει πέντε ημέρες απο το pcr (ετσι γράφει το πρωτόκολλο του εοδυ) και είδαμε τα μικρουλια μας … 

Στις 24+2 αναπτύσσονται φυσιολογικά παρόλο την περιπέτεια του κοβιντ .. ζυγίζει περίπου 750γρ ο καθένας και ο τράχηλος ειναι στο 3,6..  Πρέπει να κάνουμε και τη καμπύλη σακχάρου σε αυτές τις εβδομάδες .. 

Κοριτσια μου εσείς που είστε στο σχολείο προσέχετε αρκετά γιατί πολλά παιδάκια ειναι ασυμπτωματικά και διασπείρουν τον ιο με ταχύτητα φωτός … 🤣🤣🤣

Υπαρχει κάποια άλλη κοπέλα που να περιμένει δίδυμα ;; Ήθελα να τη ρωτήσω για κάποιες αγορές .. 

Καλημέρα κοριτσι μου ! Μπράβο τέλεια τα νέα σας 🥰 μεγάλωσαν πολύ τα μικρουλια σας ❤️

Ευτυχώς εισαι εμβολιασμενη και το περνάς σχετικά καλά...

Υπάρχει ομάδα mom twins 2022 εκεί θα βρεις πολλές διδυμομανουλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Δεν παίζει ρόλο πλέον εάν είναι συμβεβλημένος ή όχι! Σου παραθέτω ακριβώς όπως το γράφει η ανακοίνωση του υπουργείου.

 

• Δεν απαιτείται πλέον συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ γιατρός ή έγκριση
Υγειονομικής Επιτροπής του ΙΚΑ για να εκδοθεί Απόφαση χορήγησης ως 15ημ.

Απαιτείται πλέον μόνο ιατρική γνωμάτευση μέσω ηλεκτρονικής
συνταγογράφησης της Η.Δ.Ι.Κ.Α. (με barcode)
 

Την ξέρω αυτή την ανακοίνωση του υπουργείου, σε λίγο όπως πάω θα έχω διδακτορικό 😛 στη νομοθεσία των αδειών αναπληρωτών (και αναγνώρισης προϋπηρεσίας κτλ για άλλους λόγους όμως...)! χαχα

αλλά εμένα μου έγραψε ήδη 15 ημέρες και μένει ακόμα πάνω από μήνας να μου γράψει... θα δείξει! θα την μάθω κ αυτή τη διαδικασία και αν χρειαστεί καμία της λέω! Αύριο έχω κ ραντεβού στο ΕΦΚΑ στις παροχές για το επίδομα, οπότε θα λύσουμε απορίες και εκεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christyne είπε:

@mavi 💙 @Eva29 💗 @Dimy3 💙 @Lina08 💗 σας ευχαριστω θερμά για τις ευχές σας .. 

Ειμαι πολύ καλυτερα μπορώ να πω απο τις προηγούμενες ημέρες.. το μονο που μου εχει μείνει ειναι ο βήχας αλλα ευελπιστώ να απαλλαγώ γρήγορα και απο αυτόν .. Πραγματικά δεν ξέρω πως θα εξελισσόταν η γρίπη αυτή εαν ήμουν ανεμβολίαστη.. είχα όλα τα συμπτωματα αλλα απο λίγο… μέχρι διάρροια και τάση για εμετό.. Προσέξτε κορίτσια μου γιατί όπως γνωρίζετε το ανοσοποιητικό μας ειναι εξασθενημένο λόγω της εγκυμοσύνης … αλλα μην σας τρομάξω κιόλας !! 
Σήμερα 9η μέρα και το σελφ ακόμη βγαίνει θετικό .. Ευτυχώς ο γυναικολογος μου με δέχθηκε αφού δεν εχω πυρετό και έχουν περάσει πέντε ημέρες απο το pcr (ετσι γράφει το πρωτόκολλο του εοδυ) και είδαμε τα μικρουλια μας … 

Στις 24+2 αναπτύσσονται φυσιολογικά παρόλο την περιπέτεια του κοβιντ .. ζυγίζει περίπου 750γρ ο καθένας και ο τράχηλος ειναι στο 3,6..  Πρέπει να κάνουμε και τη καμπύλη σακχάρου σε αυτές τις εβδομάδες .. 

Κοριτσια μου εσείς που είστε στο σχολείο προσέχετε αρκετά γιατί πολλά παιδάκια ειναι ασυμπτωματικά και διασπείρουν τον ιο με ταχύτητα φωτός … 🤣🤣🤣

Υπαρχει κάποια άλλη κοπέλα που να περιμένει δίδυμα ;; Ήθελα να τη ρωτήσω για κάποιες αγορές .. 

Christyne ταλαιπωρήθηκες αλλά παρόλα αυτά το πέρασες σχετικά ήπια, οπότε πάλι καλά! Τώρα θα έχεις και λιγότερο άγχος με αυτό! 
Μπράβο στον γιατρό που σε δέχτηκε! και φοβερά τα μικρούλια σου, 750γρ το καθένα, τέλεια! με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mavi είπε:

Την ξέρω αυτή την ανακοίνωση του υπουργείου, σε λίγο όπως πάω θα έχω διδακτορικό 😛 στη νομοθεσία των αδειών αναπληρωτών (και αναγνώρισης προϋπηρεσίας κτλ για άλλους λόγους όμως...)! χαχα

αλλά εμένα μου έγραψε ήδη 15 ημέρες και μένει ακόμα πάνω από μήνας να μου γράψει... θα δείξει! θα την μάθω κ αυτή τη διαδικασία και αν χρειαστεί καμία της λέω! Αύριο έχω κ ραντεβού στο ΕΦΚΑ στις παροχές για το επίδομα, οπότε θα λύσουμε απορίες και εκεί! 

Τέλεια!! Αν δω τα ζόρια θα σε συμβουλευτώ!😍

Ότι καινούριο μάθεις αύριο, πες να ξέρουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες, έχω μια ενόχληση στον κόλπο στη δεξιά πλευρά μόνο, από μέσα σαν τσουξιμο-πονο η και τράβηγμα ίσως είναι κ λίγο πιο πρησμένο. Το παρατηρώ μετά από πίεση της περιοχής η μετά την τουαλέτα. Το κοίταξα με καθρέφτη μετά την τουαλέτα είδα κάτι σαν εξόγκωμα κ κόκκινο, δεν έχω γενικά υγρά αλλά μετά που ξάπλωσα έφυγε. Η ενόχληση όμως παραμένει. Ο γιατρός λέει ότι μπορεί να πιέζει το μωρό, να περιμένω δύο μέρες κ αν είναι να κάνουμε καλλιέργεια. Το είχε καμία αυτό, τι ήταν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε ? Εγώ έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχάρου! Δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε ζαλίστηκα όλα καλά ! Και τα αποτελέσματα βγήκαν καλά ευτυχώς! 

 

@Stacey89 κορίτσι μου μήπως είναι κάτι σαν σπυράκι ? Δεν ξέρω δεν το έχω πάθει... Κάνε καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε ? Εγώ έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχάρου! Δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε ζαλίστηκα όλα καλά ! Και τα αποτελέσματα βγήκαν καλά ευτυχώς! 

 

@Stacey89 κορίτσι μου μήπως είναι κάτι σαν σπυράκι ? Δεν ξέρω δεν το έχω πάθει... Κάνε καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού...

Αύριο θα πάω στον γιατρό, σπυράκι δεν φαίνεται να υπάρχει μόνο πρήξιμο του εσωτερικού χείλους που είναι κ πιο κόκκινο αλλά με πονάει αρκετά. Φοβάμαι μη βλάψει κάτι το μωρό. Έχω κ την καμπύλη αυτή την εβδομάδα κ έχω κ άγχος κ για αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Αύριο θα πάω στον γιατρό, σπυράκι δεν φαίνεται να υπάρχει μόνο πρήξιμο του εσωτερικού χείλους που είναι κ πιο κόκκινο αλλά με πονάει αρκετά. Φοβάμαι μη βλάψει κάτι το μωρό. Έχω κ την καμπύλη αυτή την εβδομάδα κ έχω κ άγχος κ για αυτό..

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι... Η καμπύλη δεν είναι τίποτα τελικά ! Απλά βαρεμάρα στην αναμονή, πήγε με παρέα να έχεις κάποιον να μιλάς μην είσαι μόνη.. πες μας τι θα σου  πει ο γιατρός για αυτό το πρήξιμο.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!
Με το θέμα του ύπνου πως είστε; Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά... πριν την εγκυμοσύνη δεν ξυπνούσα ποτέ μέσα στην νύχτα και τώρα φαντάρος σε σκοπιά νυχτερινή κοιμάται καλύτερα από εμένα! 

Τους πρώτους μήνες δεν μπορούσα για άλλους λόγους, τώρα πιάνομαι την νύχτα, σαν να μουδιάζει το πόδι μου και ξυπνάω, αλλάζω πλευρό, μετά από κάποια ώρα το ίδιο, ανάσκελα δεν μπορώ να κοιμηθώ, χάλι μαύρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Με το θέμα του ύπνου πως είστε; Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά... πριν την εγκυμοσύνη δεν ξυπνούσα ποτέ μέσα στην νύχτα και τώρα φαντάρος σε σκοπιά νυχτερινή κοιμάται καλύτερα από εμένα! 

Τους πρώτους μήνες δεν μπορούσα για άλλους λόγους, τώρα πιάνομαι την νύχτα, σαν να μουδιάζει το πόδι μου και ξυπνάω, αλλάζω πλευρό, μετά από κάποια ώρα το ίδιο, ανάσκελα δεν μπορώ να κοιμηθώ, χάλι μαύρο! 

Καλημέρα !! Κι εγώ τα ίδια !! Ξυπνάω και 3-4 φορές για κατούρημα, πέρα από αυτό στριφογυρναω, νιώθω τη μπέμπα να κουνιέται, πιάνομαι και συνέχεια αλλάζω πλευρό.. έχω και δύο μαξιλάρια αλλά παρόλα αυτά δεν βολεύομαι... Υπομονή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2022 at 12:40 ΠΜ, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε ? Εγώ έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχάρου! Δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε ζαλίστηκα όλα καλά ! Και τα αποτελέσματα βγήκαν καλά ευτυχώς! 

 

@Stacey89 κορίτσι μου μήπως είναι κάτι σαν σπυράκι ? Δεν ξέρω δεν το έχω πάθει... Κάνε καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού...

Βήμα βήμα όλα πάνε σούπερ!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Με το θέμα του ύπνου πως είστε; Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά... πριν την εγκυμοσύνη δεν ξυπνούσα ποτέ μέσα στην νύχτα και τώρα φαντάρος σε σκοπιά νυχτερινή κοιμάται καλύτερα από εμένα! 

Τους πρώτους μήνες δεν μπορούσα για άλλους λόγους, τώρα πιάνομαι την νύχτα, σαν να μουδιάζει το πόδι μου και ξυπνάω, αλλάζω πλευρό, μετά από κάποια ώρα το ίδιο, ανάσκελα δεν μπορώ να κοιμηθώ, χάλι μαύρο! 

Μια από τα ίδια! Ποναω πολύ στα πλευρά ειδικά από τη δεξιά μεριά κάτω από το στηθος κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά μουδιαζω κ πονάω γυρνάω λίγο. Δεξιά να ξεπιαστω το ίδιο, μετά βάζω δύο μαξιλάρια κ ξαπλώνω κάπως ανάσκελο - καθιστά 😂😂😂 ηρεμώ μέχρι να με πιάσει ο γοφος μου που έχω θέμα εδώ κ χρόνια μόλις κουραστώ η μόλις αλλάξει ο καιρός με τραβαει λες και θα μου σκιστεί κάνας μυς... Εκτός του ότι έχουμε τις δύο φορές για τουαλέτα σίγουρα.. Δε μπορώ να αισθανομαι ότι κατουριεμαι ούτε λίγο...! Δράμα η κατάσταση αλλά χαλάλι τι να κάνουμε... Υπομονή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα !! Κι εγώ τα ίδια !! Ξυπνάω και 3-4 φορές για κατούρημα, πέρα από αυτό στριφογυρναω, νιώθω τη μπέμπα να κουνιέται, πιάνομαι και συνέχεια αλλάζω πλευρό.. έχω και δύο μαξιλάρια αλλά παρόλα αυτά δεν βολεύομαι... Υπομονή.... 

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Apol είπε:

Μια από τα ίδια! Ποναω πολύ στα πλευρά ειδικά από τη δεξιά μεριά κάτω από το στηθος κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά μουδιαζω κ πονάω γυρνάω λίγο. Δεξιά να ξεπιαστω το ίδιο, μετά βάζω δύο μαξιλάρια κ ξαπλώνω κάπως ανάσκελο - καθιστά 😂😂😂 ηρεμώ μέχρι να με πιάσει ο γοφος μου που έχω θέμα εδώ κ χρόνια μόλις κουραστώ η μόλις αλλάξει ο καιρός με τραβαει λες και θα μου σκιστεί κάνας μυς... Εκτός του ότι έχουμε τις δύο φορές για τουαλέτα σίγουρα.. Δε μπορώ να αισθανομαι ότι κατουριεμαι ούτε λίγο...! Δράμα η κατάσταση αλλά χαλάλι τι να κάνουμε... Υπομονή!!! 

Αχ υπομονή... αλλά πόσο; Διαβάζω από τη μια ότι οι έγκυες κοιμούνται περισσότερο, κι εγώ δεν κλείνω μάτι! Φίλες και γνωστές με μικρά παιδιά μου λένε "κοιμήσου τώρα που μπορείς!" κι εγώ τους λέω "Δεν μπορώ..."

Μετά θα έχουμε με το καλό το μικρούλι μας και πάλι δεν θα κοιμάμαι... τι να πω, καλό κουράγιο σε όλες μας! (και όπου βρίσκω καναπέ κτλ θα ρίχνω έναν υπνάκο έστω για λίγο μπας και συνέλθω! χαχα 😛)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η mavi είπε:

 

Αχ υπομονή... αλλά πόσο; Διαβάζω από τη μια ότι οι έγκυες κοιμούνται περισσότερο, κι εγώ δεν κλείνω μάτι! Φίλες και γνωστές με μικρά παιδιά μου λένε "κοιμήσου τώρα που μπορείς!" κι εγώ τους λέω "Δεν μπορώ..."

Μετά θα έχουμε με το καλό το μικρούλι μας και πάλι δεν θα κοιμάμαι... τι να πω, καλό κουράγιο σε όλες μας! (και όπου βρίσκω καναπέ κτλ θα ρίχνω έναν υπνάκο έστω για λίγο μπας και συνέλθω! χαχα 😛)

Και εγώ μια απο τα ίδια!! Δεν κοιμάμαι καθόλου καλά!! Στριφογυρνάω όλη την ώρα. Πιάνεται η μέση μου, βάζω μαξιλάρια, ένας χαμός…😆 Κάποια βράδια κλωτσάει και ο μικρός. Για κατούρημα 3 φορές ξυπνάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mavi είπε:

 

Αχ υπομονή... αλλά πόσο; Διαβάζω από τη μια ότι οι έγκυες κοιμούνται περισσότερο, κι εγώ δεν κλείνω μάτι! Φίλες και γνωστές με μικρά παιδιά μου λένε "κοιμήσου τώρα που μπορείς!" κι εγώ τους λέω "Δεν μπορώ..."

Μετά θα έχουμε με το καλό το μικρούλι μας και πάλι δεν θα κοιμάμαι... τι να πω, καλό κουράγιο σε όλες μας! (και όπου βρίσκω καναπέ κτλ θα ρίχνω έναν υπνάκο έστω για λίγο μπας και συνέλθω! χαχα 😛)

Εγώ χθες το βράδυ είχα τον πιο εφιαλτικό ύπνο... Δηλ δεν κοιμήθηκα!! Με πονούσα απίστευτα ο γοφος γυρνούσα ανάσκελα και υπέφερα.. Είχα κ τραβήγματα στην κοιλιά μου. Σα να μου την τραβούσαν να ανοίξει.. Εσείς το έχετε αυτό;; σήμερα βέβαια είμαι καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...