Μετάβαση σε περιεχόμενο

χαμηλη χοριακή


Katerina127

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής είχε κάποια κοπέλα χαμηλή χοριακή στην αρχή;

Την Τετάρτη έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν θετικό αχνό όμως (13/10)! Μιλάμε με το γιατρό και την Παρασκευή (15/10) κάνω την πρώτη χοριακή  η οποία ήταν 48 μόνο. Οπως καταλαβαίνετε μέχρι σήμερα το πρωί που έκανα τη δεύτερη χοριακή δεν έχω σταματήσει να αγχώνομαι. Εν τω μεταξύ και του γιατρού του φάνηκε χαμηλή αλλά μου είπε επειδή η τελευταία περίοδος ήταν 17/9, μήπως είχε μικρή ηλικία το έμβρυο και αυτό που πρέπει να δουμε τώρα είναι αν θα διπλασιαστεί.

Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη, έχω προβληματιστεί αρκετά! 

Είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής είχε κάποια κοπέλα χαμηλή χοριακή στην αρχή;

Την Τετάρτη έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν θετικό αχνό όμως (13/10)! Μιλάμε με το γιατρό και την Παρασκευή (15/10) κάνω την πρώτη χοριακή  η οποία ήταν 48 μόνο. Οπως καταλαβαίνετε μέχρι σήμερα το πρωί που έκανα τη δεύτερη χοριακή δεν έχω σταματήσει να αγχώνομαι. Εν τω μεταξύ και του γιατρού του φάνηκε χαμηλή αλλά μου είπε επειδή η τελευταία περίοδος ήταν 17/9, μήπως είχε μικρή ηλικία το έμβρυο και αυτό που πρέπει να δουμε τώρα είναι αν θα διπλασιαστεί.

Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη, έχω προβληματιστεί αρκετά! 

Είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία;

Γεια σου κοπέλα μου κ εύχομαι να πάνε όλα καλά! 
Κοιτα η τιμή της χοριακης εξαρτάται από πολλά πράγματα από το μέγεθος του κύκλου σου από το ποτε έγινε η σύλληψη δλδ μην σε αγχωνει ένα νούμερο από μόνο του 

Αυτό που θελουμε είναι να διπλασιάζεται η χοριακη κ να ανεβαίνει 

Λένε 2-3 μέρες οι γιατροί έχω όμως κ πολύ καλή μου φίλη που ανέβαινε πιο λίγο στην αρχή κ μετά από λιγεσ Μέρες έδωσε καλύτερη αύξηση όλα καλά κ τώρα έχει ήδη το παιδάκι της (η φίλη μου αυτήν με κύκλο 32 ημ ξεκίνησε πρώτη μέρα καθυστέρησης με χοριακη 20) 

δειτε τα αποτελέσματα κ μην ανησυχείς  αν αυξάνεται όλα καλά! 
 

στο λέω γιατί κ εγώ έχω μεγάλο κύκλο πάνω από 32 μέρες κ ξεκίνησα κ εγώ με  νούμερο 100 την πρώτη μέρα «θεωρητικά» της καθυστέρησης όχι πολύ μακριά δλδ από το δικό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής είχε κάποια κοπέλα χαμηλή χοριακή στην αρχή;

Την Τετάρτη έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν θετικό αχνό όμως (13/10)! Μιλάμε με το γιατρό και την Παρασκευή (15/10) κάνω την πρώτη χοριακή  η οποία ήταν 48 μόνο. Οπως καταλαβαίνετε μέχρι σήμερα το πρωί που έκανα τη δεύτερη χοριακή δεν έχω σταματήσει να αγχώνομαι. Εν τω μεταξύ και του γιατρού του φάνηκε χαμηλή αλλά μου είπε επειδή η τελευταία περίοδος ήταν 17/9, μήπως είχε μικρή ηλικία το έμβρυο και αυτό που πρέπει να δουμε τώρα είναι αν θα διπλασιαστεί.

Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη, έχω προβληματιστεί αρκετά! 

Είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία;

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ ξεκίνησα με χοριακη 38 κομμα κάτι, τώρα που σου μιλάω κοιμαται πάνω μου το θαύματακι μου 9 μηνων😊 δεν έχει σημασία το νούμερο της χοριακης παντως, σημασία έχει να διπλασιαζεται σωστα ανα 2 με 3 μερες!! Όλα θα πάνε καλά θα δεις, μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ ξεκίνησα με χοριακη 38 κομμα κάτι, τώρα που σου μιλάω κοιμαται πάνω μου το θαύματακι μου 9 μηνων😊 δεν έχει σημασία το νούμερο της χοριακης παντως, σημασία έχει να διπλασιαζεται σωστα ανα 2 με 3 μερες!! Όλα θα πάνε καλά θα δεις, μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι❣

αχ ελιωσα με την εικονα να κοιμαται πανω σου το μωρακι σου!!!

Ανυπομονω γι αυτη τη στιγμη!!! 😍

Να σου ζησει και να ειναι γερο και τυχερο ευχομαι!!!! 🙏🙏😘😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ ελιωσα με την εικονα να κοιμαται πανω σου το μωρακι σου!!!

Ανυπομονω γι αυτη τη στιγμη!!! 😍

Να σου ζησει και να ειναι γερο και τυχερο ευχομαι!!!! 🙏🙏😘😘❤️

Να σαι καλα κοριτσι μου, στο εύχομαι γρηγορα από την καρδιά μου❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου! Η πρώτη μου χοριακή στην τωρινή μου εγκυμοσύνη ήταν 20! Έχω φτάσει ήδη στην 25η βδομάδα.... εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια κ να κρατήσεις ένα γερό μωράκι!!! Μήπως πήρες ήδη τα σημερινά αποτελέσματα? Πες μας νέα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα μου αναπτερώσατε το ηθικό!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας τα καλύτερα, είναι γερά τα μωράκια σας και όσες θέλουν να αποκτήσουν σύντομα!

Ευτυχώς χθες είχε φτάσει 226!! Η επόμενη θα είναι την Δευτέρα! Το καλό είναι ότι υπερδιπλασιάστηκε επομένως ηρέμησα λίγο!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katerina127 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα μου αναπτερώσατε το ηθικό!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας τα καλύτερα, είναι γερά τα μωράκια σας και όσες θέλουν να αποκτήσουν σύντομα!

Ευτυχώς χθες είχε φτάσει 226!! Η επόμενη θα είναι την Δευτέρα! Το καλό είναι ότι υπερδιπλασιάστηκε επομένως ηρέμησα λίγο!!

 

 

Ουυ τελεια ανέβηκε,μπραβο🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Katerina127 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα μου αναπτερώσατε το ηθικό!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας τα καλύτερα, είναι γερά τα μωράκια σας και όσες θέλουν να αποκτήσουν σύντομα!

Ευτυχώς χθες είχε φτάσει 226!! Η επόμενη θα είναι την Δευτέρα! Το καλό είναι ότι υπερδιπλασιάστηκε επομένως ηρέμησα λίγο!!

 

 

❤❤❤❤ Τέλεια!!!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα μου αναπτερώσατε το ηθικό!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας τα καλύτερα, είναι γερά τα μωράκια σας και όσες θέλουν να αποκτήσουν σύντομα!

Ευτυχώς χθες είχε φτάσει 226!! Η επόμενη θα είναι την Δευτέρα! Το καλό είναι ότι υπερδιπλασιάστηκε επομένως ηρέμησα λίγο!!

 

 

μπραβο κοριτσι μου!!!!!!!! τελεια νεα!!!!!!!! 😄😄❤️❤️ ότι καλυτερο ευχομαι!!!!!🙏🙏🙏

και στα δικα μας συντομα!!! αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου και εμένα η πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου ήταν 17/9 .. 

χθες το πρωί έκανα χοριακη και ήταν 231.. 

Ο γιατρός μου είπε πως είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών .. ήθελε να με δει όμως και τελικά είπε πως είμαι 3 εβδομάδων!! 
σε 15 μέρες θα με δει ξανά και μ είπε να επαναλάβω την χοριακη.. εσένα σε είδε ;;;

ειμαστε μαζί λογικά! 
Εύχομαι ένα γερό κ καλότυχο μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου κ εύχομαι να πάνε όλα καλά! 
Κοιτα η τιμή της χοριακης εξαρτάται από πολλά πράγματα από το μέγεθος του κύκλου σου από το ποτε έγινε η σύλληψη δλδ μην σε αγχωνει ένα νούμερο από μόνο του 

Αυτό που θελουμε είναι να διπλασιάζεται η χοριακη κ να ανεβαίνει 

Λένε 2-3 μέρες οι γιατροί έχω όμως κ πολύ καλή μου φίλη που ανέβαινε πιο λίγο στην αρχή κ μετά από λιγεσ Μέρες έδωσε καλύτερη αύξηση όλα καλά κ τώρα έχει ήδη το παιδάκι της (η φίλη μου αυτήν με κύκλο 32 ημ ξεκίνησε πρώτη μέρα καθυστέρησης με χοριακη 20) 

δειτε τα αποτελέσματα κ μην ανησυχείς  αν αυξάνεται όλα καλά! 
 

στο λέω γιατί κ εγώ έχω μεγάλο κύκλο πάνω από 32 μέρες κ ξεκίνησα κ εγώ με  νούμερο 100 την πρώτη μέρα «θεωρητικά» της καθυστέρησης όχι πολύ μακριά δλδ από το δικό σου! 

Να ρωτήσω...άρα δηλαδή αν μια κοπέλα έχει μεγάλο κύκλο, γύρω στις 32 ημέρες και κάνει χοριακη στις 27 ημέρες και βγει αρνητική, υπάρχει πιθανότητα στη συνέχεια να βγει θετική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να ρωτήσω...άρα δηλαδή αν μια κοπέλα έχει μεγάλο κύκλο, γύρω στις 32 ημέρες και κάνει χοριακη στις 27 ημέρες και βγει αρνητική, υπάρχει πιθανότητα στη συνέχεια να βγει θετική?

Ναι είναι πολύ πιθανό.... Η χοριακή από όσο ξέρω ανιχνεύεται 11 μέρες μετά την σύλληψη. Άρα λογικά για να φανεί κάτι θα έπρεπε να γίνει εξέταση τουλάχιστον την 29η μέρα σε έναν τέτοιο κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι είναι πολύ πιθανό.... Η χοριακή από όσο ξέρω ανιχνεύεται 11 μέρες μετά την σύλληψη. Άρα λογικά για να φανεί κάτι θα έπρεπε να γίνει εξέταση τουλάχιστον την 29η μέρα σε έναν τέτοιο κύκλο 

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

Κορίτσι μου και εμένα η πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου ήταν 17/9 .. 

χθες το πρωί έκανα χοριακη και ήταν 231.. 

Ο γιατρός μου είπε πως είμαι 4 εβδομάδων και 4 ημερών .. ήθελε να με δει όμως και τελικά είπε πως είμαι 3 εβδομάδων!! 
σε 15 μέρες θα με δει ξανά και μ είπε να επαναλάβω την χοριακη.. εσένα σε είδε ;;;

ειμαστε μαζί λογικά! 
Εύχομαι ένα γερό κ καλότυχο μωράκι!!

Ναι όντως είμαστε μαζί! όχι δεν μ είδε ακόμα! Θα κάνω χοριακή τη Δευτέρα να δούμε πως μεγαλώνει και την Τετάρτη λογικά θα με δει!

Σου εύχομαι και εσένα τα καλύτερα, ένα υγιέστατο μωράκι! Το π΄ρωτο σου είναι; εμένα ναι! Αντε ωραία θα τα λεμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Ναι όντως είμαστε μαζί! όχι δεν μ είδε ακόμα! Θα κάνω χοριακή τη Δευτέρα να δούμε πως μεγαλώνει και την Τετάρτη λογικά θα με δει!

Σου εύχομαι και εσένα τα καλύτερα, ένα υγιέστατο μωράκι! Το π΄ρωτο σου είναι; εμένα ναι! Αντε ωραία θα τα λεμε..

Ναι ναι το πρώτο μας μωράκι είναι!😇

προσπαθούσατε καιρό ;;

Εγώ πάνω  που είχα αρχίσει να αγχώνομαι ήρθε το θαύμα μας!!☺️
Έχεις συμπτώματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

Ναι ναι το πρώτο μας μωράκι είναι!😇

προσπαθούσατε καιρό ;;

Εγώ πάνω  που είχα αρχίσει να αγχώνομαι ήρθε το θαύμα μας!!☺️
Έχεις συμπτώματα;;

Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!εχω συχνοουρία, πρησμένο στήθος και κολπικά υγρά.. και που και που κάποιες κράμπες σαν πόνους περιδόου. Εσυ;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!εχω συχνοουρία, πρησμένο στήθος και κολπικά υγρά.. και που και που κάποιες κράμπες σαν πόνους περιδόου. Εσυ;;;

 

Συχνοουρία και γω! 
κραμπες σαν πόνους περιόδου και εγώ αλλά όχι τόσο έντονα τώρα.. είναι φυσιολογικό μου είπαν.. το στήθος μ είναι πρησμένο και με πονάει λιγάκι..

Κολπικά υγρά δεν έχω τόσα πολλά..

τις προηγούμενες ημέρες είχα όμως .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...