Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

αχχ ειμαι νεα στο φορουμ και αργουν οι απαντησεις μου ακομη! στον ιδιο κυκλο εκανα...πρωτη προσπαθεια ειναι... πηγαμε σε εξωσωματικη με σπερμα δοτη λογω αζωοσπερμιας... εγω νιωθω το στομαχι μ πληντυριο...λες και εχω πιει ολη την καβα...κ μια τρελη υπνηλια...και κατι πονακια διασπαρτα...σαν τραβηγματα! βεβαια με τοσο φαρμακα π παιρνω δεν μπορω να τα αξιολογησω... λογικα απο τα φαρμακα ειναι

Αχχχ κορίτσι μου τέλεια μπρααααβο!!! Το θαυματακι σου οφείλετε για αυτες τις ζαβολιες.. τι ωραία,  πολύ χαίρομαι!!!  Σε ποιο κέντρο πήγες αν επιτρέπετε? Εσυ σε όλες τις εξετάσεις σου ήσουν εντάξει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχχ κορίτσι μου τέλεια μπρααααβο!!! Το θαυματακι σου οφείλετε για αυτες τις ζαβολιες.. τι ωραία,  πολύ χαίρομαι!!!  Σε ποιο κέντρο πήγες αν επιτρέπετε? Εσυ σε όλες τις εξετάσεις σου ήσουν εντάξει? 

μακαρι να οφειλεται στο θαυματακι μ και θα ειναι οι πιο γλυκες "δυσκολιες". Πηγα στο κεντρο (εμβιο) π ακουγονται τα χειροτερα εδω και στο αλλο φορουμ αλλα με γιατρο π δεν ειναι κανενας απο τα δυο μεγαλα ονοματα! και με αυτα π ειδα καταλαβαινω απολυτα για τις αρνητικες κριτικες...αλλα εγω ειχα τελειως αλλη εμπειρια λογω γιατρου...ερχοταν σοβαρος στην ωρα μας παντα καναμε την δουλεια μας και τελος...ουτε αναμονη ουτε να φανει ουτε τπτ! εγω ειμαι 28, οι εξετασεις μου ηταν ολες πολυ καλες...βεβαια η ανταποκριση μ δεν ηταν και φοβερη... εκανα μακρυ προτοκολο με arverkap και menopur... ειχα 10 ωαρια, τα 8 σε σωστο μεγεθος τα αλλα ηταν μικρα, απο τα 8 τα 7 ωριμα και γονιμοποιηθηκαν τα 5, απο αυτα βαλαμε 2 αριστα εμβρυα 3ημερων, το 1 δεν εφτασα καν 3 ημερων και απο τα αλλα δυο προεκυψε μια βλαστοκυστη αλλα οχι καλη ποιοτητα...ο γιατρος μ ειπε οταν του γκρινιαξα οτι τα καλα ειναι μεσα μ και μεγαλωνουν και ετσι ηρεμησα...

ουφφφ...τα ειπα ολα μαζι! σεντονι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια εμβρυομεταφορα 30/09 εμρυα 3ημερων λετε κανενα τεστ μεσα στο σκ να δειξει?

Ισως να δείξει ο γιατρος ποτέ σου είπε να το δείτε;; Εγώ θα ελεγα να ακούσεις τις συμβουλές του γιατρού για να μην απογοητευτείς!! Θετικά αποτελέσματα σου εύχομαι 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου μολις μου εστειλε ο αντρας μου τη διαγνωση απ το τριπλεξ οσχεων. κιρσοκηλη grade II (υπαρχουν Ι, ΙΙ & ΙΙΙ). πολυ δημοκρατικα το σπερμοδιαγγραμα απο παρασκευη θα γινει τριτη και ελπιζω πεμπτη να εχει ραντεβου ο κ. Ασβεστης. για χειρουργειο μας βλεπω 😭😭😭

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι για όλα υπάρχουν λύσεις!! Και μη βιάζεσαι να προδικάσεις το σπερματοδιαγραμμα!!! Και οπως είπε η Κατερίνα βήμα βήμα και θα έρθει το θαύμα σου ❤️❤️ Φτάνει να βρίσκουμε το πρόβλημα σκεψου να σας έλεγαν όλα καλά ομως να μην ερχόταν εκεί νομίζω είναι χειρότερο να μην εχεις αιτία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κάποια στιγμή η αδερφή μου είχαν πάει σε ραντεβού στον Ασβέστη κ είχε βάλει τα κλάματα κ της λέει "τι κλαις παιδί μου? Δεν το έχεις καταλάβει ότι δεν θα σε αφήσουμε ήσυχη αν δεν σε γκασρτώσουμε?" Ακούστηκε κάπως... αλλά έγινε πραγματικότητα. Τα κατάφερε με εκείνους με όλα αυτά που υπήρχαν κ δεν θα τα καταφέρει με εσάς????

αχ μακαρι.... θα δειξει η πορεια... ευχαριστω κοριτσι μου για την εμψυχωση!!! ❤️

πεφτουμε αλλα ξανασηκωνομαστε!! οτι ειναι θα το παλεψουμε! δε στεναχωριεμαι τοσο με την κιρσοκηλη. θα την αντιμετωπισουμε ελπιζω... σκεφτομαι ολη αυτη την επαναλαμβανομενη απογοητευση ολους αυτους τους μηνες και οταν πηγαινα να πω κτ για γιατρους και εξετασεις, δεν ηθελε ο αντρας μου. τεσπα, κανενα δε μπορεις να πιεσεις. για καθε τι υπαρχει το timing..

και παλι ευχαριστώ!!! και για τη στηριξη και για την παρότρυνση!!!! 😍❤️❤️❤️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κοριτσι μου χωρίς να είμαι γιατρός μην αγχώνεσαι, έχω ζευγάρι φιλικό όπου μετά το πρώτο μωρό από τα σήκωματα και τις αγκαλιές δύο κηλες ο σύζυγος στα επίμαχα σημεία, τρεις η σύζυγος και έκαναν δεύτερο παιδάκι και μια χαρά είναι. Δεν ξέρω βέβαια αν η κιρσοκηλη είναι ιδιαίτερος τύπος κηλης που επηρεάζει την κατάσταση. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου για τη στηριξη και τη συμβουλή!!!! ❤️ θα γινει το σπερμοδιαγραμμα και θα παμε την αλλη εβδομαδα σε εξειδικευμενο ουρολογο να μας πει τι να κανουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ναι αυτη η εξεταση θα τα δειξει ολα. απλα τωρα με επιασε το αγχος γτ την αλλη εβδομαδα θα ειναι πρωι ο αντρας μου στη δουλεια και βολευει να παμε στο γιατρο. αλλιως μετα θα παμε 25 οκτωβρη (την εβδομαδα 18-22 θα δουλευει 14.00-22.00). θα πεθανω απο αγωνια. εγω ειμαι τυπου παμε την αλλη πεμπτη-παρασκευη στο γιατρο και συντονιζουμε και επεμβαση μαζι!!! 

αχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!!! αν ειχαμε κανει τις εξετασεις τον Ιανουαριο!!!! αχχχχ

τετοια ωρα, τετοια λογια!

Τώρα το είδα αυτό… βρε θα σε μαλώσω σαν τον άντρα μου κανεις μην αγχώνεσαι λες και θα τελειώσουν οι μερες!! Και μην σκέφτεσαι ότι έπρεπε να τα ξεκινήσετε όλα αυτά από τον Ιανουάριο, έτσι έπρεπε να γίνει να δοκιμάσετε και αν τότε να ψαχτείτε οπως και κάνατε!! Αυτά τα δεδομένα εχεις τώρα και με αυτά θα προχωράς χωρις άγχος γιατί χάνεις τα βήματα 💕💕😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@Antonia2κορίτσι μπυ ολα καλά θα πανει, είναι αυτό που λέγαμε... μεγάλος ο δρόμος της υπογονιμότητας με κάθε βήμα τη φορά θα τα καταφέρουμε... ασε τις μέρες να περνανε, εφόσον δεν γίνεται αλλιώς εχε πίστη και ολα θα γίνουν!!+💗💗💗

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! Βημα βημα... νομιζω οτι ακουγομαι λιγο υπερβολικη αλλα ειναι ενας κομπος στο στομαχι που σε πιανει απ τη στεναχωρια. και αυτο που ελεγε η @Hopemumtobe: "αυτα τα πραγματα δεν τα συζητας με τον κυκλο σου, τους φιλους σου". οποτε εδω μου βγαινει το 100% της στεναχωριας και του πως ειμαι μεσα μου αυτη τη στιγμη. και με τρωνε τα αν.. γτ αν οντως θελει επεμβαση θελει και καποιους μηνες να δεις αν υπαρχει αποτελεσμα.. δεν ειναι δεδομενο οτι αντιμετωπιζεται.. συγγνωμη για την υπερβολικη μου αλλα ειναι ετσι η φτιαξια μου. το μυαλο παει με 100χλμ/ωρα απο σκεψη σε σκεψη και απο σεναριο σε σεναριο.

το μονο σιγουρο ειναι οτι χωρις σπερμοδιαγραμμα, δε λεει κατι εμφανες το τριπλεξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τώρα το είδα αυτό… βρε θα σε μαλώσω σαν τον άντρα μου κανεις μην αγχώνεσαι λες και θα τελειώσουν οι μερες!! Και μην σκέφτεσαι ότι έπρεπε να τα ξεκινήσετε όλα αυτά από τον Ιανουάριο, έτσι έπρεπε να γίνει να δοκιμάσετε και αν τότε να ψαχτείτε οπως και κάνατε!! Αυτά τα δεδομένα εχεις τώρα και με αυτά θα προχωράς χωρις άγχος γιατί χάνεις τα βήματα 💕💕😊

εχεις δικιο σε ολα... χωρις αγχος, δε μπορω.. προσπαθωω να το δουλεψω αλλα οταν εβρεχε αγχος ο θεος εγω ρουφηξα πολυ... 

θα πεσω λιγο και μετα παλι πισω στην αισιοδοξια!! 😉

Ευχαριστω τοοοοσο πολυ για τη στηριξη!!!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! Βημα βημα... νομιζω οτι ακουγομαι λιγο υπερβολικη αλλα ειναι ενας κομπος στο στομαχι που σε πιανει απ τη στεναχωρια. και αυτο που ελεγε η @Hopemumtobe: "αυτα τα πραγματα δεν τα συζητας με τον κυκλο σου, τους φιλους σου". οποτε εδω μου βγαινει το 100% της στεναχωριας και του πως ειμαι μεσα μου αυτη τη στιγμη. και με τρωνε τα αν.. γτ αν οντως θελει επεμβαση θελει και καποιους μηνες να δεις αν υπαρχει αποτελεσμα.. δεν ειναι δεδομενο οτι αντιμετωπιζεται.. συγγνωμη για την υπερβολικη μου αλλα ειναι ετσι η φτιαξια μου. το μυαλο παει με 100χλμ/ωρα απο σκεψη σε σκεψη και απο σεναριο σε σεναριο.

το μονο σιγουρο ειναι οτι χωρις σπερμοδιαγραμμα, δε λεει κατι εμφανες το τριπλεξ...

Αντωνία μου συμφωνώ μαζί σου και εγώ τις ανησυχίες μου και ότι νιώθω θα τα πω σε σας γιατί νιώθω ότι με καταλαβαίνετε και σας νιώθω φιλες μου!! 
 

ομως μια συμβουλή μην προτρέχει το μυαλό σου στα χειρότερα! Να βλέπεις το τώρα και τα δεδομένα που εχεις τώρα!!! Με αυτά προχωράς και πας και αυτό να το εφαρμόσεις σε όλη σου τη ζωή μην σκέφτεσαι το αν είναι έτσι αν είναι αλλιως ή μην σκέφτεσαι το παρελθόν έγινε και τώρα είσαι στο τώρα μην βλέπεις πίσω!! Χάνεις τα βήματα σου απελπίζεσαι και καπως νιωθεις χαμένη!!! Και εννοείται μη το δείξεις του αντρουλη σου ότι στεναχωρέθηκε και ότι χάθηκε ο κοσμος γιατί ισως τον πάρει από κάτω να είσαι αισιόδοξη είναι κάτι που φτιάχνεται και ας καθυστερήσει και κάποιους μηνες δε πειράζει ❤️❤️ Στο τελος θα ανταμειφθείτε γι όλη αυτή την διαδικασία και τα εμπόδια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα συνειδητοποίησα ότι σε 5 ημερες θα μου έρθει η περίοδος πως πέρασαν οι μερες ούτε που το κατάλαβα!! Κακώς το είδα τώρα 5 μερες δεν θα περάσουν με τίποτα 😂😂😂😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! Βημα βημα... νομιζω οτι ακουγομαι λιγο υπερβολικη αλλα ειναι ενας κομπος στο στομαχι που σε πιανει απ τη στεναχωρια. και αυτο που ελεγε η @Hopemumtobe: "αυτα τα πραγματα δεν τα συζητας με τον κυκλο σου, τους φιλους σου". οποτε εδω μου βγαινει το 100% της στεναχωριας και του πως ειμαι μεσα μου αυτη τη στιγμη. και με τρωνε τα αν.. γτ αν οντως θελει επεμβαση θελει και καποιους μηνες να δεις αν υπαρχει αποτελεσμα.. δεν ειναι δεδομενο οτι αντιμετωπιζεται.. συγγνωμη για την υπερβολικη μου αλλα ειναι ετσι η φτιαξια μου. το μυαλο παει με 100χλμ/ωρα απο σκεψη σε σκεψη και απο σεναριο σε σεναριο.

το μονο σιγουρο ειναι οτι χωρις σπερμοδιαγραμμα, δε λεει κατι εμφανες το τριπλεξ...

Ελπίζω με αυτό που θα σου πω να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα... Όπως εχω ξανά πεί, ολες οι εξετάσεις που εχω κάνει με τον άντρα μου είναι καλές, υπάρχουν μικροπροβληματακια και οχι προβλήματα,  όπως οπίσθια κάμψη της μήτρας μου και μια εικόνα πολυκυστικων ( αυτά ο γιατρός μου δεν τα έδωσε σήμασια και θεωρεί οτι εφόσον κάνω οωρηξια και μόνη μου και τόσους μήνες σίγουρα θα είχα και 1 ποιοτικό ωάριο τουλάχιστον,  η υπογονιμότητα δεν οφείλετε εκεί και δεν μπορεί να μου δώσει απάντηση, ώστε να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα) δλδ με λίγα λόγια δεν ξέρω για πιο λόγο δεν γίνεται η σύλληψη... Όταν λοιπόν μέσα σε ολα αυτά τα ακατανόητα σκέφτηκα οτι μανούλα θα γίνω είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο... τοτε ένιωσα καλύτερα και ανυπομονώ πραγματικά για Την εξωσωματική, να ξυπνήσω βρε παιδί μου το πρωί μερα την εμβρυομεταφορα και να πω " ίσως να έχω το θαυματακι μου μέσα μου " 

Θέλω να καταλήξω, οτι προτιμότερο είναι να βρεθεί το πρόβλημα γιατί οοοολα γίνονται και λύνονται, παρά η υπογονιμότητα να είναι ανεξήγητη! Με πολύ αγάπη κοριτσάκι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ελπίζω με αυτό που θα σου πω να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα... Όπως εχω ξανά πεί, ολες οι εξετάσεις που εχω κάνει με τον άντρα μου είναι καλές, υπάρχουν μικροπροβληματακια και οχι προβλήματα,  όπως οπίσθια κάμψη της μήτρας μου και μια εικόνα πολυκυστικων ( αυτά ο γιατρός μου δεν τα έδωσε σήμασια και θεωρεί οτι εφόσον κάνω οωρηξια και μόνη μου και τόσους μήνες σίγουρα θα είχα και 1 ποιοτικό ωάριο τουλάχιστον,  η υπογονιμότητα δεν οφείλετε εκεί και δεν μπορεί να μου δώσει απάντηση, ώστε να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα) δλδ με λίγα λόγια δεν ξέρω για πιο λόγο δεν γίνεται η σύλληψη... Όταν λοιπόν μέσα σε ολα αυτά τα ακατανόητα σκέφτηκα οτι μανούλα θα γίνω είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο... τοτε ένιωσα καλύτερα και ανυπομονώ πραγματικά για Την εξωσωματική, να ξυπνήσω βρε παιδί μου το πρωί μερα την εμβρυομεταφορα και να πω " ίσως να έχω το θαυματακι μου μέσα μου " 

Θέλω να καταλήξω, οτι προτιμότερο είναι να βρεθεί το πρόβλημα γιατί οοοολα γίνονται και λύνονται, παρά η υπογονιμότητα να είναι ανεξήγητη! Με πολύ αγάπη κοριτσάκι μου!!! 

Α και μια μικρή αύξηση κατά 15 μονάδες η προλακτινη μου ( που επίσης δεν είναι απαγορευτική για την σύλληψη)  απο επίκουρο καθηγητή Πανεπιστήμιου κορίτσια μου, ολα αυτά που σας λέω και τον εμπιστεύομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ελπίζω με αυτό που θα σου πω να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα... Όπως εχω ξανά πεί, ολες οι εξετάσεις που εχω κάνει με τον άντρα μου είναι καλές, υπάρχουν μικροπροβληματακια και οχι προβλήματα,  όπως οπίσθια κάμψη της μήτρας μου και μια εικόνα πολυκυστικων ( αυτά ο γιατρός μου δεν τα έδωσε σήμασια και θεωρεί οτι εφόσον κάνω οωρηξια και μόνη μου και τόσους μήνες σίγουρα θα είχα και 1 ποιοτικό ωάριο τουλάχιστον,  η υπογονιμότητα δεν οφείλετε εκεί και δεν μπορεί να μου δώσει απάντηση, ώστε να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα) δλδ με λίγα λόγια δεν ξέρω για πιο λόγο δεν γίνεται η σύλληψη... Όταν λοιπόν μέσα σε ολα αυτά τα ακατανόητα σκέφτηκα οτι μανούλα θα γίνω είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο... τοτε ένιωσα καλύτερα και ανυπομονώ πραγματικά για Την εξωσωματική, να ξυπνήσω βρε παιδί μου το πρωί μερα την εμβρυομεταφορα και να πω " ίσως να έχω το θαυματακι μου μέσα μου " 

Θέλω να καταλήξω, οτι προτιμότερο είναι να βρεθεί το πρόβλημα γιατί οοοολα γίνονται και λύνονται, παρά η υπογονιμότητα να είναι ανεξήγητη! Με πολύ αγάπη κοριτσάκι μου!!! 

Να ρωτήσω κάτι; Μπορεί ο γιατρος να δει κατά ποσό το ωάριο είναι καλό ή όχι;;

συμφωνω απόλυτα μαζί σου 1000 φορες να ξερεις το πρόβλημα παρά να μην βρίσκουν τίποτα εκεί σπάει το κεφάλι σου!!! Και είναι αυτό που λες εν έτη 2021 με κάποιο τρόπο θα γίνουμε μάνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! Βημα βημα... νομιζω οτι ακουγομαι λιγο υπερβολικη αλλα ειναι ενας κομπος στο στομαχι που σε πιανει απ τη στεναχωρια. και αυτο που ελεγε η @Hopemumtobe: "αυτα τα πραγματα δεν τα συζητας με τον κυκλο σου, τους φιλους σου". οποτε εδω μου βγαινει το 100% της στεναχωριας και του πως ειμαι μεσα μου αυτη τη στιγμη. και με τρωνε τα αν.. γτ αν οντως θελει επεμβαση θελει και καποιους μηνες να δεις αν υπαρχει αποτελεσμα.. δεν ειναι δεδομενο οτι αντιμετωπιζεται.. συγγνωμη για την υπερβολικη μου αλλα ειναι ετσι η φτιαξια μου. το μυαλο παει με 100χλμ/ωρα απο σκεψη σε σκεψη και απο σεναριο σε σεναριο.

το μονο σιγουρο ειναι οτι χωρις σπερμοδιαγραμμα, δε λεει κατι εμφανες το τριπλεξ...

δεν εχω δει τιποτα, τωρα τα διαβαζω ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Μπορεί ο γιατρος να δει κατά ποσό το ωάριο είναι καλό ή όχι;;

συμφωνω απόλυτα μαζί σου 1000 φορες να ξερεις το πρόβλημα παρά να μην βρίσκουν τίποτα εκεί σπάει το κεφάλι σου!!! Και είναι αυτό που λες εν έτη 2021 με κάποιο τρόπο θα γίνουμε μάνες 

Κοίτα απο ολα αυτά που εχω διαβάσει έχω ακούσει αλλά μου έχει πει και ο γιατρός καταλήγω στο εξής, οχι ο γιατρός δεν μπορεί με απλό υπέρηχο να κρίνει αν είναι ποιοτικό το ωάριο, αυτό που μπορεί να κρίνει είναι αν πάει καλά,  δλδ το ωάριο αυξάνετε κατα 2χλστα τη μέρα ( μια κοπέλα είναι στη διαδικασία οωληψιας έκανε διέγερση το παλεψε με τον γιατρό μέχρι τέλους, αλλά τελικά είχε 1 ωάριο και ο γιατρός έκρινε να μην της κάνει οωληψια, έκρινε πως δεν ήταν καλό, λογικά υποθέτω έχω λόγο μεγέθους, της είπε οτι δεν θέλει να της πάρει τα λεφτά και να παίξει με της πιθανότητες, αυτό σαν παράδειγμα, μπράβο στο γιατρό,  είναι ο γιατρός που θα πάω 1 Νοεμβρίου),. Αλλά  μετα απο τόσους μήνες με θεραπεία κλομιφαινης σίγουρα είχα σε κάποια οωρηξια ποιοτικό ωάριο,  ακριβώς μου είπε " μια φορά καταλαβαίνω να μην είναι ποιοτικό, άντε 2η φορά, άντε 3η, 4η μου λέει δεν μπορώ να καταλαβωω.. λέω γιατρε μήπως δεν απελευθερώνετε το ωάριο? Μου λέει δεν έχεις τέτοιο θέμα, αλλά επέμενα και μου λέει φερε μια otrivelle να ησυχάσεις 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κοίτα απο ολα αυτά που εχω διαβάσει έχω ακούσει αλλά μου έχει πει και ο γιατρός καταλήγω στο εξής, οχι ο γιατρός δεν μπορεί με απλό υπέρηχο να κρίνει αν είναι ποιοτικό το ωάριο, αυτό που μπορεί να κρίνει είναι αν πάει καλά,  δλδ το ωάριο αυξάνετε κατα 2χλστα τη μέρα ( μια κοπέλα είναι στη διαδικασία οωληψιας έκανε διέγερση το παλεψε με τον γιατρό μέχρι τέλους, αλλά τελικά είχε 1 ωάριο και ο γιατρός έκρινε να μην της κάνει οωληψια, έκρινε πως δεν ήταν καλό, λογικά υποθέτω έχω λόγο μεγέθους, της είπε οτι δεν θέλει να της πάρει τα λεφτά και να παίξει με της πιθανότητες, αυτό σαν παράδειγμα, μπράβο στο γιατρό,  είναι ο γιατρός που θα πάω 1 Νοεμβρίου),. Αλλά  μετα απο τόσους μήνες με θεραπεία κλομιφαινης σίγουρα είχα σε κάποια οωρηξια ποιοτικό ωάριο,  ακριβώς μου είπε " μια φορά καταλαβαίνω να μην είναι ποιοτικό, άντε 2η φορά, άντε 3η, 4η μου λέει δεν μπορώ να καταλαβωω.. λέω γιατρε μήπως δεν απελευθερώνετε το ωάριο? Μου λέει δεν έχεις τέτοιο θέμα, αλλά επέμενα και μου λέει φερε μια otrivelle να ησυχάσεις 😂😂😂

Θύμισε μου κορίτσι μου,  η αδερφή σου είχες πει οτι εκανε εξωσωματική? Η η γυναίκα του  αδερφού σου? Επίσης για πιο λόγο έκαναν εξωσωματική,  αν επιτρέπετε και αν γνωρίζεις φυσικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου μολις μου εστειλε ο αντρας μου τη διαγνωση απ το τριπλεξ οσχεων. κιρσοκηλη grade II (υπαρχουν Ι, ΙΙ & ΙΙΙ). πολυ δημοκρατικα το σπερμοδιαγγραμα απο παρασκευη θα γινει τριτη και ελπιζω πεμπτη να εχει ραντεβου ο κ. Ασβεστης. για χειρουργειο μας βλεπω 😭😭😭

Τωρα ειδα ολα τα μηνυματα ημουν ολο το μεσημερι στο τηλεφωνο πρωτα με δουλεια και λογιστη και μετα με φιλη ολο το μεσημερι,,,,  Αχ βρε κοριτσι μου καταλαβαινω οτι στενοχωρηκες, μου φαινεται λογικο.

Πραγματικα σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου να μην εχει καποια επιδραση στο σπερμοδιαγραμμα. Πριν λιγες μερες που κοιτουσα για κιρσοκηλες γενικα καπου ειχα διαβασει οτι καποιες επηρεαζουν και καποιες οχι!! Ας ελπισουμε οτι θα ειστε στην δευτερηπεριπτωση! 

Βλεπω οτι γραφεις γιατι να μην ειχατε κανει εξεταση Ιανουαριο, εχω κι εγω παρα πιολλες σκεψεις που μου εχουν βασανισει, γιατι δεν τσεκαραμε νωριτερα κλπ το αποτελεσμα οσο και να τα σκεφτηκα ηταν μια τρυπα στο νερο. Ακολουθησες οδηγιες γιατρων κι εσυ οπως κι εγω, κανεις δεν ψαχνεται πριν δοκιμασει.  Το θεμα ειναι οτι εαν οντως αυτη η κιρσοκηλη εχει επηρεασει κατι ειναι πολυ σημαντικο που το βρηκατε και που με ενα χειρουργειο μπορει να αντιμετωπιστει!  Φαντασου να ηταν ολα τελεια και να μην εμενες, ακομα χειροτερο, Και ειστε πολυ νεοι ακομα ,εχετε καιρο να το λυσετε. Ολα για καποιο λογο γινονται και θα λυθουν στο υποσχομαι❤️

Οσον αφορα τα σεναρια για το μελλον, θα σου δωσω τη συμβουλη που πηρα κι εγω:  μην προτρεχεις και πηγαινε βημα βημα για να μπορεσεις να τα καταφερεις. Δηλαδη μην σκεφτεσαι καθολου το μετα, σκεψου μονο το επομενο βημα που ειναι το σπερμοδιαγραμμα, και επικεντρωσου εκει και υπαρχει και μια περιπτωση να βγει καλο ποτε δεν ξερεις!!❤️ Αν μπορει ο φιλος σου να αλλαξει βαρδια με ενα συναδελφο για να μπορεσετε να πατε πιο συντομα καλο για να μην ανακυκλωνεις τις σκεψεις. 

Τελος, οσον αφορα το οτι δεν μπορεις να μιλησεις σε αλλους, σε καταλαβαινω παρα πολυ,  εγω προσωπικα το ειπα στη μητερα μου, και  μια φιλη μου που εμπιστευομαι πολυ και δεν ξερει προσωπικα φιλο μου και φυσικα το μοιραστηκα και μεσας εδω. Αν θες μπορεις να το μοιραζεσαι εδω μεμας και εννοειτα οποτε  θες να συζητησεις στειλε και προσωπικο μυνημα!

Σου στελνω πολλη πολλη αγαπη και μια μεγαλη αγκαλια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Μπορεί ο γιατρος να δει κατά ποσό το ωάριο είναι καλό ή όχι;;

συμφωνω απόλυτα μαζί σου 1000 φορες να ξερεις το πρόβλημα παρά να μην βρίσκουν τίποτα εκεί σπάει το κεφάλι σου!!! Και είναι αυτό που λες εν έτη 2021 με κάποιο τρόπο θα γίνουμε μάνες 

Θα σου πω την απαντηση που μου εδωσε ενας παρα πολυ καλος γιατρος γονιμοτητας που πηγα τελευταια΄' Ο μονος τροπος να τσεκαρουμε αν το ωαριο ηταν ποιοτικο ειναι το τεστ εγκυμοσυνης'' χαχα κοινως δεν γινεται και εκ του αποτελεσματος κρινουμε. Ειχα ρωτησει και αλλο γυναικολογο που παω συχνα καιμου ειχε πει οτι αυτο δεν μπορει να το ξερει σπο υπερηχο αλλα οντως; μια ενδειξη ειναι ποσο μεγαλωνει κλπ Ομως θα σου πω οτι 1 φορες που ειχα ωοθηλακιο χωρις ωαριο (οποτε οχι ποιοτικο!)  ο γιατρος στον υπερηχο μου ειχε πει οτι το βλεπει θολο και λιγο περιεργο και τοτε ηταν οντως αδειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobeειχατε νεοτερα με το σπερμοδιαγραμμα;;;;

οχι δεν με ξαναπηραν ποτε τηλεφωνο, με βλεπω για Δευτερα....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Θα σου πω την απαντηση που μου εδωσε ενας παρα πολυ καλος γιατρος γονιμοτητας που πηγα τελευταια΄' Ο μονος τροπος να τσεκαρουμε αν το ωαριο ηταν ποιοτικο ειναι το τεστ εγκυμοσυνης'' χαχα κοινως δεν γινεται και εκ του αποτελεσματος κρινουμε. Ειχα ρωτησει και αλλο γυναικολογο που παω συχνα καιμου ειχε πει οτι αυτο δεν μπορει να το ξερει σπο υπερηχο αλλα οντως; μια ενδειξη ειναι ποσο μεγαλωνει κλπ Ομως θα σου πω οτι 1 φορες που ειχα ωοθηλακιο χωρις ωαριο (οποτε οχι ποιοτικο!)  ο γιατρος στον υπερηχο μου ειχε πει οτι το βλεπει θολο και λιγο περιεργο και τοτε ηταν οντως αδειο!

Και ο εμβρυολογος κορίτσια μου μπορεί να τσεκάρει στο εργαστήριο, εφόσον γίνεται η οωληψια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και ο εμβρυολογος κορίτσια μου μπορεί να τσεκάρει στο εργαστήριο, εφόσον γίνεται η οωληψια 

Σωστα τα λες κοριτσι μου ναι!❤️ Ο δικος μου εννοοουσε μονο για εξεταση με υπερηχο κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σωστα τα λες κοριτσι μου ναι!❤️ Ο δικος μου εννοοουσε μονο για εξεταση με υπερηχο κλπ

💗💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αντωνία μου συμφωνώ μαζί σου και εγώ τις ανησυχίες μου και ότι νιώθω θα τα πω σε σας γιατί νιώθω ότι με καταλαβαίνετε και σας νιώθω φιλες μου!! 
 

ομως μια συμβουλή μην προτρέχει το μυαλό σου στα χειρότερα! Να βλέπεις το τώρα και τα δεδομένα που εχεις τώρα!!! Με αυτά προχωράς και πας και αυτό να το εφαρμόσεις σε όλη σου τη ζωή μην σκέφτεσαι το αν είναι έτσι αν είναι αλλιως ή μην σκέφτεσαι το παρελθόν έγινε και τώρα είσαι στο τώρα μην βλέπεις πίσω!! Χάνεις τα βήματα σου απελπίζεσαι και καπως νιωθεις χαμένη!!! Και εννοείται μη το δείξεις του αντρουλη σου ότι στεναχωρέθηκε και ότι χάθηκε ο κοσμος γιατί ισως τον πάρει από κάτω να είσαι αισιόδοξη είναι κάτι που φτιάχνεται και ας καθυστερήσει και κάποιους μηνες δε πειράζει ❤️❤️ Στο τελος θα ανταμειφθείτε γι όλη αυτή την διαδικασία και τα εμπόδια!!!! 

Καλα λες!!! Ευχαριστω π με ταρακουνας!!! Αφηνω τα αν.. αλλαξαμε σπερμοδιαγραμμα γ τριτη, εκλεισα ασβεστη στις 18/10 κ οτι ειναι θ το παλεψουμε μ το γιατρο!!! 💪💪💪

Ακομα κ στο διαγνωστικο, ρωτησαν τον αντρα μου ποιον ουρολογο εχει κι οταν ειπε τον Ασβεστη, του ειπαν "τον καλυτερο γιατρο εχεις!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σευχαριστω πολύ για την ευχή σου!!! ❤️❤️❤️
    • Αχ Ιωάννα εγώ τη Δευτέρα που μας πέρασε αγοράσαμε τα πρώτα πράγματα του μπέμπη, χθες έκανα παραγγελία το μπανάκι του κ κάτι κάρτες παιχνίδια και στήσαμε το βρεφικό κρεβατάκι που το πήραμε από την αδερφή του άντρα μου κ την Παρασκευή θα πάμε να παραγγείλουμε το καρότσι του κ το στρώμα για το κρεβατάκι!!! Ακόμη κι εγώ δεν ξεκίνησα το πλύσιμο, είναι να ψωνίσω κάποια ρουχαλακια ακόμη, αλλά σκέφτομαι μετά τα μέσα Ιουλίου να τα κάνω, γιατι ξεκίνησα να ξεκαθαριζω πράγματα που χρειαζομαι ή όχι στο σπίτι για να έχω ελεύθερο χώρο. Σήμερα κλείνω την 28η εβδομάδα και αύριο ξεκινάω την 29η. Μήπως σου το πει στο επόμενο ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε το ζητάνε όλοι οι γυναικολόγοι. Επίσης το μωρό θα κάνει αυτό το εμβόλιο στο δεύτερο μήνα της ζωής του. Δες αν θα στο πει κι αν δεν αναφέρει κάτι ρώτησε τον τη γνώμη του.. έτσι κι αλλιώς μέχρι την 35η εβδομάδα μπορείς να το κάνεις! Παιδίατρο βρήκατε;; Εμείς τον ρωτήσαμε κ μας είπε να βρούμε κάποιον που να ειδικεύεται στη βρεφική ανάνηψη για να έχουμε μια ασφάλεια παραπάνω. Θέλει σιγά σιγά να πάρουμε να κλείσουμε ένα ραντεβού με τον παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε, γιατί καλοκαίρι είναι κι επίσης μάλλον από βδομάδα θα πάμε να ρωτήσουμε στην κλινική. Επίσης, μας είπε κ για αναισθησιολογο ότι πρέπει να κλείσουμε στην κλινική, γενικά έχουμε πολλές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν!!
    • @Ελενη βιδ και εσύ δεν είχες αυχενική χθες;;;; Που είσαι;;; Πως πήγε;;; Τα νέα σου;!!!
    • Αχου θα σε μαλωωωσωωω!! Βρε απ' το πρωί δεν λέμε θετική σκέψη και ενέργεια;!! Ούτε να κλαίς ούτε να γελάς!! Έχουμε περιπτώσεις που άκουσαν καρδούλα αργότερα και εξελίχθηκαν όλα κατ'ευχήν!! @Κατερίνα!!!βοήθα λίγο!!! @Παρασκευαιδουεσύ που κοντεύεις 10ετια εδώ μέσα όλο και κάποιο παράδειγμα θα έχεις για το κορίτσι μας!!! Ναι οκ μπορεί να μην εξελιχθεί.. και τι θα κάνεις;;; Μέχρι τη Δευτέρα θα μαραζωνεις;;; Βρε κοριτσάκι μου έχεις και τα παιδάκια σου.. ασχολησου εκεί μαζί τους όσο μπορείς να γελάσει το χειλακι σου!! Πάρτα αγκαλίτσα να γεμίσει η αγκαλίτσα σου!! Γέμισε αισιοδοξία από τα χαμόγελα τους και την αγάπη τους και στείλε όμορφες σκέψεις στο σπορακι σου!! Τι θα γίνει αν προχωρήσει;;; Θα σκέφτεσαι μέσα στις τύψεις που στεναχωριοσουν πόσο το αδικησες!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει!! Υπομονή και πίστη στο σπορακι σου!!!  Όχι εννοείτε ότι δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού με όλο το λεκανοπέδιο Αττικής!! Εφόσον έχεις ήδη ραντεβού για Δευτέρα κομπλέ, άραξε, χαλάρωσε.. μη το σκέφτεσαι συνέχεια και πήγαινε τη Δευτέρα να δείς τι γίνεται..! Τον άλλον την Πέμπτη πάρε ακύρωσε τον, πες του ότι σου έτυχε κάτι και θα τον πάρεις εκ νέου να κλείσετε ραντεβού όταν θα μπορείς!  Καλά θα κάνεις, όσο μπορείς ξάπλωσε ξεκουράσου! Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Μακάρι το σκατουλι μου να φτάσει να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!! 🙏🙏🙏 Όλων μας τα σπορακια να γεννηθούν υγιή και τελειόμηνα θεέ μου!! 🙏🙏🙏 Μωρέ αν δεν ήταν και ο γιατρουλης μου έτσι καθησυχαστικος δεν θα ήμουν έτσι εγώ τώρα.. έτσι εγώ είμαι ψύχραιμη που με βλέπεις!! 😂😂😂 Γενικότερα είμαι που είμαι ιδιοψυχαναγκαστικη και τα ψάχνω όλα, αν είχα και το γιατρό μου να με αγχωνει θα είχα πηδήξει από κανά μπαλκόνι!! 😝🤣🤣🤣 Και εσύ πιστεύω αν είχες έναν γιατρό να σε στηρίξει από την αρχή, δεν θα ήσουν τόσο καιρό μέσα στο άγχος!! Δεν σου λέω ότι θα ήσουν και μες την τρελή χαρά αλλά σίγουρα δεν θα το είχες καταδικάσει όπως έκανες.. Πες μας λίγο για τα παιδάκια σου.. πόσο χρονών είναι; Πάνε σχολείο; Πως είναι η ιδιοσυγκρασία τους.. έλα να συζητήσουμε κάτι ποίο ευχάριστο βρε παιδί μου!! Τι ζώδια είναι πχ;!! 😂😂 Έλα να σου πω εγώ αν θέλεις για τα σκυλάκια μου και τις γατούλες μου σκηνικά να ξεραθουμε στα γέλια!! Έλα να περάσουμε παρέα τις επόμενες μέρες λέγοντας βλακείες να περνάει η ώρα.. ότι χρειάζεσαι για να μην το σκέφτεσαι όλη την ώρα και σε πιάνει η μαυρίλα... Και γενικά όποτε νοιώθεις ότι χρειάζεσαι boostαρισμα στείλε μας!!
    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...