Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ποοοσο σε καταλαβαίνω.. κορίτσι μου ο άντρας σου είναι συνεργάσιμος? Η πρέπει να τον κυνηγάς?

ειναι ο γλυκουλης μου. παλι καλα. αλλιως δεν θα την παλευα. και γνκ δεν τον κυνηγαω. του ειπε ο γιατρος τι πρεπει να κανει και τα κανει. αυτος με κυνηγαει καθε μερα για σεξ κι εμενα νιωθω οτι τωρα παει να με πιασει αρνηση.

μα δεν ειναι οτι δεν καθεται η εγκυμοσυνη. μεχρι εκει το δεχομαι. αυτο που παιζει ο οργανισμος μου με την ψυχολογια μου μου τη δινει πιο πολυ. δλδ τωρα πως τα καφε ηρθαν 2 ημερες νωριτερα;;;;; θα με τρελανει ο ιδιος ο οργανισμος μου!!!!😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ σήμερα αδιαθετησα, από τις 4.00 τα χαράματα με παιδεύει, μετά από 2 panadol extra ήρθε... Μου έκανε παρέα στον καναπέ και το καναρίνι μας...

@Lacostaki μου επόμενη ημερομηνία 8.12.2021 στις μελλοντικές εγκύουλες...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκανα και εγώ τεστ όχι πρώιμης κανονικό και εμένα αρνητικό, πάει κ αυτος ο μήνας 🥺

Είπαμε.... μόνο όταν την δούμε επιβεβαιώνουμε!!!

Εν τω μεταξύ χθες που με ρωτούσες για τα τεστ.... συγγνώμη αν σε παρέσυρα, έπρεπε να σε ενημερώσω αλλά δεν το μου ήρθε στο μυαλό εκείνη την ώρα, για κάτι που μου έγινε για να μην βασίζεσαι τοοοοσο πολύ.... τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη έκανα όπως πάντα κάθε μέρα τεστ από πριν. Δύο μέρες  πριν την καθυστέρηση έδειξε πάααααρα πολύ αχνό κ δεν ήξερα τι γίνεται, έκανα πάλι την επόμενη κ πάλι αχνό, έφυγα καρφί για χοριακή. Όταν πήρα αποτελέσματα απογοητεύτηκα γιατί ήταν μόλις 20 μονάδες.... άρχισα να κλαίω γιατί ήμουν σίγουρη ότι ενώ το πιάσαμε θα φύγει πάλι, είχα συνηθίσει πάντα να παίρνω θετικό 5 μέρες πριν κ χοριακές στο θεό....!!!!! Τελικά από την επόμενη χοριακή άρχισαν να ανεβαίνουν οι μονάδες κ η μπουμπού μου κοντεύει να φτάσει στην αγκαλιά μου.

Θέλω να πω πως μπορούν να ξεκινήσουν εγκυμοσύνες με χαμηλή χοριακή κ γι'αυτό να μην τις ανιχνεύουν τα τεστ καμιά φορά...! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μηπως επειδη ηταν κανονικο, θελει να εχεις ηδη καθυστερηση;; εκανες με τα πρωτα ουρα;; περιμενε κανα 2 μερουλες να δουμε τι γινεται...😉

Δεν ήταν ούτε με τα πρωινά ουρα αλλά δεν ειχα πιει νερό πολύ…θα περιμένουμε αλλά πλέον δεν ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλα κι εμενα μου βγηκε μια κουραση (ψυχικη) και μια απογοητευση. 😔 ξερω οτι θα δρομολογησω τη σαλπιγγογραφια και τις βιταμινες του αντρα μου αλλα σκεφτομαι παλι διατροφες κλπ και μου φαινονται βουνο. αληθεια. 

Σε καταλαβαίνω αλλά μολις τα βάλεις όλα σε μια σειρά θα σου φαίνεται δρόμος κ όχι βουνό…επειδή τώρα ψυχολογικά δεν είσαι καλά γι αυτό τα βλέπεις έτσι…☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα Κατερίνα μου! Πόσο καιρό παίρνει αυτο με επιτροπη εαν γνωριζεις φυσικα? (εγω δν εχω ιδεα) 

Κορίτσι μου σου στέλνω προσωπικό μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είπαμε.... μόνο όταν την δούμε επιβεβαιώνουμε!!!

Εν τω μεταξύ χθες που με ρωτούσες για τα τεστ.... συγγνώμη αν σε παρέσυρα, έπρεπε να σε ενημερώσω αλλά δεν το μου ήρθε στο μυαλό εκείνη την ώρα, για κάτι που μου έγινε για να μην βασίζεσαι τοοοοσο πολύ.... τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη έκανα όπως πάντα κάθε μέρα τεστ από πριν. Δύο μέρες  πριν την καθυστέρηση έδειξε πάααααρα πολύ αχνό κ δεν ήξερα τι γίνεται, έκανα πάλι την επόμενη κ πάλι αχνό, έφυγα καρφί για χοριακή. Όταν πήρα αποτελέσματα απογοητεύτηκα γιατί ήταν μόλις 20 μονάδες.... άρχισα να κλαίω γιατί ήμουν σίγουρη ότι ενώ το πιάσαμε θα φύγει πάλι, είχα συνηθίσει πάντα να παίρνω θετικό 5 μέρες πριν κ χοριακές στο θεό....!!!!! Τελικά από την επόμενη χοριακή άρχισαν να ανεβαίνουν οι μονάδες κ η μπουμπού μου κοντεύει να φτάσει στην αγκαλιά μου.

Θέλω να πω πως μπορούν να ξεκινήσουν εγκυμοσύνες με χαμηλή χοριακή κ γι'αυτό να μην τις ανιχνεύουν τα τεστ καμιά φορά...! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ❤

Σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απλά δεν ξέρω τι με έπιασε ισως γιατί πρώτη φορά έχω συμπτώματα πριν την περίοδο και μάλιστα 4 ημερες πριν ; Εγώ αδιαθετώ κ ποτέ δε το καταλαβαίνω…έχω πονο την ώρα που θα μου κατέβει! 
 

χθες ειχα όλη μέρα πονοκέφαλο, ήθελα να κοιμάμαι ενιωθα το σώμα μου πολύ κουρασμένο…λετε να κόλλησα κοβιντ; Να πάω να κάνω ένα τεστ να είμαι σίγουρη… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ειναι ο γλυκουλης μου. παλι καλα. αλλιως δεν θα την παλευα. και γνκ δεν τον κυνηγαω. του ειπε ο γιατρος τι πρεπει να κανει και τα κανει. αυτος με κυνηγαει καθε μερα για σεξ κι εμενα νιωθω οτι τωρα παει να με πιασει αρνηση.

μα δεν ειναι οτι δεν καθεται η εγκυμοσυνη. μεχρι εκει το δεχομαι. αυτο που παιζει ο οργανισμος μου με την ψυχολογια μου μου τη δινει πιο πολυ. δλδ τωρα πως τα καφε ηρθαν 2 ημερες νωριτερα;;;;; θα με τρελανει ο ιδιος ο οργανισμος μου!!!!😩

Κορίτσι χαίρομαι που ο άντρας σου συνεργάζεται είναι πολύ σημαντικό!!! Πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεις συμβαίνουν αυτά, στην ουσία είναι σα να αδιαθετησες 2 μερες νωρίτερα.. συμβαίνει αυτό χωρίς να είναι ανησυχητικό! Βγαλτο απο το μυαλό σου και κρατά οτι κάθε μήνα κάνεις οωρηξια 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλα κι εμενα μου βγηκε μια κουραση (ψυχικη) και μια απογοητευση. 😔 ξερω οτι θα δρομολογησω τη σαλπιγγογραφια και τις βιταμινες του αντρα μου αλλα σκεφτομαι παλι διατροφες κλπ και μου φαινονται βουνο. αληθεια. 

Κοριτσι μου σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι και ειδικα αυτο με διατροφη θελει πολλα χρηματα και χρονο, το βλεπω κι εγω...Και απολυτα λοιγικο να στενοχωρηθεις και να απογοητευτεις, κι εγω χαλια ειμαι.  Αλλα πρεπει να μεινουμε δυνατες και να παμε σιγα σιγα να κανουμε τα βηματακια μας ενα ενα για να τα καταφερουμε.  Εισαι παντα τοσο χαμογελαστη και αισιοδοξη και μας γεμιζεις χαρα μη το χασεις αυτο για κανενα λογο, ειναι η δυναμη σου! Και ειμαι σιγουρη οτι οταν τα καταφερουμε θα τα ξεχασουμε ολα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απλά δεν ξέρω τι με έπιασε ισως γιατί πρώτη φορά έχω συμπτώματα πριν την περίοδο και μάλιστα 4 ημερες πριν ; Εγώ αδιαθετώ κ ποτέ δε το καταλαβαίνω…έχω πονο την ώρα που θα μου κατέβει! 
 

χθες ειχα όλη μέρα πονοκέφαλο, ήθελα να κοιμάμαι ενιωθα το σώμα μου πολύ κουρασμένο…λετε να κόλλησα κοβιντ; Να πάω να κάνω ένα τεστ να είμαι σίγουρη… 

Λυπαμαι πολυ για το αρνητικο τεστ κοριτσι μου!☹️ Μπορει και να ετυχε αυτο χθες  με κούραση κλπ αν δεν εχεις αλλα συμπτωματα που να συνεχιζουν και σημερα! Ελπιζω να μην κολλησες κοβιντ!! Αλλα αν ανησυχεις κανε ενα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι χαίρομαι που ο άντρας σου συνεργάζεται είναι πολύ σημαντικό!!! Πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεις συμβαίνουν αυτά, στην ουσία είναι σα να αδιαθετησες 2 μερες νωρίτερα.. συμβαίνει αυτό χωρίς να είναι ανησυχητικό! Βγαλτο απο το μυαλό σου και κρατά οτι κάθε μήνα κάνεις οωρηξια 💕

Αυτό είπα κ εγώ μολις έκανα το τεστ κ ήταν αρνητικό λεω τουλάχιστον μου βγαίνει θετικό της ωορρηξιας κάτι είναι κ αυτό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Λυπαμαι πολυ για το αρνητικο τεστ κοριτσι μου!☹️ Μπορει και να ετυχε αυτο χθες  με κούραση κλπ αν δεν εχεις αλλα συμπτωματα που να συνεχιζουν και σημερα! Ελπιζω να μην κολλησες κοβιντ!! Αλλα αν ανησυχεις κανε ενα τεστ.

Μπορεί δεν ξέρω…σε ευχαριστώ πάντως 😘 ναι θα πάω μετά να κάνω ένα τεστ σε ένα φαρμακείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απλά δεν ξέρω τι με έπιασε ισως γιατί πρώτη φορά έχω συμπτώματα πριν την περίοδο και μάλιστα 4 ημερες πριν ; Εγώ αδιαθετώ κ ποτέ δε το καταλαβαίνω…έχω πονο την ώρα που θα μου κατέβει! 
 

χθες ειχα όλη μέρα πονοκέφαλο, ήθελα να κοιμάμαι ενιωθα το σώμα μου πολύ κουρασμένο…λετε να κόλλησα κοβιντ; Να πάω να κάνω ένα τεστ να είμαι σίγουρη… 

Γι'αυτό σου λέω μην απογοητεύεσαι κ χαλάς την διάθεση σου...! Ότι είναι θα δείξει. Εγώ ακόμα περιμένω νέα σου.... ένα αρνητικό τεστ δεν λέει κάτι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είπαμε.... μόνο όταν την δούμε επιβεβαιώνουμε!!!

Εν τω μεταξύ χθες που με ρωτούσες για τα τεστ.... συγγνώμη αν σε παρέσυρα, έπρεπε να σε ενημερώσω αλλά δεν το μου ήρθε στο μυαλό εκείνη την ώρα, για κάτι που μου έγινε για να μην βασίζεσαι τοοοοσο πολύ.... τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη έκανα όπως πάντα κάθε μέρα τεστ από πριν. Δύο μέρες  πριν την καθυστέρηση έδειξε πάααααρα πολύ αχνό κ δεν ήξερα τι γίνεται, έκανα πάλι την επόμενη κ πάλι αχνό, έφυγα καρφί για χοριακή. Όταν πήρα αποτελέσματα απογοητεύτηκα γιατί ήταν μόλις 20 μονάδες.... άρχισα να κλαίω γιατί ήμουν σίγουρη ότι ενώ το πιάσαμε θα φύγει πάλι, είχα συνηθίσει πάντα να παίρνω θετικό 5 μέρες πριν κ χοριακές στο θεό....!!!!! Τελικά από την επόμενη χοριακή άρχισαν να ανεβαίνουν οι μονάδες κ η μπουμπού μου κοντεύει να φτάσει στην αγκαλιά μου.

Θέλω να πω πως μπορούν να ξεκινήσουν εγκυμοσύνες με χαμηλή χοριακή κ γι'αυτό να μην τις ανιχνεύουν τα τεστ καμιά φορά...! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ❤

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά μολις τα βάλεις όλα σε μια σειρά θα σου φαίνεται δρόμος κ όχι βουνό…επειδή τώρα ψυχολογικά δεν είσαι καλά γι αυτό τα βλέπεις έτσι…☺️

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι χαίρομαι που ο άντρας σου συνεργάζεται είναι πολύ σημαντικό!!! Πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεις συμβαίνουν αυτά, στην ουσία είναι σα να αδιαθετησες 2 μερες νωρίτερα.. συμβαίνει αυτό χωρίς να είναι ανησυχητικό! Βγαλτο απο το μυαλό σου και κρατά οτι κάθε μήνα κάνεις οωρηξια 💕

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι και ειδικα αυτο με διατροφη θελει πολλα χρηματα και χρονο, το βλεπω κι εγω...Και απολυτα λοιγικο να στενοχωρηθεις και να απογοητευτεις, κι εγω χαλια ειμαι.  Αλλα πρεπει να μεινουμε δυνατες και να παμε σιγα σιγα να κανουμε τα βηματακια μας ενα ενα για να τα καταφερουμε.  Εισαι παντα τοσο χαμογελαστη και αισιοδοξη και μας γεμιζεις χαρα μη το χασεις αυτο για κανενα λογο, ειναι η δυναμη σου! Και ειμαι σιγουρη οτι οταν τα καταφερουμε θα τα ξεχασουμε ολα💗

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!❤️🧡💛💚💙💜 θα ξανασηκωθω αλλα τωρα με επιασε λιγο η στεναχωρια μου... ολα θα πανε καλα στο τελος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.. εγω έκανα τις fsh, lh κσι Ε2 .. δεν μου είπε για ΑΜΗ και σκέφτομαι αν τώρα που θα τις επαναλαμβάνω να της πω να κάνω και ΑΜΗ 

Για εμένα καλό θα ήταν να την κάνεις είναι εξέταση που δεν γράφεται και ίσως γιαυτό δεν την προτείνουν όλοι οι γιατροί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 11:59 ΠΜ, ο/η Froufro είπε:

Μόνο κανονικά????? Με έχουν μάθει σο ζαχαροπλαστείο με το red velvet που παίρνω συνέχεια 😁😁😁

Χαχαχα…με έκανες και γέλασα κοριτσάκι μου!! Να’σαι καλά 😄😄😄🤰🍰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2021 at 12:06 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:

εγω ειμαι κοντα στο τελος της γονιμοτητας μου.. και να μην κανω αλλο για μενα δεν θα ειναι τοσο ασχημο.. στεναχωριεμαι για τον νυν και για τα μωρα που ζητανε συνεχεια αδελφακι.. οταν το εχασα ενοιωσα ανικανη και του ειπα να θες μπορεις να βρεις μια νεοτερη κοπελα που θα μπορει να σου δωσει ενα παιδακι που τοσο θες.. αυτο ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το να μην μπορεσω εγω να κανω μωρο γιατι νοιωθω οτι θα στερησω σε εναν ανθρωπο την ευλογια να γινει πατερας.. παρολα αυτα το παλευω και ελπιζω

Αχ με συγκίνησες!! Είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρεις να κάνετε παιδάκι και θα γίνει πατέρας!! 38 δεν είσαι;; Άλλες κάνουν παιδάκι και πολύ αργότερα..έχεις ακόμα!! Εξάλλου έχεις κάνει ήδη 2 παιδάκια άρα το σώμα σου ξέρει..😉

Και στην τελική υπάρχει και η εξωσωματική που εκεί σίγουρα θα τα καταφέρετε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ με συγκίνησες!! Είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρεις να κάνετε παιδάκι και θα γίνει πατέρας!! 38 δεν είσαι;; Άλλες κάνουν παιδάκι και πολύ αργότερα..έχεις ακόμα!! Εξάλλου έχεις κάνει ήδη 2 παιδάκια άρα το σώμα σου ξέρει..😉

Και στην τελική υπάρχει και η εξωσωματική που εκεί σίγουρα θα τα καταφέρετε! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ...ναι 38... είχα πει ότι δεν θα φτάσω μέχρι εξωσωματική.. θα δω στην πορεία.. να ξανακάνω τις ορμονικές εξετάσεις και βλέπουμε.. πάντως και τα δύο παιδιά τα συνέλαβα Νοέμβριο .. τα δύο που έχασα θα τα γεννουσα Νοέμβριο.. για να δούμε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ρεπό και από το πρωί στόλισα. Μόλις τελείωσα. Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή. Και τρελαίνομαι. Μακάρι του χρόνου να κάνουμε Χριστούγεννα με νινακια νεογέννητα. Συγγνώμη αν συγκινησω καμιά σας και εγώ  κάθε φορά κλαίω όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου. Περισυ τα Χριστούγεννα  έγραψα ένα γράμμα στον άντρα μου ως άγιο Βασίλη και του έκανα γνωστό την επιθυμία μου ότι ηρθε η ώρα μου να κάνω ένα παιδί. Του είχε έρθει ξαφνικό εξού και η απάντηση που μου αφησε εκείνος , ωστόσο μετά από λίγο καιρό το πήρε και αυτός πολύ ζεστά και μπορώ να πω ότι τώρα το θέλει σαν τρελός και ανυπομονεί. 

 

Αγαπημένε μου άγιε Βασίλη 

Φετος ήμουν πολύ καλό κορίτσι και αγαπούσα πολύ τον άντρα μου. Αφού είμαστε όλοι υγιης δεν θέλω να μου φέρεις κατι. Ήδη έχεις φέρει αρκετά στην ζωή μου μόνο που είσαι εδώ. Τα πιο ωραία πράγματα δεν κοστίζουν οπότε από αυτά θα ήθελα να έχω. Θέλω λοιπόν να με αγαπάς πολύ, να με σκέφτεσαι, να μου φέρεσαι τελεια , και να μην με μαλώνεις ποτέ. Τώρα βέβαια αν πρέπει να φέρεις κάτι οπωσδήποτε θέλω για το 2021 ένα δώρο πολύ ξεχωριστό ,το πιο ακριβό από όλα. Ένα μπεμπακι. 

Υ.Γ. : όχι από τα ψεύτικα από τα αληθινά που κλαίνε.

 

Μικρή μου ...

Διάβασα με προσοχή το γράμμα  σου ,ώστε να μπορέσω να βρω αυτό το πολυποθητο δώρο που θα ήθελες Για φέτος τα Χριστούγεννα. 

Είδα λοιπόν ότι αυτό που μου ζητούσες δεν ήταν δώρο μία στιγμής αλλά δώρο μία ζωής για αυτό και δυσκολεύομαι να στο προσφέρω τόσο άμεσα. μπορώ όμως να σου υποσχεθώ πως όοοτι περνάει από το χέρι μου θα το κάνω για να αποκτήσεις κάποια στιγμή αυτό που θες πραγματικα . προς το παρόν θα προσπαθήσω να σε κάνω χαρούμενη με άλλολα πολύ πιο μικρής αξίας δωράκια μιας και το κάθε δώρο συνοδεύεται με πολύ αγάπη. ελπίζω να σε κάνουν χαρούμενη οι επιλογές που έκανα. 

Και μου είχε πάρει κάποια δωράκια. 

 

Και να σας πω για την ιστορία μετά που το επεξεργαστηκε μέσα στο χρόνο, άρχισε να θέλει όλο και πιο πολύ και τώρα να περιμένει πώς και πώς. 

Σκεφτόμουν αυτή την φορά τι να του γράψω .....😍 Θα του πω να ξανά ανατρέξει στο περσινό γράμμα χααχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ρεπό και από το πρωί στόλισα. Μόλις τελείωσα. Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή. Και τρελαίνομαι. Μακάρι του χρόνου να κάνουμε Χριστούγεννα με νινακια νεογέννητα. Συγγνώμη αν συγκινησω καμιά σας και εγώ  κάθε φορά κλαίω όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου. Περισυ τα Χριστούγεννα  έγραψα ένα γράμμα στον άντρα μου ως άγιο Βασίλη και του έκανα γνωστό την επιθυμία μου ότι ηρθε η ώρα μου να κάνω ένα παιδί. Του είχε έρθει ξαφνικό εξού και η απάντηση που μου αφησε εκείνος , ωστόσο μετά από λίγο καιρό το πήρε και αυτός πολύ ζεστά και μπορώ να πω ότι τώρα το θέλει σαν τρελός και ανυπομονεί. 

 

Αγαπημένε μου άγιε Βασίλη 

Φετος ήμουν πολύ καλό κορίτσι και αγαπούσα πολύ τον άντρα μου. Αφού είμαστε όλοι υγιης δεν θέλω να μου φέρεις κατι. Ήδη έχεις φέρει αρκετά στην ζωή μου μόνο που είσαι εδώ. Τα πιο ωραία πράγματα δεν κοστίζουν οπότε από αυτά θα ήθελα να έχω. Θέλω λοιπόν να με αγαπάς πολύ, να με σκέφτεσαι, να μου φέρεσαι τελεια , και να μην με μαλώνεις ποτέ. Τώρα βέβαια αν πρέπει να φέρεις κάτι οπωσδήποτε θέλω για το 2021 ένα δώρο πολύ ξεχωριστό ,το πιο ακριβό από όλα. Ένα μπεμπακι. 

Υ.Γ. : όχι από τα ψεύτικα από τα αληθινά που κλαίνε.

 

Μικρή μου ...

Διάβασα με προσοχή το γράμμα  σου ,ώστε να μπορέσω να βρω αυτό το πολυποθητο δώρο που θα ήθελες Για φέτος τα Χριστούγεννα. 

Είδα λοιπόν ότι αυτό που μου ζητούσες δεν ήταν δώρο μία στιγμής αλλά δώρο μία ζωής για αυτό και δυσκολεύομαι να στο προσφέρω τόσο άμεσα. μπορώ όμως να σου υποσχεθώ πως όοοτι περνάει από το χέρι μου θα το κάνω για να αποκτήσεις κάποια στιγμή αυτό που θες πραγματικα . προς το παρόν θα προσπαθήσω να σε κάνω χαρούμενη με άλλολα πολύ πιο μικρής αξίας δωράκια μιας και το κάθε δώρο συνοδεύεται με πολύ αγάπη. ελπίζω να σε κάνουν χαρούμενη οι επιλογές που έκανα. 

Και μου είχε πάρει κάποια δωράκια. 

 

Και να σας πω για την ιστορία μετά που το επεξεργαστηκε μέσα στο χρόνο, άρχισε να θέλει όλο και πιο πολύ και τώρα να περιμένει πώς και πώς. 

Σκεφτόμουν αυτή την φορά τι να του γράψω .....😍 Θα του πω να ξανά ανατρέξει στο περσινό γράμμα χααχαχ

Αααα τι συγκινητικο γραμμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με συγκινησες παρα πολυ! Τι γλυκο 💗

Κι εμενα τα Χριστουγεννα ειναι η αγαπημενη μου εποχη, ουτε καλοκαιρι δεν συγκρινω τιποτα αλλο . Περυσι οταν αλλαξε η χρονια ευχηθηκα φετος να ημαστε τρεις... θα ξανευχηθω και φετος ας ελπισουμε για του χρονου!

Στο ευχομαι κι εσενα μεσα απτην καρδια μου💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ρεπό και από το πρωί στόλισα. Μόλις τελείωσα. Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή. Και τρελαίνομαι. Μακάρι του χρόνου να κάνουμε Χριστούγεννα με νινακια νεογέννητα. Συγγνώμη αν συγκινησω καμιά σας και εγώ  κάθε φορά κλαίω όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου. Περισυ τα Χριστούγεννα  έγραψα ένα γράμμα στον άντρα μου ως άγιο Βασίλη και του έκανα γνωστό την επιθυμία μου ότι ηρθε η ώρα μου να κάνω ένα παιδί. Του είχε έρθει ξαφνικό εξού και η απάντηση που μου αφησε εκείνος , ωστόσο μετά από λίγο καιρό το πήρε και αυτός πολύ ζεστά και μπορώ να πω ότι τώρα το θέλει σαν τρελός και ανυπομονεί. 

 

Αγαπημένε μου άγιε Βασίλη 

Φετος ήμουν πολύ καλό κορίτσι και αγαπούσα πολύ τον άντρα μου. Αφού είμαστε όλοι υγιης δεν θέλω να μου φέρεις κατι. Ήδη έχεις φέρει αρκετά στην ζωή μου μόνο που είσαι εδώ. Τα πιο ωραία πράγματα δεν κοστίζουν οπότε από αυτά θα ήθελα να έχω. Θέλω λοιπόν να με αγαπάς πολύ, να με σκέφτεσαι, να μου φέρεσαι τελεια , και να μην με μαλώνεις ποτέ. Τώρα βέβαια αν πρέπει να φέρεις κάτι οπωσδήποτε θέλω για το 2021 ένα δώρο πολύ ξεχωριστό ,το πιο ακριβό από όλα. Ένα μπεμπακι. 

Υ.Γ. : όχι από τα ψεύτικα από τα αληθινά που κλαίνε.

 

Μικρή μου ...

Διάβασα με προσοχή το γράμμα  σου ,ώστε να μπορέσω να βρω αυτό το πολυποθητο δώρο που θα ήθελες Για φέτος τα Χριστούγεννα. 

Είδα λοιπόν ότι αυτό που μου ζητούσες δεν ήταν δώρο μία στιγμής αλλά δώρο μία ζωής για αυτό και δυσκολεύομαι να στο προσφέρω τόσο άμεσα. μπορώ όμως να σου υποσχεθώ πως όοοτι περνάει από το χέρι μου θα το κάνω για να αποκτήσεις κάποια στιγμή αυτό που θες πραγματικα . προς το παρόν θα προσπαθήσω να σε κάνω χαρούμενη με άλλολα πολύ πιο μικρής αξίας δωράκια μιας και το κάθε δώρο συνοδεύεται με πολύ αγάπη. ελπίζω να σε κάνουν χαρούμενη οι επιλογές που έκανα. 

Και μου είχε πάρει κάποια δωράκια. 

 

Και να σας πω για την ιστορία μετά που το επεξεργαστηκε μέσα στο χρόνο, άρχισε να θέλει όλο και πιο πολύ και τώρα να περιμένει πώς και πώς. 

Σκεφτόμουν αυτή την φορά τι να του γράψω .....😍 Θα του πω να ξανά ανατρέξει στο περσινό γράμμα χααχαχ

Τι συγκινητικό 🥰🥰🥰 και όμορφο ταυτόχρονα 

Και εμένα η πιο ωραία μου γιορτή είναι τα Χριστούγεννα όλα στολισμένα όλα χαρούμενα!! 
 

μακαρι αυτά τα Χριστούγεννα να έχουμε ολες ένα θετικό τεστ…ή αν δεν έχουμε του χρόνου τα χριατουγεννα να είμαστε με τα μωράκια μας 🙏🙏🙏💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ρεπό και από το πρωί στόλισα. Μόλις τελείωσα. Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή. Και τρελαίνομαι. Μακάρι του χρόνου να κάνουμε Χριστούγεννα με νινακια νεογέννητα. Συγγνώμη αν συγκινησω καμιά σας και εγώ  κάθε φορά κλαίω όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου. Περισυ τα Χριστούγεννα  έγραψα ένα γράμμα στον άντρα μου ως άγιο Βασίλη και του έκανα γνωστό την επιθυμία μου ότι ηρθε η ώρα μου να κάνω ένα παιδί. Του είχε έρθει ξαφνικό εξού και η απάντηση που μου αφησε εκείνος , ωστόσο μετά από λίγο καιρό το πήρε και αυτός πολύ ζεστά και μπορώ να πω ότι τώρα το θέλει σαν τρελός και ανυπομονεί. 

 

Αγαπημένε μου άγιε Βασίλη 

Φετος ήμουν πολύ καλό κορίτσι και αγαπούσα πολύ τον άντρα μου. Αφού είμαστε όλοι υγιης δεν θέλω να μου φέρεις κατι. Ήδη έχεις φέρει αρκετά στην ζωή μου μόνο που είσαι εδώ. Τα πιο ωραία πράγματα δεν κοστίζουν οπότε από αυτά θα ήθελα να έχω. Θέλω λοιπόν να με αγαπάς πολύ, να με σκέφτεσαι, να μου φέρεσαι τελεια , και να μην με μαλώνεις ποτέ. Τώρα βέβαια αν πρέπει να φέρεις κάτι οπωσδήποτε θέλω για το 2021 ένα δώρο πολύ ξεχωριστό ,το πιο ακριβό από όλα. Ένα μπεμπακι. 

Υ.Γ. : όχι από τα ψεύτικα από τα αληθινά που κλαίνε.

 

Μικρή μου ...

Διάβασα με προσοχή το γράμμα  σου ,ώστε να μπορέσω να βρω αυτό το πολυποθητο δώρο που θα ήθελες Για φέτος τα Χριστούγεννα. 

Είδα λοιπόν ότι αυτό που μου ζητούσες δεν ήταν δώρο μία στιγμής αλλά δώρο μία ζωής για αυτό και δυσκολεύομαι να στο προσφέρω τόσο άμεσα. μπορώ όμως να σου υποσχεθώ πως όοοτι περνάει από το χέρι μου θα το κάνω για να αποκτήσεις κάποια στιγμή αυτό που θες πραγματικα . προς το παρόν θα προσπαθήσω να σε κάνω χαρούμενη με άλλολα πολύ πιο μικρής αξίας δωράκια μιας και το κάθε δώρο συνοδεύεται με πολύ αγάπη. ελπίζω να σε κάνουν χαρούμενη οι επιλογές που έκανα. 

Και μου είχε πάρει κάποια δωράκια. 

 

Και να σας πω για την ιστορία μετά που το επεξεργαστηκε μέσα στο χρόνο, άρχισε να θέλει όλο και πιο πολύ και τώρα να περιμένει πώς και πώς. 

Σκεφτόμουν αυτή την φορά τι να του γράψω .....😍 Θα του πω να ξανά ανατρέξει στο περσινό γράμμα χααχαχ

Κορίτσι μου συγκινήθηκα... πφφφ πάει η μάσκαρα 🤣 και πρέπει να ξανά βγω ! Πολύ ωραίο τα γράμμα σου! Εύχομαι μεσα απο τή καρδιά μου φέτος τα Χριστούγεννα να έχεις το δώράκι σου και στο εξής να λαμβάνεις εσυ γράμματα απο το θαυματακι σου κάθε Χριστούγεννα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είχα ρεπό και από το πρωί στόλισα. Μόλις τελείωσα. Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου εποχή. Και τρελαίνομαι. Μακάρι του χρόνου να κάνουμε Χριστούγεννα με νινακια νεογέννητα. Συγγνώμη αν συγκινησω καμιά σας και εγώ  κάθε φορά κλαίω όταν το ξανά πιάνω στα χέρια μου. Περισυ τα Χριστούγεννα  έγραψα ένα γράμμα στον άντρα μου ως άγιο Βασίλη και του έκανα γνωστό την επιθυμία μου ότι ηρθε η ώρα μου να κάνω ένα παιδί. Του είχε έρθει ξαφνικό εξού και η απάντηση που μου αφησε εκείνος , ωστόσο μετά από λίγο καιρό το πήρε και αυτός πολύ ζεστά και μπορώ να πω ότι τώρα το θέλει σαν τρελός και ανυπομονεί. 

 

Αγαπημένε μου άγιε Βασίλη 

Φετος ήμουν πολύ καλό κορίτσι και αγαπούσα πολύ τον άντρα μου. Αφού είμαστε όλοι υγιης δεν θέλω να μου φέρεις κατι. Ήδη έχεις φέρει αρκετά στην ζωή μου μόνο που είσαι εδώ. Τα πιο ωραία πράγματα δεν κοστίζουν οπότε από αυτά θα ήθελα να έχω. Θέλω λοιπόν να με αγαπάς πολύ, να με σκέφτεσαι, να μου φέρεσαι τελεια , και να μην με μαλώνεις ποτέ. Τώρα βέβαια αν πρέπει να φέρεις κάτι οπωσδήποτε θέλω για το 2021 ένα δώρο πολύ ξεχωριστό ,το πιο ακριβό από όλα. Ένα μπεμπακι. 

Υ.Γ. : όχι από τα ψεύτικα από τα αληθινά που κλαίνε.

 

Μικρή μου ...

Διάβασα με προσοχή το γράμμα  σου ,ώστε να μπορέσω να βρω αυτό το πολυποθητο δώρο που θα ήθελες Για φέτος τα Χριστούγεννα. 

Είδα λοιπόν ότι αυτό που μου ζητούσες δεν ήταν δώρο μία στιγμής αλλά δώρο μία ζωής για αυτό και δυσκολεύομαι να στο προσφέρω τόσο άμεσα. μπορώ όμως να σου υποσχεθώ πως όοοτι περνάει από το χέρι μου θα το κάνω για να αποκτήσεις κάποια στιγμή αυτό που θες πραγματικα . προς το παρόν θα προσπαθήσω να σε κάνω χαρούμενη με άλλολα πολύ πιο μικρής αξίας δωράκια μιας και το κάθε δώρο συνοδεύεται με πολύ αγάπη. ελπίζω να σε κάνουν χαρούμενη οι επιλογές που έκανα. 

Και μου είχε πάρει κάποια δωράκια. 

 

Και να σας πω για την ιστορία μετά που το επεξεργαστηκε μέσα στο χρόνο, άρχισε να θέλει όλο και πιο πολύ και τώρα να περιμένει πώς και πώς. 

Σκεφτόμουν αυτή την φορά τι να του γράψω .....😍 Θα του πω να ξανά ανατρέξει στο περσινό γράμμα χααχαχ

Πόσο όμορφος τρόπος να του πεις κάτι τόσο γλυκό..... εύχομαι ο Άγιος Βασίλης απλά να μην πρόλαβε να πραγματοποιήσει την περσινή ευχή κ να το κανονίσει για φέτος!!!! Εύχομαι αυτό το ωραιότερο δώρο να έρθει μέσα στις γιορτές ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας πω κατι  αλλα μην με περασετε για τρελη😆

Εχω βρει ηδη τραγουδι που εχω αποφασισει θα τραγουδαω οταν ειμαι εγκυος 😉και αφου γεννησω στο μωρο (ναι ξερω εδω δεν ξερουμε καν αν θα μεινω αλλα ειμαι λιγο ονειροπολα αλλα μεκφραζουν οι στιχοι😊)  Δεν πειραζει θα κανω προκαταβολικη αφιερωση χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια να σας πω κατι  αλλα μην με περασετε για τρελη😆

Εχω βρει ηδη τραγουδι που εχω αποφασισει θα τραγουδαω οταν ειμαι εγκυος 😉και αφου γεννησω στο μωρο (ναι ξερω εδω δεν ξερουμε καν αν θα μεινω αλλα ειμαι λιγο ονειροπολα αλλα μεκφραζουν οι στιχοι😊)  Δεν πειραζει θα κανω προκαταβολικη αφιερωση χαχα

 

Καλέ γιατί να σε περάσουμε για τρελή? Εγώ πριν μείνω έγκυος μιλούσα πάντα στα παιδάκια μου όταν έκανα προσευχή.... Τους έλεγα πόσο πολύ τα περιμένω κ ότι εγώ κ ο μπαμπάς τα θέλουμε τόσο πολύ στην ζωή μας... οι ψυχούλες τους είναι εκεί κ περιμένουν. Να το ακούς το τραγουδάκι κ να το νιώθεις με όλη σου τη δύναμη ότι είναι για το μωράκι που θα έρθει ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!!   Ενεσεις προγεστερόνης ηθελα να γράψω , ουτε που καταλαβα πως εγραψα ενεσεις κορτιζόνης. Χαχαχα Χθες και προχθές, με επιασε εντονη ζαλη. Θεωρώ πως ειναι απο τα ουτροτζεσταν. Αν και τις δύο αυτές ημέρες, είχαν περάσει πανω απο 6 ωρες που τα ειχα παρει. Με την πρωινή λήψη, δεν με πιάνει. Μονο το απόγευμα. Οποτε το χθεσινό μνμ ήταν την ωρα που ειχα αυτη τη ζαλη. Παλι καλα που δεν εγραψα κι άλλα κουλά αχαχαχ Σήμερα ειμαι καλυτερα από αίμα... Και μάλιστα μεχρι και πριν μια ωρα, δεν ειχα καθόλου αιμα για πρώτη φορά μετα από τόσες ημέρες. Ομως οταν βγήκα για να πάω στον φούρνο να πάρω για τα παιδιά κατι να φάνε, περίμενα πολυ ωρα ορθια κι εκει ένιωσα παλι να τρεχει. Και όντως... Εσύ πόσες μέρες ήσουν με αιμορραγία; Την δόση του ουτροτζεσταν, την αλλαξα απο μονη μου. Δεν γίνονταν να περιμένω αλλο. Οπότε απο 2,3 που μου είπε, εγω παίρνω 6. Δλδ 2 των 200 χ 3 φορες την ημερα. Και θεωρώ πως αυτο με βοήθησε. Κατα τα άλλα σήμερα, ψυχολογικά, δεν ξυπνησα καθόλου καλα. Εκτός οτι είμαι πλήρως απογοητευμένη απο την αντιμετώπιση του γυναικολόγου, που ΑΑΑΝ παει καλα η εγκυμοσύνη δεν θα τον ξαναδώ ούτε ζωγραφιστο, αλλά γενικά ξυπνησα με πολύ χάλια διάθεση. Θα τον παρω κιολας να του ακυρώσω το σημερινό. Θα κανω 4 ημέρες υπομονή όπου θεωρώ πως τη Δευτέρα πλέον θα εχω πιο ξεκάθαρες απαντήσεις και οχι άλλη αναμονή. Αν δεν ακούσω καρδιά, τέλος... Να τα χαίρεσαι τα ζωακια σου. Ειναι η καλύτερη συντροφιά και η καλύτερη παρέα!
    • Η χοριακη που έκανα χτες το απόγευμα γιατί με έστειλε με όλα αυτά για μια τελευταία πήγε 3.500 και την τρίτη είχε κατέβει 2.500.... δεν ξέρω τι γίνεται ειλικρινά!!!!
    • Κορίτσια μου καλημέρα!!! Να μαι κ γώ!!! Περνάω δύσκολα κορίτσια με τις ναυτίες και κάποιες φορές και με εμετούς!!! Εκει που λέω είμαι καλυτερα (με το χάπι πάντα) κ αχ αρχίζω ν συνέρχομαι κ γώ εκει είναι που την επόμενη μέρα ξανά είμαι κρεβατωμένη!!! Νιώθω σαν άρρωστη! Δν έχω συνηδητοποιησει ακόμα ότι μέσα μου έχω ένα μωρακι! Έχω όλη μέρα ναυτία ! Νομίζω πως μ έχει γίνει εμμονή όλο αυτό και πως λειτουργεί πολύ το ψυχολογικό κομμάτι κ δν ξέρω πως ν απαλλαγώ! Κατά τ αλλά είμαι 12 εβδομάδων σήμερα και περιμένω πως κ πως ν ρθει η Δευτέρα γ ν κάνω την αυχενική διαφάνεια!!! 🙏🙏  χαιρομαι πολύ που όσες έχετε κάνει αυχενική διαφανεια είναι όλα καλά ! Ευχομαι γερά και τελειομηνα μωράκια σε όλες μας αγάπες μ!!!!  οσον αφορά εσένα @Tonia μου έχω φίλη που 8 η εβδομάδα επαθε αιματωμα, μιλάμε αιμορραγία τρομερή , πίστευε πως το είχε χάσει το μωρακι! Όμως ήταν εκει!!! Ο γιατρός τηα συνέστησε ακινησία όσο μπορεί και περίπου 14η εβδομάδα το αιμάτωμα είχε φύγει και όλα πήγαν καλά!!! Μη προδικάζεις τίποτα! Εχε πιστη στο μωρακι αυτό που παλεύει!  @Kiddo το ίδιο ισχύει ν γ σένα!!! Ακινησία και ξεκούραση όσο μπορείς! Έκανες και την αυχενική σου όλα καλά! Το μωράκι ήρθε γ ν μείνει! Λίγη ξεκούραση παραπάνω να περάσει κ ο 4ος! Πιστεύω πως τον μεγάλο κίνδυνο τον έχεις περάσει!  κ γώ κορίτσια προσπαθώ ν σκέφτομαι θετικά και πως η σημερινή μέρα για μένα θ πρέπει ν ναι γιορτή γιατί από αύριο μπαίνω στον 4ο και πως όπως κ ν χει το μεγάλο διάστημα μ τους εμετούς και τια ναυτίες το πέρασα! 
    • Βέβαια! Με ρωτάς??? Ανοικτά!!!! Ακολούθησε εεε. Mariemma Art
    • Για σένα μπήκα τώρα να δω νέα!!! Κρατήθηκες κ δεν έκανες τεστ ρε θηρίο;;; Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω🤣🤣🤣 Κ μάλλον φεύγοντας από τη δουλειά θα πάρω… Τα υγρά έρχονται κ φεύγουν όποτε δε βγάζω άκρη. Το στήθος πονάει πολύ αλλα δεν είναι πως δεν έχει ξανά συμβεί.. Περιμένουμε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...