Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου 

Μας πήρανε από το σπερματολογικο και μας έστειλαν εξετάσεις. 34 εκ. Σπέρμα. Κινητικότητα πρόσθια 58% και ολική 74%. Μορφολογία 4% αλλά το μικρόβιο ακόμα εκεί. Αυτή η εμβρυολογος μας είπε επί λέξη, το σπέρμα είναι τρομερά βελτιωμενο από προ ενάμιση μήνα. Έχει πάρα πολύ καλές τιμές. Πολύ δυνατό. Το μόνο θέμα λέει είναι το μικρόβιο. Στην περίπτωση σας δεν έχει πειράξει τι σπέρμα αλλά δεν παύει να υπάρχει. Λογικά για να μην πέρασε με την αντιβίωση θα είναι εκεί καιρό. Μιλήστε με τον γιατρό σας μιας και εντοιμαζεστε για σπερματεγχυση να σας πει πως να κινηθείτε. Λογικά θα πρέπει να πάρει μια επαναλλειπτικη αντιβίωση τώρα που είναι φρέσκο. Της λέει ο άντρας μου. Και αν δεν φύγει πάλι; Τότε λέει αν δεν περνάει με τίποτα με αντιβιωσεις, ζεις με αυτό. Φοβήθηκα πάρα πολύ στο τι σημαίνει όλο αυτό 

Παιρνω τον γυναικολόγο στο Έλενα. Που θα μας έκανε την σπερματεγχυση στο δημόσιο. Του λέω βγήκε το σπέρμα που θέλατε να δούμε. Οι αριθμοί είναι άψογοι αλλά το μικρόβιο δεν έχει φύγει. Προχωράνε κανονικά ή όχι;  Μου λέει αν είναι καλό το σπέρμα γιατί να κανεις σπερματεγχυση; Του λέω εσείς μας είπατε επειδή έχουμε κάνει κάποιους κύκλους με κλομιφαινη και δεν έχουμε δει αποτέλεσμα. Ααα εντάξει λέει (μπορεί να μην θυμάται. Με τόσες που βλέπει. Δεν ξέρω ). Το μικρόβιο λέει δεν μας ενοχλεί στην σπερματεγχυση επειδή το υγρό που βάζουν το διαλύει. Άρα δεν επηρεάζει. Όταν σου έρθει περίοδος την Τρίτη μέρα πάρε 4 χάπια μαζεμένα serpafar για 5 μέρες. Του λέω μου είχατε πει να έρθω για έναν υπέρηχο την 2 η μέρα και μετά θα τα ξεκίναγα. Να έρθεις λέει να δούμε τι; Του λέω έτσι μου είχατε πει.  Αυτό λέει αν γενικά καθυστερούσε η περίοδο σου. Τώρα λέει δεν χρειάζεται. Αχ δεν καταλάβαινα ρε κορίτσια. Πολύ περίεργος ήταν ξαφνικά. Λες και το πάει στην τύχη . Εγώ θυμάμαι και ο γιατρός μου μου είχε πει , ότι την δεύτερη πας να δει σε τι κατάσταση είσαι και μετά παίρνεις φάρμακα και πας να σε κοιτάει συνέχεια ανά δύο μέρες. Αυτός εδώ είπε, να τα πάρω μόνη μου και να πάω 10 η μέρα να με δει για να ξεκινήσουμε. Πφφφφφ

Περιμένω τηλέφωνο και από τον γιατρό μου να μου πει την άποψη του. Να προχωρήσω ή δεν κάνει; Επίσης μου πέρασε από το μυαλό να του πω μήπως κάνω μαζί του την σπερματεγχυση, γιατί ο άλλος θα πάω για να γλυτώσω λεφτά αλλά μου προκαλεί πολλές ανασφάλειες. Ο δικός μου μου είχε πει. 500 αν πάμε με ενέσεις. , 250-300 αν πάω με serpafar. Μήπως να δοκίμαζα μια με serpafar απλά πιο μεγάλη δόση; Και να δώσω 300 (150 θα έδεινΑ στο δημόσιο.τι να κάνουμε ) και έπειτα από Γενάρη θα περάσω την επιτροπή και τις άλλες δύο θα τις κάνω με ενέσεις για πιο μεγάλη διέγερση. Δεν ξέρω περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός. Θα σκάσωωω

Αχ κοριτσι μου ειναι λιγο μπερδεμα νομιζω και δυστυχως δε μπορω να βοηθησω.. 😔😔 καλυτερα να ακουσεις το γιατρο σου νομιζω γτ ο αλλος σε μπερδευει. Η ψυχολογια και η αισθηση ασφαλειας (απο αποψη γιατρου) ειναι τα σημαντικοτερα νομιζω σε συτη τη φαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου πήρα και τις υπόλοιπες εξετάσεις.. νομίζω πως η FSH και η LH άρχισαν να ισορροπούν, δεν ξέρω σε τι οφείλεται αυτό, μήπως στις βιταμίνες? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?  Επίσης η οιστραδιολη πως την βλέπετε? Πρώτη φορά την κάνω,... οσο γοα Την προλακτινη η θεραπεία με dostinex έπιασε, την συνεχίζω την θεραπεία 

20211117_143419.jpg

20211117_143405.jpg

Κοριτσι μου θα σου σχολιασω μονο αυτα που γνωριζω, η TSH σου ειναι πολυ καλη και εχεις ελλειψη βιταμινη D ποθ ειναι πολυ σημαντικη στη γονομοτητα. Εγω παιρνω Dfix 2000, και μου ανεβηκε απο 20 σε 35 σε περιπου 1,5 μηνα. Τα υπολοιπα  ενω τα ειχα κανει κι εγω δεν τα γνωριζω καλα οποτε δεν θελω να σου πω κατι αναξιοπιστο.. Η FSH σκετη ξερω οτι ειναι οκ αλλα δνε κερω ποια συσχετιση με LH.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2 τέλεια νέα μια χαρά όλα!! Απλά πρέπει να χαλαρώσεις νομίζω ❤️❤️ Οπως ολες μας!!! 
 

@babyblue94 και εγώ θα ρωτούσα τον γιατρο μου για δεύτερη γνώμη…ο αλλος λίγο περίεργα στα έλεγε θα έτσι μια γιουβέτσι…! 
 

@ΚατεριναπαπΕίσαι η ελπίδα μας!! Όλα μια χαρά είναι!!! Άντε βουρ για επιτροπή και σύντομα θετική χοριακη ❤️❤️❤️ 
 

Πήγαμε και εμεις στον ουρολόγο! Κλινικά δεν φαίνεται τίποτα, όποτε δεν μπορεί να τον βάλει να ελέγξει για κιρσοκιλη, ισως να έχει και κρυφή μας είπε αλλά και πάλι η πρώτη εξέταση που γίνεται είναι το σπερματοδιαγραμμα! Μας είπε τα κλασσικά να μην αγχωνόμαστε, έχει ζευγάρια που δεν έχουν τίποτα είναι υγιέστατοι και χρειάζονται το χρόνο τους, και γενικά μας είπε η σύλληψη κ η γονιμοποίηση θέλουν ηρεμία και σεξ!! 
 

θα γίνει το σπερματοδιαγραμμα από εβδομάδα και θα τον πάρει ο άντρας μου τηλ να το δει! Αν δει κάποιο πρόβλημα στο σπερμα τότε θα πράξουμε ανάλογα! Τα φάρμακα που παίρνει μας είπε ότι δεν επηρεάζουν, παρά μόνο στη λίμπιντο που του είπαμε ότι δεν έχει πρόβλημα σε αυτό 

  • Μπραβο κοριτσι μου!!! Για σπερμοδιαγραμμα στο λεω  και πλεον και απο προσωπικη εμπειρια κοιτα να πατε στο πιο αξιοπιστο κεντρο στην περιοχη σου,  - καλυτερα αν υπαρχει και εξειδικευμενο κεντρο για σπερμα οχι απλο μικροβιολογικο. Αφου θα δωσεις που θα δωσεις λεφτα τουλαχιστον αποτελσματα να ειναι αξιοπιστα.  Καλη σασ επιτυχια😉
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Το αποτελεσμα της σαλπιγγογραφιας.. τωρα το διαβαζω κι εγω γτ ετρεχα πριν..

16371677522486828889701250120365.jpg

Τελεια, αντε ωρα να ξεαγχωθεις! Ολα ειναι τελεια,  νομιζω ειναι απλα θεμα χρονου! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφιερωμενο σε ολες τις μελλοντικες εγκυούλες/ μανουλες που λαχταρούν για το θαυματάκι τους!🙂@Antonia2 @Raf123 @Κατεριναπαπ @Froufro @Lacostaki@Nandia-@Mimi26 @babyblue94 @MyNa @Princess28 @ntinaki83 (Συγνωμη αν ξεχασα να taggaro καποιο κοριτσι αλλα ειναι αφιερωμενο σε ολες!❣️💗)

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Η lh σου δεν είναι πολύ ψηλη; αν την συγκρίνω με την δική μου εμένα είναι στα τάρταρα αλλά ασχετο αυτό .. 

Δεν μου είπε κανενας γιατρός οτι είναι υψηλή απλά ο λόγος της LH και FSH επιβεβαιώνουν την ύπαρξη πολυκυστικων ωοθηκών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κατερινιω μου πολυ καλες οι εξετασεις σου!!!! Περνάς με ΑΡΙΣΤΑ!!!!!👍👍👍

έβαλα να δω τη δικη μου Οιστραδιόλη κι είχα 47, οποτε στα ιδια είμαστε!!!!

Κοριτσαρα μου εύχομαι ολα να σου πανε καλα!!!!! Τον Ιανουάριο να κα΄νετε ετ και σύντομα να έχεις θετική χοριακή!!!!! 🙏🙏❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, χάρηκα πολύ και με τα δικά του αποτέλεσματα ,πολύ καλα φαίνονται!!!! Μπράβο!!!! Εύχομαι γρήγορα το θαυματακι σου να έρθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι!!! ανακουφιση μεν αλλα απο την αλλη λες "τι φταιει ρε γμτ και δεν πιανουμε παιδι;;;". Με καταλαβαινεις απολυτα νομιζω.... 

Ισως φταιει το αγχος και πρεπει επιτελους να χαλαρωσω λιγο.... 🙄😊

Καλα εννοείται οτι είναι ενας μεγάλος παράγοντας το άγχος!!! Και φυσικά σε καταλαβαίνω απόλυτα, κορίτσι μου να έχεις στο μυαλό σου ότι είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρουμε, εμένα αυτό με ηρέμησε πολύ, αυτό με βοήθησε να ελέγξω την κατάσταση!  Χαλάρωσε και ολα θα γίνουν, σήμερα έκανες μια πολύ σημαντική εξέταση έκανες το τελευταίο βήμα... οπότε όλα καλά! Αν θεωρείς πως κατι δεν κάνατε κάποια εξέταση,  άποψη μου είναι να την κάνετε,  εγώ δεν θα ησύχαζα διαφορετικά,  αν πάλι όμως τα έχετε κανει όλα... απόλαυσε τα καλα σας αποτελέσματα και θα έρθει και το θαυματακι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου 

Μας πήρανε από το σπερματολογικο και μας έστειλαν εξετάσεις. 34 εκ. Σπέρμα. Κινητικότητα πρόσθια 58% και ολική 74%. Μορφολογία 4% αλλά το μικρόβιο ακόμα εκεί. Αυτή η εμβρυολογος μας είπε επί λέξη, το σπέρμα είναι τρομερά βελτιωμενο από προ ενάμιση μήνα. Έχει πάρα πολύ καλές τιμές. Πολύ δυνατό. Το μόνο θέμα λέει είναι το μικρόβιο. Στην περίπτωση σας δεν έχει πειράξει τι σπέρμα αλλά δεν παύει να υπάρχει. Λογικά για να μην πέρασε με την αντιβίωση θα είναι εκεί καιρό. Μιλήστε με τον γιατρό σας μιας και εντοιμαζεστε για σπερματεγχυση να σας πει πως να κινηθείτε. Λογικά θα πρέπει να πάρει μια επαναλλειπτικη αντιβίωση τώρα που είναι φρέσκο. Της λέει ο άντρας μου. Και αν δεν φύγει πάλι; Τότε λέει αν δεν περνάει με τίποτα με αντιβιωσεις, ζεις με αυτό. Φοβήθηκα πάρα πολύ στο τι σημαίνει όλο αυτό 

Παιρνω τον γυναικολόγο στο Έλενα. Που θα μας έκανε την σπερματεγχυση στο δημόσιο. Του λέω βγήκε το σπέρμα που θέλατε να δούμε. Οι αριθμοί είναι άψογοι αλλά το μικρόβιο δεν έχει φύγει. Προχωράνε κανονικά ή όχι;  Μου λέει αν είναι καλό το σπέρμα γιατί να κανεις σπερματεγχυση; Του λέω εσείς μας είπατε επειδή έχουμε κάνει κάποιους κύκλους με κλομιφαινη και δεν έχουμε δει αποτέλεσμα. Ααα εντάξει λέει (μπορεί να μην θυμάται. Με τόσες που βλέπει. Δεν ξέρω ). Το μικρόβιο λέει δεν μας ενοχλεί στην σπερματεγχυση επειδή το υγρό που βάζουν το διαλύει. Άρα δεν επηρεάζει. Όταν σου έρθει περίοδος την Τρίτη μέρα πάρε 4 χάπια μαζεμένα serpafar για 5 μέρες. Του λέω μου είχατε πει να έρθω για έναν υπέρηχο την 2 η μέρα και μετά θα τα ξεκίναγα. Να έρθεις λέει να δούμε τι; Του λέω έτσι μου είχατε πει.  Αυτό λέει αν γενικά καθυστερούσε η περίοδο σου. Τώρα λέει δεν χρειάζεται. Αχ δεν καταλάβαινα ρε κορίτσια. Πολύ περίεργος ήταν ξαφνικά. Λες και το πάει στην τύχη . Εγώ θυμάμαι και ο γιατρός μου μου είχε πει , ότι την δεύτερη πας να δει σε τι κατάσταση είσαι και μετά παίρνεις φάρμακα και πας να σε κοιτάει συνέχεια ανά δύο μέρες. Αυτός εδώ είπε, να τα πάρω μόνη μου και να πάω 10 η μέρα να με δει για να ξεκινήσουμε. Πφφφφφ

Περιμένω τηλέφωνο και από τον γιατρό μου να μου πει την άποψη του. Να προχωρήσω ή δεν κάνει; Επίσης μου πέρασε από το μυαλό να του πω μήπως κάνω μαζί του την σπερματεγχυση, γιατί ο άλλος θα πάω για να γλυτώσω λεφτά αλλά μου προκαλεί πολλές ανασφάλειες. Ο δικός μου μου είχε πει. 500 αν πάμε με ενέσεις. , 250-300 αν πάω με serpafar. Μήπως να δοκίμαζα μια με serpafar απλά πιο μεγάλη δόση; Και να δώσω 300 (150 θα έδεινΑ στο δημόσιο.τι να κάνουμε ) και έπειτα από Γενάρη θα περάσω την επιτροπή και τις άλλες δύο θα τις κάνω με ενέσεις για πιο μεγάλη διέγερση. Δεν ξέρω περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός. Θα σκάσωωω

Κορίτσι μου, αρχικά μην αγχώνεσαι,  το τηλεφώνημα με τον γιατρό ήταν απρόσωπο και σίγουρα δεν θυμόταν την περίπτωση σας,απο τη μις το βρίσκω λογικό!  Μην ταράζεσαι ηρέμησε και σκέψου καθαρά.. η συμβουλή μου είναι,  να πας εκεί που θα νιώσεις καλύτερα! Κσι αν χρειαστεί να δώσεις και 150 ευρώ παραπάνω προκειμένου να νιώθεις πιο ασφαλής μην το σκέφτεσαι καν.. δωστα! Πλέον πραγματικά δεν τα σκέφτομαι, αφού φύγουν τα σκέφτομαι και ο άντρας μου, μου υπενθυμίζει ότι είναι για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2 τέλεια νέα μια χαρά όλα!! Απλά πρέπει να χαλαρώσεις νομίζω ❤️❤️ Οπως ολες μας!!! 
 

@babyblue94 και εγώ θα ρωτούσα τον γιατρο μου για δεύτερη γνώμη…ο αλλος λίγο περίεργα στα έλεγε θα έτσι μια γιουβέτσι…! 
 

@ΚατεριναπαπΕίσαι η ελπίδα μας!! Όλα μια χαρά είναι!!! Άντε βουρ για επιτροπή και σύντομα θετική χοριακη ❤️❤️❤️ 
 

Πήγαμε και εμεις στον ουρολόγο! Κλινικά δεν φαίνεται τίποτα, όποτε δεν μπορεί να τον βάλει να ελέγξει για κιρσοκιλη, ισως να έχει και κρυφή μας είπε αλλά και πάλι η πρώτη εξέταση που γίνεται είναι το σπερματοδιαγραμμα! Μας είπε τα κλασσικά να μην αγχωνόμαστε, έχει ζευγάρια που δεν έχουν τίποτα είναι υγιέστατοι και χρειάζονται το χρόνο τους, και γενικά μας είπε η σύλληψη κ η γονιμοποίηση θέλουν ηρεμία και σεξ!! 
 

θα γίνει το σπερματοδιαγραμμα από εβδομάδα και θα τον πάρει ο άντρας μου τηλ να το δει! Αν δει κάποιο πρόβλημα στο σπερμα τότε θα πράξουμε ανάλογα! Τα φάρμακα που παίρνει μας είπε ότι δεν επηρεάζουν, παρά μόνο στη λίμπιντο που του είπαμε ότι δεν έχει πρόβλημα σε αυτό 

Τέλεια κορίτσι μου, που δεν επηρεάζεται το σπέρμα! Πολύ σημαντικό!!! Αντεε και με ενα τέλειο σπερμοδιαγραμμα!!!💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου 

Μας πήρανε από το σπερματολογικο και μας έστειλαν εξετάσεις. 34 εκ. Σπέρμα. Κινητικότητα πρόσθια 58% και ολική 74%. Μορφολογία 4% αλλά το μικρόβιο ακόμα εκεί. Αυτή η εμβρυολογος μας είπε επί λέξη, το σπέρμα είναι τρομερά βελτιωμενο από προ ενάμιση μήνα. Έχει πάρα πολύ καλές τιμές. Πολύ δυνατό. Το μόνο θέμα λέει είναι το μικρόβιο. Στην περίπτωση σας δεν έχει πειράξει τι σπέρμα αλλά δεν παύει να υπάρχει. Λογικά για να μην πέρασε με την αντιβίωση θα είναι εκεί καιρό. Μιλήστε με τον γιατρό σας μιας και εντοιμαζεστε για σπερματεγχυση να σας πει πως να κινηθείτε. Λογικά θα πρέπει να πάρει μια επαναλλειπτικη αντιβίωση τώρα που είναι φρέσκο. Της λέει ο άντρας μου. Και αν δεν φύγει πάλι; Τότε λέει αν δεν περνάει με τίποτα με αντιβιωσεις, ζεις με αυτό. Φοβήθηκα πάρα πολύ στο τι σημαίνει όλο αυτό 

Παιρνω τον γυναικολόγο στο Έλενα. Που θα μας έκανε την σπερματεγχυση στο δημόσιο. Του λέω βγήκε το σπέρμα που θέλατε να δούμε. Οι αριθμοί είναι άψογοι αλλά το μικρόβιο δεν έχει φύγει. Προχωράνε κανονικά ή όχι;  Μου λέει αν είναι καλό το σπέρμα γιατί να κανεις σπερματεγχυση; Του λέω εσείς μας είπατε επειδή έχουμε κάνει κάποιους κύκλους με κλομιφαινη και δεν έχουμε δει αποτέλεσμα. Ααα εντάξει λέει (μπορεί να μην θυμάται. Με τόσες που βλέπει. Δεν ξέρω ). Το μικρόβιο λέει δεν μας ενοχλεί στην σπερματεγχυση επειδή το υγρό που βάζουν το διαλύει. Άρα δεν επηρεάζει. Όταν σου έρθει περίοδος την Τρίτη μέρα πάρε 4 χάπια μαζεμένα serpafar για 5 μέρες. Του λέω μου είχατε πει να έρθω για έναν υπέρηχο την 2 η μέρα και μετά θα τα ξεκίναγα. Να έρθεις λέει να δούμε τι; Του λέω έτσι μου είχατε πει.  Αυτό λέει αν γενικά καθυστερούσε η περίοδο σου. Τώρα λέει δεν χρειάζεται. Αχ δεν καταλάβαινα ρε κορίτσια. Πολύ περίεργος ήταν ξαφνικά. Λες και το πάει στην τύχη . Εγώ θυμάμαι και ο γιατρός μου μου είχε πει , ότι την δεύτερη πας να δει σε τι κατάσταση είσαι και μετά παίρνεις φάρμακα και πας να σε κοιτάει συνέχεια ανά δύο μέρες. Αυτός εδώ είπε, να τα πάρω μόνη μου και να πάω 10 η μέρα να με δει για να ξεκινήσουμε. Πφφφφφ

Περιμένω τηλέφωνο και από τον γιατρό μου να μου πει την άποψη του. Να προχωρήσω ή δεν κάνει; Επίσης μου πέρασε από το μυαλό να του πω μήπως κάνω μαζί του την σπερματεγχυση, γιατί ο άλλος θα πάω για να γλυτώσω λεφτά αλλά μου προκαλεί πολλές ανασφάλειες. Ο δικός μου μου είχε πει. 500 αν πάμε με ενέσεις. , 250-300 αν πάω με serpafar. Μήπως να δοκίμαζα μια με serpafar απλά πιο μεγάλη δόση; Και να δώσω 300 (150 θα έδεινΑ στο δημόσιο.τι να κάνουμε ) και έπειτα από Γενάρη θα περάσω την επιτροπή και τις άλλες δύο θα τις κάνω με ενέσεις για πιο μεγάλη διέγερση. Δεν ξέρω περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός. Θα σκάσωωω

Επειδή η εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο είναι μεγάλη υπόθεση εγω θα σου πω να πας με αυτόν που σου βγάζει εμπιστοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου θα σου σχολιασω μονο αυτα που γνωριζω, η TSH σου ειναι πολυ καλη και εχεις ελλειψη βιταμινη D ποθ ειναι πολυ σημαντικη στη γονομοτητα. Εγω παιρνω Dfix 2000, και μου ανεβηκε απο 20 σε 35 σε περιπου 1,5 μηνα. Τα υπολοιπα  ενω τα ειχα κανει κι εγω δεν τα γνωριζω καλα οποτε δεν θελω να σου πω κατι αναξιοπιστο.. Η FSH σκετη ξερω οτι ειναι οκ αλλα δνε κερω ποια συσχετιση με LH.

 

Και εμένα μου είπε να πάρω την de fix 5000iu αν δεν κάνω λάθος!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αφιερωμενο σε ολες τις μελλοντικες εγκυούλες/ μανουλες που λαχταρούν για το θαυματάκι τους!🙂@Antonia2 @Raf123 @Κατεριναπαπ @Froufro @Lacostaki@Nandia-@Mimi26 @babyblue94 @MyNa @Princess28 @ntinaki83 (Συγνωμη αν ξεχασα να taggaro καποιο κοριτσι αλλα ειναι αφιερωμενο σε ολες!❣️💗)

 

 

Εμενα αλλά σε συγχωρώ🤣🤣🤣.. δεν με έχετε μάθει ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Δεν μου είπε κανενας γιατρός οτι είναι υψηλή απλά ο λόγος της LH και FSH επιβεβαιώνουν την ύπαρξη πολυκυστικων ωοθηκών 

Ααα γιαυτο .. μετά το σκέφτηκα.. απολογούμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εμένα μου είπε να πάρω την de fix 5000iu αν δεν κάνω λάθος!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!💕💕💕

D3 fix 2000iu τελικά! Λογικά είναι το ίδιο που παίρνεις και εσύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου. 

Μας είπε να πάρει πάλι αντιβίωση για 20 μέρες αυτή την φορά και πιο δυνατή. 

Εγώ είμαι πεντακάθαρη. Δεν έχω κολλησει 😍 ουφ πάλι καλά. Δεν είναι να κολλάει η γυναίκα.και να τρέχει για υστεροσκοπησεις. Ο γιατρός είναι αρνητικός στο να προχωρήσει μια σπερματεγχυση.μου λέει αυτό θα το έκανα σε μια γυναίκα 40 χρόνων που δεν έχει χρόνο. Εσύ είσαι 27. Καταλαβαίνω ότι θα πάει λίγο πίσω αλλά είναι για καλό.  Δεν ξέρει πως δέχτηκε κάτι τέτοιο ο δημόσιος. Μου λέει ότι και ας μην έχει επηρεαστεί το σπέρμα.1. μπορεί να σε κολλήσει. 2. Μπορεί να πετύχει. Αλλά να επέλθει αποβολή. 

Δεν πρόκειται να ρισκάρω τίποτα από τα δύο. Οπότε ας γίνει καλά να φύγει το μικρόβιο και πάμε με καθαρές προδιαγραφές. Θα ξεκινήσει αντιβίωση το πρωί. Και μόλις τελειώσει θα κάνει επαναλλειπτικη εξέταση να δει αν είναι εντάξει και θα κάνουμε τότε μια προσπάθεια με τον γιατρό μου.(μάλλον δεν θα πάω στο δημόσιο ) Αλλά όχι με ενέσεις. Με κύκλο σερπαφαρ απλά με 3 χάπια (αυτός δεν συμφωνεί με τίποτα στα 4 χάπια). Του είπα εντάξει εστω τρία. Και καπάκι θα έρθει ο Γενάρης να περάσω επιτροπή για σπερματεγχυση για να τις κάνω με ενέσεις τις άλλες δύο. Αν χρειαστούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εμενα αλλά σε συγχωρώ🤣🤣🤣.. δεν με έχετε μάθει ακομα

Οχιιιι ψδεν σε ξεχασα σε καμια περιπτωση σε ειχα βαλει και οταν κοιταξα το ποστ μετα αφου ποσταριστηκε ειδα οτι  λειπες, προφανως απτα πολλα γραψε σβησε στα ταγκαρισματα καπως σβηστηκε!🤔 μετα απο 2 λεπτα εκανα edit στο ποστ και σε προσθεσα παλι!!!🥰 Θα δεις οτι εκει που εχεις κανει παραθεση το ποστ μου εισαι μεσα ηδη🙂 Πλεον σε μαθαμε, εισαι πολυ ενεργη στη συζητηση😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ ολες κορίτσια μου!! Μακάρι να μην έχει τίποτα και να ξεαγχωθουμε στο θέμα του σπέρματος και να κάνω κ εγώ τις απαραίτητες εξετάσεις!! :) 

πάντως βρε κορίτσια λεω κ στον άντρα μου τι δουλεια κ αυτοί οι ουρολόγοι να βλέπουν και να αγγίζουν πουλιά χαχαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣αλλά θα μου πεις κ οι γυναικολόγοι χειρότερα βλέπουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου. 

Μας είπε να πάρει πάλι αντιβίωση για 20 μέρες αυτή την φορά και πιο δυνατή. 

Εγώ είμαι πεντακάθαρη. Δεν έχω κολλησει 😍 ουφ πάλι καλά. Δεν είναι να κολλάει η γυναίκα.και να τρέχει για υστεροσκοπησεις. Ο γιατρός είναι αρνητικός στο να προχωρήσει μια σπερματεγχυση.μου λέει αυτό θα το έκανα σε μια γυναίκα 40 χρόνων που δεν έχει χρόνο. Εσύ είσαι 27. Καταλαβαίνω ότι θα πάει λίγο πίσω αλλά είναι για καλό.  Δεν ξέρει πως δέχτηκε κάτι τέτοιο ο δημόσιος. Μου λέει ότι και ας μην έχει επηρεαστεί το σπέρμα.1. μπορεί να σε κολλήσει. 2. Μπορεί να πετύχει. Αλλά να επέλθει αποβολή. 

Δεν πρόκειται να ρισκάρω τίποτα από τα δύο. Οπότε ας γίνει καλά να φύγει το μικρόβιο και πάμε με καθαρές προδιαγραφές. Θα ξεκινήσει αντιβίωση το πρωί. Και μόλις τελειώσει θα κάνει επαναλλειπτικη εξέταση να δει αν είναι εντάξει και θα κάνουμε τότε μια προσπάθεια με τον γιατρό μου.(μάλλον δεν θα πάω στο δημόσιο ) Αλλά όχι με ενέσεις. Με κύκλο σερπαφαρ απλά με 3 χάπια (αυτός δεν συμφωνεί με τίποτα στα 4 χάπια). Του είπα εντάξει εστω τρία. Και καπάκι θα έρθει ο Γενάρης να περάσω επιτροπή για σπερματεγχυση για να τις κάνω με ενέσεις τις άλλες δύο. Αν χρειαστούν. 

Νομίζω αυτος ο γιατρος έχει καλύτερη προσέγγιση και επειδή είναι κ ο γιατρος σου κ του εχεις εμπιστοσύνη εγώ θα σου ελεγα να συνεχίσεις με αυτόν!! Η εμπιστοσύνη κ η ασφάλεια είναι το παν ανάμεσα σε ασθενή κ γιατρο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου. 

Μας είπε να πάρει πάλι αντιβίωση για 20 μέρες αυτή την φορά και πιο δυνατή. 

Εγώ είμαι πεντακάθαρη. Δεν έχω κολλησει 😍 ουφ πάλι καλά. Δεν είναι να κολλάει η γυναίκα.και να τρέχει για υστεροσκοπησεις. Ο γιατρός είναι αρνητικός στο να προχωρήσει μια σπερματεγχυση.μου λέει αυτό θα το έκανα σε μια γυναίκα 40 χρόνων που δεν έχει χρόνο. Εσύ είσαι 27. Καταλαβαίνω ότι θα πάει λίγο πίσω αλλά είναι για καλό.  Δεν ξέρει πως δέχτηκε κάτι τέτοιο ο δημόσιος. Μου λέει ότι και ας μην έχει επηρεαστεί το σπέρμα.1. μπορεί να σε κολλήσει. 2. Μπορεί να πετύχει. Αλλά να επέλθει αποβολή. 

Δεν πρόκειται να ρισκάρω τίποτα από τα δύο. Οπότε ας γίνει καλά να φύγει το μικρόβιο και πάμε με καθαρές προδιαγραφές. Θα ξεκινήσει αντιβίωση το πρωί. Και μόλις τελειώσει θα κάνει επαναλλειπτικη εξέταση να δει αν είναι εντάξει και θα κάνουμε τότε μια προσπάθεια με τον γιατρό μου.(μάλλον δεν θα πάω στο δημόσιο ) Αλλά όχι με ενέσεις. Με κύκλο σερπαφαρ απλά με 3 χάπια (αυτός δεν συμφωνεί με τίποτα στα 4 χάπια). Του είπα εντάξει εστω τρία. Και καπάκι θα έρθει ο Γενάρης να περάσω επιτροπή για σπερματεγχυση για να τις κάνω με ενέσεις τις άλλες δύο. Αν χρειαστούν. 

Κοριτσι μου διαβαζοντας ολα αυτα θα σου ελεγα οντως οτι  εχει δικιο ειναι καλυτερο να περιμενεις!  Εισαι οντως πολυ νεο κοριτσι πραγματικα γιατι να το ρισκαρεις να μην παει κατι καλα! Ευτυχως που δεν κολλησες κι εσυ, ποιο μικροβιο εχει? Δεν θυμαμαι. Περαστικα του οπως και να εχει💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

D3 fix 2000iu τελικά! Λογικά είναι το ίδιο που παίρνεις και εσύ!! 

Ναι αυτο παιρνω σε 1,5 μηνα θα εχεις ανεβει αρκετα πιστευω!!!💪💪 Να το παιρνεις μετα το φαγητο!! Αποροφαται καλυτερα οταν λαμβανεται με τροφες πιου εχουν λιγο λιπος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αφιερωμενο σε ολες τις μελλοντικες εγκυούλες/ μανουλες που λαχταρούν για το θαυματάκι τους!🙂@Antonia2 @Raf123 @Κατεριναπαπ @Froufro @Lacostaki@Nandia-@Mimi26 @babyblue94 @MyNa @Princess28 @ntinaki83 (Συγνωμη αν ξεχασα να taggaro καποιο κοριτσι αλλα ειναι αφιερωμενο σε ολες!❣️💗)

 

 

κοριτσι μου γλυκο!!πραγματι το θαύμα της ζωης που μακαρι ολες αργα η γρηγορα να το ζησουμε!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αφιερωμενο σε ολες τις μελλοντικες εγκυούλες/ μανουλες που λαχταρούν για το θαυματάκι τους!🙂@Antonia2 @Raf123 @Κατεριναπαπ @Froufro @Lacostaki@Nandia-@Mimi26 @babyblue94 @MyNa @Princess28 @ntinaki83 (Συγνωμη αν ξεχασα να taggaro καποιο κοριτσι αλλα ειναι αφιερωμενο σε ολες!❣️💗)

 

 

Σε ευχαριστούμε πολύ!! Κορίτσια αν θέλετε να δείτε και ένα ντοκιμαντέρ για την σύλληψη έχει ένα πολύ ωραίο στο Netflix ή στο YouTube το είδα δεν θυμάμαι που λέγεται the great sperm race!  Διαρκεί  μια ώρα περίπου και αξίζει να το δείτε…θα καταλάβετε πολλά πράγματα και πως το σωστό timing είναι τα πάντα βασικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου, είμαι καλά! Μαμά δεν έγινα, ούτε θα γίνω ποτέ. Είμαι 20 μήνες χωρίς περίοδο. Η εμμηνόπαυση που φοβόμουν τόσο ήρθε στη ζωή μου. Το έχω αποδεχτεί, αν και με πονάει κάποιες φορές όταν το σκέφτομαι. Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στο φόρουμ αραιά και που. Ούτε κοντά στην ηλικία σας είμαι, ούτε και είμαι σε προσπάθεια τεκνοποίησης πια, όπως οι περισσότερες από εσάς. Νιώθω κάποιες φορές γελοία με τον εαυτό μου που το κάνω, αλλά δεν ξέρω ούτε εγώ η ίδια γιατί το κάνω. Είμαι μαζόχα; Ίσως. Θέλω να μαθαίνω τα νέα σας; Και αυτό ισχύει.

Η εμμηνόπαυση, μαζί με την κατάσταση που βιώνουμε όλοι με την πανδημία μου έκανε κακό ψυχολογικά. Πέρυσι φοβόμουν τόσο πολύ που άρχισα να έχω κρίσεις πανικού και να φαντάζομαι να έχω διάφορες ασθένειες. Αν και δεν το ήθελα καθόλου, πήγα τελικά σε ψυχίατρο γιατί πλέον δεν άντεχα η ίδια τον εαυτό μου. Δεν κοιμόνουν πια καλά, είχα σχεδόν όλη τη μέρα και όλη τη νύχτα έκτακτες συστολές και αρρυθμίες. Ο καρδιολόγος δεν βρήκε κάτι οργανικό. Ήταν το υπερβολικό άγχος. Μετά από σύστασή του πήγα και σε ψυχίατρο. Έτσι παίρνω εδώ και εννέα μήνες ένα αντικαταθλιπτικό. Νιώθω καλύτερα από όλες τις απόψεις, δόξα τω Θεώ!!! Κοιμάμαι καλύτερα, έκτακτες έχω πολύ σπάνια πια και διαχειρίζομαι επίσης και τις δυσκολίες στη δουλειά καλύτερα από πριν. Αρχές του νέου έτους είπαμε με τον ιατρό να μειώσω τη δόση και μετά σιγά σιγά να το κόψω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην υποτροπιάσω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τόσο για σένα όσο και για τα άλλα κορίτσια!!!

Να είστε όλες καλά. Να ΄έχετε την υγεία σας εσείς και οι δικοί σας και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας γερά μωρά. Εγώ δεν τα κατάφερα....

Σας φιλώ όλες!!!

Αχ σε νιώθω καλή μου...
Και εμένα όλα αυτά που έχω περάσει σε συνδιασμό με την πανδημία με οδήγησαν στην ψυχίατρο, έκανα θεραπεία, τη σταμάτησα, μετά υποτροπίασα, ξαναέκανα, και τώρα έχω σταματήσει και είμαι καλά, με τα πάνω μου και τα κάτω μου. Πρέπει να μάθουμε να ζούμε με όλα τα συναισθήματα, αρκεί να μην βουλιάζουμε σε αυτά, όλα είναι φυσιολογικα΄ να τα νιώθουμε. Και δεν μπορεί να έιναι όλες οι μέρες ίδιες!
Να αγαπάς τον εαυτ΄΄ό σου. και να τον προσέχεις σαν μικρό παιδί. σε έχεις ανάγκη. Και αν δεν έγινες μαμά, είσαι τόσα άλλα πράγματα ! και να είσαι εδώ να τα λέμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...