Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πολύ ψυχοφθόρο οντως…κορίτσι μου για σένα έχω ένα πολύ καλό προαίσθημα ότι όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη ❤️ Εξάλλου εδώ είμαστε να γκρινιΑζουμε 😂😂

Αχχ μακάρι κοριτσάκι μου το προαίσθημα σου να βγει αληθινό 💗 μόνο που το λες παίρνω δύναμη ειλικρινά! Μια τέραστια αγκαλιά έχεις 💗 

Περιμένουμε και δικά σου νέα απο γιατρούς, βρες να ασχολείσαι με κάτι, να ξεχνιέσαι όταν μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων.. Εγώ παράλληλα με την δουλειά μου ασχολουμε με το εξοικονομω, Νοεμβρίο ανοίγει η πλατφόρμα και έχω 3 πελάτες, δεν προλαβαίνω να αναλάβω άλλους φυσικά, παρόλα αυτά μόλις κλείσω τα αρχεία μου επιστρέφω στο πρόβλημα και πάλι βυθίζομαι σε αυτό! Νιώθω ότι χάνω στιγμές κορίτσια μου, νιώθω οτι έχω αποστασιοποιηθεί και με έχει απορροφήσει το πρόβλημα που αντιμετώπιζω! Πφφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

ειναι του Paulo Coelho!!! ❤️ κι εγω το αγαπω και το σκεφτομαι συχνα!!! (οταν δε με πιανουν οι μαυρες μου... 😆😆😆)

ενταξει ολες εχουμε τα πανω και τα κατω μας.. αν μου το ελεγες χτες αυτο θα σου ελεγα σιγα μην ισχυει.. σημερα ειναι μια αλλη μερα.. ειμαστε δυνατες.. επιτρεπεται να πεφτουμε επιβαλλεται να σηκωνομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

πω πωωω!! μια τρελα!!! λοιπον ψυχραιμια... εισαι τοσο δυνατη εσυ κατερινουλι μου!!!! 💪

ειμαι σιγουρη οτι εκανες καλο προγραμματισμο και ολα θα τα φερεις εις περας!!!! μην πελαγωνεις!! ειναι το πρωτο κρας τεστ!!! θα το περασετε και τσουππππ!!!! πλησιαζεις το ονειρο!!!!!!! 💖

αυτο να σκεφτεσαι!!!!!! 😍😍😍❤️

Έχω αγχωθεί πολύ με τις τόσες εξετάσεις που πρέπει να κάνω... Επίσης πρέπει να λείψω απιο τη δουλειά, άλλο άγχος και αυτο να ενημερώσω και να ζητήσω άδειες! 

Κορίτσι μου απο εσένα περιμένω πώς και πως την σαλπιγγογραφια σου 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ενταξει ολες εχουμε τα πανω και τα κατω μας.. αν μου το ελεγες χτες αυτο θα σου ελεγα σιγα μην ισχυει.. σημερα ειναι μια αλλη μερα.. ειμαστε δυνατες.. επιτρεπεται να πεφτουμε επιβαλλεται να σηκωνομαστε

ακριβωωωωως οπως τα λες!!! συμφωνω!!! 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχ μακάρι κοριτσάκι μου το προαίσθημα σου να βγει αληθινό 💗 μόνο που το λες παίρνω δύναμη ειλικρινά! Μια τέραστια αγκαλιά έχεις 💗 

Περιμένουμε και δικά σου νέα απο γιατρούς, βρες να ασχολείσαι με κάτι, να ξεχνιέσαι όταν μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων.. Εγώ παράλληλα με την δουλειά μου ασχολουμε με το εξοικονομω, Νοεμβρίο ανοίγει η πλατφόρμα και έχω 3 πελάτες, δεν προλαβαίνω να αναλάβω άλλους φυσικά, παρόλα αυτά μόλις κλείσω τα αρχεία μου επιστρέφω στο πρόβλημα και πάλι βυθίζομαι σε αυτό! Νιώθω ότι χάνω στιγμές κορίτσια μου, νιώθω οτι έχω αποστασιοποιηθεί και με έχει απορροφήσει το πρόβλημα που αντιμετώπιζω! Πφφφφ 

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενεργεία ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 το ξερεις πάντα θα την εχεις 

εγω άσε μετά από 2 χρόνια αποχή κ λόγο κοβιντ περισσότερο(αφού τα έκαναν μόνοι τους οι φοιτητές 😂😂 ησύχασα βέβαια)  ανέλαβα ξανά πτυχιακές και εργασίες για φοιτητές!!! Δεν ξέρω που θα βρω χρόνο να τις κάνω γιατί τελος του μήνα έχω ένα γάμο μέσα του μήνα έχουμε τριήμερο συνέδριο με τους διαιτολόγους από το πρωί ως το βράδυ… τουλάχιστον θα περάσει καπως ο Νοέμβρη δεν θα πολύ σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έχω αγχωθεί πολύ με τις τόσες εξετάσεις που πρέπει να κάνω... Επίσης πρέπει να λείψω απιο τη δουλειά, άλλο άγχος και αυτο να ενημερώσω και να ζητήσω άδειες! 

Κορίτσι μου απο εσένα περιμένω πώς και πως την σαλπιγγογραφια σου 💗

και σκεφτομαι τωρα.. μηπως εκει ειναι η ακρη του νηματος γι αυτο το καφε αιμα καθε μηνα;;;;;; λιγο εμεινε.. θα την κανουμε κι αυτη και θα δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@Froufro μου να σε ρωτησω... σμρ θα επισκεφθω μια φιλη μου η οποια μπαινει στον 5ο μηνα εγκυμοσυνης... οταν εισαι στον 5ο τρως κανονικα γλυκακια;; δεν ξερω τι να της παω μωρε...😂😂 εχεις καμια καλη ιδεα;

Μόνο κανονικά????? Με έχουν μάθει σο ζαχαροπλαστείο με το red velvet που παίρνω συνέχεια 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

η μια στηριζει την αλλη!!!! ειστε πιο φιλες κι απ τις φιλες μου!!! εδω βγαζουμε τα σωψυχα μας καθε μερα!!!

τετοια κατανοηση δεν μπορουμε να βρουμε αλλου και μαλιστα τοσο μαζικη... ολες σκεφτομαστε και νιωθουμε τα ιδια.. εχουμε τις ιδιες αγωνιες...!!!

παμε μονο μπροστα!!!! δυναμικα!!!! τα καλυτερα ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!!!! 💪💪💖💖💖

Εχεις δίκιο τα καλύτερα έρχονται 💕💕💕💕 πάμε δυνατά όλα θα έρθουν με τη σειρά τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ολα θα πανε καλα.. ειναι οντως πολυ ψυχοφθορο αλλα μικρη εισαι ακομα.. εχεις χρονια μπροστα σου να βρεις την ακρη και να κανεις τα παιδακια σου.. εδω ειναι σαν γκρουπ ψυχοθεραπειας και ειναι πολυ καλο αυτο

Εχεις δίκιο και εσυ όλα καλά θα πάνε υγεία να έχουμε πάνω από όλα και θετική σκέψη 😘😘🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μόνο κανονικά????? Με έχουν μάθει σο ζαχαροπλαστείο με το red velvet που παίρνω συνέχεια 😁😁😁

😂😂😂 τελεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο και εσυ όλα καλά θα πάνε υγεία να έχουμε πάνω από όλα και θετική σκέψη 😘😘🙏❤️

εγω ειμαι κοντα στο τελος της γονιμοτητας μου.. και να μην κανω αλλο για μενα δεν θα ειναι τοσο ασχημο.. στεναχωριεμαι για τον νυν και για τα μωρα που ζητανε συνεχεια αδελφακι.. οταν το εχασα ενοιωσα ανικανη και του ειπα να θες μπορεις να βρεις μια νεοτερη κοπελα που θα μπορει να σου δωσει ενα παιδακι που τοσο θες.. αυτο ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το να μην μπορεσω εγω να κανω μωρο γιατι νοιωθω οτι θα στερησω σε εναν ανθρωπο την ευλογια να γινει πατερας.. παρολα αυτα το παλευω και ελπιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνω τις δουλίτσες μου σήμερα μια κ έμεινα σπίτι κ σας διαβάζω λίγο... θα συμφωνήσω με τον κυρ Paulo..... 😋

Κεφάλι ψηλά κορίτσια μου! 

@Κατεριναπαπ είσαι το επόμενο σιγουράκι μας!!!! Όχι ότι από τις υπόλοιπες δεν περιμένουμε, αλλά έχεις φτιάξει πρόγραμμα... περιμένουμε να το ολοκληρώσεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Μία φίλη μου είχε αυτά τα καφέ και της βρήκε τελικά ένα πολύ πολύ μικρό πολύποδα. Κατά τα άλλα σε τίποτα δε θα ενοχλούσε της είχαν πει τόσο μικρός. Μόνο αυτά τα καφέ. Κι εγώ σε 2-3 κύκλους το καλοκαίρι είχα αρκετές με΄ρες πριν και μετά την περίοδο και μετά σταμάτησαν πάλι και τώρα μου ερχόταν περίοδος με μόνο 1 μέρα καφέ πριν. Εμένα μου είχαν πει μάλλον ορμονικό.

ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση!!! ❤️

τον πολυποδα δεν τον βλεπουν με τν υπερηχο;; μου εκανε η γυναικολογος κολπικο υπερηχο και ειπε ειμαι πεντακαθαρη... 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση!!! ❤️

τον πολυποδα δεν τον βλεπουν με τν υπερηχο;; μου εκανε η γυναικολογος κολπικο υπερηχο και ειπε ειμαι πεντακαθαρη... 😐

αν είναι πάρα πολύ μικρός μπορεί και να μη φανεί! Αυτής ήταν τόσο μικρός και ασήμαντος της είπαν που δε φαινόταν. Αλλά αν δε δημιουργεί θέματα από την άλλη δε χρειάζεται και να τον ψάξεις πιο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενεργεία ❤️❤️❤️🙏🙏🙏 το ξερεις πάντα θα την εχεις 

εγω άσε μετά από 2 χρόνια αποχή κ λόγο κοβιντ περισσότερο(αφού τα έκαναν μόνοι τους οι φοιτητές 😂😂 ησύχασα βέβαια)  ανέλαβα ξανά πτυχιακές και εργασίες για φοιτητές!!! Δεν ξέρω που θα βρω χρόνο να τις κάνω γιατί τελος του μήνα έχω ένα γάμο μέσα του μήνα έχουμε τριήμερο συνέδριο με τους διαιτολόγους από το πρωί ως το βράδυ… τουλάχιστον θα περάσει καπως ο Νοέμβρη δεν θα πολύ σκέφτομαι 

Τέλεια μπράβο καλά κάνεις και ασχολείσαι με κάτι επιπλέον, πέρα του οτι απασχολείς το μυαλό σου, είναι και ένα έξτρα εισοδηματακι! 

Ευχαριστώ κορίτσια μου για ολη την στηρίξει, εύχομαι να είμαι σύντομα να έχουμε ολες μια γλυκιά ανάμνηση  💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

και σκεφτομαι τωρα.. μηπως εκει ειναι η ακρη του νηματος γι αυτο το καφε αιμα καθε μηνα;;;;;; λιγο εμεινε.. θα την κανουμε κι αυτη και θα δουμε....

Μπαα δεν πιστεύω να παίζει ρόλο κορίτσι μου...  με την σαλπιγγογραφια βλέπεις σάλπιγγες και μήτρα,  είτε κλειστες είτε ανοιχτές είναι σάλπιγγες δεν επηρεάζει τη ροη του αίματος,  οι πολυποδες συνήθως δημιουργούν αιμορραγίες Στην περίοδο.. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που έχεις αυτή τη ροή στο αίμα.. αλλα οι γιατροί αφού δεν τους ανησυχεί φρόντισε να μην Ανησυχεί και εσένα κορίτσι μου! Εύχομαι μια πεντακάθαρη σαλπιγγογραφια!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τέλεια μπράβο καλά κάνεις και ασχολείσαι με κάτι επιπλέον, πέρα του οτι απασχολείς το μυαλό σου, είναι και ένα έξτρα εισοδηματακι! 

Ευχαριστώ κορίτσια μου για ολη την στηρίξει, εύχομαι να είμαι σύντομα να έχουμε ολες μια γλυκιά ανάμνηση  💗

Ε ναι βρε μαθαίνεις κιολας πχ τώρα θα μάθω για τους βίο διεγέρτες στα άλγη (🤣🤣 πολύ χρήσιμο τι να πω 😂😂) αλλά τώρα είναι ένα έξτρα εισόδημα που η αλήθεια το χρειάζομαι!! 
 

Ειμαστε μόνιμα με άγχος να ξυπνήσουμε ένα πρωί και να μην έχουμε άγχος γίνεται;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κάνω τις δουλίτσες μου σήμερα μια κ έμεινα σπίτι κ σας διαβάζω λίγο... θα συμφωνήσω με τον κυρ Paulo..... 😋

Κεφάλι ψηλά κορίτσια μου! 

@Κατεριναπαπ είσαι το επόμενο σιγουράκι μας!!!! Όχι ότι από τις υπόλοιπες δεν περιμένουμε, αλλά έχεις φτιάξει πρόγραμμα... περιμένουμε να το ολοκληρώσεις 🥰

Αχχχ μακάρι ολες μας κορίτσι μου,να έχουμε μια εγκυμοσύνη ασφαλή και να έρθουμε στο νησί σου να  βρεθούμε όλες εκει φουσκωμένες και να το απολαύσουμε! 😉💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση!!! ❤️

τον πολυποδα δεν τον βλεπουν με τν υπερηχο;; μου εκανε η γυναικολογος κολπικο υπερηχο και ειπε ειμαι πεντακαθαρη... 😐

Θα πας τώρα τελικά ή αρχές του χρόνου για σαλπιγγογραφεια;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Ε ναι βρε μαθαίνεις κιολας πχ τώρα θα μάθω για τους βίο διεγέρτες στα άλγη (🤣🤣 πολύ χρήσιμο τι να πω 😂😂) αλλά τώρα είναι ένα έξτρα εισόδημα που η αλήθεια το χρειάζομαι!! 
 

Ειμαστε μόνιμα με άγχος να ξυπνήσουμε ένα πρωί και να μην έχουμε άγχος γίνεται;;;;; 

😂😂😂😂 είναι δεν είναι χρήσιμο, αργότερα οι γνώσεις που θα μεταφέρεις στα παιδάκια σου θα είναι παααρα πολύ χρήσιμες!!! 

Ασε απο άγχος άλλο τπτ! Έχω μπουρδουκλωθει πραγματικά και το άγχος μου με κυριεύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχχ μακάρι ολες μας κορίτσι μου,να έχουμε μια εγκυμοσύνη ασφαλή και να έρθουμε στο νησί σου να  βρεθούμε όλες εκει φουσκωμένες και να το απολαύσουμε! 😉💗

Αααα τελειο ακούγεται και να τρωμε red velvet και να πίνουμε το decaf μας 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αααα τελειο ακούγεται και να τρωμε red velvet και να πίνουμε το decaf μας 🤣🤣

Μονο στην ιδέα τρεεεεελαα με πιάνει 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂😂 είναι δεν είναι χρήσιμο, αργότερα οι γνώσεις που θα μεταφέρεις στα παιδάκια σου θα είναι παααρα πολύ χρήσιμες!!! 

Ασε απο άγχος άλλο τπτ! Έχω μπουρδουκλωθει πραγματικά και το άγχος μου με κυριεύει!

Να σας πω κάτι να γελάσετε … ήτανε τα γενέθλια του μπαμπά μου το προηγούμενο Σάββατο και ήρθε κ ο αδερφος μου με το ανιψακι (2 χρόνων) εκεί που καθόμασταν με τον άντρα μου έρχεται και μας λέει μπιμπι (εμβόλιο) να μας βάλει υποτίθεται…εν το μεταξύ το έκανε τόσο δυνατά που μας πόνεσε και του το πήρε ο άντρας μου κ το έκρυψε κ του είπε ήρθε ο κακός ο λύκος και το πήρε… το βρήκε μετα στη τσέπη του άντρα μου κ νόμιζε ότι ο κακός ο λύκος είναι ο άντρας μου και δεν τον πλησίαζε και όταν τον ρωτούσαμε ποιος είναι αυτος μας έλεγε « ο λύκος» 😂😂😂 είχε πολύ πλάκα…ευτυχώς μετα κατάλαβε ότι είναι άνθρωπος 🤣🤣🤣😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα πας τώρα τελικά ή αρχές του χρόνου για σαλπιγγογραφεια;;; 

ελεγα για αρχες του ετους για να βγω οικονομικα.... Θα το σκεφτω λιγο ακομη μηπως παω και νοεμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Να σας πω κάτι να γελάσετε … ήτανε τα γενέθλια του μπαμπά μου το προηγούμενο Σάββατο και ήρθε κ ο αδερφος μου με το ανιψακι (2 χρόνων) εκεί που καθόμασταν με τον άντρα μου έρχεται και μας λέει μπιμπι (εμβόλιο) να μας βάλει υποτίθεται…εν το μεταξύ το έκανε τόσο δυνατά που μας πόνεσε και του το πήρε ο άντρας μου κ το έκρυψε κ του είπε ήρθε ο κακός ο λύκος και το πήρε… το βρήκε μετα στη τσέπη του άντρα μου κ νόμιζε ότι ο κακός ο λύκος είναι ο άντρας μου και δεν τον πλησίαζε και όταν τον ρωτούσαμε ποιος είναι αυτος μας έλεγε « ο λύκος» 😂😂😂 είχε πολύ πλάκα…ευτυχώς μετα κατάλαβε ότι είναι άνθρωπος 🤣🤣🤣😂 

😂😂😂😂😂 να χαίρεσαι το μπαμπά Σου κορίτσι μου, χρόνια του πολλά με υγεία!!! 

Τα μωρά έχουν πολύ πλάκα πολυ γελάω και εγώ με αυτές τις ηλικίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...