Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εμένα πρωσωπικα που ζήτησα να μου την στείλουν δεν με ρώτησαν αν ειμαι παντρεμένη ή οχι

Και Σου την έστειλες κοριτσι μου? Απο που την ζήτησες? Η ξαδέρφη όταν πήγε δεν της την δώσανε γιατί ήταν ανύπαντρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και Σου την έστειλες κοριτσι μου? Απο που την ζήτησες? Η ξαδέρφη όταν πήγε δεν της την δώσανε γιατί ήταν ανύπαντρη 

Ααα τώρα είδα ότι έστειλες mail.. εγω λέω για την ζώνη απο τη μόνη Αγίας ειρήνης χρυσοβαλαντου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Μα και εγώ από τα λίγα που έχω διαβάσει για το θέμα του θυροειδη δε βρήκα να γίνεται συσχέτιση τέτοια δηλ. αύξηση tsh λόγω διατροφής άλλωστε σε γενικές γραμμές η tsh μου είναι 4.9 δηλ. δεν είναι έξω από τα φυσιολογικά όρια απλά δεν είναι οκ για εγκυμοσύνη. Απλώς από 5.8 πήγε απότομα στο εξάμηνο 0.7 και μετά στο εξάμηνο 4.9. Εντάξει λέω μπορεί και το διαγνωστικό να μην μέτρησε καλά ενδιάμεσα! Γενικά δεν είμαι τόσο ανεκτικη στα σχόλια που είναι προσβλητικά απλά αισθάνθηκα άβολα με όλη του την αντίδραση που από τότε που παίρνω βάρος αντί να χάνω είναι σχεδόν επιθετική. Μου έκανε και ένα σχόλιο τύπου κανονικά πρέπει να σου μειώσω τη γλουτενη αλλά επειδή προσπαθείτε για παιδί δεν μπορώ να το κάνω και όλο μουρμουραγε ότι είναι η χειρότερη φάση να παίρνω βάρος... Υπό άλλες συνθήκες θα τον είχα μουντζωσει και θα είχα φύγει αλλά με πατάει στον καλο της εγκυμοσύνης που θέλω. 

Επειδή κι εγώ είμαι διαιτολόγος κι έχω σοκαριστεί με τη συζήτηση αυτή, θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο. Έκανε, δηλαδή, αυθαίρετα τη διάγνωση ότι απορρυθμίστηκε ο θυρεοειδής από 6Kg; Αυτό πού το έχει μάθει; Επίσης, η γλουτένη πώς μπήκε στη συζήτηση; γιατί να στη μειώσει και τι σχέση έχει με το βάρος; Έχεις παρατηρήσει να σε πειράζουν τα τρόφιμα με γλουτένη και του το ζήτησες εσύ; (Φαντάζομαι ΄ότι δεν έχεις κοιλιοκάκη, γιατί αν είχες δε θα επιτρεπόταν ούτε να κόβεις τα τρόφιμα στις ίδιες επιφάνειες όπου κόβονται τρόφιμα με γλουτένη και εννοείται όχι για να μην πάρεις βάρος, αλλά για να μην έχεις πρόβλημα με το έντερό σου). Είσαι σίγουρη ότι είναι σωστός επιστήμονας ο διαιτολόγος σου; Εκτός από το την έλλειψη ενσυναίσθησης αμφισβητώ και την επιστημονική του κατάρτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ααα τώρα είδα ότι έστειλες mail.. εγω λέω για την ζώνη απο τη μόνη Αγίας ειρήνης χρυσοβαλαντου

Εμας είναι της Παναγίας…αλλά για την Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου άκουσα… είναι στην Αθήνα το μοναστήρι; Μέτρα και ο πολιτικός; Ή πρέπει με θρησκευτικό;;; Πωπω τι χαζές ερωτήσεις λεω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Επειδή κι εγώ είμαι διαιτολόγος κι έχω σοκαριστεί με τη συζήτηση αυτή, θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο. Έκανε, δηλαδή, αυθαίρετα τη διάγνωση ότι απορρυθμίστηκε ο θυρεοειδής από 6Kg; Αυτό πού το έχει μάθει; Επίσης, η γλουτένη πώς μπήκε στη συζήτηση; γιατί να στη μειώσει και τι σχέση έχει με το βάρος; Έχεις παρατηρήσει να σε πειράζουν τα τρόφιμα με γλουτένη και του το ζήτησες εσύ; (Φαντάζομαι ΄ότι δεν έχεις κοιλιοκάκη, γιατί αν είχες δε θα επιτρεπόταν ούτε να κόβεις τα τρόφιμα στις ίδιες επιφάνειες όπου κόβονται τρόφιμα με γλουτένη και εννοείται όχι για να μην πάρεις βάρος, αλλά για να μην έχεις πρόβλημα με το έντερό σου). Είσαι σίγουρη ότι είναι σωστός επιστήμονας ο διαιτολόγος σου; Εκτός από το την έλλειψη ενσυναίσθησης αμφισβητώ και την επιστημονική του κατάρτιση.

Όχι ούτε ξέρω τι κάνει η γλουτενη, ούτε έχω κανένα πρόβλημα σχετικό..απλα είναι αλήθεια ότι ουσιαστικά έχασα 27 κιλά όταν γνώρισα τον άντρα μου επειδή ο άντρας μου έχει καλές διατροφικές συνήθειες και τις ακολούθησα. Ελάχιστα με βοήθησε η διατροφή που μου έδινε ο διατροφολόγος. Μου λέει εν τω μεταξύ να μην πίνω γάλα αλλά να τρώω γιαούρτι αν θέλω διότι το γάλα δε βοηθάει πουθενά. Λέει κάτι περίεργα ώρες ώρες απλά ως τώρα έχανα και δεν έδινα σημασία. Από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωρό έχουν βγει όλα τα θέματα πχ. ο σύζυγος ανέλαβε να κάνει κάποια μαθήματα και τα απογεύματα, βλεπόμαστε αργά το βράδυ και είναι πτώμα, δε λειτουργεί καλά μετά. Όλο αυτό με στρεσαρει, τις περισσότερες γόνιμες αγχώνομαι αν θα πετύχουμε ολοκληρωμένη επαφή χωρίς πρόβλημα. Με αποτέλεσμα να ξεσπάω στη σοκολάτα για να χαλαρώσω καμία φορά ενώ όσο έχανα δεν έτρωγα τόσα γλυκά. Τι να του εξηγήσω του άλλου; λέγονται αυτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Όχι ούτε ξέρω τι κάνει η γλουτενη, ούτε έχω κανένα πρόβλημα σχετικό..απλα είναι αλήθεια ότι ουσιαστικά έχασα 27 κιλά όταν γνώρισα τον άντρα μου επειδή ο άντρας μου έχει καλές διατροφικές συνήθειες και τις ακολούθησα. Ελάχιστα με βοήθησε η διατροφή που μου έδινε ο διατροφολόγος. Μου λέει εν τω μεταξύ να μην πίνω γάλα αλλά να τρώω γιαούρτι αν θέλω διότι το γάλα δε βοηθάει πουθενά. Λέει κάτι περίεργα ώρες ώρες απλά ως τώρα έχανα και δεν έδινα σημασία. Από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωρό έχουν βγει όλα τα θέματα πχ. ο σύζυγος ανέλαβε να κάνει κάποια μαθήματα και τα απογεύματα, βλεπόμαστε αργά το βράδυ και είναι πτώμα, δε λειτουργεί καλά μετά. Όλο αυτό με στρεσαρει, τις περισσότερες γόνιμες αγχώνομαι αν θα πετύχουμε ολοκληρωμένη επαφή χωρίς πρόβλημα. Με αποτέλεσμα να ξεσπάω στη σοκολάτα για να χαλαρώσω καμία φορά ενώ όσο έχανα δεν έτρωγα τόσα γλυκά. Τι να του εξηγήσω του άλλου; λέγονται αυτα; 

Κανονικά ο διαιτολόγος σε ακούει όπως οι γιατροί και οι ψυχολόγοι. Βοηθάει να έχεις το θάρρος και την εμπιστοσύνη να του πεις αυτά. Φυσικά αν νιώθεις ότι ο άλλος θα σε κρίνει και θα σου πει ότι δεν προσπαθείς αρκετά και δεν το θες και άλλες βλακείες, δε θα τα πεις και συνολικά η συμπεριφορά αυτή είναι (το λιγότερο) αντιεπαγγελματική. Αυτό με το γάλα και το γιαούρτι είναι κάτι που συζητιέται, χωρίς να υπάρχει λόγος να κοπεί το γάλα, αν ο διαιτώμενος το επιθυμεί και το συνηθίζει. Κυρίως προτιμάται το γιαούρτι, επειδή έχει πιο πολλή πρωτεΐνη, χωρίς να σημαίνει ότι το γάλα είναι κακό ή κάτι. Έπειτα, η γλουτένη δε χρειάζεται να κοπεί αν δεν έχεις πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα, το οποίο τις περισσότερες φορές είναι γονιδιακό (ελέγχεται με εξειδικευμένους τρόπους όταν υπάρχει ανάγκη και καμία σχέση δεν έχει με επιπλέον βάρος) και επιπλέον το "πρέπει να σου κόψω τη γλουτένη αλλά δε μπορώ" και μουρμουρητό είναι λες και σε εκδικείται ο άλλος για κάτι που δεν καταλαβαίνω. Τέλος, θέλω να πω ότι το εύκολο κομμάτι στην απώλεια βάρους είναι η ίδια η απώλεια και το δύσκολο, η διατήρηση της απώλειας. Γι αυτό το λόγο στη διατήρηση της απώλειας χρειάζεσαι πολύ μεγαλύτερη υποστήριξη και υπομονή, ειδικά όταν πιέζεσαι ψυχολογικά, και όχι κάποιον μιλάει έτσι. Δεν είναι ότι εσύ κάνεις κάποιο φοβερό λάθος, καθώς έτσι κι αλλιώς το να χάσεις και να διατηρήσεις χαμένα τόσα κιλά είναι ένας άθλος και εσύ ήδη τα έχεις πάει πολύ καλά. Χρειάζεσαι λίγη ψυχολογική υποστήριξη όταν νιώθεις όπως περιέγραψες και ίσως και γενικότερα, ώστε να μειώσεις το λεγόμενο συναισθηματικό φαγητό και όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Κανονικά ο διαιτολόγος σε ακούει όπως οι γιατροί και οι ψυχολόγοι. Βοηθάει να έχεις το θάρρος και την εμπιστοσύνη να του πεις αυτά. Φυσικά αν νιώθεις ότι ο άλλος θα σε κρίνει και θα σου πει ότι δεν προσπαθείς αρκετά και δεν το θες και άλλες βλακείες, δε θα τα πεις και συνολικά η συμπεριφορά αυτή είναι (το λιγότερο) αντιεπαγγελματική. Αυτό με το γάλα και το γιαούρτι είναι κάτι που συζητιέται, χωρίς να υπάρχει λόγος να κοπεί το γάλα, αν ο διαιτώμενος το επιθυμεί και το συνηθίζει. Κυρίως προτιμάται το γιαούρτι, επειδή έχει πιο πολλή πρωτεΐνη, χωρίς να σημαίνει ότι το γάλα είναι κακό ή κάτι. Έπειτα, η γλουτένη δε χρειάζεται να κοπεί αν δεν έχεις πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα, το οποίο τις περισσότερες φορές είναι γονιδιακό (ελέγχεται με εξειδικευμένους τρόπους όταν υπάρχει ανάγκη και καμία σχέση δεν έχει με επιπλέον βάρος) και επιπλέον το "πρέπει να σου κόψω τη γλουτένη αλλά δε μπορώ" και μουρμουρητό είναι λες και σε εκδικείται ο άλλος για κάτι που δεν καταλαβαίνω. Τέλος, θέλω να πω ότι το εύκολο κομμάτι στην απώλεια βάρους είναι η ίδια η απώλεια και το δύσκολο, η διατήρηση της απώλειας. Γι αυτό το λόγο στη διατήρηση της απώλειας χρειάζεσαι πολύ μεγαλύτερη υποστήριξη και υπομονή, ειδικά όταν πιέζεσαι ψυχολογικά, και όχι κάποιον μιλάει έτσι. Δεν είναι ότι εσύ κάνεις κάποιο φοβερό λάθος, καθώς έτσι κι αλλιώς το να χάσεις και να διατηρήσεις χαμένα τόσα κιλά είναι ένας άθλος και εσύ ήδη τα έχεις πάει πολύ καλά. Χρειάζεσαι λίγη ψυχολογική υποστήριξη όταν νιώθεις όπως περιέγραψες και ίσως και γενικότερα, ώστε να μειώσεις το λεγόμενο συναισθηματικό φαγητό και όλα θα πάνε καλά. 

Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμας είναι της Παναγίας…αλλά για την Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου άκουσα… είναι στην Αθήνα το μοναστήρι; Μέτρα και ο πολιτικός; Ή πρέπει με θρησκευτικό;;; Πωπω τι χαζές ερωτήσεις λεω 

Η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλαντου βρισκεται στη Λυκόβρυση στην Αθήνα από όσο ξέρω. Υπήρχε και ένα θέμα εδώ στο mammyland για τη ζώνη αυτή που έλεγε πόσο θαυματουργή είναι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι ναι είμαι πολύ χαρούμενη γιατί πλησιάζωωωω.. κορίτσια μου μια φίλη έχει την ζώνη της Παναγίας και θα μου την φέρει αύριο, θα την βάλω και μέχρι να γεννήσω δεν θα την βγάλω απο πανω Μου!!!

Να την βάλεις την ζώνη..  την έχω και εγώ και την έβαλα.. είναι από το άγιο όρος.. εχει κιαλλες ο συνάδελφος μου και αν θέλει κάποια κοπέλα να της στείλω με πολλή χαρά..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ααα κατάλαβα και έχει πολλες και παιρνουν οι κοπελες από την εκκλησία!! Έχουμε και εμεια ένα μοναστήρι στην Κύπρο που έχει αλλά πας εκεί και σου την βάζει ο πάτερ είναι μια μεγάλη μαύρη ζώνη! Το ειδα όταν πήγαμε εκδρομή κ προσκυνήσαμε! Αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει και έτσι κ ότι μπορείς να το παρεις να το φοράς 

Έχω εγω αν θες από Άγιο όρος..  την  δική μου την είχα και στον μικρό μου που είχα αποβολή πριν μείνω έγκυος και την έβαλα πάλι τώρα.. αν θες σου στέλνω μια.. να πω στον συνάδελφο να μου δώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμας είναι της Παναγίας…αλλά για την Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου άκουσα… είναι στην Αθήνα το μοναστήρι; Μέτρα και ο πολιτικός; Ή πρέπει με θρησκευτικό;;; Πωπω τι χαζές ερωτήσεις λεω 

Εγω δεν είμαι καν παντρεμένη.. η αγάπη μετράει και η επιθυμία για την μεγαλύτερη ευλογία..εξάλλου ο Θεός μας στέλνει τα μωρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω δεν είμαι καν παντρεμένη.. η αγάπη μετράει και η επιθυμία για την μεγαλύτερη ευλογία..εξάλλου ο Θεός μας στέλνει τα μωρά 

Συμφωνώ ότι η αγάπη μέτρα και ότι ο γαμος είναι απλά για να είναι πιο επίσημο! Απλά η εκκλησία το βλέπει διαφορετικά… 

Αν δεν την θέλει η κοπέλα δε με πειράζει…διαφορετικά θα στείλω email να μου στείλουν κ εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμας είναι της Παναγίας…αλλά για την Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου άκουσα… είναι στην Αθήνα το μοναστήρι; Μέτρα και ο πολιτικός; Ή πρέπει με θρησκευτικό;;; Πωπω τι χαζές ερωτήσεις λεω 

Δεν Είναι καθόλου χαζες, μη το ξανά πείς!!! Κορίτσι μου ο θρησκευτικός μετράει, ναι εκεί είναι και εγώ απο Αθήνα απεχω 500χλμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω δεν είμαι καν παντρεμένη.. η αγάπη μετράει και η επιθυμία για την μεγαλύτερη ευλογία..εξάλλου ο Θεός μας στέλνει τα μωρά 

Συμφωνώ κορίτσι μου, αλλα ο πατερ λέει πρέπει να πάρεις την ευλογία του θεού, εγω πιστεύω την ευλογία την εχω με την πίστη μου γτ ο θεούλης ποοοτε δεν με άφησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλαντου βρισκεται στη Λυκόβρυση στην Αθήνα από όσο ξέρω. Υπήρχε και ένα θέμα εδώ στο mammyland για τη ζώνη αυτή που έλεγε πόσο θαυματουργή είναι. 

 

Ναι ναι το εχω δει και εγώ! Κορίτσι μου ήθελα να σου γράψω και νωρίτερα,  αλλα με τη δουλειά που είχα οτι προλάβαινα έγραφα... 1 θα σου πω! να τον γράψεις στα παλιά σου υποδήματα.. και αν ένιωσες άσχημα χαιρετά του τον πλάτωνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και Σου την έστειλες κοριτσι μου? Απο που την ζήτησες? Η ξαδέρφη όταν πήγε δεν της την δώσανε γιατί ήταν ανύπαντρη 

Ναι μου την έστειλαν... Από το άγιο όρος.. Αν πατήσεις στο Google Ιερά μόνη Βατοπεδίου e-mail θα σε βγάλει στη σελίδα τους θα μπεις θα αφήσεις τα στοιχεία σου και το μυνημα σου που θα λέει ότι επιθυμείς να σου στείλουν τη ζώνη της Παναγίας και θα σου τη στείλουν με το ταχυδρομείο.. Λογικό το βρίσκω να μην την δωσουν στη φιλη σου από τη στιγμη που τους είπε ότι δεν είναι παντρεμένη αν δεν τους το έλεγε θα της την εδειναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Συμφωνώ κορίτσι μου, αλλα ο πατερ λέει πρέπει να πάρεις την ευλογία του θεού, εγω πιστεύω την ευλογία την εχω με την πίστη μου γτ ο θεούλης ποοοτε δεν με άφησε!

Συμφωνώ κ εγώ με την ευλογία :) όταν θα έρθουμε Αθήνα θα πάω να προσκυνήσω στην εκκλησία αυτή!! Αν δεν κάνω λαθος η γιαγιά μου κάθε χρόνο μου κάνει την γιορτή της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλαντου βρισκεται στη Λυκόβρυση στην Αθήνα από όσο ξέρω. Υπήρχε και ένα θέμα εδώ στο mammyland για τη ζώνη αυτή που έλεγε πόσο θαυματουργή είναι. 

 

Ααα σε ευχαριστώ παρά πολύ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα της ΑΜΗ.. Και δεν είναι καλή 0.84 ng δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι άλλο το διαγνωστικό αλλά νομιζω οτι ειναι τεράστια η διαφορά με αυτή που είχα κάνει πριν 18 μήνες 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι μου την έστειλαν... Από το άγιο όρος.. Αν πατήσεις στο Google Ιερά μόνη Βατοπεδίου e-mail θα σε βγάλει στη σελίδα τους θα μπεις θα αφήσεις τα στοιχεία σου και το μυνημα σου που θα λέει ότι επιθυμείς να σου στείλουν τη ζώνη της Παναγίας και θα σου τη στείλουν με το ταχυδρομείο.. Λογικό το βρίσκω να μην την δωσουν στη φιλη σου από τη στιγμη που τους είπε ότι δεν είναι παντρεμένη αν δεν τους το έλεγε θα της την εδειναν

Αα ωραια θα στείλω και εγώ! Να ρωτήσω κάτι άλλο και ποτέ την φοράς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Αα ωραια θα στείλω και εγώ! Να ρωτήσω κάτι άλλο και ποτέ την φοράς;; 

Όλη μέρα μόνο όταν κάνω μπάνιο την βγαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Συμφωνώ ότι η αγάπη μέτρα και ότι ο γαμος είναι απλά για να είναι πιο επίσημο! Απλά η εκκλησία το βλέπει διαφορετικά… 

Αν δεν την θέλει η κοπέλα δε με πειράζει…διαφορετικά θα στείλω email να μου στείλουν κ εμένα 

Έχουμε πολλές στο γραφείο.. μας τις έφερε ο μοναχός Εφραίμ του Βατοπεδίου όταν ήρθαν Κύπρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα της ΑΜΗ.. Και δεν είναι καλή δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι άλλο το διαγνωστικό αλλά νομιζω οτι ειναι τεράστια η διαφορά με αυτή που είχα κάνει πριν 18 μήνες Screenshot_2021-11-12-20-26-16-420_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.32e76fc818a5709412674dc108b49d8b.jpg

Μα είναι μέσα στα πλαίσια…τι σημαίνει το αποτέλεσμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Συμφωνώ κορίτσι μου, αλλα ο πατερ λέει πρέπει να πάρεις την ευλογία του θεού, εγω πιστεύω την ευλογία την εχω με την πίστη μου γτ ο θεούλης ποοοτε δεν με άφησε!

Εγω πήρα ευχή για να χωρίσω.. ο Θεός είναι αγάπη.. αν ήταν αμαρτία το να κάνουμε παιδί έκτος γαμου τότε μόνο οι παντρεμένες θα κανιυν παιδιά .. για να μην παρεξηγηθώ είμαι υπέρ του να παντρευτώ με θρησκευτικό και να γεννήσω το μωρο μέσα στην ευλογία του γάμου αλλά με όλα αυτά αναβαλαμε τον γάμο.. δεν μπορώ να περιμένω πότε θα τελειώσει όλο αυτό για να προσπαθήσω για μωρο .. για νσ τα στέλνει ο θτις σημαίνει ότι το δέχεται.. ξέρει ο Θεός σν θα παντρευτουμε η οχι καλύτερα από μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Μα είναι μέσα στα πλαίσια…τι σημαίνει το αποτέλεσμα ;

Αυτή η εξέταση υποτίθεται ότι μετράει τα αποθέματα των ωαρίων τι ακριβώς σημαίνει το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...