Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

κοριτσι μου γλυκο!!πραγματι το θαύμα της ζωης που μακαρι ολες αργα η γρηγορα να το ζησουμε!!❤❤❤

Ντινακι μου εσυ σε τι φαση εισαι στις προσπαθειες?  Ειμαι ενα τριμηνο περιπου στο φορουμ, με συγχωρεις αν εχεις ηδη αναφερει και δεν εχω συγκρατησει. Προσπαθειτε καιρο κλπ. Εαν φυσικα θελεις να το μοιραστεις💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ!! Κορίτσια αν θέλετε να δείτε και ένα ντοκιμαντέρ για την σύλληψη έχει ένα πολύ ωραίο στο Netflix ή στο YouTube το είδα δεν θυμάμαι που λέγεται the great sperm race!  Διαρκεί  μια ώρα περίπου και αξίζει να το δείτε…θα καταλάβετε πολλά πράγματα και πως το σωστό timing είναι τα πάντα βασικά 

Ευχαριστουμε, θα το κοιταξω σιγουρα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου διαβαζοντας ολα αυτα θα σου ελεγα οντως οτι  εχει δικιο ειναι καλυτερο να περιμενεις!  Εισαι οντως πολυ νεο κοριτσι πραγματικα γιατι να το ρισκαρεις να μην παει κατι καλα! Ευτυχως που δεν κολλησες κι εσυ, ποιο μικροβιο εχει? Δεν θυμαμαι. Περαστικα του οπως και να εχει💗

Ναι έτσι θα κάνω... Καλύτερα να πηγαίνω με καθαρές εξετάσεις. Εντεροκκοκος είναι το μικρόβιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ντινακι μου εσυ σε τι φαση εισαι στις προσπαθειες?  Ειμαι ενα τριμηνο περιπου στο φορουμ, με συγχωρεις αν εχεις ηδη αναφερει και δεν εχω συγκρατησει. Προσπαθειτε καιρο κλπ. Εαν φυσικα θελεις να το μοιραστεις💗

εγω 1 χρονο πριν ειχα μια βιοχημικη μετα απο 8 μηνες προσπαθειων..απο εκει κ μετά για κανα 7 μηνο ο κυκλος μου εγινε άστατος κ ανακαλυψαμε οτι εχω χασιμοτο θυρεοειδη κ ξεκινησα τ4..τους τελευταίους 2 μηνες ο κυκλος μου επανηλθε στις 28 μερες κ τωρα συνεβει μάλλον παλι βιοχημικη( δεν εκανα χοριακη για να ξερω σιγουρα) οποτε ειμαι για αιματολογο μηπως υπαρχει θεμα θρομβοφιλιας....απλα θα το ψαξω απο τη νεα χρονια γιατι τωρα συνεβει αυτο με τη μαμα μου κ πρεπει να παω να την φροντισω για λιγο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω 1 χρονο πριν ειχα μια βιοχημικη μετα απο 8 μηνες προσπαθειων..απο εκει κ μετά για κανα 7 μηνο ο κυκλος μου εγινε άστατος κ ανακαλυψαμε οτι εχω χασιμοτο θυρεοειδη κ ξεκινησα τ4..τους τελευταίους 2 μηνες ο κυκλος μου επανηλθε στις 28 μερες κ τωρα συνεβει μάλλον παλι βιοχημικη( δεν εκανα χοριακη για να ξερω σιγουρα) οποτε ειμαι για αιματολογο μηπως υπαρχει θεμα θρομβοφιλιας....απλα θα το ψαξω απο τη νεα χρονια γιατι τωρα συνεβει αυτο με τη μαμα μου κ πρεπει να παω να την φροντισω για λιγο ...

Γεια σας κοριτσάκια μου !! Τώρα μπήκα είχα μέρες ! 

Είδα και το βίντεο ήταν υπέροχο!

Ελπίζω να είστε όλες καλά τώρα θα κάτσω να διαβάσω τα νέα σας !

Εγώ κορίτσια μου περιμένω περίοδο ! 

Σταμάτησα τα χάπια ! Δευτέρα!

Καλά έχω να σας πω ένα σοκαριστικό νέο, είχα πακετάρει όλο το σπίτι γιατι αύριο μετακομίσαμε, της λέω χθες προχθές να μου στείλει το συμβόλαιο να το κάνω αποδοχή και για να μην γίνομαι κουραστικη το σπίτι το είχε παράνομο δηλωμένο σαν αποθήκη κ με έναν μετρητή ρεύματος για 3 διαμερίσματα.

Παλι καλά θεουλη μου δεν είχα πάει ούτε κούτα !

Όπως καταλαβαίνετε σήμερα έβαλα τις κούτες σε μια άκρη στο σπίτι μας κ είπαμε στο ιδιόκτητη πως δεν θα φύγουμε ακόμη ευτυχώς είναι παππούς (ας πούμε ) του συντρόφου μου μακρυνος κ δεν το νοιάζει αν θα φύγουμε σύντομα η όχι . Έκατσα σήμερα στόλισα το δέντρο γιατί δεν ήθελα να χαλάσω ήθελα να έχω καλή ψυχολογία.

Το παραβλέπω λοιπόν , τα βάζω σε μια άκρη ανοίγω μόνο 2-3 κούτες που χρειαζομουν .κ στόλισα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου !! Τώρα μπήκα είχα μέρες ! 

Είδα και το βίντεο ήταν υπέροχο!

Ελπίζω να είστε όλες καλά τώρα θα κάτσω να διαβάσω τα νέα σας !

Εγώ κορίτσια μου περιμένω περίοδο ! 

Σταμάτησα τα χάπια ! Δευτέρα!

Καλά έχω να σας πω ένα σοκαριστικό νέο, είχα πακετάρει όλο το σπίτι γιατι αύριο μετακομίσαμε, της λέω χθες προχθές να μου στείλει το συμβόλαιο να το κάνω αποδοχή και για να μην γίνομαι κουραστικη το σπίτι το είχε παράνομο δηλωμένο σαν αποθήκη κ με έναν μετρητή ρεύματος για 3 διαμερίσματα.

Παλι καλά θεουλη μου δεν είχα πάει ούτε κούτα !

Όπως καταλαβαίνετε σήμερα έβαλα τις κούτες σε μια άκρη στο σπίτι μας κ είπαμε στο ιδιόκτητη πως δεν θα φύγουμε ακόμη ευτυχώς είναι παππούς (ας πούμε ) του συντρόφου μου μακρυνος κ δεν το νοιάζει αν θα φύγουμε σύντομα η όχι . Έκατσα σήμερα στόλισα το δέντρο γιατί δεν ήθελα να χαλάσω ήθελα να έχω καλή ψυχολογία.

Το παραβλέπω λοιπόν , τα βάζω σε μια άκρη ανοίγω μόνο 2-3 κούτες που χρειαζομουν .κ στόλισα !

αχ και εγω θελω να στολισω!!καλες γιορτες κοριτσι μου!!με υγεια να εχουμε!!🎄🎄🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου. 

Μας είπε να πάρει πάλι αντιβίωση για 20 μέρες αυτή την φορά και πιο δυνατή. 

Εγώ είμαι πεντακάθαρη. Δεν έχω κολλησει 😍 ουφ πάλι καλά. Δεν είναι να κολλάει η γυναίκα.και να τρέχει για υστεροσκοπησεις. Ο γιατρός είναι αρνητικός στο να προχωρήσει μια σπερματεγχυση.μου λέει αυτό θα το έκανα σε μια γυναίκα 40 χρόνων που δεν έχει χρόνο. Εσύ είσαι 27. Καταλαβαίνω ότι θα πάει λίγο πίσω αλλά είναι για καλό.  Δεν ξέρει πως δέχτηκε κάτι τέτοιο ο δημόσιος. Μου λέει ότι και ας μην έχει επηρεαστεί το σπέρμα.1. μπορεί να σε κολλήσει. 2. Μπορεί να πετύχει. Αλλά να επέλθει αποβολή. 

Δεν πρόκειται να ρισκάρω τίποτα από τα δύο. Οπότε ας γίνει καλά να φύγει το μικρόβιο και πάμε με καθαρές προδιαγραφές. Θα ξεκινήσει αντιβίωση το πρωί. Και μόλις τελειώσει θα κάνει επαναλλειπτικη εξέταση να δει αν είναι εντάξει και θα κάνουμε τότε μια προσπάθεια με τον γιατρό μου.(μάλλον δεν θα πάω στο δημόσιο ) Αλλά όχι με ενέσεις. Με κύκλο σερπαφαρ απλά με 3 χάπια (αυτός δεν συμφωνεί με τίποτα στα 4 χάπια). Του είπα εντάξει εστω τρία. Και καπάκι θα έρθει ο Γενάρης να περάσω επιτροπή για σπερματεγχυση για να τις κάνω με ενέσεις τις άλλες δύο. Αν χρειαστούν. 

Ευτυχως κοριτσι μου που δεν κολλησες!!! Λιγη υπομονη ακομα και θα το ξεπερασετε το εμποδιο!!!! Εισαι οντως μια χαρα νεα και θα ερθει πολυ συντομα τι μπεμπακι σας!!!! Το 2022 θα γινεις μανουλα!!!! Πιστεψε το!!! 💗🤞💗🤞💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αφιερωμενο σε ολες τις μελλοντικες εγκυούλες/ μανουλες που λαχταρούν για το θαυματάκι τους!🙂@Antonia2 @Raf123 @Κατεριναπαπ @Froufro @Lacostaki@Nandia-@Mimi26 @babyblue94 @MyNa @Princess28 @ntinaki83 (Συγνωμη αν ξεχασα να taggaro καποιο κοριτσι αλλα ειναι αφιερωμενο σε ολες!❣️💗)

 

 

Φανταστικο το βιντεο!!! Ενα θαυμα ειμαστε κοριτσια!!! Τρομερο!!!

Ευχαριστουμε για την αφιερωση!!! 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

αχ και εγω θελω να στολισω!!καλες γιορτες κοριτσι μου!!με υγεια να εχουμε!!🎄🎄🎄

Καλημέρα ❤️

Σας είδα στείλει φωτογραφία τι δέντρο αλλά δεν ήρθε μάλλον ! Καλές γιορτές κορίτσια !

Όλες εγγυουλες τα Χριστούγεννα 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οχιιιι ψδεν σε ξεχασα σε καμια περιπτωση σε ειχα βαλει και οταν κοιταξα το ποστ μετα αφου ποσταριστηκε ειδα οτι  λειπες, προφανως απτα πολλα γραψε σβησε στα ταγκαρισματα καπως σβηστηκε!🤔 μετα απο 2 λεπτα εκανα edit στο ποστ και σε προσθεσα παλι!!!🥰 Θα δεις οτι εκει που εχεις κανει παραθεση το ποστ μου εισαι μεσα ηδη🙂 Πλεον σε μαθαμε, εισαι πολυ ενεργη στη συζητηση😁

σε ευχαριστω πολυ💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω 1 χρονο πριν ειχα μια βιοχημικη μετα απο 8 μηνες προσπαθειων..απο εκει κ μετά για κανα 7 μηνο ο κυκλος μου εγινε άστατος κ ανακαλυψαμε οτι εχω χασιμοτο θυρεοειδη κ ξεκινησα τ4..τους τελευταίους 2 μηνες ο κυκλος μου επανηλθε στις 28 μερες κ τωρα συνεβει μάλλον παλι βιοχημικη( δεν εκανα χοριακη για να ξερω σιγουρα) οποτε ειμαι για αιματολογο μηπως υπαρχει θεμα θρομβοφιλιας....απλα θα το ψαξω απο τη νεα χρονια γιατι τωρα συνεβει αυτο με τη μαμα μου κ πρεπει να παω να την φροντισω για λιγο ...

Καλημερα. εχουμε ιδιο ονομα και μαλλον ηλικια αν κρινω απο το 83.. εγω πινω ασπιρινη γιατι ειχα και εγω παλινδρομη τον περασμενο μαιο.. βεβαια εγω εχω και 2 παιδια και αναμεσα τους παλι αποβολη αρα με 2 αποβολες εστω και με 9 χρονια διαφορα μου ειπε η γιατρος και λογο ηλικιας καλο θα μου κανει να πινω ασπιρινη και αν μεινω εγκυος θα βαζω ενεσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

σε ευχαριστω πολυ💖

Καλημερα κοριτσι μου!🥰

Καλημερα κοριτσιααααααααααααααααα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου !! Τώρα μπήκα είχα μέρες ! 

Είδα και το βίντεο ήταν υπέροχο!

Ελπίζω να είστε όλες καλά τώρα θα κάτσω να διαβάσω τα νέα σας !

Εγώ κορίτσια μου περιμένω περίοδο ! 

Σταμάτησα τα χάπια ! Δευτέρα!

Καλά έχω να σας πω ένα σοκαριστικό νέο, είχα πακετάρει όλο το σπίτι γιατι αύριο μετακομίσαμε, της λέω χθες προχθές να μου στείλει το συμβόλαιο να το κάνω αποδοχή και για να μην γίνομαι κουραστικη το σπίτι το είχε παράνομο δηλωμένο σαν αποθήκη κ με έναν μετρητή ρεύματος για 3 διαμερίσματα.

Παλι καλά θεουλη μου δεν είχα πάει ούτε κούτα !

Όπως καταλαβαίνετε σήμερα έβαλα τις κούτες σε μια άκρη στο σπίτι μας κ είπαμε στο ιδιόκτητη πως δεν θα φύγουμε ακόμη ευτυχώς είναι παππούς (ας πούμε ) του συντρόφου μου μακρυνος κ δεν το νοιάζει αν θα φύγουμε σύντομα η όχι . Έκατσα σήμερα στόλισα το δέντρο γιατί δεν ήθελα να χαλάσω ήθελα να έχω καλή ψυχολογία.

Το παραβλέπω λοιπόν , τα βάζω σε μια άκρη ανοίγω μόνο 2-3 κούτες που χρειαζομουν .κ στόλισα !

καλημερα.. καθε εμποδιο για καλο.. θα βρεθει κατι καλυτερο., προς το παρων ερχονται χριστουγεννα και ειναι η πιο ομοργη γιορτη του χρονου.. με τον νεο χρονο ευχομαι να γινουν ολα οπως τα ονειρευεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!🥰

Καλημερα κοριτσιααααααααααααααααα💗

καλημερααααα... να εχουμε μια ομορφη μερα 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω 1 χρονο πριν ειχα μια βιοχημικη μετα απο 8 μηνες προσπαθειων..απο εκει κ μετά για κανα 7 μηνο ο κυκλος μου εγινε άστατος κ ανακαλυψαμε οτι εχω χασιμοτο θυρεοειδη κ ξεκινησα τ4..τους τελευταίους 2 μηνες ο κυκλος μου επανηλθε στις 28 μερες κ τωρα συνεβει μάλλον παλι βιοχημικη( δεν εκανα χοριακη για να ξερω σιγουρα) οποτε ειμαι για αιματολογο μηπως υπαρχει θεμα θρομβοφιλιας....απλα θα το ψαξω απο τη νεα χρονια γιατι τωρα συνεβει αυτο με τη μαμα μου κ πρεπει να παω να την φροντισω για λιγο ...

Περαστικα στη μανουλα σου!  Εχεις ταλαιπωρηθει κι εσυ κοριτσι μου αλλα απτη νεα χρονια ευχομαι τα ευχαριστα🥰! Να μπαινεις να μας λες τα νεα σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα. εχουμε ιδιο ονομα και μαλλον ηλικια αν κρινω απο το 83.. εγω πινω ασπιρινη γιατι ειχα και εγω παλινδρομη τον περασμενο μαιο.. βεβαια εγω εχω και 2 παιδια και αναμεσα τους παλι αποβολη αρα με 2 αποβολες εστω και με 9 χρονια διαφορα μου ειπε η γιατρος και λογο ηλικιας καλο θα μου κανει να πινω ασπιρινη και αν μεινω εγκυος θα βαζω ενεσεις

καλημερα με τη πρωτη βιοχημικη μου προτεινε αιματολογο και εξετασεις ο γιατρος αλλα 2 μερες μετα ειχαμε το λοκνταουν και το αφησα μετα οταν ανοιξαμε ετρεχα με το θεμα της περιοδου οποτε το αφησα πίσω και τωρα μου συνεβει αυτο με τη μαμα μου...φαντασου ειχα κλεισει υπερηχο μαστων καο μαστογραφία και θα τα αφησω για τον αλλον μηνα τωρα...να χαιρεσαι τα παιδακια σου κοριτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Περαστικα στη μανουλα σου!  Εχεις ταλαιπωρηθει κι εσυ κοριτσι μου αλλα απτη νεα χρονια ευχομαι τα ευχαριστα🥰! Να μπαινεις να μας λες τα νεα σου💗

σας διαβαζω συνεχεια απλα με τη δουλεια και με αλλα θεματα δεν πολυεγραφα...Ευχαριστώ για τις ευχες!!ευχομαι σε ολες μας συντομα τα καλυτερα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα με τη πρωτη βιοχημικη μου προτεινε αιματολογο και εξετασεις ο γιατρος αλλα 2 μερες μετα ειχαμε το λοκνταουν και το αφησα μετα οταν ανοιξαμε ετρεχα με το θεμα της περιοδου οποτε το αφησα πίσω και τωρα μου συνεβει αυτο με τη μαμα μου...φαντασου ειχα κλεισει υπερηχο μαστων καο μαστογραφία και θα τα αφησω για τον αλλον μηνα τωρα...να χαιρεσαι τα παιδακια σου κοριτσι μου...

Σε ευχαριστω.. περαστικα στην μαμα σου.. εμενα δεν με εβαλε να κανω εξετασεις αλλα λογο ηλικιας και λογω αποβολων μου ειπε θα βοηθησουν ετσι και αλλιως αρα τι να δωσω και ενα σκασμο λεφτα.. φτανει να ερθει το μωρο και ολα τα αλλα θα τα αντεξουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! Να εχετε μια ομορφη μερα!!!! Εφτασε Πεμπτη!!! τι τελεια!!!

Φιλια σε ολες και καλη δουλιτσα σε οσα κοριτσια εργαζονται!!!!! 😘😘❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Μια όμορφη μέρα να έχουμε και καλή δουλίτσα στα κορίτσια που δουλεύουν!! 💕💕💕 

Κορίτσια μου φέτος τα Χριστούγεννα πέφτουν Σαββατοκύριακο.. που σημαίνει δεν γλυτώνουμε καμία μέρα ξεκούρασης όπως αλλες χρόνιες.. το είδα και απογοητεύτηκα,! Όχι τπτ αλλο τις άδειες μου τις ξόδεψα στους γιατρούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μια όμορφη μέρα να έχουμε και καλή δουλίτσα στα κορίτσια που δουλεύουν!! 💕💕💕 

Κορίτσια μου φέτος τα Χριστούγεννα πέφτουν Σαββατοκύριακο.. που σημαίνει δεν γλυτώνουμε καμία μέρα ξεκούρασης όπως αλλες χρόνιες.. το είδα και απογοητεύτηκα,! Όχι τπτ αλλο τις άδειες μου τις ξόδεψα στους γιατρούς!

Κρίμα βρε κορίτσι μου..... Δεν πειράζει όμως, καλή διάθεση να υπάρχει κ μπορούμε να τα κάνουμε όμορφα ακόμα κ με δουλειές 😊

Εγώ συζητούσα με τον άντρα μου κ υπάρχει περίπτωση να κάνουμε τελικά μαζί τις τελευταίες μέρες των γιορτών... χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο βέβαια, αλλά ελπίζω ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μια όμορφη μέρα να έχουμε και καλή δουλίτσα στα κορίτσια που δουλεύουν!! 💕💕💕 

Κορίτσια μου φέτος τα Χριστούγεννα πέφτουν Σαββατοκύριακο.. που σημαίνει δεν γλυτώνουμε καμία μέρα ξεκούρασης όπως αλλες χρόνιες.. το είδα και απογοητεύτηκα,! Όχι τπτ αλλο τις άδειες μου τις ξόδεψα στους γιατρούς!

Καλημέρα Κατερινιω μου!

ναι αστα.. φετος πεφτουν χαλια οι αργιες!! μονο τα φωτα ειναι πεμπτη και σπαει λιγο το πραγμα αλλα απο Χμας και Πρωτοχρονια δε γλιτωνουμε τπτ..😕 ευτυχως εμεις λογω κοβιντ εχουμε αρκετες ημερες αναξιοποιητες και θα κολλησουμε 2-3 μερες σιγουρα. αν παρεις καμια αδεια απο το νεο ετος; δεν παιζει;😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα παρεούλαααα🧡 Εμένα με έχει χτυπήσει πολύ στο στομάχι κυρίως την τελευταία εβδομάδα. Έχω πρηξίματα και νιώθω συνεχώς χορτασμένη ενώ δεν έχω φάει. Βέβαια όλη αυτή τη κατάσταση μπορεί να την επιβαρύνει και η ζέστη.  Από συμπληρώματα παίρνω μόνο felicine
    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...