Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Έχω γενικά σταθερό κύκλο 27 ημερών με πάνω κάτω 2-3 μέρες απόκλιση 

Μπορεί να φταίει κάτι άλλο τότε με την ,lh σου, αφού όλα είναι φυσιολογικά και κανεις καλους κύκλους. Θα μάθουμε σύντομα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Έχω γενικά σταθερό κύκλο 27 ημερών με πάνω κάτω 2-3 μέρες απόκλιση 

Οπότε οωρηξια κάνεις! Το θέμα είναι η ποιότητα του ωάριου σου! Δεν τίθεται θέμα να κάνεις κάποια αγωγή όσο αφορά την οωρηξια... συμβουλέψου τον γιατρό σου και ίσως σου δωσει κάποια βιταμίνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οπότε οωρηξια κάνεις! Το θέμα είναι η ποιότητα του ωάριου σου! Δεν τίθεται θέμα να κάνεις κάποια αγωγή όσο αφορά την οωρηξια... συμβουλέψου τον γιατρό σου και ίσως σου δωσει κάποια βιταμίνη 

Περιμένω να μου απαντήσει.. θα μάθουμε μέχρι αύριο λογικα🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια βγήκα τα αποτελέσματα.. δεν καταλαβαίνω αν είναι καλά η οχι και η γιατρός δεν μου απάντησε ακόμα..  κάτι χαμηλό είναι αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει 

Screenshot_20211103-144852_Gallery.jpg

Οι εξετάσεις ποτέ δε διαβάζονται ως μεμονωμένοι αριθμοί, αλλά στο σύνολό τους. Κάνε λίγη υπομονή και θα σου που η γιατρός. Η LH δείχνει ότι δε θα γίνει ωορρηξία όταν δεν κάνει πικ (αυτό που βρίσκουμε με τα τεστ ωορρηξίας), άρα αν παραμένει συνέχεια χαμηλή σε όλη τη διάρκεια του κύκλου ή αν ανεβαίνει λίγο-πέφτει-ξανανεβαίνει λίγο κλπ. Όχι γενικά αν κάποια στιγμή στον κύκλο είναι χαμηλή. Επίσης, αν εσύ έχεις ήδη μείνει έγκυος, τον προηγούμενο μήνα είδατε τέλειο ωάριο κλπ, δεν είναι λογικό να αγχώνεσαι από μια μεμονωμένη εξέταση που είναι λίγο κάτω από τις μέσες φυσιολογικές τιμές! Θα μπορούσε να είναι λάθος της μέτρησης, τυχαίο γεγονός, ασήμαντη απόκλιση του δικού σου οργανισμού σε σχέση με το μέσο όρο κλπ. Ψυχραιμία λοιπόν και υπομονή να μιλήσεις με τη γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μακάρι κορίτσι μου. Αλλά δυστυχώς απέλυσαν και τον άντρα μου και είμαι να σκάσω.

Πολύ λυπάμαι για τον σύζυγο 🥺🥺 μην αγχώνεσαι ομως για το μωράκι θα έρθει να σκέφτεσαι θετικά, όσο αγχωνόμαστε αυτό δεν έρχεται (τα λεω για να τα ακούσω κ εγώ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

μα πραγματικα ποσες αναποδιες;;; ευτυχως με το παιδακι σου σε βοηθησε η αδερφουλα σου!!! ελπιζω το αμαξι να φτιαχτει αμεσα και να μην ειναι τιποτα σημαντικό... (και να μην εμεινες απο βενζίνη!!! πλάκα κανω 😂😂😂)

στη γιατρο ποτε με το καλό θα ξαναέρθεις να δεις τη ζουζουνιτσα;;

Κοριτσάκι μου τα έβλεπα όλα μαζί εκείνη την ώρα κ δεν σου απάντησα στην ερώτηση......🙄

Γύρω στις 10 Δεκεμβρίου θα ανέβω για να  κάνουμε το Doppler! Επειδή όμως δεν κρατιέμαι τόσο.... στα μισά περίπου θα πάω εδώ απλά για έναν υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου τα έβλεπα όλα μαζί εκείνη την ώρα κ δεν σου απάντησα στην ερώτηση......🙄

Γύρω στις 10 Δεκεμβρίου θα ανέβω για να  κάνουμε το Doppler! Επειδή όμως δεν κρατιέμαι τόσο.... στα μισά περίπου θα πάω εδώ απλά για έναν υπέρηχο 

Δεν πειραζει καλο μου!!! Τοσα ειχες να διευθετησεις...

Τελεια!!! Οποτε σ ενα μηνα περιπου θα μας ξαναρθεις!!!

Απο φορεματακια ροζουλια πως πας;; Πηρες κανενα ακομη;; 😍♀️👗🎀🎀🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Δεν πειραζει καλο μου!!! Τοσα ειχες να διευθετησεις...

Τελεια!!! Οποτε σ ενα μηνα περιπου θα μας ξαναρθεις!!!

Απο φορεματακια ροζουλια πως πας;; Πηρες κανενα ακομη;; 😍♀️👗🎀🎀🎀

Έκανα λίγο παύση γιατί αυτές τις μέρες έχω πολλά που τρέχουν κ η μέρα δεν με φτάνει!!! Θέλω επίσης λίγο να τακτοποιήσω τα δωμάτια μας ώστε να  έχω χώρο να τα βάζω στη συρταριέρα του μωρού μέχρι να πλυθούν... οι γιαγιάδες βέβαια έχουν πάρει φόρα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Οι εξετάσεις ποτέ δε διαβάζονται ως μεμονωμένοι αριθμοί, αλλά στο σύνολό τους. Κάνε λίγη υπομονή και θα σου που η γιατρός. Η LH δείχνει ότι δε θα γίνει ωορρηξία όταν δεν κάνει πικ (αυτό που βρίσκουμε με τα τεστ ωορρηξίας), άρα αν παραμένει συνέχεια χαμηλή σε όλη τη διάρκεια του κύκλου ή αν ανεβαίνει λίγο-πέφτει-ξανανεβαίνει λίγο κλπ. Όχι γενικά αν κάποια στιγμή στον κύκλο είναι χαμηλή. Επίσης, αν εσύ έχεις ήδη μείνει έγκυος, τον προηγούμενο μήνα είδατε τέλειο ωάριο κλπ, δεν είναι λογικό να αγχώνεσαι από μια μεμονωμένη εξέταση που είναι λίγο κάτω από τις μέσες φυσιολογικές τιμές! Θα μπορούσε να είναι λάθος της μέτρησης, τυχαίο γεγονός, ασήμαντη απόκλιση του δικού σου οργανισμού σε σχέση με το μέσο όρο κλπ. Ψυχραιμία λοιπόν και υπομονή να μιλήσεις με τη γιατρό!

Σε ευχαριστώ πολύ.. απλά επειδή μόνο με ρώτησε για την περίοδο και αν έκανα τεστ ωορρηξιας και δεν μου απάντησε αν είναι καλά η μέτρια τεσπα αγχώθηκα.. μάλλον αύριο θα απαντήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!!! 

Ρε κοριτσια μολις βγηκα απ τουαλετα κ το χαρτι ειχε καφε. Δεν το πιστευα κ πηρα κι αλλο γ ν βεβαιωθω...(λεω ακομα κοιμαμαι κι ονειρευομαι😂😂😂) Ηταν καφε!!!

Ξερετε οτι παντα εχω προεορτια κ καφε 3-4 μερες πριν την περιοδο.. τεταρτη περιμενω οποτε περιμενα τα καφε το Σαββατο... Βεβαια μου εχει τυχει (1 στους 4 κυκλους) να ειναι 27....αλλα κι ετσι αυριο θα ειχα καφε....

Κοριτσια τρεμωωωωω!!!!! Λετε να εγινε το θαυμα;;;;

Την προηγουμενη κυριακη (24/10) ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας...

Ελπιζω μονο ν μην μου κανει πλακα ο θεος κι ερθει απλα η περιοδος στις 26 μερες.....😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!! 

Ρε κοριτσια μολις βγηκα απ τουαλετα κ το χαρτι ειχε καφε. Δεν το πιστευα κ πηρα κι αλλο γ ν βεβαιωθω...(λεω ακομα κοιμαμαι κι ονειρευομαι😂😂😂) Ηταν καφε!!!

Ξερετε οτι παντα εχω προεορτια κ καφε 3-4 μερες πριν την περιοδο.. τεταρτη περιμενω οποτε περιμενα τα καφε το Σαββατο... Βεβαια μου εχει τυχει (1 στους 4 κυκλους) να ειναι 27....αλλα κι ετσι αυριο θα ειχα καφε....

Κοριτσια τρεμωωωωω!!!!! Λετε να εγινε το θαυμα;;;;

Την προηγουμενη κυριακη (24/10) ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας...

Ελπιζω μονο ν μην μου κανει πλακα ο θεος κι ερθει απλα η περιοδος στις 26 μερες.....😔😔

Καλημερα κοριτσι μου... παιζει για εμφυτευση παντως βαση των ημερων.. στο ευχομαι ολοψυχα ειλικρινα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!! 

Ρε κοριτσια μολις βγηκα απ τουαλετα κ το χαρτι ειχε καφε. Δεν το πιστευα κ πηρα κι αλλο γ ν βεβαιωθω...(λεω ακομα κοιμαμαι κι ονειρευομαι😂😂😂) Ηταν καφε!!!

Ξερετε οτι παντα εχω προεορτια κ καφε 3-4 μερες πριν την περιοδο.. τεταρτη περιμενω οποτε περιμενα τα καφε το Σαββατο... Βεβαια μου εχει τυχει (1 στους 4 κυκλους) να ειναι 27....αλλα κι ετσι αυριο θα ειχα καφε....

Κοριτσια τρεμωωωωω!!!!! Λετε να εγινε το θαυμα;;;;

Την προηγουμενη κυριακη (24/10) ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας...

Ελπιζω μονο ν μην μου κανει πλακα ο θεος κι ερθει απλα η περιοδος στις 26 μερες.....😔😔

Καλημέρα. Στο εύχομαι από καρδιάς κορίτσι μου.

Και εγώ ωορρηξία είχα 27/10 και περιμένω 13/11. Από χθες έχω πονάκια στην κοιλιά, λευκά υγρά και με τσούζουν οι θηλές μου.

Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!! 

Ρε κοριτσια μολις βγηκα απ τουαλετα κ το χαρτι ειχε καφε. Δεν το πιστευα κ πηρα κι αλλο γ ν βεβαιωθω...(λεω ακομα κοιμαμαι κι ονειρευομαι😂😂😂) Ηταν καφε!!!

Ξερετε οτι παντα εχω προεορτια κ καφε 3-4 μερες πριν την περιοδο.. τεταρτη περιμενω οποτε περιμενα τα καφε το Σαββατο... Βεβαια μου εχει τυχει (1 στους 4 κυκλους) να ειναι 27....αλλα κι ετσι αυριο θα ειχα καφε....

Κοριτσια τρεμωωωωω!!!!! Λετε να εγινε το θαυμα;;;;

Την προηγουμενη κυριακη (24/10) ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας...

Ελπιζω μονο ν μην μου κανει πλακα ο θεος κι ερθει απλα η περιοδος στις 26 μερες.....😔😔

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Πόσο πολύ εύχομαι να είναι έτσι ❤ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ σκέψου να πάρεις κανένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης κ να το κάνεις αύριο μεθαύριο.... αλλιώς θα σκάσω μέχρι να μας πεις!!!! Πρόσεχε δεν πρέπει να με συγχύσεις στην κατάσταση μου!!!! 😅😅😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εχω κ πονους περιοδου... Μαλλον τζαμπα χαρηκα....ευχαριστω γ την αισιοδοξια κ τη θετικη σας ενςργεια!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Υγ κι εγω πρωτη φορα ψηθηκα γ τεστ προωρης ανιχνευσης @Froufroμου.... Κατσε ν δουμε πως θ παει κ ισως παρω ενα ν εχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου εχω κ πονους περιοδου... Μαλλον τζαμπα χαρηκα....ευχαριστω γ την αισιοδοξια κ τη θετικη σας ενςργεια!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Υγ κι εγω πρωτη φορα ψηθηκα γ τεστ προωρης ανιχνευσης @Froufroμου.... Κατσε ν δουμε πως θ παει κ ισως παρω ενα ν εχω....

και εγω ειχα πονους περιοδου οταν ειχα μεινει εγκυος τον μαρτιο αρα τπτ δεν ειναι σιγουρο.. θετικη σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

εγω εχω σκασει.. η γιατρος ακομα να μου απαντησει.. εγω εχω πεθανει απο το αγχος.. ο αντρας μου λεει μια χαρα εισαι.. πριν 7 μηνες εμεινες εγκυος και ξαφνικα εχεις προβλημα και δεν μπορεις? δεν γινεται... τι να του πω και αυτου να μην του χαλασω το ονειρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου εχω κ πονους περιοδου... Μαλλον τζαμπα χαρηκα....ευχαριστω γ την αισιοδοξια κ τη θετικη σας ενςργεια!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Υγ κι εγω πρωτη φορα ψηθηκα γ τεστ προωρης ανιχνευσης @Froufroμου.... Κατσε ν δουμε πως θ παει κ ισως παρω ενα ν εχω....

Καλύτερα βέβαια να είσαι πιο συγκρατημένη γιατί δεν θέλω μωρέ να στεναχωρηθείς αν δεν είναι έτσι.... αλλά από την άλλη, εδώ δεν κρατιέμαι εγώ πόσο μάλλον εσύ!!!! ❤❤❤ άσε που για κάποιον λόγο αυτόν τον μήνα σε περιμένω πως κ πως να μας το ανακοινώσεις!!!

Εγώ πάντως όταν ξεκινάμε τις προσπάθειες έχω ένα σκασμό τεστ για να είμαι έτοιμη... Το έχω κ λίγο σαν γούρι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσια καλημερα

εγω εχω σκασει.. η γιατρος ακομα να μου απαντησει.. εγω εχω πεθανει απο το αγχος.. ο αντρας μου λεει μια χαρα εισαι.. πριν 7 μηνες εμεινες εγκυος και ξαφνικα εχεις προβλημα και δεν μπορεις? δεν γινεται... τι να του πω και αυτου να μην του χαλασω το ονειρο

Καλημέρα κορίτσι μου. Λογικό να έχεις αγχωθεί, αλλά συμφωνώ απόλυτα με τον άντρα σου! Επίσης όπως είπε κ η @MyNa μια ορμόνη μόνη της δεν λέει κάτι.... αν δεν σου απαντήσει η γιατρός να την πάρεις τηλέφωνο για να ηρεμήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια σήμερα από το πρωί δεν με αφήνει να βάλω αντιδράσεις.....! Λέει ότι τις εξάντλησα ενώ ακόμα δεν είχα χρησιμοποιήσει!!! 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσια καλημερα

εγω εχω σκασει.. η γιατρος ακομα να μου απαντησει.. εγω εχω πεθανει απο το αγχος.. ο αντρας μου λεει μια χαρα εισαι.. πριν 7 μηνες εμεινες εγκυος και ξαφνικα εχεις προβλημα και δεν μπορεις? δεν γινεται... τι να του πω και αυτου να μην του χαλασω το ονειρο

Κοριτσι μου υπομονη... Θα σε παρει σιγουρα σημερα!! Το αγχος ειναι κακος συμβουλος.. λιγη υπομονη!! Ιπως λες κι εσυ λιγο καιρο πριν ησουν εγκυος... Σιγουρα θα ερθει συντομα το μωρακι σας!!!🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ρε κορίτσια σήμερα από το πρωί δεν με αφήνει να βάλω αντιδράσεις.....! Λέει ότι τις εξάντλησα ενώ ακόμα δεν είχα χρησιμοποιήσει!!! 😒

Ειναι απο εχθες... Καπως μς το 24ωρο το τσεκαρουν... Γτ κι εγω πριν εβαλα αντιδραση κ μετα ελεγε οτι εξαντοηθηκαν...

Πρεπει ν μας αφησουν να βαζουμε οσες θελουμε!!!!

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ!!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλύτερα βέβαια να είσαι πιο συγκρατημένη γιατί δεν θέλω μωρέ να στεναχωρηθείς αν δεν είναι έτσι.... αλλά από την άλλη, εδώ δεν κρατιέμαι εγώ πόσο μάλλον εσύ!!!! ❤❤❤ άσε που για κάποιον λόγο αυτόν τον μήνα σε περιμένω πως κ πως να μας το ανακοινώσεις!!!

Εγώ πάντως όταν ξεκινάμε τις προσπάθειες έχω ένα σκασμό τεστ για να είμαι έτοιμη... Το έχω κ λίγο σαν γούρι 😁

Γενικα δεν τα θελω τα τεστ... Θελω αν ερθει θετικο ν το δω με χοριακη... για να ειναι εγκυρο.. Οποτε δεν αγορασα ποτε...

Τωρα το σκεφτηκα γτ προχθες εκανα κι αυτο τον υπολογισμο ποτε θ μου δειξει το τεστ προωρης που μας εστειλε η @evaioan νομιζω...

Αχ κοριτσια αν ερθει το θετικο θα τρελαθωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξυ σμρ εβαλα αδεια κ παμε στο αττικο ζωολογικο παρκο... Ηρθε ο ανιψουλης μου απ τη ροδο κ παμε με τον αδερφο μου κ τη νυφη μου ν δουμε τα ζωακια!!!!! 

Κι εγω θελω ν ειμαι ολη μερα τουαλετα ν παρακολουθω τα καφε κτι συμβαινει εκει κατω 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εν τω μεταξυ σμρ εβαλα αδεια κ παμε στο αττικο ζωολογικο παρκο... Ηρθε ο ανιψουλης μου απ τη ροδο κ παμε με τον αδερφο μου κ τη νυφη μου ν δουμε τα ζωακια!!!!! 

Κι εγω θελω ν ειμαι ολη μερα τουαλετα ν παρακολουθω τα καφε κτι συμβαινει εκει κατω 😂😂😂😂

Καλημέρα. Κορίτσι μου εύχομαι να είναι τα πιο όμορφα νέα. Υπομονή και θα δούμε 

Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια σήμερα στην εκδρομουλα σας και να ξεχαστεις. Κοίτα να μην το σκέφτεσαι 

Και εγώ είμαι σε πολύ περίεργη φάση. 

14 Οκτώβρη είδαμε με τον γιατρό ένα μεγάλο έτοιμο για ωορρηξία. Αλλά μου είπε ότι δεν είχε στρογγυλό μέγεθος, οπότε δεν ήταν και καλο λέει.  Την επόμενη ένιωσα μάλλον ωορρηξία, είχα κάτι πονακια. 

10 μέρες μετά από τον υπέρηχο, δεν ξέρω πόσες από την ωορρηξία άρχισα να έχω καφέ. Κράτησαν για 4-5 μέρες αλλά ήταν ανά διαστήματα πολύ αραιά στο χαρτί. Δεν ξέρω τι ήταν αυτό. Αν ήταν η πιο ήπια περίοδος που υπάρχει ή κάτι άλλο.βεβαια δεν είχα καν πόνους περιόδου όπως έχω συνήθως.  Ούτε το στήθος ούτε τίποτα.  Εγώ έχω βάλει στο μυαλό μου ότι ήταν ένας ανώμαλος κύκλος. Απλά τώρα δεν ξέρω σε ποια μέρα του κύκλου είμαι. Έχω μπερδευτεί. 

Λογικά σε μια βδομάδα θα πάω στον γιατρό να μου κάνει Παπ και υπέρηχο μήπως καταλάβει σε τι φάση του κύκλου είμαι. Ή να μου φέρει περίοδο Γιά να ξεκινήσει σωστά ο κύκλος και να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα,οποίο και αν θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εν τω μεταξυ σμρ εβαλα αδεια κ παμε στο αττικο ζωολογικο παρκο... Ηρθε ο ανιψουλης μου απ τη ροδο κ παμε με τον αδερφο μου κ τη νυφη μου ν δουμε τα ζωακια!!!!! 

Κι εγω θελω ν ειμαι ολη μερα τουαλετα ν παρακολουθω τα καφε κτι συμβαινει εκει κατω 😂😂😂😂

Καλημέρα. Κορίτσι μου εύχομαι να είναι τα πιο όμορφα νέα. Υπομονή και θα δούμε 

Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια σήμερα στην εκδρομουλα σας και να ξεχαστεις. Κοίτα να μην το σκέφτεσαι 

Και εγώ είμαι σε πολύ περίεργη φάση. 

14 Οκτώβρη είδαμε με τον γιατρό ένα μεγάλο έτοιμο για ωορρηξία. Αλλά μου είπε ότι δεν είχε στρογγυλό μέγεθος, οπότε δεν ήταν και καλο λέει.  Την επόμενη ένιωσα μάλλον ωορρηξία, είχα κάτι πονακια. 

10 μέρες μετά από τον υπέρηχο, δεν ξέρω πόσες από την ωορρηξία άρχισα να έχω καφέ. Κράτησαν για 4-5 μέρες αλλά ήταν ανά διαστήματα πολύ αραιά στο χαρτί. Δεν ξέρω τι ήταν αυτό. Αν ήταν η πιο ήπια περίοδος που υπάρχει ή κάτι άλλο.βεβαια δεν είχα καν πόνους περιόδου όπως έχω συνήθως.  Ούτε το στήθος ούτε τίποτα.  Εγώ έχω βάλει στο μυαλό μου ότι ήταν ένας ανώμαλος κύκλος. Απλά τώρα δεν ξέρω σε ποια μέρα του κύκλου είμαι. Έχω μπερδευτεί. 

Λογικά σε μια βδομάδα θα πάω στον γιατρό να μου κάνει Παπ και υπέρηχο μήπως καταλάβει σε τι φάση του κύκλου είμαι. Ή να μου φέρει περίοδο Γιά να ξεκινήσει σωστά ο κύκλος και να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα,οποίο και αν θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...