Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

@Tokyo όταν λες 1η μέρα, εννοεις περιόδου; Κάπως έτσι το σκέφτηκα και γώ..βασικά σκέφτομαι να πάω τώρα αφού έχω αδιαθετήσει να δω τι γίνεται γιατί έχω την εντύπωση ότι οι κύκλοι μου είναι ένας καλός και ένας όχι τόσο. Απλά είχα την εντύπωση ότι πρέπει να πάω για υπέρηχο αφού έχω τελειώσει με την περίοδο αλλά μέχρι να τελειώσω ξεκινάω ήδη με φάρμακα και ενέσεις! 🤷‍♀️ Κάπου εκεί μπερδεύτηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

@Tokyo όταν λες 1η μέρα, εννοεις περιόδου; Κάπως έτσι το σκέφτηκα και γώ..βασικά σκέφτομαι να πάω τώρα αφού έχω αδιαθετήσει να δω τι γίνεται γιατί έχω την εντύπωση ότι οι κύκλοι μου είναι ένας καλός και ένας όχι τόσο. Απλά είχα την εντύπωση ότι πρέπει να πάω για υπέρηχο αφού έχω τελειώσει με την περίοδο αλλά μέχρι να τελειώσω ξεκινάω ήδη με φάρμακα και ενέσεις! 🤷‍♀️ Κάπου εκεί μπερδεύτηκα..

Ναι 1η μέρα του κύκλου δλδ 1η μέρα περιόδου. Όμως τώρα με μπέρδεψες. Στο δικό μου πρωτόκολλο 1η μέρα ή το αργότερο 2η πρωί έκανα υπέρηχο κ ορμόνες (αναλύσεις αίματος) κ βλέπαμε την κατάσταση. Το βράδυ της 2ης μέρας άρχιζα ενέσεις (διέγερση) κ μετά από 4 με 5 μέρες άρχιζε ο ανταγωνιστής. Ο γιατρός με έβλεπε για υπέρηχο κ ορμόνες κάθε 2 μέρες ώστε να προσδιορίζει δόση κ πότε θα πάρω ανταγωνιστή. Ανάλογα δλδ με το μέγεθος των ωαρίων την ανταπόκριση κλπ 

Εσύ τι πρωτόκολλο έκανες; δλδ ξεκίναγες ξέρω γω 5η 6η μερα με το τέλος της περιόδου; τότε όμως δεν είναι πολύ αργά για να προλάβουν να μεγαλώσουν; σίγουρα καθε γιατρός ακολουθεί τη μέθοδο του απλά δεν το έχω ακούσει ξανά. Βραχυ πρωτόκολλο δεν έκανες κ συ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια,

Μπαίνω διαβάζω τα νέα σας, αλλά εγώ δεν είμαι πολύ καλά. Έχω έντονους πόνους στην μέση και λίγους στην κοιλιά και φοβάμαι μήπως και αυτό δεν πάει καλά.

Τις pregnacare conception τις έπαιρνα και εγώ. Μόλις τις ξεκίνησα έκοψα τα φυλικο ,b12,d3 και μαγνησίο που έπαιρνα. Είχα στα 3 τελευταία έλλειψη επιβεβαιωμένη με εξετάσεις.εγω μάλιστα τις έπινα και όταν δεν κάναμε προσπάθειες για μωρό καθώς για αυτά που είχα έλλειψη με κάλυπτε και με βόλευε από το να παίρνω 4 διαφορετικά χαπακια την ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

Μπαίνω διαβάζω τα νέα σας, αλλά εγώ δεν είμαι πολύ καλά. Έχω έντονους πόνους στην μέση και λίγους στην κοιλιά και φοβάμαι μήπως και αυτό δεν πάει καλά.

Τις pregnacare conception τις έπαιρνα και εγώ. Μόλις τις ξεκίνησα έκοψα τα φυλικο ,b12,d3 και μαγνησίο που έπαιρνα. Είχα στα 3 τελευταία έλλειψη επιβεβαιωμένη με εξετάσεις.εγω μάλιστα τις έπινα και όταν δεν κάναμε προσπάθειες για μωρό καθώς για αυτά που είχα έλλειψη με κάλυπτε και με βόλευε από το να παίρνω 4 διαφορετικά χαπακια την ημέρα.

Καλημερα.. και εγω στον μεγαλο μου ειχα φοβερους πονους στην μεση.. να φανταστεις ξαπλωνα στον καναπε και για να σηκωθω ηθελα να με σηκωσει ο πρωην γιατι δεν μπορουσα μονη μου απο τους πονους.. ειχα και πονακια στην κοιλια.. μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita?                                                                                    

Lacostaki:18/11

Ntinaki83:?

Mimi26:17/11

 misofeggaro:? 

Ευάγγελος τ:? 

evaioan:08/12

Αννι:20/09                                   

Heart:? 

Antonia2:10/11

Hopemumtobe:14/10

Αννια27:? 

 Litsadi:? 

Κατεριναπαπ:14/10

Raf123 :02/12

Tina21:13/10

babyblue94:05/11

Maimoudaki92 :15/11

Canlib:13/11

και εγω 28/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα.. και εγω στον μεγαλο μου ειχα φοβερους πονους στην μεση.. να φανταστεις ξαπλωνα στον καναπε και για να σηκωθω ηθελα να με σηκωσει ο πρωην γιατι δεν μπορουσα μονη μου απο τους πονους.. ειχα και πονακια στην κοιλια.. μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικα

Καλημέρα.

Έχω φοβηθεί πολύ γιατί ούτε το στήθος έχει πρηστεί και έχω αυτούς τους πόνους και φοβάμαι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλή εβδομάδα και καλή δουλεια σε όλες ❤️❤️ 
 

Παιρνω και εγώ τις pregnant care αλλά η αλήθεια όχι συστηματικά γιατί μου προκαλούν έντονα το αίσθημα να πάω τουαλέτα, και δεν μπορώ κάθε λίγο στη δουλεια να τρέχω στην τουαλέτα 🤣🤣🤣 τις παίρνω το απόγευμα που είναι πιο λίγες οι ώρες στη δουλεια, αλλά το απόγευμα τις ξεχνώ πολλες φορες! Εμένα μου άρεσαν όχι τόσο στο αποτέλεσμα της εγκυμοσύνης αφού δεν ήρθε ακόμα, αλλά στη διάθεση - ενέργεια, στα μαλλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα.

Έχω φοβηθεί πολύ γιατί ούτε το στήθος έχει πρηστεί και έχω αυτούς τους πόνους και φοβάμαι.

 

Κοριτσάκι μου ειναι λογικό να φοβάσαι τα πάντα όταν πριν σου έχει τύχει κάτι κακό, κ εγώ μέχρι πριν κανένα μήνα δεν μπορούσα να χαρώ την εγκυμοσύνη μου (όχι ότι τώρα δεν φοβάμαι, αλλά τουλάχιστον νιώθω τις κινήσεις κ ηρεμώ) εμένα με καθησυχάζει (για κάποιες μέρες) να πηγαίνω πιο συχνά στον γιατρό. Δεν μπορώ να σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί απλά δεν γίνεται... απλά θα σου πω όπως το έχω ζήσει, ότι δεν είναι η κάθε φορά ίδια, δυστυχώς ζούμε κακές στιγμές αλλά έρχονται κ οι ωραίες κ πρέπει να πιστέψεις λίγο σε αυτό ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλή εβδομάδα και καλή δουλεια σε όλες ❤️❤️ 
 

Παιρνω και εγώ τις pregnant care αλλά η αλήθεια όχι συστηματικά γιατί μου προκαλούν έντονα το αίσθημα να πάω τουαλέτα, και δεν μπορώ κάθε λίγο στη δουλεια να τρέχω στην τουαλέτα 🤣🤣🤣 τις παίρνω το απόγευμα που είναι πιο λίγες οι ώρες στη δουλεια, αλλά το απόγευμα τις ξεχνώ πολλες φορες! Εμένα μου άρεσαν όχι τόσο στο αποτέλεσμα της εγκυμοσύνης αφού δεν ήρθε ακόμα, αλλά στη διάθεση - ενέργεια, στα μαλλιά! 

Πώς είσαι κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα.

Έχω φοβηθεί πολύ γιατί ούτε το στήθος έχει πρηστεί και έχω αυτούς τους πόνους και φοβάμαι.

 

Ουτε εγω ειχα πρησμενο στηθος.. αφου εγω δεν εχω στηθος γενικα και ελεγα ουτε στις εγκυμοσυνες μου δεν κανω στηθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Ουτε εγω ειχα πρησμενο στηθος.. αφου εγω δεν εχω στηθος γενικα και ελεγα ουτε στις εγκυμοσυνες μου δεν κανω στηθος

@ΜαρίαΔημήτρης σωστό κ αυτό που λέει το κορίτσι μας..... δεν σημαίνει ότι στην εγκυμοσύνη θα έχουμε όλα τα συμπτώματα, μπορεί μερικά, μπορεί κ κανένα! Εγώ μόνο σε αυτή την εγκυμοσύνη (από αυτές που προχώρησαν καλά) έχω ελάχιστα συμπτώματα, στις άλλες δεν καταλάβαινα ότι είμαι κ έγκυος, ακόμα κ η ίδια γυναίκα μπορεί να έχει εντελώς διαφορετικές εγκυμοσύνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου?

Καλημέρα είμαι καλά εσυ πως είσαι;;; Είμαι στη δουλεια πιο νωρις σήμερα διότι είχα ραντεβού στις 8:00 κ έπρεπε να είμαι στην ώρα μου! Εσυ; Το μωράκι όλα καλά;; 
 

Στολισατε κορίτσια;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα είμαι καλά εσυ πως είσαι;;; Είμαι στη δουλεια πιο νωρις σήμερα διότι είχα ραντεβού στις 8:00 κ έπρεπε να είμαι στην ώρα μου! Εσυ; Το μωράκι όλα καλά;; 
 

Στολισατε κορίτσια;;; 

Καλά κ εγώ κορίτσι μου! 

Φέτος λέω να αργήσω λίγο να στρώσω κ να στολίσω.... Να γίνουν κ τα δύο ταυτόχρονα, θέλω να τα καθυστερήσω όσο περισσότερο γίνεται για να είναι οοοοσο γίνεται πιο καθαρά τα χαλιά για όταν έρθει το μωράκι. Δεν πατάμε με παπούτσια, αλλά όσο να πεις τα χαλιά μαζεύουν! Ευτυχώς βοηθάει πολύ ο καιρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα είμαι καλά εσυ πως είσαι;;; Είμαι στη δουλεια πιο νωρις σήμερα διότι είχα ραντεβού στις 8:00 κ έπρεπε να είμαι στην ώρα μου! Εσυ; Το μωράκι όλα καλά;; 
 

Στολισατε κορίτσια;;; 

Καλημέρα.. ναι εγώ έχω στολίσει... Τι ωραία που ζέστανε το σπίτι. ♥️ Και μεθαύριο θα στρώσω κιόλας χαλιά 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα.. ναι εγώ έχω στολίσει... Τι ωραία που ζέστανε το σπίτι. ♥️ Και μεθαύριο θα στρώσω κιόλας χαλιά 😊😊

Ζηλεύω.....! ❤

Συνήθως είμαι η πρώτη στην οικογένεια που στρώνω, αλλά πρέπει να κρατηθώ 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- και @Froufro σας ευχαριστώ πολύ ειλικρινά για το κουράγιο.

σήμερα δεν θα δουλέψω θα μείνω όσο μπορώ ξαπλωμένη. Μίλησα και με τον γιατρό μου και είπε να βάζω πρωί βράδυ κολπικά το utrogestan. 

Πέμπτη έχω το πρώτο ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@Nandia- και @Froufro σας ευχαριστώ πολύ ειλικρινά για το κουράγιο.

σήμερα δεν θα δουλέψω θα μείνω όσο μπορώ ξαπλωμένη. Μίλησα και με τον γιατρό μου και είπε να βάζω πρωί βράδυ κολπικά το utrogestan. 

Πέμπτη έχω το πρώτο ραντεβού.

Τέλεια κορίτσι μου!!! Ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς! Την Πέμπτη θα πάω κ εγώ 😊 να μας πεις νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufro και @babyblue94 και εγώ ακόμη, χθες έφτιαχνα τα ντουλάπια με τα ρούχα όλη την ημέρα… την άλλην εβδομάδα μάλλον διότι αυτό το ΣΚ έχουμε συνέδριο :( 

Κάθε χρόνο είχα στολισμένα έτσι καιρό αλλά φετος κ ο καιρός δε μας βοηθά ακόμα κάνουμε 30 άρια στην Κύπρο και δεν μπαίνεις σε mood για να στολίσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Froufro και @babyblue94 και εγώ ακόμη, χθες έφτιαχνα τα ντουλάπια με τα ρούχα όλη την ημέρα… την άλλην εβδομάδα μάλλον διότι αυτό το ΣΚ έχουμε συνέδριο :( 

Κάθε χρόνο είχα στολισμένα έτσι καιρό αλλά φετος κ ο καιρός δε μας βοηθά ακόμα κάνουμε 30 άρια στην Κύπρο και δεν μπαίνεις σε mood για να στολίσεις 

Καλημερα.. δεν στολισα ακομα.. οπως ειπες με τα 30αρια δεν μπαινω στο mood.. οταν ρωτησα τα μωρα αν θελουν να στολισουμε με εβλεπαν με ενα βλεπα τυπου πας καλα???? και μου ειπαν ειναι νωρις ακομα.. αρα αρχες δεκεμβριου το βλπεπω να στολιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 επέστρεψες??? ❤

ναι επεστρεψα χθες βραδυ!!! 😃

καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια της παρεας μας!!! ❤️❤️❤️

Μου λειψατε πολύ!!!!!🤗💘

κι εγω κοριτσια απο σημερα ξεκιναω δουλειες γενικης, θα κατεβασω κουρτινες και θα αρχιζω να πλενω και να αλλαζω ριχταρια, για να στρωσω μεσα στην εβδομαδα!! την αλλη εβδομαδα λογικα θα στολισουμε!! θελω να παω να παρω και στολιδια για το δεντρο γτ περυσι δεν βρηκαμε τπτ απο το ιντερνετ!! ειχε λιγα ξυλινα στολιδια και φουλ λαμπακια!! φετος θα παρουμε και τις μπαλιτσες και τα λουλουδια μας!! 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα.. δεν στολισα ακομα.. οπως ειπες με τα 30αρια δεν μπαινω στο mood.. οταν ρωτησα τα μωρα αν θελουν να στολισουμε με εβλεπαν με ενα βλεπα τυπου πας καλα???? και μου ειπαν ειναι νωρις ακομα.. αρα αρχες δεκεμβριου το βλπεπω να στολιζω

Καλημερααα 

 

ναι ναι κ εγώ το ίδιο διότι είναι γεμάτος ο Νοέμβριος με δουλειες ως το τέλος του μήνα! Και τα ρούχα που τα έφτιαξα μη νομιζεις και αυτά όχι με διάθεση καλή γιατί πάλι θα ψάχνω τις κοντές τις φανέλες…Πέρσι την πρωτοχρονιά είχαμε πάει θάλασσα με τα σκυλάκια για πικ-νικ μάλλον κ φετος 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...