Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο Μιμη μου!!! ουφ παει κι αυτο!!!! καθαρισες!!! τωρα λιγη υπομονη και το αλλο σαββατο θα ξερεις τι και πως!! 😉 Ειμαστε μαζι σου!!! Σου στελνουμε θετικη ενεργεια!!!!! 😍😍❤️❤️🤞

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Κ εγώ αισθάνομαι καλά ❤️🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν θα ήθελα να τους το πω τελευταία στιγμή για να έχουν και εκείνοι τον χρόνο να βρουν άλλη κοπέλα. Πρέπει και το μωράκι να εξοικειωθει με την νέα κοπέλα το κακομοιρο, επειδή φοβάται τους άγνωστους.  Ο άντρας μου μου λέει να κάτσω, ότι δεν θα σωθούμε με τα 300€ και ότι μπορεί να ανταπεξέλθει με τα χρήματα που βγάζει. Εμένα σαν άνθρωπο δεν μου αρέσει να κάθομαι. Θέλω να εξελίσσομαι και να είμαι ανεξάρτητη. Αλλά όλο αυτό αρχίζει να με πιέζει. Απλά σε μια νέα δουλειά πως παίρνεις άδεια; Τους λες ότι θα κάνεις εξωσωματική; Δεν ήθελα να αναφέρω σε κάποιον. Μην λένε ότι έπιασα δουλειά για να κάνω παιδί. Πφφφ. Και με την σπερματεγχυση εγώ ξέρω από φίλη που έκανε, ότι δεν της έδωσαν. Ότι πήγε κανονικά στην δουλειά. Εντάξει το φυσιολογικό είναι να πηγαίνεις και στην δουλειά και παντού αν είναι να ριζώσει θα ριζώσει😊 Απλά με τόση προσπάθεια που έχουμε ρίξει φοβάμαι περισσότερο και λέω καλύτερα να είμαι ξαπλωμένη. 

Κορίτσι μου, είναι ανάλογα την σύμβαση θα υπογράψεις,  αν για παράδειγμα υπογράψεις αορίστου χρόνου,  δικαιούσαι 22 μέρες το χρόνο άδεια, στην ουσία είναι η συμφωνία που θα κάνεις με τον εργοδότη σου.. καο εμένα με προβληματίζει πολύ αυτό,  γιατί δεν θέλω να το μάθουν στη δουλειά μου   οχι γιατί θα πουν κατι κακο πιστεύω,  αλλά για να αισθάνομαι εγώ άνετα όταν τους βλέπω και να μην νιώθω οτι μπορεί να πουν "αα την καημένη ταλαιπωρείται για παιδάκι " δεν μπορώ να το σκεφτώ και αυτό τώρα,  θα το δω όταν έρθει η ώρα.. να κάνεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλά και σε κρατάει ήρεμη.. αυτό έχει μεγάλη σημασία η ηρεμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μόλις έφυγα από το γιατρό και μου είπε πως έχει σπάσει η κύστη έχουν καθαρίσει τελείως οι ωοθήκες μου και έχουν επανέλθει στο φυσιολογικό μέγεθος γιατί ήταν αρκετά διογκωμένες από το καλοκαίρι δεν είχαν επανέλθει πλήρως έχει φύγει επίσης το ελεύθερο υγρό από την κοιλιά. Οπότε είναι όλα καλά μου είπε ότι θα πάρω φεμαρα θα ξεκινάω αύριο για πέντε μέρες θέλει να μου προκαλέσει η ωορρηξία δεν θέλει να με πάει με πολλά φάρμακα γιατί φοβάται τη διέγερση. Οπότε θα πάρω φεμαρα να γίνει ωορρηξία αυτός είναι ο στόχος για αρχή και μου είπε να με δει το άλλο Σάββατο 11η μέρα του κύκλου ✌️

Είσαι η επόμενη εγκυουυυλα λεμεεε!!! Μπράβο κορίτσι μου,  πολύ χαίρομαι,  και εγώ έτσι με κύστη που μου δημιούργησε η κλομιφαινη είμαι,  θα φύγει μου είπαν.. 

Οσο για την οωρηξια αυτό που θα πω το σκέφτηκα μόνη μου,με τη λογική μου, λογικό μου φαίνεται να γίνει οωρηξια να έρθει σε καταλήλο πάχος η μήτρα και έπειτα να γίνει ετ..  δλδ να κάνεις εναν φυσιολογία κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μια απορια.. 28/11 περιμενω περιοδο..εχει τωρα 2-3 μερες που ποναω αριστερα χαμηλα (νομιζω εκει που ειναι η ωοθηκη) σημερα δε στιγμες στιγμες μου ερχεται πιο δυνατος πονο και νοιωθω οτι εχει κουβαρακι.. λεω αν μετα που θα τελειωσω με την περιοδο ακομα το νοιωθω να παω γιατρο.. ετυχε σε καμια σας? υποψιαζομαι καμια κυστη αλλα τις νοιωθεις? δεν ξερω γιατι δεν ειχα ποτε ως τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλημέρα! Θα ήθελα να σε ρωτήσω πως αντιμετώπισες την υπερδιέγερση! Εκανα ωοληψια το Σάββατο 20 ωάρια, όλα πηγανε πολυ καλα αλλα υποφέρω από το πρήξιμο.... Αν και περάσανε ηδη  σχεδον 6 μέρες δεν λεει να ξεφουσκωσει η κοιλια μου. 

Προσέυχομαι να περάσει μεχρι την δευτέρα που έχω υπέρηχο μηπως και με βάλει για εμβρυομεταφορά αυτον τον μηνα...

Αχ κορίτσι μου εγώ προσωπικά το αντιμετώπισα πολύ άσχημα γιατί έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ενώ πήρα μενοπουρ μόνο των 150 από την Τετάρτη κιόλας μέρα είχα πάθει υπερδιέγερση είχα βγάλει πάρα πάρα πολλά ωάρια και είχα πρηστεί οπότε φαντάσου ότι μέχρι την 9η που μου έκανε την ωοληψία είχα ποτιστεί ήδη αρκετά την ημέρα της ωοληψίας ήμουνα καλά ελαφρώς πρησμένη αλλά τις επόμενες μέρες άρχισαν να παίζουν πάρα πολύ δεν μπορούσα να πάω τουαλέτα είχαν ανέβει τα ηπατικά ένζυμα είχα πολύ υγρό στην κοιλιά ήμουνα πάρα πολύ χάλια ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ αυτό που έκανα ήτανε να τρώω όλη μέρα μόνο πρωτεΐνη και πάρα πολύ ασπράδια και να παίρνω πάρα πολλούς ηλεκτρολύτες almora γιατί ήταν το μόνο που μπορούσα να κάνω πραγματικά έπινα όλη μέρα ηλεκτρολύτες και και τίποτα άλλο και έτρωγα ασπράδι αυγού συκώτι κοτόπουλο και μοσχάρι τίποτα άλλο. Όσον αφορά το έντερο έκανα το λάθος και δεν είχα πάρει κάτι οπότε μετά αναγκάστηκα να πάρω κάτι για να καθαρίσει το έντερο μου γιατί είχα γίνει χάλια δεν μπορούσα να αναπνεύσω είχα υγρά μέχρι και στα πλευρά σκέψου ότι είχα πάει τρεις φορές στο γιατρό μου να με δει και τελικά έκανα και μία παρακέντηση υγρού 700ml περίπου.

Όλη μέρα κρατιόμουν σχετικά καλά αλλά το βράδυ υπέφερα στον ύπνο μου δεν μπορούσα καθόλου να αλλάξω πλευρό τα βράδια ήταν ότι χειρότερα.

Πολλούς ηλεκτρολύτες κορίτσι μου σκέτο κρέας και πάρα πολλά ασπράδια τίποτα άλλο. Και να προσέχεις το έντερό σου να είναι σε καλή λειτουργια.

Και υπομονή πολλή υπομονή ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις εγώ σκέψου έκανα 10 μέρες να ξεπρηστώ και να ρθω σε ένα φυσιολογικό επίπεδο και σκέψου ότι μετά από τόσους μήνες από τον Ιούλιο δηλαδή μέχρι και σήμερα δεν ένιωθα ότι το σώμα μου έχει επανέλθει και πριν μία εβδομάδα πήγα σε διατροφολόγο γιατί είχα πάρει 3 κιλά από τότε και ένιωθα πώς ήταν όλα υγρά.

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς μπορείς να ρωτήσεις Α εγώ έκανα παράλληλα και αντιπηκτικές και έπαιρνα και το vibramycin για πέντε μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Γιατί δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο βασικά εγώ τον ρώτησα αν θα τοποθετήσουμε μετά τις μετά την ωορρηξία και μου είπε ναι δεν κατάλαβα εννοούσα αμέσως μετά την ωορρηξία ή στον επόμενο κύκλο.

Αφού πήγες που πήγες όμως γιατί δεν εκφράζεις όλες σου τις απορίες. Να ξέρεις πως θα κινηθείς ακριβώς..;; Εγώ αν δεν λύσω οοοτι να απασχολεί φέρω φεύγω ποτέ. Φαντάσου τώρα που λέμ/

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Αχ κορίτσι μου εγώ προσωπικά το αντιμετώπισα πολύ άσχημα γιατί έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ενώ πήρα μενοπουρ μόνο των 150 από την Τετάρτη κιόλας μέρα είχα πάθει υπερδιέγερση είχα βγάλει πάρα πάρα πολλά ωάρια και είχα πρηστεί οπότε φαντάσου ότι μέχρι την 9η που μου έκανε την ωοληψία είχα ποτιστεί ήδη αρκετά την ημέρα της ωοληψίας ήμουνα καλά ελαφρώς πρησμένη αλλά τις επόμενες μέρες άρχισαν να παίζουν πάρα πολύ δεν μπορούσα να πάω τουαλέτα είχαν ανέβει τα ηπατικά ένζυμα είχα πολύ υγρό στην κοιλιά ήμουνα πάρα πολύ χάλια ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ αυτό που έκανα ήτανε να τρώω όλη μέρα μόνο πρωτεΐνη και πάρα πολύ ασπράδια και να παίρνω πάρα πολλούς ηλεκτρολύτες almora γιατί ήταν το μόνο που μπορούσα να κάνω πραγματικά έπινα όλη μέρα ηλεκτρολύτες και και τίποτα άλλο και έτρωγα ασπράδι αυγού συκώτι κοτόπουλο και μοσχάρι τίποτα άλλο. Όσον αφορά το έντερο έκανα το λάθος και δεν είχα πάρει κάτι οπότε μετά αναγκάστηκα να πάρω κάτι για να καθαρίσει το έντερο μου γιατί είχα γίνει χάλια δεν μπορούσα να αναπνεύσω είχα υγρά μέχρι και στα πλευρά σκέψου ότι είχα πάει τρεις φορές στο γιατρό μου να με δει και τελικά έκανα και μία παρακέντηση υγρού 700ml περίπου.

Όλη μέρα κρατιόμουν σχετικά καλά αλλά το βράδυ υπέφερα στον ύπνο μου δεν μπορούσα καθόλου να αλλάξω πλευρό τα βράδια ήταν ότι χειρότερα.

Πολλούς ηλεκτρολύτες κορίτσι μου σκέτο κρέας και πάρα πολλά ασπράδια τίποτα άλλο. Και να προσέχεις το έντερό σου να είναι σε καλή λειτουργια.

Και υπομονή πολλή υπομονή ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις εγώ σκέψου έκανα 10 μέρες να ξεπρηστώ και να ρθω σε ένα φυσιολογικό επίπεδο και σκέψου ότι μετά από τόσους μήνες από τον Ιούλιο δηλαδή μέχρι και σήμερα δεν ένιωθα ότι το σώμα μου έχει επανέλθει και πριν μία εβδομάδα πήγα σε διατροφολόγο γιατί είχα πάρει 3 κιλά από τότε και ένιωθα πώς ήταν όλα υγρά.

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς μπορείς να ρωτήσεις Α εγώ έκανα παράλληλα και αντιπηκτικές και έπαιρνα και το vibramycin για πέντε μέρες

@Mimi26κορίτσι μου να σε ρωτήσω. Εσείς όταν βρήκατε τον εντεροκκοκο τι αντιβίωση πήρε ο άντρας σου ; Ποια πήρε την πρώτη φορά και ποια την δεύτερη που τελικά έφυγε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Αχ κορίτσι μου εγώ προσωπικά το αντιμετώπισα πολύ άσχημα γιατί έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ενώ πήρα μενοπουρ μόνο των 150 από την Τετάρτη κιόλας μέρα είχα πάθει υπερδιέγερση είχα βγάλει πάρα πάρα πολλά ωάρια και είχα πρηστεί οπότε φαντάσου ότι μέχρι την 9η που μου έκανε την ωοληψία είχα ποτιστεί ήδη αρκετά την ημέρα της ωοληψίας ήμουνα καλά ελαφρώς πρησμένη αλλά τις επόμενες μέρες άρχισαν να παίζουν πάρα πολύ δεν μπορούσα να πάω τουαλέτα είχαν ανέβει τα ηπατικά ένζυμα είχα πολύ υγρό στην κοιλιά ήμουνα πάρα πολύ χάλια ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ αυτό που έκανα ήτανε να τρώω όλη μέρα μόνο πρωτεΐνη και πάρα πολύ ασπράδια και να παίρνω πάρα πολλούς ηλεκτρολύτες almora γιατί ήταν το μόνο που μπορούσα να κάνω πραγματικά έπινα όλη μέρα ηλεκτρολύτες και και τίποτα άλλο και έτρωγα ασπράδι αυγού συκώτι κοτόπουλο και μοσχάρι τίποτα άλλο. Όσον αφορά το έντερο έκανα το λάθος και δεν είχα πάρει κάτι οπότε μετά αναγκάστηκα να πάρω κάτι για να καθαρίσει το έντερο μου γιατί είχα γίνει χάλια δεν μπορούσα να αναπνεύσω είχα υγρά μέχρι και στα πλευρά σκέψου ότι είχα πάει τρεις φορές στο γιατρό μου να με δει και τελικά έκανα και μία παρακέντηση υγρού 700ml περίπου.

Όλη μέρα κρατιόμουν σχετικά καλά αλλά το βράδυ υπέφερα στον ύπνο μου δεν μπορούσα καθόλου να αλλάξω πλευρό τα βράδια ήταν ότι χειρότερα.

Πολλούς ηλεκτρολύτες κορίτσι μου σκέτο κρέας και πάρα πολλά ασπράδια τίποτα άλλο. Και να προσέχεις το έντερό σου να είναι σε καλή λειτουργια.

Και υπομονή πολλή υπομονή ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις εγώ σκέψου έκανα 10 μέρες να ξεπρηστώ και να ρθω σε ένα φυσιολογικό επίπεδο και σκέψου ότι μετά από τόσους μήνες από τον Ιούλιο δηλαδή μέχρι και σήμερα δεν ένιωθα ότι το σώμα μου έχει επανέλθει και πριν μία εβδομάδα πήγα σε διατροφολόγο γιατί είχα πάρει 3 κιλά από τότε και ένιωθα πώς ήταν όλα υγρά.

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς μπορείς να ρωτήσεις Α εγώ έκανα παράλληλα και αντιπηκτικές και έπαιρνα και το vibramycin για πέντε μέρες

Σ'ευχαριστώ πολυ για την απαντηση! Προσπαθω κι εγω με τη διατροφη (ασπραδια, κοτοπουλο, συκωτι, μοσχαρι). Πηρα και λιγακι dulcosoft και ειναι καπως καλυτερα το εντερο. Θα κανω υπομονη δεν γινεται κι αλλιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Γιατί δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο βασικά εγώ τον ρώτησα αν θα τοποθετήσουμε μετά τις μετά την ωορρηξία και μου είπε ναι δεν κατάλαβα εννοούσα αμέσως μετά την ωορρηξία ή στον επόμενο κύκλο.

Μιμή δεν έχω διαβάσει όλα σου τα μνμ (disclaimer χαχαχαχ) αλλά αυτό που γίνεται στη ετ είναι ότι κανείς ωορρηξια κ μετά από 3 ή 5 μέρες (αναλόγως ποσών ημερών είναι τα έμβρυα) πας κ τα βάζεις. Συντονίζεται δλδ ο κύκλος σου με τα έμβρυα, όσων ημερών είναι τα έμβρυα θα είναι κ το ενδομητριο σου. Μιλάμε για τον ίδιο κύκλο στον οποίο κανεις την ωορρηξια. 

Με το καλό!!! 

@Lacostakiεύχομαι καλά αποτελέσματα από τη χοριακη!!! Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,  τελείωσα.. ο γιατρός ο ακτινολογος με βοήθησε πολύ στην διάγνωση για την Επιτροπή! Πήγα μετα γυναικολόγο και λίγο απογοητευτικά γιατί μου είπε Χριστούγεννα λίγο δύσκολα να ξεκινήσω διέγερση λόγω γιορτών,  το είχα στο μυαλό μου, αλλα τώρα μου το επιβεβαίωσε και ίδιος! Οπότε Ιανουάριο θα ξεκινήσω, κατα τα άλλα έλεγξε τα χαρτιά τα έβαλα φάκελο και Δευτέρα τα στέλνω! Τεεεεεεεελος!!! Ουυφφφ ανακούφιση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Αχ κορίτσι μου εγώ προσωπικά το αντιμετώπισα πολύ άσχημα γιατί έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ενώ πήρα μενοπουρ μόνο των 150 από την Τετάρτη κιόλας μέρα είχα πάθει υπερδιέγερση είχα βγάλει πάρα πάρα πολλά ωάρια και είχα πρηστεί οπότε φαντάσου ότι μέχρι την 9η που μου έκανε την ωοληψία είχα ποτιστεί ήδη αρκετά την ημέρα της ωοληψίας ήμουνα καλά ελαφρώς πρησμένη αλλά τις επόμενες μέρες άρχισαν να παίζουν πάρα πολύ δεν μπορούσα να πάω τουαλέτα είχαν ανέβει τα ηπατικά ένζυμα είχα πολύ υγρό στην κοιλιά ήμουνα πάρα πολύ χάλια ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ αυτό που έκανα ήτανε να τρώω όλη μέρα μόνο πρωτεΐνη και πάρα πολύ ασπράδια και να παίρνω πάρα πολλούς ηλεκτρολύτες almora γιατί ήταν το μόνο που μπορούσα να κάνω πραγματικά έπινα όλη μέρα ηλεκτρολύτες και και τίποτα άλλο και έτρωγα ασπράδι αυγού συκώτι κοτόπουλο και μοσχάρι τίποτα άλλο. Όσον αφορά το έντερο έκανα το λάθος και δεν είχα πάρει κάτι οπότε μετά αναγκάστηκα να πάρω κάτι για να καθαρίσει το έντερο μου γιατί είχα γίνει χάλια δεν μπορούσα να αναπνεύσω είχα υγρά μέχρι και στα πλευρά σκέψου ότι είχα πάει τρεις φορές στο γιατρό μου να με δει και τελικά έκανα και μία παρακέντηση υγρού 700ml περίπου.

Όλη μέρα κρατιόμουν σχετικά καλά αλλά το βράδυ υπέφερα στον ύπνο μου δεν μπορούσα καθόλου να αλλάξω πλευρό τα βράδια ήταν ότι χειρότερα.

Πολλούς ηλεκτρολύτες κορίτσι μου σκέτο κρέας και πάρα πολλά ασπράδια τίποτα άλλο. Και να προσέχεις το έντερό σου να είναι σε καλή λειτουργια.

Και υπομονή πολλή υπομονή ότι θες μπορείς να με ρωτήσεις εγώ σκέψου έκανα 10 μέρες να ξεπρηστώ και να ρθω σε ένα φυσιολογικό επίπεδο και σκέψου ότι μετά από τόσους μήνες από τον Ιούλιο δηλαδή μέχρι και σήμερα δεν ένιωθα ότι το σώμα μου έχει επανέλθει και πριν μία εβδομάδα πήγα σε διατροφολόγο γιατί είχα πάρει 3 κιλά από τότε και ένιωθα πώς ήταν όλα υγρά.

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς μπορείς να ρωτήσεις Α εγώ έκανα παράλληλα και αντιπηκτικές και έπαιρνα και το vibramycin για πέντε μέρες

Αχχχ κορίτσια μου δείτε και εγώ το ίδιο θα πάθω.. ξανα ρώτησα τον γιατρό  ανά ποσες μερες θα με βλέπει και είπε ανα 2 μέρες, δλδ για παράδειγμα μου είπε Δευτέρα θα σε δω και μετα ξανα την Πέμπτη, του λέω γιατρέ μήπως μερα παρα μέρα λόγω των πολυκυστικων και μου είπε θα το δούμε θα μιλήσω και με τον ζηκ (εξωσωματιστης) @Tokyo μου τι λες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχχ κορίτσια μου δείτε και εγώ το ίδιο θα πάθω.. ξανα ρώτησα τον γιατρό  ανά ποσες μερες θα με βλέπει και είπε ανα 2 μέρες, δλδ για παράδειγμα μου είπε Δευτέρα θα σε δω και μετα ξανα την Πέμπτη, του λέω γιατρέ μήπως μερα παρα μέρα λόγω των πολυκυστικων και μου είπε θα το δούμε θα μιλήσω και με τον ζηκ (εξωσωματιστης) @Tokyo μου τι λες? 

Μην ανησυχείς ξέρει ο κάθε γιατρός. Όρος το τέλος θα σε δει πθι συχνά. Ξέρει ότι πχ από την 3η μέρα στην 6η αποκλείεται να γίνουν τα ωάρια όσο θα πλησιάζεις θα ρυθμίζει τις επισκέψεις ανάλογα με την εξέλιξη σου! Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου,  τελείωσα.. ο γιατρός ο ακτινολογος με βοήθησε πολύ στην διάγνωση για την Επιτροπή! Πήγα μετα γυναικολόγο και λίγο απογοητευτικά γιατί μου είπε Χριστούγεννα λίγο δύσκολα να ξεκινήσω διέγερση λόγω γιορτών,  το είχα στο μυαλό μου, αλλα τώρα μου το επιβεβαίωσε και ίδιος! Οπότε Ιανουάριο θα ξεκινήσω, κατα τα άλλα έλεγξε τα χαρτιά τα έβαλα φάκελο και Δευτέρα τα στέλνω! Τεεεεεεεελος!!! Ουυφφφ ανακούφιση!!

Μπραβο κατερινουλι!!!! με το καλο ο φακελος και τα εμβρυακια σου!!!!! ολα θα πανε καλα!!! ωρα να ηρεμησεις και να απολαυσεις τα Χμας!!!!!!!!!! 😉😉❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου,  τελείωσα.. ο γιατρός ο ακτινολογος με βοήθησε πολύ στην διάγνωση για την Επιτροπή! Πήγα μετα γυναικολόγο και λίγο απογοητευτικά γιατί μου είπε Χριστούγεννα λίγο δύσκολα να ξεκινήσω διέγερση λόγω γιορτών,  το είχα στο μυαλό μου, αλλα τώρα μου το επιβεβαίωσε και ίδιος! Οπότε Ιανουάριο θα ξεκινήσω, κατα τα άλλα έλεγξε τα χαρτιά τα έβαλα φάκελο και Δευτέρα τα στέλνω! Τεεεεεεεελος!!! Ουυφφφ ανακούφιση!!

Υπέροχα! Τι το Δεκέμβρη, τι τον Ιανουάριο! Με το καλό όλα! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Υπέροχα! Τι το Δεκέμβρη, τι τον Ιανουάριο! Με το καλό όλα! 😍

εσυ κοριτσι μου πως εισαι;; πηγες γυναικολογο;; ειδατε σακο; (δεν ξερω αν ειναι νωρις...🙄)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κορίτσια μου!!! ❤️❤️❤️ Καλό ΣΚ εύχομαι σε ολες σας!! Τώρα βρήκα ευκαιρία να σας γράψω!! Δεν διάβασα τίποτα θα σας διαβάσω απόψε με την ησυχία μου!! Φιλάκια πολλά κορίτσια 😘😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εσυ κοριτσι μου πως εισαι;; πηγες γυναικολογο;; ειδατε σακο; (δεν ξερω αν ειναι νωρις...🙄)

Πήγαμε την περασμένη Δευτέρα που ήμουν 5εβδομάδων. 🤩 Είδαμε σάκο και λεκιθικό ασκό, αλλά όχι έμβρυο. Μας είπε να μην ανησυχούμε και ότι είναι νωρίς και μας ξαναέκλεισε ραντεβού σε 2 εβδομάδες. Αγχώνομαι φυσικά, γιατί λέω να υπάρχει έμβρυο; μήπως είναι σύνδρομο κενού σάκου, μήπως απορροφηθεί και δεν ακούσουμε καρδούλα ποτέ κλπ. Κατά τα άλλα έχω ήδη ναυτίες και γενικά δυσκολεύομαι λίγο με το φαγητό. Έχω έτσι κι αλλιώς ευαίσθητο στομάχι και με πείραζαν και τα αντισυλληπτικά που έπαιρνα παλιά με ναυτίες και εμετούς, οπότε το περίμενα, αλλά με δυσκολεύουν στη δουλειά. Αν το δω θετικά, τουλάχιστον όσο νιώθω έτσι λέω κάτι γίνεται, μάλλον προχωράμε! 😋

Άντε και στα δικά σας, χωρίς τις ναυτίες και την ταλαιπωρία! Ελπίζω να είστε όλες από τις τυχερές που δεν το καταλαβαίνουν καν! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια δεν κατάφερα να μπω πιο νωρίς.. Αυτό είναι το τεστ που έκανα το μεσημέρι.. Έχω άλλο ένα που θα το κάνω το πρωιIMG_20211118_202110.thumb.jpg.79aa4585e527a7a066d7c061f3ce4815.jpg

Αχ κοριτσι μου συγχαρητηρια... σου ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην και μια τεραστια χοριακη!!! Ενημερωσε και το γιατρο σου , τουλαχιστον θα μπορει να δει οτι παχυνε το ενδομητριο !!! Περιμενουμε τα νεα σ!!!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki είδα κ εγώ το θετικό Τεστακι σου! Με το καλό να πάνε όλα καλά. Κάνε κ τη χοριακη να το επιβεβαιώσεις!!! Ποτε θα βγει??? Έκανες σήμερα κ δε βγήκε ακόμα!?? Αντεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μην ανησυχείς ξέρει ο κάθε γιατρός. Όρος το τέλος θα σε δει πθι συχνά. Ξέρει ότι πχ από την 3η μέρα στην 6η αποκλείεται να γίνουν τα ωάρια όσο θα πλησιάζεις θα ρυθμίζει τις επισκέψεις ανάλογα με την εξέλιξη σου! Με το καλό! 

Η αλήθεια είναι οτι με αγχώνει η υπερδιέγερση μου το είπε κιόλας ο εξωσωματιστης οτι είναι πολύ πιθανόν να το πάθω λόγω πολυκυστικων.. σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μού 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο κατερινουλι!!!! με το καλο ο φακελος και τα εμβρυακια σου!!!!! ολα θα πανε καλα!!! ωρα να ηρεμησεις και να απολαυσεις τα Χμας!!!!!!!!!! 😉😉❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, σου εύχομαι το πιο όμορφο δώρο ζωής για αυτά τα Χριστούγεννα, να δούμε και το δικό σου θετικό τεστακι στην συζήτηση του Δεκεμβρίου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Υπέροχα! Τι το Δεκέμβρη, τι τον Ιανουάριο! Με το καλό όλα! 😍

Αυτό μου λέει Και ο άντρας μου, τόσους καιρό πεδευομαστε με γιατρούς και εξετάσεις,  για έναν μήνα μου λέει μην στεναχωριέσαι... απλά να ανυπομονώ 😊 σε ευχαριστώ κορίτσι μου, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, οσο για τις αναγουλες, αν δεν μπορείς να πηγαίνεις στη δουλειά ο γιατρός μπορεί να σε βγάλει  επαπειλούμενη, αν το λέω σωστά, αν δεν αντέχεις δες το και αυτο, ώστε να μην ζοριζεσαι, βέβαια δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις,  αλλα αν γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό μου λέει Και ο άντρας μου, τόσους καιρό πεδευομαστε με γιατρούς και εξετάσεις,  για έναν μήνα μου λέει μην στεναχωριέσαι... απλά να ανυπομονώ 😊 σε ευχαριστώ κορίτσι μου, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, οσο για τις αναγουλες, αν δεν μπορείς να πηγαίνεις στη δουλειά ο γιατρός μπορεί να σε βγάλει  επαπειλούμενη, αν το λέω σωστά, αν δεν αντέχεις δες το και αυτο, ώστε να μην ζοριζεσαι, βέβαια δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις,  αλλα αν γίνεται...

Ασκώ ελεύθερο επάγγελμα, οπότε αν δε δουλέψω δε θα πληρωθώ. Ευτυχώς μπορώ να δουλεύω από το σπίτι για τα περισσότερα, αλλά στις εξωτερικές δουλειές ταλαιπωρούμαι. Δε θέλω να γκρινιάζω όμως! Τουλάχιστον πηγαίνουν όλα καλά μέχρι τώρα και η δουλειά βγαίνει κι έτσι! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ασκώ ελεύθερο επάγγελμα, οπότε αν δε δουλέψω δε θα πληρωθώ. Ευτυχώς μπορώ να δουλεύω από το σπίτι για τα περισσότερα, αλλά στις εξωτερικές δουλειές ταλαιπωρούμαι. Δε θέλω να γκρινιάζω όμως! Τουλάχιστον πηγαίνουν όλα καλά μέχρι τώρα και η δουλειά βγαίνει κι έτσι! ☺️

Πολύ σημαντικό ειναι που το ρυθμίζεις εσύ.. οπότε εσύ κρίνεις.. Ωραια και με προσοχή 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@Lacostaki είδα κ εγώ το θετικό Τεστακι σου! Με το καλό να πάνε όλα καλά. Κάνε κ τη χοριακη να το επιβεβαιώσεις!!! Ποτε θα βγει??? Έκανες σήμερα κ δε βγήκε ακόμα!?? Αντεεεεεε

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Αύριο το πρωί θα την κάνω ελπίζω να βγει την ίδια μέρα γιατί στη βιοϊατρική που πήρα και ρώτησα μου είπαν ότι θα έβγαιναν τα αποτελέσματα τη Δευτέρα το απόγευμα οπότε θα πάω στο μικρόβιολογικο της γειτονιάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα κοριτσια μου τωρα καταφερα να μπω στο φορουμ!!! Τι μερα και σημερα.... 1000 δουλειες!

@Lacostaki Και παλι συγχαρητηρια κοριτσι μου! Και μπραβο σου για δυναμη σου ολο αυτο το διαστημα των προσπαθειων! Με το καλο και μια πολυ θετικη  χοριακη!🙂

@Mimi26 Πολυ ωραια κοριτσι τα νεα κοριτσι μου, πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα! Το Σαββατο θα ξερεις και πως θα προχωρησετε💗

@babyblue94 Δυσκολη αποφαση αυτο με δουλεια αλλα εγω ισως εβρισκα μια δουλεια για οικονομικους αλλα και ψυχολογικους λογους. Θα μου ηταν δυσκολο ενα διαστημα να μην εργαζομαι και να εχω συνεχεια στο μυαλο μου θεμα εγκυμοσυνης, δηλαδη θεωρω θα με αγχωνε χειροτερα. Φυσικα ομως εσεις ξερετε καλυτερα 💗

@Froufro Μπραβο κοριτσι μου πολυ χαιρομαι που τελικα ολα καλα!💗

@Κατεριναπαπ Ενταξει τωρα που κανονισες ολα, μπορεις απλα να χαλαρωσεις τα Χριστουγεννα και απο Γεναρη παμε δυνατα🙏 Ενας μηνας ισον κανενας χεχε

@MyNa Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι! Αν ηταν κατι περιεργο θα στο ειχε πει και ο γιατρος σου🙂 Για στομαχι σε καταλαβαινω απολυτα, ασε εχω περασει διαφορα σχετικα ανα περιοδους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...