Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια είχα μια δυσάρεστη συζήτηση χτες με τον διατροφολόγο μου. Επειδή πήρα 6 κιλά σε 6 μήνες, ουσιαστικά μου είπε ότι αυτό είναι που πυροδότησε τον θυροειδη και αυξήθηκε η tsh και πως από ότι φαίνεται δεν προσπαθώ ουσιαστικά για παιδί διότι αν το είχα πάρει ζεστά θα πρόσεχα τη διατροφή μου, καλά εννοείται νευριασα αλλά το έραψα να χάσω τα κιλά λέω και μετά θα του τα πω όλα μαζί αυτα που πρέπει να ακούσει. Ο ίδιος τύπος που έξι μήνες μετά το γάμο του έτρεχε για εξετάσεις σπέρματος τώρα μου τη λέει κιόλας επειδή στο μεταξύ έγινε πατέρας και ξέρει. 

Κοριτσάκι μου μην λέμε βλακείες τώρα!!!! Αν είναι δυνατόν! Μετά την πρώτη μου αποβολή τα είχε παίξει ο οργανισμός μου κ δεν έχανα κιλά με τίποτα για χρόνια... παρ' όλα αυτά έμεινα ξανά έγκυος δύο φορές. Πριν κάποιο καιρό βρήκα τον σωστό τρόπο για το  οργανισμό μου κ κατάφερα κ έχασα αρκετά κιλά, όμως δεν κατάφερνα να μείνω έγκυος... όταν γύρισε ο άντρας μου κ συνεχίζαμε τις προσπάθειες είχα ξεφύγει κάπως με το φαγητό κ έβαλα 6 κιλά χωρίς να το καταλάβω κ τώρα είμαι έγκυος!! Δηλ ξεκίνησα την εγκυμοσύνηστο +6 από ότι ήμουν πριν.... αν ήταν έτσι οι υπέρβαρες κοπέλες δεν θα έκαναν ποτέ παιδάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

αυτος ο ανθρωπος ειναι απλα τοξικος.. και εγω εβαλα κιλα.. τι εγινε δλδ? αυτο σημαινει δεν προσπαθω για παιδι? ασε μας ρε φιλε.. εσυ μην ξαναπας σε αυτον.. απλα σου χαλαει την ψυχολογια με τα κομπλεξ του.. το οτι εκανε παιδι δεν σημαινει τιποτα.. δεν ειναι ο μονος.. αντε μην του πω τιποτα πιο βαρυ μεσημεριατικα

Ξέρεις τι συμβαίνει... έλεγε δεν με ενδιαφέρει τίποτα μόνο παιδί θέλω και στεναχωριοταν θυμάμαι σε κάποιες συναντήσεις που πήγαινα για τη διατροφή μου... και αφού το απέκτησε το μωρό έχει γίνει κακεντρεχης... Να σου πω σκέφτηκα ότι επειδή ένα μωρό στην αρχή έχει λίγο παίδεμα, ξενύχτι, ταλαιπωρία ίσως βγάζει τον εκνευρισμό του αλλά εντάξει πελάτισσα είμαι δεν είμαι και ο κολλητός του να τον ανέχομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια είχα μια δυσάρεστη συζήτηση χτες με τον διατροφολόγο μου. Επειδή πήρα 6 κιλά σε 6 μήνες, ουσιαστικά μου είπε ότι αυτό είναι που πυροδότησε τον θυροειδη και αυξήθηκε η tsh και πως από ότι φαίνεται δεν προσπαθώ ουσιαστικά για παιδί διότι αν το είχα πάρει ζεστά θα πρόσεχα τη διατροφή μου, καλά εννοείται νευριασα αλλά το έραψα να χάσω τα κιλά λέω και μετά θα του τα πω όλα μαζί αυτα που πρέπει να ακούσει. Ο ίδιος τύπος που έξι μήνες μετά το γάμο του έτρεχε για εξετάσεις σπέρματος τώρα μου τη λέει κιόλας επειδή στο μεταξύ έγινε πατέρας και ξέρει. 

Κορίτσι μου όλοι μας βάλαμε κιλά κάτω από τις συνθήκες του κοβιντ που είμασταν όλη την ώρα σπίτι!!! Εγώ προσωπικά θα σου πω να αλλάξεις διαιτολόγο!!! Ο διαιτολογος πρέπει να είναι και ψυχολόγος μαζί!! Τι είναι αυτά τα λόγια που λέει σε μια κοπέλα;; Εννοείται να στα πει αλλά με όμορφο τρόπο όχι ότι δεν προσπαθείς…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Ξέρεις τι συμβαίνει... έλεγε δεν με ενδιαφέρει τίποτα μόνο παιδί θέλω και στεναχωριοταν θυμάμαι σε κάποιες συναντήσεις που πήγαινα για τη διατροφή μου... και αφού το απέκτησε το μωρό έχει γίνει κακεντρεχης... Να σου πω σκέφτηκα ότι επειδή ένα μωρό στην αρχή έχει λίγο παίδεμα, ξενύχτι, ταλαιπωρία ίσως βγάζει τον εκνευρισμό του αλλά εντάξει πελάτισσα είμαι δεν είμαι και ο κολλητός του να τον ανέχομαι... 

καμια δικαιολογια δεν εχει.. εχει να κανει με μια γυναικα που παλευει να κανει παιδι.. ενας επαγγελματιας δεν συμπεριφερεται ετσι.. εγω για 2μιση χρονια δεν με αφηνε ο μικρος μου να κοιμηθω βραδυ..  ανα μια ωρα με ξυπνουσε.. ετυχε να παω δουλεια με 2 ωρες υπνο αλλα ποτε δεν προσβαλα συναδελφο.. εσυ να κοιταξεις να εισαι καλα και με καλη ψυχολογια.. αυτος οφειλει να σε βοηθησει στο να χασεις βαρος αλλα και με τα λογια του να σε ενθαρρινει.. οκ μπορει να μην επρεπε να βαλεις τοσα κιλα αλλα μπορουσε να σου πει με ευγενεια ξερεις προσπαθησε λιγο να προσεξεις γιατι δυσκολευουμε το εργο μας η τεσπα κατι που να μην σε προσβαλει και ουτε να σε φερει σε δυσκολη θεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου μην λέμε βλακείες τώρα!!!! Αν είναι δυνατόν! Μετά την πρώτη μου αποβολή τα είχε παίξει ο οργανισμός μου κ δεν έχανα κιλά με τίποτα για χρόνια... παρ' όλα αυτά έμεινα ξανά έγκυος δύο φορές. Πριν κάποιο καιρό βρήκα τον σωστό τρόπο για το  οργανισμό μου κ κατάφερα κ έχασα αρκετά κιλά, όμως δεν κατάφερνα να μείνω έγκυος... όταν γύρισε ο άντρας μου κ συνεχίζαμε τις προσπάθειες είχα ξεφύγει κάπως με το φαγητό κ έβαλα 6 κιλά χωρίς να το καταλάβω κ τώρα είμαι έγκυος!! Δηλ ξεκίνησα την εγκυμοσύνηστο +6 από ότι ήμουν πριν.... αν ήταν έτσι οι υπέρβαρες κοπέλες δεν θα έκαναν ποτέ παιδάκια 

Συμφωνώ…εξάλλου ένα υγιής σώμα δεν σημαίνει και αδύνατο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου όλοι μας βάλαμε κιλά κάτω από τις συνθήκες του κοβιντ που είμασταν όλη την ώρα σπίτι!!! Εγώ προσωπικά θα σου πω να αλλάξεις διαιτολόγο!!! Ο διαιτολογος πρέπει να είναι και ψυχολόγος μαζί!! Τι είναι αυτά τα λόγια που λέει σε μια κοπέλα;; Εννοείται να στα πει αλλά με όμορφο τρόπο όχι ότι δεν προσπαθείς…

Συμφωνώ. Ξέρουμε όλοι ότι καλύτερα να έχεις λίγα κιλά για να βοηθήσεις μια εγκυμοσύνη. Αλλά δεν μιλάει όμορφα. Και δεν μπορεί να ξέρει αν θες πραγματικά παιδί επειδή έβαλες κιλα. Αυτό δεν είναι κριτήριο. Ντροπή του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Τα πήρες τα αποτελέσματα; 😍😍

Κορίτσια οι εξετάσεις μου βγήκαν και είναι ολα καλά! Η μαμα μου πήγε και τις πήρε,  ακόμα δεν τις είδα! Αλλα ρώτησε την μικροβιολόγο και της είπε οτι ολες είναι πολυ καλές και να μην Ανησυχεί..

Την Δευτέρα περιμένω αμη και την εξέταση για τον έρπη και στις 26 βγαίνει η κιστικη ινωση.. Αυτά!!! 

Μου έφυγε ένα άγχος ειδικά για την καλλιέργεια κολπικόυ υγρού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια οι εξετάσεις μου βγήκαν και είναι ολα καλά! Η μαμα μου πήγε και τις πήρε,  ακόμα δεν τις είδα! Αλλα ρώτησε την μικροβιολόγο και της είπε οτι ολες είναι πολυ καλές και να μην Ανησυχεί..

Την Δευτέρα περιμένω αμη και την εξέταση για τον έρπη και στις 26 βγαίνει η κιστικη ινωση.. Αυτά!!! 

Μου έφυγε ένα άγχος ειδικά για την καλλιέργεια κολπικόυ υγρού! 

Τέλεια κορίτσι μου!!! Άντε με το καλό να βγουν κ τα υπόλοιπα κ να είναι κ αυτά το ίδιο καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια οι εξετάσεις μου βγήκαν και είναι ολα καλά! Η μαμα μου πήγε και τις πήρε,  ακόμα δεν τις είδα! Αλλα ρώτησε την μικροβιολόγο και της είπε οτι ολες είναι πολυ καλές και να μην Ανησυχεί..

Την Δευτέρα περιμένω αμη και την εξέταση για τον έρπη και στις 26 βγαίνει η κιστικη ινωση.. Αυτά!!! 

Μου έφυγε ένα άγχος ειδικά για την καλλιέργεια κολπικόυ υγρού! 

Μια χαρά όλα!! Άντε να βγουν κ οι αλλες και να είναι όλα καλά!! Να κανεις κ τα χαρτιά και τρέχουμε για εξωσωματική 🤞🏻🤞🏻🤞🏻 Μου θυμίζεις τη νύφη μου που ήταν τόσο χαρούμενη με τη διαδικασία το ίδιο κ εμεις (εγώ ειδικά τότε δεν χαμπαριάζα από αυτά) να είσαι αισιόδοξη βοηθά στη διαδικασία!!! 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά όλα!! Άντε να βγουν κ οι αλλες και να είναι όλα καλά!! Να κανεις κ τα χαρτιά και τρέχουμε για εξωσωματική 🤞🏻🤞🏻🤞🏻 Μου θυμίζεις τη νύφη μου που ήταν τόσο χαρούμενη με τη διαδικασία το ίδιο κ εμεις (εγώ ειδικά τότε δεν χαμπαριάζα από αυτά) να είσαι αισιόδοξη βοηθά στη διαδικασία!!! 😘😘😘😘

Ναι ναι είμαι πολύ χαρούμενη γιατί πλησιάζωωωω.. κορίτσια μου μια φίλη έχει την ζώνη της Παναγίας και θα μου την φέρει αύριο, θα την βάλω και μέχρι να γεννήσω δεν θα την βγάλω απο πανω Μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!! Άντε με το καλό να βγουν κ τα υπόλοιπα κ να είναι κ αυτά το ίδιο καλά 

Τουλάχιστον κορίτσι μου,  τις περισσότερες εξετάσεις τις έκανα.. πφφφφ παει και αυτο.. μετα θα στείλω φάκελο και μετά θα φάω τα νύχια μου μεχρι να βγει η απόφαση 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι ναι είμαι πολύ χαρούμενη γιατί πλησιάζωωωω.. κορίτσια μου μια φίλη έχει την ζώνη της Παναγίας και θα μου την φέρει αύριο, θα την βάλω και μέχρι να γεννήσω δεν θα την βγάλω απο πανω Μου!!!

Έχω ξανά ακούσει γι αυτή τη ζώνη…αλλά δεν κατάλαβα παίρνεις δικιά σου ζώνη ή έχει στην εκκλησία και την παίρνεις (συγγνώμη αν είναι χαζή ερώτηση αλλά το ακούω συνέχεια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έχω ξανά ακούσει γι αυτή τη ζώνη…αλλά δεν κατάλαβα παίρνεις δικιά σου ζώνη ή έχει στην εκκλησία και την παίρνεις (συγγνώμη αν είναι χαζή ερώτηση αλλά το ακούω συνέχεια) 

Καθολου χαζή η ερώτηση! Οχι δεν είναι δικιά σου,  σκέψου στην ουσία οτι είναι ένα κορδόνι που λέγεται η ζώνη της Παναγίας και είναι διαβασμένη στην εκκλησία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια οι εξετάσεις μου βγήκαν και είναι ολα καλά! Η μαμα μου πήγε και τις πήρε,  ακόμα δεν τις είδα! Αλλα ρώτησε την μικροβιολόγο και της είπε οτι ολες είναι πολυ καλές και να μην Ανησυχεί..

Την Δευτέρα περιμένω αμη και την εξέταση για τον έρπη και στις 26 βγαίνει η κιστικη ινωση.. Αυτά!!! 

Μου έφυγε ένα άγχος ειδικά για την καλλιέργεια κολπικόυ υγρού! 

Μπραβο κοριτσι μου πολυ πολυ χαιρομαι!! 💗 Τελεια ολα μπαινουν στη σειρα, ενα βημα πιο κοντα στο στοχο💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου μην λέμε βλακείες τώρα!!!! Αν είναι δυνατόν! Μετά την πρώτη μου αποβολή τα είχε παίξει ο οργανισμός μου κ δεν έχανα κιλά με τίποτα για χρόνια... παρ' όλα αυτά έμεινα ξανά έγκυος δύο φορές. Πριν κάποιο καιρό βρήκα τον σωστό τρόπο για το  οργανισμό μου κ κατάφερα κ έχασα αρκετά κιλά, όμως δεν κατάφερνα να μείνω έγκυος... όταν γύρισε ο άντρας μου κ συνεχίζαμε τις προσπάθειες είχα ξεφύγει κάπως με το φαγητό κ έβαλα 6 κιλά χωρίς να το καταλάβω κ τώρα είμαι έγκυος!! Δηλ ξεκίνησα την εγκυμοσύνηστο +6 από ότι ήμουν πριν.... αν ήταν έτσι οι υπέρβαρες κοπέλες δεν θα έκαναν ποτέ παιδάκια 

@evaioan Οπως τα λεει ακριβως η Froufro και τα υπολοιπα κοριτσια ειναι!!! Μα αν ηταν ετσι δεν θα εμενε πολυ μεγαλο μερος  του πλυθυσμου εγκυος. Και ειναι δυνατον να βγαζει συμπερασμα εκεινος για τη δικη σου επιθυμια για εγκυμοσυνη επειδη πηρες λιγα κιλα?? Χωρις να ξερει ολο τον αγωνα και την προσπαθεια σου! Κανε οτι καλυτερο για τον εαυτο σου και το σωμα σου αλλα μην δινεις καθολου σημασια σε τετοια σχολια- αυτος εχει το θεμα οχι εσυ!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@evaioan Οπως τα λεει ακριβως η Froufro και τα υπολοιπα κοριτσια ειναι!!! Μα αν ηταν ετσι δεν θα εμενε πολυ μεγαλο μερος  του πλυθυσμου εγκυος. Και ειναι δυνατον να βγαζει συμπερασμα εκεινος για τη δικη σου επιθυμια για εγκυμοσυνη επειδη πηρες λιγα κιλα?? Χωρις να ξερει ολο τον αγωνα και την προσπαθεια σου! Κανε οτι καλυτερο για τον εαυτο σου και το σωμα σου αλλα μην δινεις καθολου σημασια σε τετοια σχολια- αυτος εχει το θεμα οχι εσυ!💗

Για να μην πω οτι επειδη αυξηθηκε η TSH μπλοκαρε ο μεταβολισμος σου και γιαυτο  πηρες κιλα, το αντιστροφο ειναι απο αυτο που λεει! @evaioan

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. 

Τα νέα μου λοιπόν....

Χθες είχαμε πάει για ένα επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα μαζί και καλλιέργεια Γιά να δούμε τι γίνεται . Παιδιά το σπερμοδιαγραμμα βγήκε άψογο. Μιλάμε είδα μείνει είχα καπάκι γυναικολόγο, και του το έστειλε με εμαιλ όσο ήμουν εκεί. Και αυτός μου το διάβαζε και ήθελα να ουρλιαξω από την χαρά μου. Κάτι για 32 εκ από 23 μου είπε. Κάτι για κινητικότητα από 45% πήγε 52%  .και μορφολογία από 3% που ήταν ένα κάτω από το όριο πήγε 4% .ουφφφ μόνο οι καλλιέργειες μας εκκρεμούν να βγουν. Αν βγουν καλές προχωράμε ως εξής 

Τα είπα όλα στον γιατρό μου Για να είμαι ειλικρινής. Ο άνθρωπος μίλαγε μπράβο του. Ούτε τον εννοχλησε ούτε τίποτα. Ίσα ίσα μου είπε να μιλάμε για να είναι ενήμερος τι κάνω. Μου έδωσε συμβουλές. Μου είπε μόλις σου έρθει περίοδος. ,πάτε τηλ τον άλλον γιατρό για να πας στον Έλενα για υπέρηχο κατευθείαν..μου έδεινε συμβουλές για του άλλου την δουλειά. Δεν έχω λόγια....💪

 Μου εξήγησε ότι χωρίς σπερματεγχυση με τόσο καλό σπέρμα και τόσο καλές εξετάσεις δικές μου δεν υπάρχει περίπτωση να με περάσουν. Θα σε στείλουν σίγουρα λέει για σπερματεγχυση. Οπότε είπαμε , θα κάνω μια τώρα με την επόμενη περίοδο ,στο δημόσιο που θα μου πάρουν μόνο 150€. Έπειτα, τον Γενάρη 13 έχω επιτροπή. Θα πάω τα χαρτιά για σπερματεγχυση όχι για εξωσωματική. Θα εγκριθω λέει σίγουρα και παιρνεις έγκριση για δύο φορές. Οπότε θα κάνω άλλες δύο (εγώ άλλη μια ήθελα. Αλλά αφού παίρνεις που παιρνεις την έγκριση ας τριτωσει🤣) και αυτές τις δύο θα τις κάνω με τον ιδιώτη, με τις ενέσεις που επιθυμεί αυτός. Για πιο πολλά ωαρια. Μέχρι τον Μάρτιο θα έχω κάνει σύνολο τρεις . Οπότε μετα θα προχωρήσω σε εξωσωματική 

Μου εξηγησαι και ο γιατρός οτι δεν πάμε κατευθείαν σε εξωσωματικές. Δεν είναι και εύκολο πράγμα. Και πολλά φάρμακα λέει. Στην Αγγλία λέει όταν δίνουν έγκριση . Παιρνεις ή για 2 εξωσωματικές ή για μια εξωσωματικη και 3 σπερματεγχυσεις. Δηλαδή 3 σπέρατεγχυσεις είναι σαν μια εξωσωματικη. 

Αυτά τα νέα. Οπότε να βγουν καθαρές οι καλλιέργειες και φύγαμε. Εντομεταξυ το κουλό. Αυτόν τον μήνα που δεν πήρα τίποτα και επίσης δεν κάναμε και επαφές χωρίς προφύλαξη, με είδε ο γιατρός και είχα λέει πολύ ωραίο ενδομήτριο μεγαλο. Και είχα και δύο ωάρια. Δύο ρε φίλε ; Εδώ με χάπια και κάνω ένα με το ζόρι. Και τώρα από μόνη μου δυο. Θα με τρελάνεις αυτό το σώμα. Χαχαχα. Πάντως χαίρομαι γιατί τους τελευταίους τρεις μήνες δεν παίρνω τίποτα και από μόνη μου και τις τρεις φορές έχω κάνει και ωάριο και ωορρηξία. 😀

 

 

Μπραβο κοριτσι μου!! Ωραια τα νεα σου! Το εχω δει παρα πολλες φορες, οταν ξεαγχωθουμε το σωμα μας μενα μαγικο τροπο λειτουργει μια χαρα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια έχω κάτι νεύρα που σκοτώνω άνθρωπο.... Θυμάστε που σας είχα πει ότι είχα κλείσει για σήμερα εξέταση ΑΜΗ τεστ παπ και υπέρηχο;; Τα είχα κλείσει και τα 3 μέσω doctoranytime στο ίδιο διαγνωστικό για να μην τρέχω δεξιά κι αριστερά και μάλιστα μου είχαν στείλει και μήνυμα και email επιβεβαίωσης και εχθές μου έστειλαν και μήνυμα υπενθύμισης... Λοιπόν πάω σήμερα με στέλνουν πρώτα στο ένα κτίριο (είναι 2) για την αμη και το τεστ παπ μιλάω με την κοπέλα στη ρεσεψιόν η οποία δυσκολεύτηκε λίγο να βρει τα ραντεβού γιατί ήταν παλιό όπως μου είπε αλλά τέλος πάντων το βρίσκει και βλέπει τι εξετάσεις έχω κλείσει.. Μου λέει θα κάνετε εδώ την αμη και το παπ και θα πάτε δίπλα για τον υπέρηχο.... Κάνω τις εξετάσεις πάω δίπλα και είναι μια στη ρεσεψιόν που κι εγώ δεν ξέρω γιατί την είχαν εκεί τις δίνω όνομα της λέω ότι έχω ραντεβού για υπέρηχο και μου λέει δεν υπάρχει ραντεβού σε αυτό το όνομα.. Μα πως δεν υπάρχει τις λέω αφού η κοπέλα στο δίπλα κτήριο το βρήκε το ραντεβού και έχω και το email επιβεβαίωσης απο το doctoranytime... Μου λέει θα έπρεπε να πάρετε τηλέφωνο εμάς για  επιβεβαίωση και γιατί της λέω έπρεπε να ξέρω ότι θέλετε να σας πάρω τηλεφωνο; Εσείς συνεργάζεστε με το doctoranytime εσείς θα έπρεπε να έχετε ενημερωσει για τον τρόπο λειτουργίας σας... Τέλος πάντων μου λέει ο γιατρος δεν έχει κανένα κενο για σήμερα και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού είναι στις 22/11 στις 20:15 το βράδυ.. Εγώ τις λέω σήμερα το ήθελα δεν μπορείτε δεν πειράζει θα πάω αλλου

Εχεις απολυτο δικιο πραγματικα ποσα αναξιοπιστοι..Ακου εκει 22 Νοεμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μού, το άγχος είναι πολύ ύπουλο χτυπάει εκεί που δεν το περιμένεις και συνήθως το συσσωρευεις και μόλις χαλαρώσεις λίγο χτυπάει ύπουλα.. στρεσαριστηκες με όλη αυτή τη κατάσταση και αγχώθηκες πολύ! Αποβάλε το άγχος, τώρα θα μου πείς ποιά μιλάει... το ξέρω είναι δύσκολο και καθόλου διαχειρίσιμο... βρες πράγματα που σε ευχαριστούν και καντα!!!

Ο γιατρός μου σήμερα με μαλώσε για το άγχος μου κςι τι δεν μου είπε..

Ασε τα εχω ξαναπερασει και παλαιοτερα και τα ξερω αλλα σε φαση πεστικη τωρα  ξαναβγηκαν!Τωρα το εχψ παρει αποφαση-  Ξουτ αγχος ξουτ😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καθολου χαζή η ερώτηση! Οχι δεν είναι δικιά σου,  σκέψου στην ουσία οτι είναι ένα κορδόνι που λέγεται η ζώνη της Παναγίας και είναι διαβασμένη στην εκκλησία 

Ααα κατάλαβα και έχει πολλες και παιρνουν οι κοπελες από την εκκλησία!! Έχουμε και εμεια ένα μοναστήρι στην Κύπρο που έχει αλλά πας εκεί και σου την βάζει ο πάτερ είναι μια μεγάλη μαύρη ζώνη! Το ειδα όταν πήγαμε εκδρομή κ προσκυνήσαμε! Αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει και έτσι κ ότι μπορείς να το παρεις να το φοράς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα κατάλαβα και έχει πολλες και παιρνουν οι κοπελες από την εκκλησία!! Έχουμε και εμεια ένα μοναστήρι στην Κύπρο που έχει αλλά πας εκεί και σου την βάζει ο πάτερ είναι μια μεγάλη μαύρη ζώνη! Το ειδα όταν πήγαμε εκδρομή κ προσκυνήσαμε! Αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει και έτσι κ ότι μπορείς να το παρεις να το φοράς 

Ναι αλλά εχω ακούσει για να σου την δωσουν οι μοναχες την ζώνη πρέπει να είσαι παντρεμένη... η φίλη Μου που σας λεω ανύπαντρη ήταν τότε και της την εδωσε μια άλλη φίλη, με πολυκυστηκες και θυρεοειδή έκανε 2 παιδάκια χωρίς να πεδευτει καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια είχα μια δυσάρεστη συζήτηση χτες με τον διατροφολόγο μου. Επειδή πήρα 6 κιλά σε 6 μήνες, ουσιαστικά μου είπε ότι αυτό είναι που πυροδότησε τον θυροειδη και αυξήθηκε η tsh και πως από ότι φαίνεται δεν προσπαθώ ουσιαστικά για παιδί διότι αν το είχα πάρει ζεστά θα πρόσεχα τη διατροφή μου, καλά εννοείται νευριασα αλλά το έραψα να χάσω τα κιλά λέω και μετά θα του τα πω όλα μαζί αυτα που πρέπει να ακούσει. Ο ίδιος τύπος που έξι μήνες μετά το γάμο του έτρεχε για εξετάσεις σπέρματος τώρα μου τη λέει κιόλας επειδή στο μεταξύ έγινε πατέρας και ξέρει. 

Απαράδεκτος και φουλ αντιεπαγγελματικο! 

Είμαι Διαιτολόγος και πραγματικά δε μπορείς να ξέρεις αν τα +6 κιλά, ευθύνονται για την αύξηση της TSH.

Όπως και να έχει θα σε συμβουλευα να του το πεις ότι θεωρήσες προσβλητικό και μεγάλη αγένεια να " αποφασίσει" για σένα ότι δεν προσπαθείς αρκετά για παιδί.

Πες του χαιρετίσματα πως οι πηγές άγχους εννοείται και παίζουν αλληλένδετο ρόλο με την κατανάλωση φαγητού, και θα έπρεπε να σε στηρίξει και όχι να σε κάνει να νοιώσεις και τύψεις επιπλέον.

Σουτ και γκολ φίλη μου! Να πας αλλού αφού τον στολίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ααα κατάλαβα και έχει πολλες και παιρνουν οι κοπελες από την εκκλησία!! Έχουμε και εμεια ένα μοναστήρι στην Κύπρο που έχει αλλά πας εκεί και σου την βάζει ο πάτερ είναι μια μεγάλη μαύρη ζώνη! Το ειδα όταν πήγαμε εκδρομή κ προσκυνήσαμε! Αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει και έτσι κ ότι μπορείς να το παρεις να το φοράς 

Εγώ έστειλα email στο Άγιο όρος και μου την έστειλαν ταχυδρομικά μετά από 10- 15 μέρες περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι αλλά εχω ακούσει για να σου την δωσουν οι μοναχες την ζώνη πρέπει να είσαι παντρεμένη... η φίλη Μου που σας λεω ανύπαντρη ήταν τότε και της την εδωσε μια άλλη φίλη, με πολυκυστηκες και θυρεοειδή έκανε 2 παιδάκια χωρίς να πεδευτει καθόλου 

Εμένα πρωσωπικα που ζήτησα να μου την στείλουν δεν με ρώτησαν αν ειμαι παντρεμένη ή οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Απαράδεκτος και φουλ αντιεπαγγελματικο! 

Είμαι Διαιτολόγος και πραγματικά δε μπορείς να ξέρεις αν τα +6 κιλά, ευθύνονται για την αύξηση της TSH.

Όπως και να έχει θα σε συμβουλευα να του το πεις ότι θεωρήσες προσβλητικό και μεγάλη αγένεια να " αποφασίσει" για σένα ότι δεν προσπαθείς αρκετά για παιδί.

Πες του χαιρετίσματα πως οι πηγές άγχους εννοείται και παίζουν αλληλένδετο ρόλο με την κατανάλωση φαγητού, και θα έπρεπε να σε στηρίξει και όχι να σε κάνει να νοιώσεις και τύψεις επιπλέον.

Σουτ και γκολ φίλη μου! Να πας αλλού αφού τον στολίσεις.

Μα και εγώ από τα λίγα που έχω διαβάσει για το θέμα του θυροειδη δε βρήκα να γίνεται συσχέτιση τέτοια δηλ. αύξηση tsh λόγω διατροφής άλλωστε σε γενικές γραμμές η tsh μου είναι 4.9 δηλ. δεν είναι έξω από τα φυσιολογικά όρια απλά δεν είναι οκ για εγκυμοσύνη. Απλώς από 5.8 πήγε απότομα στο εξάμηνο 0.7 και μετά στο εξάμηνο 4.9. Εντάξει λέω μπορεί και το διαγνωστικό να μην μέτρησε καλά ενδιάμεσα! Γενικά δεν είμαι τόσο ανεκτικη στα σχόλια που είναι προσβλητικά απλά αισθάνθηκα άβολα με όλη του την αντίδραση που από τότε που παίρνω βάρος αντί να χάνω είναι σχεδόν επιθετική. Μου έκανε και ένα σχόλιο τύπου κανονικά πρέπει να σου μειώσω τη γλουτενη αλλά επειδή προσπαθείτε για παιδί δεν μπορώ να το κάνω και όλο μουρμουραγε ότι είναι η χειρότερη φάση να παίρνω βάρος... Υπό άλλες συνθήκες θα τον είχα μουντζωσει και θα είχα φύγει αλλά με πατάει στον καλο της εγκυμοσύνης που θέλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...