Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Από 43.4 που είχα την Δευτέρα σήμερα έχω 218,20.

έχει πενταπλασιαστεί. Πιστεύω πως είναι πολύ καλά.

Φανταστικα νεα!!!!! 🎉🎉🎉 Ολα πανε τελεια!!! 😍😍😍😍 Να μας στελνεις τα νεα σου κοριτσι μου να χαιρομαστε!!! Κ φαντασου ποτε ειναι η πρωτη μερα καθυστερησης;; Παει σφαιρα το σπορακι!!!!!😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλήμερα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα εύχομαι!!! Αύριο έχω άδειααα, γιουπηηη θα πάω για εξετάσεις!!

Καλα αποτελεσματα κατερινιω μου!!!! Τι εξετασεις εχεις;;; Αιματολογικες ή κι αλλες πιο ψαγμενες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2021 at 7:08 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

Δεν είμαι άνθρωπος που ζητάω βοήθεια γενικά... πες το εγωιστικό δεν ξέρω. Νιώθω πως επειδή εγώ αποφάσισα να κάνω τρία, δέκα, είκοσι παιδιά, δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να υποστεί τις συνέπειες, παίρνω αποφάσεις με τις δικές μου δυνάμεις.... αλλά κάτι τέτοιες αντιδράσεις σε πληγώνουν 

Αχ κοριτσι μου γλυκο. Ποσο σε καταλαβαινω. Κι εγω το εχω αυτο κ μαλιστα κ τρεχω για τα δικα μου (και χωρις να εχω την ευθυνη ενος παιδιου) κ θελουν ολοι γυρω γυρω τη στηριξη μου. Ωρες ωρες κλαταρω κ νιωθω πως δν εχω καθολου χρονο γ μενα. 

Ειναι πολυ κοντα η στιγμη που θα ερθει ο αντρουλης σου κ η μπεμπιτσα σας κ ολα θα μπουν σε σειρα!!!! Θα εχεις βοηθεια, το στηριγμα σου, θα σε βοηθησει με τις εργασιες π κανετε κ με ολα!!! Λιγη υπομονη ακομα..

Εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε κ να σε ακουσουμε οποτε το χρειαζεσαι!!!!! Στελνω μεγαλη αγκαλια κ φιλακι στην κοιλιτσα!!!!!🤗🤗🤗💋💋💋💋❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μακάρι τι να πω. Μακάρι να έφταιγε η προλακτινη ρε κορίτσια. 

Εγω οποτε σε δύο βδομάδες περίπου ξεκινάω διαδικασία και χάπια για σπερματεγχυση. Αρχές του Δεκέμβρη πάμε να κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυση  μετά δεν θα κάνω κάτι άλλο για αυτή την χρονιά. . Θα φύγουμε και ταξίδι τα Χριστούγεννα. Είπαμε να κάνουμε τώρα μια και τέλη και από Γενάρη βλέπουμε, αν δεν τα καταφέρουμε με την πρώτη. 

Κοριτσι μου χαρηκα τοσο με τα νεα σου!!!! Ευτυχως ο γιατρος φαινεται Ανθρωπος!! Θα πανε ολα καλα!! Να μην εχεις αγχις γτ το αγχος ανεβαζει την προλακτινη...

Ευχομαι στο ταξιδακι σας να ειστε 3 και να περασετε φανταστικα!!!! 🙏🙏🙏🙏💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως καταλαβατε δν κρατηθηκα κ σας διαβασα τωρα!!! 😜😜😜😜

Μου λειψατε ηδη π δε μιλησαμε σμρ!!!❤️

Αλλα κι αυτο ρε κοριτσια που εισαι επαρχια κ δεν κοιτας κινητο(μπηκα σπιτι κ ξεχασα που το ειχα αφησει. Δεν ασχοληθηκα καθολου!!!), δεν εχει κινηση στους δρομους και αγχος, αναπνεεις καθαρο αερα, βλεπεις θαλασσα κ φυση, ααααααλη αξια!!!! Ποιοτητα ζωης!!!! Μου φαινεται σε λιγα χρονια θα ερθουμε προς τα εδω!!🤔🌺🌳🏞️🌊🌅🏖️💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Οπως καταλαβατε δν κρατηθηκα κ σας διαβασα τωρα!!! 😜😜😜😜

Μου λειψατε ηδη π δε μιλησαμε σμρ!!!❤️

Αλλα κι αυτο ρε κοριτσια που εισαι επαρχια κ δεν κοιτας κινητο(μπηκα σπιτι κ ξεχασα που το ειχα αφησει. Δεν ασχοληθηκα καθολου!!!), δεν εχει κινηση στους δρομους και αγχος, αναπνεεις καθαρο αερα, βλεπεις θαλασσα κ φυση, ααααααλη αξια!!!! Ποιοτητα ζωης!!!! Μου φαινεται σε λιγα χρονια θα ερθουμε προς τα εδω!!🤔🌺🌳🏞️🌊🌅🏖️💖💖

Κοριτσάκι μου μας έλειψες πολύ!!!!!! Έχεις τη δουλειά, αλλά περνάς αρκετό ποιοτικό χρόνο κ αυτό έχει πολύ μεγάλη σημασία στη ψυχολογία μας 😊 Να περάσεις τέλεια κ να το χαρείς ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο μου αρεσει να μπαινω εδω και να βλεπω θετικα μνμ.. να αυξανονται οι εγκυουλες .. αντε να παιρνουμε σιγα σιγα σειρα οι υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια μου 😘😘😘 ότι και να κάνετε να είστε καλά!! Και να διαβάζουμε μόνο θετικά από εδώ κ πέρα… 😘😘 

@Antonia2 ααα καλά να περάσεις στην εξοχή!! Εχεις δίκιο για αυτό που λες η πόλη σου προκαλεί τόσο άγχος χωρις να το θες!! Όσο πιο κοντά στη θάλασσα ζεις τόσο το καλύτερο αλήθεια είσαι τόσο χαλαρός κ ήρεμος όλη την ημέρα μόνο κ μόνο επειδή κοιτάς τη θάλασσα ☺️☺️ Για αυτό οι Θεσσαλονικιόι είναι τόσο χαλαροί  😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερούδια κορίτσια μου 😘😘😘 ότι και να κάνετε να είστε καλά!! Και να διαβάζουμε μόνο θετικά από εδώ κ πέρα… 😘😘 

@Antonia2 ααα καλά να περάσεις στην εξοχή!! Εχεις δίκιο για αυτό που λες η πόλη σου προκαλεί τόσο άγχος χωρις να το θες!! Όσο πιο κοντά στη θάλασσα ζεις τόσο το καλύτερο αλήθεια είσαι τόσο χαλαρός κ ήρεμος όλη την ημέρα μόνο κ μόνο επειδή κοιτάς τη θάλασσα ☺️☺️ Για αυτό οι Θεσσαλονικιόι είναι τόσο χαλαροί  😆😆

Και ξερεις εεε;;; Μεγαλωσα σε παραθαλασσιο χωριο και σπουδασα Θεσσαλονικη!!!!! Θαλασσα φουλ!!!!

Γι αυτο στην αθηνα μου λειπει τοσο η θαλασσα κ η ηρεμια που μου προσφερει!!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Και ξερεις εεε;;; Μεγαλωσα σε παραθαλασσιο χωριο και σπουδασα Θεσσαλονικη!!!!! Θαλασσα φουλ!!!!

Γι αυτο στην αθηνα μου λειπει τοσο η θαλασσα κ η ηρεμια που μου προσφερει!!!!😍😍😍

ειχαμε ερθει με τον πρωην αθηνα και θεσσαλονικη.. στην αθηνα ενοιωθα οτι ειμουν συνεχεια σε ενταση.. στην θεσσαλονικη ενοιωσα οπως οταν ειμαι στην κυπρο.. ηρεμια .. μενω και σε χωριο της επαρχιας λαρνακας.. δεν το αλλαζω με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Και ξερεις εεε;;; Μεγαλωσα σε παραθαλασσιο χωριο και σπουδασα Θεσσαλονικη!!!!! Θαλασσα φουλ!!!!

Γι αυτο στην αθηνα μου λειπει τοσο η θαλασσα κ η ηρεμια που μου προσφερει!!!!😍😍😍

και εγώ ζω σε παραθαλάσσιο μέρος έχουμε θέα την θάλασσα κάθε πρωί, και ο άντρας μου δίπλα στη θάλασσα από το δωμάτιο του στο πατρικό έβλεπε θάλασσα, σπούδασε και Θεσσαλονίκη!! Όταν του είπα να έρθει να ζήσουμε Αγγλία που ήμουν εγώ δεν ήθελε ένιωθε ότι η πόλη τον καταπίνει!! Όποτε έκανα πίσω εγώ κ μετακόμισα πάλι στη Κύπρο! Μετά όταν επιασα δουλεια στην πρωτεύουσα πάλι δεν ήθελε να αλλάξουμε πόλεις όποτε πάλι υποχώρησα και πηγαινοέρχομαι μέσα στους δρόμους χαχαχα χαχα (ευτυχως τα καύσιμα καλύπτονται από την εταιρία που εργάζομαι!)
 

Οταν έκανα κολύμπι παλιά ξυπνούσα από τις 6 και πήγαινα για κολύμπι…αλλος ανθρωπος όλη ημέρα! Τώρα όλο στην πρίζα είμαι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου?  εγώ  ξεμπέρδεψα απο εξετάσεις,  απο τις 9μιση  μεχρι τις 12 μου παίρνουν αιμα, κουλαθηκε το χέρι μου,  τουλάχιστον έφυγε ενα μεγάλο βάρος,  αύριο το πρωί θα έχω αποτελέσματα... αντε να δουμε.. έμειναν οι εξετάσεις που θα κάνω 2ημερα και ο υπέρηχος κάτω κοιλίας που θα κάνω στις 19 το πρωί.. οπότε βγαίνει και αυτη γ εξέταση κλείνω τον φάκελο και τον στέλνω και ο θεος βοηθός.. Είμαι πολύ ανακουφισμένη που σιγά σιγά παίρνουν όλα το δρόμο τους 

 @Antonia2 να περάσετε τέλειααα κορίτσι μου, να το ευχαριστήθεις, συμφωνώ απόλυτα για την επαρχία σε σχέση με Αθήνα, αφού και η δουλειά σου είναι κοντά αν βολεύει και τον άντρα σου, θα απολαύσετε ηρεμία αν επιλέξετε να μείνετε εκεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου?  εγώ  ξεμπέρδεψα απο εξετάσεις,  απο τις 9μιση  μεχρι τις 12 μου παίρνουν αιμα, κουλαθηκε το χέρι μου,  τουλάχιστον έφυγε ενα μεγάλο βάρος,  αύριο το πρωί θα έχω αποτελέσματα... αντε να δουμε.. έμειναν οι εξετάσεις που θα κάνω 2ημερα και ο υπέρηχος κάτω κοιλίας που θα κάνω στις 19 το πρωί.. οπότε βγαίνει και αυτη γ εξέταση κλείνω τον φάκελο και τον στέλνω και ο θεος βοηθός.. Είμαι πολύ ανακουφισμένη που σιγά σιγά παίρνουν όλα το δρόμο τους 

 @Antonia2 να περάσετε τέλειααα κορίτσι μου, να το ευχαριστήθεις, συμφωνώ απόλυτα για την επαρχία σε σχέση με Αθήνα, αφού και η δουλειά σου είναι κοντά αν βολεύει και τον άντρα σου, θα απολαύσετε ηρεμία αν επιλέξετε να μείνετε εκεί!!

Καλησπέρα κοριτσια μου σε ολες!! 

@Κατεριναπαπ τι ωραια που εκανες εξετασεις σου! Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!💗

@Antonia2 καλα να περασεις, τι ωραια που θα ειστε ολοι μαζι💗

@ΜαρίαΔημήτρης Πολυ καλη η χοριακη σου μπραβο πολυ χαρηκα να συνεχισουν ολα ετσι ωραια 💗

@babyblue94 Εκανες πολυ καλα που πηγες και δημοσιο νοσοκομειο, νομιζω αυτος θα σας βοηθησει, σκεφτομαι να παω κι εγω οταν αρχισω το  ψαξιμο επιλογων και στο δημοσιο.

@Raf123  @Nandia-@Froufro💗💗💗

Κοριτσια εγω ετρεχα στον καρδιολογο και στο νευρολογο χθες... Προχθες βραδυ μεπιασαν ξαφνικα κατι πονοι στην καρδια και μουδιασε το χερι μου το αριστερο και ειλικρινα τρομαξα παρα πολυ. Εκανα εξετασεις αναλυτικα καρδιολογο  χθες και δεν εχω κατι αλλα ηταν κατι σαν κριση πανικου αποτι φαινεται... Μεχρι να παω να δω τι γινεται λεω παει η ζωη εδω τελειωνει🤔 Ηταν πολυ τρομακτικο!  Μετα απο αυτο αποφασισα να ξαναξεκινησω ψυχοθεραπεια γιατι δυσκολευομαι να διαχειριστω ολα αυτα που συμβαινουν αυτο το διαστημα💗 Γενικα μου ειπε και ο καρδιολογος παρα πολυ οτι πρεπει να μειωσω αγχος κλπ και επισης μια πολυ καλη φιλη με επιασε και μου ειπε ακριβως το ιδιο. Εν τω μεταξυ πιασαμε κουβεντα μου ελεγε κι αυτος οτι δυσκολευτηκε να κανει παιδι και με το που ξεαγχωθηκαν εμεινε αμεσως! Μα ποσες φορες θα το ακουσω αυτο.Μετα απο αυτα με καρδια κλπ καπως τρομαξα και θα κανω τα παντα για να χαλαρωσω και μακαρι να πανε ολα καλα. Καποια πραγματα ειναι και λιγο εκτος ελεγχου μας οσο και αν δινουμε καλυτερο εαυτο μας βεβαια και αποφασισα οτι πρεπει να το δεχτω λιγο περισσοτερο! 

Επισης σημερα το πρωι πηγα και εκανα 1η δοση εμβολιο covid, παιζει και γιαυτο να ειχα αγχωθει τοσο τελευταιες ημερες!😁

Τελος παντων, τελος καλο ολα καλα😁

💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου σε ολες!! 

@Κατεριναπαπ τι ωραια που εκανες εξετασεις σου! Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!💗

@Antonia2 καλα να περασεις, τι ωραια που θα ειστε ολοι μαζι💗

@ΜαρίαΔημήτρης Πολυ καλη η χοριακη σου μπραβο πολυ χαρηκα να συνεχισουν ολα ετσι ωραια 💗

@babyblue94 Εκανες πολυ καλα που πηγες και δημοσιο νοσοκομειο, νομιζω αυτος θα σας βοηθησει, σκεφτομαι να παω κι εγω οταν αρχισω το  ψαξιμο επιλογων και στο δημοσιο.

@Raf123  @Nandia-@Froufro💗💗💗

Κοριτσια εγω ετρεχα στον καρδιολογο και στο νευρολογο χθες... Προχθες βραδυ μεπιασαν ξαφνικα κατι πονοι στην καρδια και μουδιασε το χερι μου το αριστερο και ειλικρινα τρομαξα παρα πολυ. Εκανα εξετασεις αναλυτικα καρδιολογο  χθες και δεν εχω κατι αλλα ηταν κατι σαν κριση πανικου αποτι φαινεται... Μεχρι να παω να δω τι γινεται λεω παει η ζωη εδω τελειωνει🤔 Ηταν πολυ τρομακτικο!  Μετα απο αυτο αποφασισα να ξαναξεκινησω ψυχοθεραπεια γιατι δυσκολευομαι να διαχειριστω ολα αυτα που συμβαινουν αυτο το διαστημα💗 Γενικα μου ειπε και ο καρδιολογος παρα πολυ οτι πρεπει να μειωσω αγχος κλπ και επισης μια πολυ καλη φιλη με επιασε και μου ειπε ακριβως το ιδιο. Εν τω μεταξυ πιασαμε κουβεντα μου ελεγε κι αυτος οτι δυσκολευτηκε να κανει παιδι και με το που ξεαγχωθηκαν εμεινε αμεσως! Μα ποσες φορες θα το ακουσω αυτο.Μετα απο αυτα με καρδια κλπ καπως τρομαξα και θα κανω τα παντα για να χαλαρωσω και μακαρι να πανε ολα καλα. Καποια πραγματα ειναι και λιγο εκτος ελεγχου μας οσο και αν δινουμε καλυτερο εαυτο μας βεβαια και αποφασισα οτι πρεπει να το δεχτω λιγο περισσοτερο! 

Επισης σημερα το πρωι πηγα και εκανα 1η δοση εμβολιο covid, παιζει και γιαυτο να ειχα αγχωθει τοσο τελευταιες ημερες!😁

Τελος παντων, τελος καλο ολα καλα😁

💗

Καλά έκανες κ το έψαξες περισσότερο... φύλαγε τα ρούχα σου λένε! Πιστεύω ότι όντως η ψυχοθεραπεία θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, ήρθαν πολλά μαζεμένα κ καμιά φορά ακόμα κ αν δεν το νιώθουμε, δυσκολευόμαστε να τα διαχειριστούμε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου σήμερα είχαμε μια επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα για να δούμε αν έφυγε το μικροβιο και είμαι και εγώ στον γιατρό και περιμένω να μπω ,για να κάνω και εγώ καλλιέργεια να δω μην έχω κολλησει και να κάνω και ένα τεστ Παπ

 

Σκεφτόμουν τι να κάνω; 

Πήρα την απόφαση με τον άντρα μου να κάνουμε μια σπερματεγχυση σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και στοπ εκεί. Μετά θα κοιτάξουμε την εξωσωματική αν δεν έχει ερθει. Οπότε σκεφτόμασταν τι να κανουμε ;να του πουμε του γιατρού ότι θα πάμε στο δημόσιο ;; Μήπως του κακοφανει. 

Αλλά σκέφτηκα να είμαι καθαρή και να του πω ,ότι σίγουρα παίζει και το οικονομικό. Οπότε να κάνω μια και μια. Να είμαι ειλικρινής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια μου σήμερα είχαμε μια επαναλλειπτικο σπερμοδιαγραμμα για να δούμε αν έφυγε το μικροβιο και είμαι και εγώ στον γιατρό και περιμένω να μπω ,για να κάνω και εγώ καλλιέργεια να δω μην έχω κολλησει και να κάνω και ένα τεστ Παπ

 

Σκεφτόμουν τι να κάνω; 

Πήρα την απόφαση με τον άντρα μου να κάνουμε μια σπερματεγχυση σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και στοπ εκεί. Μετά θα κοιτάξουμε την εξωσωματική αν δεν έχει ερθει. Οπότε σκεφτόμασταν τι να κανουμε ;να του πουμε του γιατρού ότι θα πάμε στο δημόσιο ;; Μήπως του κακοφανει. 

Αλλά σκέφτηκα να είμαι καθαρή και να του πω ,ότι σίγουρα παίζει και το οικονομικό. Οπότε να κάνω μια και μια. Να είμαι ειλικρινής

Νομίζω πως μια χαρά τα σκέφτεσαι... εννοείται ότι στην τσέπη σου δεν μπορεί να μπει κανένας, ούτε να σε πιέσει.... Δεν πιστεύω ότι θα του κακοφανεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ κ εμένα χθες μου έπαιρναν αίμα από τις 8.30 Μέχρι τις 12.00 έκανα καμπύλη σακχάρου.... σουρωτήρι τα χεράκια μου, αλλά σκέφτομαι ότι είναι για να είναι καλά η μπουμπού μου. Κ εσύ να σκέφτεσαι ότι είναι για το σποτάκι που θα έρθει!!! 😊 καλή επιτυχία εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλά έκανες κ το έψαξες περισσότερο... φύλαγε τα ρούχα σου λένε! Πιστεύω ότι όντως η ψυχοθεραπεία θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, ήρθαν πολλά μαζεμένα κ καμιά φορά ακόμα κ αν δεν το νιώθουμε, δυσκολευόμαστε να τα διαχειριστούμε ❤

Ναι σιγουρα γιατι ετσι οπως ειμαι και ολα να φτιαξουν θα εχω θεμα αν μεινω εγκυος, παμε να το διαχειριστουμε το παλιο αγχος  💗 Ξουτ! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου σε ολες!! 

@Κατεριναπαπ τι ωραια που εκανες εξετασεις σου! Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!💗

@Antonia2 καλα να περασεις, τι ωραια που θα ειστε ολοι μαζι💗

@ΜαρίαΔημήτρης Πολυ καλη η χοριακη σου μπραβο πολυ χαρηκα να συνεχισουν ολα ετσι ωραια 💗

@babyblue94 Εκανες πολυ καλα που πηγες και δημοσιο νοσοκομειο, νομιζω αυτος θα σας βοηθησει, σκεφτομαι να παω κι εγω οταν αρχισω το  ψαξιμο επιλογων και στο δημοσιο.

@Raf123  @Nandia-@Froufro💗💗💗

Κοριτσια εγω ετρεχα στον καρδιολογο και στο νευρολογο χθες... Προχθες βραδυ μεπιασαν ξαφνικα κατι πονοι στην καρδια και μουδιασε το χερι μου το αριστερο και ειλικρινα τρομαξα παρα πολυ. Εκανα εξετασεις αναλυτικα καρδιολογο  χθες και δεν εχω κατι αλλα ηταν κατι σαν κριση πανικου αποτι φαινεται... Μεχρι να παω να δω τι γινεται λεω παει η ζωη εδω τελειωνει🤔 Ηταν πολυ τρομακτικο!  Μετα απο αυτο αποφασισα να ξαναξεκινησω ψυχοθεραπεια γιατι δυσκολευομαι να διαχειριστω ολα αυτα που συμβαινουν αυτο το διαστημα💗 Γενικα μου ειπε και ο καρδιολογος παρα πολυ οτι πρεπει να μειωσω αγχος κλπ και επισης μια πολυ καλη φιλη με επιασε και μου ειπε ακριβως το ιδιο. Εν τω μεταξυ πιασαμε κουβεντα μου ελεγε κι αυτος οτι δυσκολευτηκε να κανει παιδι και με το που ξεαγχωθηκαν εμεινε αμεσως! Μα ποσες φορες θα το ακουσω αυτο.Μετα απο αυτα με καρδια κλπ καπως τρομαξα και θα κανω τα παντα για να χαλαρωσω και μακαρι να πανε ολα καλα. Καποια πραγματα ειναι και λιγο εκτος ελεγχου μας οσο και αν δινουμε καλυτερο εαυτο μας βεβαια και αποφασισα οτι πρεπει να το δεχτω λιγο περισσοτερο! 

Επισης σημερα το πρωι πηγα και εκανα 1η δοση εμβολιο covid, παιζει και γιαυτο να ειχα αγχωθει τοσο τελευταιες ημερες!😁

Τελος παντων, τελος καλο ολα καλα😁

💗

Να σου πω να μην αγχώνεσαι; δεν μπορώ γιατί ξέρω πως είναι δύσκολο.. απλά επειδή πάλεψα μόνη 2 χρόνια με κρίσης πανικού θα σου πω το σκεφτόμουν κάθε φορά που με έπιανε.. είναι στο μυαλό μου.. είναι άγχος.. και κυρίως οτι δεν θα ζω ργω μια ζωή έτσι. Η ζωή είναι ωραία και θα την ζήσω ήρεμα.. όσο κσι να αγχονομαστε οτι και είναι να γίνει θα γίνει απλα χαλάμε την ψυχική μας ηρεμία.. σου εύχομαι ολοψυχα να βρεις σύντομα την δική σου ψυχική ηρεμία 

.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω κάτι νεύρα που σκοτώνω άνθρωπο.... Θυμάστε που σας είχα πει ότι είχα κλείσει για σήμερα εξέταση ΑΜΗ τεστ παπ και υπέρηχο;; Τα είχα κλείσει και τα 3 μέσω doctoranytime στο ίδιο διαγνωστικό για να μην τρέχω δεξιά κι αριστερά και μάλιστα μου είχαν στείλει και μήνυμα και email επιβεβαίωσης και εχθές μου έστειλαν και μήνυμα υπενθύμισης... Λοιπόν πάω σήμερα με στέλνουν πρώτα στο ένα κτίριο (είναι 2) για την αμη και το τεστ παπ μιλάω με την κοπέλα στη ρεσεψιόν η οποία δυσκολεύτηκε λίγο να βρει τα ραντεβού γιατί ήταν παλιό όπως μου είπε αλλά τέλος πάντων το βρίσκει και βλέπει τι εξετάσεις έχω κλείσει.. Μου λέει θα κάνετε εδώ την αμη και το παπ και θα πάτε δίπλα για τον υπέρηχο.... Κάνω τις εξετάσεις πάω δίπλα και είναι μια στη ρεσεψιόν που κι εγώ δεν ξέρω γιατί την είχαν εκεί τις δίνω όνομα της λέω ότι έχω ραντεβού για υπέρηχο και μου λέει δεν υπάρχει ραντεβού σε αυτό το όνομα.. Μα πως δεν υπάρχει τις λέω αφού η κοπέλα στο δίπλα κτήριο το βρήκε το ραντεβού και έχω και το email επιβεβαίωσης απο το doctoranytime... Μου λέει θα έπρεπε να πάρετε τηλέφωνο εμάς για  επιβεβαίωση και γιατί της λέω έπρεπε να ξέρω ότι θέλετε να σας πάρω τηλεφωνο; Εσείς συνεργάζεστε με το doctoranytime εσείς θα έπρεπε να έχετε ενημερωσει για τον τρόπο λειτουργίας σας... Τέλος πάντων μου λέει ο γιατρος δεν έχει κανένα κενο για σήμερα και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού είναι στις 22/11 στις 20:15 το βράδυ.. Εγώ τις λέω σήμερα το ήθελα δεν μπορείτε δεν πειράζει θα πάω αλλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια έχω κάτι νεύρα που σκοτώνω άνθρωπο.... Θυμάστε που σας είχα πει ότι είχα κλείσει για σήμερα εξέταση ΑΜΗ τεστ παπ και υπέρηχο;; Τα είχα κλείσει και τα 3 μέσω doctoranytime στο ίδιο διαγνωστικό για να μην τρέχω δεξιά κι αριστερά και μάλιστα μου είχαν στείλει και μήνυμα και email επιβεβαίωσης και εχθές μου έστειλαν και μήνυμα υπενθύμισης... Λοιπόν πάω σήμερα με στέλνουν πρώτα στο ένα κτίριο (είναι 2) για την αμη και το τεστ παπ μιλάω με την κοπέλα στη ρεσεψιόν η οποία δυσκολεύτηκε λίγο να βρει τα ραντεβού γιατί ήταν παλιό όπως μου είπε αλλά τέλος πάντων το βρίσκει και βλέπει τι εξετάσεις έχω κλείσει.. Μου λέει θα κάνετε εδώ την αμη και το παπ και θα πάτε δίπλα για τον υπέρηχο.... Κάνω τις εξετάσεις πάω δίπλα και είναι μια στη ρεσεψιόν που κι εγώ δεν ξέρω γιατί την είχαν εκεί τις δίνω όνομα της λέω ότι έχω ραντεβού για υπέρηχο και μου λέει δεν υπάρχει ραντεβού σε αυτό το όνομα.. Μα πως δεν υπάρχει τις λέω αφού η κοπέλα στο δίπλα κτήριο το βρήκε το ραντεβού και έχω και το email επιβεβαίωσης απο το doctoranytime... Μου λέει θα έπρεπε να πάρετε τηλέφωνο εμάς για  επιβεβαίωση και γιατί της λέω έπρεπε να ξέρω ότι θέλετε να σας πάρω τηλεφωνο; Εσείς συνεργάζεστε με το doctoranytime εσείς θα έπρεπε να έχετε ενημερωσει για τον τρόπο λειτουργίας σας... Τέλος πάντων μου λέει ο γιατρος δεν έχει κανένα κενο για σήμερα και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού είναι στις 22/11 στις 20:15 το βράδυ.. Εγώ τις λέω σήμερα το ήθελα δεν μπορείτε δεν πειράζει θα πάω αλλου

Καλα της είπες.. ίδιο διαγνωστικό και λειτουργούν διαφορετικά;  και εμενα στην θέση σου θα μου αναβαν τα λαμπάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια έχω κάτι νεύρα που σκοτώνω άνθρωπο.... Θυμάστε που σας είχα πει ότι είχα κλείσει για σήμερα εξέταση ΑΜΗ τεστ παπ και υπέρηχο;; Τα είχα κλείσει και τα 3 μέσω doctoranytime στο ίδιο διαγνωστικό για να μην τρέχω δεξιά κι αριστερά και μάλιστα μου είχαν στείλει και μήνυμα και email επιβεβαίωσης και εχθές μου έστειλαν και μήνυμα υπενθύμισης... Λοιπόν πάω σήμερα με στέλνουν πρώτα στο ένα κτίριο (είναι 2) για την αμη και το τεστ παπ μιλάω με την κοπέλα στη ρεσεψιόν η οποία δυσκολεύτηκε λίγο να βρει τα ραντεβού γιατί ήταν παλιό όπως μου είπε αλλά τέλος πάντων το βρίσκει και βλέπει τι εξετάσεις έχω κλείσει.. Μου λέει θα κάνετε εδώ την αμη και το παπ και θα πάτε δίπλα για τον υπέρηχο.... Κάνω τις εξετάσεις πάω δίπλα και είναι μια στη ρεσεψιόν που κι εγώ δεν ξέρω γιατί την είχαν εκεί τις δίνω όνομα της λέω ότι έχω ραντεβού για υπέρηχο και μου λέει δεν υπάρχει ραντεβού σε αυτό το όνομα.. Μα πως δεν υπάρχει τις λέω αφού η κοπέλα στο δίπλα κτήριο το βρήκε το ραντεβού και έχω και το email επιβεβαίωσης απο το doctoranytime... Μου λέει θα έπρεπε να πάρετε τηλέφωνο εμάς για  επιβεβαίωση και γιατί της λέω έπρεπε να ξέρω ότι θέλετε να σας πάρω τηλεφωνο; Εσείς συνεργάζεστε με το doctoranytime εσείς θα έπρεπε να έχετε ενημερωσει για τον τρόπο λειτουργίας σας... Τέλος πάντων μου λέει ο γιατρος δεν έχει κανένα κενο για σήμερα και το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού είναι στις 22/11 στις 20:15 το βράδυ.. Εγώ τις λέω σήμερα το ήθελα δεν μπορείτε δεν πειράζει θα πάω αλλου

Απλά τραγικοί..... 

Πότε θα έχεις αποτελέσματα για τα άλλα δύο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου?  εγώ  ξεμπέρδεψα απο εξετάσεις,  απο τις 9μιση  μεχρι τις 12 μου παίρνουν αιμα, κουλαθηκε το χέρι μου,  τουλάχιστον έφυγε ενα μεγάλο βάρος,  αύριο το πρωί θα έχω αποτελέσματα... αντε να δουμε.. έμειναν οι εξετάσεις που θα κάνω 2ημερα και ο υπέρηχος κάτω κοιλίας που θα κάνω στις 19 το πρωί.. οπότε βγαίνει και αυτη γ εξέταση κλείνω τον φάκελο και τον στέλνω και ο θεος βοηθός.. Είμαι πολύ ανακουφισμένη που σιγά σιγά παίρνουν όλα το δρόμο τους 

 @Antonia2 να περάσετε τέλειααα κορίτσι μου, να το ευχαριστήθεις, συμφωνώ απόλυτα για την επαρχία σε σχέση με Αθήνα, αφού και η δουλειά σου είναι κοντά αν βολεύει και τον άντρα σου, θα απολαύσετε ηρεμία αν επιλέξετε να μείνετε εκεί!!

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου ποτέ θα εχεις τα αποτελέσματα;; 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου σε ολες!! 

@Κατεριναπαπ τι ωραια που εκανες εξετασεις σου! Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!💗

@Antonia2 καλα να περασεις, τι ωραια που θα ειστε ολοι μαζι💗

@ΜαρίαΔημήτρης Πολυ καλη η χοριακη σου μπραβο πολυ χαρηκα να συνεχισουν ολα ετσι ωραια 💗

@babyblue94 Εκανες πολυ καλα που πηγες και δημοσιο νοσοκομειο, νομιζω αυτος θα σας βοηθησει, σκεφτομαι να παω κι εγω οταν αρχισω το  ψαξιμο επιλογων και στο δημοσιο.

@Raf123  @Nandia-@Froufro💗💗💗

Κοριτσια εγω ετρεχα στον καρδιολογο και στο νευρολογο χθες... Προχθες βραδυ μεπιασαν ξαφνικα κατι πονοι στην καρδια και μουδιασε το χερι μου το αριστερο και ειλικρινα τρομαξα παρα πολυ. Εκανα εξετασεις αναλυτικα καρδιολογο  χθες και δεν εχω κατι αλλα ηταν κατι σαν κριση πανικου αποτι φαινεται... Μεχρι να παω να δω τι γινεται λεω παει η ζωη εδω τελειωνει🤔 Ηταν πολυ τρομακτικο!  Μετα απο αυτο αποφασισα να ξαναξεκινησω ψυχοθεραπεια γιατι δυσκολευομαι να διαχειριστω ολα αυτα που συμβαινουν αυτο το διαστημα💗 Γενικα μου ειπε και ο καρδιολογος παρα πολυ οτι πρεπει να μειωσω αγχος κλπ και επισης μια πολυ καλη φιλη με επιασε και μου ειπε ακριβως το ιδιο. Εν τω μεταξυ πιασαμε κουβεντα μου ελεγε κι αυτος οτι δυσκολευτηκε να κανει παιδι και με το που ξεαγχωθηκαν εμεινε αμεσως! Μα ποσες φορες θα το ακουσω αυτο.Μετα απο αυτα με καρδια κλπ καπως τρομαξα και θα κανω τα παντα για να χαλαρωσω και μακαρι να πανε ολα καλα. Καποια πραγματα ειναι και λιγο εκτος ελεγχου μας οσο και αν δινουμε καλυτερο εαυτο μας βεβαια και αποφασισα οτι πρεπει να το δεχτω λιγο περισσοτερο! 

Επισης σημερα το πρωι πηγα και εκανα 1η δοση εμβολιο covid, παιζει και γιαυτο να ειχα αγχωθει τοσο τελευταιες ημερες!😁

Τελος παντων, τελος καλο ολα καλα😁

💗

Από το άγχος το έπαθες σίγουρα είναι ένα σημάδι κρίσης πανικού…σε καταλαβαίνω!! Καλά έκανες κ πηγές και το έψαξες και εννοείται αν σε κάνει εσένα να νιωθεις καλά να ξεκινήσεις ψυχανάλυση!! Σίγουρα θα σε βοηθήσει…ομως προέχει να είμαστε εμεις καλά για να μπορεί το σποράκι μας να γαντζωθεί κ να είναι υγιείς!! Ελπίζω τώρα να είσαι καλύτερα ❤️❤️ Σου στέλνω μια αγκαλιά ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...