Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, σε εχει βοηθησει η ομοιοπαθητικη γενικα ? Ειναι κατω που το εχω σκεφτει κι εγω για  😀

Κ εγώ κορίτσια το σκεφτόμουν ! Ειδικά με το θέμα πολυκυστικων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, σε εχει βοηθησει η ομοιοπαθητικη γενικα ? Ειναι κατω που το εχω σκεφτει κι εγω για  😀

Με βοήθησε παρά πολύ!! Ειδικά στη διαχείριση του άγχους με βοήθησε παρά πολύ! Έχει 2 χρόνια που πάω…ομως άρχισε πάλι αυτό το στρες να έρχεται οπως τότε που μολις ξεκίνησα! Είναι όλα ομως το σπίτι, το δάνειο, το μωρό που δεν έρχεται…και επειδή κ ο άντρας μου γενικά έχει άγχος προσπαθω να το το κρύβω να το βάζω μέσα μου για να φαίνομαι εγω καλά να μην τον αγχώνω πιο πολύ! Η γυμναστική με βοηθά παρά πολύ και θα αρχίσω πάλι να παιρνω την ashwagadha που έπαιρνα τότε κ με βοήθησε παρά πολυ να είμαι ήρεμη! 
 

Όσο για διατροφή μου είπε να κόψω κάποια πράγματα που οντως όταν τα έκοψα, ενιωθα και νιώθω πολύ καλύτερα! Μου προκαλούσαν ένταση! Ομως το τελευταίο διάστημα έχει σίγουρα 6 μηνες αρχισα να τρώω κάποια από αυτα πχ χοιρινό, αλεύρι που κ που θες να φας τη μπριζολα 🤣🤣🤣 αλλά γενικά όταν δεν έτρωγα ενιωθα πολύ καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ κορίτσια το σκεφτόμουν ! Ειδικά με το θέμα πολυκυστικων!

Εγώ τώρα που θα πάω ενδοκρινολόγο αν δούμε κάτι το οποίο δεν είναι φυσιολογικό πρώτα θα το κοιτάξω με τον ομοιοπαθητικό κ μετά θα πάω σε κάτι χημικό… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Με βοήθησε παρά πολύ!! Ειδικά στη διαχείριση του άγχους με βοήθησε παρά πολύ! Έχει 2 χρόνια που πάω…ομως άρχισε πάλι αυτό το στρες να έρχεται οπως τότε που μολις ξεκίνησα! Είναι όλα ομως το σπίτι, το δάνειο, το μωρό που δεν έρχεται…και επειδή κ ο άντρας μου γενικά έχει άγχος προσπαθω να το το κρύβω να το βάζω μέσα μου για να φαίνομαι εγω καλά να μην τον αγχώνω πιο πολύ! Η γυμναστική με βοηθά παρά πολύ και θα αρχίσω πάλι να παιρνω την ashwagadha που έπαιρνα τότε κ με βοήθησε παρά πολυ να είμαι ήρεμη! 
 

Όσο για διατροφή μου είπε να κόψω κάποια πράγματα που οντως όταν τα έκοψα, ενιωθα και νιώθω πολύ καλύτερα! Μου προκαλούσαν ένταση! Ομως το τελευταίο διάστημα έχει σίγουρα 6 μηνες αρχισα να τρώω κάποια από αυτα πχ χοιρινό, αλεύρι που κ που θες να φας τη μπριζολα 🤣🤣🤣 αλλά γενικά όταν δεν έτρωγα ενιωθα πολύ καλύτερα! 

Μου εχουν πει πoλλες φιλες οτι τους βοηθαει η ομοιοπαθητικη και νομιζω θα δοκιμασω κι εγω το επομενο διαστημα😀. Πηγαινεις σε καποιον/καποια στην Κυπρο να φανταστω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα δεν ξύπνησα καλά. Έχω πολύ πονοκέφαλο και ανακατεμένο στομάχι.

Και τώρα σε λίγο πιάνω βάρδια μέχρι 9 το βράδυ. Να δω πως θα αντέξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!! Τι κανετε;; Εγω πριν λιγο τελειωσα τις εξετασεις γ το μαθημα π διαβαζα κ κοπηκα με 73%....😥😥😥 Το pass rate ηταν 75% κ το εχασα για 2 ερωτησεις.... Πολυ ατυχη.... Ολα πολλαπλης ηταν οποτε καταλαβαινετε πτι επαιξα κ λοττο σε καποιες... 

Μεγαλη στενοχωρια γτ προσπαθησα τοοοοοσο πολυ. Πρεπει να αποδεχτω οτι το 2021 δε με θελει.... Σπιτι δε βρισκουμε, παιδι δεν ερχεται, κ μετα απ τοσο διαβασμα ουτε αυτη η ανακουφιση να περασω το μθμ δεν ηρθε.... Ελεος 😤

Τλχ εχουμε το πολυτιμοτερο αγαθο!!!! υγεια!!! Μην ειμαι αχαριστη!!! 

Χθες πηγα κ στο φυσιοθεραπευτη!, Εχω δισκοπαθεια κ θα ξεκινησω 10 φυσιοθεραπειες. Θελει τα 2 πρωτα χρονια ανα 6 μηνες να κανω φυσιοθεραπεια... Θα μου κανει κ βελονισμο λερι. Κανε οτι νομιζεις λεω αρκει να ηρεμησω 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μου εχουν πει πoλλες φιλες οτι τους βοηθαει η ομοιοπαθητικη και νομιζω θα δοκιμασω κι εγω το επομενο διαστημα😀. Πηγαινεις σε καποιον/καποια στην Κυπρο να φανταστω;

Ναι ναι αλλά έρχεται και Ελλάδα γιατί κάνει κάποια μαθήματα στο πανεπιστήμιο Αθήνας για βοτανολογία! Είμαι πολύ ευχαριστημένη κ με πονοκεφάλους που με ταλαιπωρούσαν ! Αλλά το κύριο θέμα μου ήταν το άγχος! Και δεν ήθελα να πάρω κάτι χημικό και το αντιμετώπισα έτσι!
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!! Τι κανετε;; Εγω πριν λιγο τελειωσα τις εξετασεις γ το μαθημα π διαβαζα κ κοπηκα με 73%....😥😥😥 Το pass rate ηταν 75% κ το εχασα για 2 ερωτησεις.... Πολυ ατυχη.... Ολα πολλαπλης ηταν οποτε καταλαβαινετε πτι επαιξα κ λοττο σε καποιες... 

Μεγαλη στενοχωρια γτ προσπαθησα τοοοοοσο πολυ. Πρεπει να αποδεχτω οτι το 2021 δε με θελει.... Σπιτι δε βρισκουμε, παιδι δεν ερχεται, κ μετα απ τοσο διαβασμα ουτε αυτη η ανακουφιση να περασω το μθμ δεν ηρθε.... Ελεος 😤

Τλχ εχουμε το πολυτιμοτερο αγαθο!!!! υγεια!!! Μην ειμαι αχαριστη!!! 

Χθες πηγα κ στο φυσιοθεραπευτη!, Εχω δισκοπαθεια κ θα ξεκινησω 10 φυσιοθεραπειες. Θελει τα 2 πρωτα χρονια ανα 6 μηνες να κανω φυσιοθεραπεια... Θα μου κανει κ βελονισμο λερι. Κανε οτι νομιζεις λεω αρκει να ηρεμησω 😂😂😂😂

Κρίμα ρε για 2 μονάδες να κοπεις! Τώρα δλδ θα το ξανά δώσεις;;; Οντως το 2021 μαύρη γάτα να φύγει κ να μην ξανά έρθει χειρότερο κ από το 2020!! 🤪🤪 αλλά εχεις δίκιο τουλάχιστο είμαστε καλά στην υγεία μας και έτσι μπορούμε να παραπονιόμαστε για αλλά πράγματα 😆😆😆 

Δισκοπαθεια δύσκολο δεν είναι; Πονάς δλδ;; Εννοείται να κανεις φυσιοθεραπεία, αν ήσουν κοντά να σου έκανε ο άντρας μου 😆😆😆 ξέρει και βελόνες αλλά εγώ φοβαμαι και δεν κάνω 🤪🤪🤪 τον φωνάζουν el mago γιατί τους κάνει καλά σε σύντομο διάστημα 🤪🤪🤪 κ του λεω δεν συμφέρεις εσυ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα δεν ξύπνησα καλά. Έχω πολύ πονοκέφαλο και ανακατεμένο στομάχι.

Και τώρα σε λίγο πιάνω βάρδια μέχρι 9 το βράδυ. Να δω πως θα αντέξω.

Εύχομαι περαστικά κορίτσι μου :) δεν μπορείς να παρεις τίποτα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Καλα εγω ετοιμαζομαι για δουλεια και ταυτοχρονα οσον αφορα τα δικα μας νεα αισθανομαι οτι περιμενω περιοδο τις επομενες ημερα🙂   Αργοτερα θα φροντισω χειρουργημενο και θα δω μια φιλη μου για περπατημα κλπ Λεω επισης να ψαξω να βρω κανενα προγραμμα γυμναστικης να ξεκινησω να κανω απο επομενη εβδομαδα.  Συνοπτικα ο,τι μπορω για να μη σκεφτομαι τα γνωστα χαχαχα 

Εσυ πως εισαι? Καλη σου μερα και σε ολα τα κοριτσια💗

Εκπαιδεύω συνάδελφο και δεν μπόρεσα να μπω.. ευτυχώς είναι καλή κοπέλα και περνάμε καλά και ξεχνιέμαι.. τα δικά μου είναι ότι καθαρισα από την περίοδο και ξεκινώ προσπάθεια και προσπαθώ να μην ξεχνιέμαι γιατί απ ότι κατάλαβα η ορμόνη που ήταν χαμηλή επηρεάζεται καθ από το αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα 💕💕 

Ειχα πάει τώρα στον ομοιοπαθητικό μου και με έβαλε στο μηχάνημα και μου είπε ότι ειμαι 1000% αγχωμένη όχι 100% και όλο αυτό βγαίνει σε κούραση! (Μόνο σε κούραση; Έχω ξοδέψει τόσα λεφτά σε ρούχα όλη την ώρα παραγγελνω ρούχα, όποτε το κάνω αυτό σημαίνει δεν ειμαι καλά με πιανει η υπερκατανάλωση) Επίσης μου είπε κάτι με τον θυρεοειδή κ του είπα ότι θα πάω ενδοκρινολόγο τελος του μηνός…ειμαι φουσκωμένη λεει όχι κατακράτηση τόσο…

Τον θυρεοειδή να τον κοιτάξεις γιατί παίζει ρόλο..  όσο για το άγχος προσπάθησε να το αποβαλείς .. εγω που μίλησα και με άλλο γιατρό μου είπε η αναλύσεις είναι καλές απλα πρέπει να είμαι αγχωμένη για να είναι χαμηλή η lh αρα είπα θα χαλαρώσω και να μην βλέπω μέρες κτλ.. σκέφτομαι να κατεβάσω κανένα app γιογκας.. μπορεί να βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εύχομαι περαστικά κορίτσι μου :) δεν μπορείς να παρεις τίποτα ;

Ποιος είναι;  είναι στην περιοχή σου η Λάρνακα; αν χρειαστεί και νοιώσω ότι το χρειάζομαι θα πάω και εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα ❣️❣️💕💕💕 καλή επιτυχία και από εδώ κ πέρα απόλαυσε την διαδικασία 💕💕

Άλλο άγχος Τώρα,  απο άγχος δεν γλυτώνουμε 🤣🤣

 

💕💕💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ κορίτσια το σκεφτόμουν ! Ειδικά με το θέμα πολυκυστικων!

Μιμη ασχετο!! Πηγα χθες στο Θαναση στη Ν.Ιωνια κ Δευτερα ξεκιναω φυσιοθεραπειες!!!! Φαινεται πολυυυ καλος!! 😍😍 2-3 λαβες μου εκανε κι αμεσως βρηκε που ποναω κ τι εχω.. ουρλιαξα βεβαια λιγο αλλα θ ξαναπαω!!!!😂😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Μιμη ασχετο!! Πηγα χθες στο Θαναση στη Ν.Ιωνια κ Δευτερα ξεκιναω φυσιοθεραπειες!!!! Φαινεται πολυυυ καλος!! 😍😍 2-3 λαβες μου εκανε κι αμεσως βρηκε που ποναω κ τι εχω.. ουρλιαξα βεβαια λιγο αλλα θ ξαναπαω!!!!😂😂😂😂

 

Mου θυμισες εμενα με τις φυσικοθεραπειες στον αυχενα.. ποναω αλλα μου αρεσει χαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κρίμα ρε για 2 μονάδες να κοπεις! Τώρα δλδ θα το ξανά δώσεις;;; Οντως το 2021 μαύρη γάτα να φύγει κ να μην ξανά έρθει χειρότερο κ από το 2020!! 🤪🤪 αλλά εχεις δίκιο τουλάχιστο είμαστε καλά στην υγεία μας και έτσι μπορούμε να παραπονιόμαστε για αλλά πράγματα 😆😆😆 

Δισκοπαθεια δύσκολο δεν είναι; Πονάς δλδ;; Εννοείται να κανεις φυσιοθεραπεία, αν ήσουν κοντά να σου έκανε ο άντρας μου 😆😆😆 ξέρει και βελόνες αλλά εγώ φοβαμαι και δεν κάνω 🤪🤪🤪 τον φωνάζουν el mago γιατί τους κάνει καλά σε σύντομο διάστημα 🤪🤪🤪 κ του λεω δεν συμφέρεις εσυ 😂😂😂

Αγαπη μου δν ξερω αν θ το ξαναδωσω .. διαβασα τοσο πολυ π πραγματικα δν ειχα κενα στο διαβασμα.. βαζουν ψιλοκουλα θεματα κ τελειως κρισεως. Οποτε δν ξερω αν εχει νοημα να ξαναπροσπαθησω κ να θυσιασω τοσο χρονο κ κοπο... Θα δω.. θα το συζητησω κ στη δουλεια (γτ το θελουν) κ θα το ξαναδω σε λιγο καιρο..

Τωρα θελω λιγη ηρεμια γτ αρκετα εχω πιεστει με ολα... Θελω ξεγνοιασια κ χριστουγεννιατικη διαθεση!!!!!!💕💕💕💕🎄🎄🎄

Αχ κοριτσια πηγα τζαμπο ν παρω δωρα του ανιψιου μου κ τρελαθηκαααααα!!!!!! Ολα χριστουγεννιατικαααα!!!!! Τι τελεια!!!!!!🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Mου θυμισες εμενα με τις φυσικοθεραπειες στον αυχενα.. ποναω αλλα μου αρεσει χαχαχαχαχαχαχ

Καλα αυτος μου ειπε... Στις 4 ορωτες συνεδριες θα με βριζεις. Θα πονεσεις πολυ... Κ για κανα 12-24ωρο μετα τη φυσιοθεραπεια θα καθεσαι κ θα πονας αλλα ειναι γ καλο!!! Μετα την 5η μου ειπε θα στρωσει....😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα δεν ξύπνησα καλά. Έχω πολύ πονοκέφαλο και ανακατεμένο στομάχι.

Και τώρα σε λίγο πιάνω βάρδια μέχρι 9 το βράδυ. Να δω πως θα αντέξω.

Πως εισαι κοριτσι μου;;; Νιωθεις καλυτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα αυτος μου ειπε... Στις 4 ορωτες συνεδριες θα με βριζεις. Θα πονεσεις πολυ... Κ για κανα 12-24ωρο μετα τη φυσιοθεραπεια θα καθεσαι κ θα πονας αλλα ειναι γ καλο!!! Μετα την 5η μου ειπε θα στρωσει....😂😂😂😂😂

Εγώ ούρλιαζα κ έκλαιγα κ μου λέγε " μη κλαίς γλυκιά μου τρομάζεις τους ασθενείς μου " κ γέλαγε εγώ υπέφερα 😂😂😂😂😂😂😂😂

Ακουγομουν μέχρι τη λεωφόρο να ξέρεις 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα δεν κρατήθηκα και ξαναέκανα χοριακή να δω αν ανεβαίνει και από 146,5 που ήταν πριν 4 μέρες έχει πάει 1220. Αγχώθηκα ότι είναι υπερβολική η αύξηση, αλλά μου είπε ο γιατρός μου να μην τρομάζω, ότι πάει καλά και θα το δούμε όταν έρθει η ώρα υπερηχογραφικά. Συγκεκριμένα μου είπε: "τη βρίσκεις να αγχώνεσαι παιδί μου;" 😋 Άγχος να πιάσουμε, άγχος να φτάσουμε στην αυχενική, άγχος να γεννήσουμε, άγχος και μετά. Δύσκολα τα πράγματα.

@Antonia2 Κρίμα για το μάθημα, ήταν στο τσακ. Μπορεί να μην ξαναχρειάζεσαι σοβαρό διάβασμα για να περάσεις την επόμενη φορά. Μου έχει τύχει σε δύσκολο μάθημα στη σχολή να διαβάσω δύο φορές πολύ καλά και να κοπώ με 4 και να πάω την 3η φορά σερί από συναυλία και έξοδο και αδιάβαστη και να περάσω τότε με αυτά που ήδη ήξερα από το παλιό διάβασμα. Είναι και τύχη δυστυχώς η απόδοση στις εξετάσεις. Περαστικά και για τη δισκοπάθεια.

@ΜαρίαΔημήτρης Συγχαρητήρια και για τη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ ούρλιαζα κ έκλαιγα κ μου λέγε " μη κλαίς γλυκιά μου τρομάζεις τους ασθενείς μου " κ γέλαγε εγώ υπέφερα 😂😂😂😂😂😂😂😂

Ακουγομουν μέχρι τη λεωφόρο να ξέρεις 😂

Απ τη μια γελαω με αυτα π λες😆😆😆😆 αλλα μετα σκεφτομαι τι εχω ν περασω κ λεω θα υποφερω..🤔🤨🤪

Αμα ειναι γ καλο δεν πειραζει.. το πολυ πολυ να βγαλω καμια τσιριδα παραπανω. Τοση πιεση εχω φαει φετος, θα ξεδωσω εκει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Τον θυρεοειδή να τον κοιτάξεις γιατί παίζει ρόλο..  όσο για το άγχος προσπάθησε να το αποβαλείς .. εγω που μίλησα και με άλλο γιατρό μου είπε η αναλύσεις είναι καλές απλα πρέπει να είμαι αγχωμένη για να είναι χαμηλή η lh αρα είπα θα χαλαρώσω και να μην βλέπω μέρες κτλ.. σκέφτομαι να κατεβάσω κανένα app γιογκας.. μπορεί να βοηθήσει 

Αχ αυτό το άγχος!! Πως να μην είμαστε αγχωμένες βρε κορίτσια αλήθεια! Με τέτοιους Ρυθμους η ζωή μας πως να μην είναι αγχωτική;; Γιατί να μην είμαστε αναίσθητες;; Ώρες ώρες ζηλεύω τους ανθρώπους που είναι τόσο αναίσθητοι ούτε άγχος ούτε να τους νοιάζει τίποτα! Επιβιώνουν παντού 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Ποιος είναι;  είναι στην περιοχή σου η Λάρνακα; αν χρειαστεί και νοιώσω ότι το χρειάζομαι θα πάω και εγώ 

Ναι ναι αν θέλεις να σου στείλω σε μήνυμα ποιος είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...