Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Να σου πω να μην αγχώνεσαι; δεν μπορώ γιατί ξέρω πως είναι δύσκολο.. απλά επειδή πάλεψα μόνη 2 χρόνια με κρίσης πανικού θα σου πω το σκεφτόμουν κάθε φορά που με έπιανε.. είναι στο μυαλό μου.. είναι άγχος.. και κυρίως οτι δεν θα ζω ργω μια ζωή έτσι. Η ζωή είναι ωραία και θα την ζήσω ήρεμα.. όσο κσι να αγχονομαστε οτι και είναι να γίνει θα γίνει απλα χαλάμε την ψυχική μας ηρεμία.. σου εύχομαι ολοψυχα να βρεις σύντομα την δική σου ψυχική ηρεμία 

.  

Συμφωνώ μαζί σου έτσι είναι όσο και να μας τρώει το άγχος ότι είναι να γίνει θα γίνει πλέον δεν αλλάζει… ή καποιες καταστάσεις δεν αλλάζουν δυστυχως αν δεν είναι από το χέρι μας! Και εγώ παλεύω με το στρες τόσο καιρό και εγώ είχα κρίσεις πανικού και ευτυχως είμαι καλά τώρα γιατί βλέπω την ζωή διαφορετικά…απλά καποιες φορες δεν μπορείς να το ελέγχεις μαζεύεται μαζεύεται και ξανά εμφανίζονται τα σωματικά ομως είμαστε δυνατές να το αντιμετωπίσουμε γρήγορα πριν φτάσουμε στις κρίσεις…και αν ειμεις δεν είμαστε καλά τότε ούτε και το σποράκι μας θα καταφέρει να γαντζωθεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια έχω κάτι νεύρα που σκοτώνω άνθρωπο.... Θυμάστε που σας είχα πει ότι είχα κλείσει για σήμερα εξέταση ΑΜΗ τεστ παπ και υπέρηχο;; Τα είχα κλείσει και τα 3 μέσω doctoranytime στο ίδιο διαγνωστικό για να μην τρέχω δεξιά κι αριστερά και μάλιστα μου είχαν στείλει και μήνυμα και email επιβεβαίωσης και εχθές μου έστειλαν και μήνυμα υπενθύμισης... Λοιπόν πάω σήμερα με στέλνουν πρώτα στο ένα κτίριο (είναι 2) για την αμη και το τεστ παπ μιλάω με την κοπέλα στη ρεσεψιόν η οποία δυσκολεύτηκε λίγο να βρει τα ραντεβού γιατί ήταν παλιό όπως μου είπε αλλά τέλος πάντων το βρίσκει και βλέπει τι εξετάσεις έχω κλείσει.. Μου λέει θα κάνετε εδώ την αμη και το παπ και θα πάτε δίπλα για τον υπέρηχο.... Κάνω τις εξετάσεις πάω δίπλα και είναι μια στη ρεσεψιόν που κι εγώ δεν ξέρω γιατί την είχαν εκεί τις δίνω όνομα της λέω ότι έχω ραντεβού για υπέρηχο και μου λέει δεν υπάρχει ραντεβού σε αυτό το όνομα.. Μα πως δεν υπάρχει τις λέω αφού η κοπέλα στο δίπλα κτήριο το βρήκε το ραντεβού και έχω και το email επιβεβαίωσης απο το doctoranytime... Μου λέει θα έπρεπε να πάρετε τηλέφωνο εμάς για  επιβεβαίωση και γιατί της λέω έπρεπε να ξέρω ότι θέλετε να σας πάρω τηλεφωνο; Εσείς συνεργάζεστε με το doctoranytime εσείς θα έπρεπε να έχετε ενημερωσει για τον τρόπο λειτουργίας σας... Τέλος πάντων μου λέει ο γιατρος δεν έχει κανένα κενο για σήμερα και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού είναι στις 22/11 στις 20:15 το βράδυ.. Εγώ τις λέω σήμερα το ήθελα δεν μπορείτε δεν πειράζει θα πάω αλλου

Καλά της είπες!! Ελεος δεν λεω κάτι άλλο τραγικοί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου σε ολες!! 

@Κατεριναπαπ τι ωραια που εκανες εξετασεις σου! Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!💗

@Antonia2 καλα να περασεις, τι ωραια που θα ειστε ολοι μαζι💗

@ΜαρίαΔημήτρης Πολυ καλη η χοριακη σου μπραβο πολυ χαρηκα να συνεχισουν ολα ετσι ωραια 💗

@babyblue94 Εκανες πολυ καλα που πηγες και δημοσιο νοσοκομειο, νομιζω αυτος θα σας βοηθησει, σκεφτομαι να παω κι εγω οταν αρχισω το  ψαξιμο επιλογων και στο δημοσιο.

@Raf123  @Nandia-@Froufro💗💗💗

Κοριτσια εγω ετρεχα στον καρδιολογο και στο νευρολογο χθες... Προχθες βραδυ μεπιασαν ξαφνικα κατι πονοι στην καρδια και μουδιασε το χερι μου το αριστερο και ειλικρινα τρομαξα παρα πολυ. Εκανα εξετασεις αναλυτικα καρδιολογο  χθες και δεν εχω κατι αλλα ηταν κατι σαν κριση πανικου αποτι φαινεται... Μεχρι να παω να δω τι γινεται λεω παει η ζωη εδω τελειωνει🤔 Ηταν πολυ τρομακτικο!  Μετα απο αυτο αποφασισα να ξαναξεκινησω ψυχοθεραπεια γιατι δυσκολευομαι να διαχειριστω ολα αυτα που συμβαινουν αυτο το διαστημα💗 Γενικα μου ειπε και ο καρδιολογος παρα πολυ οτι πρεπει να μειωσω αγχος κλπ και επισης μια πολυ καλη φιλη με επιασε και μου ειπε ακριβως το ιδιο. Εν τω μεταξυ πιασαμε κουβεντα μου ελεγε κι αυτος οτι δυσκολευτηκε να κανει παιδι και με το που ξεαγχωθηκαν εμεινε αμεσως! Μα ποσες φορες θα το ακουσω αυτο.Μετα απο αυτα με καρδια κλπ καπως τρομαξα και θα κανω τα παντα για να χαλαρωσω και μακαρι να πανε ολα καλα. Καποια πραγματα ειναι και λιγο εκτος ελεγχου μας οσο και αν δινουμε καλυτερο εαυτο μας βεβαια και αποφασισα οτι πρεπει να το δεχτω λιγο περισσοτερο! 

Επισης σημερα το πρωι πηγα και εκανα 1η δοση εμβολιο covid, παιζει και γιαυτο να ειχα αγχωθει τοσο τελευταιες ημερες!😁

Τελος παντων, τελος καλο ολα καλα😁

💗

Κορίτσι μού, το άγχος είναι πολύ ύπουλο χτυπάει εκεί που δεν το περιμένεις και συνήθως το συσσωρευεις και μόλις χαλαρώσεις λίγο χτυπάει ύπουλα.. στρεσαριστηκες με όλη αυτή τη κατάσταση και αγχώθηκες πολύ! Αποβάλε το άγχος, τώρα θα μου πείς ποιά μιλάει... το ξέρω είναι δύσκολο και καθόλου διαχειρίσιμο... βρες πράγματα που σε ευχαριστούν και καντα!!!

Ο γιατρός μου σήμερα με μαλώσε για το άγχος μου κςι τι δεν μου είπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια μου σήμερα είχαμε μια επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα για να δούμε αν έφυγε το μικροβιο και είμαι και εγώ στον γιατρό και περιμένω να μπω ,για να κάνω και εγώ καλλιέργεια να δω μην έχω κολλησει και να κάνω και ένα τεστ Παπ

 

Σκεφτόμουν τι να κάνω; 

Πήρα την απόφαση με τον άντρα μου να κάνουμε μια σπερματεγχυση σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και στοπ εκεί. Μετά θα κοιτάξουμε την εξωσωματική αν δεν έχει ερθει. Οπότε σκεφτόμασταν τι να κανουμε ;να του πουμε του γιατρού ότι θα πάμε στο δημόσιο ;; Μήπως του κακοφανει. 

Αλλά σκέφτηκα να είμαι καθαρή και να του πω ,ότι σίγουρα παίζει και το οικονομικό. Οπότε να κάνω μια και μια. Να είμαι ειλικρινής

Εγώ κορίτσι μου, ξέρεις νομίζω την άποψη μου... θα σου πρότεινα μια προσπάθεια με σπερματεγχυση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Κατεριναπαπ κ εμένα χθες μου έπαιρναν αίμα από τις 8.30 Μέχρι τις 12.00 έκανα καμπύλη σακχάρου.... σουρωτήρι τα χεράκια μου, αλλά σκέφτομαι ότι είναι για να είναι καλά η μπουμπού μου. Κ εσύ να σκέφτεσαι ότι είναι για το σποτάκι που θα έρθει!!! 😊 καλή επιτυχία εύχομαι 

Ναι ναι και αυτήν την εξέταση έκανα και αυτο το υγρό που μου έδωσαν να πιω μου ήρθε να τα βγάλω ολα 🤮 ευτυχώς μου πέρασε μετά. Πήρες τα αποτέλεσματα σου? Όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου ποτέ θα εχεις τα αποτελέσματα;; 

 

Από το άγχος το έπαθες σίγουρα είναι ένα σημάδι κρίσης πανικού…σε καταλαβαίνω!! Καλά έκανες κ πηγές και το έψαξες και εννοείται αν σε κάνει εσένα να νιωθεις καλά να ξεκινήσεις ψυχανάλυση!! Σίγουρα θα σε βοηθήσει…ομως προέχει να είμαστε εμεις καλά για να μπορεί το σποράκι μας να γαντζωθεί κ να είναι υγιείς!! Ελπίζω τώρα να είσαι καλύτερα ❤️❤️ Σου στέλνω μια αγκαλιά ❣️

Αύριο κορίτσι μου θα βγάλω ντουντούκα 📢📢📢📢🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι ναι και αυτήν την εξέταση έκανα και αυτο το υγρό που μου έδωσαν να πιω μου ήρθε να τα βγάλω ολα 🤮 ευτυχώς μου πέρασε μετά. Πήρες τα αποτέλεσματα σου? Όλα καλά? 

Είναι αηδία.... μια χαρά τα δικά μου!!! Εσύ τα πήρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αύριο κορίτσι μου θα βγάλω ντουντούκα 📢📢📢📢🤣

Τέλεια θα περιμένουμε την ντουντούκα 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είναι αηδία.... μια χαρά τα δικά μου!!! Εσύ τα πήρες?

Χαχαχα όντως! Αύριο αύριο θα τα πάρω όπως είπα και στην @Raf123μας θα βγάλω ντουντούκα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Απλά τραγικοί..... 

Πότε θα έχεις αποτελέσματα για τα άλλα δύο?

Να σου πω την αλήθεια ξέχασα να ρωτήσω απλά μου είπαν ότι θα μου στείλουν τα αποτελέσματα στο email 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. 

Τα νέα μου λοιπόν....

Χθες είχαμε πάει για ένα επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα μαζί και καλλιέργεια Γιά να δούμε τι γίνεται . Παιδιά το σπερμοδιαγραμμα βγήκε άψογο. Μιλάμε είδα μείνει είχα καπάκι γυναικολόγο, και του το έστειλε με εμαιλ όσο ήμουν εκεί. Και αυτός μου το διάβαζε και ήθελα να ουρλιαξω από την χαρά μου. Κάτι για 32 εκ από 23 μου είπε. Κάτι για κινητικότητα από 45% πήγε 52%  .και μορφολογία από 3% που ήταν ένα κάτω από το όριο πήγε 4% .ουφφφ μόνο οι καλλιέργειες μας εκκρεμούν να βγουν. Αν βγουν καλές προχωράμε ως εξής 

Τα είπα όλα στον γιατρό μου Για να είμαι ειλικρινής. Ο άνθρωπος μίλαγε μπράβο του. Ούτε τον εννοχλησε ούτε τίποτα. Ίσα ίσα μου είπε να μιλάμε για να είναι ενήμερος τι κάνω. Μου έδωσε συμβουλές. Μου είπε μόλις σου έρθει περίοδος. ,πάτε τηλ τον άλλον γιατρό για να πας στον Έλενα για υπέρηχο κατευθείαν..μου έδεινε συμβουλές για του άλλου την δουλειά. Δεν έχω λόγια....💪

 Μου εξήγησε ότι χωρίς σπερματεγχυση με τόσο καλό σπέρμα και τόσο καλές εξετάσεις δικές μου δεν υπάρχει περίπτωση να με περάσουν. Θα σε στείλουν σίγουρα λέει για σπερματεγχυση. Οπότε είπαμε , θα κάνω μια τώρα με την επόμενη περίοδο ,στο δημόσιο που θα μου πάρουν μόνο 150€. Έπειτα, τον Γενάρη 13 έχω επιτροπή. Θα πάω τα χαρτιά για σπερματεγχυση όχι για εξωσωματική. Θα εγκριθω λέει σίγουρα και παιρνεις έγκριση για δύο φορές. Οπότε θα κάνω άλλες δύο (εγώ άλλη μια ήθελα. Αλλά αφού παίρνεις που παιρνεις την έγκριση ας τριτωσει🤣) και αυτές τις δύο θα τις κάνω με τον ιδιώτη, με τις ενέσεις που επιθυμεί αυτός. Για πιο πολλά ωαρια. Μέχρι τον Μάρτιο θα έχω κάνει σύνολο τρεις . Οπότε μετα θα προχωρήσω σε εξωσωματική 

Μου εξηγησαι και ο γιατρός οτι δεν πάμε κατευθείαν σε εξωσωματικές. Δεν είναι και εύκολο πράγμα. Και πολλά φάρμακα λέει. Στην Αγγλία λέει όταν δίνουν έγκριση . Παιρνεις ή για 2 εξωσωματικές ή για μια εξωσωματικη και 3 σπερματεγχυσεις. Δηλαδή 3 σπέρατεγχυσεις είναι σαν μια εξωσωματικη. 

Αυτά τα νέα. Οπότε να βγουν καθαρές οι καλλιέργειες και φύγαμε. Εντομεταξυ το κουλό. Αυτόν τον μήνα που δεν πήρα τίποτα και επίσης δεν κάναμε και επαφές χωρίς προφύλαξη, με είδε ο γιατρός και είχα λέει πολύ ωραίο ενδομήτριο μεγαλο. Και είχα και δύο ωάρια. Δύο ρε φίλε ; Εδώ με χάπια και κάνω ένα με το ζόρι. Και τώρα από μόνη μου δυο. Θα με τρελάνεις αυτό το σώμα. Χαχαχα. Πάντως χαίρομαι γιατί τους τελευταίους τρεις μήνες δεν παίρνω τίποτα και από μόνη μου και τις τρεις φορές έχω κάνει και ωάριο και ωορρηξία. 😀

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. 

Τα νέα μου λοιπόν....

Χθες είχαμε πάει για ένα επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα μαζί και καλλιέργεια Γιά να δούμε τι γίνεται . Παιδιά το σπερμοδιαγραμμα βγήκε άψογο. Μιλάμε είδα μείνει είχα καπάκι γυναικολόγο, και του το έστειλε με εμαιλ όσο ήμουν εκεί. Και αυτός μου το διάβαζε και ήθελα να ουρλιαξω από την χαρά μου. Κάτι για 32 εκ από 23 μου είπε. Κάτι για κινητικότητα από 45% πήγε 52%  .και μορφολογία από 3% που ήταν ένα κάτω από το όριο πήγε 4% .ουφφφ μόνο οι καλλιέργειες μας εκκρεμούν να βγουν. Αν βγουν καλές προχωράμε ως εξής 

Τα είπα όλα στον γιατρό μου Για να είμαι ειλικρινής. Ο άνθρωπος μίλαγε μπράβο του. Ούτε τον εννοχλησε ούτε τίποτα. Ίσα ίσα μου είπε να μιλάμε για να είναι ενήμερος τι κάνω. Μου έδωσε συμβουλές. Μου είπε μόλις σου έρθει περίοδος. ,πάτε τηλ τον άλλον γιατρό για να πας στον Έλενα για υπέρηχο κατευθείαν..μου έδεινε συμβουλές για του άλλου την δουλειά. Δεν έχω λόγια....💪

 Μου εξήγησε ότι χωρίς σπερματεγχυση με τόσο καλό σπέρμα και τόσο καλές εξετάσεις δικές μου δεν υπάρχει περίπτωση να με περάσουν. Θα σε στείλουν σίγουρα λέει για σπερματεγχυση. Οπότε είπαμε , θα κάνω μια τώρα με την επόμενη περίοδο ,στο δημόσιο που θα μου πάρουν μόνο 150€. Έπειτα, τον Γενάρη 13 έχω επιτροπή. Θα πάω τα χαρτιά για σπερματεγχυση όχι για εξωσωματική. Θα εγκριθω λέει σίγουρα και παιρνεις έγκριση για δύο φορές. Οπότε θα κάνω άλλες δύο (εγώ άλλη μια ήθελα. Αλλά αφού παίρνεις που παιρνεις την έγκριση ας τριτωσει🤣) και αυτές τις δύο θα τις κάνω με τον ιδιώτη, με τις ενέσεις που επιθυμεί αυτός. Για πιο πολλά ωαρια. Μέχρι τον Μάρτιο θα έχω κάνει σύνολο τρεις . Οπότε μετα θα προχωρήσω σε εξωσωματική 

Μου εξηγησαι και ο γιατρός οτι δεν πάμε κατευθείαν σε εξωσωματικές. Δεν είναι και εύκολο πράγμα. Και πολλά φάρμακα λέει. Στην Αγγλία λέει όταν δίνουν έγκριση . Παιρνεις ή για 2 εξωσωματικές ή για μια εξωσωματικη και 3 σπερματεγχυσεις. Δηλαδή 3 σπέρατεγχυσεις είναι σαν μια εξωσωματικη. 

Αυτά τα νέα. Οπότε να βγουν καθαρές οι καλλιέργειες και φύγαμε. Εντομεταξυ το κουλό. Αυτόν τον μήνα που δεν πήρα τίποτα και επίσης δεν κάναμε και επαφές χωρίς προφύλαξη, με είδε ο γιατρός και είχα λέει πολύ ωραίο ενδομήτριο μεγαλο. Και είχα και δύο ωάρια. Δύο ρε φίλε ; Εδώ με χάπια και κάνω ένα με το ζόρι. Και τώρα από μόνη μου δυο. Θα με τρελάνεις αυτό το σώμα. Χαχαχα. Πάντως χαίρομαι γιατί τους τελευταίους τρεις μήνες δεν παίρνω τίποτα και από μόνη μου και τις τρεις φορές έχω κάνει και ωάριο και ωορρηξία. 😀

 

Συγκεκριμένα μου λέει. 27 χρονών με καθαρές εξετάσεις και καθαρό σπέρμα δεν σε περνάνε λέει. Είσαι πολύ μικρή. Να ήσουν 40 να σε περασουν για να μην χάνεις χρόνο. Αλλά τώρα λέει όχι 

Εντάξει ας είναι.... Ισα ίσα μπορεί να πιάσω και μόνη μου ή να πετύχουν οι σπερματεγχυσεις και να μην μπω στην διαδικασία της εξωσωματικής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Συγκεκριμένα μου λέει. 27 χρονών με καθαρές εξετάσεις και καθαρό σπέρμα δεν σε περνάνε λέει. Είσαι πολύ μικρή. Να ήσουν 40 να σε περασουν για να μην χάνεις χρόνο. Αλλά τώρα λέει όχι 

Εντάξει ας είναι.... Ισα ίσα μπορεί να πιάσω και μόνη μου ή να πετύχουν οι σπερματεγχυσεις και να μην μπω στην διαδικασία της εξωσωματικής

Πολύ ωραία νέα κορίτσι μου ! Μια χαρά ο γιατρός.....!!! 👏👏 

Οπότε βάλε τα δυνατά σου κ ίσως να μην χρειαστεί να πας καν! Ο αντρούλης σου με καλά αποτελέσματα, εσύ σε πολύ καλή κατάσταση!!! Βάλ'τον κάτω κ άλλαξε του τα φώτα 😄😄 δύο είναι τα σκασμένα..... Το ένα μπορεί να πιάσει πριν χρειαστεί να κάνετε τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πολύ ωραία νέα κορίτσι μου ! Μια χαρά ο γιατρός.....!!! 👏👏 

Οπότε βάλε τα δυνατά σου κ ίσως να μην χρειαστεί να πας καν! Ο αντρούλης σου με καλά αποτελέσματα, εσύ σε πολύ καλή κατάσταση!!! Βάλ'τον κάτω κ άλλαξε του τα φώτα 😄😄 δύο είναι τα σκασμένα..... Το ένα μπορεί να πιάσει πριν χρειαστεί να κάνετε τίποτα!!!

Αυτό τον μήνα πάει. Έγινε η ωορρηξία. Πάμε για τον άλλο μήνα κατευθείαν για σπερματεγχυση ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πολύ ωραία νέα κορίτσι μου ! Μια χαρά ο γιατρός.....!!! 👏👏 

Οπότε βάλε τα δυνατά σου κ ίσως να μην χρειαστεί να πας καν! Ο αντρούλης σου με καλά αποτελέσματα, εσύ σε πολύ καλή κατάσταση!!! Βάλ'τον κάτω κ άλλαξε του τα φώτα 😄😄 δύο είναι τα σκασμένα..... Το ένα μπορεί να πιάσει πριν χρειαστεί να κάνετε τίποτα!!!

Αυτό τον μήνα πάει. Έγινε η ωορρηξία. Πάμε για τον άλλο μήνα κατευθείαν για σπερματεγχυση ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτό τον μήνα πάει. Έγινε η ωορρηξία. Πάμε για τον άλλο μήνα κατευθείαν για σπερματεγχυση ♥️

Ααα έγινε....? Νόμιζα τα είδε έτοιμα 😊 Δεν πειράζει όπως κ να έχει οι προδιαγραφές είναι με το μέρος σας για να πετύχει ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. 

Τα νέα μου λοιπόν....

Χθες είχαμε πάει για ένα επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα μαζί και καλλιέργεια Γιά να δούμε τι γίνεται . Παιδιά το σπερμοδιαγραμμα βγήκε άψογο. Μιλάμε είδα μείνει είχα καπάκι γυναικολόγο, και του το έστειλε με εμαιλ όσο ήμουν εκεί. Και αυτός μου το διάβαζε και ήθελα να ουρλιαξω από την χαρά μου. Κάτι για 32 εκ από 23 μου είπε. Κάτι για κινητικότητα από 45% πήγε 52%  .και μορφολογία από 3% που ήταν ένα κάτω από το όριο πήγε 4% .ουφφφ μόνο οι καλλιέργειες μας εκκρεμούν να βγουν. Αν βγουν καλές προχωράμε ως εξής 

Τα είπα όλα στον γιατρό μου Για να είμαι ειλικρινής. Ο άνθρωπος μίλαγε μπράβο του. Ούτε τον εννοχλησε ούτε τίποτα. Ίσα ίσα μου είπε να μιλάμε για να είναι ενήμερος τι κάνω. Μου έδωσε συμβουλές. Μου είπε μόλις σου έρθει περίοδος. ,πάτε τηλ τον άλλον γιατρό για να πας στον Έλενα για υπέρηχο κατευθείαν..μου έδεινε συμβουλές για του άλλου την δουλειά. Δεν έχω λόγια....💪

 Μου εξήγησε ότι χωρίς σπερματεγχυση με τόσο καλό σπέρμα και τόσο καλές εξετάσεις δικές μου δεν υπάρχει περίπτωση να με περάσουν. Θα σε στείλουν σίγουρα λέει για σπερματεγχυση. Οπότε είπαμε , θα κάνω μια τώρα με την επόμενη περίοδο ,στο δημόσιο που θα μου πάρουν μόνο 150€. Έπειτα, τον Γενάρη 13 έχω επιτροπή. Θα πάω τα χαρτιά για σπερματεγχυση όχι για εξωσωματική. Θα εγκριθω λέει σίγουρα και παιρνεις έγκριση για δύο φορές. Οπότε θα κάνω άλλες δύο (εγώ άλλη μια ήθελα. Αλλά αφού παίρνεις που παιρνεις την έγκριση ας τριτωσει🤣) και αυτές τις δύο θα τις κάνω με τον ιδιώτη, με τις ενέσεις που επιθυμεί αυτός. Για πιο πολλά ωαρια. Μέχρι τον Μάρτιο θα έχω κάνει σύνολο τρεις . Οπότε μετα θα προχωρήσω σε εξωσωματική 

Μου εξηγησαι και ο γιατρός οτι δεν πάμε κατευθείαν σε εξωσωματικές. Δεν είναι και εύκολο πράγμα. Και πολλά φάρμακα λέει. Στην Αγγλία λέει όταν δίνουν έγκριση . Παιρνεις ή για 2 εξωσωματικές ή για μια εξωσωματικη και 3 σπερματεγχυσεις. Δηλαδή 3 σπέρατεγχυσεις είναι σαν μια εξωσωματικη. 

Αυτά τα νέα. Οπότε να βγουν καθαρές οι καλλιέργειες και φύγαμε. Εντομεταξυ το κουλό. Αυτόν τον μήνα που δεν πήρα τίποτα και επίσης δεν κάναμε και επαφές χωρίς προφύλαξη, με είδε ο γιατρός και είχα λέει πολύ ωραίο ενδομήτριο μεγαλο. Και είχα και δύο ωάρια. Δύο ρε φίλε ; Εδώ με χάπια και κάνω ένα με το ζόρι. Και τώρα από μόνη μου δυο. Θα με τρελάνεις αυτό το σώμα. Χαχαχα. Πάντως χαίρομαι γιατί τους τελευταίους τρεις μήνες δεν παίρνω τίποτα και από μόνη μου και τις τρεις φορές έχω κάνει και ωάριο και ωορρηξία. 😀

 

 

Φαινεται ηρεμησες και το σωμα λειτουργησε.. σου ευχομαι οτι καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ααα έγινε....? Νόμιζα τα είδε έτοιμα 😊 Δεν πειράζει όπως κ να έχει οι προδιαγραφές είναι με το μέρος σας για να πετύχει ❤

Ναι τα είδε ότι είχε γίνει η ωορρηξία πριν λίγες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Συμφωνώ μαζί σου έτσι είναι όσο και να μας τρώει το άγχος ότι είναι να γίνει θα γίνει πλέον δεν αλλάζει… ή καποιες καταστάσεις δεν αλλάζουν δυστυχως αν δεν είναι από το χέρι μας! Και εγώ παλεύω με το στρες τόσο καιρό και εγώ είχα κρίσεις πανικού και ευτυχως είμαι καλά τώρα γιατί βλέπω την ζωή διαφορετικά…απλά καποιες φορες δεν μπορείς να το ελέγχεις μαζεύεται μαζεύεται και ξανά εμφανίζονται τα σωματικά ομως είμαστε δυνατές να το αντιμετωπίσουμε γρήγορα πριν φτάσουμε στις κρίσεις…και αν ειμεις δεν είμαστε καλά τότε ούτε και το σποράκι μας θα καταφέρει να γαντζωθεί…

εχουμε εμπειρια πλεον και ξερουμε οτι κτυπαει το καμπανακι οτι ερχονται οι κρισεις και αμεσως μπαινουμε στην αμυνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. 

Τα νέα μου λοιπόν....

Χθες είχαμε πάει για ένα επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα μαζί και καλλιέργεια Γιά να δούμε τι γίνεται . Παιδιά το σπερμοδιαγραμμα βγήκε άψογο. Μιλάμε είδα μείνει είχα καπάκι γυναικολόγο, και του το έστειλε με εμαιλ όσο ήμουν εκεί. Και αυτός μου το διάβαζε και ήθελα να ουρλιαξω από την χαρά μου. Κάτι για 32 εκ από 23 μου είπε. Κάτι για κινητικότητα από 45% πήγε 52%  .και μορφολογία από 3% που ήταν ένα κάτω από το όριο πήγε 4% .ουφφφ μόνο οι καλλιέργειες μας εκκρεμούν να βγουν. Αν βγουν καλές προχωράμε ως εξής 

Τα είπα όλα στον γιατρό μου Για να είμαι ειλικρινής. Ο άνθρωπος μίλαγε μπράβο του. Ούτε τον εννοχλησε ούτε τίποτα. Ίσα ίσα μου είπε να μιλάμε για να είναι ενήμερος τι κάνω. Μου έδωσε συμβουλές. Μου είπε μόλις σου έρθει περίοδος. ,πάτε τηλ τον άλλον γιατρό για να πας στον Έλενα για υπέρηχο κατευθείαν..μου έδεινε συμβουλές για του άλλου την δουλειά. Δεν έχω λόγια....💪

 Μου εξήγησε ότι χωρίς σπερματεγχυση με τόσο καλό σπέρμα και τόσο καλές εξετάσεις δικές μου δεν υπάρχει περίπτωση να με περάσουν. Θα σε στείλουν σίγουρα λέει για σπερματεγχυση. Οπότε είπαμε , θα κάνω μια τώρα με την επόμενη περίοδο ,στο δημόσιο που θα μου πάρουν μόνο 150€. Έπειτα, τον Γενάρη 13 έχω επιτροπή. Θα πάω τα χαρτιά για σπερματεγχυση όχι για εξωσωματική. Θα εγκριθω λέει σίγουρα και παιρνεις έγκριση για δύο φορές. Οπότε θα κάνω άλλες δύο (εγώ άλλη μια ήθελα. Αλλά αφού παίρνεις που παιρνεις την έγκριση ας τριτωσει🤣) και αυτές τις δύο θα τις κάνω με τον ιδιώτη, με τις ενέσεις που επιθυμεί αυτός. Για πιο πολλά ωαρια. Μέχρι τον Μάρτιο θα έχω κάνει σύνολο τρεις . Οπότε μετα θα προχωρήσω σε εξωσωματική 

Μου εξηγησαι και ο γιατρός οτι δεν πάμε κατευθείαν σε εξωσωματικές. Δεν είναι και εύκολο πράγμα. Και πολλά φάρμακα λέει. Στην Αγγλία λέει όταν δίνουν έγκριση . Παιρνεις ή για 2 εξωσωματικές ή για μια εξωσωματικη και 3 σπερματεγχυσεις. Δηλαδή 3 σπέρατεγχυσεις είναι σαν μια εξωσωματικη. 

Αυτά τα νέα. Οπότε να βγουν καθαρές οι καλλιέργειες και φύγαμε. Εντομεταξυ το κουλό. Αυτόν τον μήνα που δεν πήρα τίποτα και επίσης δεν κάναμε και επαφές χωρίς προφύλαξη, με είδε ο γιατρός και είχα λέει πολύ ωραίο ενδομήτριο μεγαλο. Και είχα και δύο ωάρια. Δύο ρε φίλε ; Εδώ με χάπια και κάνω ένα με το ζόρι. Και τώρα από μόνη μου δυο. Θα με τρελάνεις αυτό το σώμα. Χαχαχα. Πάντως χαίρομαι γιατί τους τελευταίους τρεις μήνες δεν παίρνω τίποτα και από μόνη μου και τις τρεις φορές έχω κάνει και ωάριο και ωορρηξία. 😀

 

 

Καλημέρα :) πολύ ωραία νέα συγχαρητήρια για το σπερματοδιαγραμμα πολύ καλή βελτίωση!!! Καλά έκανες κ το είπες στο γιατρο να είσαι κ εσυ ξεκάθαρη μαζί του!! Και μπράβο του που σου φέρθηκε τόσο ανθρώπινα πάνω από όλα!!! Όλα βαίνουν καλώς δηλαδή!! Άρα περιμένουμε τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια την περίοδο και βουρ για σπερματέγχυση ☺️☺️☺️ Μακάρι να πετύχετε από την πρώτη να γλιτώσετε και την ταλαιπωρία με χαρτιά και αλλες δυο φορες ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,  επιτέλους Παρασκευή γιουπηηη! Περιμένω αποτελέσματα στις 10 !!!

@babyblue94κορίτσι μου ολα ακούγονται πολύ ωραία  μπράβο, είσαι μικρούλα και ολα θα πάνε καλά 😉💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  επιτέλους Παρασκευή γιουπηηη! Περιμένω αποτελέσματα στις 10 !!!

@babyblue94κορίτσι μου ολα ακούγονται πολύ ωραία  μπράβο, είσαι μικρούλα και ολα θα πάνε καλά 😉💕

Τα πήρες τα αποτελέσματα; 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως κορίτσια είχα μια δυσάρεστη συζήτηση χτες με τον διατροφολόγο μου. Επειδή πήρα 6 κιλά σε 6 μήνες, ουσιαστικά μου είπε ότι αυτό είναι που πυροδότησε τον θυροειδη και αυξήθηκε η tsh και πως από ότι φαίνεται δεν προσπαθώ ουσιαστικά για παιδί διότι αν το είχα πάρει ζεστά θα πρόσεχα τη διατροφή μου, καλά εννοείται νευριασα αλλά το έραψα να χάσω τα κιλά λέω και μετά θα του τα πω όλα μαζί αυτα που πρέπει να ακούσει. Ο ίδιος τύπος που έξι μήνες μετά το γάμο του έτρεχε για εξετάσεις σπέρματος τώρα μου τη λέει κιόλας επειδή στο μεταξύ έγινε πατέρας και ξέρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια είχα μια δυσάρεστη συζήτηση χτες με τον διατροφολόγο μου. Επειδή πήρα 6 κιλά σε 6 μήνες, ουσιαστικά μου είπε ότι αυτό είναι που πυροδότησε τον θυροειδη και αυξήθηκε η tsh και πως από ότι φαίνεται δεν προσπαθώ ουσιαστικά για παιδί διότι αν το είχα πάρει ζεστά θα πρόσεχα τη διατροφή μου, καλά εννοείται νευριασα αλλά το έραψα να χάσω τα κιλά λέω και μετά θα του τα πω όλα μαζί αυτα που πρέπει να ακούσει. Ο ίδιος τύπος που έξι μήνες μετά το γάμο του έτρεχε για εξετάσεις σπέρματος τώρα μου τη λέει κιόλας επειδή στο μεταξύ έγινε πατέρας και ξέρει. 

αυτος ο ανθρωπος ειναι απλα τοξικος.. και εγω εβαλα κιλα.. τι εγινε δλδ? αυτο σημαινει δεν προσπαθω για παιδι? ασε μας ρε φιλε.. εσυ μην ξαναπας σε αυτον.. απλα σου χαλαει την ψυχολογια με τα κομπλεξ του.. το οτι εκανε παιδι δεν σημαινει τιποτα.. δεν ειναι ο μονος.. αντε μην του πω τιποτα πιο βαρυ μεσημεριατικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...