Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια καθόμουν και σκεφτόμουν γενικά πόσο καιρό προσπαθούμε. 

Βρήκα τρόπο να μην μας παίρνει όλες από κάτω. 

Αν σκεφτώ από πότε προσπαθώ εντατικά με γόνιμες και παρακολούθηση ωαρίου κτλ. Προσπαθώ από τον Γενάρη. 

Άρα αν είμαι απαισιόδοξη θα έλεγα ότι είναι ήδη 11 μήνες και θα απογοητευομουν. Αλλά επειδή τα γράφω γενικά Γιά να τα έχω για ιστορικό δείτε παρακάτω. Και γενικά εχω μάθει να το βλέπω μισογεμάτο το ποτήρι και όχι μισοαδειο. 

Γενάρη  δεν ξέρω αν είχα ωαριο

Φεβρουάριος. Προσπάθεια με ωάριο 

Μαρτιος δεν είχα ωαριο

Απριλιος δεν είχα ωαριο

Μαιος προσπαθεια ovitrelle

Ιούνιος. Δεν είχα ωαριο

Ιούλιος. Προσπάθεια ovitrelle

Αύγουστος  δεν είχα ωαριο

Σεπτεμβριος  προσπάθεια ovitrelle

Οκτώβριος  προφύλαξη (ενώ είχα ωάριο😟)

Νοέμβριος  προφύλαξη (ενώ είχα δύο ωάρια 😯)

 

Άρα το αποτέλεσμα δεν είναι 11 μήνες προσπάθειας , αλλά 4 μήνες είναι η ουσιαστική προσπάθεια. Οι υπόλοιποι ή δεν θα είχα ωάριο ή θα είχαμε προφύλαξη 

Οπότε σκεφτείτε έτσι και κοίταξε και εσείς και θα δείτε ότι λίγες είναι τελικά οι ουσιαστικές προσπάθειες 🤗😉

Σε νοιωθω σε αυτό, έχω να κάνω προσπάθεια από τον 4/2021.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Σε νοιωθω σε αυτό, έχω να κάνω προσπάθεια από τον 4/2021.

Γιατί; Δεν είχες ωορηξιαα; Ή κάτι άλλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοειται μαγειρευω αλλα κι εγω απολαμβανω την παραγγελια απο εξω η το να παμε εξω να φαμε!! Συνηθως μια φορα την εβδομαδα παμε εξω γ φαγητο..

Χρυσοχερα δεν θα το ελεγα!! 😂😂😂 Τωρα που εχει ελλειψη σε μαγγανιο ουτε σπανακορυζο δεν ξερω να φτιαχνω.. θα παει την τριτη λαικη να μου παρει σπανακι φρεσκο κ λοιπα ζαρζαβατικα να του φτιαξω!! Κι οτι βγει!!! 

Για τη σοκολατα δν μας ειπε τιποτα!!! Αλλα κ να ειπε, αυτος θα την κοψει!! Οχι εσυ!!! 😉😉😜😜😜😜

Αχ πολυ λυπαμαι που ποναει ο καημενος. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα κ συντομα να ειναι ολα καλα!! Εννοειται να μας πεις νεα σας!! Ποτε θα πατε στο γιατρο;;

Και γιατί κορίτσι μου γλυκό να πας στη λαϊκή να πάρεις σπανάκι να κάθεσαι τόση ώρα να καθαρίζεις και να πλένεις;; Γιατί δεν κάνεις εύκολη τη ζωή σου;; Έχει στο σούπερ μάρκετ ωραιότατο φρέσκο σπανάκι πλυμμενο και καθαρισμένο μέσα σε σακουλακι.. Τέλειο σου λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Γιατί; Δεν είχες ωορηξιαα; Ή κάτι άλλο; 

Απρίλιο έκανε ο φίλος μου χειρουργείο 

Μάιο έκανα σαλπιγγογραφια

Ιούνιο πήρα χάπια ωορηξίας δεν προλάβαμε σκάσανε τα ωάρια ξαφνικά κάτι με πείραξαν τα χάπια 

Ιούλιος έκανα μενοπουρ  έκανα διέγερση

Αύγουστο ήμουν χάλια 

Μετά δεν ερχόταν περίοδος. Πήρα προγεστερόνη Σεπτεμβρίο 

Αδιαθετησα είχα κύστη

Οκτωβρίο πήρα αντισυλληπτικά. 

Τώρα πήρα χάπια ωορηξίας κ δεν πάει καλά 🥺

Από μόνη Μ δεν έχω ποτέ περίοδο!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σπανακορυζο φαγαμε σημερα, χθες φασολαδα🤣🤣 Κι εμενα το μαγγανιο του ηταν τελειως πεσμενο! 

Κι εγω προσπαθω να περιορισω γλυκα γενικα για λογους γενικοτερης υγειας (θεμα με βαρος δεν εχω ουτε ειχα ποτε)

Μακάρι κοριτσι μου να μην ειναι κατι, θα παρω αυριο το πρωι, και ελπιζω ν εχει ραντεβου την Τριτη! Γενικα υπαρχουν καποιες επιπλοκες που συμβαινουν σε αυτο το χειρουργειο (οπως φανταζεσαι τα ειχα διαβασει ολα εκ των προτερων, περιττο να πω οτι ο ανδρολογος χειρουργος οταν με γνωρισε, λογω ερωτησεων με ρωτησε εσεις ασχολειστε με ιατρικη? 🤣  Οχι του απηντησα αλλα με τοση χαλαροτητα ανδρα μου εγινα γιατρος!) Πραγματικά ελπιζω να μην ειμαστε τοσο γκαντεμηδες!!🙄 Προς το παρον παραμενω ψυχραιμη!!💪

Πω πω τι νηστεια ειναι αυτη που κανεις για να συμπαρασταθεις!!!! Στο τελος θα ασκητεψεις!!!! 😂😂😂 Σε βλεπω αγια!!!!

Η αγια @Hopemumtobe!!!!! 😜😜

Καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα σ ενα χειρουργειο αλλα μη σκεφτεσαι απαισιοδοξα.... Πατε πρωτα στο γιατρο να μαθετε (αν κι εσυ παιζει να ξερεις πιο πολλα!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Απρίλιο έκανε ο φίλος μου χειρουργείο 

Μάιο έκανα σαλπιγγογραφια

Ιούνιο πήρα χάπια ωορηξίας δεν προλάβαμε σκάσανε τα ωάρια ξαφνικά κάτι με πείραξαν τα χάπια 

Ιούλιος έκανα μενοπουρ  έκανα διέγερση

Αύγουστο ήμουν χάλια 

Μετά δεν ερχόταν περίοδος. Πήρα προγεστερόνη Σεπτεμβρίο 

Αδιαθετησα είχα κύστη

Οκτωβρίο πήρα αντισυλληπτικά. 

Τώρα πήρα χάπια ωορηξίας κ δεν πάει καλά 🥺

Από μόνη Μ δεν έχω ποτέ περίοδο!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ααα κατάλαβα είχες ατυχίες γενικά.

Εντάξει οπότε δεν έχεις προσπαθήσει καθόλου. Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι.απλα αφού έχεις αυτό το θεματακι προχωρά σε εξωσωματική για να ηρεμήσεις και εσύ και να έρθει το νινακι-νινακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Απρίλιο έκανε ο φίλος μου χειρουργείο 

Μάιο έκανα σαλπιγγογραφια

Ιούνιο πήρα χάπια ωορηξίας δεν προλάβαμε σκάσανε τα ωάρια ξαφνικά κάτι με πείραξαν τα χάπια 

Ιούλιος έκανα μενοπουρ  έκανα διέγερση

Αύγουστο ήμουν χάλια 

Μετά δεν ερχόταν περίοδος. Πήρα προγεστερόνη Σεπτεμβρίο 

Αδιαθετησα είχα κύστη

Οκτωβρίο πήρα αντισυλληπτικά. 

Τώρα πήρα χάπια ωορηξίας κ δεν πάει καλά 🥺

Από μόνη Μ δεν έχω ποτέ περίοδο!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δεν μπορώ ρε κορίτσια θέλω να βάλω τα κλάματα να ξέρετε δεν μπορώ θα σπάσει η καρδιά μου 😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα κατάλαβα είχες ατυχίες γενικά.

Εντάξει οπότε δεν έχεις προσπαθήσει καθόλου. Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι.απλα αφού έχεις αυτό το θεματακι προχωρά σε εξωσωματική για να ηρεμήσεις και εσύ και να έρθει το νινακι-νινακια. 

Κορίτσι μου αυτό προσπαθούμε και δεν το πετυχαίνουμε...... Γιατί δεν μπορούμε να φτιάξουμε το κύκλο για να μπούμε σε εξωσωματική.... Αυτή είναι η αγανακτήση μου... Δεν μπορούμε να φτιάξουμε το κύκλο για να μπούμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν έχω να ξεκουραστώ από κάτι..... Μόνο πίσω θα με πάει.... Ήδη δυσκολεύεται να με ρυθμίσει.... Αν τα αφήσω θα πάω κι άλλο πίσω.... Κ δεν αισθάνομαι πως θέλω να κάνω οααυση ίσα ίσα θέλω να προσχωρήσω.... Δεν έχω άλλη υπομονή θέλω να προχωρήσω σε εξωσωματική.... Δεν νομίζω να δείχνω πως θέλω να κάνω παύση αλλά δεν με παίρνει κιόλας.... Έχω σοβαρό θέμα με τις πολυκυστικες.... Δεν ρυθμίζεται το θέμα εύκολα δεν κάνω οωρηξια. Δεν μπορούμε να βρούμε τα κατάλληλα φάρμακα δοσολογιες κλπ οπότε οποιαδήποτε διακοπή μόνο κακό θα μου κάνει......

Μιμη μου εσυ ξερεις καλυτερα απ τον καθενα!!! Ευχομαι την τριτη να πανε ολα ιδανικα κ σ αυτο τον κυκλο να κανετε την ετ!!! Κ την πρωτο χρονια να εχεις γερα σπορακια μεσα σου!!! 🙏🙏🙏🙏💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου αυτό προσπαθούμε και δεν το πετυχαίνουμε...... Γιατί δεν μπορούμε να φτιάξουμε το κύκλο για να μπούμε σε εξωσωματική.... Αυτή είναι η αγανακτήση μου... Δεν μπορούμε να φτιάξουμε το κύκλο για να μπούμε......

Δεν υπάρχει περίπτωση την εποχή που ζούμε , να μην μπορείς να φτιάξεις τον κύκλο σου..εγώ θα σου έλεγα να πας να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη και να κάνεις μια αλλαγή. Να σε προσπαθήσει και ένας ακόμα γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Και γιατί κορίτσι μου γλυκό να πας στη λαϊκή να πάρεις σπανάκι να κάθεσαι τόση ώρα να καθαρίζεις και να πλένεις;; Γιατί δεν κάνεις εύκολη τη ζωή σου;; Έχει στο σούπερ μάρκετ ωραιότατο φρέσκο σπανάκι πλυμμενο και καθαρισμένο μέσα σε σακουλακι.. Τέλειο σου λεω

Αληθεια;;; Ποιο λες;; Πες μου να το δοκιμασω!!

Σκεφτομουν να παρω απ λαικη για καλυτερο κ πιο φρεσκο..

Ετυχε ρε κοριτσια τον περασμενο μηνα να μην εχει σελινο στο σουπερ κ πηρα απ τη λαικη.. ρε κοριτσια ειλικρινα η φασολαδα ειχε γευση κ μυρωδια απ σελινο... Πιο πριν οσο και να εβαζα ουτε μυρωδια ουτε γευση ειχε.. ηταν αλλο πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν υπάρχει περίπτωση την εποχή που ζούμε , να μην μπορείς να φτιάξεις τον κύκλο σου..εγώ θα σου έλεγα να πας να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη και να κάνεις μια αλλαγή. Να σε προσπαθήσει και ένας ακόμα γιατρός. 

Δεν θέλω να πάω αλλού έχω τα εμβρυακια μου εκεί.... Έχω πάει χρόνια τώρα σε άπειρους γιατρούε.. δεν φταίει ο γιατρος.μου κοριτσια...

Έπαθα πάλι μινι υπερδιέγερση με τα φεμαρα έχω ευαισθησία στα φάρμακα.....

Στο τέλος θα πάμε με τεχνητό κύκλο. Απλά με προσπαθεί να με βάλει με φυσικό κύκλο.....πφφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν θέλω να πάω αλλού έχω τα εμβρυακια μου εκεί.... Έχω πάει χρόνια τώρα σε άπειρους γιατρούε.. δεν φταίει ο γιατρος.μου κοριτσια...

Έπαθα πάλι μινι υπερδιέγερση με τα φεμαρα έχω ευαισθησία στα φάρμακα.....

Στο τέλος θα πάμε με τεχνητό κύκλο. Απλά με προσπαθεί να με βάλει με φυσικό κύκλο.....πφφφφφ...

Είμαι χάλια κορίτσια δεν μπορω να αντιδράσω να ξέσπασω. .να κλάψω ... Δεν μπορώ.... Νοιωθω παγωμένη..... Νοιωθω νεκρή δεν είμαι καλά μέσα μου νοιωθω ένα μηδέν προσπαθώ να μην δεινχω τίποτα....

Σήμερα μου έλεγε ο φίλος μα του πω γιατί είμαι ήσυχη και τι σκέφτομαι.....δεν μίλαγα κανν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Πω πω τι νηστεια ειναι αυτη που κανεις για να συμπαρασταθεις!!!! Στο τελος θα ασκητεψεις!!!! 😂😂😂 Σε βλεπω αγια!!!!

Η αγια @Hopemumtobe!!!!! 😜😜

Καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα σ ενα χειρουργειο αλλα μη σκεφτεσαι απαισιοδοξα.... Πατε πρωτα στο γιατρο να μαθετε (αν κι εσυ παιζει να ξερεις πιο πολλα!!!)

Καλε τα κανω κι εγω μηπως με καποιο τροπο βοηθησω τα ορμονολογικα μουαλλιως θα ετρωγα  (έστω και στα κρυφά!!)🤣🤣  Γενικά μαρ΄σεει παρα πολυ το φαγητο απ'εξω (ολες οι κουζινες του κοσμιυ) και εχω φαει παρα πολυ εξω σε αυτην την ζωη, γιαυτο ειπα τωρα να κανω την αλλαγη. 

Αχ αντε να δουμε τι θα γινει Τονια μου, μακαρι🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι χάλια κορίτσια δεν μπορω να αντιδράσω να ξέσπασω. .να κλάψω ... Δεν μπορώ.... Νοιωθω παγωμένη..... Νοιωθω νεκρή δεν είμαι καλά μέσα μου νοιωθω ένα μηδέν προσπαθώ να μην δεινχω τίποτα....

Σήμερα μου έλεγε ο φίλος μα του πω γιατί είμαι ήσυχη και τι σκέφτομαι.....δεν μίλαγα κανν.....

Κορίτσι μου διαβάζω τα μηνυματα σου και αληθεια στενοχωριεμαι. Επειδη εχω βρεθει σε παρομοια ψυχολογικξη κατασταση αδιεξοδου,  πριν 2 εβδομαδες ξεκινησα συνεδριες με εναν ψυχοθεραπευτη γιατι δεν μπορουσα να διαχειριστω τις δυσκολιες που εχω συναντησει σε αυτο το θεμα καιολα τα συναισθηματα που ειχαν προκυψει. Δεν ξερω αν σου ταιριαζει η εαν οικονομικα μπορεις να το θποστηριξεις, αλλα εαν εισαι τοσο ασχημα χρειαζεσαι εναν ειδικο να μιλησεις λιγο να ξελαφρωσεις βρε κοριτσι μου. Θα σου κανει καλο.

Για Τριτη, μπορει και να πας καλα, αληθεια στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσι μου διαβάζω τα μηνυματα σου και αληθεια στενοχωριεμαι. Επειδη εχω βρεθει σε παρομοια ψυχολογικξη κατασταση αδιεξοδου,  πριν 2 εβδομαδες ξεκινησα συνεδριες με εναν ψυχοθεραπευτη γιατι δεν μπορουσα να διαχειριστω τις δυσκολιες που εχω συναντησει σε αυτο το θεμα καιολα τα συναισθηματα που ειχαν προκυψει. Δεν ξερω αν σου ταιριαζει η εαν οικονομικα μπορεις να το θποστηριξεις, αλλα εαν εισαι τοσο ασχημα χρειαζεσαι εναν ειδικο να μιλησεις λιγο να ξελαφρωσεις βρε κοριτσι μου. Θα σου κανει καλο.

Για Τριτη, μπορει και να πας καλα, αληθεια στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου💗

Κάνω ψυχοθεραπεία ήδη και τα συζητάμε.... Με βοηθάει πολύ .. την έχω πολλά χρόνια.... Κ ειδικά τώρα τα λέμε συχνά γιατί την χρειάζομαι... Είμαι όντως πεσμένη... Πάνω που λέω οκ ωραία αισιοδοξία πάω γυμναστική βρήκα δουλειά επαρχία όλα καλά τι ωραία τσουπ άντε πάλι κάτι.στρβαα... γιατί ρε γαμωτο; Δεν το αξίζω !;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κάνω ψυχοθεραπεία ήδη και τα συζητάμε.... Με βοηθάει πολύ .. την έχω πολλά χρόνια.... Κ ειδικά τώρα τα λέμε συχνά γιατί την χρειάζομαι... Είμαι όντως πεσμένη... Πάνω που λέω οκ ωραία αισιοδοξία πάω γυμναστική βρήκα δουλειά επαρχία όλα καλά τι ωραία τσουπ άντε πάλι κάτι.στρβαα... γιατί ρε γαμωτο; Δεν το αξίζω !;

Καλα κανεις και εγω πηγαινα παλαιοτερα και τωρα ξαναξεκινησα. Ειναι δυσκολη διαδικασια γενικα και χρειαζετα μια υποστηριξη. Αυτο το γιατι...Μακάρι να μπορούσα να σου πω πόσα γιατί έχω ρωτήσει κι εγώ αυτή τη χρονιά,,, Απάντηση δεν υπάρχει σίγουρα, ισως στο μελλον υπαρξει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ανασυγκροτήσεις τις δυνάμεις σου και να συνεχίσεις τον αγώνα σου κοριτσι μου. Και το αξίζεις και θα τα καταφέρεις σιγουρα. Να έχεις πίστη κορίτσι μου, κάνε λιγο υπομονή ακομη και εαν δεν τα καταφερεις τωρα και θελεις προχωρα σε εξωσωματικη χωρις αλλη καθυστερηση εαν αυτο ειναι καλυτερο για σενα- τα λέω για να τα ακούω κι εγώ.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσια.. καλη βδομαδα να εχουμε

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!!!!!!!💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια καθόμουν και σκεφτόμουν γενικά πόσο καιρό προσπαθούμε. 

Βρήκα τρόπο να μην μας παίρνει όλες από κάτω. 

Αν σκεφτώ από πότε προσπαθώ εντατικά με γόνιμες και παρακολούθηση ωαρίου κτλ. Προσπαθώ από τον Γενάρη. 

Άρα αν είμαι απαισιόδοξη θα έλεγα ότι είναι ήδη 11 μήνες και θα απογοητευομουν. Αλλά επειδή τα γράφω γενικά Γιά να τα έχω για ιστορικό δείτε παρακάτω. Και γενικά εχω μάθει να το βλέπω μισογεμάτο το ποτήρι και όχι μισοαδειο. 

Γενάρη  δεν ξέρω αν είχα ωαριο

Φεβρουάριος. Προσπάθεια με ωάριο 

Μαρτιος δεν είχα ωαριο

Απριλιος δεν είχα ωαριο

Μαιος προσπαθεια ovitrelle

Ιούνιος. Δεν είχα ωαριο

Ιούλιος. Προσπάθεια ovitrelle

Αύγουστος  δεν είχα ωαριο

Σεπτεμβριος  προσπάθεια ovitrelle

Οκτώβριος  προφύλαξη (ενώ είχα ωάριο😟)

Νοέμβριος  προφύλαξη (ενώ είχα δύο ωάρια 😯)

 

Άρα το αποτέλεσμα δεν είναι 11 μήνες προσπάθειας , αλλά 4 μήνες είναι η ουσιαστική προσπάθεια. Οι υπόλοιποι ή δεν θα είχα ωάριο ή θα είχαμε προφύλαξη 

Οπότε σκεφτείτε έτσι και κοίταξε και εσείς και θα δείτε ότι λίγες είναι τελικά οι ουσιαστικές προσπάθειες 🤗😉

Μα κι εμένα με έβαλε ο Γυναικολόγος και το αναλύσαμε. Από Μάρτιο σταματήσαμε την προφύλαξη αλλά μόνο 5 φορές έχουμε προσπαθήσει με θετικό τεστ ωορρηξιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αληθεια;;; Ποιο λες;; Πες μου να το δοκιμασω!!

Σκεφτομουν να παρω απ λαικη για καλυτερο κ πιο φρεσκο..

Ετυχε ρε κοριτσια τον περασμενο μηνα να μην εχει σελινο στο σουπερ κ πηρα απ τη λαικη.. ρε κοριτσια ειλικρινα η φασολαδα ειχε γευση κ μυρωδια απ σελινο... Πιο πριν οσο και να εβαζα ουτε μυρωδια ουτε γευση ειχε.. ηταν αλλο πραγμα

Λοιπόν εγώ φτιάχνω συχνά ωραιότατο σπανακορυζο Μπάρμπα Στάθη όλα έτοιμα στη σακούλα, λιγο λάδι στην κατσαρόλα και σε 15 λεπτά έτοιμο το φαγάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομάδα σε όλα τα κορίτσια!!!! ❤️❤️

Κοριτσια εφτασε ο Δεκεμβρης!!!!! Χριστουγεννα, οικογενεια, καλη διαθεση, στολιδια και πολλά γλυκαααα!!!!!! 😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα κανεις και εγω πηγαινα παλαιοτερα και τωρα ξαναξεκινησα. Ειναι δυσκολη διαδικασια γενικα και χρειαζετα μια υποστηριξη. Αυτο το γιατι...Μακάρι να μπορούσα να σου πω πόσα γιατί έχω ρωτήσει κι εγώ αυτή τη χρονιά,,, Απάντηση δεν υπάρχει σίγουρα, ισως στο μελλον υπαρξει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ανασυγκροτήσεις τις δυνάμεις σου και να συνεχίσεις τον αγώνα σου κοριτσι μου. Και το αξίζεις και θα τα καταφέρεις σιγουρα. Να έχεις πίστη κορίτσι μου, κάνε λιγο υπομονή ακομη και εαν δεν τα καταφερεις τωρα και θελεις προχωρα σε εξωσωματικη χωρις αλλη καθυστερηση εαν αυτο ειναι καλυτερο για σενα- τα λέω για να τα ακούω κι εγώ.💗

Καλημέρα κορίτσια σε όλες καλή εβδομάδα 🧡🧡🧡 

Πάει και αυτός ο μήνας για να δούμε το νέο θεματάκι την τύχη θα μας φέρει θα είναι και γιορτινό!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι πέρασε το Σαββατοκύριακο μου πολύ πεσμένη αλλά έχω αποφασίσει από σήμερα να σταθώ λίγο πιο δυνατά στα πόδια μου άλλωστε ξεκινάω δουλειά σε λίγο και δουλεύω μέχρι το βράδυ το θετικό είναι ότι η καινούργια δουλειά με βοηθάει στον απασχολεί το μυαλό όλη μέρα!

Καλή εβδομάδα σε όλους μας ❤️

Κάτι γράφεται για φαγητά πιο πάνω καλά εγώ έφτιαξα σπανακόρυζο πρωί-πρωί μπλιαχ χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η elsf είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια! Σας παρακαλώ, ας με βοηθήσει κάποια. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω αγχωθει αρκετά. Μετά από πόνους πήγα στο νοσοκομείο, όπου μου είπαν ότι βλέπουν ένα μικρό σάκο μέσα στη μήτρα αλλά και λίγο υγρό απέξω. Τώρα θα μπω στην 5η εβδομάδα. Έχει συμβεί σε κάποια άλλη αυτό; Εχετε ακούσει κάτι;Τι μπορεί να είναι; Ο γιατρός που ήταν εκεί μου είπε ότι προς το παρόν δε φαίνεται κάτι αλλά υπάρχουν σπάνιες περιπτώσεις όπου συνυπάρχει ενδομήτρια και εξωμήτρια κύηση. Με έχει καταβάλει το άγχος... Με συγχωρείτε για το μακροσκελές κείμενο!

Κοριτσι μου καλημερα!!! τα περισσοτερα κοριτσια σε αυτη την ομαδα προσπαθουμε για παιδακι και δεν εχει ερθει η συλληψη ακομα.. οποτε δεν ξερω αν μπορουμε να σε βοηθησουμε...😔

Ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου!!!! 🙏🙏❤️❤️❤️ Στο γιατρο ποτε θα ξαναπας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η LAMB12 είπε:

Εγώ θα πάω στο τέλος της εβδομάδας για πρώτο υπέρηχο για να το δούμε , και δίδυμα να είναι δεν με πειράζει...μακάρι να ακούσουμε καρδούλες...ο άντρας μου γελάει για το πόσο ε΄χω ηρεμήσει και έχω γίνει γλυκιά ...χαχαχα... 

κοριτσι μου με το καλο να ακουσετε καρδουλες!!!! 💓💓

Εχεις κανει εξωσωματικη και περιμενεις να ειναι διδυμα;;

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε λιγους μηνες να κρατας γερο/α μπεμπακι/α στην αγκαλια σου!!!!!!🤞🤞❤️❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...