Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

ΤΗν προηγούμενη φορά δεν ηταν καλή; 

Την είχα κάνει 1 μήνα πριν κλείσω τα 42 και ήταν στο 1.97 ng/ml θεωρώ ότι ήταν πολλή καλή η τιμή της αλλά θέλω να κάνω μια επανάληψη για να δω που βρισκομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Την είχα κάνει 1 μήνα πριν κλείσω τα 42 και ήταν στο 1.97 ng/ml θεωρώ ότι ήταν πολλή καλή η τιμή της αλλά θέλω να κάνω μια επανάληψη για να δω που βρισκομαι

Μια χαρά..  εγω 38 είμαι.. η lh μου ήταν λίγο κάτω από τις κανονικές τιμές και πρέπει νσ την επαναλάβω.. αμη δεν έκανα ποτέ αλλά είχα τον Μάιο αποβολή και έχω 2 παιδιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Έμπλεξα λίγο αυτές τις μέρες και χάθηκα... Είδα ότι επιτέλους έχουμε θετικό... Αντε να πάρουμε όλες σειρά σιγά σιγά @MyNa πολλά συγχαρητήριά κορίτσι μου να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Εγώ έχω κλείσει για την Πέμπτη εξέταση ΑΜΗ τεστ παπ και υπέρηχο (είπα αφού θα πάω να κάνω και έναν υπέρηχο να δω αν είναι όλα καλά) και αν έρθει η επόμενη περίοδος θα πάω να κάνω και fsh lh E2

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2 είμαι καλά σε ευχαριστώ 💕💕 απλά σχόλασα και ήρθα σπίτι και επειδή από το πρωί διοργάνωνα ένα δείπνο με τον σύζυγο ήθελα να συμμαζέψω λίγο το σπίτι να παραγγείλω το φαγητό πριν έρθει σπίτι να ετοιμάσω μια ρομαντική ατμόσφαιρα 🥰🥰 

δεν μου ήρθε ακόμη και δεν έχω ούτε και κάποιο σύμπτωμα 🙄🙄

Σου εύχομαι να μην έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2 είμαι καλά σε ευχαριστώ 💕💕 απλά σχόλασα και ήρθα σπίτι και επειδή από το πρωί διοργάνωνα ένα δείπνο με τον σύζυγο ήθελα να συμμαζέψω λίγο το σπίτι να παραγγείλω το φαγητό πριν έρθει σπίτι να ετοιμάσω μια ρομαντική ατμόσφαιρα 🥰🥰 

δεν μου ήρθε ακόμη και δεν έχω ούτε και κάποιο σύμπτωμα 🙄🙄

Αντε μακαρι να εχει γινει το θαυματακι💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Την είχα κάνει 1 μήνα πριν κλείσω τα 42 και ήταν στο 1.97 ng/ml θεωρώ ότι ήταν πολλή καλή η τιμή της αλλά θέλω να κάνω μια επανάληψη για να δω που βρισκομαι

Super θα έλεγα. Έμενα πριν ένα μήνα, λίγους μήνες πριν κλείσω τα 32 ήταν 2,2 ng. Κάνε όπως είπες κ τις άλλες αρχές του κύκλου. Η Οιστραδιόλη (ε2) παίζει σημαντικό ρόλο στην ποιότητα του ωαρίου. Βασικά να μην χρειαστεί να τις κάνεις….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πολυ ελπιδοφορο το νεο σου! Βέβαια είναι 40 ετών και έτσι δεν είναι σίγουρο ότι θα δο΄υμε και αποτέλεσμα!  Αν επιτρέπεται ποσο ετων ηταν ο κουμπαρος σου οταν εκανε επεμβαση? Εχεις κανει την εξεταδη ΑΜΗ;

Πες μου ότι με το είναι 40 ετών εννοείς ότι είναι μεγάλος; να τρελαθούμε τελείως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πες μου ότι με το είναι 40 ετών εννοείς ότι είναι μεγάλος; να τρελαθούμε τελείως... 

Ναι ετσι μας ειπαν οι ανδρολογοι οτι ειναι μεγαλος σε ηλικια και εχει κιρσοκηλη τουλαχιστον 20χρονια αρα οι πιθανοτητες να βελτιωθει το σπερμα μετα την επεμβαση κιρσοκηλης μικραινουν λογω ηλικιας. Δεν ειναι μηδεν αλλα γενικα αρκετα μικροτερες. Εαν ειχε κανει επεμβαση μικροτερος οι πιθανοτητες θα ηταν πολυ περισσοτερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πες μου ότι με το είναι 40 ετών εννοείς ότι είναι μεγάλος; να τρελαθούμε τελείως... 

Μεγάλος στην γόνιμη ηλικία θα εννοουν.. όπως σε μας τις γυναίκες.. από 35 και περισσότερο 40 χρ και πάνω αρχίζουμε να μεγαλώνουμε στην γόνιμη ηλικία.. στην βιολογική είμαστε μπεμπακια ακομα😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πες μου ότι με το είναι 40 ετών εννοείς ότι είναι μεγάλος; να τρελαθούμε τελείως... 

Κοριτσι μου για να γινει πατερας δεν ειναι μεγαλος.. για επεμβαση κιρσοκηλης ομως οι πιθανοτητες πεφτουν.. απ αυτη την αποψη το λεει η @Hopemumtobe..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Μεγάλος στην γόνιμη ηλικία θα εννοουν.. όπως σε μας τις γυναίκες.. από 35 και περισσότερο 40 χρ και πάνω αρχίζουμε να μεγαλώνουμε στην γόνιμη ηλικία.. στην βιολογική είμαστε μπεμπακια ακομα😉😉

Για τις πιθανοτητες να εχει αποτελεσματικοτητα η επεμβαση της κιρσοκηλης εννοουν οι ανδρολογοι, επειδη το εχει ηδη παρα πολλα χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου για να γινει πατερας δεν ειναι μεγαλος.. για επεμβαση κιρσοκηλης ομως οι πιθανοτητες πεφτουν.. απ αυτη την αποψη το λεει η @Hopemumtobe..

Ακριβως αυτο ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου χθες βρηκα φαρμακειο κ πηρα ενα τεστ clear blue πρωινης ανιχνευσης.. το εκανα το πρωι κ φυσικα ΑΡΝΗΤΙΚΟ... Αναμενομενο.. παω σουμπιτη για σαλπιγγογραφια να ξεμπερδευω κ μ αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου χθες βρηκα φαρμακειο κ πηρα ενα τεστ clear blue πρωινης ανιχνευσης.. το εκανα το πρωι κ φυσικα ΑΡΝΗΤΙΚΟ... Αναμενομενο.. παω σουμπιτη για σαλπιγγογραφια να ξεμπερδευω κ μ αυτο!!

Κριμα βρε κοριτσι μου☹️.. Να πας οπωσδηποτε για σαλπιγογραφια! Πιστευω εαν το κανετε κι αυτο θα ηρεμησετε για ολα τα αλλα τα ψαξατε. Οποτε μηπως ειναι εκει το θεμα και το λύσετε για να προχωρησετε🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου χθες βρηκα φαρμακειο κ πηρα ενα τεστ clear blue πρωινης ανιχνευσης.. το εκανα το πρωι κ φυσικα ΑΡΝΗΤΙΚΟ... Αναμενομενο.. παω σουμπιτη για σαλπιγγογραφια να ξεμπερδευω κ μ αυτο!!

Κορίτσι μου σύμφωνα με το πινακάκι δεν έχεις καν καθυστέρηση ακόμα οπότε μέχρι να εμφανιστεί η ακατανομαστη όλα παιζονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου σύμφωνα με το πινακάκι δεν έχεις καν καθυστέρηση ακόμα οπότε μέχρι να εμφανιστεί η ακατανομαστη όλα παιζονται

ευχαριστω κοριτσι για τη θετικη ενεργεια αλλα ηρθαν τα πρωτα καφε απο πεμπτη.. οποτε τη δευτερα θα ερθει η περιοδος αλλα 2 μερες νωριτερα... της ηρθε σε αυτο τον κυκλο να κανει εμφανιση 2 ημερες νωριτερα..😒

επισης πηρα τεστ πρωιμης ανιχνευσης τα οποια δειχνουν 5 ημερες πριν την περιοδο (και 6 ημερες πριν την καθυστερηση) κι εγω σμρ που το εκανα ειμαι 4 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο και 2 ημερες πριν απο την ημερα που θα ερθει τελικα.. (το υπολογιζω γιατι εχω καφε 4 ημερες πριν σε ΚΑΘΕ ΚΥΚΛΟ....

θα κανω τη σαλπιγγογραφια που ολο παω πισω πισω και θα ξαναπροσπαθησουμε το δεκεμβρη!!😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, ένα όμορφο σκ εύχομαι και καλή ξεκούραση στα κορίτσια μας που δουλεύουν 💕 

Εγώ παίρνω ντουφαστον για να μου έρθει περίοδος.. δεν ξέρω αν και ποτε εκανα οωρηξια.... και κουράστηκα με τις οωρηξιας πραγματικά και τις επαφές στις 5 τα χαράματα 🤣.. οποτε ας τελειώνω με εξετάσεις και επιτροπή και οοταν ξανά ελπίσω να ξέρω ότι εχω μεσα μου 2 σπορακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, ένα όμορφο σκ εύχομαι και καλή ξεκούραση στα κορίτσια μας που δουλεύουν 💕 

Εγώ παίρνω ντουφαστον για να μου έρθει περίοδος.. δεν ξέρω αν και ποτε εκανα οωρηξια.... και κουράστηκα με τις οωρηξιας πραγματικά και τις επαφές στις 5 τα χαράματα 🤣.. οποτε ας τελειώνω με εξετάσεις και επιτροπή και οοταν ξανά ελπίσω να ξέρω ότι εχω μεσα μου 2 σπορακια

Oλοσωστη ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκανα και εγώ τεστ όχι πρώιμης κανονικό και εμένα αρνητικό, πάει κ αυτος ο μήνας 🥺

μηπως επειδη ηταν κανονικο, θελει να εχεις ηδη καθυστερηση;; εκανες με τα πρωτα ουρα;; περιμενε κανα 2 μερουλες να δουμε τι γινεται...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, ένα όμορφο σκ εύχομαι και καλή ξεκούραση στα κορίτσια μας που δουλεύουν 💕 

Εγώ παίρνω ντουφαστον για να μου έρθει περίοδος.. δεν ξέρω αν και ποτε εκανα οωρηξια.... και κουράστηκα με τις οωρηξιας πραγματικά και τις επαφές στις 5 τα χαράματα 🤣.. οποτε ας τελειώνω με εξετάσεις και επιτροπή και οοταν ξανά ελπίσω να ξέρω ότι εχω μεσα μου 2 σπορακια

καλα κι εμενα μου βγηκε μια κουραση (ψυχικη) και μια απογοητευση. 😔 ξερω οτι θα δρομολογησω τη σαλπιγγογραφια και τις βιταμινες του αντρα μου αλλα σκεφτομαι παλι διατροφες κλπ και μου φαινονται βουνο. αληθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έκανα και εγώ τεστ όχι πρώιμης κανονικό και εμένα αρνητικό, πάει κ αυτος ο μήνας 🥺

Θα το πιστέψουμε μόλις αδιαθετησεις 😉💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, ένα όμορφο σκ εύχομαι και καλή ξεκούραση στα κορίτσια μας που δουλεύουν 💕 

Εγώ παίρνω ντουφαστον για να μου έρθει περίοδος.. δεν ξέρω αν και ποτε εκανα οωρηξια.... και κουράστηκα με τις οωρηξιας πραγματικά και τις επαφές στις 5 τα χαράματα 🤣.. οποτε ας τελειώνω με εξετάσεις και επιτροπή και οοταν ξανά ελπίσω να ξέρω ότι εχω μεσα μου 2 σπορακια

Καλημερα Κατερίνα μου! Πόσο καιρό παίρνει αυτο με επιτροπη εαν γνωριζεις φυσικα? (εγω δν εχω ιδεα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

καλα κι εμενα μου βγηκε μια κουραση (ψυχικη) και μια απογοητευση. 😔 ξερω οτι θα δρομολογησω τη σαλπιγγογραφια και τις βιταμινες του αντρα μου αλλα σκεφτομαι παλι διατροφες κλπ και μου φαινονται βουνο. αληθεια. 

Ποοοσο σε καταλαβαίνω.. κορίτσι μου ο άντρας σου είναι συνεργάσιμος? Η πρέπει να τον κυνηγάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να ρωτήσω τι είναι αυτό ; Δεν γνωριζω καθόλου.. 
    • Καλησπέρα Αναστασία μου!!! Εγώ αύριο θα πάω το πρωί να κάνω την καμπύλη ζαχάρου κι έχω φάει του κόσμου τα γλυκά κ παγωτά... σήμερα πήγαμε είδαμε τον μπέμπη και είναι μούτρο ο κύριος!!! Ξεπέρασε το κιλό στις μετρήσεις και είμαι 27 εβδομάδες ακριβώς... έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα...αυτές οι κράμπες στον ύπνο δε παλεύονται κ συνεχίζουν να πονάνε τα πόδια όλη μέρα... Εσάς κορίτσια σας είπε ο γυναικολόγος σας για το εμβόλιο του κοκκύτη;; Μου είπε ότι το συστήνουν από την 20η εβδομάδα μέχρι την 35η κ καλό θα είναι να εμβολιαστεί κ το ευρύτερο περιβάλλον (σύζυγος, παππούδες και γιαγιάδες) που θα κρατάνε το μωρό κ μου είπε να το συζητήσω κ με τον παιδίατρο που θα έχω..
    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...