Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα εύχομαι και καλή δουλειά στα κορίτσια που δουλεύουν!!!,💗

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Θα ήθελα την συμβουλή σας, γιατί ειλικρινά έχω αγχωθει άσχετα αν έχω περάσει 3 εγκυμοσύνες. Μια τελειομηνη και 2 παλινδρομησε.

Περιμένω 13/11 αλλά από προχθές το βράδυ έχω πονάκια περιόδου και τσούζουν οι θηλές μου. Σήμερα ξύπνησα με άσχημο στομάχι και ζαλάδα.

Πότε πιστεύετε βρε κορίτσια ότι μπορώ να κάνω τέστ?

 

Κορίτσι μου εγώ είμαι από αυτές που βιάζονται πάντα με τα τεστ, αλλά έχεις ακόμα αρκετές μέρες μπροστά σου.... μέχρι τις 13 είναι 8 μέρες! Αν δεν μπορείς να κρατηθείς περίμενε τουλάχιστον 3 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Λυπάμαι βρε κορίτσι μου οντως και εγώ πίστεψα ότι ισως είναι κάτι άλλο 🙄🥺 ρωτά ομως να ξερεις γιατί συμβαίνει… πολύ περίεργα πράγματα αυτος ο μηνας οντως 

αστα να πανε ραφαελα μου!!! δεν πειραζει.. πάμε τον άλλο μηνα πιο δυναμικα!!!!! 💪💪❤️❤️

ευχομαι σ εσενα να μην ερθει βεβαια και να μας πεις ευχαριστα τη Δευτερα!!!!!😉🙏🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση βρε κορίτσι μου? Έτσι όπως λες ότι έχει κατέβει αίμα κ πονάς, δεν είναι όπως τις άλλες φορές που μας έχεις πει νομίζω... αν θυμάμαι σωστά, σε αυτά τα "προεόρτια" όπως τα λες κ εσύ έχεις μόνο λίγο καφέ κ σταματάει.... αίμα κανονικό έχεις μετά! Άσχετα με το αν είναι το θετικό που περιμένουμε, κάτι διαφορετικό συμβαίνει αυτό είναι σίγουρο 🤔

χθες ειχα πιο πολλη ροη απ οτι συνηθως την πρωτη ημερα... αλλα δεν ξερω αν τους προηγουμενους μηνες εφταιγε και οτι πηγαινα θαλασσα... δλδ μπορει να ειχα τα προεορτια και να πηγαινα για μπανιο κανονικα γτ ηξερα οτι η κανονικη περιοδος θα ερχοταν μετα....

αχ πραγματικα εχω μπερδευτει και με νευριαζει πιο πολυ οτι συμβαινει καθε μηνα και δεν ξερω που οφειλεται... και κανενας γυναικολογος δε δινει σημασια.. και ο προηγουμενος και η φετινη μου λενε συμβαινει να κατεβαινει λιγο αιμα πριν την περιοδο... αλλα εγω το παθαινω ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ επι 1 χρονο και βαλε.....

ελπιζω να με βοηθησει ο ενδοκρινολογος!!! 🙏😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι σε σοκ! Μου είχαν βγει τα δύο τεστ ωορρηξίας θετικά τις προηγούμενες μέρες, αλλά διάβαζα ότι αν πιάνουν τη β-χοριακή και θετικοποιούνται από αυτό, τότε θα την έπιανε και ένα τεστ εγκυμοσύνης. Κι έκανα τεστ εγκυμοσύνης ενώ είχα υποσχεθεί να μην κάνω μέχρι την καθυστέρηση και βγήκε ακαριαία θετικό και 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Είμαι σε ειλικρινά σε σοκ. Πήγα να κάνω επιτόπου αιματολογική εξέταση να το επιβεβαιώσουμε. Δεν το πιστεύω! Προσπαθώ να σκέφτομαι ψύχραιμα γιατί ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς και μπορεί να χαθεί, αλλά είναι δύσκολο! Είναι πραγματικά γούρικο το εδώ φόρουμ και εσείς ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χθες ειχα πιο πολλη ροη απ οτι συνηθως την πρωτη ημερα... αλλα δεν ξερω αν τους προηγουμενους μηνες εφταιγε και οτι πηγαινα θαλασσα... δλδ μπορει να ειχα τα προεορτια και να πηγαινα για μπανιο κανονικα γτ ηξερα οτι η κανονικη περιοδος θα ερχοταν μετα....

αχ πραγματικα εχω μπερδευτει και με νευριαζει πιο πολυ οτι συμβαινει καθε μηνα και δεν ξερω που οφειλεται... και κανενας γυναικολογος δε δινει σημασια.. και ο προηγουμενος και η φετινη μου λενε συμβαινει να κατεβαινει λιγο αιμα πριν την περιοδο... αλλα εγω το παθαινω ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ επι 1 χρονο και βαλε.....

ελπιζω να με βοηθησει ο ενδοκρινολογος!!! 🙏😄

Συμφωνώ με τη φρουφρο αν είναι αρκετή η ροή με αιμα κόκκινο σημαίνει ότι είναι περίοδος…αλλά πολύ γρήγορα δε σου ήρθε;; Ελπίζω ο ενδοκρινολόγος να σε διαφωτίσει, εχεις ρωτησει ξανά τον ενδοκρινολόγο; Ή μόνο γυναικολόγους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Συμφωνώ με τη φρουφρο αν είναι αρκετή η ροή με αιμα κόκκινο σημαίνει ότι είναι περίοδος…αλλά πολύ γρήγορα δε σου ήρθε;; Ελπίζω ο ενδοκρινολόγος να σε διαφωτίσει, εχεις ρωτησει ξανά τον ενδοκρινολόγο; Ή μόνο γυναικολόγους; 

οχι δεν εχω ρωτησει τον ενδοκρινολογο.. τον επισκευτηκα πρωτη φορα τον ιανουαριο του 2020 και τοτε δεν συνεβαινε αυτο... και τωρα βρηκα ραντεβου μετα απο 2μιση μηνες... τωρα που πλησιαζουν οι μερες θα τον ρωτησω!!

απλα φοβαμαι θα δει τις ορμονολογικες εξετασεις που ειναι φυσιολογικες οι τιμες και δεν ξερω αν θα μπορει να δωσει εξηγηση...😕 ελπιζω να μου δωσει μια εξηγηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

παντως εγω σε αυτο που εχασα τον περασμενο μαιο ειχα αναγουλες και πονακια περιοδου πριν την περιοδο.. εγω παντα περιμενω 2-3 μερες μετα την αναμενομενη μερα περιοδου για να κανω τεστ αλλα απ οτι διαβασα εχει τεστ που μπορεις να το κανεις 5 μερες πριν την μερα που περιμενεις περιοδο.. τωρα για πιο πολλες λεπτομεριες θα σου πουνε τα κοριτσια .. σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις σπορακι

Και εγώ τον περασμένο Απρίλιο που είχα ξανά εγκυμοσύνη μετά την εμφύτευση είχαν αρχίσει συμπτώματα.

Μακάρι κορίτσια να είναι σπορακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

οχι δεν εχω ρωτησει τον ενδοκρινολογο.. τον επισκευτηκα πρωτη φορα τον ιανουαριο του 2020 και τοτε δεν συνεβαινε αυτο... και τωρα βρηκα ραντεβου μετα απο 2μιση μηνες... τωρα που πλησιαζουν οι μερες θα τον ρωτησω!!

απλα φοβαμαι θα δει τις ορμονολογικες εξετασεις που ειναι φυσιολογικες οι τιμες και δεν ξερω αν θα μπορει να δωσει εξηγηση...😕 ελπιζω να μου δωσει μια εξηγηση...

Μπορεί να σε βάλει να ξανά κανεις…ποτέ έκανες τελευταία φορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

οχι δεν εχω ρωτησει τον ενδοκρινολογο.. τον επισκευτηκα πρωτη φορα τον ιανουαριο του 2020 και τοτε δεν συνεβαινε αυτο... και τωρα βρηκα ραντεβου μετα απο 2μιση μηνες... τωρα που πλησιαζουν οι μερες θα τον ρωτησω!!

απλα φοβαμαι θα δει τις ορμονολογικες εξετασεις που ειναι φυσιολογικες οι τιμες και δεν ξερω αν θα μπορει να δωσει εξηγηση...😕 ελπιζω να μου δωσει μια εξηγηση...

Μία φίλη μου είχε αυτά τα καφέ και της βρήκε τελικά ένα πολύ πολύ μικρό πολύποδα. Κατά τα άλλα σε τίποτα δε θα ενοχλούσε της είχαν πει τόσο μικρός. Μόνο αυτά τα καφέ. Κι εγώ σε 2-3 κύκλους το καλοκαίρι είχα αρκετές με΄ρες πριν και μετά την περίοδο και μετά σταμάτησαν πάλι και τώρα μου ερχόταν περίοδος με μόνο 1 μέρα καφέ πριν. Εμένα μου είχαν πει μάλλον ορμονικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μπορεί να σε βάλει να ξανά κανεις…ποτέ έκανες τελευταία φορά; 

στην τελευταια περιοδο εκανα τις εξετασεις... μέσα οκτωβριου...

αν δεν ειχα παει προσφατα γυναικολογο θα ελεγα ειναι καποια κυστη ισως... αλλα με ειδε πολυ καθαρη!!

αβυσσος η περιοδος μου!!!!😂😂😂

υπαρχουν και χειροτερα ομως.. θετικη σκεψη και παμε στα επομενα!!!! 😉💪❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

στην τελευταια περιοδο εκανα τις εξετασεις... μέσα οκτωβριου...

αν δεν ειχα παει προσφατα γυναικολογο θα ελεγα ειναι καποια κυστη ισως... αλλα με ειδε πολυ καθαρη!!

αβυσσος η περιοδος μου!!!!😂😂😂

υπαρχουν και χειροτερα ομως.. θετικη σκεψη και παμε στα επομενα!!!! 😉💪❤️

Τι να πω ελπίζω να βρεις άκρη 🙏🙏 θα πάμε κ εμεις γιατρο 17/11 σε ουρολόγο και 25/11 θα πάω ενδοκρινολόγο και έχω κατά αγχωθεί αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Και εγώ τον περασμένο Απρίλιο που είχα ξανά εγκυμοσύνη μετά την εμφύτευση είχαν αρχίσει συμπτώματα.

Μακάρι κορίτσια να είναι σπορακι!!

Στο ευχομαι αλλα και να μην ειναι παμε για τον επομενο.. ξερω ποσο δυσκολο ειναι αυτο καθε μηνα γιατι και εγω μετα την αποξεση ηταν η 2η προσπαθεια αλλα οκ που θα παει θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι να πω ελπίζω να βρεις άκρη 🙏🙏 θα πάμε κ εμεις γιατρο 17/11 σε ουρολόγο και 25/11 θα πάω ενδοκρινολόγο και έχω κατά αγχωθεί αλήθεια 

κοριτσι μου να μην αγχωνεσαι!!! θα δειτε οτι ολα ειναι καλα και θα χαλαρωσετε!! αυτο πιστευω!!! 😉❤️

και σε περίπτωση που βρεθεί κάτι, θα το καταπολεμήσετε και πάλι θα πάνε ολα καλα!!!! 💪

"Στο τέλος όλα πάνε καλά, αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος!!"😘😘😘

Εδω θα ειμαστε εμεις για οτι κι αν χρειαστεις!!! οι φιλες και συναγωνιστριες σου στον αγωνα της μητροτητας!!!!! 💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι να πω ελπίζω να βρεις άκρη 🙏🙏 θα πάμε κ εμεις γιατρο 17/11 σε ουρολόγο και 25/11 θα πάω ενδοκρινολόγο και έχω κατά αγχωθεί αλήθεια 

Και αυτή η αναμονή μέχρι να πας στο προγραμματίσμενο ραντεβού σου, μα τι ψυχοφθόρο.. πραγματικά αν μπορούσα να τα κάνω ολα σε μια μέρα θα τα είχα κάνει ήδη!

Εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μού 💗

Εμένα με έβαλαν 19 του μηνός για υπέρηχο κάτω κοιλίας, δεν υπήρχε πιο σύντομο,  22 καταθέτω τον φάκελο για επιτροπή,  στις 12  κάνω κάποιες  αιματολογικές και καλλιέργεια κολπικό υγρού και στις 16 τις αιματολογικές 3ης ημερας που πρέπει να γίνουν για επιτροπή! 

Έχω μπουρδουκλωθει! 😩😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου να μην αγχωνεσαι!!! θα δειτε οτι ολα ειναι καλα και θα χαλαρωσετε!! αυτο πιστευω!!! 😉❤️

και σε περίπτωση που βρεθεί κάτι, θα το καταπολεμήσετε και πάλι θα πάνε ολα καλα!!!! 💪

"Στο τέλος όλα πάνε καλά, αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος!!"😘😘😘

Εδω θα ειμαστε εμεις για οτι κι αν χρειαστεις!!! οι φιλες και συναγωνιστριες σου στον αγωνα της μητροτητας!!!!! 💖💖

Αχ με συγκίνησες αυτό μου το λέει και ο άντρας μου ότι αν δεν πάνε καλά δεν είναι το τελος 💕 

κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ αν δεν είχα κ εσας θα είχα τρελαθεί και μαζι κ τον άντρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και αυτή η αναμονή μέχρι να πας στο προγραμματίσμενο ραντεβού σου, μα τι ψυχοφθόρο.. πραγματικά αν μπορούσα να τα κάνω ολα σε μια μέρα θα τα είχα κάνει ήδη!

Εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μού 💗

Εμένα με έβαλαν 19 του μηνός για υπέρηχο κάτω κοιλίας, δεν υπήρχε πιο σύντομο,  22 καταθέτω τον φάκελο για επιτροπή,  στις 12  κάνω κάποιες  αιματολογικές και καλλιέργεια κολπικό υγρού και στις 16 τις αιματολογικές 3ης ημερας που πρέπει να γίνουν για επιτροπή! 

Έχω μπουρδουκλωθει! 😩😣

Πολύ ψυχοφθόρο οντως…κορίτσι μου για σένα έχω ένα πολύ καλό προαίσθημα ότι όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη ❤️ Εξάλλου εδώ είμαστε να γκρινιΑζουμε 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και αυτή η αναμονή μέχρι να πας στο προγραμματίσμενο ραντεβού σου, μα τι ψυχοφθόρο.. πραγματικά αν μπορούσα να τα κάνω ολα σε μια μέρα θα τα είχα κάνει ήδη!

Εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μού 💗

Εμένα με έβαλαν 19 του μηνός για υπέρηχο κάτω κοιλίας, δεν υπήρχε πιο σύντομο,  22 καταθέτω τον φάκελο για επιτροπή,  στις 12  κάνω κάποιες  αιματολογικές και καλλιέργεια κολπικό υγρού και στις 16 τις αιματολογικές 3ης ημερας που πρέπει να γίνουν για επιτροπή! 

Έχω μπουρδουκλωθει! 😩😣

πω πωωω!! μια τρελα!!! λοιπον ψυχραιμια... εισαι τοσο δυνατη εσυ κατερινουλι μου!!!! 💪

ειμαι σιγουρη οτι εκανες καλο προγραμματισμο και ολα θα τα φερεις εις περας!!!! μην πελαγωνεις!! ειναι το πρωτο κρας τεστ!!! θα το περασετε και τσουππππ!!!! πλησιαζεις το ονειρο!!!!!!! 💖

αυτο να σκεφτεσαι!!!!!! 😍😍😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ με συγκίνησες αυτό μου το λέει και ο άντρας μου ότι αν δεν πάνε καλά δεν είναι το τελος 💕 

κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ αν δεν είχα κ εσας θα είχα τρελαθεί και μαζι κ τον άντρα μου 

η μια στηριζει την αλλη!!!! ειστε πιο φιλες κι απ τις φιλες μου!!! εδω βγαζουμε τα σωψυχα μας καθε μερα!!!

τετοια κατανοηση δεν μπορουμε να βρουμε αλλου και μαλιστα τοσο μαζικη... ολες σκεφτομαστε και νιωθουμε τα ιδια.. εχουμε τις ιδιες αγωνιες...!!!

παμε μονο μπροστα!!!! δυναμικα!!!! τα καλυτερα ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!!!! 💪💪💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πολύ ψυχοφθόρο οντως…κορίτσι μου για σένα έχω ένα πολύ καλό προαίσθημα ότι όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη ❤️ Εξάλλου εδώ είμαστε να γκρινιΑζουμε 😂😂

Ολα θα πανε καλα.. ειναι οντως πολυ ψυχοφθορο αλλα μικρη εισαι ακομα.. εχεις χρονια μπροστα σου να βρεις την ακρη και να κανεις τα παιδακια σου.. εδω ειναι σαν γκρουπ ψυχοθεραπειας και ειναι πολυ καλο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και αυτή η αναμονή μέχρι να πας στο προγραμματίσμενο ραντεβού σου, μα τι ψυχοφθόρο.. πραγματικά αν μπορούσα να τα κάνω ολα σε μια μέρα θα τα είχα κάνει ήδη!

Εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μού 💗

Εμένα με έβαλαν 19 του μηνός για υπέρηχο κάτω κοιλίας, δεν υπήρχε πιο σύντομο,  22 καταθέτω τον φάκελο για επιτροπή,  στις 12  κάνω κάποιες  αιματολογικές και καλλιέργεια κολπικό υγρού και στις 16 τις αιματολογικές 3ης ημερας που πρέπει να γίνουν για επιτροπή! 

Έχω μπουρδουκλωθει! 😩😣

ευχομαι να σου πανε ολα τελεια.. εδω μπουρδουκλωθηκα εγω με αυτα που διαβασα ποσο μαλλον εσυ αλλα ενα ενα θα γινουν .. υπομονη και πιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου να μην αγχωνεσαι!!! θα δειτε οτι ολα ειναι καλα και θα χαλαρωσετε!! αυτο πιστευω!!! 😉❤️

και σε περίπτωση που βρεθεί κάτι, θα το καταπολεμήσετε και πάλι θα πάνε ολα καλα!!!! 💪

"Στο τέλος όλα πάνε καλά, αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος!!"😘😘😘

Εδω θα ειμαστε εμεις για οτι κι αν χρειαστεις!!! οι φιλες και συναγωνιστριες σου στον αγωνα της μητροτητας!!!!! 💖💖

"Στο τέλος όλα πάνε καλά, αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος!!"

ποσο μου αρεσε αυτο.. και αληθινο.. θα το εχω στο μυαλο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufro μου να σε ρωτησω... σμρ θα επισκεφθω μια φιλη μου η οποια μπαινει στον 5ο μηνα εγκυμοσυνης... οταν εισαι στον 5ο τρως κανονικα γλυκακια;; δεν ξερω τι να της παω μωρε...😂😂 εχεις καμια καλη ιδεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

"Στο τέλος όλα πάνε καλά, αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος!!"

ποσο μου αρεσε αυτο.. και αληθινο.. θα το εχω στο μυαλο μου

ειναι του Paulo Coelho!!! ❤️ κι εγω το αγαπω και το σκεφτομαι συχνα!!! (οταν δε με πιανουν οι μαυρες μου... 😆😆😆)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...