Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Μακάρι τι να πω. Μακάρι να έφταιγε η προλακτινη ρε κορίτσια. 

Εγω οποτε σε δύο βδομάδες περίπου ξεκινάω διαδικασία και χάπια για σπερματεγχυση. Αρχές του Δεκέμβρη πάμε να κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυση  μετά δεν θα κάνω κάτι άλλο για αυτή την χρονιά. . Θα φύγουμε και ταξίδι τα Χριστούγεννα. Είπαμε να κάνουμε τώρα μια και τέλη και από Γενάρη βλέπουμε, αν δεν τα καταφέρουμε με την πρώτη. 

η προλακτινη οταν ειναι ψηλη δεν μπορεις να μεινεις εγκυος.. το ξερω απο φιλες..αρα οταν την ρυθμισεις και αυτη μαζι με την βοηθεια του γιατρου πιστευω ολα θα πανε τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα πάντως μου ακούγονται όλα τόσο θετικά!! Και φαίνεται και εξηγημένος γιατρος!! Φαντάσου να είναι από την προλακτινη κ μολις παρεις το χάπι να μεινεις εγκυος!!! 
 

Δηλαδή τώρα θα παρεις κ μεγαλύτερη δοσολογία για να κανεις περισσότερα ωάρια;; 

Ναι θα πάρω το χάπι για την προλακτινη αλλά κατευθείαν θα κάνουμε σπέρματεγχυση. Ακόμα και αυτό αν έφταιγε δεν θα το μάθουμε γιατί δεν θα κάνουμε προσπάθεια μόνοι μας. Οπότε για  αυτή την χρονιά έχω μια σπερματεγχυση μόλις μου έρθει περίοδος σε δύο βδομάδες , και μετά μια προσπάθεια μόνοι μας αν είναι. 

Από Γενάρη βλέπουμε. 

Ναι με μεγαλύτερη δόση μου είπε θα κάνω πιο πολλά αυγουλάκια οπότε πιο πολλές πιθανότητες. 

Ναι φαίνεται πολύ εξηγημενος. Μου έδωσε το τηλέφωνο του και θα τα κανονίζει αυτός ότι είναι. Δεν θα έχω αναμονή όπως είναι με τα δημόσια. Θα με βάζει κατευθείαν λέει για σπερματεγχυση ή ότι άλλο χρειάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

η προλακτινη οταν ειναι ψηλη δεν μπορεις να μεινεις εγκυος.. το ξερω απο φιλες..αρα οταν την ρυθμισεις και αυτη μαζι με την βοηθεια του γιατρου πιστευω ολα θα πανε τελεια

Πήρα πολύ χαρά σήμερα. Μακάρι να έρθει σύντομα. Και αυτός είπε ότι η προλακτινη δεν βοηθάει στην σύλληψη 

Στον άλλο γιατρό του έλεγα συνεχεια για την προλακτινη και μου έλεγε δεν έχεις θέμα.αλλα πάντα με έτρωγε μέσα μου μήπως φταίει η προλακτινη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι θα πάρω το χάπι για την προλακτινη αλλά κατευθείαν θα κάνουμε σπέρματεγχυση. Ακόμα και αυτό αν έφταιγε δεν θα το μάθουμε γιατί δεν θα κάνουμε προσπάθεια μόνοι μας. Οπότε για  αυτή την χρονιά έχω μια σπερματεγχυση μόλις μου έρθει περίοδος σε δύο βδομάδες , και μετά μια προσπάθεια μόνοι μας αν είναι. 

Από Γενάρη βλέπουμε. 

Ναι με μεγαλύτερη δόση μου είπε θα κάνω πιο πολλά αυγουλάκια οπότε πιο πολλές πιθανότητες. 

Ναι φαίνεται πολύ εξηγημενος. Μου έδωσε το τηλέφωνο του και θα τα κανονίζει αυτός ότι είναι. Δεν θα έχω αναμονή όπως είναι με τα δημόσια. Θα με βάζει κατευθείαν λέει για σπερματεγχυση ή ότι άλλο χρειάζεται. 

τελεια!!! ειναι πολυ ενταξει ο γιατρος.. αρα να σκεφτεσαι θετικα και μπορει οταν γυρισετε απο το ταξιδι να ειστε 3.. τωρα πρεπει να χαλαρωσεις και να απολαυσεις (οσο γινεται) την διαδικασια αφου φαινεται με καλες προοπτικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Πήρα πολύ χαρά σήμερα. Μακάρι να έρθει σύντομα. Και αυτός είπε ότι η προλακτινη δεν βοηθάει στην σύλληψη 

Στον άλλο γιατρό του έλεγα συνεχεια για την προλακτινη και μου έλεγε δεν έχεις θέμα.αλλα πάντα με έτρωγε μέσα μου μήπως φταίει η προλακτινη. 

να ακους το ενστικτο σου.. εγω το ακουω και παντα βγαινει αληθινο.. μα να λεει δεν υπαρχει προβλημα με ανεβασμενη προλακτίνη???? απαραδεκτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

τελεια!!! ειναι πολυ ενταξει ο γιατρος.. αρα να σκεφτεσαι θετικα και μπορει οταν γυρισετε απο το ταξιδι να ειστε 3.. τωρα πρεπει να χαλαρωσεις και να απολαυσεις (οσο γινεται) την διαδικασια αφου φαινεται με καλες προοπτικες

Ναι ένα άγχος μου έφυγε . Θα είμαι χαλαρή και τώρα και στο ταξίδι μας. 

Παντως ρε κορίτσια σε πιάνει κάτι μέσα στο μαιευτήριο. Έβλεπα παντού νεογέννητα και έλιωνα. Ζηλευα με την καλή έννοια.  Έλεγα γιατί  εγώ δεν μπορώ να φτάσω γρήγορα σε αυτή την φάση. ;;Ο άντρας μου, κοιτούσε τα μωράκια και γελούσε σαν χαζός. Του λέω τι γελάς έτσι καλε.; Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ένα άγχος μου έφυγε . Θα είμαι χαλαρή και τώρα και στο ταξίδι μας. 

Παντως ρε κορίτσια σε πιάνει κάτι μέσα στο μαιευτήριο. Έβλεπα παντού νεογέννητα και έλιωνα. Ζηλευα με την καλή έννοια.  Έλεγα γιατί  εγώ δεν μπορώ να φτάσω γρήγορα σε αυτή την φάση. ;;Ο άντρας μου, κοιτούσε τα μωράκια και γελούσε σαν χαζός. Του λέω τι γελάς έτσι καλε.; Χαχαχαχ

σε καταλαμβαινω απολυτα.. και εγω οταν πηγα για αποξεση εβλεπα τα νεογεννητα και με επιανε παραπονο.. καποτε θα παμε και εμεις για να γεννησουμε.. που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

να ακους το ενστικτο σου.. εγω το ακουω και παντα βγαινει αληθινο.. μα να λεει δεν υπαρχει προβλημα με ανεβασμενη προλακτίνη???? απαραδεκτος

Ναι μου έλεγε δεν είναι απαγορευτικός ο αριθμός. 

Εντομεταξυ παλιά είχα 30 μετά 44 και τώρα 26

Μου λέει αυτός. Μάλλον το 26 θα είναι το πιο κάτω σου και άλλες μέρες μπορεί να ανεβαίνει. Άρα λέει θέλουμε χάπι για να είναι πάντα χαμηλα. Θα σε φτιάξω λέει σίγουρα. Σύντομα θα είναι καλά ο κύκλος σου και θα έρθει και το μωράκι. Δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ. Αααχ μακάρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μου έλεγε δεν είναι απαγορευτικός ο αριθμός. 

Εντομεταξυ παλιά είχα 30 μετά 44 και τώρα 26

Μου λέει αυτός. Μάλλον το 26 θα είναι το πιο κάτω σου και άλλες μέρες μπορεί να ανεβαίνει. Άρα λέει θέλουμε χάπι για να είναι πάντα χαμηλα. Θα σε φτιάξω λέει σίγουρα. Σύντομα θα είναι καλά ο κύκλος σου και θα έρθει και το μωράκι. Δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ. Αααχ μακάρι

ποσο χαιρομαι για σενα.. ευτυχως που βρεθηκε αυτος ο γιατρος.. θα σε στρωσει ειμαι σιγουρη χαχαχχα.. ολα θα πανε τελεια και θα ερθει και το μπεμπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Από 43.4 που είχα την Δευτέρα σήμερα έχω 218,20.

έχει πενταπλασιαστεί. Πιστεύω πως είναι πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μου έλεγε δεν είναι απαγορευτικός ο αριθμός. 

Εντομεταξυ παλιά είχα 30 μετά 44 και τώρα 26

Μου λέει αυτός. Μάλλον το 26 θα είναι το πιο κάτω σου και άλλες μέρες μπορεί να ανεβαίνει. Άρα λέει θέλουμε χάπι για να είναι πάντα χαμηλα. Θα σε φτιάξω λέει σίγουρα. Σύντομα θα είναι καλά ο κύκλος σου και θα έρθει και το μωράκι. Δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ. Αααχ μακάρι

Πολύ αισιόδοξος γιατρος μπράβο μόνο κ μόνο που πας κ στα λέει αυτά νιωθεις μετά αλλος ανθρωπος!!! Μακάρι να είσαι η επόμενη να μας ανοίξεις το δρόμο!! Σίγουρα η προλακτινη παίζει μεγάλο ρολο ξέρω κ εγώ από τη θεία μου! Να παρεις το χάπι να το ρυθμίσεις και ας κανεις σπερματέγχυση μετά!! 
 

Που θα πατε ταξιδάκι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Από 43.4 που είχα την Δευτέρα σήμερα έχω 218,20.

έχει πενταπλασιαστεί. Πιστεύω πως είναι πολύ καλά.

Είναι παρά  πολύ καλά όχι μόνο πολύ καλά :) συγχαρητήρια και πάλι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα πήγα σε δημόσιο για να πάρω μια ακόμα γνώμη από έναν εξωσωματιστη. Να μην έχω μόνο από ιδιώτες

Μας είπε ότι είμαστε πολύ μικροί και αν δεν κάνεις εσύ κορίτσι μου λέει παιδί ποια θα κάνει; 

Μου είπε ότι δεν έχω σύνδρομο πολυκυστικων. Γιατί έχω μόνο εικόνα πολυκυστικων αλλά δεν έχω εξετάσεις κακές και αντίσταση στην ινσουλίνη. Ότι έχω απλά πολυκυστικες. Ότι και το σπέρμα το βλέπει κανονικό μόνο η μορφολογία είναι στα όρια. 

Αυτός είπε ότι αφού όλα είναι καλά, θα κάνει τα πάντα για να σταματήσουμε να ταλαιπωρουμαστε λέει τόσο νέοι άνθρωποι. Η προλακτινη μου είναι 26. Αυτός λέει θα την ήθελε πιο κάτω και μπορεί αυτό να ευθυνόταν αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά. Και γενικά λέει μάλλον δεν έχετε βρει το timing. Μαζί θα το βρούμε.

Μου έδωσε για 2 βδομάδες χάπι για την προλακτινη. Μόλις τα πιω θα ξάνα τσεκαρω την προλακτίνη. Και σε δύο βδομάδες θα μου έρθει και περίοδος και θα ξεκινήσουμε κύκλο με serpafar για να κάνουμε και σπερματεγχυση. Μου λέει ότι στο δημόσιο θα χρεωθουμε πολύ λιγότερα λεφτά. 

Επίσης μου είπε ότι οι 3 κύκλοι serpafar που έκανα, μου έδειναν πολύ μικρή δόση για αυτό έκανα μόνο ένα ωάριο. Να μην κάνω λέει ενέσεις. Να πάρω μεγαλύτερη δόση και να πάμε για σπερματεγχυση. 

Οπότε κορίτσια σε δύο βδομάδες θα έχω πάρει χάπι για την προλακτινη και θα ξεκινάει ο κύκλος της σπερματεγχυσης

Γενικά μου είπε και πράγματα που συμβαίνουν και σε δημόσια και σε ιδιωτικά. Παντού βρωμιά υπάρχει. Αλλά αυτός μου φάνηκε ότι ήθελε να βοηθήσει εξάλλου δεν αποσκοπεί να βγάλει λεφτά γιατί είναι δωρεάν και στην ουσία μας ''λυπηθηκε '' ότι είμαστε νέοι και να ταλαιπωρουμαστε. 

 

 

 

Τέλεια κορίτσι μου πολύ ωραία νέα!! Σύντομα εγκυούλα λοιπόν☺️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πολύ αισιόδοξος γιατρος μπράβο μόνο κ μόνο που πας κ στα λέει αυτά νιωθεις μετά αλλος ανθρωπος!!! Μακάρι να είσαι η επόμενη να μας ανοίξεις το δρόμο!! Σίγουρα η προλακτινη παίζει μεγάλο ρολο ξέρω κ εγώ από τη θεία μου! Να παρεις το χάπι να το ρυθμίσεις και ας κανεις σπερματέγχυση μετά!! 
 

Που θα πατε ταξιδάκι;; 

Θα πάμε ένα tour στην Γερμανία. 

Μόναχο , Φρανκφούρτη και Κολωνία.  Θα έχει χριστουγεννιάτικα χωριουδάκια με πράγματα , ζαχαρωτά και ζεστές σοκολάτες . Στην Κολωνία θα πάμε σε ένα πάρκο σαν την Disneyland και γενικά τα Χριστούγεννα είναι τέλεια παντού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Θα πάμε ένα tour στην Γερμανία. 

Μόναχο , Φρανκφούρτη και Κολωνία.  Θα έχει χριστουγεννιάτικα χωριουδάκια με πράγματα , ζαχαρωτά και ζεστές σοκολάτες . Στην Κολωνία θα πάμε σε ένα πάρκο σαν την Disneyland και γενικά τα Χριστούγεννα είναι τέλεια παντού 

Ααα τέλεια θέλω κ εγώ να πάω σε εκείνες τις περιοχές ειδικά Φρανκφούρτη χριστουγεννιάτικα!! Τέλεια θα περάσετε φανταστικά 🥰🥰💕💕💕 μακάρι να έρθει κ το σποράκι και θα είναι τα πιο ωραία Χριστούγεννα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα τέλεια θέλω κ εγώ να πάω σε εκείνες τις περιοχές ειδικά Φρανκφούρτη χριστουγεννιάτικα!! Τέλεια θα περάσετε φανταστικά 🥰🥰💕💕💕 μακάρι να έρθει κ το σποράκι και θα είναι τα πιο ωραία Χριστούγεννα  

Ναι και η Φρανκφούρτη είναι πολύ όμορφα. Εγώ ζούσα παλιά και είναι πολύ όμορφα ειδικά Χριστούγεννα. Είναι πολύ όμορφη πόλη.γεματη ουρανοξύστες . Η Νέα Υόρκη της Ευρώπης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μου έλεγε δεν είναι απαγορευτικός ο αριθμός. 

Εντομεταξυ παλιά είχα 30 μετά 44 και τώρα 26

Μου λέει αυτός. Μάλλον το 26 θα είναι το πιο κάτω σου και άλλες μέρες μπορεί να ανεβαίνει. Άρα λέει θέλουμε χάπι για να είναι πάντα χαμηλα. Θα σε φτιάξω λέει σίγουρα. Σύντομα θα είναι καλά ο κύκλος σου και θα έρθει και το μωράκι. Δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ. Αααχ μακάρι

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια!!!! Μπαίνεις στην τελική ευθεία για να πας κ εσύ στο μαιευτήριο για να δεις το δικό σου μωράκι να έρχεται στον κόσμο!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Από 43.4 που είχα την Δευτέρα σήμερα έχω 218,20.

έχει πενταπλασιαστεί. Πιστεύω πως είναι πολύ καλά.

Τέλεια κοπέλα μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα πήγα σε δημόσιο για να πάρω μια ακόμα γνώμη από έναν εξωσωματιστη. Να μην έχω μόνο από ιδιώτες

Μας είπε ότι είμαστε πολύ μικροί και αν δεν κάνεις εσύ κορίτσι μου λέει παιδί ποια θα κάνει; 

Μου είπε ότι δεν έχω σύνδρομο πολυκυστικων. Γιατί έχω μόνο εικόνα πολυκυστικων αλλά δεν έχω εξετάσεις κακές και αντίσταση στην ινσουλίνη. Ότι έχω απλά πολυκυστικες. Ότι και το σπέρμα το βλέπει κανονικό μόνο η μορφολογία είναι στα όρια. 

Αυτός είπε ότι αφού όλα είναι καλά, θα κάνει τα πάντα για να σταματήσουμε να ταλαιπωρουμαστε λέει τόσο νέοι άνθρωποι. Η προλακτινη μου είναι 26. Αυτός λέει θα την ήθελε πιο κάτω και μπορεί αυτό να ευθυνόταν αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά. Και γενικά λέει μάλλον δεν έχετε βρει το timing. Μαζί θα το βρούμε.

Μου έδωσε για 2 βδομάδες χάπι για την προλακτινη. Μόλις τα πιω θα ξάνα τσεκαρω την προλακτίνη. Και σε δύο βδομάδες θα μου έρθει και περίοδος και θα ξεκινήσουμε κύκλο με serpafar για να κάνουμε και σπερματεγχυση. Μου λέει ότι στο δημόσιο θα χρεωθουμε πολύ λιγότερα λεφτά. 

Επίσης μου είπε ότι οι 3 κύκλοι serpafar που έκανα, μου έδειναν πολύ μικρή δόση για αυτό έκανα μόνο ένα ωάριο. Να μην κάνω λέει ενέσεις. Να πάρω μεγαλύτερη δόση και να πάμε για σπερματεγχυση. 

Οπότε κορίτσια σε δύο βδομάδες θα έχω πάρει χάπι για την προλακτινη και θα ξεκινάει ο κύκλος της σπερματεγχυσης

Γενικά μου είπε και πράγματα που συμβαίνουν και σε δημόσια και σε ιδιωτικά. Παντού βρωμιά υπάρχει. Αλλά αυτός μου φάνηκε ότι ήθελε να βοηθήσει εξάλλου δεν αποσκοπεί να βγάλει λεφτά γιατί είναι δωρεάν και στην ουσία μας ''λυπηθηκε '' ότι είμαστε νέοι και να ταλαιπωρουμαστε. 

 

 

 

Κορίτσι μου εγω είχα 39 προλακτινη την τελευταία φορά,  ο γυναικολόγος μου είπε ότι δεν είναι απαγορευτική η τιμή, αλλα ο Ενδοκρινολογος ήταν απόλυτος στο οτι πρέπει να πέσει...  ο γυναικολόγος μου έδωσε μισο χαπάκι την εβδομάδα ντοστινεξ και ο Ενδοκρινολογος μου το αύξησε σε 2 μισα την εβδομάδα.. 

Καλά έκανες και πήρες καο άλλη γνώμη, πολύ θετικά και ενθαρρυντικά  ακούγονται τα λόγια του γιατρού, θύμισε μου λίγο FSH, LH τι τιμές έχεις?

Επίσης σου είπε που οφείλεται ο ασταθής σου κύκλος? 

Είχες κάνει και προσπάθεια με κλομιφαινη σωστά? Ή κάνω λάθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημεραα!! Τέλεια και καλά αποτελέσματα 😘😘🥰🥰

Ευχαριστώ Κορίτσι μου, μόλις μάθω αποτελέσματα θα βγάλω ντοτντουκα!!!📣📣📣📣📣 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου εγω είχα 39 προλακτινη την τελευταία φορά,  ο γυναικολόγος μου είπε ότι δεν είναι απαγορευτική η τιμή, αλλα ο Ενδοκρινολογος ήταν απόλυτος στο οτι πρέπει να πέσει...  ο γυναικολόγος μου έδωσε μισο χαπάκι την εβδομάδα ντοστινεξ και ο Ενδοκρινολογος μου το αύξησε σε 2 μισα την εβδομάδα.. 

Καλά έκανες και πήρες καο άλλη γνώμη, πολύ θετικά και ενθαρρυντικά  ακούγονται τα λόγια του γιατρού, θύμισε μου λίγο FSH, LH τι τιμές έχεις?

Επίσης σου είπε που οφείλεται ο ασταθής σου κύκλος? 

Είχες κάνει και προσπάθεια με κλομιφαινη σωστά? Ή κάνω λάθος? 

Ναι έτσι μου είχε πει ότι δεν είναι απαγορευτική 

Αλλα ο συγκεκριμένος μου είπε ότι θέλει να την πάει 15 τουλάχιστον. Αυτός μου έδωσε 3 μισά την βδομάδα. Εσένα με τα δύο μισά είδες σύντομα διάφορα ;

Είχα κάνει δύο προσπάθειες με femara αλλά δεν λειτούργησαν σε εμένα. Και τρεις με serpafar αλλά είπε αυτός ότι επαιρνα κατά την γνώμη του πολύ μικρή δόση. Για αυτό λέει έκανες με το ζόρι ένα. 

LH 8.03

FSH 5.94

 Μου είπε ότι ο ασταθής κύκλος μπορεί να ευθύνεται στην προλακτίνη. Μου λέει προλακτίνη  υψηλή έχουν οι γυναίκες που έχουν γεννήσει για αυτό και δεν μπορούν εύκολα να μείνουν έγκυες εκείνη την εποχή. Οπότε λέει θέλει να το κατεβάσουμε να μην έχω υψηλή. Μετά δεν θα ευθύνεται λέει κάτι άλλο. Μόνο αυτό έχουμε ακανόνιστο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι έτσι μου είχε πει ότι δεν είναι απαγορευτική 

Αλλα ο συγκεκριμένος μου είπε ότι θέλει να την πάει 15 τουλάχιστον. Αυτός μου έδωσε 3 μισά την βδομάδα. Εσένα με τα δύο μισά είδες σύντομα διάφορα ;

Είχα κάνει δύο προσπάθειες με femara αλλά δεν λειτούργησαν σε εμένα. Και τρεις με serpafar αλλά είπε αυτός ότι επαιρνα κατά την γνώμη του πολύ μικρή δόση. Για αυτό λέει έκανες με το ζόρι ένα. 

LH 8.03

FSH 5.94

 Μου είπε ότι ο ασταθής κύκλος μπορεί να ευθύνεται στην προλακτίνη. Μου λέει προλακτίνη  υψηλή έχουν οι γυναίκες που έχουν γεννήσει για αυτό και δεν μπορούν εύκολα να μείνουν έγκυες εκείνη την εποχή. Οπότε λέει θέλει να το κατεβάσουμε να μην έχω υψηλή. Μετά δεν θα ευθύνεται λέει κάτι άλλο. Μόνο αυτό έχουμε ακανόνιστο 

Κατάλαβα... δεν ξέρω έχω μπερδευτεί με τις πολυκυστηκες, άλλοι λένε ότι αν έχεις πολυκυστηκες έχεις τον σύνδρομο δεν υπάρχει εικόνα και ολο και κάτι επηρεάζει..

Δοκίμασε και αυτο Εννιέται και εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο 💕

Δεν εχω κάνει εξετάσεις ακόμα,  ο Ενδοκρινολογος θέλει επανέλεγχο αρχές Δεκέμβρη,  έγω θα κάνω πιο νωρίς γιατί η προλακτινη χρειάζεται για την Επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι έτσι μου είχε πει ότι δεν είναι απαγορευτική 

Αλλα ο συγκεκριμένος μου είπε ότι θέλει να την πάει 15 τουλάχιστον. Αυτός μου έδωσε 3 μισά την βδομάδα. Εσένα με τα δύο μισά είδες σύντομα διάφορα ;

Είχα κάνει δύο προσπάθειες με femara αλλά δεν λειτούργησαν σε εμένα. Και τρεις με serpafar αλλά είπε αυτός ότι επαιρνα κατά την γνώμη του πολύ μικρή δόση. Για αυτό λέει έκανες με το ζόρι ένα. 

LH 8.03

FSH 5.94

 Μου είπε ότι ο ασταθής κύκλος μπορεί να ευθύνεται στην προλακτίνη. Μου λέει προλακτίνη  υψηλή έχουν οι γυναίκες που έχουν γεννήσει για αυτό και δεν μπορούν εύκολα να μείνουν έγκυες εκείνη την εποχή. Οπότε λέει θέλει να το κατεβάσουμε να μην έχω υψηλή. Μετά δεν θα ευθύνεται λέει κάτι άλλο. Μόνο αυτό έχουμε ακανόνιστο 

Πιστεύω κι εγώ ότι δεν είναι απαγορευτική η προλακτίνη σου πάντως! Έχω ακούσει κοπέλες με 40 κ 50 προλακτίνη να μένουν έγκυες..νομίζω όσες έχουν πολύ θέμα έχουν πρόβλημα..που φτάνει 100 και παραπάνω πχ…εσένα είναι πολύ κοντά στο όριο! Αλλά αν δεν υπάρχει τίποτε άλλο τότε ίσως να φταίει αυτό…κ σίγουρα όσο πιο κάτω τόσο καλύτερα😊

Να ξέρεις όταν έχεις γεννήσει είσαι φουλ γόνιμη κ πιάνεις παιδί με τον αέρα, οι γυναίκες που θηλάζουν μάλλον είπε ο γιατρός σου ότι έχουν υψηλή προλακτίνη κ δε μένουν εύκολα έγκυες!

Εγώ πάντως έμεινα έγκυος ενώ θήλαζα και το μωράκι μου ήταν 9 μηνών, και θηλάζω ακόμη και είμαι 5 μηνών έγκυος κ το μωράκι μου 14 μηνών☺️ Και η φίλη μου έτσι έμεινε έγκυος όταν το μωράκι της ήταν 4 μηνών, και μια άλλη φίλη μου γέννησε κ στον 1 μήνα έμεινε έγκυος ξανά ενώ θήλαζε! Και έχω ακούσει κι άλλες κοπέλες που μένουν ενώ θηλάζουν! Πάντως θεωρητικά λένε ότι όντως η υψηλή προλακτίνη όταν θηλάζεις αποτρέπει την εγκυμοσύνη, γιατί αποτρέπει την ωορρηξία..αλλά στην πράξη πολλές κάνουν ωορρηξία κ μένουν τελικά😊 Φαντάσου εσύ που έχεις μόνο 26! Και τη ρυθμίζεις ήδη..θα φτιάξει πολύ γρήγορα και αφού βρήκες το γιατρό που εμπιστεύεσαι κ φαίνεται να ενδιαφέρεται σε λίγο θα είσαι εγκυούλα💗💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2 μου πως είσαι;; Όλα καλά ;;

Κοριτσι μουυυ!!! 💕💕💕 Ειμαι μια χαρα!!

Χθεε μετα το μθμ ηρθαμε με τον αντρα μου στο χωριο μου. Ο αδερφος μου μ τη νυφουλα μου κ τον ανιψουλη μου ειχαν ερθει στους γονεις μου κ θα κατσουμε ολοι μεχρι την κυριακη!! Θα χορτασω λιγο οικογενεια!!!! 

Απλα σημερα ειχα και απογραφη σε εργοστασιο της εταιριας που εργαζομαι (το εργοστασιο αυτο ειναι 10 λεπτα απ το χωριο π μεγαλωσα) κ απογραφαμε απο τις 8 το πεωι μεχρι τις 5.. μεχρι να λυσουμε κ κατι διαφορες πηγε 6-6μιση.. γυρισα σπιτι χωμα... Εφαγα κοτοσουπα της μαμακας κ επεσα γ υπνο να γεμισψ μπαταριες!!! 

Μετα ατελειωτο παιχνιδι με τον ανιψιο!!!!!!❤️💕❤️💕❤️💕

Οπως καταλαβαινετε δυστυχως δεν εχω πιασει κινητο ολη μερα κ δεν προλαβα να δω τα νεα σας.. 🧐

Θα κατσω αυριο να σας διαβασω μετατη δευτερη απογραφη. Αυτη θα ειναι πιο μικρη ευτυχως!

Σας φιλω ολες κ σας στελνω μεγαλη αγκαλια!!!! 🤗💋💋💋💋

Καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...