Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 💕💕 σήμερα μας θέλω πιο αισιόδοξες 😉😉

Καλημερα σε όλες ❤️❤️❤️❤️❤️

Ναι κορίτσια εμείς πήραμε χθες τη καλλιέργεια του συντρόφου μου κ η μικροβιολογος μας είπε ότι το σπέρμα δεν είναι καλό το είδε την πρώτη μέρα κ να κάνουμε πάλι σπερμοδιαγραμμα.

Είχε πολλές συγκόλλησεις.

Στο μεταξύ ο άλλος τα χει βάψει μαύρα ήδη από χθες 😂 κ σκεφτείτε μετά το χειρουργείο από 5% η κινητικότητα πηγέ 75% κ τώρα έπεσε ....

Εγώ ένα είπα "κάνε του λέω να μην είναι από τα βάρη που σηκώνεις που δεν με άκουσε κορίτσια κ σήκωνες λέω τα κιβώτια στο μαγαζί"

Κ το λέω αλήθεια αυτό γιατί όλο το καιρό τσακωνόμαστε που πήγε δεύτερο μήνα στη δουλειά κ κουβαλούσε 

Στο μεταξύ δική του η δουλειά με 15 υπάλληλους.θα μπορούμε 2-3 μήνες να μην σήκωνε τίποτα..

Εγώ του είπα αν είναι από αυτό καλύτερα να λες να μην βγούμε από το ιατρείο 😂😂😂😂

Απλά και δημοκρατικά!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημερα σε όλες ❤️❤️❤️❤️❤️

Ναι κορίτσια εμείς πήραμε χθες τη καλλιέργεια του συντρόφου μου κ η μικροβιολογος μας είπε ότι το σπέρμα δεν είναι καλό το είδε την πρώτη μέρα κ να κάνουμε πάλι σπερμοδιαγραμμα.

Είχε πολλές συγκόλλησεις.

Στο μεταξύ ο άλλος τα χει βάψει μαύρα ήδη από χθες 😂 κ σκεφτείτε μετά το χειρουργείο από 5% η κινητικότητα πηγέ 75% κ τώρα έπεσε ....

Εγώ ένα είπα "κάνε του λέω να μην είναι από τα βάρη που σηκώνεις που δεν με άκουσε κορίτσια κ σήκωνες λέω τα κιβώτια στο μαγαζί"

Κ το λέω αλήθεια αυτό γιατί όλο το καιρό τσακωνόμαστε που πήγε δεύτερο μήνα στη δουλειά κ κουβαλούσε 

Στο μεταξύ δική του η δουλειά με 15 υπάλληλους.θα μπορούμε 2-3 μήνες να μην σήκωνε τίποτα..

Εγώ του είπα αν είναι από αυτό καλύτερα να λες να μην βγούμε από το ιατρείο 😂😂😂😂

Απλά και δημοκρατικά!!! 😂

Τι χειρουργείο έκανε;; Συγγνώμη δε το θυμάμαι αν το είπες ξανά. Και τώρα τι πρέπει να γίνει να παρει βιταμίνες και ξανά σπερματοδιαγραμμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι χειρουργείο έκανε;; Συγγνώμη δε το θυμάμαι αν το είπες ξανά. Και τώρα τι πρέπει να γίνει να παρει βιταμίνες και ξανά σπερματοδιαγραμμα ;

Έκανε κιρσοκήλη τον Απρίλιο. 4/2021.

Έχουμε πάρει ένα σκασμό αντιβίωση κ βιταμίνες κ προφερτιλ κ όλα τον Ιούλιο έφτασε κινητικότητα 75% κ τώρα το σπέρμα πάλι δεν είναι καλό.

Έκλεισα ραντεβού τη Δευτέρα με τον ουρολόγο χειρουργο μας να τον δει με υπέρηχο να δούμε αν είναι όλα καλά.

Σκέφτομαι να πάω να του κάνω κ εξετάσεις νεφρών γιατί από κει παίρνει αίμα ο όρχις κ σκέφτομαι ρε κορίτσια να του κάνω κ κατακερματισμό κ αντισπερματικα.

Να του τα κάνω όλα να δούμε. Την Πέμπτη θα πάει κ στον ενδοκρινολογο μόνος του (ελπίζω να βγάλει άκρη 🙄) χαχαχαχα τον αφήνω λίγο να εκτεθεί ρε κορίτσια! 

Να τρέξει λίγο κ εκείνος για τον εαυτό του ! Με βόλεψε που δούλευω τη Πέμπτη για να αρχίσει να τα βγάζει λίγο πέρα μόνος ! 

Χθες ήταν μέσα στα μούτρα, κοιμάται από τις 9😂😂 

Καλά αν έχει κάνει μαλακια με τα βάρη κ δεν έχει πάει καλά το χειρουργείο σας το λέω θα γκρινιάζω άπειρα😡😡😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημέρα. χαίρομαι πάρα πολύ που έχουμε αυτή την ομάδα και η καθεμιά λεει τις εμπειρίες τις χωρίς κέρδος και σκοπό. εχω μάθει πολλά πράγματα εδώ μέσα και οτι μαθαίνω θέλω αμέσως να σας το μεταφερω μήπως βοηθήσω και κάποιον ακόμα. 

Γιατί όπως έχω ξανά πει......ολες το αξίζουμε να ζήσουμε την εγγυμοσυνη και να φέρουμε στον κόσμο μωρουλια

Λοιπόν χθες πήγαμε για σπερμοδιαγραμμα. Το κέντρο αυτό μας άφησε της καλύτερες εντυπώσεις. Στην αρχη καθεσαι με μια εμβρυολογο και της λες λίγο πολύ την ιστορία σου και αυτή σου λέει ότι είναι της αρμοδιότητας της για να σε βοηθήσει

μου είπε οτι οι κοπελες με πολυκυστικες ειναι από τις ευκολες περιπτώσεις υποβοηθούμενης και να μην φοβομαστε καθόλου. αν αυτό είναι το πρόβλημα με λίγη καθυστέρηση και σωστή καθοδήγηση , ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

για τον γιατρό μου (εξωσωματικός) μου είπε τα καλύτερα (που επειδή δεν τον ξέρω πολύ , εχω και αμφιβολίες) οτι είναι ήρεμη δύναμη και μπορεί να είναι ήπιων τόνων και να μιλάει λίγο αλλά ξέρει τι κάνει και οτι αυτός συντόνιζε τόσες διαδικασίες εξωσωματική στο αττικό πριν κάποια χρόνια. και είχανε λέει τα ίδια ποσοστά επτυχίας όπως είχανε τα ιδιωτικα (επειδή λέει τα ιδιωτικά έχουν πιο καλά μηχανήματα που το δημόσιο δεν τα αγοράζει, αυτοί και με τα μηχανηματα του δημοσίου κάνανε πολλές επιτυχίες) μου είπε να τον ακούω και να προχωράω μαζ΄΄ι του με κλειστά μάτια. οτι ξέρει τι κάνει και δεν είναι φιλοχρήματος

παμε τώρα στο σπέρμα. μου λέει οτι επειδη πριν τρεις μήνες είχαμε καλό σπερμα και τώρα βγηκε ασθενες, μετά από ένα πλήρες ιστορικό που πήρε στον αντρα μου, κατέληξε οτι μπορει να ευθύνεται οτι είχε περάσει κόβιντ πριν 2 μήνες και είχε 2 βδομάδες πυρετό. ο πυρετός λέει είναι ο εχθρός του σπέρματος. και γενικά η θερμοκρασία (ακόμα και το ποδήλατο. μας είπε να μην κάνει ποδηλατο, να περιμένει να κανουμε ενα παιδακι και μετα αν θελει να το αρχισει παλι για να πηγαινει στην δουλεια κτλ)

θα βγάλει και αυτή τα αποτελεσματα από τον δείγμα που πήρε, και θα μας πει λεει την αποψη της, αν πρεπει να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση ή οχι (που δεν εχει κάποιο κέρδος γιατί δεν θα την κάνουμε στο δικό της κέντρο. νομίζω δεν κάνει κιόλας αυτη εκει)

μας έδωσε το τηλ της να τη ρωταμε ότι θελουμε της ειδικότητας της και να λύνουμε κάθε απορία. τον έκανε να νιώθει παρα πολύ ανετα, οτι αυτο που θα πας να κάνει μεσα, για εμας είναι φυσιολογικο κτλ. και επίσης θα του κάνει αλλο ενα δειγμα σε 1μιση μήνα (που θα έχει ολοκληρωσει 3 μήνες από τον κόβιντ) εντελώς ΔΩΡΕΑΝ λέει για να μας φύγει η ιδέα του κόβιντ. επειδη εχει δει πολλά δείγματα μετά από κόβιντ που είχανε χαλασει τη μορφολογια κτλ. 

επτέλους αρχίζω να γνωρίζω γιατρούς που εμπιστεύομαι και με βοηθούν να φτάσω λίγο πιο κοντά στον στόχο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έκανε κιρσοκήλη τον Απρίλιο. 4/2021.

Έχουμε πάρει ένα σκασμό αντιβίωση κ βιταμίνες κ προφερτιλ κ όλα τον Ιούλιο έφτασε κινητικότητα 75% κ τώρα το σπέρμα πάλι δεν είναι καλό.

Έκλεισα ραντεβού τη Δευτέρα με τον ουρολόγο χειρουργο μας να τον δει με υπέρηχο να δούμε αν είναι όλα καλά.

Σκέφτομαι να πάω να του κάνω κ εξετάσεις νεφρών γιατί από κει παίρνει αίμα ο όρχις κ σκέφτομαι ρε κορίτσια να του κάνω κ κατακερματισμό κ αντισπερματικα.

Να του τα κάνω όλα να δούμε. Την Πέμπτη θα πάει κ στον ενδοκρινολογο μόνος του (ελπίζω να βγάλει άκρη 🙄) χαχαχαχα τον αφήνω λίγο να εκτεθεί ρε κορίτσια! 

Να τρέξει λίγο κ εκείνος για τον εαυτό του ! Με βόλεψε που δούλευω τη Πέμπτη για να αρχίσει να τα βγάζει λίγο πέρα μόνος ! 

Χθες ήταν μέσα στα μούτρα, κοιμάται από τις 9😂😂 

Καλά αν έχει κάνει μαλακια με τα βάρη κ δεν έχει πάει καλά το χειρουργείο σας το λέω θα γκρινιάζω άπειρα😡😡😡

αυτό με τα βάρη πολύ χαζομάρα του. εγώ σκέψου που δεν ξέρουμε ακόμα αν έχει κάτι, δεν τον αφήνω να σηκώνει βάρη. και το τονίζω συνέχεια

πρεπει να τον τρομοκρατήσεις για να το εμπεδώσει. εγώ μια φορά του είπα κιολας, αν θες να σηκώνεις βάρη και δεν καταλαβαίνεις σήκωνε. αν φτάσεις στο σημείο να πρέπει να σε τρυπάνε για να σου πάρουν σπέρμα, θα κάτσεις και δεν θα μιλάς κιόλας 😆 ενταξει και εγώ το ξεφτίλισα για να φοβηθεί. αν και εμένα προσέχει και δεν κάνει βλακείες.  χθες κάτι συζητούσαμε όπως γυρνάγαμε. και δεν θυμάμαι τι ζ΄ήτησα ή τι είπα και μου λέει κάνε μου εσύ παιδί και δεν με νοιάζει τίποτα όλα θα γίνουν τα υπόλοιπα.

αααχ ελιωσα φαντάσου πόσο το θέλει και αυτός..... αχ θα κλάψω πρωι πρωι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσαρα, σορρυ που επεμβαινω. Λαθος ο γιατρος οσον αφορα στην προλακτινη. Ειναι ενδοκρινολογος; Αν ναι, τοτε πρεπει να δεις κ αλλον γιατρο. Η προλακτινη σου ακομη κ μεχρι 30-40 δεν ειναι απαγορευτικη για εγκυμοσυνη. Και θα στο βασισω αυτο στο εξης, πως εξηγεις μια μανουλα που θηλαζει-δηλαδη αναγκαστικα εχει αυξημενη προλακτινη, να κανει ωορρηξια και οχι απλα να κανει αλλα να μενει κ εγκυος; Τιμες ανω των 60-80 σε συνεχομενες μετρησεις θα μπορουσαν να υποδεικνυουν προβλημα συλληψης. 
Εμεινα εγκυος με προλακτινη 24.6. Για την TSH τεινω να συμφωνησω, αν κ εκει διατηρω τις επιφυλαξεις μου. Δε μιλαμε για τιμες βεβαια τελειως εκτος οριων. 
θεωρω οτι οι γυναικολογοι ξεψαχνιζουν την κατασταση οταν δεν υπαρχει πασιφανης λογος για τον οποιο δεν επιτυγχνανεται η συλληψη. Κ οταν επιτευχθει, θα σου πει, να εκανες αυτα που σου ειπα κ εμεινες. Κατι το οποιο δεν ισχυει. Γιατι η εγκυμοσυνη, χωρις εντονα βασικα προβληματα ποτ απαιτουν επιλυση (πχ να μην ωριμαζει το ωαριο, πτωχη προγεστερονη, ανδρικη υπογονιμοτητα, συμφυσεις, ινομυωματα κλπ κλπ) ειναι απλως μια πιθανοτητα. Αλλες ειναι τυχερες κ πιανουν με την πρωτη κ αλλες ταλαιπωρουνται κ πιανουν με την 20η. 
Στα λεω με ολη την αγαπη! 

Καλημέρα κορίτσια μου! Ο γυναικολόγος μου είπε οτι αυτή η τιμή δεν είναι απαγορευτική είμαι 10 μονάδες πάνω απο το ανώτατο όριο,  ο Ενδοκρινολογος είδε και τις πιο παλιές μου εξετάσεις γιατί κάποια στιγμή είχα χτυπήσει 100αρι, γνωρίζοντας λοιπόν και το ιστορικό της μητέρας μου που έχει θεμα με την προλακτινη,  μου είπε οτι το κληρονόμησα, χωρίς να του θυμίσω την μητέρα, έχει να τον επισκεφτεί πολύ καιρό.. και θεωρώ εφόσον είδε και τα υπόλοιπα η άποψη του ίσως έχει μια βάση (μιλάω για εμένα που η προλακτινη μου Παντα είναι μεγαλύτερα απο το ανώτατο όριο). Όσο αφορά τις εγκυουλες Ναι το έχω ακούσει και εγώ ότι μένουν έγκυες ακόμα και όταν θηλάζουν, σπάνια περίπτωση,  η ξαδέρφη μου ενώ θηλάζε δεν μπορούσε να τα καταφέρει γιατί θυλαζε 2 χρόνια και η προλακτινη της πάντα ανεβασμενη.. ο γιατρός μου είπε οτι ακόμα καο έγκυος να μείνω στο πρώτο 3μηνο δεν πρέπει να περάσω τις 90 μονάδες... Έπειτα είπε οτι δεν μας πειράζει να παρει τον δρόμο της.. Ενδοκρινολογος της γειτονιάς είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κάτω από 10;; Πόσο έχεις;

Δηλαδή αυτός σου είπε ότι φταίει η προλακτινη;

Καλημερα κορίτσι μου, Είμαι 10 μονάδες πάνω και πάντα ήμουν πάνω κάποιες μονάδες και όταν δεν το έψαχνα για παιδάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο κοριτσιιιιιιι!!! Χαιρομαι πολυ μ τα νεα σου!!!😁😁😁 Να κανεις κατα γραμμα οτι σου λεει ο γιατρος κ το θαυματακι θα ερθει!!!🙏❤️💖

Κ αν θυμαμαι καλα σ συτον πηγες μονο ν σου γραψει εξετασεις... Αλλα φαινεται να ξερει τι λεει κ τι κανει...

Θ πας κ σε αλλο ενδοκρινολογο;; 

ΥΓ με τον αντρα σου εκλαψα!!! Καλα τα λεει!!! 😂😂

Καλημέρα κορίτσι μου,εγω θα το κάνω εξάλλου ξέρω περιπτώσεις και εχω ακούσει οτι την προλακτινη την θέλουν αρκετά χαμηλή,  αποτελέσματα δεν ξέρω αν δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ωραία δηλαδή ποσό είναι η προλακτινη σου;;;  Ο γυναικολόγος τι σου είπε για την προλακτινη; Της γειτονιάς γιατρος αλλά μάλλον κάτι ξέρει πως σου φάνηκε;; Ο άντρας σου θεουλης 😆😆

Καλημέρα κορίτσι μου,  ο γιατρός επειδή ξέρει και το ιστορικό της μητέρας μου, ήταν απόλυτος στο οτι η προλακτινη μου πρέπει να πέσει... Παν τα είχα μεγάλη προλακτινη και όταν Δεν ψάχνομουν με γιατρούς για παιδάκι και το κατάλαβα όταν έπιασα το στήθος μου μισ μέρα και είχα υγρό, τότε είχε χτυπήσει 100 έκτοτε μέχρι 20 μονάδες πάνω και μια φορά στο ανώτατο επιτρεπτό όριο ήταν η τιμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Γιατί χρειάστηκε να κάνετε σπερμοδιάγραμμα? Αφού έχετε έτοιμα τα έμβρυα και ετοιμάζεστε για ετ?

Αχ την ιδια απορια ειχα...

@Mimi26τα εμβρυακια σας δεν ειναι ετοιμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!! Καλα λεει η @Raf123να ειμαστε θετικες και ολα θα ερθουν!!! [smilie=hello2.gif][smilie=icon_flower:[smilie=love4.gif]

@babyblue94ευχαριστουμε για ολες τις πληροφοριες!!! εχει δικιο η εμβρυολογος για τον πυρετο.. το ειχα διαβασει κι εγω οταν εψαχνα οδηγιες για το σπερμοδιαγραμμα.. ο πυρετος "χαλαει" το σπερμα και δεν πρεπει ο αντρας να εχει ανεβασει το τελευταιο 3μηνο..

Μπραβο τους που προσεγγιζουν ετσι τους ασθενεις και βοηθανε!!! ειναι προς τιμήν τους!!! 👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα. χαίρομαι πάρα πολύ που έχουμε αυτή την ομάδα και η καθεμιά λεει τις εμπειρίες τις χωρίς κέρδος και σκοπό. εχω μάθει πολλά πράγματα εδώ μέσα και οτι μαθαίνω θέλω αμέσως να σας το μεταφερω μήπως βοηθήσω και κάποιον ακόμα. 

Γιατί όπως έχω ξανά πει......ολες το αξίζουμε να ζήσουμε την εγγυμοσυνη και να φέρουμε στον κόσμο μωρουλια

Λοιπόν χθες πήγαμε για σπερμοδιαγραμμα. Το κέντρο αυτό μας άφησε της καλύτερες εντυπώσεις. Στην αρχη καθεσαι με μια εμβρυολογο και της λες λίγο πολύ την ιστορία σου και αυτή σου λέει ότι είναι της αρμοδιότητας της για να σε βοηθήσει

μου είπε οτι οι κοπελες με πολυκυστικες ειναι από τις ευκολες περιπτώσεις υποβοηθούμενης και να μην φοβομαστε καθόλου. αν αυτό είναι το πρόβλημα με λίγη καθυστέρηση και σωστή καθοδήγηση , ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

για τον γιατρό μου (εξωσωματικός) μου είπε τα καλύτερα (που επειδή δεν τον ξέρω πολύ , εχω και αμφιβολίες) οτι είναι ήρεμη δύναμη και μπορεί να είναι ήπιων τόνων και να μιλάει λίγο αλλά ξέρει τι κάνει και οτι αυτός συντόνιζε τόσες διαδικασίες εξωσωματική στο αττικό πριν κάποια χρόνια. και είχανε λέει τα ίδια ποσοστά επτυχίας όπως είχανε τα ιδιωτικα (επειδή λέει τα ιδιωτικά έχουν πιο καλά μηχανήματα που το δημόσιο δεν τα αγοράζει, αυτοί και με τα μηχανηματα του δημοσίου κάνανε πολλές επιτυχίες) μου είπε να τον ακούω και να προχωράω μαζ΄΄ι του με κλειστά μάτια. οτι ξέρει τι κάνει και δεν είναι φιλοχρήματος

παμε τώρα στο σπέρμα. μου λέει οτι επειδη πριν τρεις μήνες είχαμε καλό σπερμα και τώρα βγηκε ασθενες, μετά από ένα πλήρες ιστορικό που πήρε στον αντρα μου, κατέληξε οτι μπορει να ευθύνεται οτι είχε περάσει κόβιντ πριν 2 μήνες και είχε 2 βδομάδες πυρετό. ο πυρετός λέει είναι ο εχθρός του σπέρματος. και γενικά η θερμοκρασία (ακόμα και το ποδήλατο. μας είπε να μην κάνει ποδηλατο, να περιμένει να κανουμε ενα παιδακι και μετα αν θελει να το αρχισει παλι για να πηγαινει στην δουλεια κτλ)

θα βγάλει και αυτή τα αποτελεσματα από τον δείγμα που πήρε, και θα μας πει λεει την αποψη της, αν πρεπει να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση ή οχι (που δεν εχει κάποιο κέρδος γιατί δεν θα την κάνουμε στο δικό της κέντρο. νομίζω δεν κάνει κιόλας αυτη εκει)

μας έδωσε το τηλ της να τη ρωταμε ότι θελουμε της ειδικότητας της και να λύνουμε κάθε απορία. τον έκανε να νιώθει παρα πολύ ανετα, οτι αυτο που θα πας να κάνει μεσα, για εμας είναι φυσιολογικο κτλ. και επίσης θα του κάνει αλλο ενα δειγμα σε 1μιση μήνα (που θα έχει ολοκληρωσει 3 μήνες από τον κόβιντ) εντελώς ΔΩΡΕΑΝ λέει για να μας φύγει η ιδέα του κόβιντ. επειδη εχει δει πολλά δείγματα μετά από κόβιντ που είχανε χαλασει τη μορφολογια κτλ. 

επτέλους αρχίζω να γνωρίζω γιατρούς που εμπιστεύομαι και με βοηθούν να φτάσω λίγο πιο κοντά στον στόχο μου

Πολύ ενθαρρυντικά τα είπα η εμβρυολογος, σε ευχαριστούμε που μοιράζεσαι τις πληροφορίες μαζί μας! Έτσι ακριβώς κάθε φορά και ενα βηματάκι για να πάμε πιο κοντά στο στόχο Μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Περαστικά κορίτσι μου.... ❤ ελπίζω να σας πάνε όλα καλά την επόμενη φορά κ να κρατήσεις ένα γερό κ υγείες μωράκι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι και εύχομαι και σε εσένα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. 🥰

@Raf123 σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακάρι ελπίζω για όλες μας να έρθει σύντομα 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος, μην στεναχωριέσαι και θα ξανα έρθει το θαυματακι σου!!! Εγω προσπαθώ 13 μηνες χωρίς καμία σύλληψη.. και είμαι στο ψάξιμο με τους γιατρούς!!! 

Το ελπίζω αργά ή γρήγορα που θα πάει! Οι γιατροί τι λένε; παντως σε κάποια ζευγάρια καθυστερεί και πρόβλημα να μην υπάρχει και εμεις στον ένα χρόνο σχεδόν πιάσαμε το σπορακι μας. Καλά έκανες όμως και ξεκίνησες προληπτικα να ψάχνεσαι ώστε αν όντως υπάρχει κάτι να το αντιμετωπισεις και να προχωρήσεις. 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου λυπαμαι για την ατυχια σας.. 😥😥

κι εμεις προσπαθουμε 9 μηνες και τπτ ακομη.. εχε πιστη και θα ερθει το θαυματακι σας!!! Να εισαι θετικη και αισιοδοξη!! οσο καλυτερη ψυχολογια, τοσο πιο εφικτοι οι στοχοι μας!!!! 💪

Σου στελνω μια αγκαλια και μια ευχη γρηγορα να μας πεις τα ευχαριστα και το 2022 να σου φερει ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!!!!!!! 🤗🤗🙏❤️❤️❤️

Καλημέρα κορίτσι μου, Τι να πω έτσι λένε να είμαστε θετικοί, να έχουμε ψυχολογία αλλα δεν έρχεται. Την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος το Φεβρουάριο δλδ προσπαθουσαμε σχεδόν 1 χρόνο και τωρα μετά την αποβολή είμαστε στο 2 μήνα αποτυχίας και παμε για 3η προσπάθεια. 

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σε εσένα σύντομα να έρθει το σπορακι. Ελπίζω μέσα στο 22 να καταφέρουμε να τα έχουμε αγκαλιά. 🥰😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, Τι να πω έτσι λένε να είμαστε θετικοί, να έχουμε ψυχολογία αλλα δεν έρχεται. Την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος το Φεβρουάριο δλδ προσπαθουσαμε σχεδόν 1 χρόνο και τωρα μετά την αποβολή είμαστε στο 2 μήνα αποτυχίας και παμε για 3η προσπάθεια. 

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι και σε εσένα σύντομα να έρθει το σπορακι. Ελπίζω μέσα στο 22 να καταφέρουμε να τα έχουμε αγκαλιά. 🥰😍🥰

Αχ η "αποτυχια" ειναι βαρια λεξη.. 

Μια κοπελα στην παρεα μας λεει "η πρωτη μερα της περιοδου ίσως ειναι η αρχη της κύησης" (για τον επομενο μηνα προσπαθειας!). Να σκεφτεσαι οτι εχετε καταφερει τη συλληψη και ηρθε μια ατυχια!

μια πολυ καλη μου φιλη ειναι τωρα εγκυος μετα απο αρκετη προσπαθεια και μια παλινδρομη κυηση. μου λεει μονο οταν χαλαρωσα και ξεχασα γονιμες μερες, τεστ ωορρηξιας, στασεις (γονιμες εννοω) και ολα τα τερτιπια ηρθε η δευτερη εγκυμοσυνη!!

αυτο πρεπει να κανουμε ολα τα κοριτσια! δεν ειναι ευκολο αλλα ειναι εφικτο!!!! 💪💪❤️❤️❤️

Ευχομαι να σου φερουμε γουρι και συντομα να αλλαξεις πινακακι!!!! 😉🤞🤞❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Το ελπίζω αργά ή γρήγορα που θα πάει! Οι γιατροί τι λένε; παντως σε κάποια ζευγάρια καθυστερεί και πρόβλημα να μην υπάρχει και εμεις στον ένα χρόνο σχεδόν πιάσαμε το σπορακι μας. Καλά έκανες όμως και ξεκίνησες προληπτικα να ψάχνεσαι ώστε αν όντως υπάρχει κάτι να το αντιμετωπισεις και να προχωρήσεις. 🙂

Αυτό το κάτι ψαχνουμε.. Εγώ κορίτσια μου δεν θα το κρύψω,  αλλα κουράστηκα, όλοι λένε θα έρθει και έρθει και τπτ Δεν γίνετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Ο γυναικολόγος μου είπε οτι αυτή η τιμή δεν είναι απαγορευτική είμαι 10 μονάδες πάνω απο το ανώτατο όριο,  ο Ενδοκρινολογος είδε και τις πιο παλιές μου εξετάσεις γιατί κάποια στιγμή είχα χτυπήσει 100αρι, γνωρίζοντας λοιπόν και το ιστορικό της μητέρας μου που έχει θεμα με την προλακτινη,  μου είπε οτι το κληρονόμησα, χωρίς να του θυμίσω την μητέρα, έχει να τον επισκεφτεί πολύ καιρό.. και θεωρώ εφόσον είδε και τα υπόλοιπα η άποψη του ίσως έχει μια βάση (μιλάω για εμένα που η προλακτινη μου Παντα είναι μεγαλύτερα απο το ανώτατο όριο). Όσο αφορά τις εγκυουλες Ναι το έχω ακούσει και εγώ ότι μένουν έγκυες ακόμα και όταν θηλάζουν, σπάνια περίπτωση,  η ξαδέρφη μου ενώ θηλάζε δεν μπορούσε να τα καταφέρει γιατί θυλαζε 2 χρόνια και η προλακτινη της πάντα ανεβασμενη.. ο γιατρός μου είπε οτι ακόμα καο έγκυος να μείνω στο πρώτο 3μηνο δεν πρέπει να περάσω τις 90 μονάδες... Έπειτα είπε οτι δεν μας πειράζει να παρει τον δρόμο της.. Ενδοκρινολογος της γειτονιάς είναι.. 

η μαμα σου ειχε θεμα με την προλακτινη δηλαδη ειχε καποιο προλακτινωμα στην υποφυση; Ή απλως ιδιοσυγκρασιακα τσιμπημενη προλακτινη; Οπως κ  να χει, το θεμα ειναι να νιωθεις εσυ καλα. Να κανεις αυτα που σε κανουν να αισθανεσαι ηρεμη και χαλαρη. Τους γιατρους σου να τους επιλεγεις και να τους εμπιστευεσαι. Ευχομαι συντομα με ενα μωρο.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσι μου?? (είμαστε πολλές και δε θυμάμαι...!)

Πάμε 14ο μήνα.. και τους τελευταίους 7 μήνες συνέχεια στον γιατρό για παρακολούθηση ωορρηξίας κτλπ. Δεν ξέρω αν αντικειμενικά είναι πολύς ο χρόνος, υποκειμενικά πάντως για εμένα, ναι είναι πολύς δεδομένου πολυκυστικων ωοθηκών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

η μαμα σου ειχε θεμα με την προλακτινη δηλαδη ειχε καποιο προλακτινωμα στην υποφυση; Ή απλως ιδιοσυγκρασιακα τσιμπημενη προλακτινη; Οπως κ  να χει, το θεμα ειναι να νιωθεις εσυ καλα. Να κανεις αυτα που σε κανουν να αισθανεσαι ηρεμη και χαλαρη. Τους γιατρους σου να τους επιλεγεις και να τους εμπιστευεσαι. Ευχομαι συντομα με ενα μωρο.❤️

Οχι ευτυχώς η μαγνητική της ήταν καθαρή!!! Αλλά είχε ανεβασμένη προλακτινη και η δικιά μου, δεν είναι τόσο ώστε νσ με προβληματίσει η υποφηση... ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός πιστεύω και όταν έχεις μια αυξημένη τιμή συστηματικά καλό είναι να την περιορίσεις, αν αυτός είναι ο λόγος και το πρόβλημα,  αυτό δεν το ξέρω, ίσως φανεί...

Εννοείται πώς θα πάρω και 2η γνώμη!! 

Σε ευχαριστώ πολύ και ολα τα κορίτσια σύντομα να έχουμε εύχαρηστα!!!!💗💖💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα. χαίρομαι πάρα πολύ που έχουμε αυτή την ομάδα και η καθεμιά λεει τις εμπειρίες τις χωρίς κέρδος και σκοπό. εχω μάθει πολλά πράγματα εδώ μέσα και οτι μαθαίνω θέλω αμέσως να σας το μεταφερω μήπως βοηθήσω και κάποιον ακόμα. 

Γιατί όπως έχω ξανά πει......ολες το αξίζουμε να ζήσουμε την εγγυμοσυνη και να φέρουμε στον κόσμο μωρουλια

Λοιπόν χθες πήγαμε για σπερμοδιαγραμμα. Το κέντρο αυτό μας άφησε της καλύτερες εντυπώσεις. Στην αρχη καθεσαι με μια εμβρυολογο και της λες λίγο πολύ την ιστορία σου και αυτή σου λέει ότι είναι της αρμοδιότητας της για να σε βοηθήσει

μου είπε οτι οι κοπελες με πολυκυστικες ειναι από τις ευκολες περιπτώσεις υποβοηθούμενης και να μην φοβομαστε καθόλου. αν αυτό είναι το πρόβλημα με λίγη καθυστέρηση και σωστή καθοδήγηση , ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

για τον γιατρό μου (εξωσωματικός) μου είπε τα καλύτερα (που επειδή δεν τον ξέρω πολύ , εχω και αμφιβολίες) οτι είναι ήρεμη δύναμη και μπορεί να είναι ήπιων τόνων και να μιλάει λίγο αλλά ξέρει τι κάνει και οτι αυτός συντόνιζε τόσες διαδικασίες εξωσωματική στο αττικό πριν κάποια χρόνια. και είχανε λέει τα ίδια ποσοστά επτυχίας όπως είχανε τα ιδιωτικα (επειδή λέει τα ιδιωτικά έχουν πιο καλά μηχανήματα που το δημόσιο δεν τα αγοράζει, αυτοί και με τα μηχανηματα του δημοσίου κάνανε πολλές επιτυχίες) μου είπε να τον ακούω και να προχωράω μαζ΄΄ι του με κλειστά μάτια. οτι ξέρει τι κάνει και δεν είναι φιλοχρήματος

παμε τώρα στο σπέρμα. μου λέει οτι επειδη πριν τρεις μήνες είχαμε καλό σπερμα και τώρα βγηκε ασθενες, μετά από ένα πλήρες ιστορικό που πήρε στον αντρα μου, κατέληξε οτι μπορει να ευθύνεται οτι είχε περάσει κόβιντ πριν 2 μήνες και είχε 2 βδομάδες πυρετό. ο πυρετός λέει είναι ο εχθρός του σπέρματος. και γενικά η θερμοκρασία (ακόμα και το ποδήλατο. μας είπε να μην κάνει ποδηλατο, να περιμένει να κανουμε ενα παιδακι και μετα αν θελει να το αρχισει παλι για να πηγαινει στην δουλεια κτλ)

θα βγάλει και αυτή τα αποτελεσματα από τον δείγμα που πήρε, και θα μας πει λεει την αποψη της, αν πρεπει να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση ή οχι (που δεν εχει κάποιο κέρδος γιατί δεν θα την κάνουμε στο δικό της κέντρο. νομίζω δεν κάνει κιόλας αυτη εκει)

μας έδωσε το τηλ της να τη ρωταμε ότι θελουμε της ειδικότητας της και να λύνουμε κάθε απορία. τον έκανε να νιώθει παρα πολύ ανετα, οτι αυτο που θα πας να κάνει μεσα, για εμας είναι φυσιολογικο κτλ. και επίσης θα του κάνει αλλο ενα δειγμα σε 1μιση μήνα (που θα έχει ολοκληρωσει 3 μήνες από τον κόβιντ) εντελώς ΔΩΡΕΑΝ λέει για να μας φύγει η ιδέα του κόβιντ. επειδη εχει δει πολλά δείγματα μετά από κόβιντ που είχανε χαλασει τη μορφολογια κτλ. 

επτέλους αρχίζω να γνωρίζω γιατρούς που εμπιστεύομαι και με βοηθούν να φτάσω λίγο πιο κοντά στον στόχο μου

Σε ευχαριστούμε παρά πολύ που το έχεις μοιραστεί αυτό μαζί μας :) πολύ καλό αυτό που νιωθεις άνετα και σιγουριά με τους γιατρους σου! Όταν συμβαίνει αυτό είμαστε ένα βήμα πριν το στόχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπδηλαδη αν κατάλαβα καλά το θέμα το κύριο για σένα είναι η προλακτινη και όχι τοσο οι πολυκιστικες; 
 

Να σου πω είχα και εγώ ένα θεματάκι με την προλακτινη όταν ήμουν 12-13 χρόνων όταν βασικά είχα περίοδο για πρώτη φορά! Έπαιρνα μια αγωγή όπου ρυθμίστηκε και δε το ξανά κοίταξα από τότε!! Ο γιατρος τότε μου είπε ειναι λόγο εφηβειας…Η θεία μου είχε θεμα με προλακτινη ξέρω ότι δυσκολεύτηκε να μείνει εγκυος αλλά τα κατάφερε και έχει ένα γιο τώρα 24 χρ… η μαμα μου ομως δεν ειχε κάποιο θεμα με αυτό! Λες να το έχω και εγώ κληρονομικό;;; Αγχώθηκα τώρα…όταν πάω στην ενδοκρινολόγο θα της το αναφέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οχι ευτυχώς η μαγνητική της ήταν καθαρή!!! Αλλά είχε ανεβασμένη προλακτινη και η δικιά μου, δεν είναι τόσο ώστε νσ με προβληματίσει η υποφηση... ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός πιστεύω και όταν έχεις μια αυξημένη τιμή συστηματικά καλό είναι να την περιορίσεις, αν αυτός είναι ο λόγος και το πρόβλημα,  αυτό δεν το ξέρω, ίσως φανεί...

Εννοείται πώς θα πάρω και 2η γνώμη!! 

Σε ευχαριστώ πολύ και ολα τα κορίτσια σύντομα να έχουμε εύχαρηστα!!!!💗💖💕 

Πόση προλακτίνη είπαμε έχεις ; Εγώ έχω 26 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Κατεριναπαπδηλαδη αν κατάλαβα καλά το θέμα το κύριο για σένα είναι η προλακτινη και όχι τοσο οι πολυκιστικες; 
 

Να σου πω είχα και εγώ ένα θεματάκι με την προλακτινη όταν ήμουν 12-13 χρόνων όταν βασικά είχα περίοδο για πρώτη φορά! Έπαιρνα μια αγωγή όπου ρυθμίστηκε και δε το ξανά κοίταξα από τότε!! Ο γιατρος τότε μου είπε ειναι λόγο εφηβειας…Η θεία μου είχε θεμα με προλακτινη ξέρω ότι δυσκολεύτηκε να μείνει εγκυος αλλά τα κατάφερε και έχει ένα γιο τώρα 24 χρ… η μαμα μου ομως δεν ειχε κάποιο θεμα με αυτό! Λες να το έχω και εγώ κληρονομικό;;; Αγχώθηκα τώρα…όταν πάω στην ενδοκρινολόγο θα της το αναφέρω 

γνκα η προλακτινη δεν πρεπει να ειναι υψηλη.. αλλα δε νομιζω οτι εννοουν λιγες μοναδες... το οριο ειναι 24 περιπου..

γι αυτο πρεπει να κανεις την εξεταση με συγκεκριμενες προϋποθεσεις (να εισαι ξυπνια τουλαχιστον 2 ωρες, να μην εισαι αγχωμενη οταν πας στο διαγνωστικο κεντρο, κλπ). να πεις στο γιατρο σου ν σου την γραψει και τις προϋποθεσεις ωστε να βγει αντιπροσωπευτικο αποτελεσμα!

μην αγχωνεσαι Ραφαελα μου!!! ολα ρυθμιζονται!!! 🤗😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

γνκα η προλακτινη δεν πρεπει να ειναι υψηλη.. αλλα δε νομιζω οτι εννοουν λιγες μοναδες... το οριο ειναι 24 περιπου..

γι αυτο πρεπει να κανεις την εξεταση με συγκεκριμενες προϋποθεσεις (να εισαι ξυπνια τουλαχιστον 2 ωρες, να μην εισαι αγχωμενη οταν πας στο διαγνωστικο κεντρο, κλπ). να πεις στο γιατρο σου ν σου την γραψει και τις προϋποθεσεις ωστε να βγει αντιπροσωπευτικο αποτελεσμα!

μην αγχωνεσαι Ραφαελα μου!!! ολα ρυθμιζονται!!! 🤗😍❤️

Χωρις άγχος 😂😂😂😂 αχ βρε κορίτσια αλήθεια εγώ τον τελευταίο καιρό είμαι μόνιμα αγχωμένη δεν ξέρω τι φταίει αλήθεια…Ισως είναι το σπίτι που κτίζεται και όλο και κάτι προκύπτει; Είναι οι τιμές που σε όλα πήγαν στα ουράνια; Είναι η δουλεια; Δεν ξέρω πραγματικά 🤣🤣🤣 θέλω να είμαι μόνιμα διακοπες και να πληρώνομαι 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...